Dodaj do ulubionych

Się chwalę się :)

08.04.15, 04:28
Od kiedy nasza internetowa gazetka troszkę przygasła po tym, jak naszych autorów porwały albo obowiązki rodzicielskie albo Tomasz Lis do swojego natemat.pl, też zachęcano mnie do przejścia do pomarańczowych.

Doszedłem jednak do wniosku, że nie ma to zbyt wielkiego sensu, ponieważ u Lisa byłbym jednym z setek blogerów piszących za darmo i ginących w tej masie, których głównie czytają krewni i znajomi. Postanowiłem więc, że skoro mam pisać za darmo dla mojej mamy i mojej dziewczyny, to równie dobrze mogę to robić na własne konto, na wypadek, gdyby komuś się jednak spodobało i zacząłbym być popularny jak kominek (co mi jednak nie grozi, bo zamierzam pisać z sensem :P)

Załatwiwszy sobie zatem techniczne wsparcie przyjaciół, wyklikałem sobie taką oto stronkę: orynski.eu/ na której jak na razie umieściłem treści archiwalne (co mi zajęło ostatnie dwa miesiące, nigdy bym nie pomyślał, że tyle już rzeczy napublikowałem, a to jeszcze nie wszystko) i zamierzam od teraz publikować swoje przyszłe wypociny.

Wiem, stronka wygląda bardzo prościutko ale chciałem żeby działała ładnie zarówno na komputerach jak i na komórkach (celuję w rynek opanowany dotychczas przez producentów domestosa i WC kaczki :P) a jednocześnie żeby taki lamer jak ja był w stanie wszystko samodzielnie ogarnąć.

Zapraszam zatem, jak się komuś bardzo nudzi, a konstruktywna krytyka jest prawie tak mile widziana jak pochwały i pochlebstwa :P
--
Já mám moc rád, když tak lidi blbnou na kvadrát.
Edytor zaawansowany
  • bassooner 08.04.15, 11:55
    no i bardzo dobrze... a powiedz jak to jest ze zdjęciami, bo miałem kilka memów na starej berbeli ale je na nowej wykasowałem bojąc się o wykorzystywanie nieswojego zdjęcia?
    --
    www.berbela.com/
  • tomek854 08.04.15, 13:11
    Ja wykorzystuje głownie swoje zdjęcia albo udostępniane na creative commons albo nie chronione prawami autorskimi.

Do tego jest jakaś klauzula o użytkowaniu w celach ilustracyjnych ale to musze doczytać jeszcze.
    --
    Já mám moc rád, když tak lidi blbnou na kvadrát.
  • marekatlanta71 09.04.15, 02:23
    Ja mam dwa pytania:
    - kto jest twoją target audience?
    - dlaczego uważasz ze twoja target audience woli czytać twoje teksty po angielsku a nie po polsku?

Pytam, bo jak zaczynałem z moim blogiem to zadałem sobie te pytania. I zauważyłem ze blogów o rakietach po angielsku sa tysiące. A po polsku jest zero. O chyba była to słuszna decyzja, bo po kilku latach i kilku tysiącach postów blog stał sie bardzo popularny. Nadal nie osiągnąłem jeszcze masy krytycznej, ale wydaje mi sie ze jestem blisko. Tobie tez tego życzę, ale najpierw zdecyduj dla kogo piszesz.
    --
    Mój blog
  • tomek854 09.04.15, 15:25
    Dlaczego uważasz, że zakładam czytanie tylko po angielsku? Czy dlatego ze strona na podstawie lokalizacji wyrzuciła cie na wersję angielska? Czy przełącznik języka był zbyt trudny do zauważenia? (poważnie pytam).

Target audience to ludzie na styku kultury polskiej i brytyjskiej - Brytyjczycy, którzy się chcą więcej dowiedzieć o Polsce albo zajmuje ich polska społeczność w ich kraju. Z drugiej strony polacy, którzy chcą się dowiedzieć więcej o wielkiej Brytanii lub o naszej emigracji.

Poza tym będzie to także moje archiwum tekstów publikowanych gdzie indziej, stad taki chaos tematyczny. To też jest świadome, bo chce żeby to było w pewnym sensie takie moje portfolio.

Generalnie jednak nie nastawiam się, przynajmniej na razie, na masowe oddzoalywanie tego blogaska, a co za tym idzie na zarabianie na nim. Może kiedyś.
    --
    orynski.eu/
  • marekatlanta71 09.04.15, 23:54
    Nie zauważyłem przełącznika języka. Ale go nie szukałem jako ze wyszedłem z założenia ze ludzie piszą blogi w jednym języku :) Myśle ze wiele innych osób bedzie miało podobna reakcje.

Zarabianie - nawet o tym nie myśle. Na razie dokładam i to sporo. Ale to nie mój cel. Celem jest opiniotwórczość. I to mi sie chyba udało uzyskać.
    --
    Mój blog
  • marekatlanta71 10.04.15, 01:35
    No dobrze, spróbowałem to poczytać. I mi nie idzie. Nie lubię twojego stylu. Za dużo słów, za mało treści. I brakuje czegoś co by człowieka przyciągało do czytania. Moim ideałem mistrza krótkich felietonów jest Charles Krauthammer - jak masz trochę wolnego to poczytaj co on pisze. Jego felietony sa rzeczowe i logiczne. Aż chce sie czytać.
    --
    Mój blog
  • tomek854 10.04.15, 14:40
    Mnie też twój blog nudzi. Pozostaje nam więc cieszyć się ze każdy z nas ma czytelników których interesują produkowane przez nas treści i życzyć sobie wzajemnie dalszych sukcesów :)

Co do zaś technicznych aspektów sprawy : założenie jest takie ze każdy otwiera blog w języku który ma ustawiony w przeglądarce. Stare teksty bywają pojedyncze ale założenie jest takie ze nowe będą zawsze dwujęzyczne, wiec będziesz mógł sobie poczytać te same niezależnie od języka którego używasz (chciałem jeszcze puszczać mogę teksty publikowane po czesku, ale stwierdziłem ze to juz by była przesada). Musze się zastanowić nad tym czy potrzeba większego uwypuklenia alternatywy językowej wiec dzięki za ta uwagę :)
    --
    orynski.eu/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka