Dodaj do ulubionych

Porsche Panamera

04.04.12, 02:13
No właśnie - co sądzicie o tym samochodzie? Dwulatki z minimalnym przebiegiem pojawiają się na rynku w dość przyzwoitych cenach i tak się trochę z żoną zastanawiamy czy nie zmienić GS'a na Panamerę. Inną opcją jest nowy GS, ale po pierwsze nie ma w nim V8 a po drugie nie lubię kupować nowych modeli. Pamiętam że jak pierwszy raz zobaczyłem Panamerę na zdjęciach to uznałem to za najbrzydszy samochód w historii Porsche - brzydszy niż Cayenne i Cayman. Ale na drodze i na żywo ten pojazd jest badrzo ładny - jest duży i sprawia wrażenie spokoju. Trochę mnie przeraża idea hatchbacka (napuszczanie gorącego powietrza do wnętrza przy każdym otwarciu bagażnika), ale z tym się chyba da żyć. Zastanawiamy się oczywiście nad Panamerą S, bo Turbo nawet dwuletnie jest w dość szalonych cenach a 400 KM powinno wystarczyć (choć nie jest to jakaś wielka ilość mocy jak na sporą masę tego samochodu). Co sądzicie o tym pojeździe?
--
Mój blog
Edytor zaawansowany
  • cracovian 04.04.12, 02:17
    Ja bym bral, a poza tym woz nie dla Ciebie, tylko dla zony... Z drugiej strony dlaczego sie Ona lubuje w takich pozerskich samochodach? Nie lubie oceniac (ok, lubie), ale przeciez madra, fajna i ladna kobieta, ale od stereotypu ciezko mi odejsc...
  • marekatlanta71 04.04.12, 02:40
    Też próbuję jej wytłumaczyć że to za duży samochód na dojazdy do pracy i wystarczyłoby jej coś w rozmiarze BMW 3, ale jakoś ciężko mi to idzie...
    --
    Mój blog
  • marekatlanta71 04.04.12, 02:41
    A tak między nami to uważam że najlepszym samochodem dla niej na dojazdy do pracy byłby Nissan Leaf albo Focus Electric, ale ona na nie nie chce nawet spojrzeć :(
    --
    Mój blog
  • cracovian 04.04.12, 03:29
    Focus raptem 10 kopii w 3 miesiace sprzedal, wiec calkowity vaporware. Nissan coraz bardziej mi sie podoba - ten tyl jak w starym Citroenie. Powinniscie sie przejechac - Volt tez jest ciekawy i ladnie wykonany... Ja jestem bardzo juz uprzedzony jak widac. A ze sie kobieta za luksusem aktywnie rozglada to dla mnie troche dziwne. Chociaz w przypadku mojej zony, BMW 7 robi na Niej wielkie wrazenie :)
  • drpawelek 04.04.12, 05:44
    Mnie sie Panamera niesamowicie podoba. Samochod zle sie fotografuje, ale w naturze wyglada znakomicie. W idealnym garazu widzialbym zestaw Panamera, Carrera 4S, Boxster S... Hatchbak zawsze sie przyda an wyprawy do Home Depot...
  • lexus400 04.04.12, 11:44
    eeeech co ja bym dał za to, żeby moja żona takiego chciała:(( no może by i chciała ale możliwości finansowe na to nie pozwalają. Powiedzieć nic na temat tego samochodu nie mogę, ponieważ nie miałem z nim organoleptycznego kontaktu ale dałbym sobie obciąć jedno jajko, żeby go mieć:)).
    --
    "Wyjechałem z żoną furmanką na pole, a tam oskarżona zaczęła
    rzucać w moją żonę kamieniami. Krzyknąłem wtedy: Niech pani przestanie rzucać, bo może pani trafić konia w oko!"
  • sven_b 04.04.12, 12:02
    Panamera źle wygląda tylko na zdjęciach.
  • edek40 04.04.12, 14:23
    Mi on nadal sie nie podoba. Najbardziej prosto z przodu i prosto z tylu. Limuzyna w tych ujeciach wyglada jak mniejszy brat z bokserem z tylu. Nie uchodzi.

Ale ja to wszystko rozumiem. Ten samochod ma metke "mam dosc kasy, aby go miec". Dlatego moze byc brzydki :)
    --
    Po ptokach. Beret sie sfilcowal... ZNOWU :))))
    I niech tak juz zostanie.
  • marekatlanta71 04.04.12, 16:14
    To coś jak Bentley Mulsane - te samochody są tez tak brzydkie ze aż ładne. Albo RR Ghost - pojazd który jest wręcz przeraźliwe brzydki. A jednocześnie niesamowicie piękny w swojej brzydocie.
    --
    Mój blog
  • edek40 05.04.12, 11:13
    > To coś jak Bentley Mulsane - te samochody są tez tak brzydkie ze aż ładne. Albo
    > RR Ghost - pojazd który jest wręcz przeraźliwe brzydki. A jednocześnie niesamo
    > wicie piękny w swojej brzydocie.

Ty caly czas widzisz te etykietke z cena :)
    --
  • pluto1977 04.04.12, 22:24
    hmm... bardzo chciałbym mieć kiedyś w przyszłości tego typu problemy co Ty :), lecz z pewnością to nie nastąpi
  • dr.verte 04.04.12, 22:41
    panamera nie jest samochodem ladnym tak klasycznie ale co z tego , ladnych
    wspolczesnych aut jest niewiele a porywajacych uroda to juz kilka - aston
    marcin czy 911-ka , duzo mozna mu wytknac a na zywo wcale lepiej nie
    wyglada , strasznie dluga , nie znam danych ale musi miec ponad 5 metrow ,
    niemniej jednak jest to super-auto i kazdy wlasciciel blyskawicznie by sie do niego
    przyzwyczail ;-)
  • edek40 05.04.12, 11:16
    > wyglada , strasznie dluga , nie znam danych ale musi miec ponad 5 metrow ,
    > niemniej jednak jest to super-auto i kazdy wlasciciel blyskawicznie by sie do n
    > iego
    > przyzwyczail ;-)

Moj pickup piekny nie jest. Wnetrze ma na wystarczajacym poziomie. Przyzwyczailem sie wiec. Glownie dlatego, ze nie wydalem na niego fortuny :)
    --
  • lobuzek1 05.04.12, 12:28
    Jak dla mnie Panamera jest po prostu brzydka, ale metka z ceną przyczepiona jest na każdym kawałku karoserii i to napędza sprzedaż, tak samo X6 to dla mnie stylistyczna porażka, ale nie przeszkadza to w sprzedaży. Myślę że wraz ze stanem konta zaczynają się podobać inne rzeczy. Mi się np. podoba mój C-max, choć to przecież straszne gówno.
  • cracovian 05.04.12, 20:22
    A moj LEAF jest piekny, bo zaawansowany technologicznie i piekny w srodku. A jak popatrze na obly tyl to mi sie stary Citroen czesto przypomina.

I w sumie juz zadnego benzynowca nie kupie niezaleznie od tego czy piekny czy nie, czy drogi, a moze nie i nawet dla zony nie kupie choc Ona tez juz jest bardzo zelektryzowana i faceta (mam nadzieje) juz nie szuka :)

http://img191.imageshack.us/img191/7844/img4531ce.jpg
  • wowo5 08.04.12, 04:28
    Mi sie Panamera podoba. Na poczatku, szczegolnie na zdjeciach mi sie strasznie nie podobala ale na zywo wyglada calkiem niezle. Wnetrze jest naprawde pirwszo klasowe. W ogole wnetrza Porsche mi sie podobaja. Czy naprawde twoja zona potrzebuje spora jednak Panamere. Ja bym wolal Caymana albo 911. Dozo taniej i wiecej radosci z jazdy. Jezeli mialby byc sedan to to Cadillac CTS-V jest sporo szybszy od zwyklej Panamery.
    --
    "There are two things that are important in politics. The first thing is money, and I can't remember what the second thing is." (Mark Hanna)
  • marekatlanta71 09.04.12, 00:12
    Kobiety trochę inaczej definiują przyjemność z jazdy - ma być cicho, wygodnie i niezawodnie. W związku z czym wszelkie samochody jakie wymieniłeś odpadają. Zresztą Panamera też nie za bardzo pasuje bo jest za duża a moja żona ma dziwny zwyczaj zaczepiania o wszelkie słupki, krawężniki i tym podobne obiekty o które da się zaczepić = za duży i za długi pojazd mógłby spowodować że w okolicy zniknęłyby wszelkie wystające obiekty wzdłuż drogi. Więc chyba jakoś odmówię jej tą Panamerę. W zamian myślałem (tylko proszę się nie śmiać, ale przeczytać wymagania - cicho, wygodnie i niezawodnie) o Toyocie ze znaczkiem L - nowym Lexusie ES. Bo GS jest dla niej za duży i ciągle o coś zaczepia = ES byłby idealny. A dla kobiety różnica w tym, które koła są napędzane jest niezauważalna. Poza tym ES jest znacząco tańszy od GS'a = zostałoby coś pieniędzy na następcę IS-F'a o którym też trzeba powoli zacząć myśleć...
    --
    Mój blog
  • tomek854 09.04.12, 01:27
    > Kobiety trochę inaczej definiują przyjemność z jazdy - ma być cicho, wygodnie i
    > niezawodnie.

Omujborze. Chyba jestem kobietą ;-)
    --
    Ja jestem kulturalny - od bluzgania jest www.bluzgotron.pl/
  • marekatlanta71 09.04.12, 03:18
    Sprawdź czy masz punkt G. ;)
    --
    Mój blog

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się