Dodaj do ulubionych

Alfa romeo 156 Nie chce zapalić

12.06.10, 11:33
2,4 JTD na zimnym silniku pali na ciepłym silniku pali jesli postoi pół
godziny nie chce odpalić pompka podaje paliwo, trzeba czekac az całkowicie
spadnie temperatura silnika wtedy auto zapali.

PROSZE O POMOC czy jakies wskazówki od czego to moze sie tak robić
Edytor zaawansowany
  • aquarius01 14.06.10, 15:27
    Jest takie magiczne urządzenie zwane czujnikiem położenia wału korbowego.
    Symptomy, które opisujesz wskazują na jego uszkodzenie.

--
    Pozdrawiam :)
    Zbyszek Pilip, Wrocław
    145 1.6 16V TS
  • janioj 16.06.10, 10:58
    Objawy wręcz modelowe padniętego czujnika położenia wału. U mnie było dokładnie
    tak samo, jak zadzwoniłem do znajomego serwisu i powiedziałem jakie są objawy,
    powiedzieli, że szkoda nawet pieniędzy na diagnostykę, trzeba wymienić czujnik.
    Wymiana całkowicie wyeliminowała niedomagania.
    --
    Pozdrawiam
    janio

"Bo wszystko może być dęte, a słowo musi być święte - obiecało się, chorowało
    się, umierało się... jest mus!!!"
  • mlodyp5 14.07.10, 11:40
    mlodyp5 witam mam nastepujacy problem auto ladnie pracuje ale jak jej odbije to
    zalacza sie wtrysk na liczniku i gasnie po pultorej godziny odpali i znow jechac
    mozna prosze o pomoc moje obawy to ktorys wtrysk zaczyna lac
  • andypip 15.07.10, 13:34
    Młody - czemu nie słuchasz starszych? Masz najnormalniejsze i najbardziej typowe objawy padniętego czujnika położenia wału korbowego. Odpuść wtryskiwacze bo jeszcze coś popsujesz. Zabierz sobie na przejażdżkę omomierz. Jak ci zgaśnie silnik zmierz opór czujnika. Finito.
  • kinga260 03.08.10, 20:59
    Może ktoś tutaj mi pomoże...Mam problem z zapalaniem silnika w Alfie 156 1.9
    diesel. Nie chce zapalić jak jest zimny, przy dłuższym kręceniu wreszcie zapali,
    a gdy się rozgrzeje i z powrotem zgaszę to nie zapala w ogóle. Na po pchnięcie,
    to auto zapala, na rozrusznik też nie chce. Wtryski były naprawiane i nie wiem w
    czym problem.
  • mlodyp5 05.08.10, 15:45
    witam taki sam mialem problem musisz sie udac do elektronika bo masz problem z
    pradami
  • kinga260 06.08.10, 19:22
    A o co chodzi z tymi prądami..? To jakiś czujnik czy coś innego?
  • aquarius01 07.08.10, 22:39
    Musisz sprawdzić dokładnie przewody wysokoprądowe pomiędzy rozrusznikiem a
    alternatorem i akumulatorem - ich połączenia muszą być idealne sprawdzić należy
    również podłączenie głównej masy. Sprawdził bym też stan naładowania akumulatora
    i jego sprawność jak również - przy Twoich objawach - czujnik położenia wału.
    Myślę, że sprawdzając te elementy znajdziesz przyczynę. Powodzenia :)

--
    Zbyszek Pilip, Wrocław
    145 1.6 16V TS
  • kinga260 08.08.10, 10:37
    Dziękuję za zrozumiałe informację:)
  • aquarius01 07.08.10, 22:36
    mlodyp5 napisał:

> witam taki sam mialem problem musisz sie udac do elektronika bo masz
    > problem z pradami

Jeżeli masz udzielać takich rad to podaruj sobie odrobinę luksusu i nie pisz nic
    więcej. Napisz coś więcej i merytorycznie jak masz jakąś teorię a nie używaj
    lakonicznych i nic nie mówiących sformułowań.

--
    Zbyszek Pilip, Wrocław
    145 1.6 16V TS

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.