Dodaj do ulubionych

Wrocław > Leżajsk > Nowy Sącz. pomocy :)

24.10.06, 20:18
Z czwartku na piątek ruszam naprzedwczesny wyjazd w celu nawiedzenia grobów.
Najpierw chce jechać Do Leżajska [to za Rzeszowem dla zorientowanych;) ), a stamtąd do Nowego Sącza.
Trase Wrocław Nowy Sącz mam opanowaną, ale Wrocław Leżajsk i Leżajsk N.Sącz już niekoniecznie.
Mam w związku z tym pare pytań:
> Czy A4 można dojechać już spokojnie z Wrocławia do Krakowa?
> Tato obstaje przy E40 - czyli w Gliwicach zjazd z A4 i E40 przez Olkusz do Krakowa. Nigdy nie narzekałem na tą trase, ale ostatnio widziałem ja dwa lata temu. W jakim stanie jest ona dzisiaj?
> Jaką trase polecacie na dojazd z Leżajska do Nowego Sącza?

To chyba wszystko. Jak mi sie coś przypomni to oczywiście zapytam.
eh. Jeszcze jedno. Gdzie na tej trasie można spotkać automaty fotograficzne, tudzież ulubione miejsca polowań policji?
Będę niesamowicie Dźwięczny za pomoc forumowiczom i foremkom
--
pozdrawiam
Tomek
Edytor zaawansowany
  • bart.ez 24.10.06, 22:08
    Pozwolę sobie odpowiedzieć tylko na część pytań:-)
    Do Krakowa można dojechać A4, ale czy spokojnie to nie wiem, podobno są jakieś roboty na płatnym odcinku.
    E40 już nie ma, teraz jest 94 to tak na marginesie;-)
    Nie wiem czemu chcecie zjeżdżać z A4 akurat w Gliwicach, jak możecie dojechać do Katowic i ostatnim zjazdem przed bramkami kierować się na Łódź/Częstochowę Potem ekspresówką do Sosnowca, aż dojedziecie do rozjazdu na Olkusz i wyjeżdżacie na 94. Do Olkusza są dwa remonty mostów (Dąbrowa Górn. i Sławków) ale nie ma korków. Nawierznia na większości trasy dobra, koleiny już "wyrównane" :-) Na odcinku Gliwice->Olkusz stałych aparatów nie ma, ale lepiej zwalniać na 70-kach bo czasem stoi jakiś "trójnóg" albo suszarka. A okolice Dąbrowy G. obstawia srebrna almera z objazdowym kinem:-)
    W samym Olkuszu, znaczy w mojej wiosce;-) oczywiście trzeba uważać na wjeździe bo niby są dwa pasy, ale teren zabudowany i lubią stać z suszarką przy cmentarzu.

Olkusz->Kraków jedyne utrudnienie zaraz za moją wiochą zfrezowana nawierzchnia przez ok.4km. Czasem w dzień jak się drogowcom umyśli, zamykają jeden pas i można trochę postać. Rejestratorów prędkości już bardzo dawno nie widziałem na tym odcinku i chyba niektórzy się do tego przyzwyczaili, bo czy zabudowany czy nie cisną 90kmph i więcej:-/

W Krakowie to oczywiście obwodnicą aż do Wieliczki, a dalej to niech ktoś inny coś dopisze, bo ostatnio to w maju jechałem tą drogą do Przemyśla.

--
    Pozdrawiam,
    Bartek
  • spqr5 25.10.06, 11:09
    Witam serdecznie.

Dojedziesz spokojnie z Wrocławia autostradą do Krakowa, właściwie to do
    Wieliczki.
    Na odcinku od Katowic do Balic są roboty drogowe, chyba 5 razy, ale odcinki są
    krótkie, można jechać spokojnie.
    Proszę nie zjeżdżaj w Gliwicach, jak tam zjedziesz będziesz musiał przejechać
    przez srodek Bytomia i Czeladzi. Dużo policji na w/w odcinku, jeżeli jednak się
    zdecydujesz to napisz , wtedy napisze gdzie stoją.

Jeżeli autostrada i przez Olkusz , chociaż nie wiem dlaczego to jedź aż do
    Katowic, za Geantem [ stoi po prawej stronie przy autostradzie ] 3 zjazd
    ślimakiem w lewo na Warszawę do Sosnowca zjazd w prawo i potem prosto do
    Olkusza. tam spotkasz się z Twoją drogą przez Gliwice

W Olkuszu kończy się 4 pasmówka , trzeba jechać około 30 km zwykła drogą jak
    zacznie się 4 pasmówka przed Krakowem uważaj na policję to teren zabudowany a
    wszyscy chcą nadgonić więc łapią. Policja stoi na samym początku 4 pasów :(

Droga z Wieliczki na Tarnów to koszmar.
    Droga jest co jakiś czas remontowana. Można stać w korku do 30 minut [ ja
    stałem jadąc w stronę Bochni :( ]
    Teraz jeżdżę do Wieliczki , za światłami ale przed salonem Hondy skręcam w lewo
    droga na Niepołomice , Nie dojeżdżam do Niepołomic tylko skręcam na Kłaj dalej
    Bochnia i wracam w Bochni ma drogę Tarnowa.

Polecam drogę Wrocław – Wieliczka autostradą opata 13 zł.
    Policja jeździ często z radarem na odcinku przed Katowicami i bramek w
    Mysłowicach ciemne modeno I –
    Ostatnio w radiu Katowice gośc opisywał jak go podpuszczali i jaki był dumny,
    że ma szybsze auto , a za chwilę lizak i projekcja filmu .- ograniczenie na tym
    odcinku pomimo 3 lub 4 pasów w jedną stronę do 100 km/h
    Na A4 płatnej pomiędzy 1 i 2 zjazdem do Chrzanowa.

Bardzo ważne stoją często na ograniczeniach i przed bramkami w Mysłowicach ,
    przed bramkami jest chyba 40 km/h więc przekroczenie o 100 % to prawie standard.

Policja stoi też na ograniczeniach przy robotach drogowych, Tam robią tylko
    zdjęcie, radiowóz jest często na estakadzie.

To tyle, jeżeli zdecydujesz się przez Gliwice i Olkusz to napiszę o
    problemach :).

--
    -------------------------------------
    "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, choć co do
    pierwszego nie mam pewności..." Albert Einstein."
  • tomaszek874 25.10.06, 15:23
    ja najchętniej jechałbym oczywiście autostradą. Bo to i noc więc zgubić się trudniej jednak na autostradzie i mniej stresowo myśle... Zobaczymy. Dzięki serdeczne za rady ;]
    A jak wygląda odcinek Kraków>Rzeszów?
    --
    pozdrawiam
    Tomek
  • typson 25.10.06, 15:34
    > A jak wygląda odcinek Kraków>Rzeszów?

beznadziejnie, przy Bochni jakies roboty sie ciągną ale w nocy raczej nei
    powinno miec to znaczenia
    --
    Frell Me Dead
  • tomek854 25.10.06, 15:54
    A ja mam taka zasade, ze zlodziejom ze stalexportu nie place.

Jedz A4, a za katowicami skrec w lewo, na jedynke bodajze, i zaraz za Jaworznem
    w prawo na Olkusz.

Przed samym krakowem zrobi sie jednopasmowka i ruch sie zagesci, ale ty skrecasz
    w prawo w dol na cos na W, zapomnialem co (krakusy powinne pomoc) i wylatujesz
    na autostrade (darmowa obwodnice) w Zabierzowie :-)
    --
    oryś _@/"
    Do Turcji na zaćmienie
    Autostopemgdziekolwiek :-)
  • sherlock_holmes 25.10.06, 19:15
    Tak jak ci koledzy pisali, od Wieliczki po Tarnów roboty drogowe, koszmar :(
    Do tego uważaj na ograniczenia prędkości, szczególnie w Łapczycy, Jasieniu i Jadownikach. W Wojniczu fotoradar przy wjeździe!
    W Tarnowie nie wjeżdżasz do miasta, tylko na obwodnicę. Uwaga na ew. samochody z kamerą ;)
    Dalej - trzeba uważać na ograniczeniach prędkości, bo droga bardzo uczęszczana i lubi stac policja. Nie wiem czy Pilzno już ma obwodnicę, jeśli nie, to postoisz w korku :( Potem ciężko w Ropczycach i już w miare ok do Rzeszowa. Po drodze od Tarnowa do Rzeszowa ze 3 fotoradary - oznakowane.
    Jak chodzi o trasę z Rzeszowa, to jest średnio przyjemna - wąska, ruchliwa, bez poboczy :( za to wyjątkowo piękne widoki i sporo atrakcji p odrodze. Proponuję: Rzeszów - Krosno, Jasło, Gorlice, Nowy Sącz. Ew. nieco bliżej (ja nią jechałem, nawet spoko - z Rzeszowa tą samą drogą, potem skręt na Strzyżów na drogę 988, Wiśniowa, Lubla i wyjeżdża się tuż przed Jasłem. Dalej tak samo.
    wiem na pewno, że w Sączu są fotoradary - jeden przy wjeździe.

--
    PiS = Przeproście i Spadajcie

Forum Automobil
  • spqr5 26.10.06, 08:10
    >W Tarnowie nie wjeżdżasz do miasta, tylko na obwodnicę. Uwaga na ew. samochody
    >z kamerą ;)

Właśnie zwróć uwagę na obwodnicy Tarnowa, gdzieś w połowie jest 1 domek i skręt
    w prawo więc strefa zabudowana stoją z radarem , tak z 4 lta temu zapłaciłem,
    oj bardzo jechałem 110 a był 50

--
    "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, choć co do
    pierwszego nie mam pewności..." Albert Einstein."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka