Dodaj do ulubionych

Epokowy sukces Krasnobrodu...

23.09.19, 20:541. Uzyskanie przez Krasnobród statusu UZDROWISKA.
….. nieco później ….
2. Po pół wieku lat starań władz lokalnych, pojawił się inwestor, zainwestowano w odwiert wód mineralnych w Grabniku/k Krasnobrodu. We wrześniu, oddano do użytku odwiert i rozlewnię bogatych wód mineralnych. Udokumentowane one zostały jeszcze w 1951 roku przez ministerstwo obrony.

Czas rozwoju Uzdrowiska Krasnobród nastał. NFZ już kieruje chorych do Uzdrowiska Krasnobród.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Warszawa, 16.09.2019 (ISBnews) - Nativiana Roztocze otworzyła nową rozlewnię wody mineralnej, podała firma. Wydobywana i konfekcjonowana jest tutaj woda mineralna Rodowita z Roztocza. Wartość inwestycji obejmującej budowę rozlewni od podstaw przekroczyła pułap 75 mln zł.
"Rozlewnia to nowy kompleks biurowo-produkcyjny o kubaturze 78 tys. m3, położony w miejscowości Grabnik k/Krasnobrodu. Wyposażona jest w nowoczesną linię produkcyjną, specjalnie zaprojektowaną i zainstalowaną przez jednego z wiodących dostawców tego typu rozwiązań na świecie - firmę Krones. Ponadto w konstrukcji budynku zastosowano wciąż mało popularne rozwiązanie architektoniczne, mianowicie dach budynku wyposażony jest w szereg świetlików, które nie tylko umożliwiają dostęp naturalnego światła do budynku, co jest szczególnie ważne dla pracujących w hali osób, ale również pozwala zaoszczędzić pobór energii elektrycznej, by oświetlić całą halę. Wartość inwestycji obejmującej budowę rozlewni od podstaw przekroczyła pułap 75 mln zł" - czytamy w komunikacie.
Od 2018 roku firma Nativiana aktywnie wspiera lokalna społeczność Grabnika i Krasnobrodu. Firma sfinansowała budowę drogi asfaltowej przy ulicy Zamojskiej w Krasnobrodzie, na odcinku ok. 2,5 km. Obecnie trwają dalsze prace przy budowie pobocza i montaż nowych latarni wzdłuż tejże ulicy. W ubiegłym roku Nativiana sfinansowała remont generalny remizy strażackiej w Grabniku. Kwota wymienionych inwestycji na rzecz społeczności lokalnej przekroczyła już wartość 1,5 mln zł, wskazano również.
Właścicielem rozlewni wody mineralnej Rodowita z Roztocza jest firma Nativiana Roztocze. Impulsem do jej powstania w 2002 roku było odkrycie złóż naturalnej wody mineralnej w Grabniku k/Krasnobrodu oraz przeprowadzenie badań laboratoryjnych, które potwierdziły wysoką jakość składu wody. Kilka kolejnych lat zajęły analizy opłacalności i studium wykonalności, jak również uzyskanie wymaganych pozwoleń związanych z uruchomieniem rozlewni. Obecnie firma zatrudnia ok. 30 osób i działa zgodnie z nowoczesnym modelem biznesowym, podano w materiale.
(ISBnews)Edytor zaawansowany
  • czuk1 23.09.19, 20:59
    Pierwsze , powojenne odwierty były w okolicy wsi Zielone. Wiedzieliśmy więc dawno o wysokiej jakości wód mineralnych w Krasnobrodzie. Stąd czynione były starania o budowę w Krasnobrodzie filii Centrum Zdrowia Dziecka.

    --
    Miało być skromnie, pokornie i propaństwowo, a mamy prywatne państwo PiS-u.Ludzie mają tego dość, są wkurzeni i rozgoryczeni, że PiS zdradziło ideały, o których tyle mówiło w 2015 roku - mówi były polityk Prawa i Sprawiedliwości Paweł Poncyljusz

    - Ci, co myślą, że nowa Komisja Ursuli von der Leyen będzie miała inne podejście do praworządności niż ja, to się zdziwią - powiedział Frans Timmermans.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka