Dodaj do ulubionych

Teleexpress 11 września 2001

• 11.09.05, 00:17
  • 11.09.05, 01:01
    ciekawe linki
    jak ten czas leci-4 lata,a dreszcz wciąz ten sam
  • 11.09.05, 02:42
    a w święta dasz archiwum z ataku fal tsunami tak?
    stany są jednak niezrównani w promocji,nawet tragedii.
    makdonalyzacja.
  • 11.09.05, 06:32
    >>a w święta dasz archiwum z ataku fal tsunami tak?
    stany są jednak niezrównani w promocji,nawet tragedii.
    makdonalyzacja.<<

Zdaje mi się, że kosmicznie pieprzysz, ale tak dla zabawy spytam: o co ci
    chodziło w tym liście?

• 11.09.05, 12:18
    Tak się zdaje,że nie codziennie interesujesz się co się dzieje na świecie i
    jakie są na to reakcje,a w dodatku nie rozumiesz słowa pisanego.
  • 11.09.05, 12:32
    babunowo-tu chodzi o ukazanie chaosu informacyjnego i chwilach totalnej nie pewności (czy to wojna,co sie dzieje)
    gdyby było tak jak mówisz linki pokazywałyby ludzi skaczących z wtc,podcinanie gardeł porwanym w iraku itd

czy nie ma ktoś linka do materiałów z godzin między 15-16 11.09.2001,także radiowych?
  • 11.09.05, 12:55
    chciałem tylko przypomnieć że całkiem niedawno w mieście Bam w Iranie w
    trzęsieniu ziemi zginęło jednego dnia około 30 tyś osób. dzis niewiele osób o
    tym pamięta, tymczasem z 11 września (ponad 3 tyś osób) wciąż robi sie
    największą tragedię XXI wieku
  • 11.09.05, 12:57
    dokładnie o to mi chodzi.
  • 11.09.05, 14:52
    atak terrorystyczny a trzesienie ziemi to jednak nie jest to samo
    --
    ROB ESTES
  • 11.09.05, 12:57
    No to jeżeli tylko o to chodzi,to niech to będzie.Chaos jest nieodłącznym
    elementem polskiej telewizji.Co do samego wydarzenia-ja uważam osobiście,że na
    świecie od tego czasu i trochę wcześniej wydarzyło się wiele tragedii,które
    pochłoneły także tysiące istnień,jednak nie są one co roku na ustach ludzi,nie
    są w portalach na pierwszych miejscach,nie są w wiadomościach podawane jako
    pierwsze.Jeżeli było to naprawdę blisko naszego kraju,to była wzmianka rok po
    takim wydarzeniu-Madryt.Im dalej tym zapomnienie większe.Dlatego zdziwienie tym
    większe,że co roku jest to samo.Ameryka i jej tragedia już od 10 września,aż do
    12tego. Co roku będziemy z Ameryką uczestniczyć w obchodach?Brakuje tylko
    transmisji na żywo.Inne kraje przeżywają swoje tragedie bardziej
    mentalnie,Ameryka robi z nich element gry politycznej.Nawet cnn.com w tej chwili
    zajmuje się bardziej skutkami Katriny,jest tylko wzmianka,że mineły 4
    lata.Yahoo to samo.U nas za to 1 miejsce.Czy jestesmy 50 stanem?Czy za rok
    będzie wzmianka o ponad 1000 ofiarach obrzędów religijnych?Czy wspominamy wojnę
    w Afryce?Wątpię.Podejrzewam,że w rok po uderzeniu fal tsunami będzie krótka
    wzmianka o tym,bo przecież to świeta i nie można ludziom psuć humorów,a w
    kolejnych latach,nie będzie nic na ten temat.
    Uważam,że Polska nie potrafi nabrać dystansu do Usa,który by się bardzo
    przydał.Tak samo polskie media.
  • 11.09.05, 13:19
    oczywiście ze masz racje,mnie tez denerwuje wartościowanie ludzkiego życia przez media pod względem miejsca zamieszkania czy tragedii

ale 11 09 01 to najbardziej "widowiskowa" tragedia-na zywo widzimy jak samoloty uderzają,jak ludzie płaczą i panuje chaos jak z apokalipsy a to wszystko w miejscach znanych na całym świecie(choćby z wszędobylskiego amerykańskiego kina);dochodzi do tego wymowa polityczna,konsekwencje jakie moze wywołać taka tragedia(jakie podniecające konsekwenje dla całego świata media mogą dostrzec np w wojnie w sudanie gdzie ginąsetki tysiecy "komu potrzebnych afrykanów")

ja akurat mam skrzywienie do analizowania postawy mediów w określonych sprawach,np patrze jak dane wydarzenie światowe komentowane jest w polsce a jak w czechach(u nas oczywiscie z przesadą) i dlatego chciałem sobie przypomnieć ten niezapomniany chaos i godziny niepewnosci z 11 września
  • 11.09.05, 18:31
    Wydaje mi się, że teraz jesteśmy bardziej amrykańscy od Amerykanów, może to
    przez naszą polską skłonność do obchodzenia rocznic.
    Data 11.09.2001 r. jest o tyle ważna, że to może być jedną z cezur pomiędzy XX
    a XXI wiekiem, chociaż równie dobrze taką datą być 1989 r. albo 1990 r.
    Ktoś wspomniał o CNN, sporo miejsca zajmuje dzisiaj oficjalne wycofanie się sił
    lądowych Izraela ze Strefy Gazy. To też jest news, o tyle ważny że niesie jakąś
    nadzieję na pokój na Bliskim Wschodzie.

--
    Otia dant vitia
  • 11.09.05, 18:57
    Polacy mają taką mentalność... zawsze muszą mieć jakiegoś Wielkiego Brata,
    któremu "robią wazelinę"
    --
    ^@^
  • 11.09.05, 22:12
    "Uważam,że Polska nie potrafi nabrać dystansu do Usa,który by się bardzo
    przydał.Tak samo polskie media."

Może troszkę odbiegne od tematu:
    To była tragedia, ale większą okazał się chaos w mediach, zwłaszcza w pierwszym
    dniu Kiedy tv cały czas pokazywała te makabryczne wydarzenia, wieczorem nie
    wytrzymałam i wyłączyłam telewizor. Byłam sama z kilkumiesięcznym dzieckiem w
    domu. Strach mnie oblatywał, kiedy słyszałam huki windy za ścianą, Zdecydowałam
    się włączyć radio i akurat było ustawione na rmf fm. A tam jeszcze gorzej- "Czy
    to już globalna wojna???" tego tekstu B. Zaleskiego nigdy chyba nie zapomnę. Z
    uporem maniaka powtarzał go co trochę, wyczekując na połaczenia telefoniczne z
    korespondentami i znawcami tematu. Tak straszyli, że nie spałam pół nocy. A
    potem ten pajac Kraśko piał w swoim grafomańskim programiku "Oblicza Mediów"
    jak to fachowo i rzeczowo prowadzący Fakty w rmf komentował to całe wydarzenie.
    Taka jest fachowość mediów. Jak nie ma promptera, przygotowanej karteczki z
    wiadomościami, to trzeba iść na żywioł i jak najgorszy brukowiec straszyć ludzi.
    Ja rozumiem emocje towrzyszące tamtym wydarzeniom, ale trzeba trzymać się
    faktów i profesjonalnie starać się zachować dystans. Świetnie to zrobiła Danuta
    Cholecka. Prowadziła Wiadomości o 15.00 i na jej oczach drugi samolot wbił się
    w drugą z wież. A jednak nie rozbeczała sie i nie powiedziała, że to koniec
    świata i widać było jak walczy z emocjami.
    --
    www.misja-kamerun.pl

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.