Dodaj do ulubionych

Gdzie operować rozszczep podniebienia miekkiego?

11.06.08, 14:48
Mój brat ma córcię z rozszczepem podniebienia miękkiego. Mówi że w Lublinie tego nie operują? Czy to prawda, on nie ma netu i chciałabym mu pomóc w tej kwestii.
Bardzo Was proszę podpowiedzcie mi gdzie w Polsce robią taka operację. Dodam że rozszczep nie jest w dużym stopniu.

Pozdrawiam

Magda
Edytor zaawansowany
  • 12.06.08, 09:01
    W Lublinie też można zoperować podniebienie miękkie, ale nie warto - zbyt mała
    ilość zabiegów, brak doświadczonej kadry - zabiegi na zasadzie prób i błędów.

Co do polecanych lokalizacji oprócz IMiDu można również wybrać Polanicę
    (www.scm.pl/?mod=wrds&id=13), Poznań (dr Stępniewski).

Plusem IMiDu jest na pewno niewielka odległość od Lublina (w stosunku do
    Poznania i Polanicy) oraz największa ilość operacji rozszczepu rocznie wśród
    innych placówek.

Nasza córka Ola leczona jest w Polanicy. Jesteśmy z Lublina - inne osoby z
    Lublina poznasz w wątku
    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=13419&w=24713261 i skorzystaj z
    wyszukiwarki, bo może na wiele pytań padły już odpowiedzi.
  • 08.07.08, 13:34
    A co sądzicie o Prokocimiu w Krakowie i dr Skirpanie ?

pozdrawiam
    R
  • 08.07.08, 15:51
    Cześć!
    ja miałam tam operować dziecko nawet byłam na konsultacji, ale po tej
    konsultacji stwierdziłam że NIGDY ALE TO NIGDY NIE ODDAM DZIECKA W RęCE
    chirurgów z Prokocimia mojego synka operowała prof. Dudkiewicz
  • 19.07.08, 12:58
    Cześć.mój synek tez ma rozszczep podniebienia miękkiego.Zabieg będzie miał w
    wieku 6 miesięcy.Najlepiej ponoć operować w Warszawie.potrzebne jest skierowanie
    od lekarza rodzinnego i można od razu tam jechać od reki rejestrują i od razu
    lekarz przyjmuje na wizytę.Z tym ze trzeba od razu zarezerwowac sobie dzien
    wolny bo są duże kolejki.Najlepiej jeżeli twoj brat zalatwi to jak najszybciej,
    bo w Warszawie operują maluchy w wieku 6- 7 miesięcy-wg lekarzy to najlepszy
    wiek.W Białymstoku w wieku 12-17 miesięcy.Wiem ze w piątki od 10-14 dr Zbigniew
    Surowiec Instutut Matki i Dziecka poradnia chirurgiczna.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.