Dodaj do ulubionych

Pytanie krajoznawcze do Orysia

15.03.17, 12:32
Czy w rejonie Edynburga znajduje się cmentarz z mogiłami żołnierzy Gen.Maczka?
Szukałem w sieci. Jest kilka takich miejsc na szlaku do Berlina, ale także gdzieś w Szkocji. Właśnie koło Edynburga. Może w samym mieście. Tak słyszałem.
Edytor zaawansowany
  • qqbek 15.03.17, 22:49
    Tutaj jest 148 grobów.
    Według tej listy 30 grobów jest jeszcze na Mount Vernon, a największa nekropolia polskich żołnierzy w Szkocji znajduje się w Perth.
    --
    Ludzie mawiają o nim, że wygląda jak prosię trzy razy ogłuszane... ale to dlatego, że studiował. (B.Hrabal "Bambini di Praga 1947")
  • tomek854 16.03.17, 01:47
    No proszę :) NIe wiedziałem (nigdy się nie interesowałem tematem szczerze mówiąc).

Ale wiem, że na starym cmentarzu w Glasgow jest jeszcze powstaniec styczniowy.

--
    Já mám moc rád, když tak lidi blbnou na kvadrát.
  • sven_b 16.03.17, 14:19
    Na Corstorphine Hill byłem nawet swego czasu. Sęk w tym, że wtedy nie można było zweryfikować czy są to Maczkowcy. Bo sam gen.Maczek leży w Bredzie (chociaż zmarł w Edynburgu właśnie). Próbowałem zamienić słowo z wielebnym, ale wiesz jak wyglądają kaplice w Szkocji. Zabierzesz organy i zorientują się dopiero w niedzielę. Z linków Qqbka (dzięki) przeniosło mnie na forum, gdzie każda mogiła jest sfotografowana i tu wstępnie widzę, że pochowanym wpisano oznaczenia jednostek z czasów zgrupowania czyli jeszcze przed wcieleniem w skład 1 Dywizji Pancernej. W wolnej chwili pooglądam te fotki. Zajrzyj sobie tam w któryś weekend. Ciekawa sprawa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka