Dodaj do ulubionych

Eldo w TVN24

IP: *.acn.waw.pl 06.09.04, 21:28
obejrzałam sobie właśnie wywiad z Eldo w TVN24, a propos islamu, i czuję się
zażenowana: dwóch niby sensownych i bystrych dziennikarzy, a przez cały czas
próbowali na siłę udowodnić z góry założoną tezę że niby religia (w tym
wypadku islam) jest odpowiedzialny za terroryzm. robiło to wrażenie jak gdyby
odpowiedzi Eldo ich w ogóle nie interesowały, a widzom mieli przekazać swój
punkt widzenia. cieszę się, że Eldo nie dawał się sprowokować i pokazał, że
jest naprawdę oblatanym i rozsądnym człowiekiem, który wie w co wierzy.
jestem chrześcijanką, ale zgadzam się z większością jego argumentów.
zwłaszcza z tym, że zbrodni dokonuje zły CZŁOWIEK, a nie zły MUZUŁMANIN.
Obserwuj wątek
      • Gość: Vera Re: Eldo w TVN24 IP: *.acn.waw.pl 07.09.04, 08:31
        tak, jakąś powtórkę już też nawet widziałam, późno w nocy... ale wydaje mi się,
        że to kilka razy nadają. warto obejrzeć. polecam szczególnie osobom, które
        lubią wrzucać wszystkich do jednego wora: że muzułmanin to terrorysta, a raper
        to idiota. dla poszerzenia horyzontu ;)
      • Gość: Vera Re: Eldo w TVN24 IP: *.acn.waw.pl 07.09.04, 14:14
        ale bzdura. chrześcijanie to wierzący w Chrystusa, muzułmanie to wyznawcy
        Allaha. słyszałeś kiedyś o 3 wielkich monoteistycznych religiach? judaizm,
        chrześcijaństwo i islam. mała podpowiedź: muzułmanie wyznają to ostatnie ;)
        • Gość: Mat Re: Eldo w TVN24 IP: 5.6R* / *.nokia.com 07.09.04, 16:32
          Ehm, nie wiem czy wiesz ale muzułmanie uznają Chrystusa za proroka, dokładnie
          tak jak chrześcijanie w swych początkach, dopóki rzymski kościół nie poukładał
          wszystkiego po swojemu.

A co do programu - oni chyba mają taki zamysl twórczy by pomiędzy dwoma
          prowadzącymi był konflikt przekonań. Miałem wrażenie że Morozowski wczoraj
          zadając te durne pytania jest zmieszany i ze sam nie wierzy w to co mówi.
          • Gość: yossi Re: Eldo w TVN24 IP: *.crowley.pl 07.09.04, 16:41
            Ehm, nie wiem czy wiesz ale muzułmanie uznają Chrystusa za proroka, dokładnie
            > tak jak chrześcijanie w swych początkach, dopóki rzymski kościół nie
            poukładał
            > wszystkiego po swojemu.
            --------------------------------------
            uznaja za proroka - prawda. Reszte juz zbajdurzyles, podobnie jak cala masa
            sekt co to wie lepiej i interpretuje Biblie na swoja modle,

Co do programu - dziennikaze wypadli zalosnie, brak szybkiego logicznego
            myslenia, ktore pozwoliloby zlapac Eldo na pewnych niekonsekwencjach
            (przyznaje, drobnych) ale przede wszystkim BRAK PRZYGOTOWANIA do programu. Jak
            sie prowadzi wywiad z "teza" to przynajmniej trzeba wiedziec co sie mowi. Oni
            poziom wiedzy o temacie mieli ja statystyczny polak, czyli skrzywiony
            przeklamany i pelen niedomowien. Zalosne. I dlatego tez ten mlody gosc nie mial
            problemow z zapedzeniem ich w kozi rog...

pozdr,
            yoss
          • Gość: Vera Re: Eldo w TVN24 IP: *.acn.waw.pl 07.09.04, 16:55
            ehm, nie wiem czy wiesz, ale chrześcijaństwo nie polega na uznawaniu Chrystusa
            za proroka tylko za Boga (który stał się człowiekiem). to Ci, którzy uwierzyli
            w Chrystusa, uwierzyli, że jest On kimś więcej niż prorokiem, przyjęli nazwę
            chrześcijan. a za proroka uznawali go też Żydzi, i co, o nich też powiesz że to
            chrześcijanie? czy już zauważyłeś, na czym polega bzdurność tego rozumowania?

a jeśli chodzi o program, to mam świadomość, jaka jest formuła, ale wczoraj
            było to straszliwie naciągane, Morozowski wciąż powtarzał to samo pytanie,
            całość nie trzymała się kupy, a Eldo robił wrażenie, jakby cierpliwie tłumaczył
            coś średnio rozgarniętym dziennikarzynom. Przecież tak nie jest :/ szkoda, bo
            to mógł być naprawdę ciekawy wywiad, Eldo jest interesującą osobowością, a A.M.
            i T.S. to (zasadniczo) profesjonaliści, przeprowadzili mnóstwo znacznie
            lepszych rozmów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka