Platforma cyfrowa za granica Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy istnieje mozliwosc korzystania z dekodera ktorejs z platform cyfrowych poza granicami RP ?
    Od platformy Cyfra+ dostalem sucha jak pieprz odpowiedz: "niet" ! A moze ktos ma pomysl, jak postapic, zeby bylo
    "da". Czy dekodery sie kupuje, i placi abonament za wybrane grupy programow, czy tez je wynajmuje i placi
    wynajecie plus za wybrane programy ? czy ktos moze mi wyjasnic lub cos zaproponowac w tej materii ?
    Wdziecznosc zapewniona.
  • Gość: Greg IP: 212.187.240.* 27.02.02, 12:52
    Gość portalu: lechis napisał(a):

> Czy istnieje mozliwosc korzystania z dekodera ktorejs z platform cyfrowych poza
    > granicami RP ?
    Teoretycznie nie. Ja mam dekoder Polsatu Cyfrowego. Poprostu kupilem na ojca,
    ktory placi abonament. Chce zmienic na Cyfre, teoretycznie Cyfre instaluja sami,
    ale ostatnio jak z nimi rozmawialem, powiedzialem im, ze mam juz antene na Polsat
    i nie potrzebuje zadnej instalacji to powiedzieli ,ze dadza mi dekoder do reki.
    Jak nie to bym ja zainstalowal u rodzicow, a jak sobie pojda rozmontowal i wzial
    zagranice. Proste. Musisz miec tylko albo ROR w Polsce, albo kogos ktoz za ciebie
    bedzie placil abonament.
    Dekoderow sie nie kupuje, one sa wynajete przez operatora. Placi sie za aktywacje
    i jednorazowo za wynajem dekodera plus abonament oczywiscie.
    > Od platformy Cyfra+ dostalem sucha jak pieprz odpowiedz: "niet" ! A moze ktos m
    > a pomysl, jak postapic, zeby bylo
    > "da". Czy dekodery sie kupuje, i placi abonament za wybrane grupy programow, cz
    > y tez je wynajmuje i placi
    > wynajecie plus za wybrane programy ? czy ktos moze mi wyjasnic lub cos zapropon
    > owac w tej materii ?
    > Wdziecznosc zapewniona.

• Gość: Grzesiek IP: *.siemens.de 27.02.02, 14:07
    Technicznie wyglada to tak:

Kupujesz dekoder cyfrowy (najlepiej Humax) ktory dziala z wiekszoscia platform
    cyfrowych - wkladasz tylko karte.
    Ja sciagam Cyfre+ z Hot Birda - Europa i nie mam ZADNYCH technicznych problemow.

Prawnie wyglada to tak:

Korzystanie z kodowanych stacji satelitarnych "dedykowanych" na jakis kraj jest
    ze wzgledu na prawa autorskie nielegalne.

Dlatego nie dolaczam adresu zwrotnego...

Zycze powodzenia!
  • Gość: lechis IP: 129.194.40.* 27.02.02, 14:30
    Dzieki za te informacje. Nie wszystko pojalem: czy te dekodery Humax sa w wolnej sprzedazy ?
    A jezeli tak, to gdzie ? To samo dotyczy kart - gdzie mozna je kupic ? Czy tylko w Polsce, czy takze
    gdzies na zachodzie Europy? A co z abonamentem - czy w tym rozwiazaniu nie wchodzi on w gre ?
    Jesli pytania niedyskretne, lub glupawe - nie odpowiadaj. Zalezy mi na uruchomieniu odbioru cyfry +,
    bo TV Polonia (ktora odbieram droga kablowa w cyfrowce) to nedza, dno ktore sie ciagle obniza.
    Pozdrowienia i jeszcze raz dziekuje.
  • Gość: Grzesiek IP: *.sbs.de 27.02.02, 14:41
    > czy te dekodery Humax sa w wolnej sprzedazy?
    Tak, w kazdym sklepie TV-Sat. To chyba najbardziej popularna firma w tej branzy.
    O jednym jednak zapomnialem - juz wyjasniam:
    Dekoder i tak trzeba wynajac w Polsce razem z karta, a w zwiazku z tym, ze
    sprzedawcy czesto robia promocje a nawet wynajmuja go za darmo - moze byc to
    tansze niz kupno Humaxa. Podobnie jest z antena - moze byc taniej kupic w
    Polsce.

> To samo dotyczy kart - gdzie mozna je kupic?
    Tylko w Polsce. Maja zakaz sprzedawania tego za granice. Podaje sie adres w
    Polsce i wszelka korespondencja (programy, rachunki) przychodzi na ten adres.

> A co z abonamentem?
    Oplate za Cyfre+ mozna ujscic przy zakupie na najblizszy rok. Jesli decydujemy
    sie na abonament miesieczny to mozna go placic tylko z Polski.
    U mnie zajmuje sie tym moj brat.

W razie dalszych pytan pisz smialo.
  • Gość: lechis IP: 129.194.40.* 27.02.02, 15:31
    Dziekuje za wyjasnienia, teraz widze to wyrazniej. Transport tego zelastwa samolotem
    moze byc nieporeczny, i wzbudzajacy niezdrowa ciekawosc kontrolerow, nawet jesli sie zrezygnuje z
    anteny. Czy naprawde jakis odpowiedni typ dekodera nie jest dostepny na zachodzie, zeby tylko
    przywiezc tutaj tamtejsza karte ? Sadze ze to raczej malo prawdopodobne..., ale kto wie. Klaniam sie i
    dziekuje.
  • Gość: Greg IP: 212.187.240.* 27.02.02, 15:56
    Ja przywiozlem samolotem dekoder. Przeciez to stosunkowo male i lekkie pudelko.
    Antene i konwerter mozesz kupic w kazdym kraju.
  • Gość: Lechu IP: 192.168.111.* 27.02.02, 16:04
    Masz dwie możliwości.

1. Ryzykowna, to np. Humax z "poprawionym" Softwarem i piracką kartą typu
    FunCard. Wszystko dostaniesz w sklepach wysyłkowych w internecie.
    Po pierwsze - nielegalne, po drugie wszystkie platformy cyfrowe planują zmianę
    kart wskutek plagi piractwa, toteż przyszłość tego rozwiązania jest niepewna.
    Ale u mnie chodzi niemal wszystko, co nadają przez jakiekolwiek stacje przez
    satelitę. Dla amatorów gier w policjantów i złodziei.

2. PRAWIE legalna: Kupujesz pakiet Cyfry na kogoś w Polsce, ale bierzesz tylko
    kartę z tego całego kramu i opłacasz ją dla świętego spokoju regularnie.
    Dokupujesz dwie rzeczy: dekoder (jakikolwiek wyposażony w kieszeń CI - common
    interface do odbioru programów pay-tv, np. Humax), do tego moduł CI o nazwie
    Aston SECA 1.05 (to radzaj karty PCMCIA kontroli dostępu do programów
    szyfrowanych w systemie SECA, ok. 160 euro), który wtykasz w kieszeń CI, a w
    ten moduł z kolei wkładasz orginalną kartę Cyfry+. Siadasz na kanapę i oglądasz
    wszystkie programy Cyfry + wszystkie programy free-to-air. Jest to rozwiązanie
    bezproblemowe, pewne i (prawie)legalne.

• poniewaz jestem kobieta z zalozenia i dla wlasnej wygody kompletnie sie nie
    znam na kwestiach technicznych, ale moge ci powiedziec, ze od wczoraj ogladam
    polska telewizje i slucham polskigo radia niemalze bez zadnych zaklocen.
    czasmi cos sie zawiesi na pol sekundy, ale za to jakosc obrazu i dzwikeu
    cyfrowa :) znajomy wykupil w polsce dekoder wizji wraz z rocznym abonamentem.
    dekoder przewozil, co prawda samochodem, ale wiem z doswiadczenia, ze nie
    takie rzeczy jak dekodery wysyla sie poczta. antene i konwerter(czy jak to sie
    cholerstwo nazwywa) mozna kupic za marne 10 funtow. pozostaje jeszcze kawalek
    przewodu i to wszystko. to naprawde dziala. az sama nie moge w to uwierzyc.
  • Gość: lechis IP: 129.194.114.* 28.02.02, 08:31
    Dziekuje Lechowi. To Jego rozwiazanie prawie legalne jest genialne, chociaz nie najtansze.
    Podliczam : wynajecie w kraju kitu Cyfry+ (wersja promocyjna, z oplata abonamentu za rok z gory :
    800+ 300 zl. aktywacja czyli karta=1100 zl, kupno dekodera za granica - 400 euro, kupno modulu
    Aston SECA - 150 euro, to razem robi 870 euro- w tym oplata abonamentowa w Polsce tylko za 1 rok.
    Czy dobrze licze ?
    No, ale jesli ma sie dostep do wszystkich programow Cyfry+ i jeszcze do wszystkich nie kodowanych,
    nie jest to moze tak bardzo duzo. Zrozumialem, ze ten system daje dostep do wszystkich programow
    platformy, a nie tylko do tych pakietow, ktore obejmuje karta, czy tak? Aha, zapomnialem o kosztach
    kanapy...

• Gość: erp IP: *.stacje.agora.pl 28.02.02, 10:06
    -
  • Gość: Lechu IP: 192.168.111.* 28.02.02, 14:58
    Koszty podliczyłeś dobrze.

Oczywiście, jeżeli nie masz w domu talerza i konwertera, to bierzesz te rzeczy
    też do domu. Dodatkową komplikacją jest kwestia satelity: polskie programy idą
    przez Hot Bird, wiele krajów wysyła programy przez Astrę. Aby odbierać jedno i
    drugie, albo musisz wiecznie kręcić anteną, albo kupujesz talerz na dwa
    konwertery+przełącznik (standart disecq ). Naturalnie, twój receiver także
    musi "umieć" disecq, czyli wysyłać impuls do przełącznika. Mediasat (receiver
    Cyfry) nie umie disecq. Dobre receivery dysponują zarówno tym feature, jak i
    posiadają dwie kieszenie CI, dzięki czemu możesz kupić abo platformy cyfrowej w
    miejscu zamieszkania, odpowiedni moduł CI, jeżeli potrzebny inny niż SECA
    (Nagravision, Cryptoworks, Alfacrypt, czy co tam jeszcze) i oglądać
    symultanicznie pakiet rodzimy (jeżeli oba chodzą w SECA - zmieniając karty
    obonamentowe) i Cyfrę.

Zakres uprawnień do oglądania poszczególnych pakietów reguluje karta abo.
    Można też pójść na "gentelmeński" układ: kupić w platformie pakiet podstawowy
    i "zoptymalizować go" za pomocą karty pirackiej.
  • Gość: jacek2 IP: *.abo.wanadoo.fr 28.02.02, 18:55
    Istnieja dwie mozliwosci ogladania polskich platform cyfrowych : kupna na kogos
    w polsce abonamentu -tzn terminal + karta .Teraz masz dwa wyjscia
    przetransportowac terminal z karta do siebie , lub kupno u siebie terminala
    cyfrowego i sprowadzenie z Polski tylko karty.Oczywiscie terminal ktory kupisz
    u siebie musi byc wyposazony w wejscie ktore bedzie w stanie odkodowac
    Mediaguarde tzn system w ktorym Cyfra + koduje swe programy.Nie mozesz kupic
    tylko karty - Cyfra + ma prawo do emisji swych progamow TYLKO NA TERYTORIUM
    POLSKI.Drugie rozwiazanie karta piracka ............... Pozdrawiam
  • Gość: robrod IP: *.sfa.se 01.03.02, 14:26
    Zalezy jeszcze gdzie mieszkasz. Jak w Europie to OK, bo tutaj mozna sciagnac sygnal. Chodzi o
    sygnal z Hot Birda bo na nim sa polskie platformy.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.