09.06.15, 20:11
www.youtube.com/watch?v=Bus65ovjOOg
Niemiecka formacja z lat 80 tych minionego stulecia.
Byłem nią zafascynowany, bo w tamtym czasie goście grali muzę wyjątkową.
Ciekawostką jest to, iż niejaka Budka Suflera zerżnęła (dosłownie) jeden z utworów ELOY z powyższego albumu i nazwała Nocą Komety.
Kto ma chęć, niech posłucha tego albumu, bo warto. Nawet dzisiaj ta muza nie odstaje od podobnych nagrań wspóczesnych kapel.
Z pozdrowieniami dla Orysia. :))
Obserwuj wątek
    • tomek854 Re: ELOY 10.06.15, 01:25
      NIe zerżnęła tylko zcoverowała. I nie był to ich jedyny cover zagranicznego przeboju:
      www.youtube.com/watch?v=KziT3RB1YHE
      Taki był klimat, że wszystkie demoludy "oswajały" zachodnie przeboje ubierając je w kostium "dobre, bo nasze": www.youtube.com/watch?v=hdAXMoO5yTs

W sumie w Czechach dalej się to dzieje. (szukałem przykładu, i przyszło mi do głowy, że u nas w sumie też, bo np to: www.youtube.com/watch?v=Zhg7xVmiz4I to jest cover jakiegoś Serba) ;-)

Także pozdrawiam i dzięki za pamięć :-) :-)
      --
      orynski.eu/
    • tiges_wiz i cały misterny plan ... 10.06.15, 15:49
      Warunkiem rejestracji utworu w poznańskim studiu było nagranie drugiej kompozycji – własnej wersji wybranego przeboju zagranicznego, która miała wypełnić przygotowywany przez to studio nocny blok sylwestrowy. Zespół zdecydował się na „Time to Turn” niemieckiej grupy Eloy. Tak stworzono utwór „Noc komety”. Polskojęzyczny tekst napisał Marek Dutkiewicz.
      --
      Sygnaturka wykonała niedozwoloną operację! Zresetuj komputer i skontaktuj się z administratorem.
      • krakus.mp Re: i cały misterny plan ... 10.06.15, 22:08
        tiges_wiz napisał:

> Warunkiem rejestracji utworu w poznańskim studiu było nagranie drugiej kompozyc
        > ji – własnej wersji wybranego przeboju zagranicznego, która miała
        > wypełnić przygotowywany przez to studio nocny blok sylwestrowy. Zespół zdecy
        > dował się na „Time to Turn” niemieckiej grupy Eloy
        . Tak stworzo
        > no utwór „Noc komety”. Polskojęzyczny tekst napisał Marek Dutkiewic
        > z.
        Fajnie, tylko dlaczego na płycie nie napisano iż to utwór ELOY.
        Miałem kiedyś winyla z tym utworem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka