Dodaj do ulubionych

Polskie Centrum Marketingowe?

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.05, 09:41
Ul. Poleczki 7 czy ktoś coś wie na ten temat? Zaprosili mnie na rozmowę i
chciałabym się czegoś dowiedzieć o tej firmie? Jaka atmosfera jacy ludzie...?
Obserwuj wątek
        • Gość: rzyczliwy ;) Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.09.05, 22:14
          Gość portalu: Życzliwy napisał(a):

> Jest to firma komunikacji bezpośredniej.
          > Posiada duże centrum telemarketingowe. Atmosfera jest b. dobra , ludzie mili.
          > Wiem, że dużą uwagę kładą na szkolenia.
          > Reszta zależy od Ciebie.
          > Ja polecam osobą, które myślą o własnym rozwoju.

heheh dobre dobre, a ja osobą co chcom normalne piniondze zarabiać to ja PeCeeM
          nie polecam bo mnie ojce uczyli że za psie piniondze to i pieskie życie mnie czeka.
          Lepiej już o tej firmie to mi nie wspominajcie wogóle bo na mdłości mnie bierze
          jak czytam że "dynamiczna, młody zespół .....i sranie w banie"

A tak na 100% poważnie to poszukaj na tym forum to sie dowiesz jakie zdanie mają
          ludzie którzy w tej firmie kiedyś pracowali. Mają około 500 stanowisk a
          fluktuacja jest wysoka więc parę tysięcy pewnie się ich tam przewinęło, m.in ja
          też w 2002 roku i powiedziałem sobie "NO WAY" nigdy w życiu tam nie wrócę. No
          chyba że jako likwidator masy upadłościowej bo z chęcią zamknął bym to
          telefoniczne ścierwo na cztery spusty.

Pozdrawiam

"rzyczliwy"

• Gość: anality rynku Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.05, 23:59
            Widzę ,że zależy wam na wprowadzaniu innych w błąd. Moze macie z tego jakąś
            kasę. Jeśli stawki są jedne z wyższych na rynku , to nie rozumiem dlaczego
            podajecie że są b. niskie?
            Co do opinii " rzyczliwego" wszyscy widzą dlaczego nasz kłopoty, może z Twoją
            nauką jest coś nie tak jak potrzeba. Moze nie do właściwej szkoły chodziłeś ?
            Nie ma co z taką opinią nawet polemizować.
            Powiem tylko tyle, że osoby którym zależy na dobrej pracy chętnie pracują w PCM!
            Stawki są naprawdę b. dobre wystarczy się o tym samemu przekonać na spotkaniach
            naborowych.

• Gość: Psycholog Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.07, 10:19
                    Kochany Panie Analityku Rynku vel Doświadczona vel AB vel
                    DonPedro. Rozumiem Pana postawę i dobre chęci, ja jednak nie mogę
                    się zgodzić na to, by obrażał Pan moją inteligencję. Wystarczy
                    nawet szczątkowa analiza powyższych wypowiedzi, by zorientować się,
                    że pisała je jedna i ta sama osoba. Jeśli już się Pan sili na takie
                    zabawy, radzę robić wpisy o różnych porach dnia i nocy, zmienić
                    styl, rytm zdań charakterystyczny dla siebie, słownictwo, sposób
                    argumentacji etc. Jeśli produkucje pan na skalę masową swoje posty,
                    to niech Pan tego nie robi w sposób tak nieudolny, bo niedługo już
                    nikt Panu nie uwierzy.
                    Serdecznie pozdrawiam
                    • Gość: gosc Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.blue-net.com.pl 08.06.07, 23:28
                      Kilka zdań refleksji po dzisiejszym dniu w PCM

Przykre. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej wyglądało pięknie, po szkoleniu
                      okropnie. praca miala byc od 8 do 15 tak nie jest. soboty mowiono ze sa wolne,
                      jednak nie, 2 trzeba pracowac. nikt nie mowil o K5 tj 5zl karny gdy sie pomyle.
                      okazuje sie ze warunki odbiegajace od tego co uslyszalam na początku.
                      a jasne jak chce odejsc to moge tylko ze oddaje pieniazki za szkolenie 300 zl:)
                      pieknie. i gdzie jest podmiotowość. sama poczulam się zmanipulowana. nie bede
                      tego robić w stosunku do innych ludzi (klientów)np zadając im pytania
                      SUGERUJĄCE NA TAK(wyłącznie na tak) aby przypadkiem nie zaczeli sie bardziej
                      zastanawiać nad szybko, zwięzle przedstawioną propozycją. I rozmowa takze nie
                      moze trwac zbyt dlugo aby przypadkiem nie przegadac klienta. szybko szybciutko
                      aby tylko kupil. nie potrafie, nie chce, jest to wbrew temu CO MYSLE I CZUJE. I
                      niech firma to uszanuje. Pieniądze odpracuje! I proszę aby podczas rekrutacji
                      bardziej szczegółówo informowano przyszłych, ewentualnych pracowników o
                      zasadach panujących w firmie. Ale tych zasadach które uaktywniaja sie po
                      podpisaniu umowy. bo to ma znaczenie. a taki sposob zabezpieczania się firmy
                      tymi 300 zl za szkolenia to nic innego ja zniewalanie pracowników ale rozumiem
                      ze wynika to pewnie z faktu ze wczesniej osoby ktore zorientowaly sie na jakiej
                      zasadzie pracują szybko się zwalnialy. No przykre.
                      Dzisiaj od jednego z pracowników uslyszalam pytanie:" ile ty masz lat. nie
                      wiedzialas co podpisujesz?" wiec odpowiadam:"mam 26 lat, wiedzialam co
                      podpisuje ale nie wiedzialam ze to taka subtelna gra, ze umowa ma jeszcze jedno
                      dno". Czuje się oszukana.
                      Moze ktos z PCM przeczyta ten list i pomysli o tym.
                      A tymczasem czekam na możliwość odpracowania pieniedzy
                        • Gość: Obserwator Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.07, 18:10
                          Czytając niektórych wypowiedzi widzę, że pomimo dorosłego wieku, niektórzy do
                          życia i pracy podchodzą w sposób konsumpcyjny.
                          Na wielu wątkach większość chce tylko brać a w zamian nic lub niewiele oferując.
                          Przecież szkolenie z zwłaszcza coachingi(które trwają: tygodnie miesiące a
                          czasami nawet wiele lat) kosztują !
                          Pytam więc ile płacicie za szkolenie 1- 2 - 4 tysiące za dzień ?
                          A przecież takie stawki za dzień płaca niektórzy w Polsce! Na innych rynkach w
                          Europie należy to pomnożyć co najmniej przez 3 !
                          Oczekujesz, że PCM lub inna firma wyszkoli Ciebie za darmo a Ty bez żadnych
                          zobowiązań przejdziesz do innej firmy ? I to jest fair ?
                          Zanim coś napiszesz najpierw pomyśl, czy pierwza krótka rozmowa jest po to, aby
                          powiedzieć w niej wszystko ?
                          Czy znasz firmę, która podczas krótkiej rozmowy telefonicznej lub pierwzego
                          spotakania powiedziała każdej kandydatowi o wszystkich warunkach ?
                          I jesazcze jedno: Dlaczego oczekujesz że wszelkie zobowiązania maja jedynie
                          Pracodawcy a żadnych nie ma Pracownik ?
                          Czy nie warto zacząć samemu być odpowiedzialnym ?

• duzy.wielki.chomik Re: Polskie Centrum Marketingowe? 10.06.07, 22:13
                            W sumie nienajgłupszy post i masz sporo racji, ale:

- szkolenie w PCMie trwa (a raczej trwało gdy tam pracowałem, ale wątpie by to się zmieniło) krócej, niż choćby tydzień (3 - 4 dni chyba, spotkania nie były całodziennie, trwały może po 3 godziny),
                            - PCM do momentu podpisania umowy ukrywał (i z tego, co czytam, nadal ukrywa) dość istotne informacje na temat warunków pracy i naliczania wynagrodzenia,
                            - charakter pracy znacząco różni się od tego, co jest prezentowane na spotkaniu. Tu nie chodzi nawet o nie informowanie o wszystkich aspektach płacowych, ale praca na infolinii (połączenia przychodzące) to coś innego, niż konieczność wydzwaniania do ludzi w celu wciśnięcia im tandetnych poradników (jeśli ktoś chce się "pobawić" polecam eksperyment - zadzwonoń do firmy, która posiada dział księgowości, poproś o rozmowę z głównym księgowym i poinformuj ją\go, że dzwonisz z wydawnictwa Wiedza i Praktyka - mocne wrażenia prawie gwarantowane :P ).

Jeśli chodzi o ogólne przesłanie posta, to masz oczywiście rację. Jednak by pracodawca mógł wymagać wobec siebie takiej postawy, sam też powinien zachowywać się fair.
                            • Gość: Obserwator Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.07, 23:11
                              Sam potwierdzasz, że szkolenie trwa kilka dni.
                              A gdzie jest napisane, że szkolenie ma trwać 8 lub więcej godzin ?
                              Policz sobie jeszcze wiele tygodni, miesięcy doszkoleń, tzw coachingów, które
                              wykonują Kierownicy i Szkoleniowcy w każdej porządnej firmie telemarketiongowej.
                              Jesli znasz rynek do wiesz, że PCM otrzymał wyróżnienie Inwestor w kapitał
                              Ludzki. A to wyróżnienie otrzymuje się na podstawie anonimowych ankiet pisanych
                              przez pracowników.Dlatgo ostrożnie z oskarżeniami pod adresem tej firmy i
                              innych podobnych.
                              A co do Projektów ? Zwykle w kazdej firmie TM są infolinie i projekty
                              wychodzące. Jak wiem dla dobrych Konsultantów nie ma to większego znaczenia.
                              Zawsze wszystko jest kwestią pozytywnego nastawienia. Z pewnością wiesz, że
                              również na infolinii nie wszystkie rozmowy muszą być zawsze przyjazne. Dobry
                              Konsultant z każdą rozmową poradzi sobie i jeszcze będzie miał z tego
                              przyjemność.
                              Ale to, jak każdą inną pracę trzeba: poznać, polubić i trochę zaangazować się.
                              Poczytaj literaturę: do czego dochodzą najlepsi Konsultanci i Handlowcy w
                              karierze zawodowej?
                          • Gość: Gosc Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.10.10, 18:00
                            Prosze szanownego Pana/ Pani zgadzam sie co do tego, ze szkolenia kosztuja... ale badzmy realistami... szkolenia w call center to nic innego niz zwykla "pogadanka" o formie sprzedazy o ktorej mozna poczytac na wiekszosci stron internetowych o marketingu. Szkolenia przeprowadzaja zazwyczaj zwykli pracownicy, nie bedacy nawet wyksztalceni w kierunku marketingu. Wiec prosze mi powiedziec, za co osoby ktore przechodza dane "szkolenie" maja tu placic. Kolejna sprawa, wiekszosc firm marketingowych prowadzi bezplatne szkolenia, jesli maja natomiast byc platne nalezy to podkreslic w umowie... TO SA PIENIADZE. Co do tego "sposobu konsumpcji" to chyba zgodzi sie "Pan" ze mna, ze w dzisiejszych czasach to pieniadz gra pierwsze skrzypce. Szczegolnie jesli chodzi o firmy, ktore stosuja sie do masy kruczkow prawnych... i jak tu szary czlowiek ma im stawic czola?
                      • Gość: wkurzona Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.marsoft.net 29.10.07, 13:31
                        Zgadzam się że to firma pełna oszustów i manipulantów. Poszłam tam
                        do pracy w dobrej wierze, z nadzieją ze w końcu dostałam dobra
                        pracę. ok. Zarobki są dość wysokie ale te 300zł kary to po prostu
                        typowe oszustwo. Przepracowałam tam 2 miesiace i co i zadzwoniła
                        bardzo niemiła pani i rozwiazała ze mną umowe(a na spotkaniach
                        rekrutacyjnych mówią że ta kara jest pobierana w przypadku gdy umowa
                        jest rozwiazywana przez pracownika). A tu co po p[rzysłąniu
                        informacji o tym że umowa została ze mną rozwiazana. Otrzymuję po 2
                        miesiacach powiadomienie o tym ,że mam zapłacic te 300zł kary bo
                        moje wynagrodzenie nie pokryło kosztów pseudo szkolenia. Na
                        szczęście udało mi się z nimi wykłócić i anulowali łaskawie tą karę.
                        Ale nikomu nie polecam tej firmy, lepiej pracować za mniejsze
                        pieniadze i nie bać się o jakieś kary pieniężne i być spokojnym ,
                        zdrowym człowiekiem.
                        • Gość: rada Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.11.07, 12:35
                          jak mozecie to nie wybierajcie PCM, to banda oszustow i klamcow. Prowizrozyczne
                          szkolenia, ktore trescia nawiazuje do Przedsiebiorczosci w Liceum niby jest
                          bardzo kosztowne i za co pozniej jak nie przepracujesz odpowiendiej ilosci
                          godzin kaza placic 300 zl i jest to niby 50% wartosci tegoz szkolenia.
                          Przepraszam bardzo ale o mowie werbalnej i niewerbalnej uczylam sie w podstawowce.
                          Atmosfera, roznie sa fajni mlodzi ludzie, ale kierownicy?? No way.
                          Co godzine masz 5 minut przerwy mimo ze siedzic non stop przed kompem. Spoznisz
                          sie 10 seknud dostajesz opieprz. I te cholerne ich wspolczynniki.... Jak nie
                          wyrabiasz normy to dostajesz warunek a jak go nie spelnisz to wylatujesz.
                          Proste, taka jest zasada PCM. Aaaa i co jest jeszcze najlepsze ( oczywiscie
                          zalezy od akcji) czy ktos slyszal zeby wrast ze wzrostem sprzedazy premia
                          malala???? To jest mozliwe tylko w PCM wiec jak najbardziej NIE POLECAM. Banda
                          wyzyskiwaczy i oszustow.
                          • Gość: Obserwator Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.eranet.pl 04.11.07, 02:18
                            Godne ubolewania są wypowiedzi niektórych forumowiczów.
                            Przecież dziś każda firma zwykle "daje coś" w zamian "za coś" Już
                            regułą jest, że prawie w każdej firmie podpisuje się umowy
                            lojalnosciowe, czesto za szkolenia lub inne wzajemne zobowiązania.
                            Z gugiej strony nie ma żadnego przymusu do podpisania umowy
                            lojalnościowej.
                            Dlatego dziwię się bardzo osobom, które podpisują umowy a później
                            próbują sie z nich wykrecić.
                            I jeszcze jedno: Czy autorzy tych poistów wiedzą, że dziś dzień
                            szkolenia to koszt od tysiąca do kilku tysięcy złotych ?
                            A jak wiem, w firmach CC jest zawsze duzo szkoleń.W sumie w ciągu
                            roku co najmniej 5 % czasu zabierają szkolenia ! Potrzeba więc
                            trochę więc wyobrażni i szacunku do tej pracy. A jeśli wiesz już
                            wszystko, to idź tam, gdzie nie musisz sie już szkolić (?)
                            I jeszcze jedno: dziś już nie ma poważnej firmy, w której nie ma
                            określonych norm i zadań ! Jak ktoś płaci określone pieniądze, to w
                            zamian oczekuje określonej jakości i efektów pracy, to chyba jest
                            proste ? Czy znacie dobrą firmę, która płaci jedynie za to, że ktoś
                            tylko przychodzi do pracy i zero oczekiwań oraz zadań ?
                            • Gość: przytulak Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.chello.pl 05.11.07, 23:38
                              Panie Prezesie, każdy kto pracował w PCM wie, że Pan stoi za 90% pochwalnych
                              wypracowań na tym forum. No chyba, że Pani Prezes zmieniła nawyki i siedzi w
                              necie po nocy. :D I każdy też wie, że to nie do aktualnych i byłych pracowników
                              skierowane są te teksty. Dlaczego? Bo Ci już realia PCM znają, huczą o nich
                              korytarze, palarnie, autobusy i czasem kafejki - nie da się być wobec nich
                              obojętnym. Wizje prosperity i "profesjonalizmu" w zachodnim stylu mają przekonać
                              nowy narybek. Ale czy wdawanie się osoby na Pana stanowisku w dyskusje na forum
                              to właściwa metoda? Nie mówi Pan tym samym językiem co My, powiem więcej - brzmi
                              to wszystko maksymalnie sztucznie. To nie pomaga!

PCM jest "skazany" na ludzi młodych i ma im naprawdę dużo do zaoferowania. Miał
                              Pan pod swoimi skrzydłami mnóstwo utalentowanych ludzi i należy się Panu
                              szacunek za wkład w polski rynek telemarketingu. Czy ktoś robił badania ile
                              osób pracujących w wewnętrznych call center dużych koncernów to byli pracownicy
                              PCM? Wyniki byłyby pewnie ciekawe. Dlaczego jednak Ci utalentowani młodzi ludzie
                              znikają z PCM? Proszę szukać odpowiedzi - wykłady na forum naprawdę niewiele
                              zmienią.
                              • Gość: były kierownik Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.11.07, 08:59
                                Ludzie jak czytam pochwalne posty o tej firmie to przysięgam, że
                                wszystko mi się po prostu przewraca...
                                Pracowałam dla PCM 3 lata jako kierownik - awans faktycznie szybki -
                                po 2 miesiącach (niecałych zresztą) z konsultanta stałam się
                                kierownikiem. Zarobki najmarniejsze z marnych - firma znakomita na
                                start w dorosłe życie, ale nie szanuje się w niej wogóle zasady, że
                                im pracownik bardziej wykształcony, im większą wiedzę na temat pracy
                                posiada, im większym profesjonalistą w swojej dziedzinie jest, im
                                większy ma staż, etc (Panie Prezesie - tak Pan lubi to powtarzać, a
                                więc jeszcze raz dla Pana ETC) - tym więcej pracownik powinien
                                zarabiać - i tu mamy mur :) i absolutny opór. PCM wykształca
                                znakomitych pracowników dla innych firm - najgorsi z nas, Ci którzy
                                mieli najsłabsze wyniki i najkrótsze doświadczenie na kierowniczych
                                stanowiskach - na start w innych firmach dostają dużo lepsze warunki
                                pracy i płacy, nie mówiąc o tym jakie zdziwienie wzbudza możliwość
                                otrzymania czystego papieru do drukowania, teczki, długopisu, czy
                                czegokolwiek innego - jak papieru toaletowego :))
                                Jedyne co się PCM udało to pracownicy - wspaniali ludzie i
                                przyjaciele. Ale przecież najbardziej ludzie jednoczy, Panie
                                Prezesie, wspólny wróg :)))))))
                                Serdecznie pozdrawiam - wszystkich byłych i obecnych - nie dajcie
                                się zwariować - ASZ też sobie nie radzi i musi się na kimś wyżywać -
                                więc nie bierzcie sobie tego do serca - ona po prostu musi :)))
                      • Gość: ŚnieŻka Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.09, 17:34
                        Kilka zdań refleksji po dzisiejszym dniu w PCM

Przykre. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej wyglądało pięknie, po szkoleniu
                        okropnie. praca miala byc od 8 do 15 tak nie jest. soboty mowiono ze sa wolne,
                        jednak nie, 2 trzeba pracowac. nikt nie mowil o K5 tj 5zl karny gdy sie pomyle.
                        okazuje sie ze warunki odbiegajace od tego co uslyszalam na początku.
                        a jasne jak chce odejsc to moge tylko ze oddaje pieniazki za szkolenie 300 zl:)
                        pieknie. i gdzie jest podmiotowość. sama poczulam się zmanipulowana. nie bede
                        tego robić w stosunku do innych ludzi (klientów)np zadając im pytania
                        SUGERUJĄCE NA TAK(wyłącznie na tak) aby przypadkiem nie zaczeli sie bardziej
                        zastanawiać nad szybko, zwięzle przedstawioną propozycją. I rozmowa takze nie
                        moze trwac zbyt dlugo aby przypadkiem nie przegadac klienta. szybko szybciutko
                        aby tylko kupil. nie potrafie, nie chce, jest to wbrew temu CO MYSLE I CZUJE. I
                        niech firma to uszanuje. Pieniądze odpracuje! I proszę aby podczas rekrutacji
                        bardziej szczegółówo informowano przyszłych, ewentualnych pracowników o
                        zasadach panujących w firmie. Ale tych zasadach które uaktywniaja sie po
                        podpisaniu umowy. bo to ma znaczenie. a taki sposob zabezpieczania się firmy
                        tymi 300 zl za szkolenia to nic innego ja zniewalanie pracowników ale rozumiem
                        ze wynika to pewnie z faktu ze wczesniej osoby ktore zorientowaly sie na jakiej
                        zasadzie pracują szybko się zwalnialy. No przykre.
                        Dzisiaj od jednego z pracowników uslyszalam pytanie:" ile ty masz lat. nie
                        wiedzialas co podpisujesz?" wiec odpowiadam:"mam 26 lat, wiedzialam co
                        podpisuje ale nie wiedzialam ze to taka subtelna gra, ze umowa ma jeszcze jedno
                        dno". Czuje się oszukana.
                        Moze ktos z PCM przeczyta ten list i pomysli o tym.
                        A tymczasem czekam na możliwość odpracowania pieniedzy .......

to powyzej wypowiedz kolezanki z która sie w stu procentach zgodze, opłata za
                        nie przepracowanie 500 h jest 300 zł,! dodatkowo powiem tak, ja przepracowałam
                        ponad 1000 h i zyje, atmosfera pracy jest super, kierownicy w wiekszosci oki,
                        szkoleniowcy tez, wszystko zalezy od tego na jaki " projekt sie trafi" a akcje
                        b2b, czyli biznesowe gdzie sie dzwoni do ksiegowych i sprzedaje poradniki jest
                        ciezka( zaczynajac od sekretarki ktora nie chce Cie połączyc!), trzeba robic
                        norme....czyli sprzedac np.4 dzennie co fizycznie jest nie mozliwe ( a za to
                        lecisz z projektu co za tym idzie na kolejny projekt czekasz ok. (srednio )dwóch
                        tygodni...czyli nie zarobisz kasy.Praca typowo dla stanowczych.......i
                        zawzietych.......Wogóle nie jestem za podpisywaniem umów na lojalki- czyli jak
                        nie przepracujesz płacisz kare! bo to jest wyzyskiwanie.Jesli natomiast chodzi o
                        sugerowanie na tak, to akurat tez prawda, ale pracujac w marketingu powinno sie
                        z tym liczyc , marketing to marketing!Pozdrawiam......podsumowujac....atmosfera
                        na plus, wypłacalni sa w 100 procentach, ( ale radze pilnowac ilosci
                        przepracowanych godzin bo ksiegowa mi sie juz dwa razy pomyliła i nie wypłacili
                        mi za 25 h , ale po wizycie w personalnym odrazu otrzymałam nalezne
                        wynagrodzenie na drugi dzien...mozliwosc rozwoju .....minimalna.....wrecz powiem
                        zadna....sami swoi jak wszedzie)....
                        • Gość: sniezka Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.09, 17:52
                          jesli chodzi o pcm przez niektórych obozem pracy, to godziny sa do uzgodnienia w
                          zaleznosci od podejscia kierownika projektu. oficjalnie mozn apracowac 8-16 a ja
                          np.przyjezdzałam jak wstałam i wychodziłam kiedy chciałam, czasem zwrocili mi
                          uwage, w sobote nie pracowałam zadna bo nie chciałam. nie trzeba pracowac
                          koniecznie w soboty!.( chyba ze chcesz zarobic a jest mozliwosc przyjscia, w
                          soboty sprzedaz zazwyczaj wzrasta bo wiekszosc ludzi potencjalnych klientów jest
                          w domu), jesli chodzi o bonusy to ...podkładke pod myszke dostałam.-)wiec
                          super!hehe,prezenty motywacyjne dla najlepszego konsultanta dnia sa,na 8 h
                          trzeba przerozmawiac 4h ( to sie nazywa w firmie wspołczynnik).......czyli
                          sumuja Ci przerozmawiane minuty i ma byc 50% czasu bycia w pracy,,, na nie
                          których akcjach oczywiscie to nie jest uwzgledniane gdyz fizycznie nie jest to
                          mozliwe,jesli chodzi o rozwój zadny! dziwne ze dwoch kierowników ma tak samo na
                          nazwisko, nie prawdaz? cyli po rodzinie...ale po pcm.......przyjma was
                          wszedzie...plus,era,polsat,netia,telekomunikacja, firma jest znana na rynku raz
                          ze rzeczywiscie wymagaja dwa maja najlepszych szkoleniowców jakich do tej pory
                          miałam,,,, a pracowałam w wielu firmach......zadna inna firma nie zapenia takich
                          szkolen...trzeba umiec rozmawiac nadawac sie do klektania klient swoje a wy
                          swoje.....to TELEMARKETING.
            • Gość: rzyczliwy ;) Do "anality rynku" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.09.05, 11:56
              Słuchaj kolego to chyba Ty do złej szkoły chodziłeś, ja akurat zażartowałem
              sobie z poprzedniego postu a Ty od razu oceniasz a PCM to nie jest wcale
              rewelacyjna firma. Znam lepsze a teraz parę Twoich kwiatków Panie Kolego:

Gość portalu: anality rynku napisał(a):

> Widzę ,że zależy wam na wprowadzaniu innych w błąd.

Aha przedstawianie prawdy jest teraz nazywane wprowadzaniem w błąd.

> Co do opinii " rzyczliwego" wszyscy widzą dlaczego nasz kłopoty,

Hehe ja nie mam kłopotów to tylko Twoje urojenia
              > Nie ma co z taką opinią nawet polemizować.

A dlaczego, chcesz wprowadzić jakąś autocenzurę czy co????

> Powiem tylko tyle, że osoby którym zależy na dobrej pracy chętnie pracują w PCM

Ja powiem więcej one kiedyś tam pracowały - te osoby- ale już nie pracują bo
              zależy im na dobrej pracy a nie wciskaniu badziewnego Tele2, WiP lub C.H. Beck

> Stawki są naprawdę b. dobre wystarczy się o tym samemu przekonać na
              spotkaniach naborowych.

Jeśli już to na spotkaniach rekrutacyjnych :o), a to że przedstawiłeś to w
              liczbie mnogiej dowodzi mojej tezy że jest to fabryka wyciskająca wszystkie soki
              z pracownika, bo często jest "nabór" jak to określiłeś i przekonanie że na Twoje
              miejsce czeja 10 innych.

• Gość: były pracownik Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.chello.pl 04.05.07, 21:02
              trzy lata na stanowisku....i co nic obiecana podwyżka poszła w las.... już nie
              wspomnę, iż nie wypłacają za nadgodziny jak przystało w kodeksie pracy, chyba
              nik już go w tej firmie nie czyta.... bo ci co czytali już dawno z tej firmy się
              zwolnili i teraz nie ma komu.
              a propo szkoły to jaką trzeba skończyć by pracować na słuchawkach ?? jakąś
              specjalną ? trzeba być specjalnym żeby tam pracować masz rację bo normalni to
              albo szybko odchodzą albo się wogóle nie zatrudniają
              pozdrawiam PCMiaków jeszcze tam pracujących.
            • Gość: x Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.chello.pl 05.05.09, 18:41
              A moim zdaniem to nie jest praca dla osób myślących...Pracowałam tam i sama
              mogłam się o tym przekonać. Powiedziałam sobie nigdy więcej takiej pracy.
              Faktycznie ludzie bardzo mili i kierownictwo też ale ta praca, dla mnie tragedia...
              Trochę dla mnie to dziwne jak czytam że "świetna praca"
            • karmenka12 Re: Polskie Centrum Marketingowe? 23.10.09, 11:41
              Otóż byłam na takim spotkaniu:):)
              Aplikowałam na "telefoniczny doradca klienta" tymczasem dowiedziałam
              się, że mam telefonicznie sprzedawać PŁYTY CD!!!!!!!!!!
              Jakieś pytania????
              Nie powiem, na rozmowie było miło, Pani miła, Pan miły i to wszystko.
              Pozdrawiam

> Widzę ,że zależy wam na wprowadzaniu innych w błąd. Moze macie z
              tego jakąś
              > kasę. Jeśli stawki są jedne z wyższych na rynku , to nie rozumiem
              dlaczego
              > podajecie że są b. niskie?
              > Co do opinii " rzyczliwego" wszyscy widzą dlaczego nasz kłopoty,
              może z Twoją
              > nauką jest coś nie tak jak potrzeba. Moze nie do właściwej szkoły
              chodziłeś ?
              > Nie ma co z taką opinią nawet polemizować.
              > Powiem tylko tyle, że osoby którym zależy na dobrej pracy chętnie
              pracują w PCM
              > !
              > Stawki są naprawdę b. dobre wystarczy się o tym samemu przekonać na
              spotkaniach
              >
              > naborowych.
              >
              >
        • Gość: pracownik były... Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.chello.pl 04.05.07, 20:56
          chyba sobie żarty robisz, a siedziałeś kiedyś na tych swoich słuchawkach....nie
          niestety atmosfera to nie wszystko, ludzie też bo trzeba za coś żyć, a na
          obiecanki nie dajcie się nabrać,bo za to nie można chleba kupić
          p.s własny rozwój ... trzy lata pracy i co nawet dziękuję nie było na koniec nic
          a podwyżka jak najbardziej ....obiecywanA... obiecywana... jak ta marchewka, a
          my jak osły pracujące....
          pozdrawiam.
        • Gość: Tomasz Polskie Centrum Marketingowe- cała prawda o firmi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.07.08, 19:04
          Ja w tej firmie pracowałem prawie rok więc mam dużo do powiedzenia na temat
          specyfiki pracy w tej firmie. Nie wiem dokładnie jak jest na Poleczki, i w
          Lublinie ale na Mińskień( 1 z 3 odziałów)wygląda to mniej więcej tak...
          atmosfera pracy tzn. ludzie są super, prawie sami studenci zawsze możńa sie
          dogadać i to jest 1 i największy atut tej firmy!!!!
          - co do reszty firma daje dużo do życzenia, projekty na jakich możecie pracować
          do; Tele2, Zumi, Wolters czy też WIP( Wiedza i Praktyka, która jest ogólnie
          znana... nawet Wajs ją skomentował w TV jako naciągacze!)ogółnie rzecz ujmując
          jest to wciskanie ludziom kitu, a więc sprzedaż na siłe czegoś czego tak na
          prawde nie chce i jeszcze wa m podzieękują za to, cała istota tej pracy tkwi i
          odziałuje na psychikę ludzką, stres i nerwy to chcleb powszedni. wyrabianie
          współczynnka czasu, czyli nachrzanianie przez ten telefon aż wam gardło siądzie,
          a jak nie to opieprz. jednym słowek kołchoz, obóz pracy... Ale zachęcam, to
          spróbowania, może akurat komuś to przypasi. Mnie szarpnęło sumienie i złapał kac
          moralny więc zrezygnowałem z tej pracy na czym z perspektywy czasu bardzo dobrze
          wychodze;D pozdr
          • Gość: Pracownik Re: Polskie Centrum Marketingowe- cała prawda o IP: *.pl 04.07.08, 20:46
            Zapomiałeś dodać, że firma wg ostatniego rankingu wśród najlepszych
            pracowaców zajęła 14 miejsce w polsce i 3 w śród wszytkich firm
            usługowych.
            No moze jeszcze to, że pewnie jesteś już Prezesem lub dyrektorem,
            tak jak juz jest wiele osób po zdobyciu wiedzy io doswiadczenia w
            PCM.
            Kazdy ma do prawo do swoich poglądów, jednak ja wiem, ze ludzi
            zadowolonych z pracy w PCM jest bardzo duzo.
            Pozdrawiam wszystkich byłych i obecnych PCM -ków.
        • Gość: Nie polecam PCM!! Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: 188.33.118.* 25.06.09, 22:08
          Witam. Szanowni Forumowicze nie polecam tej firmy nikomu strasznie się zawiodłem na tej firmie myślałem ze jest to poważna firma szanująca swoich pracowników i licząca się z tym co obiecują na rozmowach wstępnych. Zdecydowałem się na prace w tej firmie wszystko pięknie mila atmosfera szkolenia wszystko ok.Szkolenie miało trwać kilka dni miały być za to wypłacone pieniądze za 16 godzin szkolenia bo tyle miało trwać oczywiście musiałem podpisać umowę ze jeśli nie rozpocznę pracy po szkoleniu muszę pokryć koszty szkolenia czyli 300zł jeśli dobrze pamiętam może nawet wiecej. Jednak po cudownym szkoleniu okazał się że kampania się nie rozpoczyna jeszcze tylko jakieś kolejne szkolenia wszyscy myśleli że zostaną nam za to wypłacone pieniądze wiec każdy chodził te tzw szkolenia przeciągneły się na okres około miesiąca :) (cudowne traktowanie pracowników oczywiście caly miesiąc bez wypłaty ponieważ pieniadze za szkolenie wyplacane są dopiero po przepracowaniu około 500 godzin) wszystko się sztucznie przeciągało mowiono nam że wszystko rusza za kilka dni i tak jak pisałem powyżej trwało to kilka tygodni!!!!! Na koniec zaproponowano nam umowe o prace :) przyszla Pani z kadr i oznajmiła nam że musimuy przejsc na umowe o prace czyli anulują nom tą kare i szkolenie mamy za free :) tylko ze oznacza to że za szkolenie nie dostajemy pieniędzy!!!! Beszczelenie powiedziano nam ze trwało tylko 16 godzin a caly miesiąc tam chodziliśmy!!! Kazano nam podpisywać jakieś dokumenty bez dat wogóle jedno wielkie matactwo!!!!!! Zrezygnowałem z tego syfu i wróciłem do poprzedniej firmy do miesiąc juz prawie minoł a ja nadal czuje po portfelu przygode z PCM. Naprawdę ze szczerego serca odradzam tą firmę! Napewno bedzie jakiś komentarz odnośnie mojej wypowiedzi naprawde mam to gdzieś oceńcie to sami jaka poważna firma traktuje tak swoich przyszłych pracowników zero szacunku skoro tak jest na początku jak będzie potem??
      • szija2 Re: Polskie Centrum Marketingowe? 20.03.06, 23:32
        Oto cala prawda o PCM. Moge powiedziec Wam jaka to super porzadna i solidna
        firma. Jesli za taka ktos ja uwaza to naprawde smieszne!!!
        Dokladnie kilka dni temu zobaczylam ich ogloszenie PCM o rekrutacji na
        stanowisko telemarketera. Zadzwonilam pod wskazany numer ( rekrutacyjny)i Pani
        zaprosila mnie na rozmowe na nastepny dzien. Dostalm do wyboru godz 9 lub 12.
        Wybralam 9. I oczywiscie nastepnego dnia z cv i listem mot w nadzieji na
        zdobycie pracy w preznie rozwijajacej sie firmie;) pojechalam do PCM wstajac
        wczesnie rano bo gdyby ktos nie wiedzial jeden z ich budynkow znajduje sie na
        ursynowie. I jakie bylo moje zaskoczenie i oburzenie kiedy wchodze do budynku i
        mowie Pani na recepcji ze przyszlam na spotkanie a ona mi mowi ze alez
        absolutnie cos mi sie pomylilo i zadnego spotkania NIE MA!!!!ani dzis ani jutro
        ani w najbizszym czasie i nikt o niczym takim nie wie!!! SKANDAL!!! i prosze
        niech nikt nie pisze ze to solidna firma.
        I Wiecie co mi zaproponowala ze moge sobie isc do dzialu wysylek czy cos
        takiego. Poszlam tam a tam siedzi moze z 10 osob (ktore dopiero co po raz
        pierwszy przyszly do pracy) przy stolikach z kopertami i klejem :). To mysle
        sobie no coz moze dobre i sklejanie kopert... pytam "szefowa zespolu" ze jestem
        pierwszy raz i jak to wyglada czy popisuje umowe czy jak... A ona mi na to ze
        nie.. to pozniej prosze jesli chce moge usiasc i sie zabrac do pracy.
        Wczesniej kolezanka mnie ostrzegala abym darowala sobie nawet probe zdobycia
        tam pracy bo jej kolega pracujacy w PCM zostal oszukany. Coz przekonalam sie o
        tym osobiscie jak solidna firma jest Polskie Centrum Marketingowe i Wam tez
        polecam:). Najlepiej o wszystkim przekonac sie na wlasnej skorze:)!!!!
      • Gość: adam Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.05, 23:38
        Widzę, że komuś zależy na tym, aby robić innym wodę z mózgu.
        Ja wiem po sobie, że ludzie, którzy pracują w PCM dłużej, bez trudu awansują w
        tej firmie lub w innych równie dobrych !
        Chyba Kolego szukasz na rynku łatwych pieniędzy a nie dobrej uczciwej pracy w
        której możesz się dużo nauczyć.
        Ja każdemu polecam z wyjatkiem tych, którzy tylko narzekają.
        • Gość: Mariusz Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.05, 23:53
          PCM to naprawdę dobra firma.
          Na początku tego roku firma rozbudowała się z 200 do 600 stanowisk !
          Otworzyła nawy oddział przy ulicy Poleczki na 350 stanowisk dla 700 osób !
          Dlatego potrzebuje tak dużo dobrych pracowników.
          Czy znacie inną tak dynamiczną firmę? Ja nie.
          Zgadzam się, że nie wszystkim musi się ta praca podobać.
          Ja np. b.lubię rozmawiać z Klientami i pomagać im korzystać z dobrych
          poradników. Chyba na tym polega biznes?
          Sam nauczyłem się już dużo.
          Pracuję w niej od lutego i jestem zadowolony, bo tu jest naprawdę dobra
          atmosfera.

• Gość: Gościak Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.chello.pl 20.09.05, 11:19
          ja tam pracuję ponad dwa lata i nie narzekam - zarobki nie sa może rewelacyjne,
          ale można się wiele nauczyć i ... w PCM jest niepowtarzalna atmosfera, pod tym
          względem inne Call Center nie dorastaja PCM do pięt. Najbardziej narzekają
          tutaj osoby, które zapewne myślały, że przyjdą do pracy jak na biwak, poleżą
          sobie i wypłata będzie....
          Sumując - pieniążki nie za duże, ale możliwość szybkiego awansu, do tego
          premie, bonusy, karnety. I napewno można się nauczyć rozmawiać przez telefon,
          co uczy wysławiać się - także w innych, życiowych sytuacjach :) Pozdro dla
          moich współpracowników jednego z pionów na Poleczki :))))))
      • Gość: Ania Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.05, 22:25
        Hej Karola, chyba Ci się coś pomyliło.
        PCM ani nie ma żadnej hali, a warunki są super.
        Lepiej napisz, jaki masz interes ?
        Dlaczego szkalujesz firmę, która jest jedną z najlepszych i uznanych na rynku
        firm ?
        Dla której firmy robisz taki PR?
        Może ktoś Ci za to płaci ?
        A może po prostu nie dostałaś się do pracy?
        Każde twoje słowo jest wielkim łgarstwem !
        WSTYDŹ SIĘ!
        • Gość: DonPedro Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.aster.pl 26.10.05, 13:49
          Karola rację ma.
          Jednak ja się wreszcie wypowiem na temat PCM.
          Firma rzeczywiście jest rewelacyjna, po prostu cudo :P. Tzn. na spotkaniu
          rekrutacyjnym. Zarobisz kupę kasy blablabla... Ma ogólnie zaletę - osoby które
          rozpoczynają pracę da to dużo. Doświadczenie i pewność, że kolejna praca napewno
          będzie lepsza :). Ale innych zalet to raczej nie ma. Wykorzystują cię, chcą byś
          pracował wtedy kiedy nie musisz (soboty) - np. tupanie nogą jak dziecko "Masz
          przyjść aaa!!!" (mam na myśli Magdę K.). Awansować możesz. Pewnie. Rozwiniesz
          się i będziesz męczyć innych...
          A tak już na koniec. Dla wszystkich. Szkoda zdrowia na tą firmę. Ale polecam
          jako doświadczenie :D. Pozdrawiam obecnych pracowników.

pokój :)
          • Gość: Grant Pracuje tam kilka dni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.05, 21:54
            Szkolenie 3 dni a potem dzwonisz. Ja sprzedaję Monitora Księgowego wydawnictwa Infor i dzwonie np. do PKO S.A. lub salonu kosmetycznego i mam im sprzedać ten produkt. Wynagrodzenie 7zł brutto /Izmiana +bonusy jeśli dobrze sprzedajesz. Czas szybko mija, luz, ale trzeba ciągle dzwonić. Praca od pn-pt sobota jak chcesz ale nie na początku pracy
            • Gość: Obserwator Re: Pracuje tam kilka dni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.10.05, 00:34
              A ja pracuję na rynku w branży marketingu już przeszło 7 lat.
              Powiem wam jedno: nie każdy musi polubić pracę telemarketera.
              Jak domyślam się najczęściej narzekają ci, którzy szukają łatwej pracy bez
              przykładania się do niej. Wypowiedzi takich jak poniżej, na forum jest dużo.
              W firmie PCM nigdy nie pracowałem. Ale wiem, że kształcą dobrze pracowników,
              którzy są cenieni przez inne firmy. U nas w dziale telemarketingu pracuje kilka
              takich osób, które należą do najlepszych w zespole.
              Myślę, że nie przez przypadek, PCM posiada obecnie jedno z najwiekszych Centrów
              Telemarketingu w Polsce a nawet Europie!
              Mają też inne usługi na wysokim poziomie, czego świadectem są klienci z
              najwyższej półki. Wejdźcie sobie na stronę internetową to się przekonacie.
              A żeby nie było tak pięknie, to powiem na koniec, że pewnie tak jak w każdej
              dużej organizacji zawsze znajdą się Pracownicy na wysokim poziomie a także
              słabsi.
              Tak naprawdę najwięcej zależy od samego Pracownika. Jesli chcesz się rozwijać,
              to w PCM oraz innych (tych dobrych) firmach telemarketingowych a także w
              działach telemarketingowych - możesz. Znam wielu Dyrektorów i Prezesów, którzy
              kiedyś zaczynali od telefonowania. To jednak wymaga dużego własnego wysiłku.
              Poczytajcie sobie dobre ksiązki na ten temat.
              • Gość: Prawdomówny Re: Pracuje tam kilka dni IP: 82.177.* / 82.177.10.* 03.11.05, 09:44
                A ja wam powiem tylko tyle że pracuje w PCM'ie prawie rok i jest tu taki syf i
                wykorzystywanie pracowników że szkoda gadać , wystarczy spojrzeć na fluktuacje
                jeżeli wiecie o czy mówie , co do poprzednich wypowiedzi to powiem tylko tyle że
                są w PCM'ie osoby które zajmują sie tym aby takie schlebiające wypowiedzi sie w
                internecie znajdowały , dobrze sie zastanówcie zanim sie do nas zgłosicie ,
                można sie spytać wtakim razie dlaczego nie odszedłem skoro tu jest tak źle ,
                odpowiedź jest prosta szukam czegoś innego ale szczerze mówiąc jestem leniwy :P

Podsumowując nie polecam tej firmy chociażby ze względu na atmoswere pracy nie
                mówiąc już o tym iż każą oszukiwać ludzi do których dzwonimy wciskając im kit !!!!
                • Gość: gość Re: Pracuje tam kilka dni IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.05, 11:09
                  Słuczaj prawdomówny,
                  Jak ty jesteś Prawdomówny to ja jestem Prezydetem Polski!
                  Powiem więcej wiem dokładnie gdzie pracujesz, znam Cię dobrze. Poznali się już
                  na tobie inne osoby.
                  Piszesz tylko negatywnie, głównie o PCM a nawet innych firmach bo chcesz w ten
                  sposób zdudować negatywny wizerunek innych firm a myślisz, że Twoja w ten
                  sposób zyska renomę.
                  Otóż jesteś mocno w błędzie.
                  Dokładnie wiem kim jesteś, jakie masz stanowisko w jakiej firmie pracujesz i co
                  naprawdę myslisz o PCM ! Ty tylko ludziom wciskasz kit!
                  Jeśli nie przestaniesz to pojawią się dalsze informacje ale już prawdziwe o
                  Tobie o prowdziwej twojej firmie!
                  • Gość: Gośka__ jak to jest z oddawaniem pieniedzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.08, 17:51
                    bylam zatrudniona w pcm, ale odbylam tylko tydzien szkolenia i zrezygnowalam, przy rozwiazaniu umowy powiedziano mi ze do 10 listopada przyjdzie mi poczta list zeby oddac im kaske za te szkolenia, jest juz 8 grudnia a mi nic nie przyszlo, i zastanawiam sie co z tym dalej robic, boje sie ze ktoregos pieknego dnia przyjdzie mi wezwanie do sadu, nie wiem co robic, doradzcie jesli orientujecie sie w tym, z gory dzieki za odpowiedz!
    • Gość: były pcm-ek Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.11.05, 13:58
      pracowałam tam pół roku, tyle wytzymalam i więcej nie wrócę. Praca dobra na
      krótki okres, człowiek się wypala po prostu po pewnym czasie. Ciągle
      poganianie, kontrole za plecami, tam ludzie psychicznie nie wytrzymują. Może
      studenci, którzy potrzebują paru groszy, moga podzwonić te 5 godz dzienie i
      jest ok ale napewno nie polecam jako pracy stałej. A szczególnie w grupie
      karoliny....
        • Gość: wielbiciel Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.05, 22:22
          Dokładnie, zależy co kto lubi.
          Znam setki osób, które pracują w PCM i nie zamieniłyby pracy na jakąkolwiek
          inną.
          Przecież nie wszyscy muszą a nawet nie mogą pracować w PCM.
          Jest na rynku w Warszawie ok. 200.000 firm innych.
          Do PCM zgłasza się i zatrudnia coraz więcej osób pracujących wcześniej w
          krajach UE.
          Może coś w tym jest?
          Nie wszystkim odpowiada podnoszenie swoich kwalifikacji i rozwój.
          Każdy woli co innego i chyba tak jest najlepiej.
            • Gość: Pracownik PCM Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.05, 20:33
              Nikt nie pracuje w PCM dlatego, że nie ma wyjścia.
              Każda osoba może znaleźć sobie pracę. Jeśli już pracuje w PCM to oznacza jedno:
              jest lepsza od co najmniej 10-20 innych osób, które chciałyby pracować w PCM a
              nie pracują, bo się nie zakwalifikowały!
              Jeśli minimalne stawki w PCM wynoszą 7 zł brutto, to policz dokładnie ile to
              jest za pełny etat. Nie oszukuj innych. Owszem mógł ktoś dostać 45 zł premii,
              bo premia jest za wyniki a nie dla każdego. Jeśli wszystko wiesz o PCM, to z
              pewnością również to, że tylko w telemarketingu można dostać premię np. 400 zł
              na tydzień i więcej. Dlaczego tego nie podajesz? Dlaczego zależy Ci na
              wprowadzaniu w błąd inne osoby z tego forum?
              Jeśli coś piszesz to pisz prawdę i nie opowiadaj bajek. Może należysz do osób
              którym nie powiodło się? A jeśli masz w tym jakiś interes prywatny,
              to napisz jaki?
            • Gość: Robki Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: 82.177.* / 82.177.10.* 10.11.05, 14:34
              Ja powiem tak :-) Pracuje tu od okolo 7 miesięcy i nie narzekam. Mega
              niesamowitych kokosów tutaj się nie da zarobić ale wole pracować tu niż w
              jakiejś fabryce na taśmie montować televizory za 700-800 pln do ręki na trzy
              zmiany we wszystki świątki piątki i niedziele. Sory ale taka prawda. Jak komuś
              się tu nie podoba to pracować nie musi. Przecież jest tyle "wsaniałych" firm
              telemarketingowych. Ewentualnie można zawsze stać z ulotkami przy Metrze
              Centrum. Pozdrawiam pracowników którym się tu podoba, bo przecież atmosfera tej
              firmy jest lepsza niż gdziekolwiek indziej :-)
            • Gość: Dlaczego Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.05, 10:20
              A ty byś pozwolił, aby ktoś wypisywał brednie o twojej firmi ?
              PCM jest naprawdę b. dobrą firmą.
              Myslę, że forum jest po to, aby przekazywć prawdziwe informacje i to bez
              względu na to kto je wypowiada.
              Ja zauważam natomiast inną prawidłowość.
              Komuś, a tak naprawdę wiem komu, zależy na tym aby pisać o PCM jak najgorzej
              i ją pokazywać w negatywnym świetle. Wszystko co pisze o PCM nie jest ani
              prawdziwe ani uczciwe.
              Czy po to powstało forum ?
              • expedit54 Re: Polskie Centrum Marketingowe? 11.11.05, 18:17
                Gość portalu: Dlaczego napisał(a):

> A ty byś pozwolił, aby ktoś wypisywał brednie o twojej firmi ?
                > PCM jest naprawdę b. dobrą firmą.
                > Myslę, że forum jest po to, aby przekazywć prawdziwe informacje i to bez
                > względu na to kto je wypowiada.
                > Ja zauważam natomiast inną prawidłowość.
                > Komuś, a tak naprawdę wiem komu, zależy na tym aby pisać o PCM jak najgorzej
                > i ją pokazywać w negatywnym świetle. Wszystko co pisze o PCM nie jest ani
                > prawdziwe ani uczciwe.
                > Czy po to powstało forum ?

Hmm czyli rozumiem że mam przyjemność prowadzić dyskusję z Prezesem firmy PCM ;).
                Ja rozumiem że internet daje anonimowość ale jeśli masz pewność kto oczernia tą
                firmę to z pewnością masz prawo wytoczyć mu proces z powództwa cywilnego.
                Jak dla mnie to tu jest ukryty jakiś konflikt byłych/obecnych pracowników tej
                firmy ale nikt nie ma odwagi się do tego przyznać.

--
                -------------------------
                To tylko jedno kliknięcie
                • Gość: Pracownik PCM Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.05, 21:46
                  Takich Prezesów w PCM są setki osób.
                  Jestem jednym z wielu Pracowników, któremu nie podoba się jak ktoś taki
                  zasdrosny jak Ty, podszywa się pod byłego lub obecnego Pracownika PCM i
                  wypisuje kłamstwa. Czytując historię w tym temacie nie trudno zauważyć z jakiej
                  firmy jesteś i kim jesteś.
                  A konfliktu pomiędzy byłymi i obecnymi Pracownikami PCM żadnego nie ma.
                  To kolejny Twój wymysł. Radzę Ci zajmnij się swoją pracą i firmą.
                  To przyniesie Ci większy pożytek.
                  • expedit54 Re: Polskie Centrum Marketingowe? 13.11.05, 12:41
                    Gość portalu: Pracownik PCM napisał(a):

> Takich Prezesów w PCM są setki osób.
                    > Jestem jednym z wielu Pracowników, któremu nie podoba się jak ktoś taki
                    > zasdrosny jak Ty, podszywa się pod byłego lub obecnego Pracownika PCM i
                    > wypisuje kłamstwa. Czytując historię w tym temacie nie trudno zauważyć z jakiej
                    >
                    > firmy jesteś i kim jesteś.
                    > A konfliktu pomiędzy byłymi i obecnymi Pracownikami PCM żadnego nie ma.
                    > To kolejny Twój wymysł. Radzę Ci zajmnij się swoją pracą i firmą.
                    > To przyniesie Ci większy pożytek.

Hmm dlaczego do mnie pijesz, przecież to nie ja krytykowałem tą firmę tylko
                    jakiś anonim. Chyba trzeba się cofnąć do szkoły podstawowej jak nie umiesz
                    czytać ze zrozumieniem.
                    Moje zdanie odnosi się tylko do tego że ktoś na tym forum (w przeciwieństwie do
                    ciebie nie wiem kto) załatwia swoje prywatne sprawy.

pozdrawiam i kończę tą bezowocną dyskusję z tobą (celowo z małej litery) anonimie
                    --
                    -------------------------
                    To tylko jedno kliknięcie
                    • Gość: Pracownik PCM Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.05, 13:54
                      A ja zauważam, że ktoś próbuje załatwiać swoje sprawy nie tylko prywatne ale
                      też służbowe. Niestety wybiera metody najgorsze z możliwych.
                      Tak krótko mogę skomentować to, co zostało napisane złośliwie o PCM.
                      Z jednym się z Tobą zgadzam, ta dyskusja jest całkowicie bezowocna i szkoda na
                      to czasu.
                      Piszę przez dużą literę, bo tak mnie nauczono właśnie w szkole podstawowej.
                      Nie oczekuję odpowiedzi.
                      • Gość: joker Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.chello.pl 22.11.05, 12:43
                        Przeczytałem od góry do dołu wszystkie wypowiedzi i stwierdzam, że niektórym z
                        was nieróbstwo dodaje tylko goryczy i przymusza do klepania głupot... Prawda
                        jest taka i tylko jedna - W PCM napewno nauczysz się sporo, masz szansę
                        rozwinać się. Wiem co piszę, bo jestem pracownikiem, już całkiem spory czas.
                        Natomiast jeśli jesteś obibokiem, masz zamiar przyjść, pogadać z przyjaciółmi
                        przed budynkiem albo nic nie robić - to nie próbuj,... zaoszczedzisz pracy
                        wszystkim. Praca to nie biwak czy dyskoteka, masz płacone za konkretne zadanie,
                        jeśli się nie podoba, to nie pracuję.... Jak czytam, że ktoś pracował pół roku,
                        rok, a potem stwierdza NO WAY, to po co pracował tyle czasu? Moze lepiej było
                        znaleść coś lepsiejszego?
                        Zarobki są istotnie uzależnione od wkładu pracy i nie liczcie, iż od pierwszego
                        dnia będziecie zarabiać kokosy - za darmo nic się nie daje, trzeba się wykazać?
                        Kogoś z tych narzekaczy było na to stac? Premie dochodzące do 400 PLN tyg. to
                        prawda, niektórzy za pomocą swojej cieżkiej pracy wyrabiali w ten sposób drugą
                        pensję... Wyrabiali bo chcieli :)
                        Reasumując - PCM to nie Piknik Co Minutę a Polskie Centrum Marketingowe, w
                        którym płaci się za pracę, a nie leżenie :) Pozdrawiam współpracowników jednego
                        z pionów :)))))))))
                  • Gość: Gertruda Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.jmdi.pl 31.12.06, 21:40
                    Firma PCM "stawia na wiedzę i rozwój" i "pozwala wypłynąć na głębię
                    możliwości" ( to wycinek z motta firmy). Znam ludzi, którzy pracują w PCM.
                    Większość z nich to młode osoby, które rozpoczynają "przygodę " z pierwszą
                    pracą a firma PCM daje im tą możliwość. Może nie zarobią tam "kokosów" ale na
                    pewno zdobędą doświadczenie, które pozwoli im się rozwijać i wypłynąć w
                    przyszłości na głębokie wody. Warunki pracy nie są wcalej takie złe a cała
                    reszta zależy od relacji między ludzkich , tak jak wszędzie zresztą. Nie każdy
                    nadaje się do tej pracy, stąd te negatywne wypowiedzi ludzi rozczarowanych tą
                    pracą, ale czy ktoś siłą zmusza tam ludzi do pracy? nie, każdy jest kowalem
                    własnego losu. PCM polecam dla osób które chcą zdobyć jakieś doświadczenie,
                    czegoś się nauczyć a może nawet sprawdzić siebie.
                    POZDRAWIAM OBECNYCH PRACOWNIKÓW PCM. JESTEŚCIE SUPER!
                    • Gość: Kasia Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.chello.pl 08.05.07, 21:51
                      Gość portalu: Gertruda napisał(a):

> Firma PCM "stawia na wiedzę i rozwój" i "pozwala wypłynąć na głębię
                      > możliwości" ( to wycinek z motta firmy). Znam ludzi, którzy pracują w PCM.
                      > Większość z nich to młode osoby, które rozpoczynają "przygodę " z pierwszą
                      > pracą a firma PCM daje im tą możliwość. Może nie zarobią tam "kokosów" ale na
                      > pewno zdobędą doświadczenie, które pozwoli im się rozwijać i wypłynąć w
                      > przyszłości na głębokie wody.

a co to za prestiz pracować na słuchawkach? Wiadomo, że na słuchawki, tak jak
                      na kase do marketu idzie się w ostateczności, bo nic lepszego się nie trafiło.
                      • Gość: Obserwator Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.07, 00:22
                        Mój komentarz będzie krótki.
                        Po pierwsze:
                        Widzę, że niektórym nie tylko 5- ciu lat ale nawet całego życia nie wystarczy,
                        aby naprawde poznać co daje praca w telemarketingu.
                        Polecam miłym Paniom lektury w tym temacie.
                        Po drugie:
                        Tak jak nie wszyscy musza być dyrektorami, tak też nie wszyscy muszą pracować w
                        telemarketingu. Każdy robi to co lubi.
                        Jedni wolą pracować fizycznie, inni rozwijać się a jeszcze inni narzekać ...
      • Gość: Nowy konsultantPCM Re: czemu pracuje duzo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.06, 18:19
        Czytam i liczę i jeszcze raz liczę co mam w umowie z PCM.
        Stawka 8 zł brutto na miesiąc to 1408 zł.
        Po odliczeniu podatku 19 % wychodzi mi 1140 zł złoty samej podstawy.
        Wiem od moich znajomych, że dostają dodatkowo niektórzy kilkaset złotych na
        miesiąc. Łącznie jest to co najmniej 1500 zł na rękę.
        Nie chcę nikogo namawiać ale dwóch moich kumpli maiło niekiedy nawet po
        kilkaset złotych tygodniowo ! Więc naprawdę, nie rozumię was jak podajecie że
        zarabia się 600 zł!
        Ale każdy liczy jak umie i pracuje gdzie chce. I o to chodzi !
        Wkurza mnie tylko, że ktoś na siłę usiłuje zdołować innych.
        Może porozmawiajmy o plusach pracy konsultanta telefonicznego?
        • zkpl Re: czemu pracuje duzo? 29.01.06, 21:21
          Gość portalu: Nowy konsultantPCM napisał(a):

> Czytam i liczę i jeszcze raz liczę co mam w umowie z PCM.
          > Stawka 8 zł brutto na miesiąc to 1408 zł.
          > Po odliczeniu podatku 19 % wychodzi mi 1140 zł złoty samej podstawy.
          > Wiem od moich znajomych, że dostają dodatkowo niektórzy kilkaset złotych na
          > miesiąc. Łącznie jest to co najmniej 1500 zł na rękę.
          > Nie chcę nikogo namawiać ale dwóch moich kumpli maiło niekiedy nawet po
          > kilkaset złotych tygodniowo ! Więc naprawdę, nie rozumię was jak podajecie że
          > zarabia się 600 zł!
          > Ale każdy liczy jak umie i pracuje gdzie chce. I o to chodzi !
          > Wkurza mnie tylko, że ktoś na siłę usiłuje zdołować innych.
          > Może porozmawiajmy o plusach pracy konsultanta telefonicznego?
          1140 zł. brutto to jest okropnie dużo około 750 na ręke i to po kilku
          miesiącach "samej podstawy" a premia od czasu do czasu pare groszy (zależy
          od projektu i no i nie wszyscy ją dostaja a kary za pomyłki sa za to niemałe.
          Nie kłam człowieku bo te 1500 na reke to masz razem z kolegą jak sobie
          zsumujecie pensje. Plusy są nędzne grosiny wyplacaja w miarę regularnie no i
          można sie sporo nauczyć na sprzedaży/ telefonicznej akwizycji jak gadać z
          ludźmi max (2-3 miesiące)potem to już strata czasu ewentualnie dla rozrywki
          wśród ładnych studentek jeszcze parę miesiaczków na infolinii posiedzieć.
          • Gość: Konsultant PCM Re: czemu pracuje duzo? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.06, 00:03
            Widzę, że nawet jak wszystko Ci wyliczyłem jak w pierwszej klasie szkoły
            podstawowej to ty dalej nie jesteś wstanie tego zrozumieć.
            Dalej krytykujesz i oskarżasz !
            To powiedz jak możesz w życiu czegoś nauczyć się?
            Proponuję zajmij się czymś co nie wymaga mySlenia ani liczenia.
            I przestań innym robić wodę z mózgu !
            Jeśli Tobie coś nie wyszło to nie oznacza, że wszyscy mają przyjąć twój punkt
            widzenia. Naprawdę szczerze życzę ci - zmień branżę i rodzaj pracy.
            • zkpl Re: czemu pracuje duzo? 31.01.06, 20:29
              Gość portalu: Konsultant PCM napisał(a):

> Widzę, że nawet jak wszystko Ci wyliczyłem jak w pierwszej klasie szkoły
              > podstawowej to ty dalej nie jesteś wstanie tego zrozumieć.
              > Dalej krytykujesz i oskarżasz !
              > To powiedz jak możesz w życiu czegoś nauczyć się?
              > Proponuję zajmij się czymś co nie wymaga mySlenia ani liczenia.
              > I przestań innym robić wodę z mózgu !
              > Jeśli Tobie coś nie wyszło to nie oznacza, że wszyscy mają przyjąć twój punkt
              > widzenia. Naprawdę szczerze życzę ci - zmień branżę i rodzaj pracy.
              Dzekuje za życzenia pracę juz dawno znalazłem w innej branży. Mam duży szacunek
              dla osób które ciężko pracują za groszę w PCM czy innym tego typu Call center.
              Nie lubię jednak jak ktoś pisząc jeżykiem korzysci przedstawi oczywistą
              nieprawdę. Nie obcinają u was pensji i to znacznie np. za literówki rzekome
              rozmowy skandaiczne etc etc.. ? Ile ci płacą za werbowanie kandydatów 100 zł.,
              150 zł. czy wiecej. Jeśli widzisz dla siebie przyszłość jako telemarketer w
              firmie PCM to życze sukcesów ale nie oszukuj innych bo to się kiedyś dla ciebie
              niezbyt dobrze skończy Wielki Konsultancie PCM .
      • Gość: Kasia Re: czemu pracuje duzo? IP: *.chello.pl 08.05.07, 21:49
        pracowałam w wielu firmach telemarketingowych, w jednej nawet 5 lat. Wszędzie
        ten sam syf, marne zarobki, a większość pracowników siedzi tam tylko dlatego,
        że nie znaleźli sobie niczego lepszego i każdy szuka czegoś innego w
        międzyczasie. Ciesze się, że po tylu latach zdjęłam słuchawki z głowy. Firmy
        telemarketingowe mają duże problem personalne, olbrzymią rotację. zatrudniają
        niemalże każdego. Zarobki marne, umowa zlecenie lub o dzieło, a umowa o pracę
        teoretycznie (jak się sprawdzisz) a w praktyce nigdy.
    • Gość: lala Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.06, 14:26
      To jest żenujący PR. Dlaczego to robisz? Płacą Ci za to???
      Uczestniczyłam ostatnio w rekrutacji na Marketing Managera w PCM.
      Zaprosili po 7-miu ludzi na zbiorowe spotkanie nie uprzedzając o tym. Było już
      kilka takich rund od stycznia i nadal trwają.
      Gdzie tutaj poufność? Przecież za coś takiego ktoś mógł wylecieć z pracy.
      Chcieli, żeby ludzie się przedstawili, niektórzy powiedzieli tylko w jakiej
      branży pracują, bo ich cv mają i wiedzą kim są...
      Taka rekrutację mogą sobie robić dla telemarketerów, którzy są na ogół
      studentami bez doświadczenia zawodowego.
      Stanowisko to było jednym z 4 takich samych, mało menedżerskie.
      Pozapraszali ludzi, którzy mają stanowiska bardzo wysokie, którym nie mają nic
      do zaproponowania. Nikt nie czytał cv tych osób??? Nie zastanawiał się jak ktoś
      jest kierownikiem lub dyrektorem w dużej firmie międzynarodowej to może są to
      za wysokie progi dla nich?
      Przez ponad godzinę prezesowa opowiadała jakieś banialuki na temat tego, że ich
      firma brała w latach dziewięćdziesiątych udział w targach marketingu
      bezpośredniego w Niemczech (zresztą zapłaciło za to Stow. Marketingu
      Bezpośred. - o czym już nie pow.). Jesli dobrze pamiętam jako obserwator a nie
      wystawca.
      Prezentowała ofertę firmy. Przyczym przez ponad godz. użyła dwóch sformułowań
      fachowych: call-center i follow-up. Trochę mało jak na firmę wyspecjalizowaną w
      tej branży.
      Bardzo ekscytowała się, że jej firma ma wreszcie swoją siedzibę po właściwej
      stronie Wisły... Bo to może przyciągnąć klientów i wygląda bardziej
      profesjonalnie. Co za snobizm...
      Potem było 1,5 godz na wypełnienie 7 str. ankiety. W tym 2-3 pierwsze strony
      dotyczyły cv, które dostali wczesniej. Nikomu nie chciało się ich przeczytać? A
      może nie chciało się im ich wklepać w jednakową tabelę? Lepiej było zrobić to
      rękoma kilkudziesięciu kandydatów.
      Z tego co wiem to zaprosili już w ten sposób na swoją rekrutację kilkadziesiąt
      osób. Tylko po co? Przecież te osoby są potencjalnymi ich zleceniodawcami.
      Nie będą mieli najlepszego wrażenia z tej rekrutacji.
      Po co psuć sobie opinię. Marketingowcy z dużych firm często się znają i
      wymieniają uwagi o dostawcach. Sama znam osoby, które tez były na tej
      rekrutacji. Gratuluję braku wyobraźni i zaprezentowanego samozadowolenia.

• Gość: Adam Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: 82.177.* / 82.177.10.* 17.05.06, 20:29
        A ja właśnie polecam PCM.
        Obecnie można zarobić na pełnym etacie ponad 1100 zł, bo obecne stawki są
        jednymi z największych na rynku w Polsce w tej branży firm telemarketingowych.
        A owszem są premia czy nagrody kilkuset złotowe a nawet większe.
        Oczywiście nie wszyscy takie premie otrzymują. Bo wówczas to nie byłaby premia.
        Nie będę przekonywał tych na nie, bo zawsze się tacy znajdą w każdej firmie.
        Ważne jest to, że zdecydowana większość jest b. zadowolona w pracy w PCM.
        Słowem jak ktoś chce uczyć się, pracować i rozwijać to może to robić właśnie w
        PCM.
              • Gość: Zjawa Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.06, 00:33
                Prawdą jest to co jest faktycznie,
                a nie to co ktoś złośliwie podaje nieprawdziwe informacje z powodów znanych
                tylko jemu, a których można się tylko domyślać.
                Poczytaj sobie również te wątki pozytywne, które oddają rzeczywistość pracy w
                PCM.
                Jeśli naprawdę pracowałaś w PCM, to z pewnością wiesz, że Konsultanci z
                doświadczeniem w PCM są i zawsze byli bardzo cenieni na rynku.
                    • Gość: Gość Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.06, 20:49
                      jak widać z ponizszych wypowiedzi Justyska pisze na temat, którego kompletnie
                      nie zna lub ma w tym jakiś interes.
                      Ja rozumiem, że nie wszystkim musi odpowiadać praca na określonym stanowisku.
                      Ale żeby wypisywać takie bzdury, to tego nie mogę zrozumieć.
                      Z pewnoscią PCM jak każda firma nie jest idealna. Takich nie znam.
                      Wszedzie pracują różni ludzie. Jednak w PCM pracuje zdecydowanie b. dużo
                      profesjonalnych kierowników i Konsultantów tworzących super atmosferę.
                      Najsłabsi albo się zmieniają i rozwijają albo odchodzą.
                      Szczerze polecam PCM.
                        • Gość: Ania Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.06.06, 06:49
                          Nie masz czego obawiać się.
                          Sprawdzian dotyczy pisania w wordzie. A dzisiaj, to już prawie każdy daje sobie
                          z tym doskonale radę. dodatkowo nauczysz się profesjonalnej komunikacji. To Ci
                          się zawsze przyda w pracy zawodowej i życiu prywatnym. Ta praca naprawdę dużo
                          daje, zwłaszcza na początku kariery zawodowej. Wszystko zależy jednak od
                          Ciebie, czy chcesz uczyć się i rozwijać?
                          • Gość: MISIEK z mojej 15 osobej grupy nikt już tam nie pracuje-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.06, 12:00
                            Pracowałem w PCM i nie polecam tej firmy, bo:
                            1. Bardzo dużo rotacja pracowników. Firma chyba zakłada, że więkość pracowników i tak będzie pracować parę miesięcy;-).
                            2. Nacisk na wyniki i nie chodzi tu o sprzedaż (choć też jest ważna), ale na czas rozmów. Jak będziesz długo rozmawiać z klientem, szybko klikasz na kompie i pomiędzy rozmowami nie masz kilku minutowych przerw to będzie ok.
                            ps. a np. za literówki przy adresowaniu przesyłek mogą odliczyć Ci z wynagrodzenia a nawet zawiesić w danym projekcie;-)))))))))))

JESSZCZE RAZ NIE POLECAM

• Gość: Pracownik Re: z mojej 15 osobej grupy nikt już tam nie prac IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.06, 16:01
                              A ja nadal pracuję już przeszo pół roku i bardzo polecam.
                              W PCM jak najbardziej zależy na Pracownikach na wiele lat.
                              Jako dowód,pracują tu osoby, które pamiętają same początki powstawania CC,
                              czyli pracują tu nie tylko osoby ze stażem kikuletnim ale nawet ponad 5 - cio
                              letnim. Niektórzy mają już doświadczenie w CC PCM 7 -8 lat.
                              Wiele z tych osób awansowało na stanowisko Kierownika, niekiedy Dyrektora
                              (łącznie ponad 50 osób)i już już zarządza projektami.
                              Rotacje, owszem jest jak w kazdej firmie, ale na poziomie mniejszym niż średnia
                              na rynku.
                              Jedyną prawdą w tym co podajesz jest to, że każda kampania ma jakieś minimalne
                              normy do wypracowania. Raz może być to czas rozmów, innym razem co innego.
                              Nikt za jeden błąd nie odsuwany jest od Projektu. Natomiast, jesli ktoś z
                              zasady robi same błędy i nie zna gramatyki, to trudno, aby taką osobę trzymać w
                              w jakimkolwiek Projekcie.
                              Podsumowując, PCM wymaga i daje możliwości rozwoju !
                              Wybór należy do każdego z osobna.
                              • Gość: bleee Re: z mojej 15 osobej grupy nikt już tam nie prac IP: *.chello.pl 15.02.08, 17:56
                                I przez te pół roku na słuchawkach tyle wiesz z kulis PCM??? Czy ty nie widzisz,
                                że brzmisz jak pracodawca który chce pozyskac pracowników??? To porównywanie PCM
                                do innych firm na rynku, jakie są starze najstarszych pracowników... proszę....
                                Ale to jest bardzo interesujące jak ty się tu mocno uzewnętrzniasz! A może jest
                                w PCM takie specjalne stanowisko : specjalista ds. wpisów na forum! ;-)) siedzi
                                taki ktoś i cały dzień wypisuje peany na temat PCM! Jezu, przecież to się
                                spawiowac można... to jak bezustanne dogadzanie szefowi pod biurkiem... :-))
                                dopiero trzeba miec zrytą psychę... :-))
                                • Gość: Ania Wynajęte osoby do czarnej roboty IP: *.pl 15.02.08, 18:22
                                  A ty brzmisz jak osoba, której pracuje na zlecenie ...
                                  W chwili gdy post o PCM "schodzi" na doł pierwszej strony regularnie
                                  wypisujesz informacje choćby jak ta teraz w twoim tytule, aby
                                  zniechęcić do pracy w PCM.
                                  Jak jesteś człowiekiem honoru, to przyznaj sie lepiej kto ci za to
                                  płaci.
                                  wiem ze tego nie zrobisz. może więc lepiej zdemaskować ciebie ?
                                  Proponuję zmień zajęcie, bo to nie jest godne ludzi z honorem. Chyba
                                  że ...?
                                  • Gość: bleee Czujnym trzeba byc, żeby niczego nie przegapic:))) IP: *.chello.pl 15.02.08, 18:43
                                    Brawo! Jaka szybka reakcja! Czy ty się zajmujesz czymkolwiek innym w życiu niż
                                    odpisywaniem na forum?? Dlaczego występujesz pod różnymi nickami? ja
                                    odpowiadałam zjawie, gościowi i pracownikowi ;-) teraz jesteś Anią?? No zabawne,
                                    naprawdę :-))
                                    Ja nikogo nie zniechęcam do pracy w PCM, bo nie wiem jak tam jest. Komentuję
                                    tylko wypowiedzi innych ludzi i zaintrygowała mnie twoja waleczność o dobre imię
                                    PCM. TYLE. ZALECAM poluzowac krawat:-)) jest w koncu piatek wieczór!!!:-)))
                                      • Gość: Obserwator Re: Czujnym trzeba byc, żeby niczego nie przegapi IP: *.cust.tele2.pl 16.02.08, 10:42
                                        W PCM pracuje setki zadowolonych konsultantów i wiedzą że tu moga
                                        sie rozwijać. Tu awansują i tu robią kariery.
                                        Do tego dolicz dużą grupę zadowolonych Klientów.
                                        Ty zielony a raczej zielona jestes ze złości. Opowiadasz bajki i
                                        wymyslasz takie gnioty, że aż nie chce się czytać.
                                        Chyba pracujesz na premie bo na każdy jeden post normalnej osoby
                                        odpisujesz trzema. zapomniałaś że nie ilość a jakość się liczy w
                                        życiu !!!
                                        Na koniec zapytam, może pokorespoondujemy na forum twojej firmy w
                                        której pracujesz i dostajesz pieniądze za ilość złośliwych tekstów
                                        na temat innych firm. Co ty na to ?
                                        • Gość: Bleee Re: Czujnym trzeba byc, żeby niczego nie przegapi IP: *.chello.pl 05.03.08, 15:02
                                          witam Obserwatora,
                                          ja naprawdę napisałam kilka komentarzy i nie byłam na tym forum przez 3 tygodnie
                                          :-) (i tak mi nie uwierzysz) byłam tydzień na urlopie w Zakopanem, cudownie
                                          było, ale ty pewnie nie jeździsz na urlopy... bo tak mocno poświęcasz się PCM ;)
                                          Moja firma nie ma forum niestety. A PCM ma? muszę wreszcie wejśc na stronę tej
                                          firmy :-)
                                          Z lekka mnie już irytuje rozmowa z tobą więc skończę ironiczny ton!
                                          Mnie naprawdę nie zależy na szkalowaniu PCM. WIERZĘ CI, że pracuja tam
                                          zadowoleni ludzie itp.
                                          Ja tylko z lekka drwiłam z TWOJEJ postawy na tym forum. Nie widzisz różnicy? Nie
                                          mam i nie miałam nic wspólnego z PCM. Mam pracę w zupełnie innej branży, która
                                          daje mi satysfakcję i that's all!
                                          Pozdrawiam serdecznie.
                      • Gość: bleee Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.chello.pl 15.02.08, 17:48
                        No tak i jeszcze ta spiskowa teoria dziejów! że ludzie akurat tu, na forum
                        gazety chcą zaszkodzić firmie PCM !! a waleczny tylko się dopytuje czemu oni to
                        robią i jaki mają interes w tym, żeby zaszkodzic PCM! A może po prostu z dobrego
                        serca nie chcą żeby inni niedoświadczeni studenci nacięli się na pracę w PCM
                        :-))) nie wiem... gdybam sobie...
                • Gość: bleee Re: Polskie Centrum Marketingowe? IP: *.chello.pl 15.02.08, 17:44
                  pozytywne wątki są pisane tylko i wyłącznie przez jedną osobę, która ma
                  charakterystyczny sposób wysławiania się. Przypuszczam, że jest to osoba mocno
                  związana z PCM , może nawet sam p. prezes..., bo nikt kto naturalnie pisałby, że
                  jest zadowolony ze swojej pracy nie opisywałby tego tekstami prosto z ogłoszenia
                  o pracę : "można się rozwinąć, na pracowitych czekają premie" i tego typu shit.
                  Takie nieudolne próby podszycia się pod zadowolonego pracownika... przeczytałam
                  wszystkie wątki na tym forum i pewną manierę w wypowiedziach użytkownika IP
                  neoplus i 82.177 (czy coś takiego) od razu można wyczuć. Poza tym widać jak ta
                  osoba jest osobiście zaangażowana, żeby złego słowa o PCM nikt nie napisał ,
                  reaguje na każdy negatywny post... umówmy się!, któremu pracownikowi by aż tak
                  zależało na opinii o jego firmie na jakimś tam forum... jaki pracownik by tak
                  zajadle walczył o dobre imię swego pracodawcy, odpowiadając wieczorami, w swoim
                  czasie prywatnym, na negatywne wpisy?? no bez przesady! dobrze, że nie tylko ja
                  NIE DAŁAM się nabrać na tego "walecznego pracownika" ale to są jaja :-))