Dodaj do ulubionych

...widocznie musiało, skoro doszło-29 rocznica o/t

13.12.10, 21:20
wielu z nas nie pamięta albo jeszcze się wtedy nie narodziło. To wtedy ie puścili Pszczółki Mai, bo nie znaleźli mundurka dla Gucia.
Strasznie było, ale i śmiesznie zarazem - tu trochę wspomnień na wesoło:
www.joemonster.org/art/8315/Humor_stanu_wojennego
--
poszli w PiSdu

Forum Automobil
Edytor zaawansowany
  • simr1979 14.12.10, 11:32
    Wyjasnienie dla tych, co ich na swiecie nie było:
    10 kwietnia br. rano wiekszosc tutejszej populacji ogarnelo uczucie niedowierzania pomieszanego ze wstydem za grajdolek i narastajacym wqrwieniem.
    13 grudnia 1981 rano bylo to samo, tylko pomnozone przez 100. Ale wtedy juz po paru dniach mozna było odreagowac kpiną.
    W tym roku jakoś nie wypadało....
  • edek40 14.12.10, 12:27
    > wielu z nas nie pamięta albo jeszcze się wtedy nie narodziło. To wtedy ie puści
    > li Pszczółki Mai, bo nie znaleźli mundurka dla Gucia.

Na pszczolke to juz bylismy przygotowani. Gorzej, ze nie bylo teleranka.

Z reszta pamietam jak dzis polnoc z 12 na 13 grudnia. W drodze absolutnego wyjatku mialem przyzwolone ogladac tzw. Kino Nocne. O 12 w nocy film przerwano, a zielonono siny spiker bez slowa wyjasnienia pozegnal sie i przerwano nadawanie. Wtedy jeszcze nie bylo wiadomo dlaczego. O 9 rano tak, bo zamiast teleranka puszczali generala, ktory w krotkich, zolnierskich slowach wyjasnil dlaczego nie ma i nie bedzie teleranka i pszczolki Mai.
    --
    Po ptokach. Beret sie sfilcowal... ZNOWU :))))
    I niech tak juz zostanie.
  • tomek854 14.12.10, 13:14
    Dla ,mnie było zajebiście. Wszyscy znajomi przychodzili i słuchali audycji z tego fajnego szpulowego magnetofonu co mi nie wolno było go ruszać. Potrafiłem godzinami siedzieć i patrzeć jak sie kręci.

A jakiś czas później tato zamieszkał w zamku - takim wielkim czerwonym zamku z wieżami i w ogólę, i ze strażnikami i wszystkim, i mogłem go tam odwiedzać i on był w takim lochu głęboko na dole. Ale to były atrakcje :-)

(dla nieznających wrocławia - chodzi o areszt śledczy na rogu Podwala i Sądowej ;-) )
    http://wrosystem.um.wroc.pl/beta_4/webdisk/d22a1c9d-a7bc-4115-b252-22ea026d75f9/Budynek%20s%C4%85du_Podwale.jpg
    --
    Poziomki powstają przez przewracanie pionków.
  • edek40 14.12.10, 13:21
    > A jakiś czas później tato zamieszkał w zamku

Znaczy byl wichrzycielem i wywrotowcem?
    --
  • tomek854 14.12.10, 13:23
    Lżył i poniżał ustrój.
    --
    www.berbela.com/
  • edek40 14.12.10, 13:34
    > Lżył i poniżał ustrój.

Czyli to on, posrednio, przyczynil sie do tego, ze rzadzi nami w tej chwili, tak nieudolnie, PO?
    --
  • mrzagi01 14.12.10, 13:38
    Mojego ojca razem z wujasem stan wojenny zaskoczył w pociągu z ubitym prosiakiem którego targali z lubelskiego na świąteczną wyżerkę.
    --
    Pupcia rubcia salcesonik helou belou w dupę słonik!
    nachalna autoreklama
  • lexus400 14.12.10, 14:00
    Mnie stan wojenny zaskoczył po strasznym przepiciu na 7-mio dniowym pierwszym po 16-tu miesiącach służby urlopie wojskowym. Około godziny 8.00 walczyłem z ojcem z sygnałem antenowym na dachu bo tylko siało:)) a po 9.00 kumpel ze łzami w oczach zadzwonił do drzwi i powiedział, że jest wojna i co ja tu jeszcze robię:))
    --
    "Wyjechałem z żoną furmanką na pole, a tam oskarżona zaczęła
    rzucać w moją żonę kamieniami. Krzyknąłem wtedy: Niech pani przestanie rzucać, bo może pani trafić konia w oko!"
  • t-tk 14.12.10, 16:03
    A ja, jak w każdą rocznicę słyszę 'Widzisz synu, a mnie z resztą jednostki 29 lat temu o tej porze idioci zagonili do lasu, bo wojna i trzeba się kamuflować.' ;)
    --
    pozdrawiam
    Tomek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka