Dodaj do ulubionych

Jeszcze muzycznie

16.04.11, 00:24
Takiej ładnej wersji to nie słyszałem od czasów Gabriela i Bush. A ta jest chyba nawet ładniejsza:

www.youtube.com/watch?v=uVQxSFG-ahk&feature=share
--
Poziomki powstają przez przewracanie pionków.
Edytor zaawansowany
  • mrzagi01 16.04.11, 00:56
    Sorry, IMHO do dupy- gościu jedzie za bardzo jak gabriel, a Pink usiłuje wyciągnąć tembr Kate Bush. IMHO(2) mistrzowski (tj. naprawde kreatywny) cover utworu wiążącego się z twoim zestawem jest tu:
    placebo Running Up that hill *
    na mojej prywatnej liście coverów nr1 ex equo razem z:
    Guano Apes Big in Japan
    oraz:
    Pet Shop Boys Always on my Mind (jeden mój ziom powiedział kiedyś, że to jest song który chciałby usłyszeć jako ostatni w życiu :). Coś w tym jest.

*) istniał swego czasu na YT przepięknej urody klip zmontowany z fan videos, ale zniknął. Szkoda.

--
    Wszystkie drogi prowadzą do nikąd
    nachalna autoreklama
  • tomek854 16.04.11, 01:04
    Jak się wzorują na dobrym, to nie ma tragedii.

Natomiast mi się bardziej podoba aranż, bo coś ma w sobie dzięki temu - tamta wersja była trochę nudnawa a tu jest tak jakoś bardziej płynąco.
    --
    Samochodem do Turcji -> knsa.pl/turcja.php
  • mrzagi01 16.04.11, 01:11
    tomek854 napisał:

tamta w
    > ersja była trochę nudnawa
    no chyba żartujesz :\ !

--
    Pupcia rubcia salcesonik helou belou w dupę słonik!
    nachalna autoreklama
  • tomek854 16.04.11, 01:25
    No nie, jakbym żartował, to bym bardziej żartobliwie to napisał.

Fajna jest ta piosenka, ale przydługaśna.
    --
    www.berbela.com/
  • franek-b 16.04.11, 20:17
    Poprę Tomka bo aranż jest rewelacyjny. Zdecydowanie ciekawszy, oryginał się jednak trochę zestarzał, tutaj ten fortepian w tle mmmhmm super. Wokalnie ameryki nie odkrywają ale Pink śpiewa tak jak ona ma w zwyczaju.

--
    http://www.wojcicki.biz/email/wozek3.gif
    Frank
  • tomek854 21.04.11, 23:29
    Fortepian, oczywiście.

Ale zwróć uwagę też na piękny mięciutki basik!
    --
    Poziomki powstają przez przewracanie pionków.
  • tomek854 16.04.11, 01:25
    No. Te Twoje też fajne.

Dla mnie Pet Shop Boys to jest taki fenomen: jakby na to nie popatrzeć, to to jest własciwie takie disco polo - jeden śpiewa cienkim głosikiem, a drugi naparza na syntezatorze casio ;-)

A jednak coś w sobie mają :-)

NIedawno coś nowego wypuścili, słuchałem z nimi wywiadu w radio - fajne chłopaki. A muzyka dalej taka sama jak 20 lat temu ;-)

Co do coverów mi ostatnio w łapki wpadło coś takiego i powaliło mnie na łopatki:
    www.youtube.com/watch?v=hPbhoMEwpDA
    W sumie można by pomyśleć, że to Green Day zcoverował tradycyjną amerykańską piosenkę ;-)

(w Bluegrassowych klimatach, ale to już raczej jako ciekawostka, to oczywiscie rządzi Iron Horse: www.youtube.com/watch?v=VDsqEQ1Y9KY )

A królową ładnych coverów dla mnie to jest w ogóle Eva Cassidy: www.youtube.com/watch?v=SMznNlfLXP4&feature=related

No i jeszcze, jak już zaczęliśmy od Don't Give Up to oczywiście Philo Collinsowa wersja "Separate Lives":
    www.youtube.com/watch?v=ZiSjs5sQz7c
    Z bardziej hałaśliwych z kolei to jakoś lubię tych jajcarzy: www.youtube.com/watch?v=sgYkgyq69aU (mają dużo lepsze, ale nie ma na YT)

:-)

A przy okazji mogę się pochwalić. Myśmy kiedyś z nudów zrobili takiego niby covera, czy może wariację na temat "mydło lubi zabawę" ale nagranie jest kiepskie, z domowej próby na laptopa i bez prawdziwej perkusji :-) I ja gram strasznie nierówno, bo mi kazali się ściszyć i nic nie słyszałem ;-)
    dl.dropbox.com/u/21075511/HAppy%20meal.mp3

--
    www.berbela.com/
  • franek-b 16.04.11, 21:22
    Skoro przywołujemy covery to mój faworyt to
    www.youtube.com/watch?v=_-0MXklxHlQ
    a poniżej imho jedno z najlepszych przywołań muzycznych w reklamie tegoż covera
    www.youtube.com/watch?v=1yQHA4qP_is
    Z coverem pet shop boys mam o tyle problem, że to czasy mojej wczesnej młodości (lista 3 itp.), że trudno mi racjonalnie oceniać, poza tym oryginał jest tak staroświecki i manieryczny, że nawet brytyjsie disco czyni z tego utworu nowoczensy utwór.

A to chyba jednak cover wszechczasów... większość chyba nie wie nawet, że to nie jest piosenka tej pani :-)
    www.youtube.com/watch?v=iUiTQvT0W_0
    --
    Frank
  • rudiger121 17.04.11, 00:48
    pieknie
    tak fajnie rozedrgana ta wersja, piekne harmonie...
    widać że podeszli do tematu z szacunkiem, nie zgwałcili oryginału
    bardzo podobają mi się te wszystkie drobne nutki na klawiszach, sekcja rytmiczna i to co gra gitara -- prosto, nienachalnie...

a na basie gra ta niesamowita dziewczyna, tu z Jeffem Beck-iem:
    www.youtube.com/watch?v=z79pgPn357g&feature=player_detailpage
  • wowo5 17.04.11, 03:57
    Ja tam wole to:
    www.youtube.com/watch?v=WziHTTy_MCs&feature=related
    --
    "There are two things that are important in politics. The first thing is money, and I can't remember what the second thing is." (Mark Hanna)
  • tomek854 21.04.11, 23:26
    A ja się niedawno ubawiłem jak jakieś dzieci neostrady się bulwersowały że ta pani ukradła piosenkę Sugarbabies: www.youtube.com/watch?v=wdLDxtGONyI&feature=fvwrel

(sugar boobies: www.youtube.com/watch?v=wo07t6XjNO4 ) ;-)

--
    orys.blox.pl
  • franek-b 22.04.11, 00:21
    Szczerze mówiąc to tak się przyzwyczaiłem do wersji sugarboobies (jaka rozkoszna nazwa ;-) ), że francuski mnie drażni. A dodatkowo ten kawałek jest użyty w jednej z moich ulubionych komedii romantycznych... sorry dude ;-)

--
    Frank

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka