Skanska-warunki pracy i place??(warszawa) Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • chcialem sie dowiedziec cos o tej firmie (glownie obchodzi mnie warszawa) bo
    koncze niedlugo studia i nie wiem jaka wybrac firme budowlana na start,jakie
    sa tam warunki pracy,jak wygladaja place,mozliwosci awansu i podwyzki,z
    udzielenie mi pomocy z gory dziekuje
    • Gość: ciekawy IP: 89.100.250.* 15.03.08, 20:05
      czy ktos moze mi pomoc w tym temacie,bardzo prosze
    • Gość: ciekawy IP: 89.100.250.* 22.03.08, 14:12
      a moze ktos wie chociaz jak tam wygladaja praktyki ??
    • Gość: hary IP: 78.88.16.* 04.04.09, 14:51
      W SKANSKA OBO Kielce i OBO Warszawa rządzi sitwa i klika i tylko oni
      zarabiają dobre pieniądze. W OBO Warszawa klika rządziła na atrium
      przy rondzie ONZ niszczyli tam dobrych ludzi,był mobbing i znęcanie
      nad robotnikami, najbardziej znęcał się garbaty majster
      inwalida.Zarobki były dla wybranych i jak ktoś się odezwał to
      zwalniali z pracy uzasadniając że pracownik niedobry. Teraz nie mają
      żadnej budowy te chamy ale siedzą po biurach i szatniach i biorą
      pieniądze za siedzenia,a gdzie budowy w Warszawie,nie maja nic bo po
      co.
      • Gość: rrr IP: *.magma-net.pl 05.08.09, 22:21
        gó... prawda. Ja pracuję w SKANSKA i jest zajebiście. POLECAM
        • Gość: Barto IP: *.free.aero2.net.pl 01.05.14, 20:51
          przepracowałem w "SKANSKA" dwa lata... totalna porażka, dwa lata w przeciągu tego czasu nie rozwinąłem się w niczym... Firma jest totalnie przereklamowana tylko pozostał jej "szyld" "SKANSKA" myślę że za niedługi czas praca w tej firmie nie będzie żadna reklama przy zmianie firmy. Wielu już poznało się na niej i większe firmy w Warszawie wiedza że ludzie szukający pracy, którzy przepracowali w SKANSKA jakiś czas nie są niczego warci uwierzcie mi... Pracowałem w różnych korporacjach - BUDIMEX, WARBUD w pierwszej 6 lat w drugiej 5.. dałem się nabrać na "markę - szyld SKANSKA" i wiem bo jak ktoś ma porównanie to może się wypowiedzieć a nie jak ktoś po studiach zaczął pracować w SKANSKA i mówi że jest super... Jest przeciętnie to delikatnie mówiąc, młodzi po studiach dostają głodowe pensje i siedza przy ksero lub ofertują w nieskończoność nie widząc budowy i nie wiedząc o co pytają... Naprawdę wszystkim odradzam tu pracy mimo iż miałem super wynagrodzenie , bo w SKANSKA zarabiają tylko doświadczeni "budowlańcy" to wróciłem do BUDIMEX żeby budować normalne budowy za 100-200mln a nie remontować na mieście za 2-4mln co jest specjalnoscią Skanska... Słuchajcie nie dajcie się nabrać bo SKANSKA to tylko SZYLD a pracują w niej głownie studenci lub osoby zaraz po studiach , brak tam "wyjadaczy rzemiosła" od których można się coś nauczyć.. to zbieranina akademicka i kupa śmiechu jak komus na tym zależy niech tam idzie ale zawodu i kariery tam się nie zrobi a jak będzie zmieniał prace to wzbudzi jedynie uśmiech u Pań z HR innych wielkich korporacji budowlanych... Wybór należy do Was pozdrawiam Bartek pracownik SKANSKA 2012-2014
          • Gość: życzliwy IP: *.143.citypartner.pl 19.07.14, 20:55
            zgadzam się w 100%. Ja przepracowałem ponad 3 lata, generalnie poza praktyką do uprawnień to była totalna strata czasu. SKANSKA to zlepek ludzi młodych z max kilkuletnim doświadczeniem, którzy nie są w stanie ogarnąć to co do nich należy, nie odróżniają rzeczy istotnych od bzdurnych, kierując się procedurami i metodami prób i błędów. Efekt to totalny chaos na budowie.
            Płace w Krakowie:
            inżynier budowy po studiach1800 netto+dodatek (raczej plus jałmużna w wysokości 25% podstawy za nadgodziny) co daje nam nieco ponad 2200zł netto. Za taką kwotę należy pracować codziennie po minimum 10h, do tego praca w 1 sobotę każdego miesiąca (bez odbierania wolnego w tygodniu), jeśli leją beton to dochodzi 1 dzień w tygodniu tzw "dyżuru", czyli zaczynasz pracę o 7:00 a kończysz o 21:00 czasami o 23:00 a bywało i 24/h (to nie żarty)
            • Gość: życzliwy IP: *.143.citypartner.pl 19.07.14, 21:21
              kontynuując drogi czytelniki, ku przestrodze, za 2200zł możesz być jebany z każdej strony, zostaje ci kilka godzin na ogarnięcie się i sen. Bywają przypadki ambitnych, którzy udają że pracują, "szwędając" się po budowie, (bo co innego po studiach może taki robić:)), ale twardo warują po 11-12 godzin dziennie licząc, że ktoś im pogratuluje, da awans, lepsze pieniądze i będzie cacy. Ale wiecie co:) "bullshit !" w tej firmie nie znam osoby awansującej za ciężką pracę. W 99% wysokie stanowiska obstawione są przez osoby mające plecy. Więc albo masz plecy albo czekasz na awans dobrego kolegi, który ma plecy i potem cię wkręci :) albo daj sobie spokój, zwolnij się i wróć za jakiś czas jak będą mieli nóż na gardle :) Inne opcje... hmm ... nie ma innych, no może za uprawnienia dadzą ci 500zł brutto podwyżki...
              Generalnie Jeśli myślisz o Skanska, nie licz na karierę po szczeblach. Jakie stanowisko i pieniądze wynegocjujesz na rozmowie kwalifikacyjnej, takie zostanie do końca z drobnymi korektami. Nie rozumiem jakim cudem ta firma jest na I miejscu wśród najlepszych pracodawców. Trzeba coś z tym zrobić...
              • Zgadzam się w 100% z moimi przedmówcami. Skanska ma jeszcze jedną specjalność - mobbing i zwalnianie ludzi, w szczególności dotyczy się to OBO Wawa i pewnego pana o literze nazwiska H. Mając 10 lat doświadczenia zmuszany byłem do zamiatania ulic bo na budowie nie było godzinowców, a jak wyjechała zabłocona wywrotka z budowy to kadra inżynierska siadała na miotle i zamiatała. Kolejnym tematem był brak sprzątaczki w biurze budowy (oszczędności) więc kadra inżynierska musiała się również zajmować sprzątaniem sanitariatów. Oszczędza się na wszystkim, a w szczególności na ludziach zmuszając ich do użytkowania prywatnych samochodów do celów służbowych (kadra inżynierska miała dodatkową funkcję - kurier), zdecydowanie ponad normatywnego czasu pracy. Prywatni Inwestorzy nie chcą pracować ze Skanska, jedynie marne przetargi publiczne za 2-4 mln gdzie trzeba było konkurować z "Zdzichbudami" oczywiście nie obrażając tych firm. Jednak najgorszy był brak jakiegokolwiek szacunku dla człowieka ... zajechać, zagnębić, poniżyć, a jak ktoś odezwał się, że ma już dosyć takiego traktowania to zwolnić. Pracowałem w Mostostal Warszawa, Strabag i mogę stwierdzić że Skanska nawet do pięt nie dosrasta tym firmom.
                Zanim zdecydujesz się na Skanska to najpierw dobrze zastanów się ... a jak zdecydujesz się to unikaj wszystkiego związanego z literą H. Zanim zaczniesz pracować w Skanska to dobrze zastanów się ... sprawdź do jakiego zespołu trafisz ... Ci którzy trafili na projekty Skanska Residential byli szczęściarzami ... niestety mi przyszło budować marne kontrakty z bardzo kiepskimi budżetami, a na takich tematach są tylko przegrani ... do zajechania i zwolnienia po zakończeniu kontraktu
      • Gość: Nosek IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 27.08.09, 18:04
        Masz niesamowitą racje do tej pory tak jest to juz jest oboz pracy a nie firma
        ktora sznuje dobrego pracownika

cala kadra to sa biale kaski to klika ktorej ruszyc nie ma kto bo na jeden
        pracownik nusi robic na trzech z kadry.
        Oni maja pieniadze a my rece jak u szympansa.
      • Gość: banita IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.12, 21:06
        Ludziska SKANSKA już prawie nie istnieje są tylko białe kaski dla których liczą się oszczędności
        normalny pracownik jest traktowany jak zło konieczne , cały proces opiera się na podwykonawcach którzy są oszukiwani i wykorzystywani na maxa
        • Gość: dzepeto IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.04.12, 07:12
          Guzik prawda gdyby nie wspaniałe kierownictwo to do dzisiaj nie miał bym pieniędzy za prace w firmie Perfekt Job.
        • Gość: BOMBEL IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.01.13, 15:24
          Zgadzam się w 100%, to samo jest w krakowskich oddziałach,pracują sami podwykonawcy, nas pracowników Skanska traktują po macoszemu i najlepiej żebyś sam zwolnił, będą mieli o jeden problem mniej,niestety dobre czasy Skanska w Polsce niestety dobiegły końca, dla mnie tym trudniej o tym pisać bo pracuje w firmie 8lat, żal się z nią będzie rozstawać ale takie życie:)Polska:), nie daję mi innego wyjścia!!pozdrawiam!!
          • Gość: dario11111 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.13, 17:18
            Tak to prawda,pracowników Skanska traktuja jak smieci,a kierownictwo bije kase od podwykonawców.Tak naprawde podwykonawcy to robia robote, ale kto zwykle po nich poprawia. Oczywiscie pracownicy Skanska.Przykład budowa kanalizacji w Żywcu i nie tylko.Polecam wszystkim budowe na Świnnej Porębie.Tam dopiero podwykonawcy bija kase.
          • Gość: pracownik IP: 195.117.82.* 14.07.13, 13:15
            podzielam Twoje zdanie kolego.Pamiętam tamte czasy sprzed 8u lat.mielismy może tyle samo pracy ale zarobki były dwa razy wyższe niż dzisiaj.Relacje pomiędzy kadra apracownikami niższego szczebla są tego typu.Wy pracujcie a my wam za to nie bójcie się.Socjal jest poniżej czasów średniowiecza.Biurokracja rozbudowuje się w zawrotnym tempie.kadra w tym czasie gdy nie ma przez kilka miesięcy pracy jest kierowana do oddziału tzw.PRZEChOWALNIA TALENTÓW
      • Gość: kamil IP: *.metrolink.pl 14.06.13, 13:41
        w SKANSKA w Gdańsku nie jest za ciekawie. Firma wykorzystuje ludzi za grosze. Rządzi sama elita. Ostatnio kombinują iłamia prawo pracy. Trzeba charować za grosze.
        • Gość: pitt IP: *.air-net.gda.pl 03.08.13, 09:28
          Zarobki niskie, kultura pracy wysoka. Kierownik robót z wieloletnim oświadczeniem i wszelkimi uprawnieniami zarobi maksymalnie 4000 netto. O samochodzie można zapomnieć. Dużo słabiej wygląda więc Skanska w porównaniu z innymi pracodawcami tego typu. Dla przykładu - Mostostal W-wa - stanowisko kierownicze - 8000 netto, Budimex - takie samo stanowisko - przynajmniej 6000 - 7000 netto.
          • Gość: Darex IP: *.dynamic.chello.pl 29.04.14, 22:08
            Byłem na rozmowach w Skanska faktycznie zarobki to jałmużna (kierownik robót 4000netto to śmiech na sali), jako kierowca na C+E mają lepiej lub operatorzy koparek w niektórych firmach.
            Szkoda czasu na takie firemki, prawdziwa Skanska jest w Szwecji. Praca w Polsce to pomyłka szkoda czasu i nerwów jak patrzą na Was te zakazane gęby ze stołka PM (project manager) i mówią wciąż mało za wolno.
    • Gość: K. IP: *.116.125.110.tvksmp.pl 15.08.09, 12:52
      Byłem na praktykach w 2006 roku i zarobki w jednym z oddziałów w centralnej
      Polsce wyglądału żałośnie (przynajmniej na początku):

Inżynier Budowy 1500 - 2500 brutto !!!
      Kierownik Budowy 3000 - 6000 brutto
      Kierownik Projektu 6000 - 13000 bruto

Kierownik Oddziału ??? pewnie ok. 15000
    • Gość: pracownik Skanksa IP: *.acn.waw.pl 12.10.09, 11:52
      Sfrustrowane wypowiedzi prawdopodobnie pochodzą od tych, którym nie udało załapać się do pracy w Skansa, bo są zbyt ciency. Poza tym, przymusu nie ma, jak ktoś zna lepszą firmę i dającą kasę za nic, to niech korzysta.
      W Skanska, jak komuś zależy na robocie i jest dobry, to i na zarobki nie może narzekać:) Polecam
      • Gość: makowski IP: *.171.102.189.static.crowley.pl 12.10.09, 13:15
        a czy moglbys polecic cos zeby sie tam zatrudnic w jakis sposob??
        wlasnie szukam pracy w budnictwie jestem studentem III roku
        budownictwa (zaocznie)
      • Gość: Bob IP: 195.205.147.* 13.10.09, 15:17
        A na jakie warunki płacowe można liczyc w warszawskiej Skanska?
        Biuro/budowa

Pozdrawiam
        • Gość: ... IP: *.adsl.inetia.pl 13.10.09, 20:50
          W Skanska OBO Warszawa zarobki są podobne jak w innych oddziałach.
          Firma bardzo dużo oferuje oprócz dobrej stałej wypłaty.
          Pracowałem 4 lata,dużo się nauczyłem i zmieniłem firmę.
          A poza tym zależy na jakiego PM się trafi. Tak jak ww większości firmach są
          problemy z nadgodzinami, ale w firmie w której później pracowałem nie było tego
          problemu, każdy szanował swój czas.
          • Gość: Bob IP: 195.205.147.* 14.10.09, 08:25
            Wg mnie z ta "dobra" wyplata nie jest taka dobra. Przynajmniej
            jezeli chodzi o biuro. 4 lata pracowales zadowolony i zmieniles?
            Pewnie po otrzymaniu uprawnien. A mozna wiedziec czemu dokonales
            zmiany skoro tak dobrze bylo? :)
            • Gość: ... IP: *.adsl.inetia.pl 14.10.09, 18:00
              Oczywiście pojęcie dobrej wypłaty dla każdej osoby to inne pojęcie. Fakt
              zrobiłem uprawnienia, przeszedłem przez poważne inwestycje. Wysłałem do dwóch
              firm cv i dostałem oferty pracy, każda z firm oferowała 2,5 razy więcej i dużo
              większe perspektywy.
              Resumując, odszedłem z powodu niskich zarobków. A tak na marginesie to
              uprawnienia nie są mi do niczego potrzebne, chyba tylko po to żeby latać do 21
              po budowie w zimie...
              • Gość: Bob IP: 195.205.147.* 15.10.09, 13:08
                Budowy chociaz na miejscu, czy delegacje?
                Nie lepiej isc do biura? Z drugiej strony tyle mi dali na poczatek,
                ze nawet nie mam motywacji do pracy..
                • Gość: ... IP: *.adsl.inetia.pl 15.10.09, 16:25
                  Budowy jak w każdej dużej firmie bud., raz na miejscu a raz poza Wawą.
                  W biurze nie zrobisz uprawnień, tylko nie w każdej dziedzinie budownictwa są one
                  potrzebne. Praca w biurze jest ok., ale za to dostajesz gołą pensję. Nie dziwie
                  Ci się, że nie masz motywacji.
                  Wszystko ma swoją cenę i na początku musisz to zaakceptować.
                  • Gość: Bob IP: 195.205.147.* 16.10.09, 10:03
                    2k brutto, a po 3 miechach 2.5k brutto w biurze to duzo? (kielce)
                    • Gość: ... IP: 85.222.87.* 17.10.09, 11:52
                      Bez komantarza
                      • Gość: Bob IP: 195.205.147.* 19.10.09, 07:50
                        hm
                        • Gość: gosc IP: 77.236.13.* 19.10.09, 18:28
                          też znam już chwilę Skanska "od środka" i mogę potwierdzić, że pracy
                          jest dużo, zarobki kiepskie, na start 2k brutto, ale za to b. fajni
                          ludzie i zorganizowanie firmy na wysokim poziomie;

to może powiesz co to za firmy, które zaoferowaly 2,5 raza więcej?
                          • Gość: ... IP: *.adsl.inetia.pl 20.10.09, 19:52
                            Widocznie nie znasz firmy od środka, byś wiedział gdzie ludzie odchodzili po ZT.
                            Hmm, jak można żyć w Wawie za 2 tys brutto.
                            Potwierdzam ludzie są bardzo fajni:)
                            • Gość: Bob IP: 195.205.147.* 21.10.09, 15:31
                              Prawda. 2brutto daja na poczatek. a co pozniej?
                              • Gość: ... IP: *.adsl.inetia.pl 21.10.09, 16:46
                                Fakt mało, z pewnością za cztery lata dostaniesz 3400 zł brutto max.
                                • Gość: Bob IP: 195.205.147.* 22.10.09, 10:47
                                  Z uprawnienioami 3400?
                                  A w innych firmach jest lepiej?
                                  • Gość: ... IP: *.adsl.inetia.pl 22.10.09, 16:46
                                    Nie ma różnicy czy masz te uprawnienia czy nie. W innych firmach nie wiem jak
                                    jest. Dużo zależy ile zarabiasz od firmy w której pracujesz, to jest podstawa.
                                    Wiem, że są spore rozbieżności. Jeżeli firma chcę pracownika na lata to płaci
                                    godnie, a co za tym idzie nie ma niewolnika, tylko człowieka którego firma
                                    docenia. Przecież wiadomo, że kasa najlepiej motywuje, a nie poklepanie prezesa
                                    po ramieniu.
                                  • Gość: Damian IP: *.man.tk-internet.pl 08.01.12, 03:09
                                    Tak czytam te komentarze... zastanawiając się co dalej ze swoją działalnością... Ja widzę te zarobki niektórych ludzi po studiach to mnie krew zalewa... Osobiście skończyłem Geodezję ale prowadzę mała firmę budowlaną.. zatrudniam ok.28-30 osób i u Mnie chłopaki pracują po 9h dziennie, przywiezieni i odwiezieni, większość z jednej miejscowości, reszta zbierana po drodze, lub dodatki, jeśli przyjeżdżają na firmę własnym samochodami. Zatrudniony pomocnik - przynieść, podaj, pozamiataj - nic innego się od niego nie wymaga dostaje 2400 NA RĘKĘ, plus wszystkie oplaty które już Ja reguluje z własnej kieszeni... trochę to śmieszne, że ludzie z wykształceniem w stolicy zarabiają takie śmieszne pieniądze.. Co prawda u Mnie więcej niż 3000-3200 się nie dostanie ale za to nikt nie musiał kończyć budownictwa i męczyć się przez 5-6 lat... Mam tylko kilka takich osób na których opieram pracę, a dodatkowo mają samochody firmowe do dyspozycji... jeśli to jakiś bonus.
                • Gość: STACH IP: 212.191.153.* 07.11.09, 16:33
                  JAKIE SA WARUNKI PRACY I JAKIE SA ZAROBKI?
                  • Gość: neo IP: *.adsl.inetia.pl 08.11.09, 12:31
                    Warunki pracy są bardzo fajne ale za to z wynagrodzenie różne...
                  • Gość: stach IP: *.play-internet.pl 21.03.13, 16:32
                    Pracuję w tej firmie od samego początku.Kilkanaście lat licząc poprzednią firmę, która jak wiele w tym kraju została przez Skanska kupiona. Kiedyś było ok. Teraz pełno niekompetentnego i niedouczonego gó...arstwa w białych kaskach. Priorytet to samochód, laptop, komórka!!! Zero fachowości. Wystarczy popatrzeć teraz na budowę w Jarocinie... Jeden niedouczony majsterek Leszek ze swoimi idiotycznymi pomysłami, wredny i zakłamany, kompletnie niezainteresowany pracami kierowniczek i PM - kupa h.. i oszusta!!!!! Jawnie mówi ci w oczy że cię zwolni, żeby nie płacić delegacji i nie ponosić kosztów. TRZYMAJCIE SIĘ Z DALEKA OD TEGO SYFU!!! W oddziale poznańskim niedawno było na 1300 pracowników fizycznych 1000 urzędasów. Kto na to wyrobi?
      • Gość: niemas IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.09, 00:07
        Mam uprawnienia na koparko-ładowarke i chciał bym załapać sie do
        firmy skanska do pracy w norwegi. Pracowałem u nich jako pod
        wykonawca było super.Moze ma ktoś namiary z góry dzieki
        • Gość: Kierownik IP: 217.168.129.* 17.12.09, 19:27
          Jestem kierownikiem i moje place wynosza 9000zl brutto
          Pozdrawiam
          • Gość: kierownik robot IP: 109.243.159.* 10.01.10, 10:58
            potwierdzam, na zarobki nie mozna narzekac. W moim przypadku 8800 brutto, ale
            oczywiscie za normowy czas pracy. Wliczajac nadgodziny czasami ponad 10000
            brutto. ale oczywiscie trzeba na to zapracowac i pzede wszystkim szanowac siebie
            i swoj czas. Mlody inzynier z naszego zespolu mial w poprzedniej firmie 2800
            brutto teraz jest u Nas za 4500 i chyba narazie nie narzeka (do czasu zdobycia
            uprawnien) pozdrawiam wszystkich i jeszcze jedno nie bojcie sie pisac o
            zwiekszenie swiadczen, szanujmy siebie i swoj zawod
            • Gość: Bobby IP: 195.205.147.* 12.01.10, 08:12
              Nie wiem od czego to zalezy. Kolega w SK jako mlody inzynier ma na
              razie 2500 brutto. Nie wspomne o biurze w SK 2000 tys brutto..
              • Gość: Bobby IP: 195.205.147.* 12.01.10, 08:13
                (poza Wawa)
                • Gość: wielbłąd IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.03.10, 13:24
                  To co piszą moi poprzednicy to bujdy.obecnie i bez wykszatłcenia
                  będąc na stanowisku inżyniera budowy(bez papierów) na rękę można
                  dostać 4 kafle + dodatki.a jak skończę studia(w tym roku obrona)to
                  zarobię 2 razy tyle miesięcznie,,,Ot tyle i wcale nie w Wa-wie tylko
                  300 km dalej.Skanska ma zagraniczny kapitał.Polska jest dzikim
                  krajem a Polacy to największe dzikusy.
                  • Gość: SkanskaMember IP: 195.205.147.* 09.03.10, 15:04
                    pożyjemy, zobaczymy heh
                  • Gość: Element tłumu IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.03.10, 19:35
                    Zgadzam się z Wielbłądem co do opinii o naszej nacji. Niestety od jakichś
                    4 lat SK jest taka właśnie mało "zwesternizowana". Zabrakło Ojców
                    Założycieli i bananów na śniadanie;) Weterani wiedzą o co biega ;) Chćby
                    rzucanie kwotami - otrzymujesz przelew na konto, taki sobie wynegocjowałeś
                    i jest to (była kiedyś) sprawa między stronami. Zatem selekcja się kłania,
                    kwoty, z całym szacunkiem, nie porażają - czyli są dopasowane do
                    (...). "Ciekawy" pytał czy to jest dobre rozwiązanie na start - zatem
                    myślę że tak, jednak przez ostatnie lata przynajmniej dwie firmy
                    prezentują podobny poziom pod względem możliwości rozwoju, zdobycia
                    praktyki i poznania zasad prowadzenia kontraktów. Wiadomo, że dużo zależy
                    od tego do jakiego PM (po polsku - Project Manager dla jasności ;)))
                    Trafisz, to są tylko ludzie, więc bywa różnie. Od 5+ superfachowców do
                    poszukiwaczy przygód (ale to inne OBO, poza tym dziewczyną nie jesteś,
                    więc bezpieczeństwo gwarantowane), czyli normalka, jak wszędzie -
                    oczywiście mówimy o tej samej skali firm. Zatem warto spróbować,
                    podpisanie paktu nie jest przecież dożywotnie i przymusowe - w razie "W"
                    zawsze będziesz mógł wybrać inne pastwisko o bardziej zielonej trawie.
                    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
                  • Gość: specjalista IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.09.10, 11:39
                    Pracuję już 3,5 roku w delegacji w biurze budowy. Mam 2300 zł brutto, 850 zł dodatku kontraktowego oraz delegacje - wychodzi jakieś 3200 na rękę. Pokutuje niewarszawski oddział, Polska B a nawet C. Większość młodych inżynierów odchodzi po jakimś czasie bo Skanska nam mieszkań nie da a dla banku pod kredyt zarabiam 2300zł brutto. Co z tego, że jest fajnie , ludzie przemili,wyjazdy, szkolenia, skoro pewna warszawska firma oferuje mi 5000 zł brutto podstawy plus dodatki. Jeśli odejdę to ze łzami w oczach ale nie oszukujmy się, pieniądze motywują najbardziej. Mimo wszystko warto tu popracować, zdobyte kontakty i umiejętności są bezcenne. Pozdrawiam wszystkich.
          • Gość: warmiak IP: *.olsztyn.mm.pl 13.04.13, 14:37
            mam 30 lat praktyki w budownictwie drogowym ...... skanska nas wykupiła..... zarabiałem ok 3 teraz mam 1,7... i co ????panie kierowniku??? traktuja nas jak niewolników a praca przypomina czasami obóz pracy.......co wtym jest najbardziej smutne ...a to mianowicie ze to nie niemcy czy rosjanie nas wykorzystują ..a rodacy oczywiscie mimo wszystko pozdrawiam i zycze powodzenia
      • Gość: Warmiak IP: *.olsztyn.mm.pl 13.04.13, 14:20
        tak tak masz racje ........ normalny w miare czlowiek nie nadaje sie do tej firmy ..tam potrzeba klawiszy i straznikow (niechce pisac dosadniej)żeby pilnowali zwyklych ( najlepiej przygłupich albo zastraszonych ) zle opłacanych i wykorzystywanch do granic pracowników Wiem bo sam jestem jednym z nich ....... beznadzieja ....
      • Gość: kazik IP: *.metrolink.pl 14.06.13, 13:43
        Chyba jesteś pracownikiem ale z plecami lub na stanowisku kierowniczym- ale tam też trzeba mieć plecy
      • Gość: Anonim IP: *.opera-mini.net 17.06.13, 07:21
        Kolego ja robie w firmie i to co tamci koledzy piszą to jest prawda moźe ty trfiłeś do innego oddziału co jest zajebiscie dobre imię skanska traci na wartosci przez to że wszystko na biegiem pracownik w firmie jest niewygodny a najlepiej by go wcale nie było
      • Gość: Barto IP: *.free.aero2.net.pl 01.05.14, 21:03
        Kolego to Ty jesteś cienki ze pracujesz w skanska :)+ no chyba ze przyszedłeś zaraz po studenckich praktykach :D to rozumiem... Dobrze wiesz jak jest więc czym się szczycisz?? Chyba że włazisz w dupe swojemu przelozonemu i z litości cie trzyma :d.
        SKANSKA to mit nie pracowałem w gorszej i bardziej prymitywnej firmie - OBO WARSZAWA totalna porażka i ciemnogród... Myslę ze już niedługo jak Sąd Praga dobierze się do dupy SKANSKA to zostaniecie wycofani z Publicznych a wtedy firma na rynku Polskim przestanie istnieć bo w przetargach prywatnych SKANSKA nie istnieje... :D nie musze mówic chyba że tego jej życze :D - pracownik 2012-2014
    • Gość: tomi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.10, 20:57
      koledzy moglby mi ktos powiedziec jakie sa warunki placowe w
      Skanskiej na stanowisku operatora koparki?? warto sobie zawracac
      glowe ta firma.
      • Gość: magda IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 03.08.10, 21:51
        Szanowni koledzy, a jak z kobitkami na budowie?
        Skanska też dyskryminuje moją płeć?
        Od roku próbuję się gdzieś załapać na inżyniera budowy....mam
        doświadczenie , itp..
        Może coś poradzicie?...poza zmianą zawodu?;)))))))))
        • Gość: Element tłumu IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 09.08.10, 18:35
          Jeszcze w czasach Ostatniego Szweda płeć nie była istotna, ale to dawne
          czasy, myślę że i obecnie nie powinno być z tym problemów. W końcu jest
          Kodeks ;) Warto ocenić to po ilości kobietek pojawiających się na spotkaniach
          u inwestora/ klienta w charakterze PM, konkurencja wypada raczej lepiej. I
          chyba Powinnaś omijać jedno OBO z Kraju Warty, grasuje tam "PM" Stuart
          Malutki (tak go zwą poddani;) od dłuższego czasu będący źródłem rozkosznych
          anegdot, idealnie pasujący do definicji porucznika Rżewskiego - aspiracje i
          zacięcie pedagogiczne są, ale jeszcze duuuużo musi ćwiczyć, żeby pasował do
          krawata. Na poważnie - tradycyjnie zależy na kogo Trafisz, albo będzie
          normalnie, albo dziwne akcje, ale wiadomo, że drzwi należy zamykać na klucz;)
          Może wypowie się jakiś SK Member by rozwiać wątpliwości, bo ja od kilku lat
          postrzegam firmę z zewnątrz i tylko obserwuję ;)
      • Gość: reee. IP: *.grudziadz.mm.pl 18.12.10, 19:48
        pracuje jako spawacz przy budowie autostrady A1 ZAROBKI MIEDZY 4TYS A 6.5 A WIĘC NIE JEST ZLE :)
    • Gość: arek73 IP: *.CNet.Gawex.PL 04.01.11, 18:33
      Witam!jeśli to jest pierwsza praca,to naprawdę polecam gorąco.Nie znam innej firmy która by tak dbała ,o pracownika o pakiety socjalne.GORĄCO POLECAM.Byłem pracownikiem tej firmy przez dwa lata i wiem co mówię,a to że dziś nie pracuje już wSkanska,to tylko mój wielki błąd
      • Gość: Szyderca IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 17.01.11, 19:45
        A łyżka na to NIEMOŻLIWE. Faktycznie Jesteś pierwszą osobą z "byłych" które tęsknią za Koncernem. Dobre :)
        • Gość: pytajacy IP: 109.110.223.* 17.01.11, 21:40
          Może opowie ktoś jak wyglądają aktualnie zarobki w skanskiej ?
          Ile może zarabiać inżynier po przyjęciu do firmy?
          • Gość: Ass IP: *.home.aster.pl 17.01.11, 22:13
            Ja też bardzo proszę o pomoc w podjęciu decyzji....na jakie zarobki mozna liczyc w dziale ofertowania w warszawie? Czy trzeba zostawać po godzinach w pracy? Baaardzo prosze pomożcie!!!
            • Gość: dario IP: *.bialnet.com.pl 19.01.11, 11:39
              a jak zarobki na stanowiskach kierowniczych? mam na mysli kier.bud i Project managera jak system premiowy etc?
              • Gość: Szyderca ;) IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.01.11, 16:49
                W ramach wartości dodanej Wrzucisz sobie w koszty budowę chatki, czasem ciut wstydu i pobiegasz w ręczniku po hotelu w poszukiwaniu ciepła i Masz wysmażony gry plan "PieMowania" ;).
                • Gość: zainteresowany IP: *.dynamic.chello.pl 20.01.11, 18:53
                  ????????, szyderco, co chciałeś przekazać?
                  • Gość: gość IP: *.ndi.com.pl 21.01.11, 08:28
                    Pewnie chodziło o niezbędnik valore aggiunto młodego PM'a, ale takie rzeczy to tylko w Lesznie, a tu mowa o OBO Wawa ;)
                    • Gość: nowy gość IP: *.dynamic.chello.pl 22.01.11, 22:55
                      czyli ...ja podobnie jak zainteresowany nie wiem o co chodziło szydercy. Mówcie jaśniej. Jestem elektrykiem z uprawnieniami i chciał bym wiedzieć, czy wysyłać CV na kierownika robót. Ile zarabia kierownik robót (ogólnie, bez względu na branżę :budowlana, elektryczna itd.)? Warto ryzykować i zmieniać pracodawcę na SKANSKA?
                      • Gość: autor IP: *.dynamic.chello.pl 25.01.11, 20:09
                        w dzisiejszych czasach zwolnień za przekręty? niewiadomo kto jeszcze poleci? , ile ludzi powiazanych?. obecnie firmę postrzega się jak jedno wielkie g.., póki na szczeblach kierowniczych uklady uklady układy z dostawcami, hurtowniami nie ma co się pchać. No może inaczej jest w Warszawie, bo w Wlkp hoho, bedziemy świadkami upadku.
                        • Gość: gosc IP: *.182.28.35.nat.umts.dynamic.eranet.pl 30.01.11, 15:32
                          no ale jak jest w wawie i co z kasą? jak wygląda ścieżka kariery etc?
                          • Gość: szyderca IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 31.01.11, 15:52
                            Jeżeli Jesteś studentem lub świeżo opierzonym inżynierem, to warto :) "Ścieżka kariery" spokojna i bez emocji - Zapytaj wprost HR. SK stawia na młodość, doświadczenie może przeszkadzać ;) Finanse jak wszędzie w tej wielkości korporacjach. Pytanie o poziom jest na miejscu podczas castingu, a nie na forum, to też jedna z zasad zachowania się przy stole, o pieniążkach się nie mówi wszem i wobec. Pieniążki się po prostu ma zgodnie z tym, co się wynegocjuje. Czy jakoś tak ;) Pozdrawiam.
          • Gość: art IP: *.142.citypartner.pl 19.02.13, 18:06
            nie polecam, praca po 10-12 a nawet 15 godzin. Zdarzają się (regularnie) pracujące soboty, oczywiście bez możliwości odebrania wolnego dnia w tygodniu. Więc pytanie powinno wyglądać inaczej, ile powinno się zarabiać na takich warunkach? Co z tego że dostaniesz za to 3500zł na rękę jako inżynier budowy, skoro przy założeniu tej ilości nadgodzin można wyciągnąć więcej w mniej wymagającej pracy.
    • Gość: matt IP: *.icpnet.pl 25.05.11, 16:54
      Witajcie! Czy ktoś wie ile zarabia student w programie Letnich Praktyk Skanska?
      Dzięki za odp.
    • Gość: kruk IP: *.dynamic.chello.pl 24.08.11, 00:11
      A czy może ktoś orientuje się w stawkach wynagrodzenia prawników w SKANSKA? Chodzi mi o placówki poza Warszawą.
      • a jak to jest w przypadku inż budowy, czy poza podstawą dostaje wynagrodzenie za przepracowane nadgodziny oraz soboty? (w jakiej formie, dodatki zgodnie z kodeksem, ryczałt czy jeszcze inaczej?) póki co nie widzę żadnej ewidencji nadgodzin na budowie...
        chodzi o placówki poza Warszawą.
    • Gość: NM IP: *.180.219.141.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 21.11.11, 14:14
      Hej
      Czy możecie coś powiedzieć o pracy w biurze w Wawie?
      Jaki tam jest klimat (przedział wiekowy ludzi)?
      Jakie zarobki?
      Jakie umowy proponuję?
      Czy dają jakieś benefit'y na początek?

Proszę o wszelkie info!!
      dzięki z góry :)
      • Gość: Anka IP: *.play-internet.pl 28.11.11, 16:31
        Mam pytanie odnośnie pracy w skanskiej czy ktoś się orientuje czy podczas procesu rekrutacyjnego mają w zwyczaju weryfikować poprzednich pracodawców? Tzn czy dzwonią i pytają o opinie? Chodzi mi o stanowisko biurowe nie prace na budowie np.
        • Gość: portalu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.11.11, 21:30
          NIKT Wam nic nie powie o zarobkach w SKANSKA. Po co w takim razie żałośnie pytacie "powie ktoś, "niech ktoś powie". O zarobkach się nie mówi, i nikt takim desperatom na forum Praca nie powie ile dokładnie zarabia w SKANSKA. Przecież wątek wyczerpał się parę miesięcy temu, po co ciągle chcecie informacje, których Wam tu nikt nie udzieli?
          • Gość: filip IP: *.dynamic.chello.pl 19.08.12, 20:07
            2900 na reke 3 tygodnie temu kontrakt pracuje jako inzynier budowy w szczecinie przy przebudowie starej fabryki ubran na centrum innowacji technologi wydaje mi sie ze to bardzo dobra pensja na start + ubezpieczenie +w pracy normalnie cattering wybierasz co chcesz zjesc+dodatki
    • Gość: były pracownik IP: *.181.39.135.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 30.01.13, 14:03
      firma dno, jeśli ma ktoś ambicje to niech omija tą firmę z daleka bo nic się w niej nie nauczy
    • Gość: jeszcze pracownik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.13, 21:34
      hmm....
      ....jak jestes im potrzebny to będą Cię poklepywać i slodzić bylebyś tylko pracował nawet po 13h....
      ....jak już osiągną cel to Cię zwolnią, wyrzucą jak psa... i jeszcze śmią mówic że przecież dostaleś odprawę...
      ....w zależności od PM albo da Ci pracę albo pogni i weźmie podwykonawcę czerpiąc dodatkowe profity z "kopertówek".....
      Skanska >na zewnątrz cudnie i pięknie a w środku robaczywie...
      choć nie powiem.. płacą na czas i socjal maja całkiem dobry... to jedyne plusy
      • Gość: Gość IP: *.dynamic.chello.pl 06.03.13, 15:21
        Skąd ja to znam :) Sama prawda , pracowałem tam ponad rok i mogę się tylko zgodzić , na zewnątrz reklamy, logo, nagrody dla pracodawcy roku, nacisk na bhp a tak naprawdę to jedno wielkie bagno, bez wielkich szans na podwyżkę i awans,niekompetentni ludzie, mydlenie oczu i obiecanki, może niektórzy trafili na lepsze zespoły i PM-ów i dobrze im jest , ja jestem zawiedziony
        • Gość: Autor IP: *.play-internet.pl 25.03.13, 09:51
          Potwierdzam, pracowałem w Kieleckim oddziale OBO w nadzorze (biały kask). Masakra.Najgorsza praca w moim życiu jeżeli chodzi o stosunek człowieka do człowieka. Hamstwo jakiego nie znajdziecie gdzie indziej. Zapieprz po 12 godzin dziennie w delegacjach, a nadgodziny dla nadzoru tylko w ilości: 33. Łamane wszystkie zasady obowiązujące w Kodeksie Skanska. Najlepsze jest to że nie można ich nawet wyegzekwować bo "wypier...kurw..".Wieczny stres i poniżanie innych stojących niżej w "wojskowej" hierarchii, szczególnie podywkonawców. Pracownicy fizyczni Skanska są tak zestresowani i zastraszeni jak na gestapo.
          Wiadomo, że rynek jest trudny, ale to jest karygodne czyste "Polactwo" w najgorszym kiekeckim wydaniu.
przejdź do: 1-100 101-111
(101-111)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.