Jak spuścić klienta po brzytwie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Kup Mercedesa i miej pozniej tyakie "przyjemnosci":
    motoryzacja.interia.pl/l/a3y
    Tutaj odpowiedz DC Polska:
    motoryzacja.interia.pl/l/a3x
    A tutaj ustosunkowanie sie "szczesliwego" nabywcy Merola:
    motoryzacja.interia.pl/l/a30
    W sumie to takie jaja robia wszyscy producenci, jednak marka tak szlachetna jak Mercedes nie powinna dopuscic do powyzszej sytuacji. Coz, pewnie za kazdego klienta z odmowna reklamacja maja dodatkowe premie...
    Gottlieb Daimler i Karl Benz pewnie sie w grobie przewracaja, nie mowiac juz o Mercedes Jellinek, ktora uzyczyla imienia slynnej marce...

--
    Aby więcej być niż więcej mieć...

------------------------------------------------
    Automobil
  • No przewracają się w grobie ;) Tylko dynamka podłączyć ;)I energia ekologiczna jak ta lala ;P

--
    orys

_@/"
  • Nie dalszy ciag, ale tez sprawa Mercedesa:
    motoryzacja.interia.pl/news?inf=539650
    Czy naprawde Mercedes z autami tej samej marki sprzed 20 lat ma wspolna tylko gwiazde? Przeciez to paranoja - kupic auto za pol miliona i wiecej czasu spedzac w warsztatach niz jezdzic? Najbardziej rozwalil mnie Vito jako samochod zastepczy za SL-ke... Dobrze,ze pani nie zaproponowali Actrosa :P

PS. A propos szacunku dla klientow: w "moim" banku zaproponowano mi promocyjny kredyt - ktory postanowilem wykorzystac na montaz gazu (smieszne odsetki, splata w ciagu roku, minimum formalnosci). Promocja trwala do konca sierpnia, wniosek zlozylem 26 sierpnia - z infotrmacja, ze liczy sie data zlozenia wniosku, a nie data odpowiedzi. No i wczoraj dzwoni do mnie pan z informacja, ze moga mi przyznac kredyt, ale na nowych warunkach, bo promocja juz sie skonczyla - tzn. (cyt.). "tylko 1,04% wieksze oprocentowanie i tylko 15zl wieksza prowizja". Do tego dostane kredyt, ale w kwocie nizszej o 500zl, bo mieli duzo wnioskow.
    Krew mnie zalala, bo nie dosc, ze za wniosek kredytowy pobrali 30zl, to jeszcze chcialem 2000zl, co stanowi mniej niz 2 moje wyplaty. I dalem panu ultimatum: albo w poniedzialek dostaje kredyt na sume jaka chce i na warunkach, jakie byly ustalone, albo sie od nich wynosze. I co? Panu rura zmiekla, przeprosil i obiecal, ze bedzie interweniowal w Warszawie.
    Acha - jeszcze sie dowiedzialem, ze bedzie interweniowal w trosce o dobry wizerunek banku w oczach klientow. K..wa, w poniedzialek sie parszywcy doweidza jakie mam o nich zdanie >:[
    A na razie wzialem debet na gaz i juz jezdze taniej wiec mnie i tak pstryka czy dostane u nich kredyt - tyle, ze mialbym polowe taniej koszta kredytu :(
    Ale tak wlasnie wyglada troska o klienta - lizac dupe, wyciagnac kase i kopnac w miejsce, ktore sie wczesneij lizalo. Bo niech zlozy takich wnioskow 50000 ludzi, to maja na czysto 50000x30zl = 1.500.000zl. Za poltora miliona chyba warto, nie?

--

Automobil
  • przeraza mnie to. To straszne. Wiadomo, ze roszczenia gwarancyjne dot DU tico
    sa traktowane w ten sposob. Ale S klasa - to juz jest przegiecie. Kupujac takie
    auto placi sie nie tylko za niezawodnosc ale i za prestiz. A z tym musi sie
    wiazac kulturalna i blyskawiczna obsluga, nie tylko polysk, emblemat V12 i
    ksenonowe reflektory. A z tego co widze posiadanie s-klasy oznacza jedynie
    placenie za typowe uslugi podwojnie i radosc innych, gdy to cudo sie rozkraczy.

Swoja droga istnieja prawa konsumenta, ktore przeciez nie moga byc nadpisane
    jakakolwiek umowa. Chodzi mi o to, ze oddajac towar na gwarancji do naprawy po
    kilku razach mozna oczekiwac na wymiane na nowy, wolny od wad. To zadanie dla
    prawnikow.
  • ..panowie nie ma co się dziwić.Pragmatyzm niemiecki
    nakazał "spuszczenie" mercedesa skoro powstał meybach..więc i jakośc
    powędrowała tam gdzie klient zostawia naprawdę duże pieniądze..ot i cała
    filozofia.
    --
    charlie_x
  • W takim razie Smart to juz calkiem g..niane auto :)

--

Automobil
  • sherlock_holmes napisał:

> W takim razie Smart to juz calkiem g..niane auto :)
    >
    _______

..8)..jeśliby brać tylko samą jego funkcjonalność w relacji do
    ceny..to całkiem trafna ocena..8)

--
    charlie_x
  • No i prosze - jednak nie sa tacy slepi i glusi:

Jak informują źródła prasowe, niemiecka firma Mercedes oferuje bezpłatne usługi serwisowe po wyjaśnieniu gwarancji na niektóre ze swoich modeli. Jest to krok podjęty w ramach strategii, której celem jest poprawa wizerunku marki w oczach klientów, którzy zwracali niedawno uwagę na wadliwie działającą elektronikę w swoich samochodach. Rzecznik koncernu zaprzeczył doniesieniom, jakoby okres gwarancji miał zostać wydłużony, jednak zaznaczył, że niektórzy klienci będą mogli liczyć na darmową naprawę i "elastyczność" producenta. Niektóre egzemplarze Mercedesa Klasy E, który pojawił się na rynku w 2002 r., miały wadliwie działającą elektronikę, co wzbudziło niezadowolenie klientów, przyzwyczajonych do wysokich standardów jakości niemieckiej marki.

W niedawnych testach jakości, które zostały przeprowadzone przez niemieckie stowarzyszenie motoryzacyjne ADAC, Mercedes spadł na 11. pozycję, o dwa oczka niżej niż jego największy rywal - koncern BMW.

www.samar.pl/index.html?__action=sec,4&news=5709

Bardzo mi sie to podoba, ale czemu maja w d... te dwie konkretne osoby z Polski? Oni przeciez nie wyssali z palaca swoich historii, a sprawy tocza sie w sadzie. Czyzby Mercedes byl na tyle obludny, ze z jednej storny belkotaja cos o akcji serwisowej do "ludu", z drugiej mowia do konkretnej jednostki: "wal sie, ciesz sie, ze spotkal cie zaszczyt i mozesz jezdzic Mercedesem. to dla ciebie najwieksza nagroda, wiec czego sie czepiasz".
    Jakos nie bardzo chce mi sie wierzyc rzecznikowi Mercedesa...

--

Automobil

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.