08.12.15, 12:04
Chcę kupić w prezencie, jakieś rady? co kupić? Sugestie? jestem zielony w temacie jak groszek konserwowy...

--
Frank
Edytor zaawansowany
  • bassooner 08.12.15, 12:50
    jestem zielony w temacie jak groszek konserwowy...

ja też... natomiast coś tam wiem na temat lunet... tzn. że lunetą na słońce patrzy się dwa razy...

raz okiem lewym a drugi raz okiem prawym...
    --
    www.berbela.com/
  • simr1979 08.12.15, 12:53
    Najpierw upewnij się, czy obdarowany w ogóle może patrzeć przez lornetkę - są tacy, np. ja, którzy nie mogą (chyba że zamkną na tą okoliczność jedno oko) ;-)
  • bassooner 08.12.15, 13:10
    simr1979 napisał:

> Najpierw upewnij się, czy obdarowany w ogóle może patrzeć przez lornetkę - są t
    > acy, np. ja, którzy nie mogą (chyba że zamkną na tą okoliczność jedno oko) ;-)

______________________________________________________________________________
    i wtedy jak najbardziej w grę wchodzi luneta... tylko o tym słońcu pamiętaj ;-)

_
    --
    www.berbela.com/
  • franek-b 09.12.15, 16:41
    po tym co napisałeś, już na pewno nie zapomnę :-)

--
    Frank
  • sven_b 08.12.15, 17:24
    Ja również nie znam się na lornetkach, ale wyobrażam sobie, że dobry sprzęt to taki, przez który widzę jak Arnold w Terminatorze 1. Mam obiekt, jego statystyki i analizę okolicy w trybie rzeczywistym. Swój/wróg, kibic Jagielonii/Szombierek, dziewczyna łatwa/trudna, wolna/zajęta, z kredytem/bez. Takie pożyteczne w terenie informacje :)
  • sven_b 08.12.15, 17:27
    W Saturnie mają ofertę Canona. Dla zabicia czasu pooglądałem kilka modeli i niektóre wydały mi się być już konkretnym sprzętem.
  • bassooner 08.12.15, 17:38
    dzieciaki mają lornetkę zabawkową - spokojnie nią oglądam wnętrza sąsiadów zza rowu i dalszy krajobraz ze szczegółami ;-)
    --
    www.berbela.com/
  • lobuzek1 08.12.15, 20:46
    Jedyne co mi przychodzi do głowy to lorneta i meduza.
  • qqbek 08.12.15, 21:28
    lobuzek1 napisał:

> Jedyne co mi przychodzi do głowy to lorneta i meduza.

Chluśniem, bo uśniem ;)
    Z rana jadę do polskiej stolicy pipy (Rzeszów - nawet zajefajny pomnik pipy mają - co prawda krzyż zamiast łechtaczki, ale to pewnie tak dla niepoznaki;), odwieźć szwagra na autobus do Manchesteru... kurcze, czemu ja jeszcze nie śpię, tylko was czytam:P
    --
    Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
  • franek-b 09.12.15, 16:31
    To dobry trop, w moim lokalnym auchan są jakieś, lukałem przez nie, widać i przybliżają, ale jakoś mnie nie przekonały.

--
    Frank
  • crannmer 08.12.15, 20:51
    Ale do czego lornetka?

Do teatru?
    Do zeglowania?
    Na polowanie?
    Do wedrowki po gorach?
    Do zabawy dzieci szkolnych?
    Do podgladania ptakow i innych zwierzat?
    Do podgladania sasiadki?

--
    The lowing herd winds slowly o'er the lee.
  • mrzagi01 08.12.15, 22:28
    Otóż właśnie dokładnie to miałem napisać ;)
    --
    Nobody expects the Spanish Inquisition!
    nachalna autoreklama
  • bassooner 08.12.15, 23:46
    musi za rowem jaka ładna sąsiadka...
    --
    www.berbela.com/
  • franek-b 09.12.15, 16:26
    Niczego z tej listy, aczkolwiek bardzo żałuję, że ostatnie pytanie nie jest tym właściwym.

Do oglądania lądujących samolotów, a może nawet szerzej, do oglądania samolotów :-)

--
    Frank
  • crannmer 09.12.15, 19:50
    franek-b napisał:
    > Do oglądania lądujących samolotów, a może nawet szerzej, do oglądania samolotów

No to IMHO potrzebujesz konkretny aparat. 15x70 albo (IMHO lepiej) 20x80 plus oczywiscie uchwyt do statywu i pasujacy, w miare sztywny statyw.

Alternatywnie spektyw (lunete obserwacyjna) z jeszcze kilka razy wiekszym powiekszeniem. I oczywiscie ze statywem. Przy spektywie bedziesz miec przy tej samej cenie lepsze osiagi lub lepsza jakosc od lornetki biokularowej.

--
    C.
    Hier sieht man ihre Trümmer rauchen
    Der Rest ist nicht mehr zu gebrauchen
  • marekatlanta71 10.12.15, 03:17
    A gdzie oglądający bedzie? Bo od tego zależy jakie powiększenie jest wymagane. Druga sprawa to warunki - czy bedzie to w czasie dnia czy raczej w gorszych warunkach oświetlenia?

Jak chcesz coś przyzwoitego to Nikon produkuje jasne lornetki ze stabilizacją obrazu - nie lata jak się ręce trzęsą. A jasna lornetka zbiera wiecej światła - lepiej widać w trudnych warunkach (ale gorsza głębia ostrości = trzeba wiecej kręcić).

--
    Mój blog
  • pizza987 09.12.15, 11:21
    Kiedyś było łatwo, wytrawny traper musiał zlokalizować w okolicy targowisko lub inne miejsce gdzie Ruskie handlują, udać się tam i zanabyć. Mam 3 takie i nikomu nie oddam. Ciężkie, nieporęczne ale mają dobrą optykę. I podobnie jak cranmer do patrzenia przez lornetkę muszę zamykać jedno oko.

--
    Ręce opadają do kostek jak mawia Szymuś Prostaczek....
    www.uslyszecswiat.org.pl
    Przekaż 1% PIT dla Alka lub Poli
  • crannmer 09.12.15, 15:27
    pizza987 napisał:
    > I podobnie jak cranmer do patrzenia przez lornetkę muszę zamykać jedno oko.

Qurdle, skad wiesz?
    (mam juz takiego alzheimera, ze zapomnialem, ze o tym kiedys pisalem?)

--
    C.
    And the fun of it will get you
    And the joy of it will fetch you
  • franek-b 09.12.15, 16:40

> (mam juz takiego alzheimera, ze zapomnialem, ze o tym kiedys pisalem?)

chciałbyś, to zwykła, pospolita skleroza ;-)

--
    Frank
  • tomek854 09.12.15, 16:45
    Ej, to w sumie po pół lortnetki mógłbyś komuś odpalić... :D
    --
    orynski.eu/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka