Dodaj do ulubionych

AR 156 2,4 JTD - czy warto ?

23.11.05, 21:52
Witam ! Na horyzoncie pojawiła się AR 156 z silnikiem 2,4 JTD, wyprodukowana
w 2001 r. Czy warto się tą ofertą zainteresować ? Może ktoś ma doświadczenia
z eksploatacją podobnych egzemplarzy ? Jak wygląda kwestia niezawodności i
jakie pięty achillesowe mają te samochody ? Będę wdzięczny za wszelkie
informacje.
Obserwuj wątek
    • darro5 Re: AR 156 2,4 JTD - czy warto ? 23.11.05, 22:35
      Moja jest z 1999r i ma 206tys. przebiegu i silnik jest ok. Jeżdżę nią od maja
      przejechałem 20tys km i poza wymianą zawieszeniówki i przepływomierza jest
      dobrze. Silnik dynamiczny i oszczędny. Polecam!!!!!!!!!!
      • uki145 Re: AR 156 2,4 JTD - czy warto ? 24.11.05, 01:20
        Witam! bardzo dobry, dynamiczny i trwały 5 cyl turbodiesel. trzeba dobrze
        skontrolowac stan turbosprezarki,wiadomo :zle eksploatowana,naraza na powazne
        koszty regeneracji, drogi element to dwumasowe koło zamachowe(jesli auto ma
        duzy przebieg to trzeba sie liczyc z wymiana ,a to niestety droga sprawa ponad
        2000zł).sprawdzic przepływomierz i układ wtryskowy. a co do reszty to jedynie
        wielowahaczowe zawieszenie moze dac popalic w kosztach. ogólnie extra auto
        Łukasz
        • chunkpunk Re: AR 156 2,4 JTD - czy warto ? 24.11.05, 08:05
          Ja mam taki model z tego samego roku. kupilem w niemcach distinctive sport
          pakiet 3 za 27 tys podobno okazja
          pali tak sobie na trasie 6 spokojnie po miescie i 8 potrafi wciagnac zalezy jak
          jezdzisz, ja tak do 3000 obr :)))) ogolnie trapi ja to co wszytkie alfy, ja
          wymienilem oleje paski, wachacze przednie na kompie nic nie wykazal zadnego
          bledu , i nic wiecej potem pojechalem na pocipowac
          i wyszlo mi 176 kucy i 380 momenta :))) teraz to mozna nazwac dynamicznym
          silnikiem :) choc na serii 140 km dawalo rade ale to dosc ciezki silnik
          Na ta chwile nie zamienieli bym na zadne inne no chyba ze 3.2 gta ale benzin
          droggieee. Przejechalem jusz 30 tys i nic sie nie dzieje za 1 razem machnelem 8
          tys. wiec zaczelem ufac autku :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka