Dodaj do ulubionych

Jak przyznać się rodzicom, że jestem gejem?

19.04.11, 15:58
Witajcie. Jak widać w temacie jestem gejem. Kiedyś próbowałem przed tym uciekać ale stwierdziłem że to nie ma sensu, jestem jaki jestem i tak będzie. Akceptacja samego siebie nie zajęła mi dużo czasu praktycznie z dnia na dzień potrafiłem powiedzieć sobie: tak jestem gejem i dobrze się z tym czuje. Ostatnio miały miejsce moje pierwsze coming outy przed przyjaciółmi i wszyscy zaakceptowali to bez najmniejszego problemu. Największym problemem są rodzice. Kocham ich i nie chcę ich oszukiwać tylko boję się że się ode mnie odwrócą..... Jak im to powiedzieć?? co zrobić żeby wszystko było dobrze?? Proszę pomóżcie mi!!! może ktoś z was tez jest w podobnej sytuacji. z góry wielkie dzięki za odpowiedzi.
Edytor zaawansowany
  • freeartdesign 19.04.11, 16:13
    Bycie gejem to żaden problem. Większość rodziców jest nowoczesnych i nie robi problemu. Wszystko zależy, jaką ty masz rodzinę, ile lat mają rodzice?
    Oczywiście możesz latami przerabiać temat syna, który jest zajęty szkołą, potem studiami i "nie ma czasu na dziewczyny" ale to już stare, oklepane i niemodne:) bycie gejem w Polsce, mimo braku poprawy prawa, nie jest powodem do wstydu. Jeśli rodzina cię nie zaakceptuje, olej ich. Tysiące gejów po prostu w ostateczności emigrują do Warszawy lub na zachód (najczęściej Londyn), gdzie nie ma problemu z orientacją, wszędzie są kluby gayfriendly i gejowskie.
    Zasadniczo fakt, że jesteś gejem, nie powinien cię dołować. Ja np. jestem z tego dumny - prowadzę nowoczesny tryb życia, nie potrzebuję kobiet (bez urazy ale z facetem lepiej się dogadać w wielu codziennych sprawach, dla mnie nie do pomyślenia jak koledzy w wieku 20-25 lat mają żony i dzieci, stwarzają pozory udanej rodziny i klepią biedę), nie planuję dzieci - stać mnie 4-6 razy w roku na wycieczkę zagraniczną (a nie z dziećmi na plażę do Gdańska raz w roku), nie mam obowiązków typowo małżeńskich, żyję z moim partnerem na naprawdę niezłym poziomie, niebawem zamieniamy mieszkanie na większe, a nie mamy jeszcze 30 lat, rozważamy biznes za granicą do kraju o lepszym klimacie geograficznym. Także głowa do góry, don't worry, be happy;)
  • lubiemasloo 19.04.11, 16:29
    Niestety moi do tych nowoczesnych nie należą... Wiem, że ludzie różnie reagują na taka informacje a tym bardziej rodzice. Tego właśnie się boję, że mogę ich stracić... Podziwiam Cię, że jesteś taki pewny jednak masz poparcie w swoim partnerze. Moi rodzice są bardzo wierzący i surowi obawiam się, że nie zaakceptują mojej orientacji
  • freeartdesign 19.04.11, 16:33
    Powiedziałem o swojej orientacji w wieku 17 lat, bynajmniej nie miałem wówczas stałego partnera;) Rodzice nie byli zachwyceni, ale cóż mogli zrobić:) Prędzej czy później będziesz musiał to powiedzieć, chyba nie chcesz jak niektórzy tkwić w kłamstwach, opowieściach i pokazywaniu, że masz dziewczynę itp itd wielu gejów wysiadło na wmawianiu (także sobie) że żyją z kobietami - nie polecam.
  • lubiemasloo 19.04.11, 16:37
    No tak czekanie mi nic nie pomoże. I tak się kiedyś wszyscy dowiedzą więc chyba im wcześniej tym lepiej. No i gdybym nie był pewien w 100%, że jestem gejem to bym tego tematu nie zakładał.
    Piszcie proszę może ktoś z was mi w jakiś sposób pomoże jak powiedzieć to rodzicom. Pozdrawiam i dzięki
  • tigertiger 19.04.11, 16:56
    Trudno przewidzieć jakie poglądy mają twoi rodzice, skoro Ty sam nie jesteś pewien ich reakcji. Możesz być pewien, że będzie to dla nich szok, tyle czy szok ten potrwa minute czy całe życie trudno nawet Tobie przewidzieć. Zdarza się w szale uniesień, że rodzicie wyrzekają się swojej latorośli, jednak najczęściej bywa tak, że w miarę upływu czasu odrzucenie zmienia się w ”przebaczenie”, zrozumienie. Natomiast nie zawsze rodzice reagują gwałtownie, bardzo często wpadają w przygnębienie obwiniając siebie za jakieś błędy w wychowaniu. Jedyne co można zrobić po ujawnieniu się przed rodzicami to dać im cza na zaakceptowanie twojej tożsamości i czas na zdobycie elementarnej wiedzy na temat orientacji seksualnych. Ty sam możesz być źródłem takiej wiedzy, ale nie zaszkodzi też mieć choć jedna poważniejsza publikacje na temat homoseksualizmu pod ręką najlepiej jakiegoś obiektywnego specjalisty,autorytetu, może być też jakiś film najlepiej biograficzny z dobra obsadą:). Możesz też nieco sprowokować taką rozmowę podsuwając im jakiś film czy książkę, dowiedzieć się co myślą zanim ujawnisz się przed nimi na dany temat. Wszelkie stereotypy myślenickie zmienia się poprzez uświadamianie, dla tego do takiej rozmowy Ty sam powinieneś się dobrze przygotować. Polecam lektury:
    Rob Eichberg ”Ujawnij się. Prawda lesbijek i gejów”, Jacek Santorski & Co, Warszawa 1995
    Don Clark ”Lesbijki i geje. Jak ich kochać”, Wydawnictwo Da Capo, Warszawa 1995
  • lubiemasloo 19.04.11, 18:55
    Myślałem o tym, aby zacząć rozmowę o tym co sądzą nt odmiennej orientacji lecz znam ich i wiem, że nie podjęliby tego tematu bo u nas w domu nie rozmawia się o takich rzeczach. Rodzice są raczej uprzedzeni do wszelkich 'odmienności'. Mają ukształtowany model rodziny i nie pogodzą się z tym co im powiem. Wciąż nie wiem czy jestem na tyle silny by w najgorszym przypadku musieć się od nich odciąć...
    Czy ktoś miał podobny problem? bardzo proszę o wszelkie komentarze, które mogłyby mi pomóc
  • tigertiger 19.04.11, 19:47
    Skoro znasz poglądy rodziców i nie czujesz się na siłach podjąć się teraz takiej rozmowy to nie bardzo rozumiem dlaczego się upierasz by taką rozmowę przeprowadzać? Czego spodziewasz się dowiedzieć, każdy przypadek jest indywidualny i nie znajdziesz odpowiedzi jak przeprowadzić taką rozmowę najbardziej pomyślnie z gwarancją na to, że nikogo przy okazji Twoje wyznanie nie zrani. Skoro nie stać Cię zaryzykować to zwyczajnie tego nie rób. Nikt nie powiedział, ze taka rozmowę musisz przeprowadzić skoro wiesz, że akceptacji i zrozumienia nie znajdziesz, a na radykalne zerwanie relacji z rodzicami nie jesteś ani gotów, ani tego nie chcesz. Bywa też tak, że ludzie decydują się żyć w zgodzie ze sobą, z dala od rodziców i unikać odpowiedzi na pytania związane z zakładaniem rodziny. Nie musisz kłamać, wystarczy, że powiesz zgodnie z prawdą że nie czujesz takiej potrzeby, nie znalazłeś swojej połówki i nie wolałbyś aby nie drążyć tego tematu. Dasz prosty sygnał, nie che o tym gadać. I naprawdę nie ma powodu abyś ujawniał się przed rodzicami skoro ich uczucia religijne i światopoglądy są Tobie znane i absolutnie nie zaakceptują twojej inności, a możesz taka wiadomością przysporzyć im wiele bólu, zburzyć ich spokój a może i wpędzić w chorobę. Dojrzałość polega na odpowiedzialnych decyzjach, a nie na egoistycznym domaganiu się bezwarunkowej akceptacji i miłości nawet od rodziców.
  • pilotodtele 19.04.11, 17:06
    może spróbuj w ten sposób?

Tekst linka

• porcelanowa-laleczka 19.04.11, 18:54
    Zagadnienie homoseksualizmu w naszym polskim społeczeństwie - zwłaszcza wśród ludzi głęboko wierzących i starszych to temat tabu. Niestety. Mam wielu znajomych homoseksualny, ale sama jestem hetero. Jednak nie robi to dla mnie większego problemu - ale zdaje sobie sprawę, że rodzice takich osób mogą uznać to za problem. Większość rodziców moich znajomych, nie była zadowolona - uznali to za swoją osobistą porażkę w wychowaniu dziecka, że zaniedbali coś. Mimo, iż jestem osobą tolerancyjną również bym odczuła, że coś źle zrobiłam, gdyby moja teraz córeczka powiedziała, że jest homoseksualna. Marzy mi się bycie babciom i to może Twoim rodzicom sprawdzić ból. Myślę, że musisz po pierwsze przekonać ich, że nie są niczemu winni. Nie mogą zmienić Twojej orientacji na własne życzenie - więc trzymam kciuki i powodzenia! :-)
  • gazeta_mi_placi 21.04.11, 16:38
    Normalnie, powiedz im że masz narzeczonego i chciałbyś go im przedstawić. To chyba nie powód do wstydu?
  • tigertiger 21.04.11, 18:50
    Narzeczony czyli mężczyzna w okresie narzeczeństwa, a więc w okresie od zaręczyn do ślubu. Czy to powód do dumy czy do wstydu, że Polsce, w kraju demokratycznym obywatele homoseksualni nie mają tych samych praw do zawarcia legalnego związku partnerskiego (o ślubie nie wspominając) z partnerem, z którym żyje na dobre i na złe od wielu lat ?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka