Dodaj do ulubionych

Beverly Hills Video

IP: *.net-serwis.pl 27.06.08, 15:02
Czy ktoś orientuje się jak wyglada tam praca i zarobki?
Obserwuj wątek
    • Gość: CZARNA OWCA Re: Beverly Hills Video IP: *.aster.pl 01.11.08, 00:47
      ta firma to jedno wielkie bagno, pracuje tam około rok czasu i moge ci powiedzieć i wszystkim zainteresowanym że zarobki są gó......
      atmosfera jest zalżna od ludzi, ja myslałem że moi koledzy są w porządku, ale mniejsza z tym. do tej pory ta praca była dla mnie wszystkim, lubiłem tam przychodzić, ale z dniem dzisiejszym przestała nią być. Mimo pochwał od kierownictwa za dobrze wykonywaną prace zostałem czarną owcą.
      Powracając do temetu firma tnie koszty w każdy możliwy sposób, jak tylko pozwalają na to przepisy. jęsli chcesz dobrze zarobić i niechcesz aby robili cie w ch...a nie idź tam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        • Gość: CZARNA OWCA Re: Beverly Hills Video IP: *.um.warszawa.pl 22.04.11, 09:33
          Witam ponownie szanownych FORUMOWICZÓW, wbrew temu co zostało napisane pod moimi postami (jeszcze z 2008 roku), ani nie zostałem zwolniony z firmy, ani tym bardziej nikogo nie okradłem, chociaż w mojej placówce znalazł się złodziej jednak dużo później niż był napisany tamten post. Co do firmy nadal podtrzymuje to co napisałem wcześniej chociaż z tego co wiem firma jest w jescze gorszym stanie niż wtedy. Z firmy odszedłem pod koniec 2010 roku więc stosunkowo nie tak dawno, a może i nie bo przed większymi zmianami. Od tamtej pory zachaczyłem jeszcze o kilka firm (oczywiście z większymi zarobkami) ale żadne mnie nie satysfakcjonowała, dopiero teraz jest dobrze, ale to już inna historia. Powracając do BHV prawdą jest że masz elastyczny grafik, praca po 12h można się przyzwyczaić ale nie dokońca.
          Ale powiem wam co wyniosłem z mojego doświadczenia ta firma może daleko ma do ideału, ale jest w niej coś dobrego, mianowicie organizacja wszystko jest dopięte na ostatni guzik nie ma bajzlu, rozliczas się ze wszystkim na czas nie czekasz, nie upominasz się onic np. o głupie RAMUA, które dostajesz co miesiąc bez większych spóźnień. ale takie szczeguły dostrzega się dopiero jak doświadczysz czegoś gorszego np. zostałem wysłany w delegacje (pracując już w innej firmie) wszystko miało być załatwione a na miejscu opkazuje się że niemasz gdzie spać bo z biura ktoś zawalił i niezarezerwował hotelu, za pociąg płacili ale już dotarcie na mijsce to jak najtaniej (czyli własne nogi z walizką w obcym mieście). Podoba mi się również to że niby mała rzecz ale zawsze : masz problemy z systemem możesz liczyć na przyjazd informatyka, sprzęt jest regularnie czyszczony i naprawiany w miare możliwości, zamiast bawić się w technika-informatyka bez doświadczenia tylko poto by móc pracować na jakimś złomie i wykonywać swoje obowiązki;)
          Troche się rozpisałem i odbiegłem od tematu ale chciałem troche wyjaśnić potencjalnym pracownikom firmy praca jest niewdzięczna nie zarobisz dużo pracując prawie cały rok stojąc za kasą (zakaz odpoczywania ["jeśli odpoczywasz to znak że się nudzisz a to oznacza że brak ci zajęcia-więc napeno coś dostaniesz]) Jeśli chodzi o mój poprzedni post to byłem troche wściekły za pominięcie mnie przy awansach.

Pozdrawiam CZARNA OWCA z pięknej STOLICY
          • Gość: krupier Re: Beverly Hills Video IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.11, 13:56
            Dni firmy już policzone. Prawdopodobnie sieć Beverly Hills Video przekształci się całkowicie w sieć sklepów zoologicznych Hau&Miau. Obecnie zwalnia wszystkich wartościowych ludzi (kierowników salonów, ich zastępców) zostawiając najtańszą siłę roboczą.
            Niestety obroty spadają drastycznie, a szkoda bo trudno będzie zastąpić tę sieć czymś innym.
            Firma musi oszczędzać na czym się da. Zwalnia ludzi na maxa. Obcina etaty.
            Wygląda to jak w przysłowiu:
            Można sobie poradzić bez ludzi utalentowanych. Potrzebni są ludzi posłuszni...
    • Gość: rwer Re: Beverly Hills Video IP: 83.143.140.* 09.01.11, 12:48
      Tak sie nieraz zastanawiałam... kto w dzisiajszych czasach w dobie powszechnej kablówki lub rozwinietej sieci kin, ewentualnie internetowych "wypożyczalni" ... korzysta z wyporzyczalni takich jak BHV. Pytam, bo mnie to zwyczajnie ciekawi i jakos tak dziwi. Wydawalo mi sie że ta instytucja świeci pustkami... ale w takim przypadku chyba nie byloby jej nadal na rynku. Duzo macie tam klientów???
      • Gość: gość Re: Beverly Hills Video IP: *.dynamic.chello.pl 15.01.11, 01:32
        klientów jest sporo. w weekendy i święta nawet kilkaset osób a utargi sięgają nawet ponad 12 tys za taki dzień. Jestem pracownikiem tej firmy ponad pół roku pensja jest marna i ciągle słychać teksty " jak nie wypracujecie, nie sprzedacie to zabiorą premie". praca też nie jest jakaś łatwa jak się wydaje. Praca w święta to jakiś obłęd a do tego płaca minimalna i praca najczęściej po 12h a gdy masz nadgodziny wyrobione to przymusowo na urlop jesteś wysyłany. Praca dobra na wakacje nic więcej.
          • Gość: gosc Re: Beverly Hills Video IP: *.icpnet.pl 23.01.11, 11:32
            PORAZKAAAAAA....odradzam prace tam....wyzysk wyzysk wyzysk(chociaz z boku wydaje sie ze to taka swietna praca)juz bym wolał isc do Mc donalda......jak sie popracuje pare miesiecy to wtedy sie na tej pracy pozna....Ja na szczescie znalazłem coś nowego wkoncuuuu!!!!!
            • Gość: CZARNA OWCA Re: Beverly Hills Video IP: *.um.warszawa.pl 22.04.11, 09:35
              Witam ponownie szanownych FORUMOWICZÓW, wbrew temu co zostało napisane pod moimi postami (jeszcze z 2008 roku), ani nie zostałem zwolniony z firmy, ani tym bardziej nikogo nie okradłem, chociaż w mojej placówce znalazł się złodziej jednak dużo później niż był napisany tamten post. Co do firmy nadal podtrzymuje to co napisałem wcześniej chociaż z tego co wiem firma jest w jescze gorszym stanie niż wtedy. Z firmy odszedłem pod koniec 2010 roku więc stosunkowo nie tak dawno, a może i nie bo przed większymi zmianami. Od tamtej pory zachaczyłem jeszcze o kilka firm (oczywiście z większymi zarobkami) ale żadne mnie nie satysfakcjonowała, dopiero teraz jest dobrze, ale to już inna historia. Powracając do BHV prawdą jest że masz elastyczny grafik, praca po 12h można się przyzwyczaić ale nie dokońca.
              Ale powiem wam co wyniosłem z mojego doświadczenia ta firma może daleko ma do ideału, ale jest w niej coś dobrego, mianowicie organizacja wszystko jest dopięte na ostatni guzik nie ma bajzlu, rozliczas się ze wszystkim na czas nie czekasz, nie upominasz się onic np. o głupie RAMUA, które dostajesz co miesiąc bez większych spóźnień. ale takie szczeguły dostrzega się dopiero jak doświadczysz czegoś gorszego np. zostałem wysłany w delegacje (pracując już w innej firmie) wszystko miało być załatwione a na miejscu opkazuje się że niemasz gdzie spać bo z biura ktoś zawalił i niezarezerwował hotelu, za pociąg płacili ale już dotarcie na mijsce to jak najtaniej (czyli własne nogi z walizką w obcym mieście). Podoba mi się również to że niby mała rzecz ale zawsze : masz problemy z systemem możesz liczyć na przyjazd informatyka, sprzęt jest regularnie czyszczony i naprawiany w miare możliwości, zamiast bawić się w technika-informatyka bez doświadczenia tylko poto by móc pracować na jakimś złomie i wykonywać swoje obowiązki;)
              Troche się rozpisałem i odbiegłem od tematu ale chciałem troche wyjaśnić potencjalnym pracownikom firmy praca jest niewdzięczna nie zarobisz dużo pracując prawie cały rok stojąc za kasą (zakaz odpoczywania ["jeśli odpoczywasz to znak że się nudzisz a to oznacza że brak ci zajęcia-więc napeno coś dostaniesz]) Jeśli chodzi o mój poprzedni post to byłem troche wściekły za pominięcie mnie przy awansach.

Pozdrawiam CZARNA OWCA z pięknej STOLICY
                • Gość: tosia Re: Beverly Hills Video IP: *.dynamic.chello.pl 30.07.11, 02:12
                  Chciałabym tylko żebyście się podpisali imieniem i nazwiskiem.
                  Praca, jak praca. Dla mnie 12 godzin przy pełnym etacie to rewelacja - trzy, czasem cztery dni pracy w tygodniu. Kasa? Jak umiesz dbać o siebie i reprezentujesz sobą coś więcej niż ludzie ze stacji benzynowej możesz całkiem nieźle zarabiać. Wystarczy wiedzieć czego się chce. Oczywiście nie mówię o zarobkach 3-4 tysiące, mi moja pensja starcza. Zaznaczę, że studiuję i utrzymuję mieszkanie... Pracuje tu prawie dwa lata. Jedyne co mi przeszkadza to nie wykształcona kadra kierownicza, kierownik salonu który nie może się pochwalić licencjatem, a co dopiero maturą to lekka żenada.
                  Ludzie z którymi pracuje są niesamowici, uwielbiam ich. Tak samo klienci, same poważne wykształcone osoby, z którymi można porozmawiać.

Na koniec, niestety firma obniżyłą standardy... Baaaardzooo!
                  • Gość: pracownik Re: Beverly Hills Video IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.02.12, 23:11
                    To sama się podpisz bo nie widze twojego imienia i nazwiska. Po drugie pewnie jestes jakąś zadumaną osobą ktora uważa się za kogos lepszego od pracownika stacji.. a skoro twierdzisz ze praca jest w porzadku co do płacy to faktycznie musisz być wykształcona i na poziomie<haha>. Co do firmy się nie wypowiadam.. przecież sami się ładnie kończą..
                    • Gość: pracownik2 Re: Beverly Hills Video IP: *.dynamic.chello.pl 17.03.12, 21:30
                      drogi pracowniku :) skoro twierdzisz, że się "kończą" (oni? przecież sam tam pracujesz), to czemu nie szukasz innej pracy ... Wogóle się dziwię, że ktoś, kto jest aktualnie pracownikiem BHV, tak strasznie marudzi ... Dlaczego nie idziesz gdzieś indziej do pracy ? Nie chcą przyjąć ? Gorzej płacą ? Więcej roboty za te same pieniądze ?
                      • Gość: Pracownik z Łodzi Re: Beverly Hills Video IP: *.toya.net.pl 12.04.12, 14:03
                        Pracowałem w salonie 07 w Łodzi robilem tam 3 lata i zrezygnowałem pod koniec 2011 roku w październiku. Praca tylko dla studentów i osób uczących się. Na stałe się nie nadaje chyba że ktoś lubi zarabiać 11,50 brutto za godzinę na stanowisku kierownika zmiany (podobno w innych miastach są lepsze stawki ale nie wiem). Ogólnie praca ciężka mimo że z boku ktoś mógłby Ci powiedzieć ze "co ty czlowieku masz tam do roboty" (głupi ludzie którzy nie mają pojęcia o tej pracy). Na stanowisku kierownika zmiany pracowałem po 12 godzin zazwyczaj, samotnie bez pracowników na 200 metrach kwadratowych (ogólnie masz wysokie stanowisko ale robisz tam wszystko sprzątanie, dokumentacja, obsługa klienta, przyjmowanie dostaw i dużo dużo wiecej) Jedynie w weekendy i swięta dostajesz pracownika. nie ma żadnych dni wolnych jak święta czy coś pracujesz prawie jak na stacji benzynowej (kiedyś było wolne ale zlikwidowali). Z tego co wiem to prowadzą zmiany już zwykli instruktorzy za 9 zł brutto czyli jeszcze gorzej niż miałem ja. Firma bardzo tnie koszty bo z każdym rokiem są mniejsze obroty. Ogólnie maja bardzo duże i restrykcyjne wymagania co do obsługi klientów itp a jak nie wyrobisz normy i nie wcisniesz klientowi odpowiednio dużo rzeczy to zabiorą ci premie (premia wynosila 1 zł brutto do każdej godziny). Ogólnie jeśli chodzi o kierowników i zarządców to już nie został tam prawie nikt wartościowy wszyscy którzy mieli swoje zdanie zostali zwolnieni albo sami odeszli, zostały same marionetki które zrobią wszystko co kierownik operacyjny im powie. Plusy tej firmy to to że zawsze kasa jest na czas i maja fajne filmy. A no i ludzie z którymi pracowałem byli ok.
                        • Gość: tyrym Re: Beverly Hills Video IP: *.31.108.145.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 01.08.12, 23:51
                          zgadzam się z kolegą.wszystkie dni wolne zlikwidowali.pracowałam tam 4 lata.jedyne plusy to co kolega pisał wypłata na czas i filmy :) firma zwalnia pracowników i zatrudniają nowych za niższą kasę. niektórzy sami odchodzą tak jak ja jak znajdą lepiej płatną pracę. lepiej iść np do marketu na kasę płaca ta sama ALE siedzisz i pracujesz w normalnych godzinach a święta są wolne.BHV upada i chwyta się wszystkiego po kolej: najpierw sklepy zoologiczne, później in post a teraz lumpeksy!!!!!
                          • Gość: Gość Re: Beverly Hills Video IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.12, 20:30
                            Witam
                            Firma z dnia na dzień obniża swój poziom. Od pracowników wymaga się i owszem, ale nawet klienci rozumieją, że trudno być uśmiechniętym i otwartym na klienta, kiedy w wypożyczalni panuje upał, a jeden pracownik robi za znawcę tematu, sprzedawcę piwa i sprzątacza w jednym.
                            Do tego atmosfera, która ponoć kiedyś była super, ale teraz już nie jest, bo ludzie, którzy myślą są zwalniani, a przyjmuje się nowych za głodowe stawki. Do tego dochodzi praca w lumpeksach, dźwiganie, remonty itd.
                            • Gość: mówiła Re: Beverly Hills Video IP: *.play-internet.pl 05.03.13, 23:03
                              dokładnie! pracuje w innym mieście niż wawa ale to prawda.stawka najniższa krajowa a co chwilę telefon od kierownika zrób to tamto nawet instruktor przeprowadza rozmowy rekrutacyjne!gdyby nie ja sklep w mieście w którym pracuje by nie istniał bo kierownik nawet nie potrafi toneru zamówić! a zarabia trzy razy tyle co ja! a praca w lumpie coraz gorzej tylko godziny na wykladanie towaru ucinaja!pracuj za free-to motto firmy!!
    • Gość: Eskisehir Re: Beverly Hills Video IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.12, 12:35
      Ogólnie praca nie jest łatwa, na zmianie przebywa jeden pracownik i tylko on jest odpowiedzialny za czystość w calej wypozyczalni - mycie podlog, polek z filmami, roznoszenie pudelek, dokladanie towaru... A dodatkowo obsluga klienta. Często jest tak że nie ma klientów wogole, wszystko jest zrobione ale POLITYKA firmy nie pozwala by pracownik sie nudził więc zawsze coś sie znajdzie, przeciez cos zawsze może być "czyściejsze". Firma sie przebranzowuje wiec co rusz otwierane są nowe lumpeksy. Kto jest odpowiedzialny za pomoc w przygotowaniu sklepu? Pracownicy wypozyczalnu ktorzy nie moga zrealizowac swoich godzin w wypozyczalni, wiec sila rzeczy MUSZA isc do lumpeksu... Jak wyglada praca w lumpeksie? polega na noszeniu worów z ciuchami (20-35kg wory) a jest ich sporo, nastepnie segregowaniu i wieszaniu na wieszakach. Niektore wory trzeba zaladowac na palety wedlug scisle okreslonych norm - one leca na inne miasta. Jest to ciężka fizyczna praca na którą "ZAPRASZAJA" nie tylko przy okazji otwarcia sklepu, ale takze przy okazji kazdej dostawy - stawka ta sama jak wypozyczalni.

Częstą praktyką jest też w ramach nie zrealizowania godzin etatowych (nie z winy pracownika) przydzielania "urlopów". Tak więc nie nastawiajmy sie na dłuższe wakacje bo urlop moze nam sie stopniowo konczyc.

Wypozyczalnia pracuje 365 dni w roku, kwestia dogadania z innymi pracownikami, jednak jest wiadomo ze zawsze jakis "wazny" dzien spedzimy w pracy.
      Jeśli chodzi o pieniądze to są one rzeczywiście zawsze na czas jednak stawka jest naprawde głodowa, do tego na umowie o prace, po podatkach zostaje niewiele.
      Jedynym plusem jest atmosfera w pracy, to ze wielu klientów jest naprawde spoko, ze mozna nawiazac jakies znajomosci dalsze, sympatycznie pogadac, no i filmy za darmo.
      • Gość: rosewawa Re: Beverly Hills Video IP: *.tvk.torun.pl 06.05.13, 10:28
        Pracowałam prawie rok w jednym z kupciuszków. Początek swojej pracy tam wspominam milo-chcialo się nawet wstawać do pracy i wsłuchiwać czasem naprawde meczących klientów. Ale to właśnie klienci napedzali nas do działania. Z czasem właściciele zaczęli od nas wymagać co raz to więcej. Musieliśmy wypełniać różne bzdurne tabelki itp. Kto tam pracował zapewne wie jak wyglądało zamknięcie - siedzisz po zamknieciu sklepu i męczysz się wiekowym systemem na dodatek wogóle nieprzstosowanym do sprzedaży w sklepie odzieżowym-ciecie kosztów. Ile razy się zdarzyło że system się popsuł i trzeba było siedzieć w pracy po godZinach za które nikt ci nie zapłaci.
        Jeśli chodzi o wymogi to w pewnym momencie poczulam się tak jakbym pracowała w ekskluzywn butiku prady a nie zwyklym lumpie. I TO ZA NAJNIŻSZĄ KRAJOWA!
        na dodatek przekrętów było pełno.
        Zacznę od tego że jestem drobnej budowy kobieta, podobnie jak moje koleżanki które ze mną pracowały. Co tydzień musialysmy nosić ponad 40 kg worki przy dostawach. workow co tydzień było ok 23 + mniej więcej tyle zwrotów!! dodatkowo trzeba zważyć każdy worek, bo niektore worki ważyły mniej niż było podane na kartce do niego przyczepionej.dodam też że dostawca który nam to dowozil nie raczył nam pomoc gdyż bolała go głowa..wiele razy musialysmy we dwie wnosić całą dostawę. po kilku miesiącach takiej pracy nabawilam się skrzywienia kręgosłupa.
        Ale oczywiście nikt się nie przejmował tym że wg przepisów kobieta może nosić do 12kg!
        kolejna rzeczą były godziny pracy. wiele razy dostawy wypakowywalysmy w nocy ale oczywiście nikt nam nie zapłacił dodatku za godziny nocne. Godziny były przypisywane na kolejny dzień,podobnie zresztą było z nadgodznami. wszystko aby tylko jak najmniej zapłacić pracownikowi.
        na dodatek mając stanowisko sprzedawcy musiałysmy załatwiać bardzo dużo spraw które były w obowiązku kierownika. zasada jest taka :ty robisz wszystko a kierownik zbiera owacje od przełożonych.ale wręczanie się innymi w tej firmie to norma. oczywiście bez żadnego dodatku za pełnienie nadobowiazkowych funkcji.
        na zmianie była tylko jedna osoba która musiała obsługiwać klientów, sprzatac sklep i social, ganiać złodziei, odpowiadac na maile i robić jeszcze 100 innych rzeczy a wszystko w jednym czasie.
        kolejna sprawa są wyjazdy i remonty jak już ktoś napisał. wynajęto nowy lokal który wygląda jak po ataki zombie? nieważne. pracownicy wyremontuja za najnizsza stawkę.
        o podrabianu podpisów juz nie wspomnę bo szkoda nerwów..
        uczciwość też zostawia wiele do życzenia. do końca będą ci wmawiac że firma się rozwija itp żebyś tylko nie złożył wypowiedzenia zanim oni ci dadzą. a dlaczego? a dlatego żeby byli ludzie do sprzątania całego bałaganu ;)
        na szczęście pieniazki były zawsze w terminie chociaż i z wypłatami bywały problemy.
        gdyby tylko pracodawcom tej firmy zależało na interesie tak jak pracownikom to wszystko by się kręciło. jednak ciecie kosztów na każdy możliwy sposób prowadzi do zguby jak widac. ale co się dziwic. w tych czasach to już norma.
                • Gość: bhvvvvvvvv Re: Beverly Hills Video IP: *.olsztyn.vectranet.pl 15.05.13, 15:41
                  Przyjdzie do was pismo z Funduszy, które trzeba odesłać na adres w liście. Najpierw to będzie tylko część wynagrodzenia. Pozostałą cześć może rozporządzić Syndyk. Także wypłata będzie na raty i rozłoży się w długim czasie.

Dokładnie wcześniej ludziom nie powiedzieli, bo każdy na L4 poszedłby sobie, a przecież ktoś musi uprzątnąć ten cały bałagan, zdemontować rurki itp
                  Kupciuszki miały się dobrze - dostawy czasem były tragiczne, ale sprzedawało się. Dziwi mnie, że od roku otwierając tylko sklepów, inwestując w banery reklamowe, naklejki, które mało nie kosztują - firma nie potrafi się utrzymać na rynku, gdzie wcześniej prowadzili BHV od x lat, także nowicjuszami nie są.
                • Gość: ruda27 Re: Beverly Hills Video IP: *.internetia.net.pl 15.05.13, 23:14
                  No wlasnie ciekawe to jest...10 maja dzwonilam i nikt nic nie wiedzial o upadlosci a 12 maja dostalam pismo że firma podkreslam 9 maja złozyla wniosek o upadlości! To skoro zlozyli ten wniosek 9 to 10 maja nikt nic nie wiedział? Świadectwa pracy wysłali ale zadnych dokumentów do podpisu zeby nam fundusz wyplacil to nie! Ciekawa jest jak to długo potrwa......I co nam zostalo czekac albo złozyc sprawe do sądu.....Juz kiedys mieli prolemy i wyszi z tego a teraz co? nagle taka upadłość chociaż i tak niektore wypozyczalnie dzialaja do dnia dzisiejszego.....
              • Gość: gość 7 Re: Beverly Hills Video IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.13, 19:36
                Upadłość? teraz tak się nazywa wyciąganie pieniędzy od państwa!! Ogłosili upadłość,zmienił się prezes,zmieni się nazwa(?) a w tych samych punktach(bynajmniej u mnie)pojawili się nowi ludzie z Warszawy i ruszają z handlem . My szaraki zostałyśmy na razie bez pieniędzy ale kogo to obchodzi czy ja dzisiaj mam na "chleb".wypłata będzie ale za ok.2 m-ce a co mam zrobić teraz?
              • Gość: ruda27 Re: Beverly Hills Video IP: *.internetia.net.pl 19.05.13, 20:01
                Do KL.. Ja widze ze ty nie masz z tym problemu, a co tam że wypłaty nie było i nie wiadomo kiedy będzie pracodawca sie nawed nie wysilił wyslać informacji do pracowników...i nie mowie tu o tym mailu napisanego przez prawnika i wyslanego w imieniu pana prezesa... Bo powinno przyjśc pismo o upadlości i wraz z nia dokumenty do podpisania abysmy mogli odzyskac należne nam piniądze! Ale o czym my mówimy gdzie jak wiadomo firma dalej działa,.,.,.,.,
                • Gość: Byly pracownik Re: Beverly Hills Video IP: *.dynamic.chello.pl 19.05.13, 20:15
                  Firma nie jest jest jeszcze w stanie upadlosci, bo byloby to napisane na stronie ministerstwa sprawiedliwości, oraz w KRS pojawil by sie odpowiedni wpis o tym.

Niestety nie jest to takie proste w tej chwili w firmie jest Nadzorca ktory ocenia stan spolki i sprawdza czy JEMU sie oplaca ogloszenie upadlosci, jesli stwierdzi ze tak i sad go poprze to spolka bedzie miala ogloszona upadlosc, ale jak okaze sie ze nie ma kasy na to, spolka wejdzie w stan upadlosci ale dalej bedzie istniec i wtedy spolka musi sie zglosic SAMA do FGSP.

Pieniadze beda predzej czy pozniej, Ania P. ktora pracuje w biurze to osoba odpowiednia na odpowiednim stanowisku puki ona jest w biurze ja jestem spokojny, bo wiem ze zrobi wszystko co w jej mocy bysmy dostali pieniadze jak najszybciej.
                    • Gość: ruda27 Re: Beverly Hills Video IP: *.internetia.net.pl 23.05.13, 13:26
                      Hej..
                      Do ni,.,.
                      No niestety tez bylam w PIP i własnie to samo usłyszałam przykre ale prawdziwe....
                      Jest jeszcze jedna opcja wysłanie samemu badz tez przez adwokata pisma do spółki o zaplate zaleglego wynagrodzenie... nazywa sie to pismo przed sadowe w którym strona jest poinformowana że jeżeli do podanego terminu nie otrzymamy wynagrodzenia sprawa trafia bezpośrednio do sądu pracy.....
                      • Gość: KL Re: Beverly Hills Video IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.13, 20:39
                        Ludzie, zrozumcie ... jeśli firma jest w stanie upadłości (a zapewne wkrótce tak będzie), to składanie pozwów nic nie da.
                        Od momentu ogłoszenia upadłości przez sąd, syndyk ma miesiąc na wysłanie wniosków o wypłatę wynagrodzenia do FGŚP.
                        Następnie FGŚP ma miesiąc na wypłatę.
                        Co Wam da pozew ? Jeśli firma nie ma pieniędzy, to nawet wyrok sądu nic Wam nie da, prawo spółek i prawo upadłościowe jasno i wyraźnie określa co i jak.

Nie wiem o co pytacie w PIP, ale idźcie tam i spytajcie o FGŚP ...
                        A jak Wam się chce, to składajcie pozwy, skoro macie za dużo czasu ...
                        • Gość: Byly pracownik Re: Beverly Hills Video IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.13, 22:04
                          @ni i ruda

Nie wiem o co pytaliscie w pip-ie oraz czy wogole przedstawiliscie jak sprawa wyglada, bo przypuszczam ze pytanie pracownika Pip bylo: "Czy firma oglosila upadlosc?" a wasza odpowiedz: "NIE", lub scenariusz mogl wygladac tak:

Rozdygotany byly pracownik: NIE PLACA MI WYNAGRODZENIA!! CO MAM ROBIC ?!
                          Znudzony pracownik PIP: Jak to, dlaczego?
                          RBP: NIE PLACA! NIE MAJA ZAMIARU! ETC ITD ITP
                          ZP PIP: Pozew do sądu złożyć lub wezwanie do zaplaty przez adwokata... NASTĘPNY!!!!!

Wiem jestem cyniczny, ale sam bylem dzis u adwokata (nie taniego czy bezplatnego), i potwierdził mi to co usłyszałem od swoich przełożonych, że wynagrodzenia zostana wypłacone z opoznieniem ale beda, jedyny szkopuł jest taki że FGSP wyplaca wynagrodzenia do jakiejś kwoty, jako ze bylem u niego w innej sprawie nie wymagalem by mi powiedzial jaka to kwota.

Zamiast biadolić i myśleć jak tu wydać pieniądze niepotrzebnie na pozwy i bujanie sie po sądach to...

RUSZCIE SIĘ SZUKAĆ PRACY I INNYCH MOŻLIWOŚCI !!!
                          • Gość: KL Re: Beverly Hills Video IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.13, 22:47
                            maksymalna kwota do wypłaty to średnia krajowa, która obecnie wynosi ok 3700 brutto.
                            Oczywiście jest to wartość miesięczna. Jeśli ktoś otrzymywał mniej niż średnia krajowa, otrzyma całość wynagrodzenia - czyli np. nie otrzymał wynagrodzenia za kwiecień oraz 1 miesięcznego odszkodowania, więc FGŚP wypłaci całość za kwiecień i całe odszkodowanie.

polecam lekturę: www.fgsp.gov.pl/index.php
                          • Gość: ruda27 Re: Beverly Hills Video IP: *.internetia.net.pl 23.05.13, 22:56
                            Do Były pracownik
                            Nie ma jak z góry zakladać co i jak wygladało ;-)
                            A co do pracownika PIP to był mój ojciec i zapewniam Cie tak rozmowa nie wygladała,,,
                            Czepiasz sie ze ktoś zasięgnął porady a sam poleciałes do adwokata......
                            Firmą jes wygodniej oglaszac upadłość z wiadomych celów .....ale może byc tak ze sad po rozpatrzeniu nie przychyli sie do wniosku i nie stety żadnych piniedzy zFGSP nie bedzie....
                            • Gość: Byly pracownik Re: Beverly Hills Video IP: *.centertel.pl 24.05.13, 07:18
                              Widzisz ja wiem dokładnie jak sie ma sytuacja..

A co do mojego latania do adwokata to kłania sie czytanie ze zrozumieniem ...
                              Byłem u niego w INNEJ sprawie a ze był miły na tyle by rozwiać moje wątpliwości nie płacąc kolejnych 200 zł to sie zapytałem.

Co do braku ogłoszenia upadłości faktycznie tu sprawa przedstawia sie znacznie gorzej, ale nadmienie ze żadna z wyżej wypowiadających sie osób nie precyzowala o jakim scenariuszu rozmawiamy. Bo siać panikę jest banalnie prosto tylko nie wiem po co. Ja czekam do czerwca potem na spokojnie pójdę do adwokata o poradę w tej sprawie ale nie wcześniej bo nie ma po co
                              • Gość: KL Re: Beverly Hills Video IP: *.dynamic.chello.pl 24.05.13, 20:08
                                www.fgsp.gov.pl/page.php?id=75&rozwin=81&rozwin2=75&r=81&p1=75
                                I N F O R M A C J A
                                dla ubiegających się o wypłatę świadczeń pracowniczych

Podstawa prawna:
                                Ustawa z dnia 13 lipca 2006 r. o ochronie roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy (Dz.U. z 2006 r. nr 158 poz. 1121, z późn. zm.)

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 7 grudnia 2011 r. w sprawie wykazów, wniosków i wypłat świadczeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (Dz. U z 2011 r. nr 278 poz. 1635).

Warunkiem wypłaty świadczeń przez FGŚP z tytułu niezaspokojonych roszczeń pracowniczych jest wystąpienie niewypłacalności pracodawcy.

Niewypłacalność pracodawcy nie jest tu rozumiana jako niewypłacenie zaległych roszczeń pracownikowi przez pracodawcę ale - zgodnie z art. 3-8a ustawy - niewypłacalność zachodzi gdy:

Art. 3. 1. Niewypłacalność pracodawcy, o którym mowa w art. 2 ust. 1, zachodzi, gdy sąd upadłościowy, na podstawie przepisów Prawa upadłościowego i naprawczego, wyda postanowienie o:

-ogłoszeniu upadłości pracodawcy obejmującej likwidację majątku dłużnika;
                                -ogłoszeniu upadłości pracodawcy z możliwością zawarcia układu;
                                -zmianie postanowienia o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu na postanowienie o ogłoszeniu upadłości obejmującej likwidację majątku dłużnika;
                                -oddaleniu wniosku o ogłoszenie upadłości pracodawcy, jeżeli jego majątek nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania;
                                -oddaleniu wniosku o ogłoszenie upadłości w razie stwierdzenia, że majątek dłużnika jest obciążony hipoteką, zastawem, zastawem rejestrowym, zastawem skarbowym lub hipoteką morską w takim stopniu, że pozostały jego majątek nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania.
                                • Gość: a Re: Beverly Hills Video IP: *.centertel.pl 04.07.13, 10:01
                                  ludzie, ja tego nie kumam. odłączyli mi telefon, nie mam jak spłacić raty kredytu (tylko proszę mi nie pisać, żebym znalazła sobie pracę, a nie marudziła, bo akurat miałam szczęście i znalazłam z dnia na dzień). naprawdę wszyscy będziemy tak pokornie czekać, aż oni ogłoszą upadłość? a może wcale tego nie zrobią? i co wtedy? podarujemy tak po prostu? naprawdę w tym wszystkim jesteśmy po prostu bez szans?
                                    • Gość: Niecierpliwa Re: Beverly Hills Video IP: *.bialapodlaska.vectranet.pl 08.07.13, 16:37
                                      Podobno Sąd ma na wydanie decyzji dwa miesiące, a okres ten minął około 2 tygodni temu.
                                      Ktoś się orientuje ile czasu możemy czekać? Pół roku, rok, a może więcej?

Dla mnie i innych osób, które są na L4 w ciąży sytuacja jest beznadziejna, ponieważ jesteśmy bez środków do życia a pracy przecież w tym stanie nie podejmiemy!
                                      Po otrzymaniu wypowiedzenia, przejąłby nas ZUS i miałybyśmy zasiłki a tu- o ironio losu- kobiety w ciąży są chronione prawem pracy i nie można ich zwolnić. Wypowiedzenie może jedynie wręczyć syndyk po ogłoszeniu upadłości. A kiedy wejdzie owy Pan? A co jeśli decyzja Sądu będzie negatywna?
                                      Sprawa nadaje się do TV.
                                        • Gość: IWI Re: Beverly Hills Video IP: *.tktelekom.pl 19.08.13, 12:41
                                          W dniu 8 lipca 2013 roku Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie Sąd Gospodarczy X Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i naprawczych wydał postanowił ogłosić upadłość BEVERLY HILLS VIDEO sp. z o.o z siedzibą w Warszawie obejmującą likwidację majątku dłużnika oraz wyznaczyć syndyka masy upadłości w osobie Adama Domagalskiego.Biuro Syndyka Masy Upadłości
                                          ul. Szczecińska 16
                                          05-300 Mińsk Mazowieckisyndyk: Adam Domagalski
                                          tel.: 604 407 406
                                          mail: adomagalski.syndyk@gmail.com
                                          mail biuro: recepcja@bhv.plInformacja:
                                          W dniu 1 sierpnia 2013 roku syndyk złożył do GFŚP zbiorczy wykaz niezaspokojonych roszczeń pracowniczych. FGŚP w termnie do 30 dni zweryfikuje wykaz i przekaże środki na wypłatę niezaspokojonych roszczeń (m.in. wynagrodzeń) na rachunek wskazany przez syndyka. W terminie do 7 dni syndyk przekaże środki pracownikom zgodnie ze sporządzonym i zatweirdzonym wykazem.Informacja dla Pracowników (8/8/2013):
                                          W związku z zapytaniami informuję, że zgodnie z Art. 237 puin „Nie wymagają zgłoszenia należności ze stosunku pracy. Należności z tego tytułu umieszcza się na liście wierzytelności z urzędu”

Przepis zwalnia pracowników upadłego (BHV) z obowiązku zgłoszenia wierzytelności które wynikają z listy płac albo z dokumentów na podstawie których się je sporządza.

Wierzytelności podlegające z mocy ustawy umieszczeniu na liście wierzytelności z urzędu podlegają uznaniu na tej liście w kwocie wynikającej z dokumentów bezspornych. Nie oznacza to, iż wierzyciel (pracownik) nie może zgłosić swojej wierzytelności. W szczególności powinien to uczynić, gdy istnieją jakiekolwiek wątpliwości co do tego, że dokumenty znajdujące się w dyspozycji syndyka i mają charakter bezsporny.

Krótko mówiąc, ja jako syndyk umieszczę na liście wierzytelności wszystkie należności ze stosunku pracy - nie wypłacone wynagrodzenia, odprawy i odszkodowania - na podstawie posiadanych list płac.
                                                • Gość: Niecierpliwa Re: Beverly Hills Video IP: *.bialapodlaska.vectranet.pl 20.08.13, 09:31
                                                  Nie takim tonem proszę.

Takie drobne szczegóły niestety są często bardzo istotne.
                                                  Skoro odbieram świadectwo pracy i nie odwołuję się o sprostowanie, oznacza zgodę z tym co jest zawarte w piśmie, a ja nie podpiszę czegoś co nie jest prawdziwe, ponieważ boję się, że nie odzyskam pieniędzy (które rzekomo zostały mi wypłacone)- logiczne.
                                                  To, że kadrowej (czy komu innemu, kto się teraz zajmuje dokumentami) nie chce się bawić w korekty, to już nie mój problem.
                                                  Nadmienię, że radzę się u fachowców odnośnie każdego kroku/pisma (z RMUa tez zapytam w razie potrzeby ;)).
                                                  Mam prawo i chęć do napisania sprostowania i to uczynię. Ty nie musisz.

• Gość: syndyk Re: Beverly Hills Video IP: *.dynamic.chello.pl 27.08.13, 21:13
                                                    nie wiem czy wiecie ale brakuje dwóch dokumentów:
                                                    "Ponadto informuję, że załączone do wykazu dokumenty nie spełniają wymogów formalno - prawnych określonych w § 3 ust. 2 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia
                                                    7 grudnia 2011 r. w sprawie wykazów, wniosków i wypłat świadczeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (Dz. U. z 2011 r. Nr 278 poz. 1635) bowiem do wykazu dołącza się:
                                                     kopię aktualnego odpisu z rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym z wpisem o ogłoszeniu upadłości;
                                                     uwierzytelnioną kopię zaświadczenia o nadaniu numeru identyfikacji podatkowej NIP
                                                    lub uwierzytelnioną kopię aktualnego potwierdzenia nadania numeru identyfikacji podatkowej NIP, o ile został nadany."

o zaświadczenie o nadaniu NIP do US syndyk wystąpił i złoży jak tylko go otrzyma natomiast wpisu o ogłoszeniu upadłości w KRS jeszcze nie ma i jest to zupełnie niezależne od syndyka
                                                  • Gość: iwi Re: Beverly Hills Video IP: *.cdma.centertel.pl 29.08.13, 16:05
                                                    "Informacja dla Pracowników 29/08/2013
                                                    W dniu 29 sierpnia 2013 roku do biura syndyka wpłynęło pismo z FGŚP wzywające do dostarczenia dodatkowych dokumentów do złożonego wykazu oraz informacja, że w dniu 21 sierpnia 2013 r. ogłoszone zostało przez Prezesa GUS nowe obowiązujące przeciętne miesięczne wynagrodzenie z poprzedniego kwartału, które wynosi 3.612,51 zł, co skutkuje koniecznością skorygowania wykazu z uwzględnieniem obecnie obowiązującego przeciętnego wynagrodzenia

Komplet poprawionych dokumentów będzie złożony przez syndyka w dniu 4 września 2013 r..

W związku z powyższym termin wypłaty świadczeń ulegnie prawdopodobnie przesunięciu na 3 lub 4 tydzień września 2013 r."

taki komunikat pojawił się na stronie BHV
                                                    co jak co podoba mi się to, że w jakiś tam sposób jesteśmy informowani o tym co się dzieje:)

mam pytanie może ktoś zna odpowiedź o co chodzi z tym przeciętnym średnim wynagrodzeniem jak to się ma (o ile w ogóle) do tych wypłat?
                                                  • Gość: syndyk Re: Beverly Hills Video IP: *.interwan.pl 29.08.13, 18:07
                                                    Wypłata świadczeń należnych pracownikowi ze środków funduszu ograniczona jest maksymalnie do tej kwoty za każdy miesiąc. Tzn. jeżeli komuś należy się wynagrodzenie za 2 mc to wypłata będzie maksymalnie 2 x kwota 3612,51 analogicznie jeżeli pracownikowi należy się odszkodowanie za skrócenie okresu wypowiedzenia np. za 1 mc to kwota wypłaty będzie ograniczona do kwoty 3612,51.

Oczywiście ograniczenie dotyczy tylko osób których miesięczne świadczenie (wynagrodzenie) było wyższe niż 3612,51.
    • Gość: Gość Re: Beverly Hills Video IP: *.icpnet.pl 17.09.13, 15:32
      Pojawiła się nowa informacja na temat naszych pieniędzy. W całym wpisie zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Mianowicie ten fragment:
      "Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu (zależy od dostępności środków finansowych) Fundusz powinien otrzymać środki...."

Czyli z tego wynika, że jest szansa, że Urząd Marszałkowski nie będzie miał środków finansowych na przekazanie do FGŚP i całość jeszcze się przeciągnie? Poprawcie mnie, jeśli coś kręcę..
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka