Dodaj do ulubionych

Olga Tokarczuk z Noblem :-)

10.10.19, 13:25
Cieszę się przeokrutnie. :-)

--
Wywabiam plamy na schody i piore po mordzie
Wysadzam skrzynki balkonowe
*
Edytor zaawansowany
  • stokrotna 10.10.19, 13:28
    OMG!!!
    Ale bomba!!!
    Gliński eat shit...
    Przepraszam, poniosło mnie :D
  • jutka1 10.10.19, 13:39
    Ditto. :-)

--
    *
  • xurek 10.10.19, 14:21
    slyszalam nazwisko, nie przeczytalam zadnej ksiazki, ale ciesze sie, ze jedna Nagroda Nobla dla Polki wiecej :)

--
    czasem myslisz ze to nie On, a to wlasnie Kameleon, the wonderful bad boy!
  • maria421 10.10.19, 15:12
    Doskonale!

Glinski pogratuluje?
  • jutka1 10.10.19, 15:22
    maria421 napisała:

> Doskonale!
    >
    > Glinski pogratuluje?
    Jak donosi GW, już pogratulował. I bąknął, że musi wrócić do lektury hahahaha :-)))

--
    *
  • maria421 10.10.19, 15:26
    jutka1 napisała:

> Jak donosi GW, już pogratulował. I bąknął, że musi wrócić do lektury hahahaha :
    > -)))

Podobno TVP poinformowala ze to "sukces Polski" ? :-)

• jutka1 10.10.19, 15:43
    maria421 napisała:

> Podobno TVP poinformowala ze to "sukces Polski" ? :-)
    Tak tak. Zapewne sukces prezesa i mnistra Glińskiego.
    Bezczelność nie zna granic.

--
    *
  • jutka1 10.10.19, 16:09
    maria421 napisała:

> Podobno TVP poinformowala ze to "sukces Polski" ? :-)

A było tak... Kilka cytatów:
    wyborcza.pl/7,75398,25293939,antypolka-gwiazda-mainstreamu-zdrajczyni-pluje-na.html

--
    *
  • maria421 10.10.19, 16:49
    jutka1 napisała:

> A było tak... Kilka cytatów:
    > wyborcza.pl/7,75398,25293939,antypolka-gwiazda-mainstreamu-zdrajczyni-pluje-na.html

Prezes cos bredzi o "wymienie elit", i "pietnowaniu przeciwnikow" wiec z pewnoscia PiS chetnie by potraktowal Tokarczuk jak PRL traktowala Giedroycia czy Herlinga -Grudzinskiego.

• ania_2000 10.10.19, 17:01
    Brawo! Co za mila wiadomosc - w moim NPR radio rano do pracy powiedzieli:)
    Krotki raport - kto to, kim jest, i co pisze - i ze jest kontrowersyjna, poniewaz pokazuje ciemna strone historii Polski.
  • jutka1 10.10.19, 17:16
    ania_2000 napisała:

> Brawo! Co za mila wiadomosc - w moim NPR radio rano do pracy powiedzieli:)
    > Krotki raport - kto to, kim jest, i co pisze - i ze jest kontrowersyjna, ponie
    > waz pokazuje ciemna strone historii Polski.
    Aniu, po prostu jest historycznie uczciwa. Nie napada, nie atakuje, wplata do swych powieści (im chyba chodziło szczególnie o Księgi Jakubowe) fakty od dekad/stuleci pomijane w mainstreamowej historycznej narracji, a niesłusznie, bo są to rzeczy udokumentowane. A że niewygodne dla różnych oficjalnych narracji patriotyczno-zbawczo-bohaterskich? No cóż.

Każde państwo ma w historii mnie chwalebne karty. Niektóre potrafią się zmierzyć z nimi. Inne - zamiatają pod dywan albo negują.

Tak czy siak, moja radość jest ogromna.

--
    *
  • ania_2000 10.10.19, 17:34
    Dzieki Jutko za wyjasnienie! bardzo slusznie ze pokazuje - i nie zaciera historii.
    Nie znam jej tworczosci, wstyd powiedziec.
  • jutka1 10.10.19, 17:54
    ania_2000 napisała:

> Dzieki Jutko za wyjasnienie! bardzo slusznie ze pokazuje - i nie zaciera historii.
    > Nie znam jej tworczosci, wstyd powiedziec.
    Warto poznać, bo cudo. :-)

--
    *
  • stokrotna 10.10.19, 23:22
    Pobiegłam szybciutko do biblio, aby ostrzec Panie, że będzie "run" na bibliotekę :) Już wiedziały i szykują półeczkę, kącik informacji, etc. Dyskretnie sobie zrobiłyśmy "podśmiech..jkę", iż trzeba na rezerwę wpisać kilka książek dla Ministra :) Uzupełnić lekturę - lepiej późno niż... później.

Chciałabym dodać, iż Olga Tokarczuk, nie tylko znakomitą pisarką jest, ale także czynnie się zaangażowała w kampanię na rzecz odzyskania pełnych praw przez kobiety w Polsce. W czasach hipokryzji, interesowności i obłudy - to więcej niż cenne.

Wspaniała pisarka, odważna kobieta. Jak dobrze, że są na świecie i - w naszym zaścianku - takie ludzkie skarby.
  • stokrotna 10.10.19, 23:31
    A jednak nie dało się...
    ... pod umieszczoną na FB fotą, którą zrobili znajomi w trakcie agitowania na rzecz praw kobiet - jest tam Olga Tokarczuk oraz my humble self - znowu ni w cipę ni w oko koment "pięknie wyglądasz Dorotko, jaka świetna fryzura"....

Wiecie co, ręce, szczęka i cycki opadają do podłogi. Chyba mentalność kobit w PL - to się NIGDY nie zmieni :(
  • kan_z_oz 11.10.19, 00:04
    Gratulacje. Bardzo miła i budująca wiadomość. Prezes się ze...ra.

--
    Kan_z_oz
  • stokrotna 11.10.19, 00:22
    ... szykanowanie w Polsce Noblistów, to nie nowina.
    Za mojej przytomności przyznano trzy literackie nagrody Nobla Polkom i Polakom. Miłosz w 1980 był w Polsce "na indeksie". Za przeprowadzoną z nami lekcję na temat jego twórczości moja psorka od polskiego - była szykanowana w szkole.
    Potem Wisława Szymborska, no a teraz Olga Tokarczuk.
  • ania_2000 11.10.19, 00:31
    wow. osobiscie znasz Noblistke? wow!
    Dawaj jej ksiazki do podpisu, taka pamiatka!
  • stokrotna 11.10.19, 14:12
    Hm, powiem więcej, znam OSOBĘ, która jest nie tylko osobistą bliską Przyjaciółką Olgi Tokarczuk, ale także - zainspirowała Olgę do stworzenia postaci w swojej książce. Czyli jest Muzą.

Książka się nazywa "Prowadź swój pług przez kości umarłych" :) Na podstawie tej książki (określonej przez krytykę jako "thriller moralny z zagadką kryminalną") - Agnieszka Holland oraz Katarzyna Adamik (córka Agnieszki, także jest znakomitą reżyserką) nakręciły film "Pokot".

Zachęcam zresztą tych z Was, którzy chcieli by spróbować przygody z Olgą, od bardziej lajtowej strony, do sięgnięcia właśnie po tę książkę, lub film obejrzeć.

A książek Oldze podsuwać nie będę, bo mam inną pamiątkę (hehehe, także mi podarowała OSOBA).
  • maria421 11.10.19, 08:26
    "Prawdziwi polscy patrioci" mowia ze Tokarczuk dostala Nobla za jej "lewackosc", bo teraz te Noble to z politycznego rozdzielnika przeciez przydzielaja.
    Tymczasem Nobla za 2019 rok dostal Peter Handke, ktory popieral Miloszewicza, tak samo zreszta jak inny noblista, Harold Pinter. Tez "lewacy"?
  • kan_z_oz 11.10.19, 08:43
    Nawet nie chce mi się Mario czytać tych jadowitych wypowiedzi. Cieszę, że poprostu dostała. A, że prezesa z otoczeniem czyści przy okazji...haha
    Trudno.

--
    Kan_z_oz
  • stokrotna 11.10.19, 14:50
    Hej, czyści, oj czyści :) Ryzyko zawodowe bycia dupekiem...
  • minniemouse 12.10.19, 01:59
    Byłam zachwycona Biegunami jakie tu polecano. nie dziwie sie ze dostała Nobla - bardzo inteligentna, wnikliwa, spostrzegawcza pisarka. z duza wiedza. i wszechstronna. należał sie jej bez dwóch slow.
    Super wiadomość!

Minnie

--
    Savoir Vivre czyli jak się zachować
  • stokrotna 13.10.19, 23:52
    ... nie wiem, czy to na wątku noblowym, czy na wyborowym, bo się nadaje na obu...

... słuchajcie, teraz ci którzy przed chwilą wieszali psy na Oldze Tokarczuk, twierdząc iż ta nagroda jest bezwartościowa bo komitet chciał uhonorować kogoś za ... lewactwo, a nie za literaturę - teraz biją w surmy bojowe, nawołując aby Olga stanęła na czele duchowej sanacji narodu i poprowadziła nas... do boju... do wolności, do... demokracji (nie mylić z ... demencją)

NIE DO WIARY...

Idę się herbaty napić, bo znowu mnie opary absurdu doprowadzają do umysłowej zamieci ;D

• kan_z_oz 14.10.19, 00:04
    Stówka, daj spokój. Wiadomo jak to się toczy. Zawistny, mściwy kołtun z którym każdy kto się nie zgadza jest wrogiem. Takich u sterów na pęczki. Będzie teraz naginanie aby blask się jakoś rozlał i wyszło, że ten Nobel to dzięki PiSowi.

--
    Kan_z_oz
  • stokrotna 14.10.19, 01:19
    A tak sobie odreagowuję trochę Kan, bo, po pierwsze - jestem rozczarowana wynikiem wyborów, po drugie udało mi się jednak mimo wszystko zrobić i fuchę i zaliczyć testy w świetnym szkoleniu internetowym, chociaż się pojawiły techniczne zonki, oraz OLGA MA NOBLA, oraz byłam na spotkaniu z bardzo fają osobą dzisiaj.
    Więc już mam pewniaka, że co najmniej do 3 rano nie zasnę :(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka