Dodaj do ulubionych

Dlaczego do tego doszło? czemu to się stało?

19.04.12, 13:59
Dzisiaj dowiedziałem się, że znajomy który ma żonę i dzieci jest gejem. Nie zachowuje się jak gej, nikt by nawet go o to nie przypuszczał, prowadził podwójne życie. I tu się rodzi moje pytanie czemu do tego doszło? Czemu w Norwegi, Niemczech, Holandi, Szwecji, Czechy tam wszędzie społeczeństwo nie sprzeciwia się gejom, wstępują w związki partnerskie, biorą śluby, niektórzy nawet adoptują dzieci. Chodzi mi o to czemu u nas doszło do takiego absurdu, że kiedy za granicą już w latach 70 zaczynano o tym mówić głośno, kręcono filmy, dyskutowano u nas to był temat tabu. I dochodzi do absurdów, że facet gej ma żonę i dziecko, prowadząc podwójne życie jednocześnie robiąc krzywdę swojej rodzinie.
Edytor zaawansowany
  • arctos5 20.04.12, 21:01
    schizy20 napisał:

> Dzisiaj dowiedziałem się, że znajomy który ma żonę i dzieci jest gejem. Nie zac
    > howuje się jak gej, nikt by nawet go o to nie przypuszczał, prowadził podwójne
    > życie. I tu się rodzi moje pytanie czemu do tego doszło?

Jeśli chodzi o mnie: pracuję jako robotnik fizyczny z ludźmi prostymi, nierzadko ze wsi. Mam 39 lat, nie mam żony, nie mam partnerki, nie oglądam się za kobietami. Nie przyznaję się do bycia homo,lecz i nie stosuję rozpaczliwego kamuflażu. I co? I nic. Jakoś nikt mnie nie prześladuje. Najwyżej się śmieją, że się "boję bab" ale nic poza tym.
    I wiesz w czym problem? W tym, że trzeba mieć jaja!

> Czemu w Norwegi, Niemczech, Holandi, Szwecji,
    > Czechy tam wszędzie społeczeństwo nie sprzeciwia się ge
    > jom, wstępują w związki partnerskie, biorą śluby, niektórzy nawet adoptują dzie
    > ci. Chodzi mi o to czemu u nas doszło do takiego absurdu, że kiedy za granicą j
    > uż w latach 70 zaczynano o tym mówić głośno, kręcono filmy, dyskutowano u nas t
    > o był temat tabu. I dochodzi do absurdów, że facet gej ma żonę i dziecko, prowa
    > dząc podwójne życie jednocześnie robiąc krzywdę swojej rodzinie.

A z tą tolerancją na zachodzie to jest stereotyp, jak to ze stereotypami, nie do końca prawdziwy. Aż takiego znowu raju nie ma, choć faktycznie jest lepiej.
  • schizy20 20.04.12, 23:17
    I to jest właśnie problem o którym mówię. Normalny facet u którego nawet reszta hetero koleszków nie podejrzewałąby homoseksualizmu siedzi cicho, a homofoby i media lansują geja jako pana z niedowładem rąk ( specyficznie machanie i gestykulacja) najlepiej w szpileczkach i różowej bluzeczce i śmigamy na platformie podczas parady równości. O to mi chodzi. Dlatego przeciętny homofob ma przekłamany obraz geja, lesbijski, większość myśli że pedofil, gej, trans to prawie to samo. Też z takim poglądem się spotkałem. Chociaż zaczyna się zmieniać, bo nawet wątki gejów którzy robią coming-out są w serialach. Co do zachodu to nie piszę o raj czy utopi ale o tym, że tam nie ma aż takiego siedzenia w ukryciu albo szyderstwa. Nigdzie nie jest świetnie, natomiast równica kiedy można się pobrać, zarejestrować związek, społeczeństwo nie ma przeysowanego obrazu homoseksualisty.
  • marianne11 21.04.12, 01:18
    schizy20 napisał:

Nigdzie nie jest świetnie, natomiast równica kiedy można się pobrać,
    > zarejestrować związek

Otóż to.

--
    Pusta Miska, Karmimy Psiaki, Akcja Zwierzak
    [url=http://smayliki.ru/smilie-1283640135.html][img]http://s20.rimg.info/4926929eb21bda0385d159c5ec6799af.gif[/img][/url]
  • arctos5 21.04.12, 20:06
    > Nigdzie nie jest świetnie, natomiast równica kiedy można się pobrać,
    > zarejestrować związek, społeczeństwo nie ma przerysowanego obrazu homoseksualisty.

Właściwie to nie rozumiem czemu organizacje gejowskie tak bardzo się skupiają na rejestracji związków. Oficjalne związki partnerskie nie sprawią, że chłopak w gimnazjum nie będzie prześladowany. Stawiać trzeba głównie na pracę u podstaw. Na przykład w szkołach. I niedawno czytałem, jak to młodzież w Holandii jest też nieźle homofobiczna.
  • schizy20 21.04.12, 20:12

> Właściwie to nie rozumiem czemu organizacje gejowskie tak bardzo się skupiają n
    > a rejestracji związków. Oficjalne związki partnerskie nie sprawią, że chłopak w
    > gimnazjum nie będzie prześladowany. Stawiać trzeba głównie na pracę u podstaw.
    > Na przykład w szkołach. I niedawno czytałem, jak to młodzież w Holandii jest t
    > eż nieźle homofobiczna.
    a doczytałeś, że są to dzieci imigrantów, np. muzłumanie? ostatnio tak napastowali pare gejowska w małym miasteczku gdzie panowie od wielu lat sobie spokojnie żyli, że musieli uciekać z tego miasteczka. I to jest problem na zachodzie. Ich religia zabrania homoseksualizmu, natomiast swoją rolę też odgrywają Polaki na pracy. pracuje taki na budowie, na polu sezonowa, wyskoczy na miasto i zgrywa wielkiego homofoba i pana władce, cara i boga. Natomiast homofobia jest wszędzie, prześladowania będą, i nie tyczy się to tylko osób LGBT.
  • schizy20 21.04.12, 20:15
    ja nie lubię dzieci, nie uzunaję małżeństwa więc obojętnie czy byłbym z kobietą czy mężczyzną po prostu się na to nie piszę. Ale są tacy którym zależy i to trzeba też uszanować. czemu hetero moga ze ślubu robić show, prezenty, goście a tu ktoś jest razem pare lat, nie jest zarejestrowany nigdzie i trzeba kombinować w rejestrach medycznych podawac ze w razie czego ta osoba ma prawo o mnie wiedzieć, zrobić testament na tą osobę, bo w razie wypadku to nie jest oczywiste. nikt na słowo nie uwierzy, papierek zawsze był najważniejszy.
  • arctos5 22.04.12, 18:42
    > a doczytałeś, że są to dzieci imigrantów, np. muzłumanie? ostatnio tak napastowali pare
    > gejowska w małym miasteczku gdzie panowie od wielu lat sobie spokojnie żyli, że musieli
    > uciekać z tego miasteczka. I to jest problem na zachodzie. Ich religia zabrania
    > homoseksualizmu

Holenderscy geje powinni uciekać do Polski, u nas nie ma Arabów.
  • marianne11 25.04.12, 19:06
    arctos5 napisał:

> Właściwie to nie rozumiem czemu organizacje gejowskie tak bardzo się skupiają n
    > a rejestracji związków.

Jestem od kilku lat w związku z kobietą i zalegalizowanie tego związku wiele by ułatwiło. A dlaczego dla osób hetero legalizacja jest taka ważna???
  • schizy20 25.04.12, 21:24
    marianne11 napisała:

> arctos5 napisał:
    >
    > > Właściwie to nie rozumiem czemu organizacje gejowskie tak bardzo się skup
    > iają n
    > > a rejestracji związków.
    >
    > Jestem od kilku lat w związku z kobietą i zalegalizowanie tego związku wiele by
    > ułatwiło. A dlaczego dla osób hetero legalizacja jest taka ważna???
    to jak sobie radzicie? przypuśmy, że spotykam się z facetem, wszystko jest na świetnej drodze, wiec spotykamy się na poważnie, ja się do niego wprowadzam mieszkanie jest jego, np. dokładam sie do rachunków i jedzenia. Ale bardzo nam na sobie zależy? i gdzie się udać, żeby w razie wypadku móc uzyskac jakąs informację o nim w szpitalu, mieć wpływ na cokolwiek, lub odrotnie on do mnie mieć te prawa? chociaż polska by mogła miec konkubinat prawy rejestrowany, bo w polskim prawie jest tylko małżenstwo nie mozna zarejestrowac się jestesmy parą hetero/homo nie chcemy ślubu, związku partnerskiego ale konkubinat. mamy do siebie prawa, mamy podpisy, i o wiele łatwiej to rozwiązać, niż małżenstwo. przeciez z tego by hetero mogło korzystać. na zachodzie z gejami w konkubinaty czy związki partnerskie wchodzą heteroseksualni.
  • marianne11 25.04.12, 19:08
    arctos5 napisał:

>Oficjalne związki partnerskie nie sprawią, że chłopak w
    > gimnazjum nie będzie prześladowany.

To akurat prawda. Ale legalizacja jest ważna - równie ważna!!!!!! - choć z innych powodów.

>Stawiać trzeba głównie na pracę u podstaw.

Zgadzam się, oczywiście.
  • mariana1234 24.04.12, 18:14
    Przyczyna jest prosta - presja spoleczna.
    Z jednej strony staram sie to zrozumiec, gdyz nasze spoleczenstwo niewiele wiele lub nic o gejach. Ich wizja geja jest kreowana przez media jako osoby bardzo rozwiazlej i zmanierowanej.
    Z drugiej strony jest mi zal takich kolesi, gdyz maja tylko jedna zycie, a marnuja je na falszywe zycie, a jednoczesnie marnuje zycie innym (kobietom), a czasy sie zmieniaja i dzisiaj nie wiesza sie gejow w Polsce.
  • marianne11 25.04.12, 19:09
    mariana1234 napisał(a):

> Z drugiej strony jest mi zal takich kolesi, gdyz maja tylko jedna zycie, a marn
    > uja je na falszywe zycie, a jednoczesnie marnuje zycie innym (kobietom), a czas
    > y sie zmieniaja i dzisiaj nie wiesza sie gejow w Polsce.

Z tym też się zgadzam. Nie znajduję usprawiedliwienia - nie w dzisiejszych czasach - dla podobnego życia w kłamstwie, które tak bardzo krzywdzi drugą osobę (tu: kobietę).
  • marianne11 25.04.12, 19:10
    I miło mi poznać, Mariano.
    Z uszanowaniem,
    Marianna ;) ;)
  • sarahh7 08.05.12, 16:08
    Naprawde tak myslisz,ze za zachodnia granica jest az taki miod?
    Watpie,tam tez maja takie same problemy.
  • reval 09.05.12, 16:47
    Ludzie w Polsce mają od zarania dziejów problem z tym że "CO JA TO BYM ZROBIŁ" i " CO BYM ZMIENIŁ" w rezultacie wygląda to tak, że jak komus coś się nie podoba to zamiast tolerować to zajmuja się czymś innym, zmienija na siłę świat :D Nie zwazając, że to nie moje życie.

Pozatym kumpel przy piwie co powie. (tak tak ludzie w Polsce nie potrafią czasem bawić się bez piwa, spróbuj wyciągnąć sok, wode czy coś innego :D) Piwo mami w głowie i odejmuje rozum, zwłaszcza jak juz wymiotujesz :)

Jeszcze mamy katolicki naród, gdzie do niedawna jeszcze prezerwatywa była zakazana. A wypowiedzi w telewizjach w TV Trwam, wyglądają tak, że przychodzi niby ideał katolika, który nie ma dziewczyny i się wypowiada o kobietach. Nie chodzi mi o samą wypowiedź, lecz o to co może powiedziec taki ktoś. Źli ludzie poprostu i tak cały czas, bo nikt nie chce ze mną chodzić. Zero kochania siebie i dawania od siebie czegos bliźnienimu ( i tak 24 h na dobę).

Nie zapominajmy o ze to wszstko jest z domieszką Świadków Jehowych, którzy mówią tylko co ojciec mówi - brak własnego myślenia jak sekta działający :) Pan Bóg kazał pracować nad rozumem - nie bez powodu ;)

I wiele jeszcze innych motywów.

Odpowiedź jest prosta. Ci co chcą się leczyć, są uciskani i nie potrafią się akceptować, próbuja na siłę zbudować związek. Po jakimś czasie nie wytrzymuje to psychika i dzieją się cuda. :D woda przemieniła się w smoka.

Przepraszam, z góry za groteske. Nie chciałem nikogo urazić. Tak styl wypowiedzi poprostu uwypukla problemy. Cenię ludzi, którzy wierzą i prawdziwie dbają o to kim są. Bo to tego trzeba jednego podstaw rozumu. Wiem, że czlowiek mądry lub katolik prawdziwy się nie urazi, bo wie co to jest nadstawienie policzka, aby coś zrozumieć.

• big_gadu 21.05.12, 17:51
    jego dzieci maja jego DNA !

i tyle !

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka