Dodaj do ulubionych

Roztocze - majowy weekend

24.04.13, 21:57
Witam,
będę na Roztoczu w weekend majowy (2-4maja). Prawdopodobnie jeden dzień przeznaczę na Zamość, drugi na okolice Krasnobrodu (tam będę miał bazę noclegową) i Zwierzyńca (najlepiej po wypożyczeniu rowerów). Trzeci chciałbym spędzić w większej ciszy, gdzieś bardziej z dala od ludzi. Planuję pojechać do Werchraty i obejrzeć ruiny monastyru. Prosiłbym o poradę co jeszcze, gdzie jeszcze powinienem pójść lub pojechać. Może coś właśnie bardziej na Wschodnim Roztoczu?
Edytor zaawansowany
  • czuk1 26.04.13, 16:35
    Na Wschodnim Roztoczu ? Wg mnie - kolejne cerkwie drewniane (na szlaku architektury drewnianej), dom modlitewny sióstr Albertynek w Pizunach, uzdrowisko Horyniec, wieś Siedliska (wcześniej poczytać o wsi), cerkiew w Hrebennem, najwyższe wzniesienia na Roztoczu - Długi Goraj i Wielki Dział, na obrzeżu Roztocza - Muzeum Martyrologii w Bełżcu., kosciół drewniany w Tomaszowie Lubelskim, rezerwat Szumy w Rebizantach k/Suśca, sam Susiec, zalew w Majdanie Sopockim, rezerwat "Czartowe PoLe", kamieniołomy w Józefowie, tamże zalew, sanktuarium św. Stanisława w Górecku Kościelnym, aleja bardzo starych dębów tamże i kapliczka na wodzie, żeremia bobrów,....
  • czuk1 26.04.13, 16:38
    Wiecej o Roztoczu Wschodnim w przeodnikach i w książce , pod adresem:
    www.roztocze.com/content/view/1102/0/
  • marand3 27.04.13, 12:36
    Pod poniższym linkiem znajdziesz zdjęcia i lokalizacje kilku wg mnie ciekawych miejsc na Roztoczu, również Wschodnim. Osobiście polecam Radruż, Gorajec, Łówczę, Brusno

picasaweb.google.com/104255923143747289723/RoztoczeSacrum?authuser=0&feat=directlink
    --
    Mazury
  • skuter44 27.04.13, 15:50
    A wracając do tematu majowego Twojego weekendu. Dziś w Krasnobrodzie rozmawiałem z właścicielem OW Jezyk (zespół domków turystycznych nad zalewem) p. Sakiem juniorem. Ma domki 2,3,4,6 osobowe. Miejsce za nocleg od 35 zł. Domek 2 osobowy po 40 zł/miejsce. Chyba na ten weekend jeszcze ma taki domek . Trzeba do niego zatelefonować na numer komórkowy. Mają od kilku dni najlepszą w Krasnobrodzie stroną internetową.
    Niskie ceny stosowane to efekt pełnego obłożenia ośrodka przez corocznie wypoczywających.
    Właściciel nie chce zawieść ich oczekiwań, dlatego nie podwyższa cen. Ośrodek jest ogrodzony ma 2 place zabaw + piaskownice (teraz jeszcze przykryte), boisko do siatkówki, na placu (czy pod domkem mozna postawić samochód. Zalew jest dosłownie za wałem. Polecam.
    Proszę powołać się (w rozmowie) na mnie - czuka lub skutera.
  • tomofi 27.04.13, 22:21
    Dziękuję bardzo za pomoc, naprawdę. Z domków tym razem nie skorzystam - zarezerwowałem już nocleg, pewnie nie w tak pięknym miejscu, ale jednak. Nie lubię wystawiać innych do wiatru smile Ale pewnie wrócę za czas jakiś na Roztocze w terminie mniej obleganym przez turystów, wtedy chętnie skorzystam z tego ośrodka.
    Postaram się po powrocie zdać choć krótką relację z mojego pobytu w Waszych stronach smile))
  • czuk1 28.04.13, 16:21
    Cieszę się. Zależy nam (rekomendujacym wypoczynek) na opiniach, po wypoczynku.
  • maciusiowka 01.05.13, 12:18
    A jak te domki na weekend czerwcowy?? są jeszcze jakieś wolne 2??? czy może mniejsze zainteresowanie??
  • skuter44 02.05.13, 21:56
    Trzeba by zatelefonować do właściciela p. Saka , na numer komórkowy - 605 194
    144 lub bezpośrednio drogą mailową, na stronie : www.jezyk.krasnobrod.pl/?page_id=2 . I z nim uzgodnić, u niego zarezerwować sobie domek . "Jeżyk" ma od kilku dni dobrą/ wszechstronną stroną internetową.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka