• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Teleexpress 11 września 2001 Dodaj do ulubionych

• 11.09.05, 00:06
    Zaawansowany formularz
    • 11.09.05, 00:08
      TEN PIERWSZY LINK RAZ JESZCZE
      tiny.pl/qjjd
      --
      www.teleexpress.fora.pl => Całkiem nowe forum o TELEEXPRESSIE!
    • 11.09.05, 00:17
      • 11.09.05, 01:01
        ciekawe linki
        jak ten czas leci-4 lata,a dreszcz wciąz ten sam
    • 11.09.05, 02:42
      a w święta dasz archiwum z ataku fal tsunami tak?
      stany są jednak niezrównani w promocji,nawet tragedii.
      makdonalyzacja.
      • 11.09.05, 06:32
        >>a w święta dasz archiwum z ataku fal tsunami tak?
        stany są jednak niezrównani w promocji,nawet tragedii.
        makdonalyzacja.<<

Zdaje mi się, że kosmicznie pieprzysz, ale tak dla zabawy spytam: o co ci
        chodziło w tym liście?

• 11.09.05, 12:18
          Tak się zdaje,że nie codziennie interesujesz się co się dzieje na świecie i
          jakie są na to reakcje,a w dodatku nie rozumiesz słowa pisanego.
          • 11.09.05, 12:32
            babunowo-tu chodzi o ukazanie chaosu informacyjnego i chwilach totalnej nie pewności (czy to wojna,co sie dzieje)
            gdyby było tak jak mówisz linki pokazywałyby ludzi skaczących z wtc,podcinanie gardeł porwanym w iraku itd

czy nie ma ktoś linka do materiałów z godzin między 15-16 11.09.2001,także radiowych?
            • 11.09.05, 12:55
              chciałem tylko przypomnieć że całkiem niedawno w mieście Bam w Iranie w
              trzęsieniu ziemi zginęło jednego dnia około 30 tyś osób. dzis niewiele osób o
              tym pamięta, tymczasem z 11 września (ponad 3 tyś osób) wciąż robi sie
              największą tragedię XXI wieku
              • 11.09.05, 12:57
                dokładnie o to mi chodzi.
                • 11.09.05, 13:35
                  masz racje Babunowa
                  --
                  ♥Kocie♥Panny♥
              • 11.09.05, 14:52
                atak terrorystyczny a trzesienie ziemi to jednak nie jest to samo
                --
                ROB ESTES
            • 11.09.05, 12:57
              No to jeżeli tylko o to chodzi,to niech to będzie.Chaos jest nieodłącznym
              elementem polskiej telewizji.Co do samego wydarzenia-ja uważam osobiście,że na
              świecie od tego czasu i trochę wcześniej wydarzyło się wiele tragedii,które
              pochłoneły także tysiące istnień,jednak nie są one co roku na ustach ludzi,nie
              są w portalach na pierwszych miejscach,nie są w wiadomościach podawane jako
              pierwsze.Jeżeli było to naprawdę blisko naszego kraju,to była wzmianka rok po
              takim wydarzeniu-Madryt.Im dalej tym zapomnienie większe.Dlatego zdziwienie tym
              większe,że co roku jest to samo.Ameryka i jej tragedia już od 10 września,aż do
              12tego. Co roku będziemy z Ameryką uczestniczyć w obchodach?Brakuje tylko
              transmisji na żywo.Inne kraje przeżywają swoje tragedie bardziej
              mentalnie,Ameryka robi z nich element gry politycznej.Nawet cnn.com w tej chwili
              zajmuje się bardziej skutkami Katriny,jest tylko wzmianka,że mineły 4
              lata.Yahoo to samo.U nas za to 1 miejsce.Czy jestesmy 50 stanem?Czy za rok
              będzie wzmianka o ponad 1000 ofiarach obrzędów religijnych?Czy wspominamy wojnę
              w Afryce?Wątpię.Podejrzewam,że w rok po uderzeniu fal tsunami będzie krótka
              wzmianka o tym,bo przecież to świeta i nie można ludziom psuć humorów,a w
              kolejnych latach,nie będzie nic na ten temat.
              Uważam,że Polska nie potrafi nabrać dystansu do Usa,który by się bardzo
              przydał.Tak samo polskie media.
              • 11.09.05, 13:19
                oczywiście ze masz racje,mnie tez denerwuje wartościowanie ludzkiego życia przez media pod względem miejsca zamieszkania czy tragedii

ale 11 09 01 to najbardziej "widowiskowa" tragedia-na zywo widzimy jak samoloty uderzają,jak ludzie płaczą i panuje chaos jak z apokalipsy a to wszystko w miejscach znanych na całym świecie(choćby z wszędobylskiego amerykańskiego kina);dochodzi do tego wymowa polityczna,konsekwencje jakie moze wywołać taka tragedia(jakie podniecające konsekwenje dla całego świata media mogą dostrzec np w wojnie w sudanie gdzie ginąsetki tysiecy "komu potrzebnych afrykanów")

ja akurat mam skrzywienie do analizowania postawy mediów w określonych sprawach,np patrze jak dane wydarzenie światowe komentowane jest w polsce a jak w czechach(u nas oczywiscie z przesadą) i dlatego chciałem sobie przypomnieć ten niezapomniany chaos i godziny niepewnosci z 11 września
                • 11.09.05, 18:31
                  Wydaje mi się, że teraz jesteśmy bardziej amrykańscy od Amerykanów, może to
                  przez naszą polską skłonność do obchodzenia rocznic.
                  Data 11.09.2001 r. jest o tyle ważna, że to może być jedną z cezur pomiędzy XX
                  a XXI wiekiem, chociaż równie dobrze taką datą być 1989 r. albo 1990 r.
                  Ktoś wspomniał o CNN, sporo miejsca zajmuje dzisiaj oficjalne wycofanie się sił
                  lądowych Izraela ze Strefy Gazy. To też jest news, o tyle ważny że niesie jakąś
                  nadzieję na pokój na Bliskim Wschodzie.

--
                  Otia dant vitia
                  • 11.09.05, 18:57
                    Polacy mają taką mentalność... zawsze muszą mieć jakiegoś Wielkiego Brata,
                    któremu "robią wazelinę"
                    --
                    ^@^
              • 11.09.05, 22:12
                "Uważam,że Polska nie potrafi nabrać dystansu do Usa,który by się bardzo
                przydał.Tak samo polskie media."

Może troszkę odbiegne od tematu:
                To była tragedia, ale większą okazał się chaos w mediach, zwłaszcza w pierwszym
                dniu Kiedy tv cały czas pokazywała te makabryczne wydarzenia, wieczorem nie
                wytrzymałam i wyłączyłam telewizor. Byłam sama z kilkumiesięcznym dzieckiem w
                domu. Strach mnie oblatywał, kiedy słyszałam huki windy za ścianą, Zdecydowałam
                się włączyć radio i akurat było ustawione na rmf fm. A tam jeszcze gorzej- "Czy
                to już globalna wojna???" tego tekstu B. Zaleskiego nigdy chyba nie zapomnę. Z
                uporem maniaka powtarzał go co trochę, wyczekując na połaczenia telefoniczne z
                korespondentami i znawcami tematu. Tak straszyli, że nie spałam pół nocy. A
                potem ten pajac Kraśko piał w swoim grafomańskim programiku "Oblicza Mediów"
                jak to fachowo i rzeczowo prowadzący Fakty w rmf komentował to całe wydarzenie.
                Taka jest fachowość mediów. Jak nie ma promptera, przygotowanej karteczki z
                wiadomościami, to trzeba iść na żywioł i jak najgorszy brukowiec straszyć ludzi.
                Ja rozumiem emocje towrzyszące tamtym wydarzeniom, ale trzeba trzymać się
                faktów i profesjonalnie starać się zachować dystans. Świetnie to zrobiła Danuta
                Cholecka. Prowadziła Wiadomości o 15.00 i na jej oczach drugi samolot wbił się
                w drugą z wież. A jednak nie rozbeczała sie i nie powiedziała, że to koniec
                świata i widać było jak walczy z emocjami.
                --
                www.misja-kamerun.pl
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.