Dodaj do ulubionych

Operacja nosa: kiedy?

14.04.11, 14:35
Witam
jestem ojcem 16 latka. Syn przeszedl wszystkie 3 operacje: podniebienie, warga, przeszczep kosci do wyrostka. Został nos, dość mocno skrzywiony i spłaszczony.
Czas, kiedy zmienia szkołę, idzie do liceum, wydaje się optymalny do takiej operacji. Ale czy nie jest za wczesnie? Dotąd zawsze mówiono nam, ze pacjent, a własciewie jego twarz musi "urosnąć". Czy to jednak jest aż tak istotne? Wolałbym, żeby do nowej szkoły trafił już po poprawieniu tego defektu. Bardzo proszę o Wasze opinie i doświadczenia.
Edytor zaawansowany
  • jowitka345 14.04.11, 17:02
    Jest to jak najbardziej odpowiedni czas na korektę nosa. Dr Piwowar mi mówił, ze własnie ok 16 r. ż to robia także nie ma czasu do stracenia..działajcie :)
  • u.too 17.04.11, 20:13
    jeśli syn nie rośnie właśnie szczególnie intensywnie to powinniście się od razu zapisać na konsultację
    nos można zacząć poprawiać oraktycznie od 'początku' leczenia chirugicznego, czasami jest to nawet konieczne przy okazji np. zszywania wargi
    (u nas było to 5 msc a póżniej ok 2 rż)
    może nie zawsze chirurg robi wszystko co by się chciało, ale to już inny temat
    przede wszystkim zostało Wam nie tak dużo czasu do ukończenia 18 rż, potem będziecie musieli wnioskować w NFZ o bezpłatne leczenie
  • gryska17 18.04.11, 00:20
    Chyba jeśli chodzi o operacje w IMiD, bo w innych szpitalach na fundusz operują i dorosłych (przynajmniej tak było).

• u.too 18.04.11, 10:18
    poznaliśmy prawie 21 letniego chłopaka, któremu wg NFZ korekta nosa po rozszczepie nie 'przysługiwała', pomimo,że jego nos nie wyglądał najlepiej
    do momentu kiedy rozmawialiśmy ostatnio miał 2 zabiegi za które sam płacił (u chirurga plastycznego), czekał go jeszcze 1, czy to był koniec leczenia nie wiem
    nie jest on jedyną osobą, którą znam i która leczy się prywatnie
  • abcde-25 18.04.11, 12:28
    Szanuję Twoją wiedzę, bo jesteś jedną z seniorów czy jak to nazwać, czyli długo się udzielasz na forum i te rady służą wielu rodzicom. Czy znasz może nazwisko tego chirurga plast, co robił nos 21-latkowi?
  • jowitka345 18.04.11, 13:11
    A jak ja byłam z córka na operacji to leżala 23 latka która miala kolejny raz promesę od Ministra Zdrowia na bezpłatną operacje w Imidzie.
    Zresztą wychodząc ze szpitala dostalam kartkę, że mamy się zgłaszać na bilanse co 2 lata co gwarantuje nam bezpłatna opieke do 21 r. ż. Nie było tego wcześniej?
    Poza tym teraz w Klinice Prof. Dudkiewicz oprócz korekt porozszczepowych będzie również klinika medycyny estetycznej.
  • u.too 18.04.11, 17:18
    ogólnie rzecz biorąc żeby tą promesę dostać potrzebny jest wniosek z uzasadnieniem lekarza

chyba lepiej się jednak nie wzorować na tym przypadku ten chłopak miał drobne korekty robione, zamiast się uczyć pracował, żeby zarobić pieniądze na te poprawki, to też nie taka rzadkość
  • gryska17 18.04.11, 00:27
    Nie nastawiajcie sie, że po operacji nastąpi cud. Może być tak, że nic się nie zmieni w wyglądzie.
    Niestety nie jest tak różowo jak w filmach, ze na operacje idzie ktoś ze zmasakrowaną twarzą a wychodzi piękny (np. Powrót do Edenu). Trzeba się dobrze zastanowić w czyje ręce dać syna i nie pozostawiać tego przypadkowi. Ci chirurdzy, którzy zajmują się produkowaniem ładnych nosków wcale sobie nie radzą z wadami twarzoczaszki, bo to już wyższa szkoła jazdy.
    Trzeba tez pamiętać, że profesor Dudkiewicz nie jest chirurgiem plastykiem tylko szczękowym.
  • czeslaw1500 18.04.11, 08:59
    Dzieki. W pelni zdaję sobię sprawę że "prawda czasu jest inna niż prawda ekranu". Dlatego właśnie chciałbym skorzystać z doświadczeń tych, którzy znają więcej konkretów. Wiecie kto jest w stanie przeprowadzić dobrze taką operację?
  • u.too 18.04.11, 09:19
    nie chodziło mi o imid, pytanie, w którym szpitalu po 18 rż na NFZ zrobić nos po rozszczepie mogą dobrze to pytanie dosyć trudne
    na samą konsultację czeka się od kilku tyg do kilku miesięcy, na zabieg w sprzyjajacych okolicznościach kilka/naście? mscy, jak nie ma zagrożenia życia to dorosly może nawet kilka lat czekać
    napisałam o konsultacji bo nie koniecznie musi być potrzebny jeden zabieg (chociaż tak by było najlepiej)
    chociażby jeśli skrzywiona jest przegroda to po korekcie potrzebne są 'rozpychające' opatrunki, z drugiej strony jak poprawia się grzbiet to czasami trzeba stabilizować, już te te 2 kwestie mogą być przeciwstawne,
    no i zasadnicze pytanie jak podstawa nosa, czy tam nie trzeba coś konkretnie poprawić
    kiedyś (może 2-3 lata temu) wkleiłam obszerny link o operacjach nosa, można się zorientować w czym tak naprawdę jest sedno
  • gryska17 18.04.11, 16:25
    Z moich informacji wynika, że takie korekty najlepiej robi dr Stępniewki ojciec (okolice Poznania, nie był taki drogi i czasmi operuje na NFZ) i Marek Szczyt Warszawa (robi tylko prywatnie i jest drogi). Obaj są po wielu latach pracy w Polanicy.
    Profesor Dudkiewicz mi operowała nos, poprawiła go nieco, ale jeszcze daleko mu do ideału.
    Osobiście mnie przeraziło to, że na każdej konsultacji mówiła coś innego a tuż przed samą operację znowu coś innego.

• anka1975b 18.04.11, 17:36
    Mam pytanie kogo byście polecili do korekty nosa i przegrody córcia ma 4 latka i 3 operacje za sobą w tym za każdym razem ,,robiony"był nosek i niestety zawsze powracał do punktu wyjścia.
  • jowitka345 19.04.11, 12:24
    operacje korygujace nos do ok 16 r. ż sa to operacje na tkankach miękkich..nie rusza sie wtedy kości bo jak jest blizna na kości to wtedy wolniej rośnie i dlatego niektórzy mają dużą asymetrię. Operacje na kości robi się dopiero po wieku dojrzewania a skoro syn autora wątku ma 16 lat to mozna wnioskować, że już taki wiek osiągnął, ze mozna zrobić korektę nosa dotykąjąc kości. Skoro ma 16 lat to może rownież miec operację refundowaną z NFZ tyle, ze może na nią czekac kilka miesięcy a jeżeli macie pieniądze na operacje prywatną napewno krócej. Proponuje udac się na konsultację.
  • u.too 02.05.11, 09:35
    jak wszystko - zależy od przypadku, Olka miała zwężaną kość nosową jako niemowlę, zdecydowanie nie był to zabieg na miękkich tkankach, który obecnie jest przed nami
    zmiana w porównaniu ze stanem wyjściowym była ogromna, w zasadzie nie mieliśmy okazji dyskutować tego przed zabiegiem z lekarzem, pomijąjąc żałosny incydent z wspomnianym tu w pozytywnym sensie lekarzem na 'S', w imid po prostu nos został zwężony, rośnie bez zastrzeżeń, rozstaw oczu od razu się wizualnie poprawił- wcześniej wydawał się nieprawidłowy, chociaż w badaniu okulistycznym był ok, w naszym przypadku (wg mnie) wygląd najbardziej poprawi szersza szczęka, której rozciąganie jeszcze przed nami

ogólnie większe korekty nie 'zaszkodzi' skonsultować z 2 lekarzami, chociażby żeby zweryfikować podejście do leczenia, i tak możliwości korekty zweryfikowane zostaną na stole operacyjnym
    przede wszystkim trzeba brać pod uwagę, że od konsutacji do zabiegu może upłynąć trochę czasu
  • agrap 27.04.11, 13:35
    Witaj,
    moja córka ma 17 lat, w zeszłym roku latem miała korektę nosa w Polanicy u dr. Łątkowskiego. Ze względu na jej wiek możliwa była jedynie korekta części miękkiej nosa bez ruszania kości, pomimo to jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów.
    Doktor operuje dużo korket porozszczepowych, najlepiej wybrać się do niego na konsultacje do Polanicy.
  • brygida284 22.07.11, 09:23
    Generalnie jak pewnie już ktoś pisał - po prostu wybierzcie się do lekarza, żeby bezpośrednio z nim rozważyć co i kiedy będzie najlepsze. Operacje / korekty nosa wykonuje też doktor Kratochwil z tym, że we Wrocławiu więc nie wiem czy to w czymś pomoże.
  • pracent 30.08.13, 15:25
    Czy jest jeszcze może jakaś osoba dorosła, która miała operacje nosa? Jeśli tak to proszę niech napisze u kogo była operowana i czy jest zadowolona z efektu.
  • gryska17 02.09.13, 01:54
    W obu tematach podbitych przez Ciebie napisałam kogo polecam. Ja zdecydowałam się na profesor Dudkiewicz. Efekt operacji jest taki sobie. Na pewno jest lepiej ale daleko do ideału. Wcześniej ,miałam dwie korekty ale efekty były zerowe.
    Teraz bym udała się do doktora Szczyta, ale nie dlatego, że go znam z TVN. Już kilka lat temu rozważałam operację u niego i nie wiem dlaczego w końcu nawet nie umówiłam sie na konsultację ( a do Warszawy mi najbliżej). Widziałam zdjęcia jednego chłopaka, któremu Szczyt robił korektę nosa po rozszczepie i była zrobiona całkiem przyzwoicie. Sam właściciel nosa mi go zachwalał.
  • pracent 03.09.13, 09:47
    A pisałaś też o dr Stepniewskim. Skąd masz informacje,że dobrze robi takie operacje?
  • pracent 03.09.13, 14:39
    A skąd miałaś te zdjęcia tego chłopaka? I ile miał lat? Jego nos był idealny czy jednak jeszcze nie?
  • pracent 05.09.13, 19:29
    Ską Pani wie,że Stępniewski też dobrze robi takie operacje?
  • malolata112 04.02.14, 13:27
    Czy jest tu ktoś, kto jest już dłuższy czas po operacji nosa we Wrocławiu? Dokładniej chodzi mi o klinikę dra Henryka Knakiewicza. Już mam termin operacji, ale chciałabym poznać doświadczenia osób, które mają to już za sobą. Czy mają jakieś powikłania itp...
  • mamaadika2004 21.07.19, 00:51
    Witam ,
    Byłam na tym forum od 2004 roku ,mój dawny login to mamaadika :)
    Adik ma dziś skończone 15 lat ,urodził się z prawostronnym rozszczepem "wszystkiego" ,trzy operacje przeprowadzone przez Panią Prof .Z.Dudkiewicz i czwarta dwa tygodnie temu plastyka nosa u doktora Michała Krawczyńskiego w Warszawie w Krajmedzie ....
    Cóż mogę tylko napisać że efekt po korekcie przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.....zero śladu po nosie rozszczepowym ,zero śladu po wardze rozszczepowej.
    Doktor Krawczyński specjalizuje się w "trudnych " nosach ...
    Trafiliśmy do niego z polecenia osoby która kiedyś bardzo blisko współpracowała z Prof Dudkiewicz .
    Co prawda jeszcze za wcześnie na ocenę końcową ,ponieważ nos goi się/układa ok. roku ,ale skoro po zdjęciu opatrunku pojawiły się łzy szczęścia na twarzy syna i nas rodziców ,więc dalsze opisywanie jest zbyteczne .
    Tak jak mieliśmy wielkie szczęście od początku trafić do Prof Dudkiewicz, tak teraz po 15 latach znów się do nas uśmiechnęło szczęście .
    Z całego serca polecam wszystkim "rozszczepkom " Doktora Michała Krawczyńskiego.
    Pozdrawiam wszystkich mamaadika .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka