Dodaj do ulubionych

Ustawa o związkach partnerskich - spot

17.07.11, 18:51
Zawodowo zrobiony spot. Zabawny i pouczający. Polecam:

www.youtube.com/watch?v=Dp8ZTJK3PKU
Edytor zaawansowany
  • okrent9 07.08.11, 03:46
    niezłe :)
  • maitresse.d.un.francais 07.08.11, 17:08
    Obejrzałam. Czy już zaliczyłam "szkolenie przeciw homofobii" ?
  • okrent9 07.08.11, 18:47
    ? Czy ktoś Ci takowe zalecał na tym forum?
  • maitresse.d.un.francais 08.08.11, 15:24
    okrent9 napisała:

> ? Czy ktoś Ci takowe zalecał na tym forum?

Nie, ale niedługo pewnie będzie obowiązkowe w szkole, a ja nie miałam. :-P
  • okrent9 09.08.11, 22:44
    Kiedy ja chodziłam do szkoły, nie było lekcji o szkodliwości narkotyków ani o tym, jak się bronić przed złym dotykiem. Czy to znaczy, że to źle, że teraz są?

Bardzo dobrze by było, gdyby dzieci CHOCIAŻBY w szkole uczono empatii i zrozumienia dla inności. Choćby dlatego:

www.youtube.com/watch?v=flPhz-YfLw0
  • maitresse.d.un.francais 10.08.11, 19:05
    okrent9 napisała:

> Kiedy ja chodziłam do szkoły, nie było lekcji o szkodliwości narkotyków ani o t
    > ym, jak się bronić przed złym dotykiem. Czy to znaczy, że to źle, że teraz są?

Argument przez analogię. Narkotyki to trochę co innego niż geje.
    >
    > Bardzo dobrze by było, gdyby dzieci CHOCIAŻBY w szkole uczono empatii i zrozumi
    > enia dla inności. Choćby dlatego.

Nie wiem dlaczego (nie zajrzałam w linka), ale zgadzam się z Tobą.

Ja tylko nie wiem, czemu ta "inność" ma wyłącznie gejów dotyczyć. Są jeszcze inne grupy.

Mówimy tolerancja - myślimy geje. Trawestacja zamierzona.
  • okrent9 10.08.11, 19:51
    maitresse.d.un.francais napisała:

Ja tylko nie wiem, czemu ta "inność" ma wyłącznie gejów dotyczyć. Są jeszcze in
    > ne grupy.
    >
    > Mówimy tolerancja - myślimy geje.

Kto myśli, ten myśli. To nie ja pisałam tutaj o lekcjach z antyhomofobii. Ja uważam, że w Polsce bardzo by się przydały w szkołach lekcje upowszechniające pełną szacunku postawę dla każdej inności. Dosłownie kilka dni temu koleżanka, dobra kobieta, opowiadała mi - i niestety nie z oburzeniem - że jej dorosły syn mieszkający w Anglii wścieka się, że Polki tam wychodzą za mąż za "tych niedomytych" (to był cytat z syna, chodziło mu o Hindusów, jak zrozumiałam). Syn, nota bene, jest żonaty z Polką, ma dwoje dzieci. Na szczęście jego dzieci chodzą tam do szkoły i w klasie mają kolegów Hindusów, więc z pierwszej ręki doświadczenia z tą "innością". Jednak postawa rodzica pewnie powoduje u nich (albo spowoduje) pewien dysonans poznawczy mimo wszystko...

Link jest do filmiku, który wymienia kilka niedawnych samobójstw wśród nastolatków (czasem bardzo młodych). Przyklejono im łatkę "gejów" i równieśnicy bądź nieco starsza młodzież zaszczuła ich. Jeśli od dorosłych nie ma jasnego przekazu, że bycie homoseksualistą jest OK, takie rzeczy się zdarzają. Tamte samobójstwa (jedno częściowo przerwane przez matkę; zakończyło się śmiercią po kilku tygodniach...) miały miejsce w USA. Jednak pod względem pruderii i hipokryzji pewne środowiska w Polsce są bardzo zbliżone do pewnych środowisk w Stanach. Opowiadający sam był w średniej szkole obiektem nagonki.
  • maitresse.d.un.francais 11.08.11, 00:02

>
    > Kto myśli, ten myśli.

A to pardon, pardon.
  • maitresse.d.un.francais 11.08.11, 00:03
    maitresse.d.un.francais napisała:

>
    > >
    > > Kto myśli, ten myśli.
    >
    > A to pardon, pardon.

Dopiero jak wysłałam, wpadłam na to, że powtórzenie może zostać (w kontekście Twojego powtórzenia) odebrane jako drwina. Nie było to moim zamiarem.
  • atramentowa7 19.08.11, 15:29
    Fajny spot, taki wymowny.
  • okrent9 20.08.11, 03:53
    Proszę Państwa, podawałam już chyba na tym forum link do strony na której zbierane są głosy poparcia dla ustawy o związkach partnerskich, ale może nie od rzeczy będzie powtórzyć:

www.facebook.com/event.php?eid=202062366518970
    Zapraszamy do odwiedzin, dyskusji, i podpisywania :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.