Dodaj do ulubionych

CC powinno być prawem pacjenta a nie przywilejem !

12.12.05, 02:22
Odnosze wrażenie ,że trzeba się strasznie nakombinować by móc mieć prawo
głosu w sprawie własnego porodu !! Myśle ,że to skandal . Powinnyśmy coś z
tym zrobić, np. wystosować w tej sprawie pismo do organizacji kobiecych itp
itd by poruszyć tą kwestie . Najlepiej gdyby ktoś z przeglądających forum
lekarzy bądz położnych to zaopiniował . Oczywiście można pójść do prywatnej
kliniki ,ale jest to ogromny wydatek , nie wszystkie z nas spać na to .
Przecież też płacimy składki na ubezpieczenie wiec nie wiem czemu skoro
płacimy nie mamy prawo wymagać godnego porodu bez bólu i strachu .

I prosze by zwolenniczki tzw. porodu naturalnego darowały sobie opinie , że
ból jest fajny , bo nie każdy jest masochistą . Ponadto nie rozumiem czemu
skoro jest taki naturalny kobietom np trzeba nacinać krocze bądz samo pęka -
gdy naturalnie rodziła moja kotka to nikt nie robił jej takich rzeczy.......
Ponadto skoro ktoś jest taki naturalny to niech nie korzysta z komórek , nie
pisze na forum i nie lata samolotem to to chyba też nie jest naturalne hehe.

To naprawde nie jest ważne czy ktoś był zadowolony z cc czy naturalnego , ale
o zwykły wybór - nie wiem czemu ktoś ma mnie do czegoś zmuszać . Niech każdy
rodzi jak woli .

Pozdrawiam .
Obserwuj wątek
    • tuniaa Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 02:50
      zgadzam się całkowicie, a najbardziej mnie śmieszy ten poród naturalny/poród
      siłami natury i inne takie bzdety, poród naturalny to mógł być jak kobiety
      rodziły na polu, albo w lesie, a nie w szpitalu, z nacinaniem krocza,
      kroplówką, i wenflonem w ręce...to jest poród fizjologiczny, tylko jego
      zwolennikom nie chce to słowo przejść przez gardło...źle się kojarzy? za mało
      estetycznie? mi się jakoś wydaje ze sam "poród siłami natury" tez estetyczny
      nie jest...
      niezłe siły natury...kroplówki na wywołanie skurczy smile))
      • kuleczek Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 15.12.05, 16:48
        "niezłe siły natury...kroplówki na wywołanie skurczy smile))"

caly porod mialam taki-na kroplowkach tydzien-wywolywany-i jak juz byly skurcze
        parte to musieli podkrecac ilosc octu zeby nie slably-jak dla proby odlaczyli
        to sie wszytko cofalo-co za porod naturalny!!!!nic z natury tam nie bylo a i
        tak dziecko sie zle wstawilo przez te sztuczne skurcze i i tak zrobili cc
        jestem ZA!

--
        src="<a
        href="lilypie.com/baby1/060430/2/13/1/+1""
        target="_blank">lilypie.com/baby1/060430/2/13/1/+1"</a> alt="Lilypie Baby
        Ticker" border="0" /></a>
        border="0"
        src="http://www.snugglepie.com/ezb/147539.png"></a>
      • anka1708 Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 01.11.06, 15:48
        Ja jestem jak najbardziej za prawem wyboru pacjentki z drobnym dodatkiem-za
        wszelkie porady rehabilitacyjno-psychiatryczno-psychologiczne u dziecka i matki
        ( wtym również koszt cięcia cesarskiego), wynikające z faktu cięcia na
        życzenie kobieta powinna płacić z własnej kieszeni. Społeczeństwo z własnych
        podatków nie powinno ponosić kosztów czyichś
        kaprysów
        • smilodona Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 02.11.06, 11:36
          Nie bardzo rozumiem o jakie porady rehabilitacyjno-psychiatryczno-
          psychologiczne po cc Ci chodzi...Rehabilitacji to czesciej wymagaja dzieci po
          sn.

Moja kolezanka rodzila sn bardzo bardzo długo i bolesnie; skonczylo sie na
          prożnociągu zeby wydobyć dziecko dołem. Nie wiem, czy widzialas jak wyglada
          głowka dziecka ciagnietego proznociagiem? O mozliwości uszkodzen
          neurologicznych nei wspomne. I u tej dziewczyny lekarz nie widzial wskazan do
          cesarki przy drugiej ciazy. Musiala sobie sama za nia zapłacic. Dziwisz sie ze
          ona za drugim razem chciala miec cesarkę? Czy to był według Ciebie kaprys za
          ktory społeczenstwo nie powinno płacic?

Dodam ze osobiście jestem za porodami sn. Ale uwazam tez ze kobieta powinna móc
          wybrać rodzaj porodu i ze każdy rodzaj porodu powinien byc traktowany tak samo -
          byc refundowany w całości. Idąc za twoim tokiem rozumowania mozna stwierdzic -
          ze z własnej kieszeni powinno sie płacic za srodki przeciwbolowe, oksytocyne,
          monitorowanie porodu, wenflony itp. Jak naturalnie to naturalnie!
        • failte Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 01.08.07, 19:53
          Zapłacę. Bardzo chętnie. Nie tylko za CC, za leki, za znieczulenie, za sterylne
          ubranie męża do porodu, za opatrunki, iniekcje, leki. I w ciąży za badania USG
          bez kolejki, za toxo, cytomeg, żelazo, za wizyty, za opiekę pielęgniarską i
          lekarską, za poradę laktacyjną. Naprawdę zapłacę, nawet niemało.

Mnie denerwuje tylko, ze oficjalnie niby nie można, ale nieoficjalnie - owszem,
          wg cennika.

No to ja mam w d... fikcyjnie bezpłatną opiekę i bardzo chcę zapłacić.
          Ale poproszę fakturę.

Nie będę już taka drobiazgowa, żeby poprosić o zwrot moich składek zdrowotnych
          skoro i tak płacę.Chociaż, zgodnie z prawami wolnego rynku, powinni oddać.

Która z Pań też poprosi składki do zwrotu i ma ochotę zapłacić wg oficjalnie
          stworzonego cennika, wiszącego na izbach przyjęć?
    • laminja Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 10:33
      fundacja Rodzić po Ludzku nie pomoże, bo tam jest tendencja odwrotna. Tzn prawa
      a nie przywileje owszem, ale nie do cc na życzenie.

Pisałam już o tym również na tym forum. Trzeba lobbować za zmianą prawa, tak
      żeby lekarze w szpitlach publicznych, też mogli robić cc na życzenie.

obawiam się też, że nasz NFZ jest za biedny, żeby sponsorować takie operacje na
      życzenie. Ale nawet gdyby pieniądze były pozostaje kwestia odpowiedzialności za
      ewentualne komplikacje. To złożony problem. A przy obecnej syuacji politycznej
      chyba nie do ugryzienia. Ale starac się zawsze można. Chętnie się dopiszę jak
      coś powstanie.
      • earl.grey Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 13.12.05, 21:51
        też się chętnie dopiszę.
        Myślę, że możliwośc oficjalnego płacenia za cesarki w państwowych szpitalach
        mogłaby podreperować ich kondycję finansową.
        Kobiety powinny mieć wybór. Kochane zwolenniczki naturalnego rodzenia - przecież
        nikt was nie prosi, żebyście robiły sobie cesarki. A jeśli uważacie, że jestem
        za głupia, żeby zrozumieć, że cc to taka straszna operacja - to proszę lekarz
        niech mi dokładnie wyjaśni wszytskie za i przeciw, zamiast traktować mnie z góry.
        Oczywiście, że lekarze akademiccy, jak ktoś pisał uważają, że nieetyczne jest
        robienie cc na zyczenie. Ale już robienie ich za łapówkę jest od razu etyczne.
        Wiem, co mówię, szukam kogoś, kto uzna poprzednio przebyta cesarkę i wiek za
        wskazanie (chętnie zapłaciłabym oficjalnie, ale to przecież nieetyczne, a w
        Poznaniu nie ma prywatnej kliniki, natomiast ja jestem przeciwna łapówkom) i
        spotykam s masowo z propozycjami.
        Z tego, co udało mi się ustalić czytając forum, w Ameryce i Kanadzie możliwe
        jest cc na życzenie w "normalnych" szpitalach. Może wypowiedziałyby się
        dziewczyny z innych krajów, jak to u nich wygląda?
        • laminja Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 14.12.05, 09:43
          masz rację, że cc na życzenie podreperowałoby budżety szpitali państwowych -
          ale wtedy kosztowałoby mniej więcej tyle ile w klinikach prywatnych. A trzebaby
          najpierw zmienić prawo i obowiązujące procedury medyczne... Ponieważ to jest
          dość trudne większość lekarzy chętne odsyła do klinik prywatnych, gdzie często
          pracują Ci sami ludzie smile)

Kilka razy już pisałam dlaczego należy unikac dawania łapówek.

Zgadzam się z tym, że kobieta powinna mieć prawo wyboru. Teraz poniekąd je ma -
          może mieć cc na życzenie w prywatnej klinice. Ale Halszce chyba chodzi o prawo
          do cc na życzenie w szpitalu publicznym - więc za darmo. To trudno mi sobie
          wyobrazić... Nie wiem dokładnie jak jest w USA i Kanadzie, ale sporo tam jednak
          chyba zalezy od zasobności portfela - czyli wysokości składek jakie każdy płaci
          indywidualnie. Może uwolnienie sektora ubezpieczeń prywatnych zmieni nieco
          sytuację w Polsce.
            • earl.grey Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 14.12.05, 14:53
              jak coś się stanie, to wszędzie odpowiadają za błąd.
              Tylko w publicznych szpitalach nie wolno im robić cesarek na życzenie, czyli
              doszłaby jeszcze odpowiedzialność za przekroczenie tego zakazu, myślę, że tylko
              dyscyplinarna, chyba, że zostałoby udowodnione łapówkarstwo. No bo co, na dobrą
              sprawę obecnie "cc na życzenie" w państwowym szpitalu, to po prostu cc za łapówkę.
              Zresztą moim zdaniem lekarz łatwo wybroniłby się twierdząc, że pacjentka miała
              taką fobię, że w jego ocenie nie byłaby w stanie współpracować z lekarzem i
              zrobiłaby w ten sposób krzywdę dziecku.
                • halszkabronstein Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 14.12.05, 21:21
                  A kto wg Ciebie odpowiada za śmierć pacjentki bądz dziecka z powodu nie
                  wykonania cc ?? A ktoodpowiada za cierpienia tysięcy kobiet czekających 20 h aż
                  ktoś zrozumie , że bez cc poród sie nie uda?!

Jeśli o mnie chodzi moge napisać oświadczenie ,że w razie prawidłowo wykonanej
                  cc sama ponosze odpowiedzialność za ewentualne powikłania... choc jakoś z
                  powikłaniami porodu fizjologicznego nie masz problemów...
                  • laminja Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 14.12.05, 21:36
                    mam problemy z powikłaniami po porodzie siłami natury i może zdejmi klapki z
                    oczu i zrozum, że nie należę do przeciwniczek cc na życzenie. Staram się jednak
                    rozumiec przeszkody zamiast się frustrować jak Ty. Tylko dzięki twórczej
                    dyskusji można znaleźć sposób na rozwiązanie tego problemu z interesie nas
                    wszystkich. Mam wrażenie, że jesteś ograniczona. Masz małą wiedzę na temat
                    realiów i uwarunkowań, więc może chociaż pozwól innym dyskutować, bo sądzę, że
                    z tej dyskusji coś może wyniknąć. Jeśli dostanę konkretne argumenty przekażę je
                    dalej do osób, które w przyszłości może będą mogły coś zrobić...

Mam wrażenie, że rozmowa z Tobą do walenie grochem o ścianę sad Nie ja
                    ustanawiam prawo i procedury. Powtarzam co wiem od lekarzy i ich prawników.
                    Jeśli earl.grey coś sensownego mi podpowie postaram się doprowadzić do polemiki
                    ze srodowiskiem lekarskim.

ten wątek dotyczy cc na życzenie a nie porodów siłami natury. Myślę, że
                    przeciwstawianie sobie psn i cc jest złe. Psn nie jest jedynie złem i
                    zagrożeniem, a cc idealnym sposobem. Oba są obarczone ryzykiem. Trzeba umieć
                    mimo wszystko zachować zdrowy rozsądek. Kobieta, żeby móc podjąć słuszną
                    decyzję - na własną odpowiedzialność musi miec rzetelną wiedzę. Ale i lekarze
                    muszą mieć narzędzia (formalno-prawne) żeby wywrócić do góry nogami od lat
                    wykładaną ideologię. Czy tak trudno to zrozumiec? Żyjemy w Polsce. Tutaj
                    większość głosowała na Prawo i Sprawiedliwość. Ludzie głosowali też na takie
                    partie jak LPR i Samoobrona... To odzwierciedla poziom społeczenstwa. lekarze
                    też się z niego wywodzą. Kiedy w 1992 roku odbył się pierwszy poród rodzinny w
                    szpitalu publicznym i wprowadzono tam odwiedziny na położnictwie większość
                    środowiska zaczęła protestować. Ale po kilku latach i inne szpitale zaczęły
                    wprowadzać te rozwiązania. To byla bardzo duża zmiana przede wszystkim w
                    mentalności. I nie zachodziła z dnia na dzień. Trzeba sensownie podejść do
                    tematu, bo tylko tak można coś osiągnąć. Plując na lekarzy i decydentów i
                    rzucając gniewnymi tekstami nic nie osiagniemy... Ale jeśli ktoś faktycznie
                    chce zmian niech mi pomoże znaleźć dobre argumenty prawne.
                    • laminja Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 14.12.05, 22:47
                      P.S. Sorry za ostra słowa. Trochę mnie poniosło... ale mam doła jesienno-
                      zimowego i do tego denerwują mnie takie puste gadki. Nic z nich niestety póki
                      co nie wynika sad A ja wierzę, że mogłoby. Tylko trzeba dobrych chęci, bo co do
                      jednego właściwie wszystkie tu jesteśmy zgodne - jako pacjentki powinnyśmy być
                      traktowane godnie - podmiotowo i mieć prawo wyboru.
                      • halszkabronstein Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 15.12.05, 01:49
                        Może sama jesteś ogranoczona skoro nie potrafisz załapać , że każdy DOSKONALE
                        zdaje sobie sprawe z realiów !! Jednak to pusta gadka o tym , że biedny lekarz
                        nie może cc zrobić bo większość za łapówke jakoś nagle może . Duskusja dotyczy
                        tego , że jest to nie sprawiedliwe i tego jak powinno wyglądać wg. nas prawo w
                        pl. Jak masz jakiś problem z czytaniem to naprawde nie jest problem userów
                        forum - nie musisz rzucać swoim grochem czy innym badziewiem bo nie rozumiesz
                        zamysłu tematu - przykre . A'propos porodu fizjologicznego odpisujemy gdy ktoś
                        atakuje cc...

> jednego właściwie wszystkie tu jesteśmy zgodne - jako pacjentki powinnyśmy
                        być
                        > traktowane godnie - podmiotowo i mieć prawo wyboru.

Gdybyś od razu załapała, że tylko o to nam chodzi to może byś się tak nie
                        podniecała ...
                    • halszkabronstein Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 15.12.05, 01:52
                      Co do nastrojów społecznych to chyba każdy wie jakie one są i każdy wie na
                      jakie partie głosowali ludzie - chyba nie musimy o tym nikogo informowac ?
                      Czujesz sie specjalnie bystra bo ogladasz wiadomości jak pewnie 99% innych
                      użytkowników?

Nikt nie pluje na lekarzy bo apelowałam w 1 poście o to by lekarze popierajacy
                      cc na życzenie sami opiniowali temat. Plujemy na tych którzy mimo np wskazan
                      do cc nie chca jej wykonywac itp.......
                        • halszkabronstein Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 15.12.05, 16:02
                          Widze , że już nie wiesz co napisać ... biedactwo... nadal masz problem z
                          czytaniem ze zrozumieniem sad sad sad . Przykro aż się robi jak człowiek musi
                          Ciebie czytać ale bywa . Pozwól ,że wytłumacze Ci łopatologicznie moja droga..
                          w wiadomościach usłyszysz ,że politycznie polska zrobiła ostry zwrot w kierunku
                          opcji prawicowych . Niektórym np. mi i większości użytkowniczek forum nie
                          trzeba w tym momencie tłumaczyć ,że zmiana prawa w kirunku cc na życzenie nie
                          jest łatwa itp natomiast ciesze sie bardzo , że Tobie ktoś z domowników to
                          uświadomił . Moim tematem jak pisze pragne zwrócić uwage na problem . To zawsze
                          mała ważna cegiełka gdyby np. jakaś organizacja kobieca zwróciła na to uwage w
                          mediach. Czy ktoś tu pisze ,że po temacie na forum nagle za 2dni zmienią
                          prawo ? hehe o LITOSCI...Jeśli uważasz , że nawet sam lekarz oficjalnie i
                          legalnie nie może wykonać cc na życzenie i to jest OK to nie mój problem , ale
                          ja jestem przeciwko dawaniu łapówek ( i nie tylko chyba ja ...) .. a nie
                          oszukujmy sie - lekarz zawsze może ściemniać,że kobieta miała wskazanie do cc...

Jeszcze biedactwo czegoś nie rozumiesz , wyjaśnić , wytłumaczyć , może linka do
                          encyklopedii wysłać ?

P.S. Następnym razem wyrazajac opinie użyj konkretów - w przeciwnym razie taka
                          opinia merytorycznie nie ma żadnego znaczenia smile.

Pozdrawiam...

P.S. 2 nie chce już mi sie odpowiadac na jakies personalne zarzuty ,jeśli masz
                          jakieś konkretne uwagi do tematu to je tu opisz............
                          • laminja Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 15.12.05, 23:09
                            cofnij sie do moich pierwszych postów... Tu i wątku o cc na życzenie w
                            szpitalach publicznych w Warszawie. Tam Ci napisałam, że do fundacji Rodzić po
                            Ludzku z taką kwestią nie można się raczej zwrócić.

Nie bronię tutaj szczególnie lekarzy tylko szukam przeciwagi do tego co od nich
                            słyszę. Nie umiesz tego szczegóły wychwycic jak widzę.

Zobacz jaki byl Twój poczatkowy "postulat" cc na życzenie w szpitalu państwowym
                            za darmo smile) To przecież dowód na to, że kompletnie nie znasz realiów.

Teraz też to pokazałaś, bo owszem polityczny zwrot w prawo nie ułatwi życia
                            osobom o takich pogladach jak my tutaj (chcących wolnego wyboru), ale gdybyś
                            znała realia wiedziałabyś, że jest on jedynie umocnieniem grupy wpływowych
                            profesorów dla których np. ból porodowy jest bólem fizjologicznym. Więc nie
                            kwestia dojścia do władzy ugrupowań prawicowych jest przyczyną. Przyczyny są
                            zupełnie inne, niestety trudniej je zmienić przy obecnej opcji politycznej.

Choć Ty może nie wyciagnęłaś z tej dyskusji zbyt wiele i uważasz to co piszę za
                            bzdury, ja wyciągnęłam sporo. Dzięki temu, że napisałam o tym czego się
                            dowiedziałam od lekarzy i pokazałam ich punkt widzenia udało mi się dojść do
                            tego, że jest on w pewnych obszarach mylny (kwestie prawa). Dzięki temu wiem
                            czego teraz szukać. A w przeciwieństwie do Ciebie myślę, że mogę coś zrobić.
                            Mogę dotrzeć z tymi racjami, wątpliwościami, trudnymi pytaniami do tych, którzy
                            może będą mieli wpływ na kształtowanie się systemu procedur...

Kobiece organizacje mają za słabą pozycję w naszym kraju. Lobby profrsorskie
                            jest zbyt silne. Jedynym sposobem doprowadzenia do zmian jest przekonanie kogoś
                            żeby zaczął to robić. Znalezienie sposobu na wprowadzenie takiej opcji w jednym
                            szpitalu. Tak jak z porodami rodzinnymi. Kiedy zostały wprowadzone w 1992 roku
                            większość lekarzy była oburzona. Ale po kilku latach i inne szpitale zaczęły je
                            wprowadzać. Lobby zmiękło i zaakceptowało - nie mieli wyjścia, bo ktoś ich
                            postawił przed faktem dokonanym.

Małą masz wiedzę - nie da się tak poprostu naściemniać smile Do cc staje dwóch
                            lekarzy. Muszą też wypełnić dokumentację medyczną. W całą procedurę
                            zaangazowanych jest jeszcze kilka osób z personelu pomocniczego. A jeśli
                            dyrektor czy ordynator nie uznaje wskazań psychologicznych to muszą się
                            solidnie nakombinować. Gdybym uważała, że to iż lekarz nie może oficjalnie
                            wykonać cc na życzenie, jest OK to bym się nie udzielała w tym wątku. Jednak
                            podstawą walki o coś jest znajomość tematu od wewnątrz. Stąd moje posty. A
                            Twoje argumenty są często dziecinne. Zupełnie oderwane od realiów i zdrowego
                            rozsądku. Chciałabyś nagle ogromnego przewrotu, bo uważasz, że Ci się to
                            należy smile) To ja Ci mówię, że to czego oczekujesz nie jest w tej chwili
                            możliwe. I staram się wytłumaczyć Ci dlaczego. Jednak gdybyś poczytała uważnie
                            zobaczyłabyś, że przy tym "rzucaniu kłód pod nogi" dzielnym wojowniczkom o
                            wolny wybór szukam rozwiązania, które nie byłoby walką z wiatrakami, ale miało
                            realne szanse na posunięcie sprawy do przodu.

i to koniec mojej dyskusji z Tobą. Kompletnie się mijamy Ty uważasz, że
                            wszystko Ci się nalezy, bo płacisz składki itp. Ja uważam, że owszem może się
                            pewne rzeczy należą, ale trzeba patrzeć na świat realnie... i przede wszystkim
                            wiedziec o czym się mówi.
                            • halszkabronstein Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 15.12.05, 23:36
                              > cofnij sie do moich pierwszych postów... Tu i wątku o cc na życzenie w
                              > szpitalach publicznych w Warszawie. Tam Ci napisałam, że do fundacji Rodzić
                              po
                              > Ludzku z taką kwestią nie można się raczej zwrócić.

A widzisz gdzies chec zgłoszenia sie do fundacji rodzić po ludzku ? Wystarczy
                              nawet na ich strone wejsc by poznać stanowisko...

> Nie bronię tutaj szczególnie lekarzy tylko szukam przeciwagi do tego co od
                              nich
                              > słyszę. Nie umiesz tego szczegóły wychwycic jak widzę.

Jakich konkretnie szczegółów? Ze Ci kazdy tłumaczy ,ze chodzi głównie o lekarzy
                              nie chcacych wykonywać cc nawet gdy trzeba albo za łapówki ? Wiec gdzie tu
                              przeciwwaga?

> Zobacz jaki byl Twój poczatkowy "postulat" cc na życzenie w szpitalu
                              państwowym
                              za darmo smile) To przecież dowód na to, że kompletnie nie znasz realiów.

Nie chce mi się Tobie kopiować tego co już było napisane bo nie chce mi sie
                              dyskutować z kimś kto czytać nie umie..
                              Wyjaśnie Ci znowu łopatologicznie : skoro zwraca za poród fizjologiczny to
                              niech doda różnice za cc (moge dopłacic ewentualnie , napewno bedzie taniej niz
                              wszpitalu) acz skoro wykonuje w zyciu jeden jedyny zabieg w panstwowej klinice
                              na który płace składki cale zycie to chyba mi sie nalezy za darmo ....
                              My piszemy , ze kwestie warto poruszyc gdyz w przyszłości moze to cos
                              zmienic....zawsze zmiany zaczynaja sie od małych kroczków i sa procesem
                              długotrwałym. Gdyby ludzie baczac na realia nie walczyli w ogóle np o prawa
                              kobiet to pewnie byśmy ich nigdy nie zyskały etc...

> Teraz też to pokazałaś, bo owszem polityczny zwrot w prawo nie ułatwi życia
                              > osobom o takich pogladach jak my tutaj (chcących wolnego wyboru), ale gdybyś
                              > znała realia wiedziałabyś, że jest on jedynie umocnieniem grupy wpływowych
                              > profesorów dla których np. ból porodowy jest bólem fizjologicznym. Więc nie
                              > kwestia dojścia do władzy ugrupowań prawicowych jest przyczyną. Przyczyny są
                              > zupełnie inne, niestety trudniej je zmienić przy obecnej opcji politycznej.

To oczywiste , kazdy zna te realia , nie musisz metoda zdartej , przycietej
                              płyty sie powtarzac naprawde , tepa jesteś ? Naprawde nie pisz o tych realiach
                              bo sie osmieszasz , moze jeszcze dorzuc ze 2+2 = 4 bo wysnułas ze tez tego nie
                              wiemy .. któż wie na jakiej podstawie???

Reszty az sie komentowac nie chce - sama nie znasz realiów , moje TY biedne
                              dziecko , aż sie płakać chce , kończ juz wstyd szkoda..hehe... lekaze nie mogą
                              sfałszowac dokumentowacji a to nowość - powiedz to setkom kobiet wykonujacym cc
                              za łapówki !!!!!!!

Ja uważam , ze wszystko mi sie należy... ileż goryczy jest w słowie wszystko
                              podczas gdy ja tylko pisze o godnym porodzie - czymś co jest dla społeczeństa
                              cywilizowanego kluczowe . Operacji piersi nie kazdy musi robic.. ale urodzic
                              musi kazda kobieta w ciazy...

Koniec dyskusji bo nie chce mi sie slyszec o realiach znowu bo cóż wiecej
                              możesz napisać.
                    • kinga.tygiel Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 17.08.15, 14:09
                      jestem zwolenniczką wyboru między psn a cc.
                      w moim przypadku było to cc. ze wskazań medycznych, ale jakby ich nie było to wtedy też wybrałabym cc.

a dzisiaj? jesli jeszcze bede w ciazy to bede chciała mieć poród naturalny. Dlaczego?

zle znioslam znieczulenie, wymiotowałam. bylo mi strasznie zimno. bylam spragniona i nie mozna bylo mi podac wody.

nie mialam kontaktu z dzieckiem. kiedy mi go przyniesli leżał obok. a ja znieczulona nie moglam go przytulic. To bylo najgorsze!

Bardzo dlugo dochodazilam do siebie po porodzie. Wstawanie z lozka bylo jak maraton. Nie moglam się opiekować dzieckiem. Robił to mąż.

Dziecko dostało butle, nie chcialo ssać piersi. 3 miesiące walczylam z laktatorem zeby pobudzic laktacje i malego nauczyc picia z cycka. I w zasadzie dzieki temu nawiązaliśmy wreszcie silną więź.

Dziś wybrałabym porod sn, nie wiem czy byłaby to lepsza opcja. Ale taka mi się wydaje z perspektywy cc.

pozdrawiam
          • earl.grey Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 14.12.05, 14:46
            ceny w prywatnych klinikach kształtują się od 2.500 do 8.000 z pobytem. Załóżmy
            najniższą (szpital publiczny zapewnia i tak znacznie niższy standard). Część
            pokrywa NFZ (i tak by płacił za psn). Odejmijmy za pobyt (z ubezpieczenia się
            należy, załóżmy tyle, ile za pobyt po psn - bo resztę masz na własne życzenie,
            czyi minus ok. 300) No chyba kwota nie wyjdzie tragiczna? W każdym razie niższa
            niż żadają ode mnie łapówki w Poznaniu.
        • tuniaa Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 14.12.05, 09:43
          ja jakaś tempa jestem, ale nie widzę nic nieetycznego w cc na
          życzenie...bardziej nieetyczne wydaje mi się zmuszanie kobiety do porodu,
          którego się panicznie boi...a jak usunie dziecko ze strachu przed porodem/jak
          jej sie zaraz na początku ciaży zacznie rzucać kłody pod nogi, to pewnie bedzie
          bardzo etyczne...
    • r.kruger Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 13:06
      Kobieto! czy tobie wydaje się że cc to jak wycięcie wyrostka albo migdałków? To
      poważna operacja.Cięte są skóra, mięśnie brzucha i macicy! Decyzja o jej
      zrobieniu nie może należeć do wystraszonych pacjentek ale do lekarza ! Jestem
      po dwu cc. Wiem co piszę. A jeśli jeszcze komuś się wydaje że jest to prosty,
      bezpieczny i BEZBOLESNY sposób rodzenia dzieci-radzę poszukać w wyszukiwarkach
      co ze sobą niesie ta OPERACJA a nie zabieg !
      --
      O małym smyku i jego bracie
    • szpilki Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 13:12
      halszkabronstein napisała:

> Przecież też płacimy składki na ubezpieczenie wiec nie wiem czemu skoro
      > płacimy nie mamy prawo wymagać godnego porodu bez bólu i strachu .
      >
      > I prosze by zwolenniczki tzw. porodu naturalnego darowały sobie opinie , że
      > ból jest fajny , bo nie każdy jest masochistą .

--->>> nie wiem czy już rodziłas bo mi sie nie chce czytac archiwum i dochodzic
      tej informacji. Ale ja miałam cc. Planowe, dziecko miałam siedzące na dupie i
      je góra wyciągali. CC bez powikłań, proste, łatwe przyjemne.
      Boli jak cholera. Boli dłuuugie godziny i dni. Miałam niefart że byłam jedyną
      zdrowa osoba po powrocie ze szpitala i musiałam ciągnąc cały dom. W tydzień po
      operacji.
      Dopóki ktos nie pozna TEGO bólu PO operacji g..wno wie o cc.

. Niech każdy
      > rodzi jak woli .
      >

--->>> oczywiście się zgadzam. Kazdy ma prawo do takiego bólu jaki sobie
      wybierze. Jeden woli w trakcie drugi po.

--
      fabryka tabelek...
    • majowa-panna Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 13:57
      Zgadzam się z tym, że kobieta powinna mieć prawo wyboru jak chce urodzić. W
      dowolnej pozycji, w wannie czy na lądzie, ze znieczuleniem czy z własną położną
      czy też chce mieć cc bo ma do tego wskazania (chociażby psychiczne). Położne
      powinny umieć się schylić kiedy trzeba a nie pchać rodzącą kobietę na
      megawysokie łóżko i kłaść ją na plecach bo tak jej wygodniej ją ciachać. W
      końcu to kobieta rodzi i od jej wspomnień z porodu czasem zależy to czy i kiedy
      zdecyduje się na kolejne dziecko. Odbija mi się głośno kiedy słyszę becikowe
      bzdury i propozycje co należy zrobić żeby było więcej dzieci w Polsce skoro
      nikt w tym pięknym kraju nie ma zamiaru zająć się komfortem rodzących matek.
      Gdybym idąc do szpitala miała pewność że zostanę potraktowana jak człowiek -
      bez kroplówek i nożyczek, że zrobią mi cc jesli będzie taka potrzeba albo jeśli
      zeświruję w ciązy i stwierdze że inaczej nie urodzę to pewnie już
      zdecydowałabym się na dziecko, ale na razie nie mam odwagi.
        • halszkabronstein Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 14:11
          # płace skadki jak każdy inny członek tego społeczeństwa, NFZ nic de factonie
          refunduje tylko nam zwraca to na co łożymy całe życie . Chyba ktoś ulega
          mitowi ,że państwo ' daje za darmo'hehehe...

# nie chce implantów , co za kretyńskie
          porównanie................................................Aż żal
          komentować................................................ własne dziecko =
          sylikon to gratuluje . Może w ogóle porody i dzieci to fanaberia? Są 2 możliwe
          porody ,żaden tak naprawde nie jest naturalny wiec nie wiem dlaczego ktoś nie
          może dokonać wyboru ...
          • laminja Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 14:30
            halszka zejdź na ziemię... Zadłużone szpitale fundujące cc na życzenie każdej
            kobiecie. Do porodu sn staje połozna, lekarz przychodzi kiedy jest potrzebny.
            Do cc musi stanąć dwóch lekarzy, anestezjolog, instrumentariuszki. Do tego
            drogie nici. Nasza służba zdrowia jest w bardzo kiepskiej kondycji (szpilate są
            zadłużone) więc to nie jest wyłącznie kwestia ograniczania prawa wyboru. Oprócz
            kwesti prawno-proceduralnych pojawia się problem opłacania takich zabiegów.

Nikt tu nie kwestionuje prawa wyboru, ale trzeba myśleć realnie. Wbrew pozorom
            uszkodzeniom przy porodach fizjologicznych nie ulega aż tak wiele dzieci - jest
            coraz lepsza aparatura, więc ten odsetek spada. Cc nie jest zabiegiem wolnym od
            ryzyka równiez dla dziecka. Ale niech każdy szuka informacji na ten temat we
            włsnym zakresie i sam decyduje. Niestety na dzień dzisiejszy legalnie cc na
            życzenie można mieć w prywatnej klinice i to kosztuje, ale jeśli to jest dla
            Ciebie ważne to zorganizujesz te pieniądze.
            • mkolaczynska Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 15.12.05, 09:27
              . Niestety na dzień dzisiejszy legalnie cc na
              > życzenie można mieć w prywatnej klinice i to kosztuje, ale jeśli to jest dla
              > Ciebie ważne to zorganizujesz te pieniądze.
              Ale lamija czasem do tego prywatnego szpitala masz 500km np ze śląska do
              Warszawy(w Krakowie nic nie ma na sląsku to już wogóle w Poznaniu brak-
              najbliżej Warszawa!)Słowem taką możliwość mają tylko mieszkanki warszawy albo
              kobiety które nie boją się rodzić 2 tyg przed terminem(no muszą się modlić
              chyba żeby się wczesniej nie zaczeło)Takie są realia jeśli chodzi o prywatne
              kliniki w których wykonują cc.

--
              JAJA SE ROBICIE?? CZEMU MNIE TU NIE MA??
        • kuleczek Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 15.12.05, 19:02
          tak, ja chcialam zaplacic mimo to przez tydzien wywolywali nieudolnie jak widac
          porod "naturalny" smile kroplowkami i zelami dowcipnymi, ktore to zabiegi
          skonczyly sie cesarka. ale po jakim czasie cierpien i bolu!!!!!!!!to niech
          zrobia oficjalny cennik!!ja zaplace bo pod stolem nie chcialam...i dlatego
          cierpialam
          --
          src="<a
          border="0"
      • graziula Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 14:31
        majowa-panna napisała:
        > Gdybym idąc do szpitala miała pewność że zostanę potraktowana jak człowiek -
        > bez kroplówek i nożyczek, że zrobią mi cc jesli będzie taka potrzeba albo
        jeśli
        >
        > zeświruję w ciązy i stwierdze że inaczej nie urodzę to pewnie już
        > zdecydowałabym się na dziecko,

I tak bez kroplowki bedziesz rodzic 20 godz zamiast 4 z oxytocyna; nie natna ci
        krocz bo tak chcesz i rozerwie ci dupe do samego odbytu albo i dalej. A cc
        zrobia jak bedzie trzeba, uwierz mi.
        --
        Moja Igunia

Iga ma
        • halszkabronstein Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 14:40
          Mieć rozerwane krocze aż do tyłka mmmm cóż za powrót na łono natury !!
          Zwierzęta raczej nie maja takich problemów - to ludzie rodząc sie maja
          największe głowy i odczuwaja taki ból . Pieski , kotki itp mogą wiec rodzic sie
          naturalnie , ale reasumując poród fizjologiczny ma raczej mało wspólnego z
          naturą , bo niby co takiego?!
          • betty842 poród NATURALNY 27.04.14, 19:34
            Autorka wątku ciągle powtarza,że w dzisiejszych czasach nie istnieje coś takiego jak poród naturalny.A mnie się wydaje,że poród naturalny to taki,w którym dziecko przychodzi na świat drogami rodnymi kobiety a nie przez rozcięcie brzucha. I dlatego nazywa się go porodem NATURALNYM-bo dziecko wychodzi tą drogą,którą dla niego przewidziała matka natura i nie ma znaczenia czy w tej drodze używane są jakieś wspomagacze czy nie. A cesarskie cięcie nie jest żadnym porodem-to jest po prostu operacyjne wyjęcie dziecka z brzucha.
            • anlea12 Re: poród NATURALNY 27.11.17, 14:04
              Nie kochana! Poród naturalny to jest poród bez oksytocyny, bez nacinania krocza, bez kroplówek, masaży szyjki, bez przebijania pęcherza płodowego.W pozycji dogodnej dla rodzącej.Porody odbywające się obecnie w naszych szpitalach to są najczęściej porody DROGAMI NATURY a nie porody NATURALNE.
              I jeszcze - gdyby natura chciała żeby wykonywano rutynowo cięcie krocza to by tam umieściła suwak.(odbiłam piłeczkę dla przeciwniczek cesarskich cięć i ich sztandarowego hasła)
    • shamsa Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 14:58
      porozmawiajmy o faktach. cc ktora jest prawem pacjenta oznacza kosztowna
      operacje i rehabilitacje (obsluge ciebie i dziecka przez dobe i dluzszy pobyt w
      szpitalu) bez wskazan medycznych. dodatkowo wiaze sie z powiklaniami ktorych
      boi sie kazdy lekarz, moze ci przeciac nerwy, moczowody, uszkodzic pecherz.
      porod naturalny tez jest obarczony ryzykiem, ale wtedy wina nie spada na
      chirurga.
      jest to co najmniej dziwne by podatnicy mieli placic za czyjes fanaberie,
      strach niczym nie poparty. pisze to, bo rodzilam naturalnie w wielkim bolu i
      przyznam, ze jeszcze bardziej balabym sie cc.

nikt ci nie odmawia PRAWA do tego bledu. tylko sama sobie za niego ZAPLAC.
      --
      www.flatcoatedretriever.prv.pl
      • halszkabronstein Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 15:37
        Płace podatki i nie korzystam z innych świadczen prawie !!! Czytać nie umiesz ?
        Nikt nie musi za mnie płacic bo SAMA JESTEM PODATNIKIEM JAK I CALA MOJA
        RODZINA . Ciekawe dlaczego jako padatnik bede musiała płacicw takim razie za np
        leczenie Twojej babci jeśli na starość zachoruje na WSZYSTKO ?!

Po porodzie fizjologicznym lekarz w razie czego nie ponosi konsekwencji.. no
        tak sama je ponosisz . Gratuluje radości ze swojego porodu w bólach itp. Nie
        wiem tylko co Ciebie obchodzi jak inna matka chce urodzić.
        • tara8 Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 15:54
          Halszka zgadzam sie z toba w 200% doslownie jakbys mi to wszystko z ust
          wyciagnela sama chcialam takie cos tu kiedys napisac tylko nie wiedzialam
          jak.Po prostu jestes geniuszka.Nie wiem czy juz rodzilas ale wnioskuje ze nie
          podobnie jak ja.Ja po prostu nie wyobrazam sobie innego porodu ja tylko przez
          cc.Jak tu wsponiala jedna z pan nie chce zesfirowac w ciazy ze strachu jaki to
          bedzie straszny bol a to przeciez tez moze wplynac negatywnie na moje
          dziecko.Moge nawet nie donosic zadnej ciazy ze strachu przed porodem w
          meczarniach.Poza tym naprawde chyba wole zeby bolalo mnie jak juz moje dziecko
          bedzie na swiecie i juz bedzie bezpieczne i nie bede sie musiala o nie
          martwic.Bo ono jest tutaj najwazniejsze.Oprocz tego ,mysle ze sie ze mna
          zgodzisz nie chce zeby przyjscie na swiat mojego dziecka wiazalo sie z kilku
          godzinna trauma ze po wszystkim nawet nie bede w stanie na nie popatrzec albo
          popade w jakas depresje czy jakies inne cholerstwo.Oczywiscie uwazam ze kazda
          kobieta powinna wybrac jak chce urodzic nie nalezy potepiac nikogo.I oczywiscie
          rozumiem dziewczyny ktore np nigdy nie chcialyby miec cc bo podobnnie one moga
          sie tego bac jak my porodu naturalnego i nie ma w tym nic dziwnego.Ja je
          rozumiem.Apropo jeszcze tego becikowego.Watpie zeby kobiety ze wzgledu na to ze
          dadza im 1000 zl beda rodzic chmary dzieci mysle ze jest taki maly przyrost
          naturalny bo wlsnie jakas czesc kobiet nie chce juz rodzic silami natury.A nie
          stac je zeby oplacic cesarke.Mysle ze sek tkwi rowniez w tej kwestii a nie
          tylko kwesti finansowej.Pozdrawiam
          • beata132 Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 16:16
            Kochane, co Wy możecie powiedzieć o porodzie jeśli same nie rodziłyście? Z Wami
            rozmowa to jak z łysym o grzebieniu. Zrozumiałabym kobietę, która rodziła
            naturalnie i poród tak jej siadł na psychę, że drugi raz wolałaby cesarkę. Ale
            Wy? Chętnie zaprowadziłabym Cię do koleżanki, która miesiąc temu miała cc.
            Pokazałaby Ci swój odrętwiały brzuch, i opowiedziała o "przyjemnościach" cc.
            Wam wszystkim to już chyba na mózg padło Księżniczki. Ja rodziłam normalnie 3,5
            godz (poród wodny). Bólu nie pamiętałam już na drugi dzień. Nigdy, powtarzam
            niegdy nie okaleczyłabym się na własne życzeniae. Boisz się porodu, to nie
            zachodź w ciążę.
            --
            Mój przystojniak smile
            Szymonek ma...
          • halszkabronstein Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 13.12.05, 00:58
            Dokładnie , znam osobiście kilka dziewczyn które z różnych powodów są pełne
            obaw myślać o porodzie fizjologicznym. Część z nich nie mająć pieniędzy na
            zabieg w klinice po prostu nie decyduje sie na dziecko . Ponato jak sie słyszy
            o historiach typu uwaga.onet.pl/1298680,archiwum.html to już w ogóle
            koszmar heh . Ciekawe kiedy kobiety zaczną być traktowane podmiotowo a nie jak
            nie czujące maszyny do reprodukcji a ich dzieci jako kolejny numer urodzeń
            danego dnia .
            • mkolaczynska Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 15.12.05, 09:37
              A wiesz ja w tym szpitalu przez 4 tyg leżałam na podtrzymaniu. Ten szpital to
              wogóle jest porażka. MROK średniowiecza normalnie. Wyszłam na własną
              odpowiedzalność po jednym kurewskim zachowaniu ordynatora! Problem w tym że tak
              wygląda wiele naszych szpitali.

--
              JAJA SE ROBICIE?? CZEMU MNIE TU NIE MA??
          • halszkabronstein Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 20:46
            Matko chyba pisze do kogoś upośledzonego - nie wiem czemu Twoje zzo ma być
            refundowane jeślimoja cesarka nie , płace takie same podatki wiec mam do tego
            prawo nie wiem ile razy mam to podkreślać żeby dotarło . Nie rozbie operacji
            nosa czy nie wycinam prosty na tyłku . A urodzić i tak kobieta musi skoro jest
            w ciąży !!! ( chyba ,ze preferujesz inne rozwiązania...) Skoro NFZ refunduje
            Twój poród fizjologiczny(za pieniądze nas wszystkich de facto) to nie wiem
            czemu ja musze dodatkowo płacić w prywatnej klinice...Poród to nie fanaberia...
              • halszkabronstein Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 12.12.05, 23:30
                Hehe no tylko potwierdzasz moja opinie bo opłacić sobie znieczulenie to już
                mały koszt w porównaniu z płaceniemn 7 tyś w prywatnej klinice hehehe....no nie
                moge...

To żenujące ,że ktoś nie może zaakceptować zwykłego wyboru bo uważa,że jego
                poród jest lepszy więc my wszystkie musimy płacić podatki by Tobie refundowali
                a my mamy iść do kliniki prywatnej bo przecież jesteśmy te nienaturalne , złe i
                w ogóle , niczym żydzi i cykliści....
                • shamsa Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 13.12.05, 10:11
                  musisz sie strasznie bac, ze tak bezwzglednie i uparcie bronisz swojej racji.
                  jezeli dane ci bedzie przezyc porod naturalny bedziesz sie sama z siebie smiac.
                  dziewczyny po porodach sa dlatego tak przeciwne, bo WIEDZĄ. a ciebie niewiedza
                  toczy i dlatego tak spanikowalas. mozesz mi wierzyc, ze natura to tak
                  urzadzila, ze przed samym porodem przestaniesz sie bac.

a wypadajace macice robia sie predzej od pocietych wiezadel przy cesarce
                  --
                  www.flatcoatedretriever.prv.pl
                  • tuniaa nietrzymanie moczu po porodzie fizjologicznym 13.12.05, 12:12
                    tu się nie zgodzę, poczytaj trochę o problemie nietrzymania moczu u kobiet, ale
                    nie jakichś bzdetów, tylko fachowej literatury
                    jako jedna z głównych przyczyn nietrzymania moczu wymieniany jest poód
                    fizjologiczny i pierwsze pytanie jakie zadaje się pacjentce, to to czy rodziła
                    fizjologicznie...
                    jakoś nie bardzo umiem sobie wyobrazić przecinanie więzadeł przy cc...
                  • halszkabronstein Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 13.12.05, 12:15
                    Ktoś już chyba kiedyś pisał na tym forum o traktowaniu kobiet chcących się
                    poddać badz po cc z jakąś niemal pogardą....

Naprawde nie musisz się wysilać ! Z różnych względów nie chce przeżywać porodu
                    tzw. fizjologicznego , a naturalnego 20 czy iluś godzinnego tymbardziej ( tak
                    to dwie różne rzeczy !) . Różnica między mną a Tobą polega na tym , że ja nie
                    wymuszam na Tobie być przeżywała te chwile zgodnie z moimi oczekiwaniami a TY
                    uważasz,że masz monopol na jedynie słuszny poród ! Gdybyś uważniej albo w ogóle
                    czytała moje posty zamiast po prostu odpisywać metoda ' po prostu bede sie
                    trzymać wersji , że naturalny poród jest cudowny i wspaniały ' wiedziałabyś, że
                    różne kobiety różnie znoszą porody a ponadto ja wśród najbliższych mi osób
                    spotykałam się z bardzo negatywnymi przeżyciami a propos porodu
                    fizjologicznego .

W takim razie to TY jesteś pełna niewiedzy , bo liczy się komfort psychiczny
                    matki a nie wymysły nietolerancyjnych ludzi uważajacych , że poza ich zdaniem
                    istnieje wielka pustka.

Co do tej natury która podobno to tak urządziła to sobie poczytaj
                    kobieta.gazeta.pl/edziecko/2029020,54921,1942727.html , że niektóre
                    kobiety w ciąży podczas porodu zachowują sie np agresywnie , lękowo etc. no ale
                    zapomniałam - przecież każda z nas bedzie miała poród wzorowany na Twoich
                    szablonie odczuć i zachowań wink.

Skoro tak natura to urządziła to po Co Wam zzo , kroplówki , nacicnanie
                    krocza ? Nadal nie wiem czemu to jest taki ' powrót na łono natury ' . Wstyd
                    się tylko przyznać ,że fizjologiczny ma tylko tyle wspólnego z naturalnym
                    niemal ile cesarka - zamiast nacieciana brzuchu jest na kroczu (bez obrazy ,
                    ale to mi sie osobiście wydaje obleśne ).

P.S. Mój temat miałbyć a'propos kobiet które chciałyby walczyć o cesarke na
                    życzenie - więc naprawde chyba dyskusja , o wyższości jednego porodu nad drugim
                    jest bez sensu - ja akceptuje Twój wybór, a Ty masz problem z moim?

• halszkabronstein Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 13.12.05, 13:20
                        A mnie śmieszy Wasz strach przed porodem naturalnym na polu , ha ha ha bardzo
                        zabawne ,nie wiem czemu macie prawo rodzić w szpitalach . Może też powinnyście
                        za ten luxus płacić ? Przecież to tylko poród . Kiedyś kobieta pracowała w
                        polu , robiła sobie przerwe, rodziła i dalej pracowała w polu .....

Pomijam fakt , że strach WIELU kobiet jest faktem a nie jednej to w moim temcie
                        jest nawet post kobiety która przez nieudolny poród fizjologiczny ma chorą
                        siostre wymagająco rehabilizacji . To przecież to takie zabawne , zapewno sie
                        poryczałaś ze śmiechu , gdyż ta kobieta napewno odczuwając lęk przed
                        doświadczeniami matki zawaha się czy w ogóle mieć dziecko.....

- strach jest tylko jednym z WIELU powodów wiec naprawde daruj sobie juz ta
                        swoja żałosna pogarde ,że Cie coś śmieszy itp. Prawa człowieka , dziecka,
                        pacjenta w ogóle co po niektórych śmieszą no cóż..

Równie dobrze my byśmy mogły pisać,że nas tak śmieszy ,że część z Was bez
                        pieluchy nie wychodzi z domu ,a mężowie pewnie żartują,że macie mięśnie pochwy
                        jak sombrero...

Do innych czytelniczek - powinnyśmy sie cieszyć z każdego nowonarodzonego
                        dziecka! Nie jest to ważne kochane mamy jak przyjdzie na świat , to powinno być
                        Waszym wyborem !
                  • kuleczek Re: CC powinno być prawem pacjenta a nie przywile 15.12.05, 19:22
                    ja przezylam i porod naturalny i cc w jednym- cc zrobili jak parlam 2 godziny
                    bez skutku-nie pisz takich bzdur prosze Cie i wcale nie jest mi do smiechu jak
                    to wspominam a porodu balam sie okropnie-wywolywali tydzien i i tak musieli cc
                    zrobic-dali mi relanium do zyly i dopiero wtdy odusicily nerwy a na stole
                    operacyjnym trzeslam sie jak w delirium.dziewczyno o czym Ty piszesz?kazdy ma
                    prawo do strachu i do tego by wybrac.ja place i Ty placisz podatki wiec
                    dlaczego Tobie maja refundowac psn a mi cc nie?
                    --
                    src="<a
                    border="0"
    • mamajedrusia głupie prawo i marne warunki 12.12.05, 15:58
      Właśnie najpierw niech to się zmieni. Warunków do porodu naturalnego w naszych
      polskich szpitalach poprostu nie widać...w większości są to boksy dla
      świnek...to własnie gwarantuje ci państwo. Jak zapłacisz to masz poród w
      warunkach w miarę godnych...ot filozofia prawda?. Znieczulenia nie
      dostaniesz...no chyba , że zapłacisz. Następny szcunek dla kobiet
      cięzarnych...i nonsens. Kobiety boją się porodów naturalnych bo niestety u nas
      nie ma do tego warunków. Jest ból , strach , przygnębienie i łapówki za
      wszystko , nawet za miłe słowo. Jeśli to by się zmieniło , znieczulenia byłyby
      ogólnodostęne , komfortowe pokoje dla rodzącej , myślę , zę nie byłoby tej
      dyskusji. ale własnie ze względu na to , że jest jak jest wiele kobiet woli
      cesarkę. Sama ją miałam i muszę przyznać że zniosłm to bardzo dobrze. Moja
      koleżanka natomiast rodziła siłami natury dostała w krocze 35 szwów bo tak
      popękała i leczyła się 4 miesiące. ani siusiu ani kupka....i jeszcze złe
      wspomienie z porodu bo traktowana była jak zło konieczne.
      Jeśli mentaloośc się nie zmieni to większość będzie chciała mieć cesarkę a
      przyrostu naturalnego tez nie ma się co spodziewać większego.
      --
      mamajedrusia.bobasy.pl
      b2.lilypie.com/8w0gp1
      malyskarbek.blox.pl
      • kadewu1 Re: głupie prawo i marne warunki 12.12.05, 22:44
        Zdecydowanie popieram wniosek, by cc na życzenie odbywało się w państwowych
        szpitalach - za komercyjną odpłatnością. Ale żeby było osiągalne WPROST, bez
        łapówek pod stołem, błagania... Gdyby nie możliwość cc, nigdy nie zaszłabym w
        ciążę. Wspomnienia mojej mamy po naturalnym i ekspresowym porodzie - 15 minut -
        brak możliwości siadania przez miesiąc, siostra z lekkim niedotlenieniem,
        rehabilitacja... To ja dziękuję.
        Kasia mama Jasia
        • halszkabronstein Re: głupie prawo i marne warunki 12.12.05, 23:23
          Kasiu , jesteś chyba najlepszym dowodem na to , że pewne doświadczenia w
          rodzinie , lęk i strach to nie wymyśły bogatych laluś ,ale realne historie
          przepełnione bólem .

Ale przecież kobieta to nie człowiek i nie ma psychiki więc po co ma prawo
          jakiegoś wyboru , nie ma prawa odczuwać strachu mogącego doprowadzić ja nawet
          do zrezygnowania z macierzyństwa. W mojej rodzinie większość kobiet rodziła
          przez cc( matka ,jej siostra , moja siostra ,2 szwagierki )i zazwyczaj mimo,że
          poród odbywał się bardzo długo lekarz zwlekał z podjęciem tej decyzji sadsad .
          Ponadto cc znosiły bardzo dobrze ( oczywiście nie było tak jak gdyby nic sie
          nie stało bez przesady na swój sposób to odczuwały napewno) ,ale poród
          wspominaja jako poniżające błaganie o cc które było końcem tej męczarni .

• kadewu1 Re: głupie prawo i marne warunki 13.12.05, 22:07
            No cóż, może i jestem samolubna w tych moich poglądach, ale... każdy chce dla
            siebie (i malucha) jak najlepiej. A w naszym pięknym kraju szeroko rozkwita -
            po prostu podwójna moralność. W szpitalu be, w klinice prywatnej - cacy itd.,
            itp. KObieta rzeczywiście jest istotą nieracjonalną i niepoważną, zwlaszcza w
            ciąży, podczas miesiączki, przy menopauzie itd. Jak więc może wybierać rodzaj
            porodu?
            Chyba gorzknieję na starość.
            Może coś się zmieni.
            Ale nieprędko.
            Pozdrawiam,
            Kasia mama Jasia
            • earl.grey Re: głupie prawo i marne warunki 14.12.05, 14:49
              no właśnie. Tak mi się coś wydaje. Że to jest szersza kwestia traktowania
              kobiet. Przecież u nas nadal jest dzicz na porodówkach i bardzo powoli to się
              zmienia, a przed akcją "Rodzić po ludzku" było zupełnie tak samo jak za czasów
              mojej mamy. Zero zmian. Bo to panów polityków nie obchodzi.
              • laminja Re: głupie prawo i marne warunki 14.12.05, 15:57
                nie akcja fundacji Rodzić po Ludzku zapoczatkowała zmiany... Fundacja powstała
                chyba dwa lata po pierwszym porodzie rodzinnym w szpitalu publicznym i właśnie
                z inspiracji tym, że ktoś się na taki krok zdecydował. Inne szpitale nie
                zaczęły sie zmieniać nie tylko dlatego, żeby lepiej wypaść w rankingu fundacji
                tylko dlatego, że takie były oczekiwania pacjentek. Jak widać w Poznaniu 10 lat
                działalności Fundacji nie wiele dało sad
                • earl.grey Re: głupie prawo i marne warunki 14.12.05, 23:48
                  no coś tam dało. Np odwiedziny. Ale na przykład rutynowe cięcie krocza u
                  pierworódek jest wszędzie. Nie powiem, żeby mnie to zachęcało, skoro już jedną
                  blizne mam na brzuchu. Niestety, Laminjo, nie podzielam twojej wiary w to, że
                  szpitale zmieniają się ze względu na oczekiwania pacjentek. Moim zdaniem
                  najwyżej można powiedzieć, że zmieniają się pod silną presją pacjentek (żeby nie
                  wyjść na najbardziej zacofanych).
                  Chciałabym bardzo, żeby udało się (presją czy argumentem, np finansowym, ale
                  uczciwym) uzyskać chociaż tyle, żeby pacjentka była traktowana po partnersku, a
                  w następnej kolejności żeby miała możliwość wyboru. No i może kurde skończyłoby
                  się to pianie, że mamy za niski przyrost naturalny. Jeśli chodzi o mój osobisty
                  (no, może z mężem) wkład w przyrost naturalny, to owszem, jest on uzależniony od
                  możliwości wyboru.
                  • laminja Re: głupie prawo i marne warunki 15.12.05, 00:25
                    nie jest prawdą, że rutynowo nacina się poerworódki wszędzie! W Warszawie już
                    prawie w każdym szpitalu nie ma rutynowego nacinania. A są szpitale, w których
                    nacina się bardzo mały procent pierworódek i okazało się, że poziom pęknięć nie
                    wzrósł... Kurcze co jest z tym Poznaniem sad( Miejmy nadzieję, że i do Poznania
                    wkrótce zawitają większe zmiany. Proszę pomóż mi znaleźć odpowiednie pafagrafy
                    (które umożliwiłyby cc na życzenie w szpitalach publicznych - a dokładniej
                    zwolniły lekarza z odpowiedzialności jeśli ma oświadcznie pacjentki) - postaram
                    się żeby trafiły do odpowiednich - decyzyjnych osób.