Dodaj do ulubionych

Nie-PORADNIK-wyborcy :)

04.10.19, 19:50
1. ZAREJESTROWAĆ SIĘ. Metoda dowolna. Mój Stary był bardzo skuteczny, bo "na wariata" zarejestrował się do głosowania BEZ ważnego paszportu :) Można też normalnie via internet (teoretycznie) Teoretycznie via internet
2. PRZEJRZEĆ LISTY (zagranica zwykle głosuje w okręgu nr. 19 Warszawa), tutaj jest lista list Okręg nr. 19 lista list i datów
3. PRZEJRZEĆ listy "datów" na listach. Głosuje się na wybranego "łebka". Jednego. Wybrać sobie łebka.

Jeśli ktoś chce spytać o łebków z list od centrum do lewo, to pukać na lewo, czyli do mła:)
Edytor zaawansowany
  • roseanne 04.10.19, 20:40
    dzieki za info
    zrobilam juz punkty 1 i 2

zrobilam tez quiz preferenjcji i wyglada, ze jestem kierunek lewica, wielkie zdziwko, nope

to gdzie teraz bardziej szczegolowe informacje o konkretnych kandydatach? poza nazwiskiem i zawodem

--
    co bylo to bylo
    co moze byc jest
    a bedzie to co bedzie
  • stokrotna 04.10.19, 22:06
    ... są ustalane ogólnopolsko. Trochę to skomplikowane :)

Ale, ogólnie to są 4 liczące się grupy, oraz sporo flory i fauny :)

Pomarańczowo/fioletowo/czerwoni - dziwne połączenie kolorystyczne ... i generalnie... ten tego ten... ale coś nowego. Wiosna Roberta Biedronia, Fioletowi Razemowcy i... Zandberg, SLD (wyjątkowo bez Millera, ani nawet bez Ogórka... no pickles, no beer). Nazywany też akcją trzech tenorów - Biedroń, Zandberg i Czarzasty. Fajne babki, jak zwykle, siedzą z tyłu...

Niebiesko Zieloni z odrobiną czerwieni :)
    Generalnie Platforma Obywatelska usiłuje sobie zrobić nowy wizaż, balejaż i mejkapaż.

PESEL (PSL)

PiSEL

Każdy Komitet ma swój program wyborczy, a także każdy "dat" lub "datka" ma swój własny, osobisty program :)

Najpierw sobie wstępnie namierzyć, czy się chce Pisela, Pesela, 3w1, czy Mordę Schetyny w sosie zielono czerwonawym. Mniej więcej.

Zobaczyć z tego menu, kto jest do zjedzenia w okręgu wyborczym nr. 19. Pi razy oko...

Aniu, ten wątek założyłam już dla zdecydowanych głosować.
    Jeśli takiej decyzji nie podjęłaś, to chyba debata na ten temat była na wątku wyborowym lub dylematowym :)
  • ania_2000 05.10.19, 00:14
    ok - dzieki
  • ania_2000 04.10.19, 20:50
    Mam mieszane odczucia co do glosowania. Czy ja mam prawo?

W sensie - czy ja mam prawo decydowac o kraju z ktorym juz mnie nic nie laczy oprocz miejsca urodzenia i znajomosci jezyka?
    oczywiscie, ze chcialabym zeby Polska Rosla w Sile, A Ludziom sie Zylo Dostatniej, no ale jakie ja mam prawo na podejmowanie takich czy innych decyzji? Hmm...

Chyba sie wstryzmam, i pozostawie mieszkancom glos decydujacy.
  • stokrotna 04.10.19, 22:16
    Nawet jeśli się nie głosuje - to można, w dowolnie już wybranym okręgu, po prostu wesprzeć przeznaczając trochę pieniędzy na kampanię dla wybranego "data" lub "datki".

To dotyczy "nowych" lub "niezależnych" inicjatyw, czyli takich które jeszcze nie mają dostępu do państwowych pieniędzy na kampanię. Zwykle są to jakieś zarejestrowane na facebooku lub innych wiarygodnych platformach "zrzutki". Dużo fajnych babeczek (i babeczków) finansuje się samo, każde kilka zeta jest mile widziane, drukują sobie za to ulotki lub podbijają posty na fejsie.

Polecam

• maria421 05.10.19, 08:38
    Jestem jak najbardziej zainteresowana tym, zeby PiS przegral, ale glosowac nie bede bo mozliwosc korespondencyjnego glosowania jest tylko dla niepelnosprawnych. Musialabym wiec osobiscie stawic sie w konsulacie w Kolonii, a to 250 km w jedna strone.
  • stokrotna 05.10.19, 15:12
    Kochani! Ludzie !!!

To nie jest wątek gdzie się każdy musi spowiadać dlaczego nie głosuje. Nosz kurwa mać. To jest PRAWO do głosowania, a nie obowiązek, i w ogóle niczyj biznes niż Twój własny. Ja się ostatnio tak przyqrviłam, że sama nie wiem czy będę głosowała... serio.

Tak czy owak, dla niegłosujących, ale zainteresowanych, są inne opcje zaangażowania się. Można się dorzucić do zrzutki, można udostępniać memy kandydata w internetach, jest ciekawa akcja pt. "Nie głosuję na PiS", w Twym rodzinnym mieście Marysia, jest sporo fajnych kobietek polityczek i kobietków :) - zwykle nawet jeśli kandydują z dużej partii, to fundusze są tak rozdzielane w ten sposób, że "góra" listy zjada gros pieniędzy, a "doły" dostają marne grosze i wtedy KAŻDA pomoc jest mile widziana.

Można się zaangażować, jeśli ktoś jest zainteresowany, czas jeszcze jest.

Natomiast TUTAJ bym chciała - o ile możliwe, pomóc osobom już zdecydowanym głosować... No please.... Od udzielania rozgrzeszeń jest ksiundz :D

• maria421 05.10.19, 17:19
    Dorota , chodzi mi o to, ze ja bardzo bym chciala glosowac i bardzo bym chciala moc to zrobic korespondencyjnie, jak w wyborach prezydenckich w 2015 roku i wkurza mnie ze pod rzadami PiSu Polska pod tym wzgledem cofnala sie sie cywilizacyjnie.

• kan_z_oz 07.10.19, 01:35
    Rozmawiałam dzisiaj z rodziną głosującą na PiS i ogólnie nie interesujacą się polityką ani też więcej wiedzącą co ten PiS robi.
    Mam nadzieję, że oddadzą już głosu, bo byli w szoku.

Powiedziałam, że nie bedąc zaangażowaną w polityke Polski, mogę im tylko powiedzieć, że Polski nie stać na 500+, na emerytury 60, na 13-te emerytury i wszystko to co obiecuje PiS.

Nie stać na to Australii, która jest wciąż kopalnią światowych surowców i minerałów, tym bardziej nie stać Polski bo ekonomia światowa nigdy nie odzykazała zdrowia po ostatnim GFC.

PiS zadłuża Polske obrzydliwie i okaże sie dopiero na jakich warunkach gdy przyjdzie spłacać.
    Grecję pamiętam jako bardzo dobrze radzące sobie państwo, Hiszpanię, Argentynę.

Skończą jak te ostatnie gdzie banki dyktuja warunki, zakładane są blokady na eksport lub import i jest to rodzaj ekonomicznej kontroli gdzie wolność jest napisem na dropsach napedzanym nędza, i bezrobociem.

Jeśli nie chcą się obudzić na stare lata w takiej bajce to sugeruje się rozejrzeć. To jest proroctwo Kanowej wierzącej iż nie ma nic lepszego 'na oczy' niż spłaty oprocentowania kalkulowanego dziennie w sytuacji gdy brakuje na zakwaterowanie i wyżywienie.

--
    Kan_z_oz
  • stokrotna 07.10.19, 17:31
    Dobrze Marysiu. Chcesz się jałowo wkurzać i tu o tym pisać - no to proszę :) Jeśli masz taki imperatyw.
  • stokrotna 07.10.19, 17:29
    ... "knify", i sposoby na poradzenie sobie z dość skomplikowaną procedurą dla głosujących zza granicy ???

Bo widzę, że potrzeba wprowadzania off-topów na ten wątek, jest przemożna, więc kopać się z koniem nie zamierzam :D

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka