Dodaj do ulubionych

Co dzisiaj Trump zrobil.

10.01.19, 21:45
W zwiazku z tym, ze dyskusje o Trumpie zajmuja duza wiekszosc watku o premierach proponuje zalozyc mu osobny. Mysle, ze zasluzyl on na to aby go potraktowac indywidualnie.

Zaczne pierwsza.
Dzisiaj Trump pojechal pogadac ze straznikami na poludniowej granicy. Chce postawic plot - koszt przeszlo 5 bln. Wszyscy demokraci sa aboslutnie przeciw - Pelosi z Shumerem wykluczaja jakiegolewiek negocjacje w tej sprawie - plotu Trump nie dostanie!. Przypominamy (dla tych co nie pamietaja) w 2006 roku: Then-Sens. Barack Obama, Joe Biden, and Hillary Clinton were among the 26 Democrats who approved the bill. Supporters also included Sen. Chuck Schumer"
Trump kombinuje jak moze - moze wprowadzi stan wyjatkowy i plot postawi?

Goverment w zwiazku z tym nadal zamkniety. Jutro po raz peirwszy ludzie nie dostana wyplaty - przeszlo 800tys pracownikow. Awantura o plot.
Edytor zaawansowany
  • chris-joe 10.01.19, 21:48
    "Awantura o płot".... Mniam, same delicje ;)

--
    Atenção, curva perigosa!
  • ania_2000 10.01.19, 21:57
    chris-joe napisał:

> "Awantura o płot".... Mniam, same delicje ;)
    >

tylko tyle w temacie? nic wiecej nie masz do powiedzenia? eee, jestem rozczarowana.
  • chris-joe 10.01.19, 22:10
    "W TEMACIE" (!!!??? :) tylko tyle....

--
    Atenção, curva perigosa!
  • ertes 10.01.19, 23:17
    Mnie w sumie najbardziej wkurza ze wszyscy gadaja o tym pierdolonym plocie a nikogo nie obchodzi prawo imigracyjne.
    Tylko plot, plot i plot.
    Wiekszosc idiots nawet nie wie ze najwiecej plotu zbudowal kto? No wlasnie, kto? OBAMA. Wiekszosc pieprzonych demokratow ktorzy teraz tak sie rozdzieraja byla za budowaniem plotu. A teraz po prostu podstawiaja nogi Trumpowi i tyle.
    Od lat ciegle slyszymy o zmianie prawa imigracyjnego i nic. Nic nie zrobil Obama przez 8 lat poza ochlapem rzuconym dla DACA. Nic nie zrobili Demokraci ani Republikanie. Miliony nielegalnych zyjacych z naszych pieniedzy. Miliony nielegalnych pracujacych uczciwie bez szans na pobyt.
    Ale wszyscy sie fascynuja plotem bo taka sieczke im podaje TV.
    Mnie osobiscie obojetne czy bedzie wiecej plotu czy nie.
    Waszyngton to jedno wielkie bagno, ktore nie potrafi nic porzadnego zdecydowac i zrobic.
  • ania_2000 10.01.19, 23:41
    Ja dodam, ze jak zamykaja goverment to nie powinno byc, ze ludzie (szeregowi pracownicy) nie dostaja wyplaty. Ci powinni dostawac, bo ciezko pracuja. Powinnien zaplacic za to kazdy co siedzi w Kongresie i Senacie - i miec zakazane opuszczanie budynku dopoki sie nie dogadaja. Nie ma tak, ze Pelosi na Hawajach w hotelu za 1 tys za noc siedzi w spa. Albo w swojej rezydencji w San Francisco (nota bene za plotem lol).
    A prosty straznik kible w parku myje za darmo.

Zgadzam sie calkowicie co do prawa emigracyjnego (w zasadzie jego braku) to jest skandal. Wiadomo ze lepiej wykorzystywac biednych nielegalnych placac im najnizsze stawki i straszac ICE. Czy ktos widzial jak ciezko pracuja - wlasnie ci nielegalni - na polach, w fabrykach z min place?
    A jeden polityk z drugim tylko przekrzykuja sie nawzajem od lat. W zaleznosci kto przy korycie to krzyczy na drugiego.
  • kan_z_oz 11.01.19, 01:15
    Tez nie rozumiem - przeciez to Meksyk mial zaplacic?? Nastepnie mialy byc fundusze zorganizowane z jakis zrodel tylko Trumpowi znanych. W koncu wyszlo, ze jak zawsze rachunek dostanie podatnik. Przypomne tylko, ze Trump nie mogl sie dogadac z Republikanami wlasnie w sprawie budzetu na ten plot.
    Dlaczego mialby z Demokratami???

Plot, plotu, plotem, plocie, z plotem i plotami...O PŁOT!
    Przejdzie do historii.

--
    Kan_z_oz
  • ertes 11.01.19, 01:22
    No wlasnie dokladnie to co pisze. Plot najwazniejszy. reszta sie nie liczy...
  • ertes 11.01.19, 01:36
    Ania a czy widzialas dzis jak ten balwan Acosta sie wyglupil?
  • ania_2000 11.01.19, 04:11
    mowisz o tym? lol

When I went with President @realDonaldTrump to the border today I never imagined @Acosta would be there doing our job for us and so clearly explaining why WALLS WORK. Thanks Jim!

Jim Acosta

@Acosta
    I found some steel slats down on the border. But I don’t see anything resembling a national emergency situation.. at least not in the McAllen TX area of the border where Trump will be today.

• kan_z_oz 11.01.19, 04:23
    A na serio to Trump poprawil; wiele spraw dla weteranow, ekonomie, bezpieczenstwo, uzbrojenie i armie.

Popsul wiele spraw socjalnych. Srodowsko pod jego rzadami ucierpi. W polityce zagranicznej nie zrobil nic, co dla mnie osobiscie jest bardzo pozytwne.

Ciekawe czy sie w koncu uwolni od widma walki z Demoratami oraz ciaglego spychania swoich frustarcji jako wylaczna wina opozycji?
    Ciekawe tez czy zakonczy ciagla walke w mediami poprzez ponowne wprowadzenie konferencji prasowych, ktore zajmowalyby sie zdawaniem raportow dla prasy i nie tylko tej w US, czy dalej bedzie prowadzil walke ze wszystkimi mediami swiatowymi???

No coz - jak Cie widza, tak o Tobie pisza.

Uzywanie wlasnych pracownikow federalnych, pracujacych dla rzadu czyli Trumpa bezposrednio w walce z opozycja uwazam za jego najwiekszy blad do tej pory.

--
    Kan_z_oz
  • ertes 11.01.19, 04:43
    Dobre sobie. Bo to niby pierwszy raz. Poczytaj Kanie troche na ten temat.
  • ertes 11.01.19, 04:44
    Oczywiscie.
    Po prostu sie skompromitowal.
  • kan_z_oz 11.01.19, 05:10
    Wyobraz sobie Ertesie, ze poczytalam. Oczywiscie nie pierwszy raz gdy rzad jest zamkniety. Oczywiscie wciaz nie najdluzszy okres czasu.

Nie wiem czy jest sens porownywac zamykanie rzadu z lat 90-tych, gdzie koszty zycia jak mi wydaje byly nieco nizsze z obecnym stanem, gdzie ludzie od 1-go do 1-go jada??

22 dni. Co myslisz beda dalej Ci ludzie robic?

Postawic siatke ze strefa strzejacych dronow - pomysl z utopijnego filmu - wyjdzie tanio, Kongres zatwierdzi.

--
    Kan_z_oz
  • ertes 11.01.19, 05:18
    Ostatni raz za czasow Obamy a nie w latach 90tych.
  • maria421 11.01.19, 08:59
    Czyli, mur Demokratow to dobry i sluszny mur, a mur Trumpa to niehumanitarny mur i ruina budzetu USA?
  • kan_z_oz 11.01.19, 11:45
    Prawda ostatni Obamy 16 dni. Bylo w kwestii podniesie 'debt ceiling', czyli sprawie powaznej.

Mur Demokratow byly kretynizmem takim samym jak mur Trumpa. Ostatni mur jak spelnial funkcje obronna czyli chinski sie przedawnil co najmniej kilkaset lat temu. Demokracji lansowali idee w celach politycznych, czyli glosow wyborcow Trump niestety jedyny wierzy, ze wynalazl kolo i bedac najmadrzejszym mezem stanu w historii, ma rzucane klody pod nogi, majac najlepsze na swiecie rozwiazanie. Czyni go tylko niestety ciezkim idiota, co uzmyslawia, ze zastepca pewnie robi cala robotw podczas gdy szef zajety jest glownie walka z prasa, Demokratami, twiterem oraz wymyslaniem bzdur. Linia Demokratow o murze bedacym niehumanitarnym do mnie tez nie przemawia. Jest zbyt kosztowny i przy obecnej technologii zlym rozwiazaniem. Dla mnie remis w glupocie. Szkoda tylko ciezko zapierdzielajacych ludzi.

--
    Kan_z_oz
  • maria421 11.01.19, 12:26
    Kanie, Mur Chinski mial zupelnie inna funkcje niz mur (zasieki) miedzy hiszpanskimi enklawami Melilla i Ceuta i Marokiem, czy tez mur miedzy Meksykiem i USA. Mur Chinski mial funkcje obronna, mial strzec przed najazdami wojowniczych plemion na terytorium Chin. Mur miedzy Melilla, Ceuta i Marokiem czy tez mur miedzy USA i Meksykiem ma ograniczyc nielegalna imigracje. Kazde panstwo ma prawo strzec wlasnych granic i jezeli jedynym sposobem jest postawienie muru ( na wlasnym terytorium!) to ma do tego prawo. Demokraci sa strasznymi hipokrytami jezeli krytykuja Trumpa za to samo, co sami robili.
  • kan_z_oz 11.01.19, 13:15
    Mario, US jest w posiadaniu najlepszej technologii na swiecie. Jesli US naprawde zdecyduje, zeby nic przedostalo sie przez poludnie to nie bedzie to mur. Bedzie to strefa przez ktora nic nie przejdzie, sie podkopie czy przeleci.

Najlepszym rozwiazaniem do tej pory z doswidczen australijskich na nielegalna emigracje sie okazalu zabojcze kary finansowe dla biznesu lub osob fizycznych zatrudniajacych nielegalnych. Departament emigracyjny natychmiast zabierajacy nielegalny do obozow i deporujacy za granice. Chiny nie maja problemu monitorujac 1.3 miliarda.
    US ma prawo do zabezpiecznia tak jak uwaza. Mur jest dla idioty, ktory sie wciaz upiera nad nim jako najlepsze rozwiazanie dla kraju.

--
    Kan_z_oz
  • kan_z_oz 11.01.19, 13:16
    I tak Demojraci sa hipokrytami ale Trumpa upor stawia go w sytuacji smiechu.

--
    Kan_z_oz
  • maria421 11.01.19, 13:47
    Kanie, jakie sa te lepsze rozwiazania technologiczne ktore spowoduja ze zaden nielegalny imigrant nie przedostanie sie z Meksyku do USA?

• kan_z_oz 11.01.19, 14:08
    Rozpoznanie twarzy. Wspomniane juz kary dla osob zatrudniajacych. AU nie ma problemu z nielegalnymi z tego powodu, a US ma ten problem poniewaz nikt do tej pory nie mial zamiaru absolutnie NIC z nim zrobic.
    Nowe technologie w czesciach gdzie plotu nie ma. Monitorowanie, drony, kamery, system gdzie wszystko wielkosci ludzie jest rejestrowane.
    A dokladnie co Mario, to musialby sie spytac chocizby w NASA i mialby rozwiazanie.
    No tak, trudno jak NASA jest jest na uroplie bezplatnym.

--
    Kan_z_oz
  • maria421 11.01.19, 14:16
    Kanie AU nie graniczy z zadnym krajem, jest ze wszystkich stron otoczona oceanem, wiec nie mozna jej porownywac z USA.

Wydaje mi sie ze mur jest jednak tanszym rozwiazaniem niz te nowe technologie i ich obsluga.
  • xurek 11.01.19, 16:04
    no wlasnie. USA tez maja "wspolna wode" z Meksykiem. Ladem jest co prawda prosciej, ale jak postawia mur, to pojda w ruch lodzie. A jak nie, to bedzie inny pomysl, o ktorym nam sie jeszcze nie snilo. Zaden mur nie zatrzyma desperados. Trump sie na nieg uparl jak rozwydrzony bachor (tak sie pisze czy przez "h"?). Z wypowiedzi zaslyszanych w CNN demokracji zgadzaja sie na wszystkie inne zabezpieczenia granicy (dodatkowa technologia i dodatkowy personel) tylko nie na ten mur, wiec sprawe mozna by moim zdaniem zalatwic, gdyby nie ego Trumpa.

Z naszej telewizorni zas wynika (wydaje mi sie dosc rzetelna i nie zainteresowana zadna ze stron) ze to nie Obama postawil kawalek plota, tylko Clinton.

Poza tym Trump non stop lze w zywe oczy. Nawet skonfrontowany z nagraniem wlasnej wypowiedzi, ze chcial stawiac betonowy mur twierdzi, ze nigdy tak nie powiedzial. I tak bez konca. Ja nie rozumiem, jak glowa panstwa moze tak klamac i wciaz jeszcze miec poparcie. Przeciez jezeli klamie, oszukuje i manipuluje w kierunku, ktory mi akurat chwilowo odpowiada, to musze wyjsc z zalozenia, ze bedzie rowniez klamal i manipulowal w kierunku odwrotnym, jezeli akurat bedzie to odpowiadalo jego interesom i ze nie moge mu zaufac! No ale jaki kram, taki Pan :). Co zreszta odnosci sie rowniez do Polski, ale to inny watek :)

--
    czasem myslisz ze to nie On, a to wlasnie Kameleon, the wonderful bad boy!
  • maria421 11.01.19, 18:09
    Tu troche wiecej wiesci na temat amerykanskiego muru:

en.wikipedia.org/wiki/Secure_Fence_Act_of_2006

Jego budowa opiera sie na akcie prawnym, problemem jest finansowanie budowy.

• ertes 11.01.19, 18:57
    O prosze i kolejny przyklad.
    Plot, mur, plot. Nic innego.
    XYUREK.

Po raz 100 powtarzam ja lub Ania: demokraci glosowali ZA budowa plotu!!!!
    Ile razy mozna! Teraz sie stawiaja tylko po to zeby sie stawiac. Ja nie wiem, czy wy naprawde przyjmujecie to medialna sieczke bez zadnego zastanawienia?
    Plot jest budowany o d lat. Nawet wasz kochany Obama budowal i to nie malo. Ja mieszkam niedaleko granicy a ze ja przekraczam albo jezdze wzdluz to widze.

Ja pierdole. Czy wszyscy dostali jakiegos pojebania na temat tego plotu?!?! Nie dosyc ze idiots w waszyngtonie tylko o tym potrafia gadac to jeszcze caly swiat?!?!
  • ertes 11.01.19, 19:13
    Mnie sie chce rzygac tym murem: jeden idiot uparl sie w jedna strona a reszta balwanow na calym swiecie w druga.
    I nic tylko plot i plot. Ludzie opamietajcie sie.
  • maria421 11.01.19, 19:45
    Ja rozumiem, ze przecietny Amerykanin moze byc przeciwny temu, ze jego podatki ida na budowe muru zamiast na inne cele.

Ale dlaczego to kogos, kto nie jest obywatelem USA ma obchodzic, zupelnie nie rozumiem. Mnie bardziej obchodzi zeby USA nadal kupowaly niemieckie towary bez zapor celnych :-)
  • maria421 11.01.19, 20:29
    A moze mur na granicy ratuje zycie? Znalazlam dane dotyczase ofiar smiertelnych wsrod osob starajacych sie NIELEGLANIE przekroczyc granice USA- Meksyk :

en.wikipedia.org/wiki/Migrant_deaths_along_the_Mexico%E2%80%93United_States_border

Przy okazji- dane dotyczace ilosci ofiar ktore utonely w Morzu Srodziemnym w probie nielegalnej imigracji do Europy :

de.statista.com/statistik/daten/studie/892249/umfrage/im-mittelmeer-ertrunkenen-fluechtlinge/

Jak widac, liczba ofiar spada. Czyzby na skutek zamykania europejskich portow? Czyzby wiec ci wszyscy "nazisci, rasisci, ksenofoby" ktorzy zamykaja porty we wlasnych krajach przyczyniali sie do ratowania ludzkiego zycia?

• xurek 11.01.19, 21:08
    Mario, czemu piszesz o murze, skoro Twoim zdaniem powinien on interesowac wylaczne obywateli USA :) :) :)?

--
  • maria421 12.01.19, 09:07
    xurek napisała:

> Mario, czemu piszesz o murze, skoro Twoim zdaniem powinien on interesowac wylac
    > zne obywateli USA :) :) :)?

Z nudow :-)
  • xurek 13.01.19, 11:22
    aaa, to tak jak ja :)

--
  • xurek 11.01.19, 21:11
    wow, Ertes, co sie tak wsciekasz? Napisalam, ze wg. mojej telewizorni plot postawil Clinton a nie obama, to przeciez tez demokrata? i napisalam, ze jakby sie Trum przy nim nie upieral, to nie byloby klopotu, czyli prawie dokladnie to samo, co Ty :).

Poza tym moim zdaniem kazdy moze miec swoje zdanie na kazdy temat i ma prawo go wypowiadac gdzie mu sie spodoba, tak przynajmniej ja rozumiem wolnosc slowa w praworzadnych demokracjach :).

--
  • ertes 11.01.19, 21:59
    Wybacz, ale mnie po prostu wkurza to gadanie o scianie.
    Tyle wazniejszych spraw jest do zalatwienia.
    Prawie milin (niektorzy twierdza ze wiecej) jest nielegalnych dzieci. To jest milion razy wazniejsze niz ten pieprzony mur.
  • kan_z_oz 12.01.19, 01:28
    Ertesie, Trump wyglosil oredzie o narodu w sprawie tego muru, ktore bylo telewizyjnie transmitowane na calym swiecie. Naprawde sie dziwisz dlaczego ludzie zajmuja sie 'sieczka' medialna???
    Po obejrzeniu czy wysluchaniu kawalka tego oredzia ja poprostu wybuchnelam glosnym smiechem.

--
    Kan_z_oz
  • kan_z_oz 12.01.19, 01:34
    Przemowa Trumpa z 2004 roku wygloszona do studentow uniwersytetu.

www.youtube.com/watch?v=ADzobhJVtnw
    --
    Kan_z_oz
  • chris-joe 13.01.19, 06:22
    Drodzy panstwo, kazdy prezydent US, jak i kazdego innego kraju, ma prawo i KONSTYTUCYJNY OBOWIAZEK, "strzec granic" itp. Omawiany tu mur/ścianę/płot budowala po kawalku masa prezydentur. Ten psychol jednak zrobil z tego zadania historycznie histeryczne haslo, ku skowytom zachwyconych wielbicieli. "Meksyk za to zaplaci!"- skowyt niekontrolowany, orgia poparcia.
    Oczywiscie, wielbiciele wlasnie zaplaca za najpewniej kilka mil zasiek, skowyczac z zachwytu i nienawisci, two in one. Bo NIGDY nie chodzilo psycholowi o ten skrawek zasiek, ale o to wycie wyznawcow wlasnie.

Zaden kandydat na prezydenta nie obnosil sie nigdy ze zbytnia sympatia do kontrkandydata. Jednak wolanie do rozhisteryzowanych wiecow zwolennikow "Za kraty z nią!" to jednak pewne novum w polityce domowej USA... Myle się?

Zaden polityk nie przepada za niesprzyjającymi mu mediami. Jednak ich psim obowiazkiem, w krajach wolnosci slowa i prasy, jest odpowiadac na ich pytania, niekiedy glupie, czesto niewygodne. Psychol wylawia ich w tlumie akredytowanych dziennikarzy publicznie probujac ich upadlac, szkalowac, ponizac, ublizac im. Po czym sie dwoic i troic, by akredytacje im odebrac. (W RP to samo.)

Psychol ma swoich wyznawcow. Najniebezpieczniejsi z nich jednak to ci, ktorzy wiedza, ze maja do czynienia z psycholem, jednak mowia sobie: "Jasne, ze psychol, na obiad bym go nie zaprosil/a, ale co robi, to robi dobrze."....

--
    Atenção, curva perigosa!
  • maria421 13.01.19, 10:04
    Chris, do tej pory to co wygadywal Trump godzilo tylko w Trumpa. Tylko w niego godzily jego idiotyzmy o tym ze Meksyk zaplaci za mur, tylko w niego godzily jego otwarte ataki na prase itp. To wszystko sie obrocilo i obraca przeciw niemu.

Trump, gdyby mogl, bylby absolutnym krolem. Taka rola z pewnoscia bardzo by mu odpowiadala. Ale, na szczescie nie moze bo go amerykanska konstytucja ogranicza, a Trump, bojac sie impeachmentu, musi- chce czy nie chce- trzymac sie regul.

Zanim jeszcze Trump zostal prezeydentem, niemieckie media okrzyknely go zagrozeniem dla calego swiata, i to w czasach kiedy Obama wcale nie byl powsciagliwy w bombardowaniu roznych krajow :

www.nbcnews.com/news/world/u-s-bombed-iraq-syria-pakistan-afghanistan-libya-yemen-somalia-n704636

Tymczasem Trump to "zagrozenie dla calego swiata", ten idiota ktory paplal o uzyciu broni atomowej przeciw IS, chce wycofac wojska amerykanskie z terenow wojny?

"Po czynach ich poznacie" , nie po paplaninie.

• ertes 14.01.19, 01:04
    Tak, ja czytam ciebie to popieram mojego prezydenta w 100%.
  • iwannabesedated 14.01.19, 02:19
    ... jest między innymi taka, jakiej efekty widać obecnie w Gdańsku.

Hejterskie gadki, werbalna agresja, od słów do czynów i podatne jednostki lub grupy - biorą do rąk pały, granaty i noże :(

Nie może sobie Prezydent pozwalać na paplanie co mu ślina na język przyniesie. Nie widzę szkody abyś popierał "swojego" Prezydenta, Ertesie, ale myślę że ani sam byś się nie zachował w taki sposób ani byś takich zachowań w swoim środowisku nie tolerował. Dlaczego więc zezwalasz Trumpowi na więcej? Bo siedzi d...ą na stołku ? Chyba za swoje 400K plus 170K rocznie z tax możesz wymagać od od chłopa odrobiny ogłady.

--
    loflof by 100
  • maria421 14.01.19, 09:19
    Mordy i zamachy polityczne mialy miejsce zanim jeszcze media na zywo transmitowaly wystapienia politykow i zanim powstal internet, nie mniej jednak zgadzam sie z tym, ze kazdy czlowiek, a szczegolnie ktos, kto pelni funkcje publiczna, powinien brac odpowiedzialnosc za kazde wygloszone slowo.
  • ertes 14.01.19, 15:10
    Swietny prezydent. Takiego nam trzeba bylo zeby obudzic zgraje poplitykow w dome i na swiecie.
    Lewaccy hejterzy zawsze beda hejtowac i klamac.
  • xurek 14.01.19, 16:06
    nie sadze, ze kotkolwiek jest w stanie pobic Trumpa w rozprzestrzenianiu klamst. Nie sadze rowniez, ze takiego polityka swiat potrzebuje, no ale nigdy nie bylam zdania, ze cel uswieca srodki.

--
  • chris-joe 14.01.19, 21:53
    Ertes szczytuje...

--
    Atenção, curva perigosa!
  • ertes 14.01.19, 22:03
    Tak, popieram Trumpa.
    Cj, trump, to jeden z najlepszych prezydentow.
    jest FANTASTYCZNY!.
    Oby takich wiecej.
  • chris-joe 14.01.19, 22:07
    Ertes sie przeradza w nasza wlasna forumowa prof. Pawlowicz... ;)

--
    Atenção, curva perigosa!
  • chris-joe 14.01.19, 22:04
    "Tak, ja czytam ciebie to popieram mojego prezydenta w 100%"

"Swietny prezydent. Takiego nam trzeba bylo zeby obudzic zgraje poplitykow w dome i na swiecie. Lewaccy hejterzy zawsze beda hejtowac i klamac."

Panie sie podpiszą po tym manifestem?... :)))

--
    Atenção, curva perigosa!
  • ertes 14.01.19, 22:32
    A Maria co ma do tego? To nie jest jej prezydent tylko nasz.
  • ertes 14.01.19, 22:33
    CJ, tobie jest blizej do tych:
    www.thejournal.ie/impreachthemf-rashida-tlaib-4424845-Jan2019/
  • ania_2000 14.01.19, 23:04
    Please CJ - nawet w taki dzien jak dzisiaj nie mozesz sie opamietac?

Tak, tak - wszsycy wiemy ze calym sercem nienawidzisz Trumpa, jak na szeregowego liberala przystalo. And thats ok, to jest twoje zdanie -ale przystopuj z tymi osobistymi atakami na mnie z laski swojej - ja ciebie nie atakuje.
    A ty? bez przerwy - zero merytorycznej dyskusji. Rozmawiac z toba sie nie da - a tlumaczenie ci i przedsatwianie innego punktu widzenia o czymkolwiek? - osobiscie wisi mi to i powiewa.

z mojej strony EOT
  • chris-joe 14.01.19, 23:10
    Kobito, zadnych "osobistych atakow"! Zadalem pytanie o opinie...

--
    Atenção, curva perigosa!
  • chris-joe 14.01.19, 23:05
    Maria, obok ciebie i Ani, jest tu jedynym poplecznikiem "waszego prezydenta" (od ktorego won! chyba, ze masz amerykanski paszport... :)))) ) Wiec ciekaw jestem opinii. Moge tak, czy tez zabronione? ;)

--
    Atenção, curva perigosa!
  • ertes 14.01.19, 23:20
    Stary, Ania Ci napisal post. Przeczytaj 20 razy. Ewentualnie sprawdz w slowniku co znaczy "merytoryczna". Z toba nie ma zadnej dyskusji bo jestes hejter. i tyle.
  • chris-joe 14.01.19, 23:28
    Drogi prof. Pawlowicz, oto moj pierwotny wpis:
    "Drodzy panstwo, kazdy prezydent US, jak i kazdego innego kraju, ma prawo i KONSTYTUCYJNY OBOWIAZEK, "strzec granic" itp. Omawiany tu mur/ścianę/płot budowala po kawalku masa prezydentur. Ten psychol jednak zrobil z tego zadania historycznie histeryczne haslo, ku skowytom zachwyconych wielbicieli. "Meksyk za to zaplaci!"- skowyt niekontrolowany, orgia poparcia.
    Oczywiscie, wielbiciele wlasnie zaplaca za najpewniej kilka mil zasiek, skowyczac z zachwytu i nienawisci, two in one. Bo NIGDY nie chodzilo psycholowi o ten skrawek zasiek, ale o to wycie wyznawcow wlasnie.

Zaden kandydat na prezydenta nie obnosil sie nigdy ze zbytnia sympatia do kontrkandydata. Jednak wolanie do rozhisteryzowanych wiecow zwolennikow "Za kraty z nią!" to jednak pewne novum w polityce domowej USA... Myle się?

Zaden polityk nie przepada za niesprzyjającymi mu mediami. Jednak ich psim obowiazkiem, w krajach wolnosci slowa i prasy, jest odpowiadac na ich pytania, niekiedy glupie, czesto niewygodne. Psychol wylawia ich w tlumie akredytowanych dziennikarzy publicznie probujac ich upadlac, szkalowac, ponizac, ublizac im. Po czym sie dwoic i troic, by akredytacje im odebrac. (W RP to samo.)

Psychol ma swoich wyznawcow. Najniebezpieczniejsi z nich jednak to ci, ktorzy wiedza, ze maja do czynienia z psycholem, jednak mowia sobie: "Jasne, ze psychol, na obiad bym go nie zaprosil/a, ale co robi, to robi dobrze."...."

Po czym przeczytaj twoje riposty nań, i sie zastanow, spokojnie, ktore wpisy zawieraja chocby cien "meritum"...

--
    Atenção, curva perigosa!
  • maria421 15.01.19, 09:06
    chris-joe napisał:

> Maria, obok ciebie i Ani, jest tu jedynym poplecznikiem "waszego prezydenta" (o
    > d ktorego won! chyba, ze masz amerykanski paszport... :)))) ) Wiec ciekaw jest
    > em opinii. Moge tak, czy tez zabronione? ;)

Chris, dla Ciebie wszystko jest albo biale, albo czarne, dla mnie nie.
    Staram sie oceniac Trumpa z dystansem i z dystansu. na ile to mozliwe. Znasz mnie to wiesz, ze ja nigdy z mainsteamem nie plyne, staram sie nie wyrabiac moich wlasnych opinii na podstawie opinii medialnych.

Napisalam niedawno ze Trump, gdyby mogl, to by chetnie byl monarcha absolutnym. Ale, chwala amarykanskiemu ustojowi, nie moze, musi swoje zapedy hamowac, bo inaczej zrobia mu impeachment.
    Nie podoba mi sie jego polityka "hire and fire" w rzadzie, bo to godzi w stabilnosc amerykanskiej administracji, ale to tyle co moge powiedziec na temat polityki wewnetrznej.

W przeciwienstwie do innych prezydentow, ktorzy mieli o wiele wiedzej oglady i nie papllali co im slina na jezyk przyniesie, Trump jeszcze zadnej wojny nie rozpoczal, nie doprowadzil do eskalacji zadnego konfliktu.
    To sie nie liczy, wedlug Ciebie?

• maria421 15.01.19, 08:53
    chris-joe napisał:

> "Tak, ja czytam ciebie to popieram mojego prezydenta w 100%"
    >
    > "Swietny prezydent. Takiego nam trzeba bylo zeby obudzic zgraje poplitykow w do
    > me i na swiecie. Lewaccy hejterzy zawsze beda hejtowac i klamac."
    >
    > Panie sie podpiszą po tym manifestem?... :)))

Nie, nie podpisze sie pod tym manifestem.
  • iwannabesedated 12.01.19, 01:31
    ... Trump to demokratyczna wtyka. Ma za zadanie ośmieszyć i obrzydzić Republikanów społeczeństwu... To wszystko wyjaśnia.

--
    loflof by 100
  • kan_z_oz 12.01.19, 02:01
    Yep, Budowa zajmie co najmniej 10 lat. Potrzeba do niej robotnikow. Wedle szefa Izby Komercjalnej US, najlepiej z Meksyku. Potrzebne jest wiec nowe prawo imigracyjne, bo bez takiego ni rusz.
    A tu Prezydent ma klasyczny napad tantrum.

--
    Kan_z_oz
  • kan_z_oz 12.01.19, 04:04
    Pomysł budowy ściany oraz zabezpieczenia granicy z Meksykiem powstał w 2006 pod nazwą Secure Fence Act 2006 pod administracją Busha. Została za jego kadencji zatwierdzona ustawa oraz kwota 1.4 miliarda na budowę fizycznej zapory między San Diego i Tijuana o długości 700mil.

Ustawę poparli wówczas demokracji w ilościach 26 w Senacie oraz 138 w Kongresie. Między innymi Obama, H Clinton oraz Schumer. We wrześniowej przemowie senator Obama potwierdził, że budowa zostanie poparta, niemniej nie widzi tego jako rozwiązania dla problemów imigracyjnych US. Nie widzi też możliwości aby ściana fizyczna była jedynym skutecznym rozwiązaniem.

Budowę rozpoczęto za kadencji Clintona.

Administracja Busha też zaczęł bardzo poważnie zwiększać ilość straży granicznej. Z mniej niż 10tyś w 2002 do 20tyś w 2009. Trend ten kontynuowali Clinton i Obama.

Obecnie jest on też prawie kontynuowany - 2tyś mniej.

Obecne głosowanie w Senacie zatwierdziło ponad 5 miliardów na dokończenie muru na odcinku 2000mil. W Kongresie padło 188 - 240, przy 8 senatorach Republikańskich głosując przeciw. Ogólnie obydwie izby zatwierdziły 1.3 miliarda na zabezpieczenie granicy.

Nie widzę jak można przepchnąć ustawę gdy brakuję do min 60 głosów. Zawieszenie jest zwyczajowo stosowane gdy jest możliwość przekonania kilku senatorów do zmiany poglądów, czyli gdy brakuje paru głosów.

To tyle o ścianie, gdzie w żadnym momencie demokraci nie popierali dodatkowych 2000mil budowy.

--
    Kan_z_oz
  • kan_z_oz 12.01.19, 04:11
    Jest błąd, którego nie mam czasu poprawić. Proszę nie czytać, bo muszę jeszcze raz sprawdzić.

--
    Kan_z_oz
  • kan_z_oz 16.01.19, 08:20
    Sprawdziłam:

Pomysł budowy ściany oraz zabezpieczenia granicy z Meksykiem powstał w 2006 pod nazwą Secure Fence Act 2006 pod administracją Busha. Została za jego kadencji zatwierdzona ustawa oraz kwota 1.4 miliarda na budowę fizycznej zapory między San Diego i Tijuana o długości 700mil, która praktycznie zabepieczyła granicę całej Kalifornii, jako głównego punktu przerzutu narkotyków.

Ustawę poparli wówczas demokracji w ilościach 26 w Senacie oraz 138 w Kongresie. Między innymi Obama, H Clinton oraz Schumer. We wrześniowej przemowie senator Obama potwierdził, że budowa zostanie poparta, niemniej nie widzi tego jako rozwiązania dla problemów imigracyjnych US. Nie widzi też możliwości aby ściana fizyczna była jedynym skutecznym rozwiązaniem.

Budowę rozpoczęto za kadencji Busha i za jego kadencji ją ukończono. Różne źródła; w 2009 lub na początku 2010.

Administracja Busha też zaczęła bardzo poważnie zwiększać ilość straży granicznej. Z mniej niż 10tyś w 2002 do 20tyś w 2009. Trend ten kontynuował Obama. Obama miał dwa projekty pilotujące budowy ściany w Arizonie. Po tym odszedł od pomysłu budowy fizycznej zapory na rzecz kamer, strażników.

Obecne głosowanie w Senacie zatwierdziło ponad 5 miliardów na dokończenie muru na odcinku 2000mil. W Kongresie padło 188 - 240, przy 8 senatorach Republikańskich głosując przeciw. Ogólnie obydwie izby zatwierdziły 1.3 miliarda na zabezpieczenie granicy.

Nie widzę jak można przepchnąć ustawę gdy brakuję do min 60 głosów. Zawieszenie jest zwyczajowo stosowane gdy jest możliwość przekonania kilku senatorów do zmiany poglądów, czyli gdy brakuje paru głosów.

To tyle o ścianie, gdzie w żadnym momencie demokraci nie popierali dodatkowych 2000mil budowy. Bush wybudował 700 mil płotu oraz zwiekszył ilość strażników niemalże za taką samą kwotę, którą Trump ma obecnie zatwierdzoną.

Pytanie - na co te pieniądze? - jest moim zdaniem w pełni uzasadnione. Budowa dodatkowych murów w wysokogórkich parkach narodowych zajmie lata. Statystyki potwierdzają, że kalifornijska granica była głównym miejscem przerzutów.
    Statystyki nie potwierdzają ilości wystarczającej przerzutów by zabezpieczyć to murem.

To tylko, co znalazłam przechodząc przez Wiki, jakieś podejrzane strony, gdzie trzeba było zrobic stop, gazety w lat różnych, strone WH. Net nie kłąmie. Jeśli ktoś ma dotatkowe lub informacje dementujące ww - proszę o wpisy i źródła.

--
    Kan_z_oz
  • ertes 16.01.19, 15:39
    Kanie a co powiesz na temat nowego gubernatora Kalifornii? Czy uwazasz ze powinnismy kontynuowac polityke sanctuary state?
    Ale najbardziej mnie interesuje twoja opinia na temat wyzszosci poludniowej Kalifornii nad polnocna albo na odwrot.
    No i jestem ciekaw jaka masz opinie na temat Caltrans? Powinni wiecej wydawac na potholes fixing?
    Warto by tez zapoznac sie z twoja opinia na temat LA COunty teachers strike. Co o tym myslisz?
  • ania_2000 18.01.19, 03:25
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/nh/ej/3x8z/voW3cshDdQ0nELUssB.jpg

Minal tydzien - goverment nadal zamkniety.
    Trump dzisiaj odwolal wyjazd Pelosi, w iscie trumpowskim stylu lol - i napisal dosyc dosadne oswiadczenie:

Due to the Shutdown, I am sorry to inform you that your trip to Brussels, Egypt, and Afghanistan has been postponed. We will reschedule this seven-day excursion when the Shutdown is over.

In light of the 800,000 great American workers not receiving pay, I am sure you would agree that postponing this public relations event is totally appropriate. I also feel that, during this period, it would be better if you were in Washington negotiating with me and joining the Strong Border Security movement to end the Shutdown.

i jeszcze dodal - 'Obviously, if you would like to make your journey by flying commercial, that would certainly be your prerogative.'

'I look forward to seeing you soon and even more forward to watching our open and dangerous Southern Border finally receive the attention, funding, and security it so desperately deserves!'

Obie strony sie zapedzily w kozi rog i zadna nie chce ustapic.

Z tego wszystkiego najbardziej przykre jest, ze wychodzi jak bardzo ludzie zyja od wyplaty do wyplaty - bo skoro rzadowi pracownicy po niecalym miesiacu juz ustawiaja sie w kolejki do jedzenie za darmo i po kartki..
    Do tego dodajmy ze czlonkowie kongresu (obie strony) wynogradzenie otrzymuja, w wysokosci srednio 100-300 tys rocznie.
  • kan_z_oz 18.01.19, 07:24
    Aniu, możemy tylko trzymać kciuki za ludzi.

--
    Kan_z_oz

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.