Dodaj do ulubionych

wymiana wahacza Alfa 156

09.11.16, 14:11
Cześć, potrzebuję wymienić górny lewy wahacz w mojej alfie i tu pojawia się problem. Przejrzałem sporo tematów, ale ciągle nie wiem co wybrać. Najczęściej przewijają się TRW, Fast i Vema z tańszych zamienników. Co powinienem wybrać? Jeżdże do pracy kilkanaście km dziennie, auto jest więc eksploatowane cały czas ale nie zajeżdżane, bo jeżdże raczej spokojnie.
Edytor zaawansowany
  • 09.11.16, 14:38
    trudno zawyrokować, każda marka ma swoich zwolenników. trw wyjdą cie najdrożej ale też powinny wytrzymać najdłużej choć słyszałem o przypadkach gdy padały po kilku tysiącach kilometrów. będziesz montowal sam?
  • 09.11.16, 15:41
    Moim zdaniem i tak nie ocenisz jakości komponentów przed tym, jak trochę na nich pojeździsz. Ja kiedyś zrobiłem tak, że poszedłem do najbliższego salonu, zapytałem, jakie mają (wtedy kupowałem klocki) i wybrałem najtańsze. Po czasie, jak padły, spróbowałem ceramicznych i byłem bardziej zadowolony, al nie tak, jak myślałem że będę. Zresztą często się słyszy że ceramiczne klocki mają ceramikę tylko w nazwie (cokolwiek to znaczy)
  • 10.11.16, 09:25
    Taki miałem plan, nie robiłem tego wcześniej co prawda, ale chyba nie jest to bardzo trudne. Teść ma garaż wyposazony lepiej niż niejeden warsztat, więc jakoś się nie boję :)
  • 10.11.16, 14:29
    przejrzyj alledrogo, fasty zaczynają się około stówki, vemy jakieś 120-130, a trw w granicach 200. jak planujesz wymienić jeden tylko, to może spróbuj droższy, ale jak komplet no... to sam sobie policz.
  • 15.11.16, 11:30
    A używałeś któregoś z tych produktów? Wiem że są ale nie miałem styczności. Jakieś konkretne doświadczenia? Akurat nie potrzebuję wahacza tylko paru innych części ale pytam ogólnie.
  • 12.12.16, 15:59
    A jaka jest mniej więcej żywotność tych części? Bo cena jest w porządku, ale nie wiem jak wypada jej stosunek do jakości
  • 14.12.16, 11:16
    Myślę że to akurat jest atut. Droższe części (oryginalne też) będą chodzić bez problemów dłużej, ale nie wiem, czy o tyle żeby się je opłacało kupować. Tym bardziej że niektóre są droższe o kilkadziesiąt procent. Najlepiej po prostu kupić jedne i sprwadzić, a później ew. drugie jak coś nie będzie pasować.
  • 28.12.16, 15:41
    Tak w temacie: oby nie było potrzeby, chociaż sporo zależy od korzystania. Ja akurat jestem niemiarodajnym kierowcą bo jeżdżę czesto ale bardzo krókie trasy - 7km w jedną stronę do pracy. Oprócz tego czasem na jakiś wyjazd weekendowy, ale bardzo rzadko. Zanim ja zrobię 100 tys. km to statystyczny kierowca będzie wymieniał trzeci samochód :P
  • 16.01.17, 10:53
    Na jaką firmę się w końcu zdecydowałeś? Ile cie to wyszło?
  • 26.01.17, 14:14
    Wziałęm fast stwierdziłem że niech się dzieje co chce, sprawdzę najwyżej zmienię jak nie będzie mi odpowiadało. Na razie nie mam opinii, bo przejechałem jakieś 200 km na tym.
  • 15.03.17, 11:15
    A ostatnio miałem możliwość kupić komplet wahaczy fast z przebiegiem dwa tysiące - facetowi posypało się w międzyczasie pare innych rzeczy i sprzedał to wszystko na szrot w którym pracuje mój znajomy. Co się dało wyciągnęli i chciał mi sprzedać w promocyjnej cenie, ale stwierdziłem, że chyba nie ma sensu. Mam jakąś awersję do używanych części
  • 13.04.17, 15:17
    Tak, tylko trzeba jeszcze odróżnić dobre zamienniki od kiepskich a to nie jest takie łatwe. Zwłaszcza że ile ludzi tyle opinii. A kupowanie w ciemno jest bez sensu. Dla świętego spokoju wole chyba oryginalne, chociaż droższe to tez bardziej wytrzymałe.
  • 09.05.17, 10:00
    U moich znajomych też większość jedzie na tym co akurat jest najtańsze. Jak ktoś ma dom na głowie i trójkę dzieci to się nie dziwię że szuka oszczędności
  • 12.05.17, 15:34
    Jak ktoś ma trójkę dzieci to jest wystarczający powód, żeby doinwestować w porządne części które zapewnią bezpieczeństwo pasażerom, a nie najtańsze złomy. Na tych taniochach już niejeden sie przejechał. Tylko porzadne marki jak BOSCH w których płąci sie za jakość

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.