Dodaj do ulubionych

Samobójstwo ucznia Drawskiego L.O.?

17.11.05, 17:37
Jak dowiedziałem się z niepotwierdzonych źródeł kolejny uczen drawskiego
L.O. popełnił samobójstwo. Czy wie ktos z was więcej na ten temat.
Obserwuj wątek
    • selion Re: Samobójstwo ucznia Drawskiego L.O.? 18.11.05, 11:43
      W Drawsku wisi nekrolog, pamiętam tylko imię: Przemysław. Miał 18 lat i ponoć
      patalogiczną rodzinę (ojciec odszedł, matka sie mało zajmowała dzieckiem,
      ciężka sytuacja finansowa, a z tego co wiem na pewno to LO nie pomaga takim
      osobom).
      Powiesił się pod mostem w parku.
        • selion Re: Samobójstwo ucznia Drawskiego L.O.? 18.11.05, 15:21
          Podam Ci pewnien przyjkład:
          Jeszcze jak byłam w LO nauczycielce (nie będę podawać nazwisk) zwierzył się
          pewien chłopak, że nie przychodzi do szkoły często bo ojciec pije i bije, że
          ucieka na tygodnie z domu, śpi na dworzu, nie mają pieniędzy itp. Mimo wszystko
          zaległości nadrabiał, miał po prostu niską frekwencję. Nauczycielka zgłosiła
          się do dyrektora szkoły z tym problemem i dyrektor powiedział, że go to nie
          obchodzi i nikt na pewno nie będzie inaczej traktowany z byle powodu...
          Wnioski proszę samemu wyciągnąć.
          • jur63 Re: Samobójstwo ucznia Drawskiego L.O.? 18.11.05, 16:04
            Masz opowiadane pojęcie o oswiacie.A zawsze warto skonfrontować swoje poglądy z
            innym ,,opowiadaczem".Szkole już dawno zabrano możliwość wychowywania.Podobno
            społeczeństwo tego sobie życzyło.Zabieram głos w tej sprawie, bo coś o tej
            sprawie wiem.Nie jest to jednak sprawa na jakieś tam forum.Pozdrawiam.
            • falkenburger Re: Samobójstwo ucznia Drawskiego L.O.? 18.11.05, 17:31
              jakies tam forum dobre sobie, wynika ze Pani Seljon trafila w Twoj slaby punkt,
              napewno jestes z grona nauczycieli, a z tego co mi wiadomo instytucja pedagoga
              szkolnego jeszcze dziala, ale skoro wiesz lepiej, i nie jakies tam forum nie
              chcesz to nie zabieraj glosu, a wogole to i tak mowisz nie na temat.
              • milutka666 Samobójstwo ucznia Drawskiego L.O.? 20.11.05, 18:17
                jestem uczeniem LO w Drowsku i uwazam ze ta szkoła od pewnego czasu jest
                zupełnie inna. uczniowie są obięci opieką ze strony dyrekcji, pedagoga,
                psychologa a nawet nauczycieli, którzy są obwiniani za to ze komuś się nie chce
                uczyć czy chodzić do szkoły. przemek miał cięzką sytuację rodzinną, wagary sam
                wybrał. to nie szkoła jest winna lecz rodzice którzy nie zajmują się dziećmi a
                gdy one dorosną ( przemek miał 18 lat) jest już za późno.
                • love_boy Re: Samobójstwo ucznia Drawskiego L.O.? 21.11.05, 08:41
                  Potrzebuje jakichs dokładniejszych informacji kontakt z rodzicami albo coś
                  takiego gdyż próbuje ta sprawą zainteresować TVNowską uwagę. Jesli będziecie
                  coś takiego mieli to napiszcie niekoniecznie na forum tylko może na
                  maila.Czekam i pozdrawiam
                • selion Re: Samobójstwo ucznia Drawskiego L.O.? 21.11.05, 12:26
                  Może szkoła się zmieniła, skończyłam ją już pare lat temu, ale ostatnio kiedy
                  spotkałam koleżankę na przystanku na pytanie: I jak tam było w LO
                  odpowiedziała "O jezu", a szkołę skończyła ledwo rok temu. Później
                  opowiedziała, że potrącił ją samochód, 2 miesiące leżała w szpitalu i jak
                  wróciła to niektórzy nauczyciele (powtarzam NIEKTÓRZY) wykorzystali ten fakt,
                  żeby częściej ją pytać i "gnębić", mało kto dał jej szanse spokojnego
                  nadrobienia materiału.
                  Nie mówię, że szkoła ma wychowywać, ale jakby nie było nauczyciele to ludzie i
                  powinni po ludzku się zachowywać, bo oni też dają przykład uczniom i Ci nie
                  powinni być dla grona pedagogicznego jak bydło.
                  A tak przy okazji znalazłam coś takiego w encyklopedii:
                  "Zadaniem pedagogiki jako nauki jest wyposażenie tych, którzy organizują
                  przebieg nauczania i wychowania w wiedzę o skuteczności różnego rodzaju
                  zabiegów dydaktyczno-wychowawczych. "
                  Pewnie słowo "wychowawczych" straciło już ważność, bo jak ktoś stwierdził
                  wcześniej "zadaniem nauczycieli nie jest wychowywać".
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka