Dodaj do ulubionych

Złocienieckie kino

26.03.05, 21:54
Co sądzicie, by stare już złocienieckie kino zostało trochę odnowione i
bardziej unowocześnione?
Edytor zaawansowany
  • lukasz83zloc 27.03.05, 10:37
    w przyszłym roku bedzie gruntowny remont
  • 33kk 28.03.05, 11:32
    Mam nadzieje,że wymienią piekielną "młockarnię" zwana niesłusznie klimatyzacją.
  • keyzan 04.07.05, 18:28
    Oczywiście wkradł się błąd: ma być ,,kina", a nie ,,kona".
    Mam bowiem nadzieję,że kino jeszcze nie kona i faktycznie oferuje ciekawy
    repertuar na lato.
  • zlocienianka 28.03.05, 13:00
    NO gruntowny remont to by się przydał bardzo! Dużą wadą jest ten
    specyficzny "zapach". Nie da się tego uniknąć, bo każdy wie, że byłeś w kinie
    po zapachu ubrań. Na szczęście nasze kino wygląda w miarę z zewnatrz ( w
    porównaniu np. z kinem Goplana w Połczynie).
    Niech odnawiają i remontują jak najszybciej :)
  • keyzan 29.03.05, 12:29
    Niech remontują, a jakże. I niech wykażą się ciut większą operatywnością -
    operatorzy. Wiem,że na hity wchodzące na ekrany marne szanse, bo pierwszeństwo
    jak zawsze mają multikina i kina w duzych miastach, ale może warto byłoby
    zawalczyć , aby nowinki szybiej docierały do Złocieńca.Myślę, że wpłynęłoby to
    znacząco na frekwencję. A jesli mówimy o dżwiękach - klimatyzacja? - to oprócz
    poprawienia funkcjonowania tejże, może ....dolby stereo??? No, chyba nie
    przegięłam? W końcu w kulturę współczesną też należy inwestować. Spichlerz jest
    piękny, ale świat nie stoi li tylko na historii.
  • amara961 29.03.05, 15:31
    Zgadzam się z Keyzan - a od siebie nasze kino to wielka katastrofa. Ostatnio
    byłam w multikinie w Gdyni SILVER SCREEN. Aby w Złocieńcu była chociaż jedna
    taka "salka" ten dźwięk, obraz, klimat ach o czym ja piszę ...
  • mwi 05.04.05, 12:15
    ostatnio remont polegał na zamianie dużego panoramicznego ekranu na jakieś małe
    gówno nie wiem kto miał w tym interes oby jak najmniej takich remontów
  • selion 05.04.05, 17:44
    Przeczytsałam tylko dwa Twoje posty, a wszędzie tylko narzekanie i wszystko to
    dla Ciebie (cytuję) "gówno", a każdy to "głupek". Typowy fatalista.
  • sircom2 21.04.05, 02:08
    Hity i tak wszyscy w divx oglądają pół roku przed premierą :) Ale niekoniecznie
    hity a może w myśl zasady ccc (cena czyni cuda) trochę starszych filmów ale za
    to w dobrej cenie?
  • gregmar7 04.06.05, 22:28
    Bardzo dobry pomysł tak działaja kina w dużych miastach wieczorem w tygodniu
    puszczane są starsze filmy a bilet za 5 złotych, w weekendy nadal można
    puszczać hity za 15 czy 20 zł.
  • gregmar7 04.06.05, 22:26
    Większy ekran... Tego najbardziej potrzeba oraz dobre nagłośnienie i
    wygodniejsze siedzenia może być trochę mniej ich ale filmy mogą być częściej
    wyświetlane to by się wtedy bardziej opłaciło...
  • rzapa1 30.06.05, 11:02
    Ja poprę Sircom2. MASZ RACJĘ. Otóż i tak większość mieszkańców naszej mieściny
    ogląda film w div'x czasem nawet przed oficjalna premierą. Nie mówiąc już o
    tym, że to co można zobaczyć na ekranie kompa w kinie jest po pół roku. Ale nie
    w tym rzecz, bo przecież kino to kino i nie ma to jak duży ekran.
    A co do naszego kina to jest wiele do rzyczenia. Przedewszystkim cena, dość
    mordercza i nade wszystko zaporowa. Ceny biletów są porównywalne z cenami w
    multikinach. A warunki w naszym są wprost dziadowskie.
    Ja proponuję wywalić tą sieczkarnię, zrobić ogrzewanie(zimą bardzo przeszkadza
    szczękanie zębami kogoś obok i nie pozwala wczuć się w klimat filmu), wywalić
    te jakże wygodne fotele a wstawić coś innego. Po co tam tyle tych siedzeń, w
    zupełności wystarczyła by połowa, za to większe i wygodniejsze, no i z
    przestrzenią na nogi.
    Ale przedewszystkim CENA.
  • keyzan 04.07.05, 18:26
    A jaka jest oferta kona na lato?
  • 33kk 04.07.05, 21:28
    Kino działa (na szczęście). Seanse są zwykle w piątki, soboty i niedziele.
  • szczypior74 05.07.05, 09:06
    To pewnie w weekend w kinie tłumy.
    A po ile bilety?
  • keyzan 05.07.05, 19:38
    Dziękuję za informację.
  • rzapa1 11.07.05, 11:25
    Tłumy walą do kina drzwiami i oknami, tak mocno że na film "Królestwo
    Niebieskie" przyszło tyle ludu , że seans się nie odbył.
  • gawedziarz1 24.08.05, 08:43
    Widze ze nie masz dokladnie pojecia jak to wszystko wyglada.Cene biletu ustala
    producent... pracownicy kina nie maja tu nic do gadania.
  • zlocieniaszek 23.08.05, 22:27
    Otóż sytuacja wyglada tak. Pani Romana Kowalewicz (użyję pełnego imienia i
    nazwiska, bo większość ludzi na tym forum niekulturalnie nazywa ją pani Romą) -
    dyrektor ZOK-u już dawna przygotowuje sie do gruntownego remontu w kinie "Mewa".
    Tylko do wszystkiego trzeba dojść małymi kroczkami. Potrzebne są pieniądze. A
    jedynym źródłem dochodu kina są bilety. Jeżeli każdy z was chociaż co drugi
    tydzień wybrałby się do kina w Złocieńcu. Poświęcił by te parę złotych na bilet
    to napewno przyspieszyło by remont w kinie. Tyle, że każdy woli narzekać siedząc
    przed komputerem i oglądając filmy divx. Proponuje, żeby każdy kto uważa się za
    prawdziwego fana filmów zastanowił się czy nie mógłby pomóc w polepszeniu
    warunków w kinie w Złocieńcu, choćby tylko chodząc na filmy. Co będzie jak kino
    zostanie zamknięte, bo ZOK nie będzie miał na jego utrzymanie. Myślę, że to
    nastąpi wkrótce patrząc na liczbę osób podczas seansów. Kino będzie coraz
    starsze a z czego ZOK ma je utrzymać? Wiem, że teraz bardzo prydałby się czytnik
    światła czerwonego, ponieważ większość nowych filmów wymaga tego urządzenia. Bez
    niego nie będzie możliwe wyświetlanie hitów kinowych. A co do filmów, które
    mogłyby docierać do Złocieńca szybciej. Za każdy film kino musi zapłacić
    dystrubotorwi. Nowszy film albo bardziej znany kosztuje oczywiście więcej. Można
    też kupić kopie filmu od razu po premierze, ale to są strasznie duże pieniądze.
    Chociaż chciałem zaznaczyć, że Matrix Reaktywacja dotarł do Złocieńca w miesiac
    po światowej premierze właśnie w postaci kopii. Pozostaje mi tylko zachęcić
    chdzenia na seanse w kinie "Mewa", bo naprawdę warto obcować ze sztuką filmową w
    kinie a nie przed komputerem.
  • zlocieniaszek 24.08.05, 08:13
    Przepraszam za uzycie w tym poscie imienia Pani Romany Kowalewicz.
    Na forum powinnismy zostawac anonimowy. Wiec w innych postach bede uzywal
    jedynie Pani Dyrektor ZOK. Jeszcze raz z gory przepraszam.
  • selion 24.08.05, 08:52
    " Poświęcił by te parę złotych na bilet
    to napewno przyspieszyło by remont w kinie. Tyle, że każdy woli narzekać siedząc
    przed komputerem i oglądając filmy divx."

Ja wolę jechać do prawdziwego kina na przykład w Szczecinie (bo i tak często
    muszę jeździć do tego miasta), niż czekać jeszcze miesiąc lub więcej na film w
    Złocieńcu. Nie oskarżaj ludzi, że jak narzekają to tylko ci którzy siedzą przed
    komputerem z pirackimi filmami, ale trudno cieszyć się dobrym filmem, kiedy
    wygoda w kinie jest poniżej standartu.

Kino jednak nie jest takie złe, o czym pisałam wcześniej, bo od czasu do czasu
    puszczą ambitny film, których brak w mniejszych a nawet większych miastach,
    dobrze nagłośnią jakąś premierę. Do Mewy można pójść nie tylko na film, od
    czasu do czasu są tam organizowane inne rzeczy na przykład kabarety, co się
    bardzo chwali, bo złocienianom bardzo przydaje się trochę odetchnąć. :)
  • zlocieniaszek 24.08.05, 09:22
    to teraz mi napisz skad ma kino "Mewa" znalezc pieniadze na poprawieni standardu
    jak wiekszosc ludzi ze Zlocienca mysli jak ty. lepiej pojechac do Szczecina.
  • selion 24.08.05, 09:27
    Ja na przykad nie otwieram kina, bo nie mam na to pieniędzy, jeśli miałabym
    otwierać, to takie, które by spełniało chociaż podstawowe warunki wygody. Jeśli
    nie ma pieniędzy niech zwróci się z tym do UMiG, może z propozycją że będzie
    przy okazji organizować ciekawe małe imprezki, kino plenerowe (?), wystawy
    plakatów filmowych (?), aukcja takich plakatów (?), puszczać filmy o Złocieńcu
    (?), zaprosić znanych aktorów, którzy są lub byli ze Złocieńca lub okolic (?)
    Rozumiem, że kino nie ma pieniędzy i dlatego nie jest takie jakie być powinno,
    więc to krytykujemy, czy nam nie można?
  • zlocieniaszek 24.08.05, 13:29
    Miałem już nic nie pisać na tym forum, ale muszę Pani wyjaśnić parę spraw. Po
    pierwsze proszę nie oceniać moich postów jako mało inteligentnych, bo ja nie
    robię tego w stosunku do Pani. Uważam się za osobę na tyle inteligentną i nie
    pozwolę by ktoś temu zaprzeczał. Za nazwę bractwa przepraszam. Dzięki Pani wiem
    już jak się to pisze. Proszę tylko zauważyć że to nie tylko ja mam takie barki
    w gramatyce. A teraz co do kina. Plakaty są w kinie sprzedawane. Te które wiszą
    na holu są właśnie plakatami na sprzedaż. A co do przyjazdu znanych aktorów to
    chciałem przypomnieć, że 13 stycznia 2005 r. na pierwszy seans "Wesela" Wojtka
    Smarzowskiego przyjechał Pan Lech Dyblik (aktor ze Złocieńca) oraz Pan Bartosz
    Topa (znany z roli Zenka ze Złotopolskich). Pan Lech Dyblik obiecał że odwiedzi
    jeszcze Złocieniec wraz z jakimś znanym aktorem. Co do imprez plenerowych to są
    na nie potrzebne pieniądze. Kino powinno się samo utrzymywać a nie prosić UMiG
    o pomoc. Skądmożna mieć pewność, że po zainwestowaniu ludzie zaczną przychodzić
    do kina.
  • rzapa1 24.08.05, 10:57
    Ja zastosuję tu prawo sexu i biznesu. Żeby coś wyjąć trzeba najpierw włożyć.
    Trzeba zainwestować, a poźniej czekać na efekt, a nie odwrotnie.
  • zlocieniaszek 24.08.05, 13:30
    Jeżeli zna Pan instytucje która mogłaby zainwestować w remont kina to proszę
    napisać tak cenną uwagę na maila ZOK-u: zokzloc@pro.onet.pl
  • rzapa1 24.08.05, 13:44
    Ja?? Coś się chyba Panu pomyliło. Mi nie płacą za to więc po co mam to robić ??
    Żeby wspierać kulturę Złocieńca?? Ja już dawno zostałem skutecznie zniechęcony,
    co nie raz opisywałem na forum. Są osoby na stanowiskach, które mogą się tym
    zająć.
  • rzapa1 24.08.05, 13:47
    Poza tym zamiast wydawać pieniądze na małoformatowe imprezy wystarczy
    zainwestować je w remont. Budżet miasta jest też duży. Wystarczy żeby Ci co tam
    siedzą pomyśleli trochę o kulturze, a nie napychali swoje kieszenie.
  • zlocieniaszek 24.08.05, 13:54
    Takie wypowiedzi świadczą o Pana nie wiedzy na temat własnego miasta. Proponuje
    jutro z samego ran ubrać "bambosze" i wybrać się do Urzędu Miasta i Gminy
    Złocieniec (który mieści się na rynku) i uzupełnić swoją wiedzę. Myślę ze Panie
    w Dziale Informacji beda dla Pana pomocne. A z Pana poprzedniego postu wynika,
    że nie zależy Panu na kinie w Złocieńcu i z chęcią by je Pan zamknął. Niestety
    nie wszycy tak uważają. A inwestowanie w sam remont a nie w imprezy dla odmiany
    nie psodobało by się zwykłemu szaremu mieszkańcowi Złocieńca.
  • rzapa1 24.08.05, 14:07
    A tak się składa, że miałem swego czasu dostęp do większości dokumentów - jeśli
    chodzi o budrzet miasta i wiem że można było. Ale co tam przecież ja nic nie
    wiem.
  • zlocieniaszek 24.08.05, 14:16
    Napisze PAnu to co ja wiem. Remont w kinie będzie. Tylko jest tyle potrzeb a
    tak mało pieniędzy. Dźwięk na Dolby Suround, nowe fotele (a co się z tym liczy
    przerobienie konstrukcji kina na salę bardziej pochyłą), ogrzewanie itd.
    Najpierw jednak czytnik swiatła czerwonego
  • zlocieniaszek 24.08.05, 14:19
    Może i wie Pan jak było kiedyś, ale liczy się teraz. Niech Pan zapozna się z
    ówczesną sytuacją a zmieni Pan zdanie. Remont kina będzie. Tylko są ważniejsze
    potrzeby takie jak czytnik światła czerwonego bez którego nie jest możliwe
    wyświetlanie filmów. Potem myślę, że priorytet będzie miał dźwięk, który musi
    doścignąć standardy większych kin, czyli Dolby Suround.
  • selion 06.09.05, 17:20
    Kino zamknięte :(
    Mam pewien pomysł dla kina, tylko nie wiem czy jest on możliwy, właściwie
    pomysły mam dwa:
    1. Jeśli kopia filmu jest wykupywana a nie wypożyczana to chyba by się udało to
    zrobić.
    Można przeprowadzić ankiety (ludzie je lubią), jakie filmy chciano by oglądnąć.
    Na ankiecie byłyby propozycje filmów, który dopiero mogą ukazać się w Złocieńcu
    w kinie i też trochę starych kultowych filmów, lub bajek oraz okienko by wpisać
    własną propozycję.
    Dodatkowo pytania:
    "czy gdyby film leciał u nas w kinie przyszedłbyś na seans?"
    "na którą godzinę najbardziej lubisz chodzić do kina?"
    itp

Ankiety mogłyby leżeć w ZOKu, w kinie, w różnych sklepach itp. Wystarczy je
    potem wrzucić do jakiejś skrzynki w kinie.
    Pozwoliłoby to uniknąć puszczania filmów, na które nikt nie ma ochoty przyjść i
    da pogląd o upodobaniach Złocienian.

2. Karnety :D
    na przykład taki karnet na 3 miesiące za 40zł. Ludzie, jeśli już wykupią karnet
    to koniecznie będą chcieli go jak najbardziej wykorzystać. W kinie zrobiłoby
    się tłoczniej, a zawsze to jakiś sposób na przyciągnięcie nowych osób.
    Oczywiście całą sprawa musiałaby być dobrze nagłośniona (na przykład przy
    okazji rozwieszania plakatów reklamowych dolączać informację).
  • superkuper 07.10.05, 11:41
    Nasze małe kino nie jest tragiczne-ma specyficzny klimat i nie smierdzi w nim
    popcornem. Naturalnie remont by się przydał,ale nie wiem skąd mają wziąć się na
    to pieniądzę, a nie sądzę, by nasi radni zbytnio przejeli się tym, że
    tymczasowo jest zamknietę. Co do repertuaru, to był okres, w którym wyświetlano
    ciekawe filmy, ale ostatnimi czasy leciały same "syfy"-sorry za wyrażenie. Poza
    tym cena za seans-11-12zł to trochę za dużo...Wiem,że kino musi się jakoś
    utrzymać,ale wygórowane ceny nie sprawią, że do kina zaczną przychodzic tłumy.
    Poza tym na okres ferii czy wakacji powinny być wyświetlane powtórki różnych
    filmów-także te sprzed ostatnich lat.
    A Złocieńca bez kina sobie nie wyobrażam-to jednyna alternatywa dla ludzi,
    którzy nie wychodzą na weekend do :60 sekund"
  • rzapa1 08.10.05, 10:24
    No co do zapachu to fakt nie śmierdzi popcornem, ale wolę popcorn od tego który
    jest :)).
    Kino zamknięte i chyba szybko go nie otworzą. A szkoda. Alternatywa dla tych co
    chcieli by jeszcze udać się do kina to wycieczka do Szczecina. Tam mają duże
    kino, ciekawy repertuar, wygodne fotele, dobre nagłośnienie i nie wygórowaną
    cenę jak na to co oferują.
    Władze miasta powinny coś zrobić abyśmy znowu mieli kino, ale kino z
    prawdziwego zdarzenia, a nie z komedią w której sami grają.
  • mrowka266 03.11.05, 13:10
    faktycznie cena biletu w naszym"kinie"a cena biletu w kinie szczecinskim niczym
    sie nie rozni za to komfort ogladania dzwieku zapachu i foteli jest duzy
    oczywiscie w porownaniu na pewno nie wygra kino zlocienieckie jesli je wogole
    mozna nazwac kinem...moze i ono bylo nowoczesne w latach 40-tych lub ciut dalej
    ale ludzie my jestesmy w XXI wieku a nasze niby-kino zostalo cos okolice
    XVIII... nie wystarczy odmalowanie z zewnatrz...ja wiem fundusze i inne
    czynniki,ktore blokuja mozliwosci,ale zawsze mozna zebrac jakies pieniazki na
    kwescie,albo uruchomic jakiegos sponsora mysle ze takowy znal;azlby sie ... bo
    najwazniejsze ze mamy kino i szanujmy to a malymi kroczkami unowoczesniajmy je
  • sircom2 05.11.05, 09:50
    Przy takim obłożeniu seansów w Szczecinie cena powinna być tam dużo niższa a u
    nas wyższa :( Mam rade mniej divX -ów wiecej wypadów do kina w Złocieńcu to i
    kino bedzie lepsze i bilety tańsze a tak cieszmy się że wogóle istnieje,
    piraci ! :) Wiem wiem bieda brak kasy itp. no cóż takie życie.

ps.Za tą wypowiedź powinienem dostać medal od Zok-u :)
  • selion 08.11.05, 10:00
    Z tego co wiem, to osoba wynajmująca kino musi placić ZOKowi za każdy bilet 6,
    czy 7zł (może to tylko pogłoska, jeśli ktoś zna inne informacje niech mnie
    poprawi). Do tego przecież trzeba wykupić film... nie liczmy więc na niższe
    ceny, bo z tego co jest to i tak nie starcza na remont kina. Może gdyby założyć
    stowarzyszenie Kinomanów ;) i prowadzić różne ciekawe akcje i imprezy, to wtedy
    możnaby otrzymać pieniądze na remont kina od miasta, wkońcu nasz mEWA to już
    zabytek ;)
  • zlocienianin 07.12.05, 22:21
    No niestety - kino w Złocieńcu jest prowadzone przez instytucję, która sama ze
    sobą poradzić sobie nie może. Nic dziwnego, że ogladanie filmów w takich
    warunkach nie należy do przyjemności. Stąd mała ilość ludzi. Wolą jechać do
    MULTIKINA np. w Poznaniu. Kino powinno być prowadzone przez menagera z
    prawdziwego zdarzenia, który ma odpowiednie wykształcenie w tym kierunku.
  • sircom2 08.12.05, 11:03
    Dobry menadżer nie pójdzie pracować za 1000 zł ani nawet za 2000 (zarobki
    dobrych menadżerów kształtują się tak od 10 000 ( słyszałem że w media markt
    menadżerowie dostali po około 1,2 mln(brutto) premii na święta :) tak wiec
    zostańmy przy tych ludziach których mamy tylko zmobilizujmy ich lepszą
    frekwencją do działania :)
  • mazowiak1 08.12.05, 16:02
    agacius napisała:

> Co sądzicie, by stare już złocienieckie kino zostało trochę odnowione i
    > bardziej unowocześnione?

Do tego kina "MEWA" chodziłem w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku ;)).
    To było kino którego zazdrościli wszyscy, włącznie z koszaliniakami. Piękna
    sala, wygodne fotele, czysty ekran. Kierowniczka kina była wtedy także pani,
    bardzo ładna i miła osoba. Repertuar kina był wyśmienity. Wchodziło się tam jak
    do świątyni. Mam bardzo miłe wspomnienia związane z "MEWĄ".
    A, że się zestarzało, cóż, czas szybko płynie.
  • zlocienianin 16.12.05, 00:17
    Takie wizja kina jest jeszcze możliwa do zrealizowania po warunkiem działania
    odpowiednich ludzi. Jestem nudny w swoich stwierdzeniach, ale to jest niestety
    prawda.
  • selion 06.01.06, 22:54
    W Drawsku zawisły plakaty z repertuarem złocienieckiego kina, to dobrze, wielki
    postęp biorąc pod uwagę to, że Drawskie kino już nie wyśwetla filmów.
    W tygodniuku drawskim pojawiła się wzmianka o tym, że leci harry potter i czara
    ognia (dosyć szybko, bo tylko miesiąc po polskiej premierze ;) ), niestety
    wkradł się tam chochlik i zamiast "czary ognia" czyli najnowszej części
    jest "więzień Azkabanu", trzecia część, która w kinach leciała rok temu. Szkoda.
  • 33kk 05.01.07, 13:32
    Czy w Drawsku kino "ruszy"?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka