Dodaj do ulubionych

Ortodonta IMIDZ

18.03.09, 09:04
Witam,
Chcialabym poznać Wasze opinie na temat opieki ortodontycznej w Instytucie. Czy jestescie zadowolone? Jak postepy w leczeniu dzieci? Ja szczerze mowiac jestem rozczarowana.
Pozdrawiam,
Anna
Obserwuj wątek
          • afiko Re: Ortodonta IMIDZ 25.05.09, 08:58
            Tak, po prostu w swojej prywatnej klinice poswięca wiecej czasu i bardziej sie stara bo płacisz...? A w IMIDz to siedzi "za karę" i robi byle jak...:)
            Wydaje mi się, że samo wykonanie aparatu to praca technika dentystycznego a nie ortodonty.
            Pozdrawiam,
              • afiko Re: Ortodonta IMIDZ 27.05.09, 09:28
                abcde-25 napisała:

> Wyleczyłam się z państwówki, jaką jest IMIDz już rok temu, bo tam
                > jest jak za PRL-u. Przykro mi. Powodzenia!

A ja lecze syna nadal w "państwowej" ale NIE w IMIDz i nie w Wawie...
                Jestem bardzo zadowolona z efektów, tym bardziej,że nie oglądam wiecznie obrażonej pani rejestratorki z fałszywym, złośliwym uśmieszkiem mówiącej,że trzeba czekać bo pacjentów jest dzisiaj bardzo dużo....(?)Bez komentarza...
                A zdaje sie, pani ta pracuje też w klinice na ul. Nowoursynowskiej 145E.
                Poza tym, po konsultacji prywatnej w Poznaniu,bo zdecydowałam sie w koncu na leczenie prywatne syna 'leczonego' wczesniej w IMIDz, pani docent poradziła mi abym wprowadziła syna do programu dla dzieci rozszczepowych, bo koszty mogą byc ogromne, a tym dzieciom to sie po prostu nalezy i tyle...
                Pozdrawiam,
    • afiko Re: Ortodonta IMIDZ 18.03.09, 19:49
      Witam,
      W sumie po glebszym namysle, rozwijajac mysl:) chcialam dowiedziec sie czy rodzice dzieci z rozszczepami, leczeni kompleksowo w IMIDZ (uczestniczacy w programie - finansowanie NFZ) sa zadowoleni z efektow wizyt w por. ortodontycznej w Instytucie.
      Liczac calosciowo koszty wizyt, wyciskow, aparatow itd, wizyty prywatne w gabinetach, czy innych centrach stomatologicznych nie wchodza w gre, tym bardziej ze opieka powinna byc kontynuowana do 18 roku zycia.
      Moja wina, przepraszam, nie sprecyzowalam pytania.
      pozdrawiam, anna
      • wiggy Re: Ortodonta IMIDZ 18.03.09, 20:25
        Witam, ja również dołączam się do pytanie i mam jeszcze kilka
        odnośnie ząbków dzieci z rozszczepem. Po pierwsze do jakich
        specjalistów oprócz ortodonty należy się udać i kiedy, a po drugie
        kiedy pierwszy raz byliście u stomatologa? Ja zobaczyłam, że u syna
        rośnie krzywo ząbek i zastanawiam się czy jakoś można mu pomóc wiem
        że później działamy apartami, ale czy do tego czasu mogę coś zrobić.
        Boję się, że coś przegapię. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
        • mama_zuzki2 Re: Ortodonta IMIDZ 28.03.09, 16:24
          witajcie.do stomatologa najlepiej iść jak większość ząbków już jest,lub bądź co
          bądź zauważycie że cos nie tak jest z ząbkami.myśmy zauważyli że ząbki nie tyle
          rosną krzywo bo to normalne ale np. dwie górne jedynki są "inne", pierwsza ma
          takie jakby odpryski i plamki koloru brązowego a druga też nie za ciekawie
          wygląda,następny ząbek się "rozdwoił" kolejny do połowy złamał....o takie ząbki
          trzeba w szczególności dbać bo potem będzie problem z aparatem.od 3 miesięcy
          czekam na wizyte z córką i ciągle jak dzwonię to nie ma miejsca...nie dajcie sie
          tak zrobić na szaro bo to jednak o zdrowie naszych dzieci chodzi
          • afiko Re: Ortodonta IMIDZ 02.04.09, 20:32
            Witam,
            Jesli zastanawiacie sie nad wizyta w IMIDZ, to nie polecam. Stracilam tam sporo nerwow i czasu. Lekarze przyjmujacy tam,młodsi i starsi, to w znaczacej wiekszosci zwykli lekarze stomatolodzy a nie takich specjalistow szukacie...:)
            Na stronie
            www.pto.info.pl/index.php?id=70517161840
            jest lista ortodontów ze specjalizacją oraz zwykłych członków Towarzystwa....(...ciekawe swoja droga...).
            Lepiej wybierzcie sobie lekarza, koniecznie ze specjalizacja z tej listy- w Waszej okolicy i tam sie udajcie.
            pozdrawiam,
    • kryspinek-7 Re: Ortodonta IMIDZ 28.04.09, 17:55
      Zgadzam się z Waszymi opiniami o ortodontach w IMiDz. Niedawno byłam
      z synkiem na kontroli u chirurga i przy okazji chciałam zahaczyć o
      ortodontę, bo u synka pojawiły się niepokojące mnie plamki na
      ząbkach. Oczywiście ubłagałam ortodontkę żeby nas przyjęła, ale z
      góry nawrzeszczała że trafiłam nie do tego gabinetu co trzeba, bo
      powinnam udać się do stomatologa. W sumie nie widzę żadnej różnicy,
      bo w końcu stomatolog robi specjalizację ortodonty a nie odwrotnie
      ale może się mylę, sama już nie wiem. Pozdrawiam i życzę
      wytrwałości...
      • ulunia_dominiczek Re: Ortodonta IMIDZ 22.05.09, 16:12
        moje pytanie dotyczy wizyty u ortodonty.Wizyte mamy z czerwcu pod
        koniec,maly ma 15-16 zębow dokładnie nie da policzyc alemniej lub
        wiecej nie ma.Czy jest sens jechac już z nim na wizyte,czy dowiem
        się już czy bezie kwalifikowal sie do przeszczepu,czy czekac na
        wiecej zębów??Doradżcie....
          • ulunia_dominiczek Re: Ortodonta IMIDZ 24.09.09, 14:06
            w czerwcu bylam z synkiem po decyzje co do przeszczepu w Imid.3,5 godziny
            czekalismy w poczekalni a wizyta trwala 2 minuty,z czego nie dowiedzialam się
            nic,oprocz tego,ze okolo 2,5 roku maly dostanie aparat na zabki bo jest
            tendencja do zwężenia po prawej stronie.
            niewiem nawet co za lekarka nas przyjela.Poniewaz co 3 miesiace jezdzimy do
            MEDINCUSA KONTROLOWAC DRENY,umowiłam sie do Pani ORBLOJ PRYWATNIE.i z zgode na
            przeszczep dostaliśmy odrazu.Pani prof.kazala nam zarezerwowac termin na
            Koziej.Na ten rok miejsc już nie ma,sami mamy termin na marzec 11.Ale czekamy
            też na piątki,mamy nadzieje że wyjdą.Takie zalecenie mamy od PANI PROF.Ponieważ
            Pani Prof.twierdzi,że kiedy wyjdą Piątki szczelina,przy braku dziąsełka
            zmniejszy się jeszcze bardziej,dlatego często Pani PROF.WYMAGA TYCH ZĄBKOW.
            • abcde-25 Re: Ortodonta IMIDZ 24.09.09, 15:46
              Miło, że wpisałaś się "na świeżo". Jeśli pozwolisz, zadam kilka
              pytań...
              1.Ile Twój synek teraz ma mies.?
              2.Czy "3" górna po stronie rozszczepu była cała czy do połowy urosła
              jak byliście u dr Obłoj prywatnie?
              3.czy to prawda, że "3" aby była do połowy, to można się wybrać i
              liczyć na pozytywną decyzję o przeszczepie?
              4.Czy dr Obłoj mówiła coś o górnych "5"?
              5.Rozumiem, że Dominik nie ma jeszcze "5", więc termin operacji na
              marzec Pani Prof. wyznaczyła, licząć, że do marca już się pojawią?
              6.Ile wynosi teraz cena przeszczeu na Koziej?
              7.Czy do marca i operacji Pani Prof. kazała jeszcze pokazać się u dr
              Obłoj i dr Radkowskiej (logopeda)?
              8.Czy Pni Prof. kazała zrobić prześwietlenie, pokazujace czy jest
              zalążek "2" górnej?
              9.Czy Pani Prof. kazała brać Dominikowi jakieś witaminy, by do marca
              był zdrowy?
              10. Na ile przed zabegiem trzeba teraz zrobić gr. krwi i resztę
              badań? czy to prawda, że nie wcześniej niż 10 dni do dnia operacji?
              11.Czy echo serca jest wymagane jeśli było robione przy 1 operacji?
              12.Czy Dominik bardzo płakał u dr obłoj?
              13.Czy rodzice mogą nocować na Koziej z dzieckiem?
              14.Ile godzin trwa 2 operacja?
              15.Ile szwów jest na nosku i wardze, a ile na biodrze?

Rozpisałam się, ale mam nadzieję, że w miarę wolnego czasu zechcesz
              odpisać, co pomoże bardzo mi i pewnie wielu rodzicom. Dziękuję z
              góry. Jeśli nie chcesz na forum, podaję maila: abra_1234@tlen.pl.
              Pozdrawiam.
              • ulunia_dominiczek Re: Ortodonta IMIDZ 24.09.09, 22:27
                Więc tak:
                moj synek ma 24 miesiące.Zapewne gdybysmy wcześniej trafili do Pani Orbłoj
                Dominik w tym roku byłby operowany.Ale Pani ktora nas przyjela w Imid
                twierdziła,że zgryz jest zły i mały musi czekac i założyc aparat.A Pani Orbłoj
                stwierdziła że szczęka jest dośc szeroka i nadaje się do przeszczepu.Nic nie
                wspominała o piątkach,wypisała kartke do Pani prof.
                Co do trojki raczej jest ona cała,tylko bardzo krzywa i ułoZona jakby w
                poprzeg,wszystkie ząbki na gorze mały ma krzywe.Wizyte mieliśmy prywatnie-80
                zl.Dominik nie ma piątek,ale Pani.prof.liczy na to,że do marca się coś
                pojawi,wtedy szczelina się jeszcze bardziej zmniejszy.Termin ustalaliśmy sami u
                Pani w rejestracji.Pani Prof.pytala czy chcemy jeszcze w tym roku,ale
                niechciałam małego męczyc przed świetami,zresztą itak okazalo się że ten rok
                jest do końca zajęty,zresztą styczen ,luty 2010 też.Cena przeszczepu to chyba
                6500 ale nie jestem do końca pewna.Co do wizyt Pani Orbłoj chce nas widziec po 2
                miesiacach po przeszczepie,wczesniej nie ma po co.U pani Radkowskiej byliśmy w
                środe,chcialam zaliczyc foniatre i badanie nosofiberoskopie,zeby wykonac ja dla
                pewnosci przed operacja,a to logopedka kieruje do foniatry,stwierdziła ona ze nie
                ma potrzeby,maly mowi mało, nie wymawia t,d,l ale to wymaga cwiczen jezyka.Nie
                potrafi wypowiedziec tez o łaczy je tylko z k.z innymi literami wychodzi u,samo
                wychodzi łuu,zalecila nam cwiczenia,stwierdziła,ze podniebienie pracuje jak
                należy i mamy u niej pojawic sie też po operacji.Ale jesli nadal o nie bedzie
                nam wychodziło napewno pojawie sie u niej po nowym roku dla pewności.Dodam,zę do
                logopedy chodzimy raz w tyg.ale u siebie.
                Nic o przeswietleniu nie było mowy,więc wnioskuje,że nie.
                Żadnych witamin nic nie zalecała.Przed pierwszą operacja sama podawalam diciflor
                30 probiotyk.Dziecko 6 tyg.przed operacją nie powinno chorowac.
                Co do badan to prawda,my robilismy 3 dni przed pierwsza operacja.GRUPA krwi się
                nie zmienia,więc jesli była robiona to drugi raz nie trzeba.Echo serca jeSli
                bylo prawidlowe takze nie trzeba robic.
                ZADNEGO PŁACZU NIE BYŁO u pani Orbłoj jest bardzo miła dla dziecka i daje nagrody :)
                Przy pierwszej opercji mogłam zostac z małym, itak jest do teraz.ALE ZAWSZE TEŻ
                LEPIEJ ZMIENIC SIĘ W NOCY,ŻEBY MAMA MIAŁA SIŁY NA PORANEK I POWROT DO DOMU.Czas
                operacji zależy od tego co dziecko będzie mialo robione u nas ma byc
                przeszczep,poprawa noska-udraznianie i prawopodobnie warga i gdyby mięsnie
                potrzebowaly wzmocnienia to też.Więc wszystko okaże się w trakcie,ale 2 h
                napewno.Co do szwow ci nie powiem,bo niewiem.Jeszcze wszystko przed nami...Mam
                nadzieje,że pomogłam.
                pozdrawiam -Ulka:)
                • ulunia_dominiczek Re: Ortodonta IMIDZ 24.09.09, 22:37
                  co do tej trojki to powiec ci,że to raczej szerokosc szczeki decyduje o decyzji
                  ortodonty.Jesli szczeka jest dośc szeroka ortodonta zezwala na przeszczep,jesli
                  jest wąska i ma zgryz krzyżowy,niestety tzreba ja wtedy rozciągnac aparatem
                  zdejmowanym.Ale to dopiero jak dziecku wyjdą wszystkie ząbki.I to podobno
                  czekalo nas,a tu prosze niespodzianka.
                  Na KOziej pracuje PANI.ktora jest matka rozszczepka,podobno pamięta mnie i
                  ,małego z pierwszej operacji,ja jej nie pamiętam,wszystkich pamiętam ale jej
                  nie,niewiem.I wiesz co mi powiedziala,że Będzie dobrze!
                  a co do ząbkow to dopiero aparaty stałe dają prawdziwy efekt,to są jej
                  słowa.żałuje,żwe więcej z nia nie rozmawiałam ale moje dziecko było zmęczone i
                  marudne i niestety musieliśmy uciekac...
                  • abcde-25 DR OBŁOJ 24.09.09, 23:10
                    Dr Barbara Obłoj
                    Ukończyła studia na Wydziale Stomatologii w 1996 roku w Szczecinie
                    uzyskując tytuł lekarza stomatologa. W 1999 roku ukończyła wyższe
                    studia ekonomiczne na Uniwersytecie Szczecińskim - specjalność
                    zarządzanie biznesem uzyskując tytuł magistra ekonomii. Od 11 lat
                    systematycznie uczestniczy w intensywnych szkoleniach z ortodoncji i
                    chirurgii w kraju i zagranicą.

Od 2001 pracuje jako Asystent w Poradni Ortodontycznej Kliniki
                    Chirurgii w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Specjalizuje się
                    w leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych, w szczególności w
                    leczeniu ciężkich wad ortognatycznych, rozszczepów i ankyloz. Jej
                    pasją jest stomatologia estetyczna i chirurgia stomatologiczna.

Jest autorem wielu publikacji oraz wykładów w dziedzinie ortodoncji.

Bierze udział w realizacji kilku prac naukowo-badawczych
                    finansowanych przez Ministerstwo Nauki.

Współpracuje z Funadacją Rozszczepowe Marzenia wspierającą leczenie
                    dzieci z wadami rozszczepowymi twarzy.
                • abcde-25 Re: Ortodonta IMIDZ 24.09.09, 23:12
                  Dziekuję Ci serdecznie za dpowiedź, bardzo mi pomogłaś, bo ten post
                  jest bardzo pozytywny ;) Daje wiarę w to, że będzie tylko lepiej!!!
                  Jeśli możesz, podaj mi swego maila, chętnie bym dodała parę słów na
                  priv. Pozdrawiam.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka