Dodaj do ulubionych

Koniec mitu Złocieńca..

24.03.06, 21:17
Przykro mi to powiedzieć ale ten Złocieniec to potworna dziura, pełna
pijanych agresywnych kloszardów, zawistnych i mściwych koterii, które
zazdrośnie strzegą swoich stołków i podgryzają się nawzajem, brud smród i
ubóstwo zwłaszcza umysłowe, wszystko to tonie w oparach spirytusu od góry na
dół... jednym słowem prowincja dosłownie i w przenośni.

Tylko osoby które stąd wyjechały i przyjeżdżają tu na wakacje, mogą zachować
sentyment dla tego miasteczka pełnego drobnych podłości..

Bankier jest dobrym przykładem Złocienianina .. Co dobre to stąd ucieka ..
Edytor zaawansowany
  • gnk1 25.03.06, 00:05
    Każdy widzi to co chce... dla niektórych Warszawa też jest dziurą:)
  • bagnik1 25.03.06, 08:29
    Warszawa to rzeczywiście makabryczna dziura:)
  • nasciturus1 25.03.06, 10:37
    Wiesz co.. ja nie znam Warszawy, nie mieszkam tam i z tego powodu nie będę się
    wypowiadał na jej temat.
    Natomiast znab bardzo dobrze Złocieniec i w tu leży ten chudy pies
    pogrzebany .....

Tak na marginesie: tak jak oglądam sobie różne telewizje i czytam gazetki nasze
    powszednie, to z ich treści odniosłem wrażenie, że Warszawa to dwumilionowe
    miasto, w którym jest kilkanaście teatrów, kupę kin galerii, muzeów, szkół
    wyższych, niezliczona ilość zabytków związanych, z którymi wiążą się dzieje
    naszego kraju, opisywane w podręcznikach i książkach historycznych, odbywają
    się wystawy, koncerty,festiwale muzyczne i filmowe itd itp, wogóle przez cały
    rok dzieje się coś ciekawego, można sobie zawsze coś wybrać, no ale wiadomo...

PRASIE NIE MOŻNA ZA BARDZO UFAĆ ......

:))))))))))))))) he he
  • bagnik1 25.03.06, 10:51
    A jak ładnie na widokówkach wygląda nasz Złocieniec:) Zawsze najlepiej jest tam, gdzie nas nie ma, ale ci co narzekają, to z reguły narzekają wszędzie.
    Co do Warszawy, to oczywiście z mojej strony była to złośliwość skierowna do Warszawiaków. Nie darzymy ich tutaj zbytnią sympatią:)
  • hel4 25.03.06, 15:31
    Nie zgadzam się z "mitem" konca mego Złocienca. Jest takie jak my wszyscy.
    Jedni robią więcej, inni mniej, inni tworzą, dbają, upiększają i postępują tak
    jak gospodarze na swoim. Im chwała i podziękowanie. Oni ci pozytywni nie
    wystawiają piersi po medale ani po dyplomy - zasłużony dla ....... Miasta CZYM!.
    Przesledzmy te nadania. To że dana osoba przepracowała obojętnie na jakim
    stanowisku 30 lat to w Złociencu podstawa do nadania tytułu honorowego, albo
    zasłużonego obywatela. A co z tymi co z własnego mienia tworzyli GS-y, PSS-y ,
    bez żadnych nalegan ani oczekiwań. Nauczyciej jak listonosz czy krawiec za sweą
    pracę otrzymuje wynagrodzenie, premie , nagrody i tu jego działalnosc kończy
    się. DRUGIE PODEJSCIE - jak wygląda to przykład dn. 25.03.2006 godz. 11,30
    koło sklepu przy Sabacie ciężarowy samochó z dostawą napoii wjechał na chodnik,
    wprost pod drzewo, niszcząc i łamiąc płytki chodnikowe. Widziało to 3 radnych
    miejskich i strażnik miejski. Reakcji nie było. PROPONUJĄ NIEKTÓRZY ZGŁASZAĆ
    TAKIE FAKTY == komu==. A gdybu oni ci dostawcy zostali zobowiązani do naprawy
    Złocieniec byłby ładniejszy. Dbajmy wszyscy a będzie lepiej. Tej władzy JUŻ NIE
    WYBIERAJMY!.
  • gnk1 25.03.06, 11:20
    Przy tego typu wypowiedziach, zawsze zadaje jedno pytanie:
    A co Ty zrobiłeś aby zmienić tą sytuację?
    Tylko proszę nie pisać, czegoś w rodzaju: ale nic i tak nie da się zrobić, i tak
    mnie zablokują, lub władze miasta są do kitu...
  • rzapa1 25.03.06, 13:36
    Ja myślę całkiem inaczej. Złocieniec to piękne miasto. Powiem nawet że
    najpiękniejsze. Bywałem tu i tam i zawsze ciągnęło mnie z powrotem do
    Złocienieckich krajobrazów.
    To, że sytuacja w mieście jest jaka jest, to nic nowego i nie wnosisz tym
    zadnych rewelacji. A narzekać każdy potrafi. Zrób coś, a przynajmniej postaraj
    się. Dla chcącego nic trudnego.
    Dla przykładu ja postanowiłem startować w najbliższych wyborach do rady miasta.
    Jeśli się uda będę miał okazję zmienić coś niecoś, mam nadzieję że najlepsze.
    Także jak widać można coś przynajmniej robić w tym kierunku aby było lepiej.
    Nie tylko narzekać.

P.S.
    Koniec mitu o Złocieńcu?? Przecież wszyscy forumowicze potwierdzą, że
    złocieniec to magiczne miasto. Więc jaki to koniec :)))
  • selion 25.03.06, 14:28
    rzapa prowadzi jedno bractwo rycerskie, ja należę do drugiego, organizujemy
    różme eventy, samodzielnie też coś robimy, na przykład ja organizuję konkurs
    wystawę:
    www.miastodlawszystkim.webpark.pl
    Jeśli chcesz w czymś wziąć udział to zrób plakat, albo napisz artykuł/wiersz.
    W Złocieńcu ostatnio byłam na wystawię widokówek, było super.
    Powiedz odkładnie czego byś chciał?
    I nie porównuj Złocieńca do stolicy Polski.
    W Złocieńcu są dwie drużyny rycerskie, galeria, zabytkowe budynki,
    stwprzyszenia kulturalno-społęczne, wystawy, kino (w Drawsku nie ma),
    spektakle... jak na kilkunastotysięczne miasto to i tak dużo, ale oczywiście
    zawsze może być lepiej.
  • gnk 25.03.06, 14:48
    stronka coś nie wchodzi:(
  • bagnik1 25.03.06, 16:49
    Ludzie prosze Was tylko o jedno nie organizujcie eventów, teamów, staffów, nie rozmawiajcie ze stealholdersami, bo naprawdę wykorkuję:):)
  • krosino 25.03.06, 18:16
    A kiedy ten mit się zaczął? Jako Falkenburg w 1311r., a jako Złocieniec w 1945,
    więc jeszcze trochę potrwa.
    W dzisiejszych czasach naprawdę dużo zależy od zarządzania. Jako przykład weźmy
    miasta Wrocław i Szczecin. Porównywalne. Wrocław stał się miastem rozwojowym, z
    jakąś wizją - można by rzec europejską, a nasza wojewódzka stolica dziadzieje.
    Tam zarządzają ludzie do tego przygotowani, a u nas legenda Jurczyk. Wychodzi
    na to , że legendą nie da się zarządzac (żadnych zasług tejże legendzie nie
    ujmując).
    W wypadku naszego Złocieńca trzeba wybrac w październiku takie władze , które
    potrafią znaleźc receptę na nasze bolączki. Jest to możliwe, bo w Polsce są
    małe miasta, które zaczynały z takiego poziomu jak nasze, a dzisiaj prosperuja
    coraz lepiej. Tylko ktoś to musi umiec (i chciec)zrobic. Nasz wybór.
  • selion 25.03.06, 19:38
    www.miastodlawszystkich.webpark.pl/
    Nie rozumiem dlaczego mamy nie orgazniować eventów, chociażby taki jak ten?
  • baba45 25.03.06, 20:48
    Ja z innej beczki: Selion, konkurs wydaje się ciekawy, ale nigdzie nie
    spotkałam w Złocieńcu jakiejś informacji, zachęty do wziecia udziału. Czy
    wiadomości o nim mozna uzyskać tylko na tej stronie internetowej?
  • selion 25.03.06, 22:23
    jest (a przynajmnie był) plakat na kinie.
  • bagnik1 25.03.06, 22:35
    Więc powiem inaczej. Bądźmy patriotami nie tylko lokalnymi i szanujmy język polski. Tak wiec organizujcie imprezy, spotkania, festiwale, pokazy, ale nie eventy (a może iventy, albo iwenty?). Nie wiem jak innych ale mnie mierzi mnie ta angielszczyzna i serdecznie wystarczy mi, że od czasu do czasu musze sluchac w TV bredni Szaranowicza.
  • zlocienianin 26.03.06, 00:02
    Mieszkam w Złocieńcu od 30 lat i bardzo lubię to miasto. Szkoda tylko, że nie
    miało ono szczęścia do władz. Widać to w centrum miasta. Gdyby nie kilku
    prywatnych inwestorów, to nie wiem co by było wybudowane w środku miasta. Może
    jak nastanie nowa władza, to się cokolwiek zmieni i nie będą marnotrawione
    społeczne pieniądze.
  • cynik9 26.03.06, 00:01
    bagnik1 napisał:

> Więc powiem inaczej. Bądźmy patriotami nie tylko lokalnymi i szanujmy język pol
    > ski. Tak wiec organizujcie imprezy, spotkania, festiwale, pokazy, ale nie event
    > y (a może iventy, albo iwenty?). Nie wiem jak innych ale mnie mierzi mnie ta an
    > gielszczyzna i serdecznie wystarczy mi, że od czasu do czasu musze sluchac w TV
    > bredni Szaranowicza.

co do eventow (?) i mitingow - zgoda. ale szanowac jezyk polski nie oznacza tez
    wynajdowania na sile polskich odpowiednikow do nowych nazw angielskich,
    pojawiajacych sie coraz w roznych dziedzinach. np. ciagle mnie smieszy stary
    polski "zbior" ktoremu nakazuje sie teraz podszywac rowniez pod angielski
    "file". :-D
  • bagnik1 26.03.06, 08:49
    Chodzi mi o zamianę dobrze funkcjonujących słów polskich na angislkie. Event to dobry przykład. Jak dla mnie taka zmiana to po prostu dowód, że rozmówca jest słaby i próbuje dodać sobie w sztuczny sposób autorytetu - znam angielski, brzmi dobrze, jeżeli ktoś nie zna to pomyśli, że jestem bardzo mądry. Nie piszę tego by dokuczyć Selion, bo skoro jesteśmy takimi zwrotami bombardowani, to czasem trudno sie ustrzec przed ich użyciem. Celują w tym debilni komentatorzy sportowi z TVP, a wszelkie rekordy bije Szaranowicz, np. na igrzyskach dowiedzialem sie, że na lodowisko patrzył staf. Ech... w sumie to szkoda gadać.
  • selion 26.03.06, 11:39
    haha, jasne, że użycie słowa "evntów" jest łamaniem języka i na tym to polega,
    to taki nasz mały "żart" z organizacji reklamy, może nie tak bardzo popularny,
    jak na przykład dla komputerowców: lagi, ale jakby nie było w powszechnym
    użyciu.
    Kiedy używamy poprawnego słowa "impreza" to wszyskim się to kojarzy z
    dyskoteką, a słowo zdarzenie ma za małą siłę przebicia, dlatego mówimy eventy,
    bo każdy wie o co chodzi :)
    Ach, co do angielskiego, mój angielski to dopiero jest parodia, przyznaję się
    bez bicia ;)
  • sircom2 27.03.06, 07:35
    I ja w tej kwestii mam coś do powiedzenia. Złocieniec według mnie ma + i – ,
    najpierw o minusach czyli plusach dużych miast, nasciturus1 napisał „ Warszawa
    to dwumilionowe
    miasto, w którym jest kilkanaście teatrów, kupę kin galerii, muzeów……..” co z
    tego kolego skoro tak naprawdę pracując cały dzień na mieszkanie może i stać
    cię na to żeby skorzystać z dobroci molochów ale na korzystanie z tego
    wszystkiego prozaicznie i po prostu NIE MA CZASU ! Powiem więcej, mieszkając
    ostatnie kilka lat w dużym mieście, byłem mniej razy w kinie czy teatrze niż
    wówczas jak mieszkałem w Złocieńcu. To jest jak przysłowiowe „Cudze
    chwalicie…” albo „Wszędzie dobrze..” Ci którzy mieszkają w dużym mieście na
    pewno tęsknią do naszego miasteczka ja obecnie wróciłem i cieszę się z tego. A
    o plusach można poczytać w innych wątkach żeby nie napisać „topicach” bo nie
    chce wdawać się w kolejną dyskusję chodź popieram w tej kwestii Pana bagnika .
    Pozdrawiam Was

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka