Teatr Telewizji - premiera - "Udręka życia" Dodaj do ulubionych


w pysznej obsadzie!
Dziś, już, teraz! :)

Realizacja telewizyjna wybitnego spektaklu Teatru Narodowego w reżyserii Jana Englerta z mistrzowskimi kreacjami aktorskimi.

„Udręka życia” - której premiera teatralna odbyła się 16 grudnia 2011 roku - jest grana do dziś z ogromnym powodzeniem. To spektakl perfekcyjny. Oparty na dwuaktówce znanego izraelskiego dramaturga Hanocha Levina opowiada o zwyczajnej stronie naszej egzystencji, o gorzkim, pełnym wzajemnych pretensji rachunku, wystawianym sobie wzajemnie przez małżonków po 40 latach wspólnego pożycia.

Sztuka nie jest tylko dramatem o „samotności we dwoje” pary małżeńskiej z wieloletnim stażem: Jony (Janusz Gajos) i Lewiwy (Anna Seniuk). To raczej dramat „we troje”, bo pojawia się jeszcze przecież wieloletni przyjaciel Gunkel (Włodzimierz Press). Małżonkowie prowadzą męczącą rozmowę, która jest gorzkim bilansem wspólnych, egzystencjalnych zmagań i w której czarny humor miesza się z najbardziej bolesnymi uwagami.

Niezwykły język, połączenie tragizmu z komizmem, a jednocześnie uniwersalność przekazu i głęboka analiza psychologiczna postaci sprawiają, że „Udręka życia” bawi i wzrusza, ale też prowokuje do refleksji. Groteskowo-ironiczny spektakl o miłości i przywiązaniu zahacza również o wymiar wszechświata, w którym królują: strach, samotność, nienawiść i ból. Pokazuje, że każdemu człowiekowi potrzebny jest drugi, bliski człowiek.

www.teatrtelewizji.tvp.pl/teatr_tv/aktualnosci/artykul/udreka-zycia_13240147/
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
(101-200)
przejdź do: 1-100 101-200 201-300 301-400 401-500 501-600 601-625
(301-400)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.