szkolenie i praca jako monitor badań klinicznyc...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • IP: *.visp.energis.pl

Interesuje mnie praca monitora badań klinicznych (CRA), nie jestem lekarzem ani farmaceutą ale mam wykształcenie biologiczne i niestety żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Wiem, że kilka firm w Warszawie prowadzi szkolenia n.t. wprowadzenie do monitoringu badań klinicznych. W obecnej pracy bywałem już na kilkudniowych szkoleniach i wiem, że oprócz użytecznych materiałów i paru ćwiczeń nie za wiele w tym czasie da się zrobić. Zastanawiam się więc czy firmy poszukujące CRA cenią sobie takie (w sumie dośc kosztowne) szkolenie. Jeżeli jest ważne żeby taki wpis w CV mieć to czy warto inwestować w droższe (bardziej profesjonalne?) szkolenia np w CRDA (ok 1800 zł) czy wystarczy cokolwiek np Kiecana (ok 1000 zł)? Wszelkie uwagi na temat pracy jako CRA również mile widziane. Znalazłem wątek dotyczący tego tematu w forum - zdrowie ale sprzed dwóch lat więc myślę, że w tym czasie wiele się zmieniło. Pozdrawiam
  • 03.01.06, 12:01 Odpowiedz
    podaj mi swojego maila to dam Ci kilka cennych wskazowek:)-CRA
  • 03.01.06, 12:36 Odpowiedz
    Puchatek7!A czy ja równiez moge prosic o wskazowki? Mail gazetowy. W tej samej
    sprawie :)Z gory bardzo dziekuje!Wszystkiego dobrego w nowym roku!
  • IP: 217.153.94.*

Gość: puchatek7 03.01.06, 12:40 Odpowiedz
    oki,zaraz pisze na: goniaaaa@gazeta.pl

Gość: puchatek7 03.01.06, 12:51 Odpowiedz
    Pracuje juz w monitoringu badan klinicznych od ponad roku,mam
    nadzieje ze moje wskazowki sie przydadza:-)

1.szkolenia
    Ja osobiscie nie zrobilam zadnego kursu ale wiem z doswiadczenia ze
    najlepsze sa kursy firmy CRDE. Jest rowniez kurs w firmie PAREXEL,z
    tym ze jest sporo drozszy ale trwa chyba z 2 mieisace(zajecia w
    soboty), po ukonczeniu kursu jedziesz z doswiadczonym monitorem na
    wizyte monitorujaca jako obserwator i jest spora szansa na
    zatrudnienie w tej firmie po kursie

2.doswiadczenie
    Tez nie jestem lekarze, tylko biotechnologiem.
    Jesli firma nie szuka "na gwalt" monitora to woli osobe bez
    doswiadczenia zatrudnic na stanowisku asystentki monitora
    klinicznego(CRAs). Mozesz sie naprawde duzo nauczyc,podpatrzec jak
    wyglada praca CRA, praca polega na wsparciu monitora w pracy
    biurowej ale tez w razie potrzeby pomoc na wziytach w osrodkach.Na
    stanowisko asystentki monitora wymagania sa duzo mniejsz niz na
    CRA,wystraczy kierunkowe wyksztalcenie i dobra znajomosc
    angielskiego.

3.Firmy
    Do wyboru sa albo firmy farmaceutyczne albo tzw.CRO(czyli
    prowadzace badania kliniczne na zlecenie firm farmaceutycznych)
    Badania kliniczne w firmach farmaceutycznych prowadzone sa przez
    Dzialy Medyczne.
    Dobre firmy CRO: Quintiles, Parexel,PRA International,PPD
    Powodzenia
  • IP: *.visp.energis.pl

Gość: Michał wawa 03.01.06, 13:16 Odpowiedz
    Ja również poproszę o te informacje na adres michal_wawa7@wp.pl Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • IP: *.ibb.waw.pl

Gość: goniaaaa 03.01.06, 13:16 Odpowiedz
    Dzieki, juz tez odpisalam na maila:)
  • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Gość: buźka 04.01.06, 14:34 Odpowiedz
    a jakie sa zarobki na tym stanowisku?
  • 04.01.06, 19:11 Odpowiedz
    na poczatek 5-6 tys.brutto(w firmach CRO)
  • IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

Gość: Michal Wawa 05.01.06, 08:03 Odpowiedz
    A czy słuszna jest opinia, że w Warszawie firmy ciągle potrzebują nowych CRA, znaczy czy jest duży popyt na chętnych aby pracować w tym zawodzie (tak jak np. kiedyś było z informatykami)?
  • 05.01.06, 21:40 Odpowiedz
    Tak, to prawda. W chwili obecnej jest ogromny bum na badania kliniczne w
    Polsce. Dzieje sie tak dlatego ze jestesmy wciaz konkurencyjni pod wzgledem
    kosztow (w Niemczech, Anglii koszty nieporownywalnie wieksze) a poza tym
    jestesmy juz w UE wiec teoretycznie spelniamy wszystkie standardy prtowadzenia
    badan klinicznych.Czesto zdarza sie teraz ze firmy farmaceutyczne zatrudniaja
    monitorow praktycznie bez doswiadczenia albo wymagaja krotkiego, np. jeden
    rok,biorac pod uwage ze 1 badanie kliniczne trwa srednio 2-3 lata to takie
    doswiadczenie jest krotkie.

Gość: Michał Wawa 09.01.06, 12:44 Odpowiedz
    To prawda, że czasem wymagane jest niedługie np. jeden rok doświadczenie, ale jak się przebić przez ten rok skoro nie ma się żadnego doświadczenia. Czy szkolenia to załatwią? Np. w dzisiejszej wyborczej ok 6 ogłoszeń w tym temacie i wszędzie wymagane doświadczenie a własciwie nie ma słowa o kursach (tylko w jednym jako dodatwowy atut ale dośw. też wymagane) ;-(. Zacząc chyba jest trudno.
  • 09.01.06, 13:25 Odpowiedz
    Praktycznie w kazdym ogloszeniu znajdziesz wymienione doswiadczenie. Pamietaj
    tylko o tym, ze ogloszenia w gazetach/sieci opisuja kandydata idealnego. Jesli
    na rozmowie wykazesz ze jestes bardzo zainteresowany badaniami klinicznym,
    interesuje Cie to, skonczyles kurs to bedzie to Twoj duzy atut, czasem wiekszy
    niz 1-roczne doswiadczenie.Jest taka ksiazka (Biblia badan klinicznych)pt.:
    Badania Kliniczne;organizacja, nadzor,monitorowanie pod redakcja Marcina
    Waltera.Zainwestuj w nia, poczytaj i tym mozesz zablysnac na rozmowie
    kwalifikacyjnej(bedzie mile widziane, ze interesujesz sie badaniami w wolnych
    chwilach)
    Drugim wyjsciem jest tak jak juz pisalam wczesniej-rozeslij CV do firm
    farmaceutycznych w Warszawie(jest ich spooooro)z aplikacja na stanowisko
    Asystenta badan klinicznych.Nie czekaj na takie ogloszenie w prasie czy
    internecie. Wysylaj "w ciemno", zobaczysz ze sie oplaci. Ja wyslalam ponad 100
    takich e-maili i w koncu dostalam prace w miedzynarodowym koncernie
    farmaceutycznym.
    Trzymam kciuki!
  • 10.01.06, 11:50 Odpowiedz
    czy mozesz wiecej praktycznych info przeslac na maila?

mam pytanie, czy pracujesz we wroclawiu?

jaka firma?
    pozdrawiam.

Gość: Michał Wawa 10.01.06, 12:03 Odpowiedz
    Jeszcze jedno pytanie skoro tak miło i wnikliwie odpowiadasz (za co bardzo dziękuję). Jeżeli wymagane jest wykształcenie medyczne, farmaceutyczne, biologiczne lub pokrewne to jak szeroko można to rozumieć? No bo pokrewne w jedną stronę może być przez biotechnologię (po której jak rozumiem Ty jesteś) biochemię aż do czystej chemii, a z drugiej strony od biologii idąc to np i różne kierunki na akademii rolniczej. Jakie wykształcenie mają znani Ci CRA i czy przeszkodą jest pewne oddalenie wykształcenia od tego trzonu (medycyna, farmacja, biologia) aczkolwiek oczywiście rozumiem, że poruszamy się w naukach biologicznych. Pozdrawiam
  • 10.01.06, 12:41 Odpowiedz
    Generalnie zasadą są kierunki pokrewne medycynie czyli wszytskie,ktore maja w
    swoim programie biologie i chemię - czyli biotechnologia, biologia, biochemia,
    chemia, analityka medyczna, weterynaria, fizyka biomedyczna(znam takich),
    kierunki biologiczne na Akademii Rolniczej jak najbardziej.Chodzi o to ze na
    takich kierunkach niejako osłuchujesz sie troche z terminologia medyczna
    (przeciez leki to cząsteczki chemiczne).Czlowiekowi po takich kierunkach
    latwiej popatrzec na wynik badan laboratoryjnych i choc intuicyjnie sie w nich
    orietowac(np. co to jest hemoglobina, kreatynina itp.) niz komus po
    dziennikarstwie czy psychologii. Jednak nie dajmy sie zwariowac,sprawy medyczne
    zostawmy Badaczowi czyli lekarzowi prowadzacemu badania kliniczne, to on sam
    decyduje o kwestiach medycznych i monitor w zadnym wypadku nie moze go w tym
    wyreczac. Monitor sprawdza czy badanie prowadzone jest zgodnie z protokolem,
    sprawdza czy lek badany jest prawidlowo wydawany pacjentom itp.a nie podejmuje
    decyzje w sprawie leczenia pacjentow.
    Tak wiec ogolne pojecie o procesach biologiczno-chemicznych w organizmie na
    pewno wystarczy:)
  • 10.01.06, 12:42 Odpowiedz
    Pracuje w Warszawie ale pochodze z Wroclawia:)
    Jesli masz jakies konkretne pytania to pisz:puchatek7@gazeta.pl
  • 10.01.06, 13:30 Odpowiedz
    Dziękuję bardzo.
    odpowiedz na moje wątpliwosci znalazłam juz poniżej, dotyczyły kwestii
    wymaganego wykształcenia.
    w razie czego będę niepokoić na pocztę.
    pozdrawiam .
  • 11.01.06, 11:46 Odpowiedz
    skad to ogloszenie?

Gość: gosia 12.01.06, 13:39 Odpowiedz
    Lepiej jest zatrudnić kogoś bez doświadczenia, ale inteligentnego i zaangażowanego, niż osobę, która np po 3 misiącach wyleciała z poprzedniej pracy, ale może wpisać w CV "trzymiesiączne doświadczenie w badanach klinicznych"...
    Pracuję jako CRA od ponad roku. Myślę, że ważne są też znajomości. Niektóre firmy w ogóle nie ogłaszają się w "gazecie", tylko rektutują wśród osób poleconych przez znajomych z branży.
    Maoja rada - znajdźcie kogoś, kto jest CRA i poproście o krótkie wprowadzenie, jak ta praca naprawdę wygląda (niech wam np. pokaże papiery - wiem, że to wbrew przepisom, ale...).
  • 12.01.06, 13:42 Odpowiedz
    Hej Gosia,
    Odezwij sie na mojego maila to podyskutujemy jak CRA z CRA:)
    puchatek7@gazeta.pl
  • IP: 80.72.39.*

Gość: Michał Wawa 18.01.06, 16:49 Odpowiedz
    Pytanie czysto praktyczne. Zauważyłem, że wszyscy podają płacę brutto tutaj. Jeżeli w ofercie jednej z firm CRO jest zapytanie o spodziewaną płacę jest to oczywiste, że jest to zapytanie o kwote brutto czy należy to podkreślić (ang. słowo gross jakoś dla mnie dziwnie brzmi)? Przepraszam za takie drobiazgi ale im aplikacja wygląda bardziej profesjonalnie tym lepiej ;-). Pozdrawiam
  • IP: *.csk.pl

Gość: ida 18.01.06, 16:55 Odpowiedz
    Ale gross salary jest jak najbardziej prowidłowym okresleniem placy brutto. Mozesz jeszce tylko uscislic czy na miesic czy na rok (jesli aplikacje wysylasz za granice, gdzie przewaznie podaje sie roczne zarobki).
  • 18.01.06, 22:11 Odpowiedz
    Na rozmowie mozesz podac oczekiwana kwote brutto lub netto.Do tego zawsze pytaj
    sie o tzw.dodatki socjalne-gdzie prywatna opieka medyczna?jakie firma ma
    samochody dla CRA(w sumie bedzie to Twoje narzedzie pracy)?jaki limit na
    telefon komorkowy?.....Trudno mi stwierdzic na 100% ale z mojego doswiadczenia
    wynika ze troche lepiej placa firmy CRO niz farmaceutyczne(moge sie mylic,
    przynajmniej tak bylo w moim przypadku,na kilku rozmowach)Mysle ze bez
    doswiadczenia, tylko np. z kursem na CRA mozesz spokojnie powiedziec na
    rozmowie ze chcesz 5-6 tys,brutto-powinienes dostac....powodzenia
  • IP: *.diame.net / *.internetdsl.tpnet.pl

Gość: agus 19.01.06, 23:51 Odpowiedz
    Puchatku, ekspercie bardzo prosze tez o info na maila agus.l@gazeta.pl. Mam
    wykszt. biologiczne, niedawno skonczylam studia, brak doświadczenia niestety.
    Jednak od pewnego czasu bardzo interesuje się tym zagadnieniem i pracą w
    zawodzie CRA.
    Dziekuje i pozdrawiam

Gość: Michał Wawa 20.01.06, 12:11 Odpowiedz
    Hej Puchatku,
    Dziekuję bardzo za wyczerpujące i dodające otuchy e-maile. Miło, że jak już
    jesteś CRA to nie zapominasz o tych co się starają.
    Pozdrawiam
  • IP: 193.30.160.*

Gość: gość 20.01.06, 12:53 Odpowiedz
  • 23.01.06, 11:05 Odpowiedz
    poproszę tez info na maila a propos CRA. Dziekuję
  • 23.01.06, 11:10 Odpowiedz
    Pytanie do puchatka : Jakie mam szanse na znalezienie pracy jako CRA poza
    Warszawą? Czy w ogóle jest taka szansa? . Jestem po kursie CRDE, pracuje jako
    PM i kręcą mnie badania kliniczne.
  • 23.01.06, 12:13 Odpowiedz
    Glowne siedziby firm farmaceutycznych sa w Wawie wiec zdobycie zawodu CRA jest
    najlatwiejsze w Wawie.
    Jesli chodzi o firmy CRO to jest firma NMCT w Gdansku, w Krakowie oddzial
    Parexela.......o innych miastach niestety nie wiem.

Gość: Michał Wawa 30.01.06, 18:32 Odpowiedz
    Hej,
    To jeszcze raz ja a jeżeli by chcieć zacząć, tak jak Puchatek tu wspominał, nie od CRA ale od asystenta CR to rozumiem, że jest to praca biurowa, bez samochodu i pewnie niżej płatna - i tu pytanie na ile mozna liczyć jako asystent CR?
    Pozdrawiam

Gość: Michał Wawa 30.01.06, 19:27 Odpowiedz
    Hej,
    To jeszcze raz ja a jeżeli by chcieć zacząć, tak jak Puchatek tu wspominał, nie od CRA ale od asystenta CR to rozumiem, że jest to
    praca biurowa, bez samochodu i pewnie niżej płatna - i tu pytanie na ile mozna liczyć jako asystent CR?
    Pozdrawiam
  • 31.01.06, 09:03 Odpowiedz
    z tego co kojarze to teraz PRA International szukaja asystentow badan
    klinicznych. Stanowisko bez telefonu sluzbowego i samochodu.Zarobki ok.(moge
    sie myslic,bo nie znam kazdej firmy) ok.4 tys.brutto, mozliwy awans po jakims
    roku pracy,jesli sprawdzisz sie w pomaganiu monitorowi.
  • 07.02.06, 13:32 Odpowiedz
    Wiem, ze watek juz jest solidnie rozwiniety, ale mam do was pytanie. Czy majac
    35 lat mam szanse dostac prace jako cra? Jak tak naprawde wyglada sprawa z
    angielskim? Mysle o tym, zeby pojsc na kurs, ale nie wiem, czy warto skoro nie
    znam odpowiedzi na tak zasadnicze pytania. Jesli chodzi o angielski to chyba
    wszystko da sie nadrobic w trakcie, jesli sie myle to mnie uswiadomcie...
    Pozdrawiam

Gość: ida 07.02.06, 14:33 Odpowiedz
    Wiek w tym zawodzie nie ma znaczenia, natomiast angielski musisz znac w stopniu umożliwiającym rozumienie dokumentacji badania, prowadzenia korespondencji, pisania raportów oraz uczestniczenia w szkoleniach i telekonferencjach (aktywnie). Znajomosc angielskiego jest skrupulatnie sprawadzana na rozmowie. Jesli sie uda na rozmowie, ale potem okaze sie, że pracownik sobie nie radzi z powodu angielskiego, można z roboty wylecieć (chyba, że ktos jest na tyle zdolny, że zdązy nadrobic zanim mu zdązą wręczyć wypowiedzenie...)
  • 07.02.06, 19:32 Odpowiedz
    mam jeszcze jedno pytanie. czy lepiej jest w takim razie podszlifowac angielski
    zanim sie czlowiek uda na poszukiwanie pracy, czy ryzykowac i w razie sukcesu
    doksztalcac sie w trakcie?
    wielkie dzieki za odpowiedz

Gość: ida 07.02.06, 21:37 Odpowiedz
    Nie mam pojęcia, ja z angielskim nie mialam żadnych problemów, a takiej pracy szukałam blisko 2 lata (ale w czasach gdy ofert było znacznie mniej niż teraz). Ale musisz pamietac, że CRA to jeden z tych zawodow, gdzie wymagania odnosnie znajomosci angielskiego naprawde nie są przesadzone, choć pewnie różnie to wygląda w różnych firmach. Słyszałam już nie tylko o rozmowie po angielsku ale też swojego rodzaju egzaminie on-line (symulacja czynnosci wykonywanych na codzien w tej pracy- sprawdzajaca zrozumienie fragmentu protokołu badania, napisanie raportu, maila w jakiejs sprawie, i inne zadania) prowadzonego w ramach rekrutacji.

Gość: gosia 08.02.06, 09:00 Odpowiedz
    Ja bym nie przesadzała z tą znajomością angielskiego. Ktoś na poziomie CAE szybko się uwsteczni do FCE, bo w badaniach klinicznych native speakerzy nie są większością. Ja straciłam motywację do doskonalenia swojego angielskiego, bo nikt tego i tak nie doceni.

Gość: ida 08.02.06, 11:38 Odpowiedz
    Dlatego też napisałam, że to zależy od firmy, bo zreszta zakres obowiazkow CRA w kazdej firmie wygląda inaczej... W niektorych sie uwsteczni, w niektorych wrecz przeciwnie, ale jak ktoś nie bedzie umiał zadzwonic do jakiegos helpdesku za granica i zalatwic sprawy czy napisać raportu w takiej formie, zeby wszyscy roumieli, to wyleci, chyba,ze bedzie mial jakaś osobę do pomocy w tych sprawach
  • IP: 195.94.193.*

Gość: agra 08.02.06, 16:32 Odpowiedz
    A czym dokładniej zajmują sie asystenci CRA? Jakie są im stawiane wymagania?
    Czy muszą mieć wykształcenie nakierowane na tę działalność, jaki angielski i
    jak wygląda ich codzienna praca? Dzięki za odpowiedź.
  • 09.02.06, 08:43 Odpowiedz
    Zgadzam sie z Ida i Gosia odnosnie angielskiego. Ja na rozmowie wstepnej mialam
    napisac list po angielsku do Badacza oraz przetlumaczyc kawalek protokolu. Wiec
    jak ktos slabo zna jezyk moze miec problem z dostaniem pracy CRA.
    Co do pracy asystentki to angielski jest juz troche mniej potrzebny choc tez
    wazny bo zadaniem jej jest wsparcie monitora. Do obowiazkow nalezy
    korespondencja z Badaczami, wysylka materialow,dokumentow zwiazanych z
    badaniem....zalezy od firmy. Czasem jak monitor ma bardzo czasochlonne badanie
    to zabiera asystentke na wizyty monitorujące.
  • IP: 195.94.193.*

Gość: agra 09.02.06, 15:24 Odpowiedz
    Potrzebne jest wykształcenie w tym kierunku? Czy to jest praca asystentki ze
    związanymi z nią elementami?
  • 09.02.06, 15:57 Odpowiedz
    To zalezy od jednej bardzo waznej rzeczy. Jesli firma szuka typowej asystentki-
    sekretarki i nie ma mozliwosci awansu na CRA to biora bez wzgledu na
    wyksztalcenie. Jesli natomiast dla firmy asystentka jest "zapleczem" CRA to
    wtedy wymagania sa takie same jak na CRA tylko bez wymaganego doswiadczenia.
    Tak samo jest z Twoim podejsciem, w mojej bylej firmie w dziale badan
    klinicznych asystentkami byly laski,ktore pokonczyly jakies prywatne zaoczne
    uczelnie, dla ktorych obojetnie bylo w jakiej firmie pracuja byle miec prace -
    i taka osoba tez moze sie zalapac na posade CRAs tylko niestety bez mozliwosci
    awansu.

Gość: gość 10.02.06, 08:33 Odpowiedz
    A jakie są możliwości awansu dla CRA?
  • 10.02.06, 08:46 Odpowiedz
    CRA, potem senior CRA, potem moze byc tzw.Clinical Lead, Trener,
    Audytor,Project Menager,Line Menager........

Gość: ppp 14.02.06, 21:58 Odpowiedz
    jak widac po godzinach wpisow CRA Puchatek ma duzo czasu w pracy:-) pozazdroscic
  • 15.02.06, 08:53 Odpowiedz
    Nie dajmy sie zwariowac:)
    Praca CRA jest super pod wzgledem elastycznosci godzin pracy..........
  • 15.02.06, 20:47 Odpowiedz
    Czy ktoś może orientuje się jak wygląda praca monitora w systemie "home
    based".Z góry dziekuje za odpowiedzi
  • 16.02.06, 09:27 Odpowiedz
    Home based CRA pracuje z domu,nie chodzi do biura.Zakres obowiazkow taki sam
    jak "biurowy"CRA. Jednak nie kazdy moze zostac home-based CRA od razu. Musisz
    miec spore doswiadczenie, zeby firma pozwolila Ci tak pracowac: chodzi o to ze
    pracujac z domu nie masz wsparcia swojego szefa, bardziej doswiadczonych
    monitorow.Nie zdaza sie zeby osobe bez doswiadczenia albo z bardzo malym
    zatrudnili na warunkach home-based.
    Bardzo czesto taki rodzaj pracy wybieraja lekarze,ktorzy na codzien
    przyjmuja/operuja pacjentow a prace monitora traktuja jako dodatek (maja
    np.tylko jedno badanie, malo osrodkow)
    Jednak praca monitora jest na tyle elastyczna ze jest mozliwosc wykonania
    czesci pracy w domu (pisanie raportow,korespodencja z osrodkami), dlatego w
    wielu firmach mozesz czesto miec dzien pracy w domu (musisz byc pod komorka i
    miec dostep do sluzbowego maila)
  • 16.02.06, 09:36 Odpowiedz
    A czy to, ze godziny pracy CRA sa elastyczne przeklada sie rowniez na to, ze
    nie ma problemów z urlopami?Slyszalam opinie, ze szef moze odmowic dluzszego
    urlopu, bo duzo pracy, itd...A co z macierzynskimi i powrocie do pracy po nich?
    Oczywiscie domyslam sie, ze jest tak, jak w kazdej duzej korporacji... Ale moze
    jakas kobieta-CRA z dzieckiem sie wypowie?Pozdrawiam
  • 16.02.06, 11:24 Odpowiedz
    W moich dotychczasowych firmach urlopy byly standardowe i nie bylo problemu
    zeby je wykorzystac. Jednak to fakt, ze czasem trudno zostawic
    badanie "samopas", ale sa na to sposoby np. ustalenie urlopu m-dzy kolejnymi
    wizytami monitorujacymi.
    Co do macierzynskiego to nie wypowiem sie z wlasnego doswiadczenia bo jeszcze
    nie jestem mamą:).....ale znam przypadki ze kobieta w ciazy przestawala jezdzic
    na wizyty a po prostu przechodzila na "tryb biurowy",od poczatku ciazy
    przekazuje swoje osrodki innemu monitorowi a potem pomaga mu z biuar, potem
    juz w trakcie urlopu macierzynskieg-wychowawczego dostawala materialy do nowego
    badania, zeby mogla poczytac w domu.....
    Mysle ze mozliwosc powrotu do pracy po macierzynskim to nie kwestia
    wykonywanego zawodu tylko zyczliwosci szefa i polityki firmy.....
  • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: mario 20.02.06, 13:16 Odpowiedz
    ja tez poproszę cenne wskazówki co do CRO - też szukam pracy w tej dziedzinie
    Jestem lekarzem
    mój mail: mario-lodz@mp.pl
  • 22.02.06, 18:23 Odpowiedz
    Ja mam małe dziecko, nie było najmniejszego problemu z urlopem ani nie
    jezdzeniem, zreszta do tej pory mam "fory" jesli chodzi o odeległośc i pracuję z
    domu, co jest super. Zgadzam się absolutnie z puchatkiem-powót do pracy to
    kwestia kultury w firmie, i szefa. Na szczęście wiekszość firm farmaceutycznych
    w Polsce i CRO raczej standardów przestrzega...
    Ja jeszcze chciałabym dodać słow kilka o szkoleniach-Puchatek napisała własciwie
    wszystko. Polecic mozna dwa: CRDE (moja koleżanka, lekarka tuz po stażu własnie
    dostała pracę w baaardzo duzym koncernie farmaceutycznym i twierdzi, ze ten kurs
    jej bardzo pomógł. Ja nie miałam żadnego, ale tez czasy gdy ja startowałam były
    inne) i Parexela, natomiast nie kurs Kiecany. Zresztą teraz to nie są kursy
    Kiecany (która to firma jak głosi plotka w środowisku upada) tylko zupełnie
    innej firmy działającej pod szyldem KCRu, nawet nie o to chodzi. Oni słyna z
    fatalnej jakości i maja bardzo kiepską opinie na rynku.
  • IP: *.236.spine.pl

Gość: Asiek 02.03.06, 17:05 Odpowiedz
    Puchatku, także prosze o informacje na maila zaduszki@tlen.pl Skończyłam chemię
    w zeszłym roku, brak doświadczenia w dziedzinie badań klinicznych. Ale dostałam
    ofertę pracy jako CRA.
    Dziekuje i pozdrawiam
  • 02.03.06, 19:39 Odpowiedz
    Ale jakie konkretnie informacje potrzebujesz?
  • 03.03.06, 12:53 Odpowiedz
    Czy ktos może podać mi nazwy firm, w których mogłabym ubiegać się o stanowisko
    asystentki Monitora Badań Klinicznych? Szukałam trochę w siecie, ale kiepsko mi
    poszło...
  • 03.03.06, 18:46 Odpowiedz
    Parexel,Quintiles, PRA International,PPD........to z firm CRO. Reszta to firmy
    farmaceutyczne, ktorych adresy znajdziesz w panoramie firm.
  • 06.03.06, 17:43 Odpowiedz
    Mam pytanie co z firmą I3 Research?
    Czy ta firma to tez CRO czy farmaceutyczna?
    Czy ma ktoś lub aktywny puchatek jakieś informacje odnośnie tej firmy?

pozdrawiam
  • 06.03.06, 17:48 Odpowiedz
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Na ile praca monitora badań klinicznych nie jest nudną pracą? Mam wrażenie, że
    jest to grzebanina li tylko w papierach i sprawdzanie poprawności wypełnienia
    dokumentacji - taki hiper wyuczony nowoczesny belfer?!?!! Tak jakoś mi się
    zrodziła taka myśl i wręcz mnie przestraszyła!!! Mam nadzieję, że tak nie jest.
    Poza tym jeszcze zastanawiam się nad tym, czy w tej pracy jest coś co obejmuje
    naukę i jej aspkety. Czy to tylko kieracić, czy można tu prowadzić jakieś
    własne analizy, badania, publikacje na temat monitorowania badań klinicznych?

Dziękuję
    pozdrawiam
  • 06.03.06, 22:54 Odpowiedz
    Z moich informacji wynika, ze to CRO.

Pozdrawiam
  • 07.03.06, 08:28 Odpowiedz
    No nie da sie ukryc ze praca CRA to głównie papierkowa robota......
    Co do wlasnych badan czy publikacji.....to nie slyszalam o czyms takim.
    Prace CRA mozna porownac do pracy audytora sprawdzajacego prace lekarza. Czy to
    nudne?Ja uwazam ze nie:)
  • 12.03.06, 12:14 Odpowiedz
    Dzień dobry
    Zwracam się z dość nietypową prośbą... Wybieram się na kurs monitorowania;
    przedtem chciałbym zapoznać się jednak bliżej z tą dziedziną, charakterem tej
    pracy, zakresem wiedzy jaki obejmuje. Bardzo zależy mi na książce Marcina
    Waltera,zapewne znanej większości osób postujących na tym forum, " Badania
    kliniczne: organizacja, nadzór i monitorowanie." Czy ktoś z państwa jest w
    posiadaniu tej książki? Nie ukrywam, że szkoda mi trochę pieniędzy na jej
    zakup... Czy ktoś z was mógłby mi ją pożyczyć (nawet za kaucją), lub odsprzedać?
    Pozdrawiam.
    ps.jestem z Warszawy.
  • IP: *.aster.pl / *.aster.pl

Gość: Magda 13.03.06, 22:19 Odpowiedz
    Witam wszystkich.Pytanie moze troche nie na temat, ale slyszalam rozne wersje i
    chce sie upewnic.Czy to prawda,ze firmy farmaceutyczne lub CRO wola zatrudniac
    najpierw na stanowisko asystenta monitora?(z zalozeniem awansu na CRA).Czy
    latwo od razu zalapac sie na CRA, bez bycia asystentem?I czy ktos moze wie, ile
    taki asystent zarabia?No czywiscie mniej niz CRA, ale ile mniej?Polowe?Bede
    wdzieczna za informacje :) Pozdrawiam :)
  • 14.03.06, 09:22 Odpowiedz
    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.
    Jesli firma ma duzo projektow a w perspektywie kolejne badania to czasem
    zatrudnia kompletnie niedoswiadczona osobe. Taka osoba ma wtedy intensywny
    program szkoleniowy a podczas wizyt np.towarzyszy jej manager lub trener (tzw.
    co-visits)
    Czesto jednak rzeczywsicie firmy zatrudniaja niedoswiadczone osoby jako CRAs.
    Trudno powiedziec ile trwa awans na CRA, ale mysle ze minimum rok (patrzac na
    sytuacje w mojej poprzedniej i obecnej firmie) Stanowisko CRAs nie wiaze sie z
    posdiadaniem samochodu sluzbowego, laptopa i komorki(choc np.w GSK asystentki
    dostaja sluzbowe telefony)Co do zarobkow to tez trudno powiedziec jak jest we
    wszytskich firmach ale mysle ze nie mniej niz 2-2,5 tys.netto

Gość: gosia 14.03.06, 09:39 Odpowiedz
    Nie wie, co to za stanowisko Asystent Monitora, u mnie się raczej mówi Project Assistant, czyli Asystent Projektu, czyli PA. Myślę, że zgodnie z zasadą "jak się nie ma, co się lubi..." lepiej jest popracować trochę jako PA, a potem szukać pracy jako CRA niż nie robić nic. Lepsze przygotowanie do zawodu CRA daje praca asystentki niż np. REPa, takie jest moje skromne zdanie.

Gość: praca dla CRA 16.03.06, 11:29 Odpowiedz
  • 16.03.06, 11:32 Odpowiedz
    Ja również bardzo polecam.........:)

Gość: gosia 16.03.06, 11:40 Odpowiedz
    Podobno kiepska atmosfera i nie płacą jakoś rewelacyjnie, ale może się zmieniło.
  • 16.03.06, 12:29 Odpowiedz
    oj, zmienilo sie:) - wiem z doświadczenia:)
  • 16.03.06, 12:46 Odpowiedz
    Gosia, napisz mi maila - wymienimy sie doświadczeniami:))

Gość: Michal_Wawa 28.03.06, 12:09 Odpowiedz
    Hej,
    Pojawiło się ostatnio ogłoszenie firmy i3 Research, w którym było napisane, że oprócz wykwalifikowanych CRA poszukują też chętnych do wzięcia udziału w 4-miesięcznym programie szkoleniowym "CRA Trainee Program" -szukałem więcej danych o tym programie też na anglojęzycznych stronach firmy (chociaż pewnie chodzi o program na miejscu w Polsce) i nic nie znalazłem. Może ktoś wie coś więcej? Za pomoc z góry dziękuję
  • IP: *.escom.net.pl

Gość: Rafał 03.04.06, 09:23 Odpowiedz
    Czy ktos moze wie czy specjalista ds Badan Klinicznych to clinical research
    associate czy raczej clinical research coordinator?
  • IP: *.aster.pl

Gość: puchatek7 04.04.06, 08:53 Odpowiedz
    Clinical Research Associate
  • IP: *.escom.net.pl / *.escom.net.pl

Gość: Rafał 04.04.06, 11:52 Odpowiedz
    Dziekuje :)

Gość: kakona 04.04.06, 15:49 Odpowiedz
    Hej Michale, natrafiłam na to forum, i jestem też zainteresowana taką pracą,
    jeśli możesz przekazać jakieś info , chętnie pogadam z Tobą na ten temat.Sama
    mam znajomych pracującyh jako CRA....podaję swój mail :bajula_70@yahoo.pl.
  • 06.04.06, 09:51 Odpowiedz
    Witam serdecznie!
    Ja troche z innej beczki.Przeczytalam ostatnio w jednym z tygodnikow,
    ze "badania kliniczne dostaly zadyszki", ze sa problemy z uzyskiwaniem
    pozwolen, ze przyrost liczby nowych badan rocznie = 0, itd, itp. To nie sa
    oczywiscie doslowne cytaty, bo nie mam gazety przed soba. Generalnie chodzilo o
    to, ze nie wyglada to w Polsce tak rozowo, jak mogloby sie wydawac i ze duzo
    lepsza sytuacja jest (badz bedzie w najblizszym czasie)w Czechach czy na
    Ukrainie. Ja oczywiscie prasie do konca nie wierze. Ale interesuje mnie praca w
    branzy (w Polsce :)). I slyszalam z roznych zrodel przeciwne opinie o rynku
    badan klinicznych. Czy moglby sie wypowiedziec na ten temat CRA badz ktos inny
    zorientowany z branzy?Czy jest az tak zle?Uspokojcie mnie troche, ze nie ;)
    Wolalabym, zeby to pismo mialo jednak zlych informatorow, bo mi zalezy zeby
    badania kliniczne w Polsce dobrze sie mialy;)
  • 06.04.06, 12:06 Odpowiedz
    Chyba nie jest tak źle jak piszesz:-)
    Polska ciagle jest łakomym kąskiem dla firm farmaceutycznych bo jest "tansza"
    niz kraje zachodnie. Pod uwage brana jest również mozliwość rekrutacji
    pacjentów.Kraje Europy wschodniej przoduja w wiekszosci badan pod tym wzgledem
    (np. w badaniach onkologicznych)Bierze sie to pewnie z tego ze w tych krajach
    nie ma tak duzych pieniedzy na diagnostyke, profilaktyke i leczenie jak w
    krajach zachodniach a co za tym idzie jest wiecej chorych - to jeden z powodow.
    Ekspansja w poszukiwaniu nowych krajow do badan klinicznych bedzie trwala
    ciagle, ale to logiczne z punktu widzenia firmy farmaceutycznej bo szuka nowych
    potencjalnych pacjentow.
    Co do problemow z biurokracja to ta gazeta miala niestety racje - nasz CEBK to
    koszmar!!

Gość: gosia 06.04.06, 13:05 Odpowiedz
    O badaniach pisali w aktualnym Newsweeku. Można też poczytać raport PriceWaterhouse Coopers na stronie www.gcppl.org.pl
    Pozdrawiam!
  • 06.04.06, 14:08 Odpowiedz
    No wlasnie.Ten raport nie jest optymistyczny.Artykul w Newsweeku tez nie.Mam po
    prostu nadzieje, ze nie jest az tak zle i prace jako CRA lub CRAs wczesniej czy
    pozniej znajde (szukam teraz).Bo o to mi w zasadzie chodzilo.Ze po prostu
    branza sie jeszcze nie wali ;) Wiec pocieszycie, ze nie jest tak zle i sie nie
    martwic?
  • IP: *.aster.pl

Gość: areq 07.04.06, 18:54 Odpowiedz
    :)
  • IP: *.crowley.pl

Gość: Majki 09.04.06, 20:08 Odpowiedz
    Czy ma ktoś wiarygodne onformacje o tych firmach CRO.
    Jakie zarobki, atmosfera itp.
  • IP: *.nencki.gov.pl

Gość: asia 11.04.06, 08:52 Odpowiedz
    Mam podobne pytanie, ide na rozmowe do firmy PSI Pharma Support Poland Sp.z
    o.o., czy ktos moglby mi powiedziec cos na temat tej firmy? Chodzi o atmosfere
    zarobki i opinie na rynku. Nigdy o niej nie slyszalam (oczywiscie ich oficjalna
    strone czytalam). Bede bardzo wdzieczna za informacje.

Gość: Majki 11.04.06, 21:56 Odpowiedz
    Wiem tylko ze ta firma jest zalozona w Moskwie.
  • IP: *.escom.net.pl / *.escom.net.pl

Gość: Rafał 12.04.06, 10:09 Odpowiedz
    Czy ktos uczestniczyl moze w assessment center starajas sie o prace CRA. Jakich
    zadan mozna sie na bank spodziewac. Moze jakas dobra rada?
  • IP: *.aster.pl / *.aster.pl

Gość: Ola 14.04.06, 15:12 Odpowiedz
    Cześć!Szukam pracy jako CRA lub CRAs.Czy jako osoba niedoświadczona moge
    wybrzydzać?Chodzi mi konkretnie o to, czy aplikować tez do małych firm lub firm
    rozpoczynajacych dzialalnosc w Polsce.Wiadomo, ze i pakiet socjaly gorszy niz w
    firmach duzych i rozpoznawlnych ogólnie, i mozliwosci nie te.Zdaje sobie
    oczywiście sprawe z realiow - ze moze byc ciezko dostac etat w jakiejkolwiek
    firmie.Po prostu wiaze z branza przyszlosc i nie chce sie uziemic w jakiejs
    firemce bez mozliwosci awansu (bo za mała).Czy mam racje?Czy zdobyc najpierw
    doświadczenie gdziekolwiek?Mogę prosić o wskazówki?Pzdr
  • IP: 80.48.94.*

Gość: Karol 15.04.06, 18:45 Odpowiedz
    Witam! CZy także mógłbym prosić o takie informacje? Dokladnie chodzi mi o
    szkolenia, ich cene, miejsce gdzie najlepiej jest je wykonac,itp. Za wszelkie
    info z gory bardzo dziekuje!!!
    Moj e-mail: binea@wp.pl

Gość: Majki 15.04.06, 19:23 Odpowiedz
    Najlepsze szkolenie organizuje Parexel. W kosztowalo 4000. Szkolenie trwa 2
    miesiace w soboty i niedziele. Dostalem prace jako CRA w trakcie tego szkolenia
    (bedac bez doswiadczenia). Szkolenie w CRDE kosztuje mniej wiecje tyle samo (sa
    dwie czesci) no to szkolenie wyslala mnie juz firma, ale szkolenie w Parexel
    bylo lepsze to w Cedre jest bardzo skondensowane.
  • 17.04.06, 10:32 Odpowiedz
    wejdz na strone firmy CRDE, tam bedziesz mial ceny i terminy kolejnych szkolen
  • IP: *.nencki.gov.pl

Gość: Keith 18.04.06, 10:52 Odpowiedz
    Prosze o podpowiedz, ide na rozmowe do firmy PAREXEL, mam PhD z nauk
    biologicznych i kurs, ale zero doswiadczenia jako CRA. Co odpowiedziec na
    pytanie o oczekiwania finansowe? Dla bylego naukowca kazda kwota jest duza, ale
    nie chce sie osmieszyc. Bede wdzieczna za rade.
  • 05.05.06, 21:56 Odpowiedz
    Byłbym zobowiazany, gdyby ktoś mógłby mi podpowiedzieć, gdzie można znależć ICH
    GCP po polsku. Podobno kiedys cos wyszło,ale zostało błyskawicznie rozchwytane.
    Mam jeszcze jedno pytanie rozmowę do Centrum Badań Klinicvznych, bliżniaczej
    spółki Osteomedu. Nic o niej nie wiem poza stroną w sieci. Jeśli ktoś mógłby mi
    na jej temat powiedziec coś więcej to byłoby super. Dziękuję i pozdrawiam
    przyszłych i obecnych monitorów
  • 06.05.06, 11:24 Odpowiedz
    Przepraszam, umknęło mi pare wyrazów w poprzednim poscie, chodzi o to, że ide
    narozmowę do CBK i czy mógłby mi ktoś napisać więcej o tej firmie. Dziękuję i
    pozdrawiam.
  • IP: *.77.classcom.pl

Gość: gość 14.05.06, 21:06 Odpowiedz
    po analizie wypowiedzi Twoich i innych czy i ja mogę prosić o wskazwki
    imanol@interia.pl
  • IP: 62.102.33.*

Gość: kobieta 16.05.06, 09:56 Odpowiedz
    Michale- prosta rada: zamiast pakowac kase w szkolenia, ktore tak naprawde nie
    sprawia, ze bedzie sz doswiadczonym monitorem, postaraj sie poszukac pracy w
    CRO najpierw jako asystent badan klinicznych. Masz wyksztalcenie pokrewne wiec
    szansa awansu jest jak najbardziej realna (przynajmniej u mnie w firmie tak
    jest- przyjmowane sa osoby bez doswiadczenia ale z wyksztalceniem). Jezeli
    bedziesz mial jakies pytania to pisz: cetemka@poczta.onet.pl

Pozdrawiam:)))
  • 17.05.06, 20:15 Odpowiedz
    Jakis czas temu szczesliwie udalo mi sie rozpoczac prace na tym stanowisku bez
    szkolen. Tak wiec bywa roznie..
  • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: ania 18.05.06, 21:06 Odpowiedz
    Pracuję jako asystentka monitora badań od 2 miesięcy. Zastanawiam się jednak
    jak udoskonalić swoja pracę i sama zapewnić sobie możliwości awansu- w mojej
    firmie sa one ogromne. Zastanawiam się jakie podyplomowe studia mogłabym
    skończyć, żeby być lepszą. Ja mam magistra z dziedziny zupelnie nie związanej z
    wykonywana pracą. Macie jakieś sugestie- gdzie iść/

Gość: Rafal 20.05.06, 12:20 Odpowiedz
    wedlug mnie strudia podyplomowe nie sa konieczne. Z rocznym doswiadczeniem
    powinnas juz miec szanse na awans we wlasnej firmie a jak nie to szukaj gdzies
    indziej. Ale ogolnie studia dla monitorow... no z calym szacunkiem ale nie jest
    to zawod gdzie wyksztalcenie akademickie ma fundamentalne znaczenie

Gość: kobieta 22.05.06, 12:09 Odpowiedz
    No z calym szacunkiem, ale w wiekszosci firm wyksztalcenie medyczne lub
    pokrewne to podstawa...Zgadzam sie, ze sa firmy gdzie na stanowisko monitora
    awansuja ludzie bez takiego wyksztalcenia, ale sa to raczej wyjatki, a to
    glownie z tego wzgledu, ze sponsorzy nie chca miec w badaniach takich osob...W
    mojej firmie wiekszosc monitorow to ludzie po medycynie.

Gość: Majki 22.05.06, 13:13 Odpowiedz
    Bardzo przykre jest to, że ludzie po medycynie aby zapewnic sobie godne życie
    muszą pracować jako monitorzy. W innych krajach to zjawisko występuje bardzo
    marginalne.
    Stanowisko CRA np w UK to praca za "srednia krajowa" dlatego zaden lekarz nie
    chcial by takiej pracy. Natomiast w Polsce to conajmnie 3 srednie krajowe i
    dlatego lekarze pracuja jako monitorzy. U mnie w firmie po medycynie mamy kadre
    kierownicza (w 70%), monitorow po medycynie jest niewielu.

Gość: barbella 22.05.06, 13:13 Odpowiedz

Gość: barb wire 22.05.06, 13:14 Odpowiedz
    polecam podyplomowo Prawo Medyczne na UW
przejdź do: 1-100 101-200 201-286
(101-200)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.