Dodaj do ulubionych

Roztocze na weekend

10.07.15, 02:44
Tutaj jest link do opisu weekendowego wypadu na Roztocze i Polesie! Myślę, że trochę mało realny jak na 2 dni, ale może być inspiracją na zaplanowanie własnego.
Roztocze i Polesie na weekend

Jeśli mogę coś doradzić to na pewno zaplanowanie przynajmniej 3 dni na Roztocze oraz nie łączyć Roztocza i Polesie w jedną krótką wyprawę. Lepiej te regiony odwiedzić odrębnie i cieszyć się ich pięknem.

--
Pozdrawiam, Leszek.
Edytor zaawansowany
  • czuk1 12.07.15, 14:42
    Na imprezie Dni Zwierzyńca (trwa) otrzymałem plik folderów turystycznych. Oto jeden z nich:

"Czas na Roztocze" - AGROTURYSTYKA , wyd. Stowarzyszenie Kwaterodawców z Zwierzyńca.
    Jest tam specyfikacja kwater, zdjęcia, kontakty, mapa Roztocza , opisane atrakcje regionu.

Polecam - tel. 668 840 003
    e-mail agrozwieryzniec@wp.pl

• czuk1 19.07.15, 09:26
    Wiele atrakcji jest dziś w Zamościu i Krasnobrodzie.
  • czuk1 20.07.15, 20:56
    Dla tych co nie widzieli tej głównej w lecie zamojskiej imprezy plenerowej , już 14 Eurofolku . Wzięły w nim udział zespoły folklorystyczne z Brazylii , Egiptu, Tajlandii, USA, Turcji, Francji, Chorwacji,Hiszpanii i Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna". Tu - w linku - mamy skrót koncertu finałowego . Ciekawostką tegorocznego Eurofolku był Taniec Derwisza - który jest zabytkiem ruchomym uznanym przez ONZ (UNESCO) za Światowe Dziedzictwo Kultury. Przywiózł go zespól z Egiptu. Pod adresem Zespołu Zamojszczyzna można znaleźć wizytówki taneczne wszystkich zespołów.
    zamosc.tv/tv/8046-eurofolk-2015-koncert-finalowy/
    Za rok w połowie lipca .... kolejny 15 festiwal i nowe zespoły z całego świata.
  • leszeks 21.07.15, 09:17
    To jest impreza. którą na pewno warto obejrzeć. Kiedyś były przemarsze po ulicach a teraz chyba tylko występy na Rynku Wielkim, prawda?

--
    Pozdrawiam, Leszek.
  • czuk1 21.07.15, 10:06
    Zamość to pierwsza brama na Roztocze. Ono w weekendy ma swoje atrakcyjne imprezy w gminach roztoczańskich - od Janowa do Horyńca, Lubyczy Królewskiej. Wypoczywający w weekendy ... nie mają czasu na nudy.

Pytasz o szczegóły programu Folkowego.
    Przemarsz jest w pierwszym dniu Eurofolk zaczyna się od Domu Kultury, zespoły idą, zatrzymują się grają/tańczą wchodzą na Rynek Starego Miasta i tam odbywa się koncert inauguracyjny w którym udział biorą wszystkie zespoły. Trzy dni trwają występy zespołów na scenie Rynku ale część zespołów występuje też w gminach, na ich zaproszenie. A wieczorami trwają wspólne z mieszkańcami zabawy zespołów przed restauracjami/ ogródkami na Starym Mieście. W niedziele jest koncert wszystkich orkiestr zespołów z różnymi inscenizacjami a po południu koncert finałowy. Fajna , duża , relaksująca i ucząca impreza. Letnia atrakcja turystyczna Zamościa.

A 1 sierpnia będzie Koncert Jedynki ..... Lata z Radiem.

--
    To jest takie moje przekorne zdanie ..... do forumowych przekomarzań
  • capricorn43 21.07.15, 13:14
    Witam,
    Czytam to forum od ponad roku bo już w poprzednim roku planowałem kawałek urlopu na Roztoczu. Zrealizuje się w tym roku, w pierwszym tygodniu sierpnia.
    Zanim zapytam, chcę wyrazić podziw dla zapału i miłości oraz ogromu wiedzy o swoim regionie prezentowane przez moich przedmówców w tym wątku - szacunek.
    Mam pomysł na spędzenie czasu w Zwierzyńcu i okolicach, ale czy możecie podrzucić info bieżące o najbliższych imprezach pomiędzy 31 lipca a 7 sierpnia? Impulsem do pytania jest informacja o koncercie 1 sierpnia w Zamościu (to akurat oznacza, że tego dnia NIE będziemy tego miasta wizytować). Wątek "roztocze imprezy" przeglądam, ale brakuje mi informacji bieżących (jak choćby o tym festiwalu który się skończył, czy wspomnianym koncercie). Strona Zamościa słabo się otwiera i mało czytelna.
    Pozdrawiam
    A
  • czuk1 21.07.15, 14:25
    Wieczorem.
  • czuk1 22.07.15, 08:51
    Poczytałem folderki turystyczne o kwaterach w Zwierzyńcu. Nie sposób zdecydować się które kwatery były by odpowiednie. Mamy duży wybór. W zwierzynieckim stowarzyszeniu zgrupowało się grono z miasteczka i nieraz odległych okolic. Te "odległe" to bym sobie odpuścił, bo trzeba sporo czasu i ambarasu by dotrzeć do Zwierzyńca. Dalej (z doświadczenia wiem) krepujące jest zakwaterowanie razem z właścicielem kwatery a także ryzykowny, bo może być niespokojny, pobyt w dużych ośrodkach. Ale to teoretycznie. Najlepiej było by znać kwaterodawcę i jego obiekt. Na tej podstawie wybrał bym : Przedpole M.Marcoli - tel.600367785, Cichy Domek I.Olejko (domki) - t.664730531 i OW Anna w centrum (hotelik). Ale to tak .... na marginesie.

cdn.
  • czuk1 22.07.15, 09:07
    Dla capricorn43.
    Skończony Eurofolk, skrót koncertu finałowego

zamosc.tv/tv/8046-eurofolk-2015-koncert-finalowy/http://zamosc.tv/tv/8030-eurofolk/
    Prezentacja zespołów na ulicy
    zamosc.tv/tv/8030-eurofolk/
    Na portalu Zespołu Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" znajdziesz
    filmiki -wizytówki poszczególnych zespołów biorących udział w 14 Eurofolku.

www.youtube.com/user/zpitzam

pozdrawiam
  • czuk1 22.07.15, 10:12
    dla capricorn43
    www.polskieradio.pl/235,Lato-z-Radiem-2015/4551,Zamosc - tu program koncertu, w Parku Miejskim
    W Zamościu - NOWOŚCI do zwiedzania:
    Arsenał (po modernizacji), tam obok Wystawa ciężkiego uzbrojenia, Fortyfikacje południowe Twierdzy i tereny zieleni od strony południowej, park - po modernizacji, Galeria Rzeźby prof.Mariana Koniecznego, pomnik Dawida,Katedra o zewnętrznej przebudowie, nowa Galeria Malarstwa przy Grodzkiej, fontanna,...

a imprezy - jest ich jakoś mało w sierpniu.
    1-2 VIII Dni Lubyczy Królewskiej.
    1-2 VIII Festiwal Kultur i Kresowego Jadła w Kresowej Osadzie. Basznia Dolna.
    2-9 VIII Roztoczański Festiwal Muzyczny. Horyniec-Zdrój.
    7-16 VIII Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu.
    8 sierpnia Dzień Otwarty Roztoczańskiego Parku Narodowego - plenerowa impreza
    edukacyjna
    2015-08-08 BIŁGORAJ: Festiwal kultur , Koncerty, pokazy tańca, spotkania oraz monodram - to propozycje na drugi sierpniowy weekend przygotowane przez pracowników Biłgorajskiego

To jest takie moje przekorne zdanie ..... do forumowych przekomarzań
  • czuk1 22.07.15, 10:13
    ostatnie zdanie nie dotyczy poprzedniego wpisu.... przepraszam...
  • capricorn43 22.07.15, 10:59
    o to,to,to... właśnie o takie imprezy chodziło.
    Niejasno się wyraziłem - mam nocleg i w zasadzie wiem co będziemy robili przez ten tydzień, ale oczywiście jesteśmy elastyczni i nie wszystko zaplanowaliśmy...
    Dziękuje za info, to kresowe jedzenie połączone z Horyńcem może być warte pojechania tych 75 km.... i na stronie Horyńca jest pokazana fajna cerkiew w Radrużu, macie tego więcej?smile i może bliżej Zwierzyńca... żona jest fanką takiej architektury.
    Skoro już pytam - czy młyn w Klemensowie ma jakieś stałe godziny zwiedzania?
    Jeszcze raz dzięki za odzew.
    Pozdrawiam
  • czuk1 22.07.15, 12:16
    W Klemensowie w zabytkowym budynku administracyjnym wyburzonej cukrowni Klemensów jest restauracja a obok przywieziony/postawiony wiatrak koźlak + jakieś muzeum. Fajny obiekt. Jadąc nie zapomnicie Państwo chyba o zespole pałacowym w Klemensowie - własności rodu Zamoyskich. Niszczeje .... trwają sprawy sądowe (Starostwo - Macin Zamoyski) a chętnych na remont .... brak.
    Dla żony jest szlak drewnianych cerkwi . Sam widziałem kilka takich perełek w rejonie Narola, Werchraty, Horyńca, Lubyczy. Znajdę informacje .... podam.
    Życzę miłego pobytu. Ładnej pogody.
  • czuk1 22.07.15, 12:19
    Podaję, namiar na obiekty drewniane/cerkwie na Zamojszczyźnie.
    pl.pogranicze.eu/index.php?categoryid=48&p2_articleid=540
  • czuk1 22.07.15, 12:20
    Jeszcze na Roztoczu Południowym:
    www.roztocze.horyniec.net/Roztocze/Html/cerkwie.htm
  • czuk1 22.07.15, 12:30
    Wiem, że w cerkwi w Bełżcu jest swego rodzaju muzeum regionalne. Klucz od niego ma ktoś z nauczycieli, z sąsiedniej szkoły. www.roztocze.horyniec.net/Roztocze/Fhtm2/pict734c.htm
    Do tego przypominam , że można też sobie pomilczeć/pomodlić/wkurzyć/uświadomić tragedię 0,5 miliona ludzi zagazowanych zwiedzając[ muzeum obozu zagłady w Bełzcu.
  • capricorn43 23.07.15, 12:28
    dziękuję za wszystkie informacje

Pozdrawiam
  • leszeks 24.07.15, 10:57
    Do Mariusza informacji i linków jeszcze chciałbym dodać kilka obiektów blisko Zwierzyńca. Jeśli chodzi o cerkwie to na pewno Roztocze Wschodnie, czyli na południowy wschód od Zwierzyńca i trzeba trochę dojechać. Roztocze Wschodnie warte jest odrębnej wyprawy!

W samym Zwierzyńcu jest piękny barokowy Kościółek na Wodzie, prawdopodobnie dawna "świątynia dumania" zbudowana przez Marysieńkę. Przed Sobieskim była ona żoną Jana Zamoyskiego "Sobiepana" i uwielbiała przebywać w Zwierzyńcu dokąd uciekała od męża hulaki oraz na spotkania z kolejnym Janem.
    W Górecku Kościelnym piękny modrzewiowy kościół (zawsze otwarty, wejście od prawej nawy) oraz kapliczki w drodze nad Szum. Kościół NMP w Krasnobrodzie (ufundowany przez Marysieńkę) oraz kapliczki "Na Wodzie" oraz "Św. Rocha".
    No i Zamość: Kolegiata, kościoły Św. Katarzyny oraz Św. Mikołaja oraz pw Zwiastowania NMP (tutaj poczujesz się jak w kinie lub teatrze, bo przez kilkadziesiąt lat był to najpierw kinoteatr a później kino). Kościół Św. Michała to dawna cerkiew z czasów zaboru rosyjskiego, ale nie widać śladów po dawnej cerkwi.
    Na pewno warto wybrać się również do Tomaszowa Lubelskiego: piękny modrzewiowy kościół pw Zwiastowania NMP oraz w pobliżu do obejrzenia z zewnątrz cerkiew Św. Mikołaja.

--
    Pozdrawiam, Leszek.
  • czuk1 22.07.15, 16:49
    Sądzę Leszku - Adminie, że to jest reklama. Wcześniej sprawdzałem jak "portal wskazany" funkcjonuje. Mam mieć odpowiedź na moje pytanie. Stwierdzam już teraz, że ten "portal" mało by mi pomógł w znalezieniu odpowiedniej kwatery, bo wprowadzam kiedy i ile osób, w jakim regionie chcę wypocząć. Nasuwa się pytanie czy na podstawie takich informacji mogę otrzymać trafną dla mnie ofertę ? Odpowiedź jest jedna - nie.
    Prawdopodobnie otrzymam kilka przypadkowych propozycji do dalszego wyboru ale już we własnym zakresie.
    Piszę o tym przy "otwartej kurtynie" bo wiem, że najlepiej jak sam znajduję w ogromie ofert kwaterę w Krynicy czy Zakopanem. Nie potrzebuję niewiadomych pośredników.
    Oferty są w dziesiątkach miejsc, są bardzo szczegółowo opisane warunki, ceny, położenie, dojazdy, atrakcje i..... kontakty. Dzwonię rozmawiam z żywym człowiekiem, omawiam szczegóły, negocjuję.
    No i drugi wariant .... tu stosowany/na forum.... jeśli znamy dobre kwatery to (faktycznie) możemy coś wartościowego wskazać. Jak nie znamy to.... nie wprowadzamy w błąd.
    To tak na tle poprzedniego wpisu - chyba reklamy ? Zdecyduje nasz admin.

PS. Dlaczego tak delikatnie dyskredytując opisuję tę promocję portalu X.
    Dziś w mieszkaniu miałem taki przypadek (drugi raz w ciągu 2 lat), taką nową metodę promocji wymiany drzwi. Przychodzi facet i mówi - " chciałem pana z góry przeprosić, że za kilka dni będziemy mocno stukać bo wymieniamy na kolejnych piętrach drzwi. Proszę nam to wybaczyć. Nie wiem dlaczego przy tej powszechnej wymianie pana pominięto. Możemy to przeoczenie poprawić.....i dalej facet nawija ..... o tej wymianie drzwi u mnie.
    Okazało się, że taka metoda promocji jest (chyba) w innych branżach.

podpowiedzieć

• czuk1 22.07.15, 19:19
    Ostatnie słowo we wpisie ,niżej ..... jest niepotrzebne:

podpowiedzieć

• leszeks 23.07.15, 00:34
    Mariusz zgadzam się z Tobą. Na stronie nie znalazłem ani jednej oferty noclegu na Roztoczu tylko zapytania "szukam". O takiej reklamie pisałem w odrębnym wątku i dlatego wpis usunąłem.

Drogi reklamodawco, dobieraj reklamy uważnie aby były pomocne dla turystów odwiedzających nas region!

--
    Pozdrawiam, Leszek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka