Dodaj do ulubionych

Koniec "Szansy na sukces"

21.03.12, 22:49
Informujemy, że z przyczyn niezależnych od autorki programu - Elżbiety Skrętkowskiej, "Szansa na sukces" nagrała dzisiaj ostatni odcinek całego formatu. Tym samym nie odbędzie się tegoroczny Finał w Sali Kongresowej. Przerywamy produkcję przed jubileuszem dwudziestolecia programu, który obchodzilibyśmy jesienią tego roku. Dziękujemy ...

Oficjalny Facebook.
Edytor zaawansowany
 • bakali 21.03.12, 22:59
  Podejrzewam, ze ewentualni uczestnicy korzystają z bardziej medialnych programów typu X-factor czy MBTM, po których mogą być rozpoznawalni i jest nagroda bardziej wymierna niż prstiż wystapienia podczas Finału. I dlatego brakuje chetnych do Szansy.
  Swoja drogą, można było sie spodziewać, że w pewnym momencie Szansa nie wytrzyma konkurencji z młodszymi braćmi.
 • shatmach 21.03.12, 23:13
  Ja myślę, że to bardziej jakiś konflikt z szefostwem.
 • koolair 21.03.12, 23:36
  Gdzies tam w komentarzach pojawiło sie info o chorobie pana Wojciecha , oby to była nieprawda :/ a co do szansy - dorastałam razem z tym programem , jednak uważam ze od jakiegos czasu stawał się coraz słabszy.. Muzka nie jest na najwyższym poziomie dzisiaj a stare , poczciwe gwiazdy i zespoły juz gosciły przynajmniej po trzy razy w tym programie...
 • szwampuch58 22.03.12, 08:55
  Bingo,nic nie moze byc bez konca.
 • dona.a 22.03.12, 09:38
  szwampuch58 napisał:

  > Bingo,nic nie moze byc bez konca.

  A Jaka to melodia?;)
 • szwampuch58 22.03.12, 10:09
  Wybacz ,sklamalem, tandeta moze
 • administra 23.03.12, 10:03
  ja myślę że mała chęć coś tam zmienić
  --
  Forum-Miejsce-Rozmowa
 • kubissimo 22.03.12, 12:09
  w sumie to od dawna tego nie ogladalem. Ale zawsze szkoda, ze wypada DOBRY program :/
 • nioma 22.03.12, 13:55
  Ja akurat nigdy tego programu nie lubilam.

  --
  ...
  bridelle
 • bakali 22.03.12, 14:09
  TVP najwyraźniej sama nie wie czy kończy program czy nie. Dzisiaj dementuje wczorajsze oświadczenie.

  wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11396934,Po_20_latach_koniec__Szansy_na_sukces___Rzecznik_TVP.html
 • shatmach 22.03.12, 15:38
  Musi być coś na rzeczy jeśli nie wiedzą czy program pojawi się na jesieni w ramówce. To, że emisję planują do czerwca nie oznacza, że zobaczymy premierowe odcinki.
 • shatmach 22.03.12, 16:41
  Już wiadomo. To Mann zrezygnował www.rp.pl/artykul/10,844682-Wojciech-Mann-zrezygnowal-z-prowadzenia-Szansy-na-sukces.html
 • hersylijka 23.03.12, 12:25
  Ja jestem za!!! Wywalić!!!

  ...a w zamian oczywiście Teatr Młodego Widza wrzucić :-)
 • administra 23.03.12, 12:30
  a co to za teatr, pierwsze słyszę
  --
  Forum-Miejsce-Rozmowa
 • shatmach 23.03.12, 19:10
  Z Facebook:

  Jarek Zawadzki napisał(a):W internecie mamy obecnie dużo plotek i domysłów na temat "Szansy na sukces". Postanowiłem napisać prawdę, którą Dyrekcja TVP stara się zatuszować.
  Nie jestem na szczęście etatowym pracownikiem telewizji, ale współpracowałem z tym programem od drugiego odcinka.
  Dwa tygodnie temu były realizowane kolejne odcinki "Szansy na sukces". W poniedziałek 5-go marca w Studio 1 na Woronicza została przygotowana scenografia, światło i dźwięk do rejestracji trzech programów. Pierwsze dwa (wtorek i środa) zostały zarejestrowane bez problemu. W czwartek rano redakcja "Szansy" otrzymała informację, że pan Wojciech Mann jest chory i nie przyjedzie na nagranie. Tego dnia był zaplanowany program z zespołem Raz Dwa Trzy. Termin rejestracji tego programu był przekładany kilka razy z powodu dosyć napiętego kalendarza koncertowego zespołu. W związku z klauzulą zawartą w umowie pomiędzy redaktorem prowadzącym ten program oraz redakcją, Pani Elżbieta Skrętkowska, zadecydowała o zatrudnieniu wyjątkowo do tego odcinka innego redaktora. Koszt przygotowań i produkcji jednego odcinka nie jest mały (a i tak jak pisałem poprzednio stanowi ok. 1/7 wartości produkcji "Bitwy na głosy").
  Program został sprawnie zrealizowany z udziałem innego redaktora.
  Po otrzymaniu tej informacji pan Wojciech Mann obraził się i oznajmił, że wycofuje się z dalszej współpracy. W piątek 17 marca z powodu swej niedyspozycji nie prowadził również swojej porannej audycji w III programie PR. Tam też zastępował go inny redaktor, jednak na radiową Trójkę wyjątkowo się nie obraził.
  Pan Wojciech M. zastrzegł sobie emisję odcinka z innym prowadzącym.
  W poniedziałek, wtorek i środę (w tym tygodniu) zarejestrowano z jego udziałem ostatnie trzy odcinki. Wczoraj oficjalnie pod koniec programu pożegnał widzów i pośpiesznie opuścił studio. Myślałem, że po prawie 20 latach współpracy pożegna się przynajmniej z panią Elżbietą Skrętkowską.

  Czyżby pan Wojciech obawiał się konkurencji?
  Kiedy przyśnił mu się Jan Paweł Woronicz, który był powodem jego decyzji?
  Przed chorobą, w trakcie, czy już po? Może "leki" były nieodpowiednie?
  Czy definitywnie rozstaje się z Woronicza? A może za chwilę dostanie swój nowy program?

  W TVP od dwóch lat szukano pretekstu do zakończenia realizacji "Szansy na sukces".

  Cenię pana Wojciecha M. za fachowość i wiedzę muzyczną. Promował swoją osobą ten program, ale też był promowany przez prawie 20 lat. Nie przypominam sobie innego programu telewizyjnego, z którym pan Wojciech M.aż tak kojarzy się telewidzom.
 • scoutek 24.03.12, 12:23
  nie jestem współpracownikiem nikogo z tv, ale mogę napisać co myślę na temat tego co wcześniej:
  1. pan W. Mann prowadzi w trójce poranne pasmo co tydzień w piątek i czasem (choć nie często) zdarza się, że ktoś go zastępuje
  IMO ma prawo do urlopu czy niedyspozycji i nie ma w tym nic dziwnego
  2. jeśli prawie 20 lat pan W. Mann jest prowadzącym jakiś program i nie było nigdy precedensu, że ktoś inny prowadził odcinek, to nie dziwię się, że się zdenerwował (czy obraził, nie wiem)
  3. jest kilka innych programów w publicznej tv, w których pan W. Mann występował i chyba jest z nich nawet bardziej kojarzony i związany z nimi (np. Duże dzieci i wszystkie satyryczne z Materną czy Wasowskim)

  nie sądzę, żeby pan W. Mann bał się konkurencji
  jest poza rankingami


  --
  z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w d.....
 • starveling 28.03.12, 12:18
  Wojciech Mann zachował się małostkowo. Wiedział, że jest chory i chodzi o zastępstwo. Czy Marciniak zwalnia się z pracy tylko dlatego, że w czasie jego urlopu lub choroby Babilon prowadzi ktoś inny (podobnie z Lożą prasowa i innymi programami publicystycznymi)? Mann dobrze wiedział, ile starań kosztowało zgranie terminu rejestracji programu z kalendarzem zespołu, którego utworom program był poświęcony. Trzeba sobie powiedzieć jasno - Wojciech Mann zaczął (niestety) gwiazdorzyć! - albo wykorzystał moment, by odciąć się od programu, którego tzw. oglądalność od kilku lat pozostawiała wiele do życzenia.

  Na jedno wychodzi, Panie Wojtku.
 • thorgal_aegirsson 31.03.12, 14:13
  @administra
  Teatr Młodego Widza to cykl TV, w którym - jak nazwa wskazuje - prezentowano spektakle dla dzieci i młodzieży w latach osiemdziesiątych. A przynajmniej ja wówczas je oglądałem.
  --
  phfng-phfng.blogspot.com/

  Ironicznym kontrapunktem...
 • wendrowczyk 25.03.12, 10:27
  Mann jest już za stary więc zrezygnował z prowadzenia programu. Natomiast TVP uznała, że nikogo nie znajdą na jego miejsce więc program zlikwidują. Tyle na ten temat.
 • jednatakaruda 28.03.12, 16:25
  W chwili, kiedy pojawiła się Szansa na sukces, nie było innych, tego typu programów. Stwarzał możliwość pokazania się utalentowanym ludziom spoza showbiznesu. Był atrakcją dla występujących i oglądających. Niestety, z biegiem lat, formuła stała się zbyt siermiężna i program zdystansowały inne, bardziej "kolorowe". To normalna kolej rzeczy- stare odchodzi, następuje nowe. Jednak należy oddać szacunek pani Skrętkowskiej za pomysł i "przecieranie szlaków". Z łeżką w oku wspominać będę Wojciech Manna, który tak różni się swoim sposobem bycia od dzisiejszych prowadzących, wszystkich na jedno kopyto. Każdy z nich musi wpisać się w formułę, musi być zabawny, przyjacielski itp- szkoda tylko, że naturalności w nich coraz mniej.
 • bimbalimba 28.03.12, 19:09
  wiem skadinad,ze pomysl na program /przed 20 laty/ byl bezczelnie skradziony mlodszemu redaktorowi przez XXX

  Gest Manna to dobre ps do tej historii

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka