Re: mega bunt 13latka Dodaj do ulubionych

Nie wiem, czy jestem w stanie coś poradzić, bo bunt 13-latki jeszcze przede mną. Ale wydaje się mi, że nie chodzi o dorastanie, tylko o całą zagmatwaną sytuację. Częściowo cię nie rozumiem, dlaczego uważasz, że to nie dobrze, że przyjechał na urodziny znienacka? Oboje z m liczymy się z tym młoda, któregoś dnia z jakiegoś powodu postanowi przestać do nas przyjeżdżać. I między innymi dlatego mówimy jej ciągle, że cokolwiek się między nami stanie, to zawsze jest jej dom i zawsze będzie mogła tu przyjechać. J. dostał w sumie jasny komunikat, który w uszach 13-latka brzmi tak: tata nie chce, żebym z nim mieszkał i tata nie chce, żebym chodził do tej szkoły, do której chcę = tata mnie nie akceptuje i mnie nie chce. Ma mnie za słabeusza i się mną nie interesuje. To, że jest to oczywista nieprawda, nie ma dla niego znaczenia. To trochę tak, jak z bajkową panną na wydaniu, chce, żeby jego tata był rycerzem na białym koniu, który o niego walczy. Nawet, jeśli musi walczyć z nim samym.
Mój M odkąd młoda nauczyła się mówić, dzwoni do niej codziennie. Młoda notorycznie spuszcza go ze schodów, mówiąc, że nie będzie rozmawiać, bo właśnie ogląda i generalnie na 2 miłe rozmowy jest 6 z jej strony co najmniej nieuprzejmych. Ale wiem, że czeka na te telefony i nawet gdyby chciała zrobić z siebie biedną porzuconą sierotkę, to nie może powiedzieć, że po założeniu nowej rodziny tata przestał się nią interesować.
Nie mam bladego pojęcia, czy to u was zadziała, ale ja radziłabym walczyć. Pisać mejle i smsy do niego, żeby wiedział, że zawsze może do was przyjechać, że chcecie z nim porozmawiać, mejle wyjaśniające, mejle, w których jest napisane, że za nim tęsknicie. Jeśli to odrzuci, to będzie jego decyzja i jego błąd, ale jeśli kiedykolwiek postanowi to przemyśleć, będzie miał dowód na to, że go kochacie i że może na was liczyć.
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.