Dodaj do ulubionych

Alfa 145 TS

21.11.06, 22:08
Witam, od pol roku jezdze Alfa 145 TS, auto ma 145 tys km przebiegu, niepokoi
mnie pare spraw i moze pomozecie mi sobie z nimi poradzic. Pierwsza z nich
to, ze autko nie bardzo chce "ciagnac" na niskich obrotach,jak silnik jest
zimny. Kolejna sprawa to spalanie...czy to normalne dla tek malego auta, ze
pali na trasie(nieprzekraczalem 90km/h)7,9l/100, a w miescie to juz grubo
ponad 10!dzieki bardzo za wszelkie informacje.Bede wdzieczny.pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • prstr Re: Alfa 145 TS 21.11.06, 22:11
      zapomnialem dodac, ze trzeci problem to uciekajacy plyn hamulcowy, nie ma
      nigdzie po nim sladu, a podobno ma to jakis zwiazek ze sprzeglem, bo z nim
      pojawil sie problem przy niskim stanie plynu hamulcowego...
      • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 21.11.06, 23:05
        Spalanie niestety jest wysokie - mimo malych gabarytow auta i malej pojemnosci
        skokowej. W podrozy z Lodzi do Oslo (1100 km droga ladowa) 145 1.4TS (fakt ze
        zaladowana) spalila mi srednio 9/100 - czyli tyle samo co moje obecne BMW 525i
        (takze zaladowane po brzegi). Silniki TS znane sa z duzego spalania, przy czym -
        moim zdaniem - silnik 1.4 w zadnej mierze tego nie rekompensuje.
        • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 21.11.06, 23:11
          Witam.

> W podrozy z Lodzi do Oslo (1100 km droga ladowa) 145 1.4TS (fakt ze
          > zaladowana) spalila mi srednio 9/100 - czyli tyle samo co moje obecne BMW
          > 525i (takze zaladowane po brzegi).

Zakładając, że oba auta były sprawne, to dla nie jedynym logicznym
          wytłumaczeniem może być duża prędkość średnia. Po prostu jeśli starałeś się
          utrzymywać powiedzmy 180km/h, to dla 145 1.4 to jest prawie max., a dla 525i
          jest to po prostu w miarę szybka jazda. Gdyby podróż była z prędkościami 120-
          140km/h, to na pewno 145 zużyłaby mniej paliwa.

Odnośnie dużo palących TS-ów, to się nie do końca zgodzę. Bo moje poprzednie
          autko o prawie 200kg lżejsze i posiadające ledwie 90KM, zużywało w mieście 1,5-
          2l/100km mniej, a trasie 1-1,5l/100km mniej.

Pozdrawiam,
          Maciej Loret
          • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 21.11.06, 23:22
            > Zakładając, że oba auta były sprawne, to dla nie jedynym logicznym
            > wytłumaczeniem może być duża prędkość średnia.

Oba auta w pelni sprawne. Srednia predkosc podrozna w BMW znacznie wieksza,
            czeste wyprzedzanie z kickdownem, itp. AR jechalem max. 150 km/h, najczesniej
            pozniej 140. Roznicy dynamiki wogole nie porownuje, a apalanie naprawde podobne.
            BMW 525i M50B25 na trasie pali calkiem przyzwoicie - ok. 8,5 w przedziale 90-
            120, 9-10 w przedziale 120-160. Robilem kilka razy ta sama trase (Lodz-Oslo-
            Lodz) wiec wyniki miarodajne. Po prostu tam gdzie M50 dopiero sie rozkreca,
            1.4TS juz ledwo dyszy.
        • alces1 Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 02:27
          To nie prawda, ze T.S. spalaja duzo. Po prostu pala tyle ile inne silniki
          benzynowe o podobnej mocy w samochodach o podobnych parametrach. Mowimy
          oczywiscie o konstrukcjach stojacych na jednakowej stopie pod wzgledem rozwoju
          technicznego. Moja AR 146 1.4. T.S. spalala srednio 7,6 l/100km, a raz udalo mi
          sie zejsc do 6,9 l/100km i to nie na autostradzie ale na kretych gorskich
          drogach, gdzie jechalem dosyc szybko jak na warunki drogowe, bo srednio 90km/h.
          Pozdrawiam!
    • kichu146 Re: Alfa 145 TS 21.11.06, 23:07
      pod akumulatorem jest wysprzeglik,prawdopodobnie cieknie,zestaw naprawczy ok
      12zl i godzina pracy,co do mulenia powodow moze byc wiele;przeplywka,swiece,tu
      trzeba poszukac,moze byc zuzyta sonda.

• mumio145 Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 13:42
        TS, TS...po co to badziewie w ogóle wprowadzono, zamiast unowocześniać boxera.
        Jazda boxerem i jazda TS to dwa różne swiaty: boxer ma niesamowity dźwięk, TS
        swiszczy jak wszystkie inne auta. TS jest paliwożerne, a podobno jednym z
        powodów rezygnacji z boxerów była chęć ograniczenia spalania... TS jest drogie
        w serwisie a legendy o wariatorze są rzeczywistością. Twin Spark powoduje, ze
        wymiana świec to potężny koszt. I tak dalej. Powiem tak: fuck TS, viva Bx.
        • alcol Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 14:48
          Ja co prawda nie jeżdzę ani TS'em Ani BX'em i znam te silniki tylko zopowaidań
          znajomych i z forum ale wydaje mi się, że troche przesadziłeś z ta gloryfikacją
          boxerów - fakt są to na pewno wyjątkowe silniki ale również nie są pozbawione
          wad, a poza tym osiągi mają troche nie dzisiejsze - TS pod tym względem bije
          bx'a na głowę.

pzdr
            • mumio145 Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 15:19
              Skrzynia...tu sie zgodze..ale osiągi? a czy jazda samochodem i przyjemnosc z
              tej jazdy to wyłacznie osiągi? czy boxerem nie można "popalić gum"? Mozna i to
              jak. Te "osiągi" TS tak naprawde maja marginalne znaczenie, no chyba, ze dla
              fanatyka "osiągów". I z tym biciem na glowę bym nie przesadzał... Reasumując:
              Bx jest oryginalny, TS jest typowy, sztampowy. No ale ma osiągi. Plus fortunę
              na świece, grzechoczący wariat, świst zamiast warkotu:) normalnie..jedzie
              toyota, jakbym sie nie obejrzał.
              • maydayns Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 15:44
                Dzwiek silnika to chyba rzecz gustu, zalezy co kto lubi, ja wole swist TSa, ze
                sportowym tlumiekiem robi wrazenie;)

>a czy jazda samochodem i przyjemnosc z
                > tej jazdy to wyłacznie osiągi? czy boxerem nie można "popalić gum"? Mozna i to
                > jak. Te "osiągi" TS tak naprawde maja marginalne znaczenie, no chyba, ze dla
                > fanatyka "osiągów"

dla Ciebie palenie gumy to przyjemnosc?? jezeli myslisz ze tylko do tego sluza
                osiagi to zycze szczescia;)
                Zawsze wieksze osiagi sa na plus, potrzebne sa np do bezpieczniejszego
                wyprzedzania, nie musisz wariowac majac mocny samochod, poprostu milo czuc ze ma
                sie czym depnac jak bedzie taka potrzeba:D

• streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 15:44
                > Bx jest oryginalny, TS jest typowy, sztampowy.

Wydaje mi sie ze w TS troche na sile probowano zachowac orginalnosc. Nie do
                konca sie to niestety udalo. Nietypowe rozwiazania w tym silniku sa przyczyna
                wielu typowych problemow, nurtujacych uzytkownikow.
                Jesli zas chodzi o boxera w 145/6 to wg mnie najwieksza wada bylo to, ze do
                wyboru byly tylko dwa silniki - oba za slabe dla kogos, kto szuka osiagow. Na
                dodatek ilosci paliwa, jakie spalal boxer byly zupelnie nieuzasadnione ani
                pojemnoscia ani moca tych jednostek. Wlasciwie jedyna zaleta Bx jest dzwiek i
                legenda - ale to troche za malo jak na dzisiejsze standarty.
                    • krechu Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 13:13
                      alcol napisał:

> > No w tej kwesti musze sie z Toba zgodzic;)
                      >
                      > Ja też jestem podobnego zdania ;)

A ja nie.

Pomijając wszystko inne Nie bardzo wiem co oznacza "dzisiejsze standarty"
                      czyżby toyota yaris, czy może z wyższej półki dynamiczny opel astra. Panowie o
                      czym my tu mówimy Bardzo zadbaną AR z silnikiem bx możemy kupić za max 20 000
                      PLN, jaki jest standard za tę kasę?

Pozdrawiam kierowców ponadstandardowych wozów

Krechu
                      AR 145 1.4 Bx
              • aquarius01 Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 15:53
                Policzmy...

Co jaki przebieg wymieniasz świece w BX'ie ? Ile kosztuje komplet dobrych świec
                do BX'a (nie jakieś dalekowschodnie gówno ale porządne, markowe świece
                dedykowane do BX'a) ?

--
                Pozdrawiam :)
                Zbyszek Pilip, Trzebnica, dolnośląskie
                145 1.6 TS
                • mumio145 Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 19:06
                  Ktos tu pisał, ze osiągi to nie palenie gum ale np. bezpieczne wyprzedzanie. Z
                  tymi gumami zartowałem oczywiscie, tak samo, jak (mniemam) zartował kolega
                  który pisał o większym bezpieczeństwie wyprzedzania. Rozumiem, ze TS
                  bezpieczniej wyprzedza niz BX bo ma lepsze osiągi. Jeśli byś porownywał np.
                  poloneza z TS to tak, na pewno. Przy porownaniu TS i BX brzmi to absurdalnie.
                  • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 19:22
                    Witam.

> Rozumiem, ze TS bezpieczniej wyprzedza niz BX bo ma lepsze osiągi.

Nie no, to jakaś BYZYDUUURAAAA - wiadomo, że gdy auto cięższe i ma słabszy
                    silnik, to jest bezpieczniejsze, bo mało kto zdecyduje się nim na jeden z
                    najtrudniejszych/najniebezpieczniejszych manewrów jakim jest wyprzedzanie.

Pozdrawiam,
                    Maciej Loret
                    • mumio145 Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 19:31
                      Rozumiem, ze jestes dowcipny, Malgoska:) Mnie chodzi o to, ze roznice w mocy sa
                      tak minimalne, ze absolutnie nie ma to zadnego przełożenia na "bezpieczeństwo
                      wyprzedzania". No chyba ze jezdzisz ekstremalnie, ale jesli tak jezdzisz, to
                      raczej powinno się ci zabrac prawo jazdy. To takie tworzenie mitów, z tym
                      wyprzedzaniem.
                      • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 19:48
                        Witam.

> Mnie chodzi o to, ze roznice w mocy sa tak minimalne, ze absolutnie nie ma to
                        > zadnego przełożenia na "bezpieczeństwo wyprzedzania".

Oczywistą sprawą jest, że 20KM nie ma żadnego znaczenia.

> No chyba ze jezdzisz ekstremalnie, ale jesli tak jezdzisz, to
                        > raczej powinno się ci zabrac prawo jazdy.

Jestem typowym kapeluszem, jeśli o to chodzi. Co nie znaczy, że nie mogę nabić
                        26 punktów w ciągu paru minut. A właściwie, to czasem mi się zdarza, że mogę
                        nie nabić...

> To takie tworzenie mitów, z tym wyprzedzaniem.

Tak to rzeczywiście mit. Za to brzęczenie pudla czy jak mu tam. Oooo, to jest
                        coś... Więcej, to jest FAKT... A z faktami się nie dyskutuje...

Pozdrawiam,
                        Maciej Loret
                        • mumio145 Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 19:51
                          Nie, Malgoska. Nie tak. 20 KM ma swoją wagę ale nie ma bezpośredniego
                          przełożenia na osiągi na trasie. Zobacz sobie dane porównawcze obu silników w
                          zakresie np. przyspieszania. Są minimalne i są to dane fabryczne. Tymczasem ja
                          sobie poradze za kierownicą BX sto razy lepiej, niz ciocia Ziuta w najlepszym
                          TS. Plus warunki drogowe, sposob wyprzedzania, sposob manewru...itd. Nieraz
                          nieco słabszym autem zrobisz więcej i szybciej, niz mocniejszym, kiedy nie masz
                          odpowiedniej wprawy albo zle poprowadziles manewr.
                          • alcol Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 20:12
                            Co Ty z tą ciocia Ziutą wyskakujesz? A może ciocia Ziuta razem z wójkiem
                            Zbychem jeżdzą Bx'em - i co wtedy? Nie masz poprostu żadnych argumentów które
                            przemawiałyby za boxerem oprócz 1 w dodatku subiektywnego - rasowy dzwięk i
                            wymyslasz jakieś pierdoły na poczekaniu ;)
                            • mumio145 Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 20:45
                              udowadniam tylko, ze alfa poszla w złą stronę. TS jest paliwożerny, drogi w
                              obsłudze, zatracił brzmienie silnika, niepowtarzalne. I absolutnie nie daje
                              żadnej przewagi na drodze nad BX.
                              • aquarius01 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 10:07
                                mumio145 napisał:

> udowadniam tylko, ze alfa poszla w złą stronę. TS jest paliwożerny, drogi w
                                > obsłudze, zatracił brzmienie silnika, niepowtarzalne. I absolutnie nie daje
                                > żadnej przewagi na drodze nad BX.

Odpowiedz na moje pytanie a zaraz powalę Twoją teorię o cyt. "drogi w obsłudze".

Innymi słowy szukasz dziury w całym i nie masz żadnych racjonalnych argumentów.
                                Zarówno jeden jak i drugi silnik ma swoje "zady" i "walety" ale w żaden sposób
                                pierwszy nie deklasuje drugiego i na odwrót. Pamiętaj, że produkcja samochodów
                                to business ustawiony na zarabianie pieniędzy a nie produkcja z pasją. Ogólna
                                unifikacja konstrukcji jest widoczna wszędzie i znacznie wpływa na koszty a co
                                za tym idzie bezpośrednio na zyski akcjonariuszy.

Myślę, że można dać już temu spokój. Historia zweryfikowała BX'a, który już nie
                                jest produkowany i raczej nie będzie. Pogadamy za kilka lat jak kupienie
                                jakiejkolwiek części do BX stanie się Twoim koszmarem, że o kosztach tej
                                operacji nie wspomnę, ale do tego czasu mumio145 już dawno o BX'ie zapomnisz i
                                będziesz śmigał jakąś rzędówką ;)

W moim przypadku wybór TS'a był zwykłym pragmatycznym podejściem do tematu. BX'
                                ciężko się serwisuje, o dobrym fachowcu, który większości z nas będzie
                                potrzebny, można zapomnieć. To nie są argumenty przemawiające z BX'em...

--
                                145 1.6 TS
                          • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 21:09
                            Witam.

> 20 KM ma swoją wagę ale nie ma bezpośredniego przełożenia na osiągi na
                            > trasie.

Pozwolisz, że skoro złapałem fachowca, to zadam jeszcze kilka pytań:
                            1. a 21KM już ma bezpośrednie przełożenie?
                            2. a 22KM już mają bezpośrednie przełożenie?
                            3. a 27 i 3/19KM już ma bezpośrednie przełożenie?
                            4. a 32*(kaloryczność jogurtu zjedzonego przez kierowcę - pi*framuga)KM już ma
                            bezpośrednie przełożenie?

> Zobacz sobie dane porównawcze obu silników w zakresie np. przyspieszania. Są
                            > minimalne i są to dane fabryczne.

Nie znam danych dasilniejszego pudla - jeśli masz to przytocz, a ja podam dla
                            TS, chyba że masz i te, to podaj wsio.

> Nieraz nieco słabszym autem zrobisz więcej i szybciej, niz mocniejszym, kiedy
                            > nie masz odpowiedniej wprawy albo zle poprowadziles manewr.

Albo księżyc będzie w nowiu, a zupa za słona...

Pozdrawiam,
                            Maciej Loret
                            • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 21:49
                              > Pozwolisz, że skoro złapałem fachowca, to zadam jeszcze kilka pytań:
                              > 1. a 21KM już ma bezpośrednie przełożenie?

No widzisz Maciek, nie znasz sie! Z tymi KM jest tak samo jak z % w gorzalce -
                              40% jeszcze sie na pali ale 41% juz tak ;)
                              • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 02:38
                                Przeraziłem się, straszne..niewiarygodne...spalanie 145 t.s
                                Moja 155 t.s 1.8 v8, na trasie przy 110 paliła mi niecałe 6 litrów, a po
                                mieście od 9 do 12, przy exstremalnej jeżdzie...Natomiast GtV 2,0 ts na trasie,
                                która często pokonuję Słupsk - Poznań pali od 5,8 do 6,2 i nigdy więcej..po
                                mieście 10...
                                Jutro zaczynam karierę z 145 1,4 ts..mam nadzieję że będzie palić tyle co
                                Gtv...na razie mam nadzieję, że to bzdura...
                                No a co do dzwięku t.s. to ten ośmio zaworowy (155) nie dość, że ciągnie lepiej
                                na niskich obrotach, to pracuje prawie jak olejak suzuki np z bandita..
                                • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 11:55
                                  Witam.

> Natomiast GtV 2,0 ts na trasie, która często pokonuję Słupsk - Poznań pali od
                                  > 5,8 do 6,2 i nigdy więcej..po mieście 10...

Jeśli to ten sam silnik o u mnie, to..., hmmmm, to ja mam coś nie teges z
                                  autem, ale takich wartości nie da się osiągnąć fizycznie... W 7 w trasie i 11 w
                                  mieście to jeszcze mógłbym uwierzyć, ale wówczas trzeba mocno uważać, żeby
                                  podmuch z jakiegoś przelatującego lewym pasem Ursusa lub Zetora nie strącił nas
                                  z jezdni...

Pozdrawiam,
                                  Maciej Loret
                                  • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 16:08
                                    Gtv jak nie trudno się domyslić jest nieczuła na jakiekolwiek podmuchy...Jaki
                                    masz silnik w 145? jak jedziesz silnikiem 2,0 80 na godzinę to wcina 7 litrów,
                                    najlepiej czuje się powyżej 105 i wtedy ciągnie jak głupi, do 100 to jakby inny
                                    silnik, powyżej stu ciągnie do maksymalnej prędkości bez zająknięcia...i
                                    własnie dla tego to już moja 3 alfa...Myśle, że wyżej wymieniona bmw 525i,
                                    miała by problem z 2,0 alfy przy dużych prędkościacj, a i spalanie mniejsze.
                                    W mojej opini 145, jak się przesiadasz z gtv, albo 155 wypada bardzo mizernie
                                    jeśli chodzi o trakcję, i jakość wnętrza, czuć, że to tanie auto było.
                                    • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 18:59
                                      > Myśle, że wyżej wymieniona bmw 525i, miała by problem z 2,0 alfy przy dużych
                                      > prędkościacj, a i spalanie mniejsze.

Opowiadasz niesamowite glupoty. Od razu widac ze twoje przypuszczenia sa czysto
                                      teoretyczne, nie wiem tylko skad wziales ta teorie. Gdybys choc raz w zyciu
                                      jechal sprawnym, niezagazowanym 525i to wiedzialbys ze przy predkosciach
                                      powyzej 140 malo ktore auto o pojemnosci do 2500ccm (bez turbo) moze wogole
                                      nadazyc za 525i. Gdybys powiedzial ze AR 156 2.0TS moglaby nawiazac walke z
                                      525i powiedzmy do 100 km/h to nie podwazalbym tego z racji masy "Piatki", ale
                                      przy duzych predkosciach masa przestaje miec juz znaczenie a liczy sie moc. W
                                      kwestii zas mocy silnik BMW ma prawie 40KM wiecej... I tez kreci bardzo szybko
                                      do predkosci makymalnej, ktora wynosi okolo 235 km/h, a w AR tylko okolo 220.
                                      Wg mnie zmylilo cie poczucie latwosci z jaka silnik 2.0TS wkreca sie na wysokie
                                      obroty i wrazenie predkosci jaka rozwija. W BMW 5 ma sie wrazenie ze auto
                                      jedzie wolniej niz w rzeczywistosci - to zreszta charakterystyczne dla duzysz
                                      limuzyn. Jechalem nowym Audi A8 z silnikiem 4.2 licznikowe 280 km/h - czulem
                                      sie tak jakbym jechal 180. A moim Pugiem 306 2.0 S16 balem sie jechac powyzej
                                      120 bo uczucie predkosci bylo takie, jakbym jechal 200. Ale to tylko
                                      subiektywne odczucia wewnatrza auta. W praktyce zarowno twoja GTv jak i
                                      rzeczona 156 2.0TS zostalyby szybko sprowadzone na ziemie przez 525i.
                                        • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 19:32
                                          > no ale bmw 2,5 ciągnie więcej sieki..to jest fakt..prawda?

Moja 525iA (czyli automat) na trasie lyka 8-10 litrow przy jezdzie bez
                                          oszczedzania, z dosc czestym kickdownem przy wyprzedzaniu, predkosci 60-180
                                          km/h. W miescie na bardzo krotkich odcinkach bardzo oszczedna jazda powoduje
                                          ubywanie 12 litrow z baku, jazda fantazyjna 13-14, a ekstremalna od 14 litrow w
                                          gore (max to 16-17, chyba ze jezdzisz po torze i nie schodzisz z czerwonego
                                          pola). Podejrzewam ze Alfa (jakakolwiek) z silnikie od 2.0 w gore bedzie palila
                                          podobnie albo niewiele mniej.
                                          Ostatnio, wlasnie jadac z Oslo do Karlskrony bardzo sie spieszylem zeby zdazyc
                                          na prom, na drodze dogonil mnie tylko jeden samochod (nowe Audi A4) - jak sie
                                          pozniej okazalo Polak, ktory tez spieszyl sie na prom - spalanie w 525i wyszlo
                                          mi 9,5 litra. Oczywiscie nie jechalem ekstremalnie ale bardzo szybko i z duza
                                          iloscia kickdownow przy wyprzedzaniu.
                  • aquarius01 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 09:52
                    > Ktos tu pisał, ze osiągi to nie palenie gum ale np. bezpieczne wyprzedzanie. Z
                    > tymi gumami zartowałem oczywiscie, tak samo, jak (mniemam) zartował kolega
                    > który pisał o większym bezpieczeństwie wyprzedzania. Rozumiem, ze TS
                    > bezpieczniej wyprzedza niz BX bo ma lepsze osiągi. Jeśli byś porownywał np.
                    > poloneza z TS to tak, na pewno. Przy porownaniu TS i BX brzmi to absurdalnie.

Galopujesz mumio i to zdrowo, ale oczywiście to co przeczytałem powyżej nijak
                    się ma do odpowiedzi na postawione przeze mnie pytanie. Czekam zatem cierpliwie...

--
                    145 1.6 TS
                • uki145 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 00:19
                  Witam !swce do boxerka.ngk ,jednoelektrodowe kosztuja 7zł za stuke(na prawde
                  jezdzi na nich super(wymiana po 40 tys km) . kable zapłonowe 80 zł komplet
                  NGK .przeceiz tio jak za darmo .Pozdrawiam Łukasz
        • alces1 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 03:01
          no coz - jesli nie potrafisz odroznic T.S. od innych slinikow na ulicy
          (zwlaszcza na wyzszych obrotach - ktore on wprost uwielbia), to masz problem -
          wybierz sie do laryngologa! To zgadza sie, ze Bx'a nie mozna pomylic z zadnym
          innym silnikiem, ale T.S. takze wyroznia dzwiekiem sie na tle innych rzedowek.
    • prstr Re: Alfa 145 TS 22.11.06, 22:59
      Dzieki bardzo za wszystkie odpowiedzi, nie sadzilem ze az tak sie tu rozkreci:)
      czy jest ktos z was z trojmiasto i moze polecic gdzie podjechac na diagnostyke?
    • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 02:46
      Mam pytanie do streatfightera, Jadę w styczniu do Oslo...Możęsz poradzić mi
      jakąś rozsądno trasę? Ah i trochę użytecznych wskazówek o sytuacji w
      oslo..Jeżdziłem autem po Danii, SZwecji, Wyspach Owczych...a o norwegi
      słyszałem, że to miasto policyjne..mnustwo kmer itd.
      Jesli będziesz skory do odpowiedzi, to zadam więcej konkretnych pytań..
      pozdrawiam
      • mumio145 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 11:02
        Transportowales auto na Wyspy Owcze? Po co:)? na te jednopasmowe tunele:)) Ja
        tam jezdzilem komunikacją miejscowa albo pieszo. Nigdzie na swiecie nie ma
        takich wybrzeży jak tam. Z auta tego nie zobaczysz:)) a co do TS/Bx: jesli
        porownuje sie np. auta roznych klas, z silnikami o wyraźnie odmiennych
        osiągach, to udowadnianie, ze cos jest lepsze czy bezpieczniejsze ma sens. Przy
        porownaniu Bx i TS to nie ma sensu. Żadnego manewru drogowego TS nie wykona
        lepiej niz Bx. A jesli już, to roznice bedą kosmetyczne. Oczywiscie, NIE
        DOTYCZY to porownan silnika 1.4 i 2.0. To oczywiste.
        I jeszcze temat podobno (!!) strasznie drogiego serwiwu BX. Kolego, co to
        pisałeś, czy ty wypiłes cos, siadając do komputera? czy Ty taniej serwisujesz i
        naprawiasz TS??? Panowie, żarty na bok:)))
        • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 11:58
          Witam.

> a co do TS/Bx: jesli porownuje sie np. auta roznych klas, z silnikami o
          > wyraźnie odmiennych osiągach, to udowadnianie, ze cos jest lepsze czy
          > bezpieczniejsze ma sens.

Ja pisałem o 145 pudel i 145 TS.
          Masz te dane do obu aut?

> Panowie, żarty na bok:)))

Dlaczego? Świetnie ci idzie... ;)

Pozdrawiam,
          Maciej Loret
        • aquarius01 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 11:59
          > I jeszcze temat podobno (!!) strasznie drogiego serwiwu BX. Kolego, co to
          > pisałeś, czy ty wypiłes cos, siadając do komputera? czy Ty taniej serwisujesz i
          >
          > naprawiasz TS??? Panowie, żarty na bok:)))

Teraz mumio zaczynasz pokazywać wsoją totalną ignorancję a dodatkowo zaczynasz
          być wulgarny - nie na tym polega kultura dyskusji. Widać, że nie czytasz tego co
          się do Ciebie pisze a po za tym masz ogromne klapki na oczach i niewiele
          potrafisz powiedieć w temacie tego wątku. W takich warunkach nie ma z kim
          dyskutować, więc mumio145 ląduje w KF.

No i właśnie żarty na bok Panowie bo mumio145 nadął się jak balon i zaraz
          wybuchnie. Ciekawe czy coś pił jak siadał do komputera...

--
          145 1.6 TS
          • mumio145 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 13:46
            Spokojnie, panowie. Rozumiem, ze ujeżdzacie TS-y i stąd ten front zjednoczony:)
            Kolego Aquarius, wskaz mi w ktorym momencie jestem wulgarny? Ale konkretnie
            prosze. Zasłaniając sie tą "wulgarnoscią" nie podejmujesz w ogóle wątków
            merytorycznych. Ponowie pytanie: gdzie serwisujecie tak tanio TS? Skoro
            uważacie że serwis BX "jest drogi' i uznajecie to za minus tego modelu?
            • uki145 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 00:29
              witaM! popieram .serwis boxera 8v jest duzo tanszy od serwisu tsa. tak jak
              pisąłem wymiana napedu rozrzadu to tylko 500zł z robocizna, swiece
              7zł/sztuka ,kable 86zł. do czasu gdy przekreci sie panewka jest na prawde
              tanio ;-) ;-) dzwiek jest niesamowity ,indywidualnizm konstrukcyjny
              równiez .ale bez przesady :Twin sparki sa o wiele mocniejsze:co czuc wyraznie
              (np 1.6 boxer vs 1.6 t.s ) ,pal przy tym tyle samo co boxer a czesto
              mniej .moim zdaniem nie ma co porównywac :to dwa swiaty i tyle.Pozdrawiam
        • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 15:37
          Zgadza się..Wyspowcze są cudowne....Jeżdziłem po nich nową nubirą mojej
          byłej..przez 2 miesiące ok 2 tyś kilometrów, kilka godzin dziennie..A co do
          jednokierunkowych tuneli to nie spotkałem ani jednego, a objeżdziłem 5 wysp.
            • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 15:56
              Na te mniejsze nie dotarłem, bajerancki jest ten najdłuższy tunel...dużo też
              chodziłem...byłeś w tej wiosce odciętej górami u podnóża najwyższego
              wzniesienia,,,terz tam jest już tunel...

RYZYKUJE STWIERDZENIEM, ŻE 145 W WERSJI 2,0 JEST OSZCZĘDNIEJSZA OD 1,4 T.S..
              oD KILKU DNI JEŻDŻE 145 1,4 SILNICZEK MRUCZY ŁADNIEJ NIŻ 2,O..W MOJEJ Z
              PRZEBIEGIEM 40 TYS MA MOC NOMINALNĄ, NAPRAWDE NIEZŁY POTWOREK....NO A SPALANIE
              I MOŻE BYĆ GIGANTYCZNE BO TRZEBA KRĘCIC GO POWYŻEJ 3 TYŚ OBROTÓW...
              gtv nieco cięższą tylko czasami kręcę powyżej 4tyś, w trasie przy 115 ma
              poniżej 3 tyś obrotów, przy wyprzedzaniu dzięki dobrej elastyczności nie trzeba
              redukować, obrotynieznacznie wzrastają.
              • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 16:01
                CZy ktoś z was jeżdził t.s ośmiozaworowym...
                Przez napę na łańcuch pracuje bardziej dostojnie od boxera, i nie tylko na
                wysokich obrotach, przez fakt, że to ośmio zaworówka moment ma dużo szybciej.
                A jeśli chodzi o eksplaatacje, koszty..to jest bajka..
                żadnych wymian paska....8 takich samych świec po 8 zł za sztukę....
                Kilka dni temu przez własną głupotę rozwaliłem t.s w gtv...jeśli silnika nie da
                się uratować to sprubuje przeszczepić v8 t.s...tyle, że będzie problem z
                oprogranowanie i osprzętem...ale wydaje ni się że warto..
                naprawde polecam
                • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 16:11
                  A ja głupi namówiłem brata na 1,4 t.s....myślałem,że skoro 1,8 i 2,0 były
                  oszczędne to 1,4 bedzie paliło mnie, w niedziele jadę 145 w trasę..mam nadzieję
                  że nie zbankrutuję z powodu na paliwo..
                  • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 18:47
                    Co do paliwozernosci 1.4 TS to sie zgadzam, ale pozwol ze w twoje rewelacje
                    odnosnie spalania GTv 2.0TS raczej nie uwierze. 5-6 litrow w trasie i 9 po
                    miescie (a przy ekstremalnej jedzie 12) to trudno osiagnac nowym dieslem o
                    pojemnosci ca. 2 litry. A ty sugerujesz ze GTv nie ma z tym problemu. Po co
                    zatem wymyslono TDI skoro najprostszym sposobem na oszczedna jazde jest Alfa
                    GTv?? Rozumiem ze jestes jeszcze zauroczony tym autem ale staraj sie choc
                    troche urzeczywistniac historie ktore opowiadasz.
                    • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 19:00
                      Znam gości , Któży jeżdżą jak pierdoły, mają 156 1,8 i się dziwią bo na trasie
                      palą im 9..to zależy od sposobu jazdy, 155 ra mi też prawie tyle spaliła,
                      jaechałem 80..moje badania sa dokładne, za każzdym razem sprawdzam spalanie na
                      trasie, gtv jest ciężkie, ale opływowe..i powyżej stówy ma niskie obroty...
                      Dlatego też nie kupiłem disla...a czaiłem się na a4 tdi, albo 156 1,9
                      Mojemu kumplowi pali trochę więcej, ale nie wiem jak ma styl jazdy, no i auto
                      od tygodnia..
                      A co z tą Norwegią? Jak najlepiej się tam dostać z autem?
                      • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 19:22
                        > A co z tą Norwegią? Jak najlepiej się tam dostać z autem?

Acha, juz ci mowie. Nie wiem skad jestes wiec ciezko mi sie domyslic czy
                        bedziesz plynal z Gdyni do Karlskrony czy ze Swinoujscia do Ystad. Ta druga
                        opcja jest o tyle prostsza ze z Ystad jedziesz prosto na Malmo (ok. 70 km) a
                        potem juz caly czas E6 prosto do Oslo. Wlasciwie nie ma mozliwosci sie zgubic,
                        nawet bez mapy. W Malmo musisz tylko uwaznie sledzic znaki.
                        Druga opcja, czyli Gdynia-Karlskrona jest o tyle trudniejsza ze musisz
                        przejechac okolo 180 km zeby wyjechac na E6. Jednak droga tez nie jest trudna.
                        Z Karlskrony kierujesz sie droga E22 na Kristianstad, dalej odbijasz na droge
                        nr 21 na Hasselholm, stamtad droga nr 24 na Laholm, a pozniej juz na Halmstad.
                        Tam juz wyjezdzasz na E6 i jedziesz caly czas prosto :)
                        Po drodze z Karlskrony do Laholm masz kilka odcinkow z kamerami. Oczywiscie
                        wiekszosc z nich jest pusta ale nigdy nie wiadomo ktora poki nie
                        przejedziesz :) Lepiej nie ryzykowac. Na E6 miedzy Halmstad a Stromstad kamer
                        nie ma, a przynajmniej nie bylo jak ostatnio jechalem (3 miesiace temu).
                        Natomiast po wjezdzie do Norwegii jest duzo kamer, zwlaszcza od granicy
                        (Svinesund) az do Moss.
                        Teraz kwestia predkosci podroznych. W Szwecji najwyzsza dopuszczalna predkosc
                        to 120, w Norwegii 110. W Szwecji mozesz jednak jechac szybciej, policji przy
                        drodze nie szukaj, ale mozesz trafic na "cywilny" radiowoz z suszarka. Ja
                        osobiscie nie trafilem, a jezdze zawsze szybko przez Szwecje. Natomiast w
                        Norwegii pamietaj zeby nie przekraczac dopuszczalnej predkosci o wiecej niz
                        30%. Ponizej zaplacisz mandat, powyzej stracisz prawko w razie kontroli. I
                        oczywiscie patrol przy drodze to takze ewenement w Norwegii, za to tajniacy sa
                        na porzadku dziennym. Mandaty sa dosc wysokie.
                        Na zakonczenie polecam dobrze przejrzec auto przed wyjazdem bo godzina pracy
                        norweskiego serwisu kosztuje srednio 1000-1500 koron (ok. 700zl) :)
                        Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz.
                        • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 19:31
                          Wielkie dzięki...z tymi alfami to problem za granicą jak coś nawali...bo takim
                          a4 to bez obaw bym pojechał...albo poprzednią 155..bo tam jak się coś działo to
                          od razu wiedziałem co..
                          Musze podjąć decyzję, bo jadę tam na wymiane studencką, no i troche kasy
                          zarobić... akademik od 2500 do 3500 za miesiąć...to za dużo. W Dani
                          wynajmowałęm chatę za 2000 dk na 2 osoby, i to był wypas..Orientujesz się w
                          cenach pokoi?
                          • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 19:39

> Orientujesz się wcenach pokoi?

W Oslo jest drogo. Pokoj w dobrej lokalizacji to jakies 3000-3500 NOK, cale
                            mieszkanie od 5000. Jezeli bedziesz jezdzil samochodem to musisz pamietam ze
                            jest tzw. strefa czyli obszar, do ktorego wjazd kosztuje kazdorazowo 20 koron.
                            Bramki sa ustawione tak ze ich nie ominiesz. Strefa obejmuje cale centrum i
                            okolice. Trzeba dobrze przekalkulowac co sie oplaca.
                            Acha, w razie czego masz dobry serwis Alfy w Drammen, ale niestety drogi :) Sa
                            tez polskie warsztaty w Oslo ale zadnego ci nie polece bo nie wiem czy poradza
                            sobie z AR jakby co.
                    • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 19:04
                      Szczeglnie oszczędne tdi to to 2,4 ...hi..z kappy
                      Na serio to dizle wymyślono po to, aby we wszelkich warunkach paliły
                      umiarkowanie, i dlatego różnica spalania miasto / trasa w dislach nie jest tak
                      dotkliwa. No i jak wiadomo dizle to moment obrotowy.......
                  • maliek Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 19:10
                    Ja mam 1,4 TS i jeżdżąc codziennie do pracy z prędkościami około przepisowymi
                    wchodziło mi średnie spalanie 8 l/100 km, chociaż nie musiałbym się mocno
                    starać, aby wyniosło 10 l/100 km. 1,4 TS nie należy do silników oszczędnych.
                    GTv i spalanie pomiędzy 5 a 9 l/100 km z silnika 2.0 uważam za mało realne.
                    Może i da się to osiągnąć, ale jestem ciekawy jak. Jazda na zasadzie wybiegów,
                    wyłączona dmuchawa nawiewu, zamknięte okna, wąskie opony, wyłączone światła?
                    • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 19:25
                      Opony standard, 205, fakt bez nadużywania dmuchawy...Silnik 2,0 , a 1,4 to inne
                      bajki. Mam też 145 (jeżdzę od 2 dni)i to trzeba kręcić, po mięście spala mi
                      tyle co gtv, bo poniżej 3tyś to ledwo się toczy, wię trzeba kręcić na 5 tyś, a
                      gtv spokojnie na (niskie obroty) piąteczce sobie pomyka, łykając wszystko co na
                      drodze za sprawą idealnego zawieszenia..
                      I nie pięc litrów tylko w graicach 6..na trasie, wiadomo, że by spaliła i 12
                      gdyby jechać cały czas na 6 tyś obrotów....ANYWAY nikt do dyskusji się nie
                      włonczył co ma, miał 2,0 , a opinie o spalani w granicach 6 są
                      częste...Producent w manualu do GTV z 1997 roku podaje 6,5...mam jeszcze
                      z1995r, gdzie minimalne spalanie jest wyższe...
                      • maliek Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 19:44
                        Teoretyczne (mocno uogólniając) im większy silnik tym mniej pali, ale zawsze
                        dziwę się jak ktoś mówi mi że jego samochód pali średnio np. 6,5 l/100 km z
                        silnika o pojemności 2.0. Takie coś można osiągnąć, ale jadąc z stałą
                        niezmienną prędkością, co w realnie trudno osiągnąć. Ja oprócz Alfy mam Kia
                        Picanto, które ma palić 4,9 l/100 km przy szybkości 90 km/h, ale ja jeszcze
                        tego nigdy nie osiągnąłem. Ja bym się nie sugerował danymi producenta. One są w
                        większości przypadków nierealne i tak trudne do osiągnięcia jak wybudowanie IV
                        RP przez PIS.
                        A z dziedziny nierealnego zużycia paliwa to najdziwniejszym mi znanym
                        osiągnięciem był wynik ojca mojego kolegi, który w Polonezie uzyskał wynik 5,65
                        l/100 km. Nie mam pojęcia jak on to zrobił.
                        • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 19:50
                          > Teoretyczne (mocno uogólniając) im większy silnik tym mniej pali

Faktycznie, albo jest to bardzo mocne uogolnienie, albo ja jestem skonczonym
                          idiota bo zamiast 525i moglem kupic 540i i nie dosc ze mialbym 90KM wiecej to
                          jeszcze mniej bym spalil ;)))
                          • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 20:01
                            Uogulniając silnik 1,4 w alfie, tżeba mocno kręcic...bo ma kiepski moment..a to
                            opinie wielu testujących w prasie z przed kilku lat...a poza tym 145 jest
                            ciężka,,,,gtv waży prawie tyle samo..
                            • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 20:11
                              > Uogulniając silnik 1,4 w alfie, tżeba mocno kręcic

No widzisz, sam sprawdziles ile pali 145 1.4TS. A teraz przeczytaj to co pisze
                              kichu na poczatku tego watku... 7,2 w trasie 130-150 km/h z klima non stop.
                              Wierzysz w to? Ja nie, bo jechalem tym autem trase Lodz - Oslo - Lodz i nijak
                              nie chcial mi spalic mniej niz 9 litrow jadac do 140! A trasa prosta jak w
                              morde strzelil, naprawde, zatrzymujesz sie tylko jak chcesz zjechac na siku.
                          • maliek Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 20:14
                            Nie spaliłbyś mniej tylko więcej, ale różnica w średnim spalaniu pomiędzy tymi
                            silnikami nie była by aż tak duża. Przecież 1.4 TS pali porównywalnie do 1.8 TS
                            a z opisów kolegi wynika, że jak 2.0 TS. Moje stwierdzenie nie jest z nieba
                            wzięte ponieważ jednostkowo większe silniki palą mniej lub tyle samico małe
                            • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 20:20
                              >Nie spaliłbyś mniej tylko więcej, ale różnica w średnim spalaniu pomiędzy
                              >tymi silnikami nie była by aż tak duża.

Gdyby nie byla duza to dzis jezdzilbym 540i - podobnie jak wiekszosc
                              uzytkownikow BMW. A nie jestem czlowiekiem, ktory liczy kazdy litr paliwa,
                              potrafie sie pogodzic z faktem ze za cene lepszych osiagow, wiekszego komfortu
                              itp. wydam na paliwo 12 zl wiecej na kazde 100 km. Roznica w spalaniu miedzy
                              525i a 540i jest jednak na tyle duza, ze 12 zl/100km nie pokryloby tej roznicy.
                              525i wg producenta pali srednio 8,9 l na setke, a 540i 12 l. Przy czym jest to
                              spalanie srednie, w miescie ta roznica zaczyna byc naprawde ogromna.
                              • spark1.8 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 10:19
                                streetfighter69 napisał:

> to dzis jezdzilbym 540i - podobnie jak wiekszosc
                                > uzytkownikow BMW.

rzeczywiście,w Polsce jest więcej użytkowników beemek 540i niż golfów i fabii
                                razem wziętych :)
                                --
                                zdzich
                        • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 19:58
                          Ja casami mieżę to tak..alfa gtv ma 9 litrów rezerwy, i np tuż po zapaleniu się
                          rezerwy tankuję 19 litrów na trasę, ostatni ze sł do poznania zrobiłem 320 km
                          bo jeszcze do takiej wioski odbijałem, i rezerwa idealnie zapaliła się przed
                          domem....lub co się częsciej zdaża, jak jest susza w zbiorniku, ni jeżżę gtv,
                          tylko np chevroletem cavalierem 2,2 i na trasę tankuję 19 litrów..zawsze
                          dojeżdzam...a momentami jadę 170...tyle,żę jestem uczulony i przewiduję
                          sytuację na drodze, przy wyprzedzaniu jeśli nie ma potrzeby to na piątce, choć
                          kusi aby ją wkręcić na 7 tyś na 3...
                          Z danymi katologowymi jest tak, żę niektóre firmy zawyżają, niektóre
                          obniżają..i tak np punto 55 koni w rzeczywistości ma prawie 60..
                          No i ostatnio jest moda na oszczędzanie paliwa, liczne artykuły w prasie
                          motoryzacyjnej, podają takie wskazówki, że ostre dodanie gazujest
                          ekonomiczniejsze niż powolne przyśpiszanie..itd..ja to stosuję od zawsze..
                          Chevrolet 2,2, 2004 rok spala o 1/4 więcej niż podaje producent. Przez wiele
                          lat jedzdziłem volvo 460 turbo 1,8... też paliło poniżej 7.
                          • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 20:06
                            Jezdzac po miescie w korkach nie osiagniesz takiego spalania jakie podajesz.
                            Tutaj juz aerodynamika nie ma nic do rzeczy. A w trasie przez Polske (np.
                            Krakow - Gdansk) zeby utrzymac takie spalanie musialbys wlec sie za tirami.
                            Pozostaje jeszcze pytanie: po co jezdzic jak dziadek autem ktore az sie prosi
                            zeby non stop cisnac? :))
                            • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 20:12
                              HI, JA CISNĘ ALE NIE BEZ SENSU....JAK WYPRZEDZAM TO NIE DOJEŻDZAM DO DUPY,
                              CHAMUJE CISNE, TYLKO SPOKOJNIE ZWALNIAM I ŁYKAM JAK LECI WSZYSTKO, NAWET JAK
                              JEST ZAKRĘT TO PŁASZCZKA DA RADĘ...NA TRASIE sŁ/ POZ MOŻE JEDNO AUTO MNIE
                              WYPRZEDZI.
                              z KORKAMI TO PRAWDA, NA TAK DŁUGIEJ TRASIE TO Z KILKA GODZIN W KORKACH SIĘ STOI
                              W POLSCE..
                          • alcol Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 13:23
                            > No i ostatnio jest moda na oszczędzanie paliwa, liczne artykuły w prasie
                            > motoryzacyjnej, podają takie wskazówki, że ostre dodanie gazujest
                            > ekonomiczniejsze niż powolne przyśpiszanie..itd..ja to stosuję od zawsze..

To powiedz mi po co pisząc to co powyżej kręcisz 1.4TS do 5 tys. obrotów i jak piszesz wcześniej nie schodzisz poniżej 3tys.?! Trzeba się pogodzić z tym że 1.4 nie będzie jeździć jak 2.0. Przy normalnym traktowaniu obu silników - oczywiście w 100% sprawnych, nie ma możliwosci żeby 2.0 palił mniej od 1.4.
                      • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 20:47
                        Witam.

> ANYWAY nikt do dyskusji się nie włonczył co ma, miał 2,0

I nic dziwnego. Może i ktoś by się włĄczył, gdzyby widział co
                        znaczy "wlonczył". ;(
                        Ja pisałem o ilniku 2.0TS ale w 156 - zobacz w archiwum.

> Producent w manualu do GTV z 1997 roku podaje 6,5

W folderze reklamowym z 03.97 podaje 7.0, a w mieście 13,8.
                        Biorąc pod uwagę, że dane producenta bliższe są zwykle pobożnym jego życzeniom,
                        to faktycznie - oszczędne auto, nie ma co...

Pozdrawiam,
                        Maciej Loret
                        • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 15:20
                          Uczcuwy producent, oczywiście spalanie może dojść do 14...a na trasie spaść
                          poniżej 7....więc w czym problem...ja bez problemuosiągam 6,5 na
                          trasie...poszukaj na innych forach..dużo jest takich opini...w moim manualu z
                          97, jest 6,5...z 95 jest 7
                          • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 15:24
                            Witam.

> [...] spalanie może dojść do 14...a na trasie spaść poniżej 7....więc w czym
                            > problem...

Ano w tym, że IMHO w Alfie GTV 2.0TS, żeby mówić o spalaniu w trasie
                            6,5l/100km, to trzeba jechać z dużej górki 50cm za TIRem.
                            Albo Ty masz jedyny sprawny taki egzemplarz...

Pozdrawiam,
                            Maciej Loret
                              • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 15:38
                                Witam.

> racjonalna jazda daje efekt..155 1,8 też mi tyle paliła....nie jestem
                                > zawalidrogą..

Nie wierzę. Nawet moja żona by nie potrafiła zejść do 7,5l/100km.
                                A to, że 1,8 pali tyle samo co 2,0 to nie jest nic dziwnego...

Pozdrawiam,
                                Maciej Loret
                                • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 18:08
                                  Właśnie rozmawiałem z gościem, dobry kolega, kupił alfę gtv bo mu się podobała,
                                  nigdy nie pałał entuzjazmem do tej marki...zalał do pełna na trasie, przejechał
                                  100 km i dolał, jechał 130..spaliła mu 7,2l..
                                  • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 19:18
                                    Witam.

> Właśnie rozmawiałem z gościem, dobry kolega, kupił alfę gtv bo mu się
                                    > podobała, nigdy nie pałał entuzjazmem do tej marki...zalał do pełna na
                                    > trasie, przejechał 100 km i dolał, jechał 130..spaliła mu 7,2l..

Ciekawe. Wszystkim innym właścicielom dwulitrowych TSów, o jakich można
                                    poczytać na forach i grupach dyskusyjnych, jakoś nie chcą palić poniżej 11l w
                                    mieście i poniżej 7,5l w trasie.
                                    Spróbowałeś kilka razy zalać do pełna, wyjeździć, zalać do pełna,
                                    wyjeździć, ..., a przy tankowaniu notować i liczyć, notować i liczyć...

A potem dziwić się Streetowi, że się z nas śmieje...
                                    Przecież te 7,2 łatwo w dieslu przekroczyć...

Pozdrawiam,
                                    Maciej Loret
                                    • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 19:35
                                      Czytalem, wię mówię, że nie tylko mi tyle pali...zalać do pełna..to sprawdzisz
                                      średnie spalanie, co do którego nie masz wątpliwości...chce Ci tylko
                                      powiedzieć, że wysstarczy trochę fantazji aby zaoszczędzić litr w tasie..
                                      • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 19:56
                                        Witam,

> chce Ci tylko powiedzieć, że wysstarczy trochę fantazji aby zaoszczędzić litr
                                        > w tasie..

Wiem. Potrafię sobie wyobrazić, że 2.0TS może spalić przy ostrzejszej jeździe
                                        10l/100km i że wówczas łatwo litr oszczędzić. Ale ja jeżdżę raczej
                                        kapeluszniczo (ponad dwa lata mam auto, a wciąż nie znam jego prędkości
                                        maksymalnej) - średnia w polskiej trasie (głównie drogi 2-3 cyfrowe), to około
                                        70km/h. Wówczas zużycie paliwa, to 8,35l/100km. Minimalne, jakie kiedykolwiek
                                        udało mi się zarejestrować (a rejestruję każde tankowanie i wyliczam średnią),
                                        to 7,5l/100km, a 3 razy na dziesiątki tankowań zszedłem poniżej 8l/100km.
                                        Maksymalne, jakie zarejstrowałem, to 9,12l/100km.
                                        Dodam, że zwykle inni użytkownicy tego silnika zgłaszają raczej wyższe zużycie
                                        paliwa.

Pozdrawiam,
                                        Maciej Loret
                                        • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 20:10
                                          To masakra, gdyby mi tyle paliła to bym kubił v6..., a w gtv z v6 można kupić
                                          za lepszą kasę niż t.s...moźe to kwestia skrzyni biegów, nie znam się na
                                          156...wię przełożenia zmienili ?..Pontiac trans sport 3.1 oczywiście automat,
                                          prawie zawsze wcina mojemu ojcu 10 litrów gazu, a facet robi ponad 100tyś
                                          rocznie i to sprawdza często. czasami pali więcej..ale spalanie 10 litrów
                                          często ma miejsce, po mieście pali 20...
                                          • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 20:17
                                            Jak pisałem wcześniej poniżej 80 pali więcej, może zacznij jeżdzić szybciej,
                                            każdy silnik ma swoją ekonomiczną prędkość, jak jedziesz na 3tyś obrotów to
                                            prędkośc jest ok, silniczek mruczy...
                                            JEŻDZIŁEM DUŻO JAPOŃSKIMI MOTORAMI, od roku tylko autem, ale motocykle nauczyły
                                            mnie, że jest taki momen optymalny dla silnika, gdy pracuje jak aksamit,
                                            pogadaj z ludzmi co potrafią na jednym kole przejeczać kilka set metrów, to
                                            jest ten stan...Wydaje mi się, że jesteś nieczuły na takie niuanse skoro Ci
                                            tylepali...Jechałem ostatnio z gościem 156, 1,8 shit...niby fan alfy itd, a
                                            męczył silnik niemiłosiernie, złe obroty non sto..no i jemu paliła na trasie
                                            ponad 9.
                                            • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 20:28
                                              Ah, sprawdż różnice w spalani L. kappa z podstawowym motorem 2,0, z krótką
                                              skrzynią i długą...te monstra na trasie też mało palą z długą.
                                              Np. alfa 155 była oferowana chyba też z krótką i długą skrzynia...może tu tkwi
                                              problem..Po prost inne przełożenia..ja nie chce pisać bajek...tylko mówię o
                                              fakcie, którego doświadczyłem, a raczej nie mam schizofremi.
                                              To ty byłeś na wyspach owczych? Może o tym pogadamy, raz byłem zmuszony do
                                              jedzenia głowy owcy..obżydliwe...Ah i najważniejsze..w okresie kiedy tam byłem
                                              przypłyneły wieloryby...
                                            • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 22:22
                                              Witam.

> Jak pisałem wcześniej poniżej 80 pali więcej, może zacznij jeżdzić szybciej,

A może zacznij czytać ze zrozumieniem. Napisałem przed chwilą m.in.: "średnia w
                                              polskiej trasie (głównie drogi 2-3 cyfrowe), to około 70km/h".
                                              Odróżniasz prędkość chwilową od średniej?

Pozdrawiam,
                                              Maciej Loret
      • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 20:41
        > wRACAJĄC DO TEMATU, TO WIĘKSZOŚĆ TEGO TYPU SILNIKÓW NIE CIĄGNIE NA ZIMNO

Hehe, moja 164 3.0 V6 tez slabiej ciagnela na zimnym. A 525i ciagnie na zimynm
        tak samo, a nawet mam wrazenie ze dol jest mocniejszy.
        • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 23.11.06, 21:51
          jak pisałem , silnik T.s. przypomina mi olejaka suzuki,,,,nikt noralny nie
          odpala i odjeżdza takimi cudami jak yamaha ri, albo gsxr...trzeba zawsze
          poczekać, bo na zimno nawet nie ruszy...i w alfie nawet skrzynia musi się
          rozgrzać, i za to lubię alfe..
          A GTV JAK SIĘ ROZGRZEJE TO CZUĆ NA STOPACH CIEPŁO Z KOMORY
          SILNIKA............TO JET STRZAŁ W DZIESIĄTKE JAK DLA MNIE
          • mumio145 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 10:20
            Uki,jak zwykle, zabrał sensowny głos. Poparł mnie w kwestii kosztów serwisu
            (no, panowie od taniego TS?) natomiast dosolił mi w kwestii osiągów. Czyli
            remis. Pomijając nic nie wnoszące wypowiedzi Zbyszka z Trzebnicy i innego
            kolegi w sprawie mojej "ignorancji" i "wulgarności". od Was, Panowie, poza tymi
            inwektywami, nie usłyszałem ani jednego rzeczowego argumentu. Od Ukiego tak.
            Uki, ukłony.
            • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 12:24
              Witam.

> Uki,jak zwykle, zabrał sensowny głos.

Hurtownię wazeliny otwierasz? ;)

> [...] od Was, Panowie, poza tymi inwektywami, nie usłyszałem ani jednego
              rzeczowego > argumentu.

Nie usłyszałeś, bo może jesteś głuchy? Albo "nieczytaty"?
              A odnośnie serwisowania pudla i TSa. Porównując tylko świece i rozrząd,
              rzeczywiście pudle będą tańsze. Jednak ja mam problem ze znalezieniem
              sensownego serwisu nieautoryzowanego dla TSa, a o pudlu, to pewnie można
              pomarzyć...

Pozdrawiamm,
              Maciej Loret
              • mumio145 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 12:28
                A ja znam wiele sensownych miejsc dla pudli. Tymczasem kłopot bywa własnie z
                TS. No i tak możemy godzinami. :)) A co do hurtowni wazeliny: dla mnie opinie
                UKI są tutaj nieomal drogowskazami. Ten gość wie wszystko o alfach, a
                szczególnie mocny jest w Bx. Podobnie, jak Street wie wszystko o BMW:)
                  • mumio145 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 12:47
                    jak rozumiem, solidnemu, znającemu włoskie auta, warsztatowi przeciwstawiasz
                    ASO? Ja od mojego pierwszego auta omijam ASO jak najszerszym łukiem, a jesli
                    mimo to zobacze je gdzieś na horyzoncie, odwracam wzrok i żegnam się lewą nogą.
                    • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 14:35
                      Witam.

> jak rozumiem, solidnemu, znającemu włoskie auta, warsztatowi przeciwstawiasz
                      > ASO?

O czym Ty do mnie rozmawiasz???
                      Podobnie mógłbym ci odpowiedzieć mieszkając w Maranello, że serwisowanie
                      Ferrari jest proste, bo warsztat mam pod domem...
                      Przeciwstawiam, bo dla mnie trudno o alternatywę dla ASO.

Pozdrawiam,
                      Maciej Loret
                • uki145 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 12:48
                  Witam! bardzo dziekuje za miłe słowa ,ale az tak dobrze to sie na alfach nie
                  znam ,mechanikiem nie jestem ;-) tak czy inaczej, wydaje mi sie ,ze w kazdej
                  dyskusji obiektywizm jest bardzo wazny .nie ma sie co kłocic ,jak zajade mojego
                  boxerka ,to na pewno nastepny bedzie Twin Spark ,bo na V6 mnie na razie nie
                  stac, a innej ,beznynowej alternatywy po prostu nie ma ;-( .Pozdarwiam Łukasz
                  • uki145 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 12:59
                    Witam! co do samego serwisu ,to twin spark nie jest znowu az taka czarna
                    magia.przecia to nic innego jak przerobiony silnik fiata.jak mechanik robił juz
                    kiedys rozrzad w np w 1.6 16v fiata bravo to z pewnoscia z alfa sobie
                    poradzi. u mnie w miescie (Będzin-nieduza miescina ) sa conajmnie 3 warsztaty
                    nieautoryzowane ,które spokojnie zrobia rozrzad z wariatem i remnont kapitalny
                    TSa .ceny kształtuja sie na dobrych czesciach w 1.4-1.8 na poziomie 1000-1200
                    zł (rolki wariator ,pasek ,robocizna ,bez pompy wody ) . w samych katowicach
                    jest takich warsztatów przynajmnie 5 ,w tym jeden specjalizujacy sie tylko w
                    alfach( i ten oststni tez dziwnie drogi) . moim zdaniem na forach wprowadza sie
                    troche za duzo paniki ,ASO nie jest jeyna alternatywa i moim zdaniem nie
                    opłaca sie przepłacac.Pozdrawiam Łukasz
                    • mumio145 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 13:02
                      Łukasz: koszty rozrządu BX-TS. TS droższy. koszty swiec: TS droższy. Koszty
                      wariatora: w BX nieobecny. czyli TS droższy. Spalanie? Podobne. Remis. Wskażesz
                      coś tanszego przy eksploatacji TS?
                      • uki145 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 13:25
                        Wiatam ! to sie w 100 % zgadza .np boxer 1.6 w zwykłych kosztach eksploatacji
                        jest duzo tanszy od twin sparka 1.6 własnie z uwagi na koszty wymiany w/w
                        elemetów .boxer ,opórcz spornej kwestii wrazliwosci na zaniedbania
                        olejowe ,jest silikiem bez wad konstrukcyjnych ,czego o tsie powiedziec nie
                        mozna.mozna sie nawet pokusic o porównanie ,ze boxer8v jest az tak tani w
                        utrzymaniu jak np 1.6 8v z opla astry I(oczywiscie nie uwzgledniajac o
                        jakies 1-1,5 l mniejszego spalania astry i jej gorszych osiagów ).problem
                        pojawia sie w momencie nietypowych usterek,np peknieta uszczelka pod głowica(2
                        głowice ,trzezba wyciagac silnik itd i to jest jedyna rzecz serwisowa duzo
                        drozsza w przypadku boxera 8v niz twin sparka . remont kapitalny t.sa remont
                        boxera 8v wychodza podobnie(czesto tsa drozej) . gdyby jednak zrobic w miare
                        wyrównane porównanie (sugerujac sie osiagami) 1.6 Twin Spark vs boxer 1.7
                        16v .to koszty remotu i serwisu beda juz bardzo porównywalne(rozbudowany i
                        drogi w wymianie naped rozrzadu boxera i jego wysokie spalanie).nie bez
                        znaczenia jest tez fakt ,ze trudno dzis znalesc na rynku boxera nie do
                        remontu .rozumiem ,ze z ekonomicznego punktu widzenia takei porównanie ma sens
                        pomimo tego faktu sa to silniki silniki ,których z uwagi na przeogromne
                        róznice konstrukcyjne nie powinno sie porównywac z innych wzgledów niz koszty
                        eksploatacji . Pozdarwiam
                        • mumio145 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 14:52
                          Ano własnie, dziekuje ci Uki. Dodam, ze ja ze swoich analiz wyłączyłem Bx 1.7.
                          Własnie te perspektywa dwóch głowic, itd. oraz spalania mnie odstrasza. Co do
                          Bx do remontu: jesli jest wielu "pudlarzy" takich jak TY, Uki, to oznacza ze
                          mozna znalezc boxery NIE DO REMONTU.
                          • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 15:23
                            > Dodam, ze ja ze swoich analiz wyłączyłem Bx1.7.
                            > Własnie te perspektywa dwóch głowic, itd. oraz spalania mnie odstrasza.

A to w boxerze 8V nie ma dwoch glowic? :P

> jeśli jest wielu "pudlarzy" takich jak TY, Uki, to oznacza ze
                            > mozna znalezc boxery NIE DO REMONTU.

Mumio, ta wazelina naprawde staje sie juz niesmaczna ;) Rozumiem ze o obronie
                            swoich przekonan wspierasz sie autorytetem kolegi, ale uwazaj zebys nam
                            niedlugo calkiem nie zniknal za horyzontem ;)))
                            • mumio145 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 15:48
                              Street. Ciebie też cenię:) mimo tego skrzywienia w wiadomą stronę. Ale,
                              przyznać trzeba, po rozmowach dyscyplinujących spuściłes nieco z tonu:)) Sam
                              widzisz, jak dużo Uki wie. To prawda oczywista, a nie wazelina:) Szczególnie w
                              kontekście tego gościa, który uznał, ze ja jestem "wulgarny". No sam powiedz,
                              Street:) facet nie miał argumentów: w takich sytuacjach ucieka sie własnie w
                              zdania oceniające, niemerytoryczne. PS. Oczywiscie, z tą głowicą masz racje:)
                              • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 24.11.06, 16:16
                                > Sam widzisz, jak dużo Uki wie.

Hehe, fakt, sam lubie czytac posty Ukiego ale nie chwale go w kazdem moim
                                poscie :)

> przyznać trzeba, po rozmowach dyscyplinujących spuściłes nieco z tonu:))

Nie nazwalbym tego tak. Zreszta rozmowy dyscyplinujace to chyba w
                                cudzyslowie ;) Po prostu uznalem ze zamiast tu sie z wami klocic lepiej bedzie
                                podyskutowac na bardziej neutralne tematy. Jak widzisz prawie nikt juz na mnie
                                nie narzeka wiec chyba kierunek jest sluszny ;)
                                • beboljo Re: Alfa 145 TS 25.11.06, 13:41
                                  Witam. Wierzcie lub nie ale moj "pudel" 1.4 spalil w trasie Katowice - Gdansk
                                  6.35 l/100 km sam sie zdziwilem
                                  --
                                  AR 145 boxer 1.4 rok 1997
                                  Pozdrawiam Michal
                                  • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 25.11.06, 14:43
                                    Witam.

> Wierzcie lub nie ale moj "pudel" 1.4 spalil w trasie Katowice - Gdansk
                                    > 6.35 l/100 km sam sie zdziwilem

Eeee...tam...
                                    Tu jeden taki potrafi ten wynik w 2.0 wykręcić...

Pozdrawiam,
                                    Maciej Loret
                                    • marcingtv155 Re: Alfa 145 TS 26.11.06, 03:22
                                      A no potrafię, JEŚLI WYDAJE CI SIĘ TO DZIWNE, ŻE AUTO SPALA TYLE ILE PRODUCENT
                                      PODAJE TO MASZ DUŻY PROBLEM...MAM NOWEGO MANUALA DO GTV..12/94 PRZY 90 SPALANIE
                                      6.2, PRZY 120 7,5...MIASTO 10,4...WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO I OBY SIEKA
                                      KOSZTOWAŁA W PRZYSZŁYM ROKU 3,55ZŁ
                                      • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 26.11.06, 09:42
                                        Witam.

> A no potrafię,[...]

1. odpowiadaj pod postem osoby, której próbujesz odpowiedzieć
                                        2. nie drzyj się tak
                                        3. mam nadzieję, że przy wymianie rozrządu nie podpierasz się manualem
                                        4. jeździłem tylko kilkoma autami w życiu, ale w żadnym nie udało mi się
                                        osiągnąć spalania podawanego przez manual, a podane przez Ciebie dane, to tylko
                                        pobożne życzenia producenta możliwe do uzyskania w bardzo, ale to bardzo
                                        sprzyjających warunkach, które na polskich drogach są równie realne do
                                        uzyskania jak moje dzisiejsze pójście urn...

Pozdrawiam,
                                        Maciej Loret
                                    • beboljo Re: Alfa 145 TS 26.11.06, 09:14
                                      Nie pamietam ile mi to zajelo czasu, ale jechalem tzw "jedynka" na ktorej
                                      osiagniecie 150km/h jest praktycznie nie mozliwe. Trzymalem sie w przedziale
                                      100-120 km/h.
                                      --
                                      AR 145 boxer 1.4 rok 1997
                                      Pozdrawiam Michal
                          • uki145 Re: Alfa 145 TS 26.11.06, 15:25
                            Witam!no porosze , ale ten swiat mały . biorac pod uwage nasze ostatnie
                            rozwazania na temat serwisu w Mikołowie myslałem ,ze jestes z Katowic. tak czy
                            inaczej w okolicach Rogoznika mam swoje ulubione trasy z szybkimi zakretami:
                            np: Góra Siewierska .moze sie kiedys spotkamy .moja 145 jest w koloze
                            granat/fiolet metallic ,z podkładkami forum www.alfa-lancia.pl,z reszta
                            zamieszczona na tym forum w dziale fotografii . łatwo mnie poznac ,bo w tej
                            chwili posruszam sie na białych felgach ;-) .Pozdarwiam Łukasz
                            • biedziak1 Re: Alfa 145 TS 28.11.06, 11:54
                              witam
                              to fakt akurat tereny naszego powiatu sa bardzo atrakcyjne, niewielkie moze sa
                              wzniesienia, ale na wielu wiejskich drogach mozna poczuc to do czego alfy
                              stworzono;] duza ilosc szybkich zakretow i wzglednie puste drogi. wczoraj nawet
                              sie chyba minelismy na trasie w okolicach M1.jak dopicuje swoja alfe to
                              oczywiscie, ze mozna sie spotkac na trasie.jedna alfa na trasie to juz mily
                              widok a co dopiero dwie;]
                              pozdrawiam
      • uki145 Re: Alfa 145 TS 26.11.06, 11:42
        Witam! ztego co sie orientuje to skrzynia i całe przeniesienie napedu w GTV
        2.016v T.S. jest identyczna jak w wiekszych modelach marki z odpowiednich
        roczników( 155,145 :150 KM , czy 156 ,147 :155,150 KM) .jesli jakies róznice w
        spalaniu wystepuja to jedynie za sprawa róznej aerodynamiki i masy
        pojazdów .uwazam ,ze minimalne spalanie w 2.0 jest mozliwe na poziomie ponizej
        7 litrów,jednak bedzie to kosztowąło wiele cierpliwosci ,albo po prostu
        spokojna jazde na 5 z predkoscia 90-100 .wszytsko da sie zrobic. w podobnych
        warunkach ,udało mi sie zejsc w paliwozernym boxerze 1.6 to sredniego 6,6 ,na
        trasie szybkiego ruchu katowice wrocław (cigła jazda na 5 biegu w granicach 90-
        100:da sie to zrobic ,ale jest to meczarnia z punktu widzenia przyjemnosci z
        jazdy) Pozdarwiam Łukasz
        • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 26.11.06, 12:49
          Witam.

> ztego co sie orientuje to skrzynia i całe przeniesienie napedu w GTV
          > 2.016v T.S. jest identyczna jak w wiekszych modelach marki z odpowiednich
          > roczników( 155,145 :150 KM , czy 156 ,147 :155,150 KM)

Na pewno były przekładnie różnie zestopniowane, przynajmniej w obrębie TS-ów w
          156, ale przy stałej prędkości i jeździe bez zmian biegów, to chyba mało
          istotne.

> jesli jakies róznice w spalaniu wystepuja to jedynie za sprawa róznej
          > aerodynamiki i masy pojazdów

Masy tak, ale o aerodynamice przy prędkościach 70-80km/h, to chyba nie ma sensu
          mówić.

> wszytsko da sie zrobic

To skoro się bawimy, to podaję przepis na spalanie 0,0l/100km w 2.0TS (i nie
          tylko ;):
          Jedziemy na dużą górkę, zjeżdżamy w dół, włączając V bieg i nie schodzimy
          poniżej 2krpm (nie wiem, gdzie leży ta granica, ale nie spodziewam się, żeby
          była powyżej 2krpm) ;))

Pozdrawiam,
          Maciej Loret
          • was.em146 Re: Alfa 145 TS 26.11.06, 13:20
            Zgadzam się z tym co pisze UKI o Boxerze, a spalanie w samochodach to temat rzeka, a każdy spala tyle na ile pozwala mu kierowca i nie ma sensu dalej o tym pisać, tylko należy się cieszyć że udało się mniej spalić. Ja swoje spalanie podawałem kilka razy i jak ktoś chce to może sobie poszukać na forum. Jak ktoś osiąga małe spalanie to tylko pozazdrościć, ale niech sprzeda nam kilka rad dzięki którym zmniejszymy spalanie w swoich autach.

Street jak się jeździ "nowymi" Alejami?

PS. nie piszcie WIELKIMI literami bo to się źle czyta i więcej spokoju (a taki niewinny był początek tego postu)
            --
            Alfa 146 1.6Boxer-Łódź >50kkm LPG<
            Pozdrawiam.
            • streetfighter69 Re: Alfa 145 TS 26.11.06, 14:15
              > Jak ktoś osiąga małe spalanie to tylko pozazdrościć, ale niech sprzeda nam
              > kilka rad dzięki którym zmniejszymy spalanie w swoich autach.

O wlasnie. To byloby rozwijajace. Moze faktycznie sa kierowcy, znajacy sposoby
              zeby jezdzic bardziej oszczednie od innych. Taka wzajemna wymiana doswiadczen z
              pewnoscia bylaby pomocna.

> Street jak się jeździ "nowymi" Alejami?

Poza tym, ze nie namalowali jeszcze linii i jezdnia wyglada jak pas startowy
              dla odrzutowca, to jest ok. W porownaniu z tym co bylo to rewelacja. Kiedys
              omijalem Wlokniarzy jak tylko moglem, teraz czasem wrecz nadrabiam troche zeby
              tamtedy jechac :)

> nie piszcie WIELKIMI literami bo to się źle czyta

Dokladnie. Marcingtv, twoja mania pisania majuskula jest co najmniej irytujaca.
            • andrzejsroka Re: Alfa 145 TS 26.11.06, 16:54
              > ka, a każdy spala tyle na ile pozwala mu kierowca

i jeszcze jak mierzy - jeden z kolegów podawał tu sposób pomiaru z
              wykorzystaniem lampki rezerwy - chyba niezbyt dokładny, ktoś inny bedzie
              opierać na wskazaniach komp pokładowego (w 156 często zaniżane), jedynie Maciej
              wiem że b. dokładnie liczy - wg ilości faktycznie zużytego paliwa przez b.
              długie przebiegi(aż tak dokładnie że nie da się z innymi porównać bo nikt inny
              tyle cierpliwości nie ma :) ).
              Poddawane w wątpliwość spalanie silnika 2,0 około 6ltr może i jest możliwe ale
              jako _chwilowe_ (tzn nie w danej sekundzie, ale gdy np weźmiemy pod uwagę
              odcinek płaski albo lekko z górki, bez czołowego wiatru, wyprzedzania z
              redukcjami, hamoawnie silnikiem, spokojnie, bez zatrzymywania i rusznia itp),
              ale wg mnie i wielu innych nie jest to _srednie_ spalanie w trasie, tylko
              właśnie chwilowe (choćby to było i 100 czy 200km), bo przy kilku korkach czy
              miasteczkach gdzie trzeba się zatrzymywać i ruszać wzrasta momentalnie.
              Jedyne wiarygodne dane można brać pod uwagę liczone sposobem Maćka - przez
              tysiące km, w różnych warunkach - wtedy się i wzniesienia i wiatry "uśrednią"
              tak jak i starty zimnego silnika itp - w trasę trzeba przecież ruszyć -
              wyjechać z miasta - jestem pewien że nie wszyscy to uwzględniają.
              To tak jak rozmowy o tym, ile czasu jedzie się z miasta A do B - tylko każdy z
              rozmówców inaczej rozumie "z" i "do" - jeden od centrum do centrum, drugi od
              granic do granic - a są to istotne różnice.
              Ale wywód :) w każdym razie nie ma co się kłócić dopóki nie ma jednych sposobów
              pomiaru.

Pozdrawiam
              Andrzej
              • malgoska1 Re: Alfa 145 TS 26.11.06, 17:50
                Witam.

Dodam tylko, że spalanie chwilowe można mieć 0,0l/100km i to bez żadnego
                problemu, co zresztą przynajmniej niektóre komputery pokładowe prawidłowo
                pokazują.
                Ja po prostu liczę każdy kilometr i każdy litr. Dzięki temu wiem na przykład,
                że w moim przypadku pomiędzy zimą i latem różnica nie przekracza 0,3l/100km
                Inną sprawą jest, że ja właściwie nie jeżdżę drogami ekspresowymi i
                autostradami (w okolicach 1% mojego przebiegu), co na pewno nieco zawyża
                średnią. Ale i tak większość tych, którzy posiadają 2.0TS w jakiejkolwiek
                budzie potwierdzi, że moje wyniki są wśród tych niższych.

Pozdrawiam,
                Maciej Loret
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka