Dodaj do ulubionych

Kupiłem Dziada :)

25.02.15, 12:09
Ależ to była akcja. Leniwa sobota. Przyszły zdjęcia. obejrzałem - ok. Nie wiedziałem jak dostać się do miasteczka za Legnicą. Zorganizowałem lawetę ( wyszło najtaniej i najlepiej) - pojechałem. Sprawdziłem. Kupiłem. Jeździ kozacko. Teraz kupiłem skrzynię automatyczną i będę wymieniał ( brak wstecznego - wiedziałem to przy zakupie). Trzymajcie kciuki żeby poszło ok i działała długo.
Pozdro

Obserwuj wątek
    • edek40 Re: Kupiłem Dziada :) 25.02.15, 12:23
      W sumie to przeciez nieistotne za co sie trzyma, byle trzymac :)

To trzymam.

Sasiad, przy mojej skromnej pomocy, robi juz 3 test kolejnych automatycznych skrzyn biegow. Ta, ktora zalozylismy pod koniec grudnia jest zdecydowanie najlepsza. Ma tylko wymielony mechanizm roznicowy, wiec przelozymy z ktorejs, w ktorej biegi sie myla. Znaczy sie zespol napedowy znowu na zewnatrz. Teraz potrzebujemy na to gora 3 godziny. Na wte i we wte. No moze jeszcze z godzinka na zalozenie klimy i podszybia.
      --
      Rosjanie o swoim surowym prawie:
      "Surowosc naszego prawa lagodzi nieco brak obowiazku stosowania sie do niego"
      • strongwaz Re: Kupiłem Dziada :) 26.02.15, 10:20
        E46 kombi 2000r 330i - dla was to pewnie nic specjalnego ale mnie bardzo cieszy - sztywne, wszystko trzyma się kupi, nic nie trzeszczy, nic nie skrzypi a zawieszenie takie że jak się wjedzie w ptasią kupę to czuć :)
        Muszę jakieś letnie kółka jeszcze zorganizować.
        • edek40 Re: Kupiłem Dziada :) 26.02.15, 13:12
          > E46 kombi 2000r 330i - dla was to pewnie nic specjalnego

Jak dla mnie ostatnie ladne bmw.
          --
        • qqbek Bardzo przyzwoite auto. 26.02.15, 21:54
          Ja się dłuższy czas już przymierzam do E87 lub E90 (które osobiście uważam za "średnio urodziwe" ale i tak ładniejsze od konkurencji z tego okresu)... i tak lazłem dziś z pociechą z przedszkola i przy miejscowym warsztacie zajmującym się detailingiem E39 kombi stała. Tożem sobie pogadał... ale - po pierwsze niezbyt już ładna blacharsko... po drugie 520d :P
          Ale na powrót zacząłem E39 i E46 rozważać. Co prawda gdybym E39 kupił to pewnie na miesiąc bym się mógł na kanapę przeprowadzić, bo byłyby "sankcje" za "gdzież ja taką landarę zaparkuję"... ale E46... bardzo ładne BMW :)
          --
          Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
          • strongwaz Re: Bardzo przyzwoite auto. 27.02.15, 08:02
            Byłem wczoraj na zlocie bmw na parkingu CH Ark... Napatrzyłem się. Ty się zastanawiasz nad e39 a ja najchętniej poszedłbym krok dalej - E38 oczywiście v8 bo nie łudzę się że znalazłbym v12 za rozsądne pieniądze. Żony nie mam ale gdybyś nabył coś takiego to na kanapie by się nie skończyło :) O dziwo spod świateł byłem szybszy niż polift cabrio w smgII ( lżejszy przecież). Dupe spontanicznie zarzuciło pare razy. Piękna rzecz :) Ponieważ według moich kryteriów nie ma obecnie na rynku samochodów do jazdy to się zastanawiam czy nie kupić jeszcze jednego - na wszelki wypadek :)
            • qqbek Re: Bardzo przyzwoite auto. 27.02.15, 09:35
              E38 ma sąsiad (730i z 1994) ale jakoś do mnie nie przemawia (tzn. potwornie mi się podoba, ale to kawał auta... do tego już dość starego).
              Gdyby dało się 4-5 lat nowsze E38 kupić, niż najnowsze (a więc już 14-letnie) dostępne na rynku. Stąd też pomysł z E90 (która jest większa w środku niż E46, a waży tyle samo właściwie).
              E46 to straszny "spaślak" wśród trójek. A trójka ma być lekka jak moje E36 :)

--
              Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
          • edek40 Re: Bardzo przyzwoite auto. 27.02.15, 10:46
            > Ale na powrót zacząłem E39 i E46 rozważać. Co prawda gdybym E39 kupił to pewnie
            > na miesiąc bym się mógł na kanapę przeprowadzić

Ja tam moge kupowac wszystko (co nie znaczy, ze to zrobie). Wybudowalem sobie bowiem gniewnik. A od czasu, gdy corki wyrosly z lozek, mam nawet na czym spac :)
            --
      • edek40 Re: Kupiłem Dziada :) 27.02.15, 14:55
        > To są dobre wozy :)

Nie wiem jak ta wersja, ale pewien moj znajomy sprzedal placzac. Ze szczescia.
        --
          • edek40 Re: Kupiłem Dziada :) 27.02.15, 15:26
            > może nie lubią ASO garażowego ;-)

O ile pamietam byl to poczatek produkcji. Wiele wad tego auta pozniej eliminowano. To dokladnie taki sam problem, jak z mercedesem okularnikiem. Szczegolnie w zestawieniu z W124. Wydaje sie, ze wlasnie wtedy przeszli na lakiery ekologiczne, wiec samochody rdzewialy, jak w latach 70. Ponadto przelom wieku byl rowniez przelomem w podejsciu do pakowania do aut wszystkiego co sie da. A jeszcze nie umieli. Uczyli sie. Kosztem uzytkownikow naturalnie.
            --
            • wowo5 Re: Kupiłem Dziada :) 28.02.15, 22:43
              Gratulacje. Aby dobrze ci sie nim jezdzilo.

--
              The only fact we believe is the fact that confirms our beliefs. Any fact that doesn't confirm our belief is a lie.
              And that's a fact.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka