Dodaj do ulubionych

JAK I CZYM KARMIC PO OPERACJI WARGI I PODNIEBIENIA

09.09.09, 21:24
Bardzo prosze o pomoc w udzieleniu informacji jak i czym najlepiej jest karmic dziecko po opercji wargi i podniebienia,gdyz jestem mama blizniaczek z rozszczepem a operacje mamy na poczatku pazdziernika tego roku. Nie wiem jak mam do tego sie przygotowac.Czy po operacji moge karmic butelka i smoczkiem NUK czy tylko lyzeczka ?? Dziekuje i pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • anihira 10.09.09, 10:44
    A czym karmisz teraz butelką z NUKiem? My mieliśmy operację na Koziej 13.08 rozszczep wargi i podniebienia miękkiego i siostra kazała karmić tak jak wcześniej czyli butlą Ja karmiłam zwykłym smoczkiem do balonika z Campola i butelką elastyczną Lovi Tak Kubie pasowało Po kilku dniach po operacji przeszliśmy na miękki ustnik Lovi taki pomarańczowy a po tygodniu od operacji wrócilismy do karmienia łyżeczką w dzień i butli w nocy Siostry mi powtarzały kilka razy że najwazniejsze to wrócic do normalności do tego co dzieci znają jak najszybciej Musisz tylko pamietać że maluchy raczej nie będą mogły ssać tylko trzeba im wlewać jedzenie do buzi więc trzeba potestować z otworem w butli Życzę powodzenia i nie martw się po operacji jest 100 razy lepiej :)
    --
    [url=http://ticker.7910.org/eng][img]http://ticker.7910.org/as1cEQf0g410010ODk4MjhkfDAxZHxKYWt1YiBtYQ.gif[/img][/url]
  • ewewam 10.09.09, 14:53
    Dziekuje bardzo za informacje Napewno mi cos pomoze A teraz tak karmie smoczkiem NUK i wlasnie nie wiedzialam ze po operacji tez dalej bede mogal go stosowac. Zastanawialam sie wlasnie nad kupnem tej butelki z lyzeczka a teraz wiem ze warto sprobowac. Pozdrawiam
  • asik57 10.09.09, 16:24
    Moja mała (rozszczep podniebienia) nie jadła po operacji wcale. Ani smoczkiem,
    ani łyżeczką. Brała do buzi i zamiast przełknąć wypluwała. Zjadła dopiero dość
    gęsty kleik ryżowy podany łyżeczką. Do butli wróciła 5 dni po operacji. I przed
    i po operacji jadła zwykłym smoczkiem saturn.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.