Dodaj do ulubionych

Zdęcia III

02.12.19, 09:13
Się przelały. Nowe - wlepiajcie!!

Wciąż w temacie lub obok; welony, koronki, firanki czy zasłonki.

Uprałam dzisiaj na święta i natychmiast powiesiłam. Zanim skończyłam wieszanie już wyschły. Uwielbiam i nie chcę żadnych innych na tych drzwiach.
Żabki z ikea, karnisz ze starego układu gdzie były panele.

--
Kan_z_oz
Obserwuj wątek
      • roseanne Re: Kot i pies 09.12.19, 18:17
        Super.
        Moja się z psiakiem sąsiadów, też już sedziwy senior dogadali. Każde na swoim balkonie.

W domostwie babci zawsze koty i psy były do siebie przyjazne. A przynajmniej nie wrogie

--
        co bylo to bylo
        co moze byc jest
        a bedzie to co bedzie
        • kan_z_oz Re: Kot i pies 12.12.19, 09:22
          Chyba największa i najcięższa kiść bananów zebranych. Nieśliśmy we dwoje. Ścinanie drzewa zajęło trochę. Uwiązana nisko, bo nie dało rady podnieść.
          Cudo natury, gdzie obok wisi najmniejsza jaką kiedykkolwiek zebraliśmy.

--
          Kan_z_oz
          • xurek Re: Kot i pies 12.12.19, 12:06
            zaiscie imponujace. Dlaczego scinacie juz zielone? Czy nie moga dojrzec "na krzaku"? Co bedzie sie dalej dzialo z tymi bananami? Czy to sa normalne, jadalne "na surowo" banany czy tez plantains do gotowania? Wygladaja bardziej jak plantains, w kazdym razie sa grubsze niz te, ktore u nas mozna kupic w sklepie.

To naprawde jest inny swiat :). Az zal d....e sciska, ze jest zagrozony przez pozary, susze i glupote ludzka.

Wklejaj zdjecia, dopoki jeszcze cos rosnie, bo to dla nas jedyna okazja uczestniczyc w zupelnie innych realiach nas otaczajacych

--
            czasem myslisz ze to nie On, a to wlasnie Kameleon, the wonderful bad boy!
            • kan_z_oz Re: Kot i pies 12.12.19, 13:56
              Banany są gotowe do ścięcia gdy są okrągłe. Papugi zazwyczaj zaczynają zżerać dlatego ścianamy bo odmiana bardzo wysoka i trudna do założenia worków. Pod domem też w workach aby nie ogryzły ich posumy lub papugi. Dochodzą przez parę tygodni.
              Mrozimy, rozdajemy, jemy. Jest to bardzo słodka odmiana. Te na zdjęciu nagrubsze i największe z możliwych w tym gatunku.
              Mamy możliwość sprzedaży ale do tej pory nie działało. Taka kiść zaczyna dojrzewać od góry stopniowo. Zajmuje kilka tygodni zanim dojdzie do samego dołu.

Mam nadzieje, że ten świat się tutaj uchowa.

--
              Kan_z_oz
              • kan_z_oz W ptasim karmniku 14.12.19, 08:48
                Tłok. Zdjęcia gości z netu, bo część zbyt płochliwa by fotografować amatorsko.

Czarne cockatoo z żółtym. Przelatują stada zatrzymującę się tylko na wierzchołkach drzew. Jest to najbardziej majestycznie wyglądający ptak rozmiarów 40cm i więcej. Jedna z największych tutaj papug.

Nieco mniejsze i korzystające już regularnie z karmnika. Sulphur- crested cockatoo. Mamy obecnie parę.

Galah mają młode. Dwójkę. Głośne jak nie wiem co. Regularnie w karmniku.

Dalej cały tłum. lorreikitki i gołębie.
                Wonga, bar schouldered.
                Dalej muszę nowy bo nie mozna wiecej zdjęć...

--
                Kan_z_oz
                • kan_z_oz Re: W ptasim karmniku 14.12.19, 08:54
                  White headed gołąb. Bardzo ciche i zajęło lata aby się pojawiły lub można było podejść bliżej.
                  Lorrekitki to najgłośniejszy, najbardziej wpychający się wszędzie gatunek papugi.

Na koniec ptak kot. Obecnie zjada nasz seler i kapusty azjatyckie. Nie dotyka nic w karmniku. Mamy całą rodzinę tej tropikalnej odmiany.

--
                  Kan_z_oz
    • ania_2000 Re: Zdęcia III 15.12.19, 21:13
      Pare zdjec z naszego "narciarskiego wyjazdu"

Whistler - miejsce zimowej olimpiady w 2010 roku.
      i zdjecie z wycieczki do Vancouver - Capilano most, wiszacy, nawet sie bujal troche;)

smetne resztki sniegu na ulicy - ktore po paru dniach zniknely kompletnie.

Na jednym zdjeciu widac gore - i trasy zjazdowe - tak gdzies od polowy zaczyna sie trawa.

• ewa553 Re: Zdęcia III 16.12.19, 09:32
            juz doczytalam na pierdulach, ze mimo tego spedziliscie ladnie czas i wypoczeliscie. I to jest najwazniejsze.

--
            Nie przejmuj sie zyciem. Ono minie (cyt.)
            • kan_z_oz Re: Zdęcia III 16.12.19, 10:50
              Mt Whistler jest znane z bardzo niestabilnej pogody.
              Japonia nawet na północnej wyspie nie otwiera wyciągów do świąt.
              Jazda na sztucznym śniegu to jak zamiast rafy pływanie w hotelowym basenie.
              Do zniesiania, gdy człowiek się zbytnio nie napalił.

Szkoda Aniu. Zdjęcia wciąż piękne. Myślałam kilka razy o wybraniu się ale zbyt daleko by ryzykować.

--
              Kan_z_oz
      • xurek Re: Zdęcia III 16.12.19, 11:21
        dekoracje rzeczywiscie bajkowe, miasteczko fajne, a ten most jest nad rzeka czy kotlina?

--
        czasem myslisz ze to nie On, a to wlasnie Kameleon, the wonderful bad boy!
        • ania_2000 Re: Zdęcia III 19.12.19, 16:58
          Ten most to jest w miescie Vancuver, 100 km na poloudnie od Whistle - wisi nad rzeka. Dosyc dlugi kanion i wysoki. Most wisi 70metrow nad rzeka, i ma 140 metrow dlugosci. Orginalnie zbudowany w 1898 (co jak na tutajsza historie to lata prehistoryczne lol) ale kompletenie przebudowany pozniej w 1956.
          Bardzo ladny park/miejsce.
    • ertes Re: Zdęcia III 26.12.19, 20:34
      Zdjecie z okien mojego office.
      Snieg w pobliskich gorach.

Samochod widoczny na zdjeciu jedzie po autostradzie nr 5: prosto do Ani w Portland i jeszcze dalej :)
    • stokrotna Nowy Rok 2020 w Warszawie :) Realfoty by moi :) 02.01.20, 18:00
      Parę fotek z miejskiej imprezy na Placu Zamkowym w Warszawie :)
      Scena jest w kształcie litery U - wchodzi głęboko w tłum. Stałam pod samą promenadką U, można było oglądać występujących z całkiem bliska. Repertuar, czyli line-up - fajny, różnorodny. Kultura obcowania z tłumem - bardzo dobra.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka