Dodaj do ulubionych

Prima aprilis

01.04.13, 04:53
Na początek zaspy. Śniegu naszego powszedniego. Zobaczymy czy w tym wątku się z nim rozstaniemy.
Obserwuj wątek
    • se_nka0 Re: Prima aprilis 01.04.13, 08:44
      I mróz, zamarznięta wczorajsza breja. I znowu coś sypać zaczyna.
      Prima aprilis czyli witam w kwietniu. Dobrego dnia.
      --
      ,,Jeśli któregoś dnia masz być szczęśliwy, dlaczego nie zaczniesz od dzisiaj?,,
      • g0p0s Re: Prima aprilis 01.04.13, 09:00
        Hu! Hu! Ha! Nasza wiosna zła!
        Szczypie w nosy, szczypie w uszy
        Mroźnym śniegiem w oczy prószy,
        Wichrem w polu gna!
        Nasza wiosna zła!

Płachta na niej długa, biała,
        W ręku gałąź oszroniała,
        A na plecach drwa...
        Nasza wiosna zła!

A my jej się nie boimy,
        Dalej śnieżkiem w plecy wiosny,
        Niech pamiątkę ma!
        Nasza wiosna zła!

by Marysia Konopnicka ztuningowana do roku 2013
        • tutul Re: Prima aprilis 01.04.13, 10:45
          No co,no co...że trochę śniegu spadło? przecież napisano - TROCHĘ ZIMY!
          Zaczynamy miesiąc zimą,dalej będzie tylko lepiej.

Idę na parking.Odśniezać samochód,jak niezbyt często w ostatnich miesiącach. A jutro mąż zarządził wyjazd na narty...nie wiem,czy mi się to podoba.
          A tak w ogóle -Dzień dobrysmile
          --
          Nie udało ci się w środę,to przed sobą czwartek jeszcze masz,baranie
    • asia.sthm Re: Prima aprilis 01.04.13, 11:10
      A obrazek gdzie?
      https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ9tCiQKlMr-aJywv7raViYuT40P3WxPIVVtvLJWnu_jk_yciPs

Ciekawe jak dacie rade z lanym poniedzialkiem i prima aprilisem na raz big_grin Grzyby w barszczu obrodzily, hi hi.

PS. Jak zaspy nie zgina, to wina Goposa. Kto to widzial tak krakac....
      --
      http://s4.tinypic.com/2z40pdi_th.jpgpo prostu, prosto z mostu...
    • minerwamcg Re: Prima aprilis 03.04.13, 10:59
      Im bardziej pada śnieg, bim bom,
      Im bardziej prószy śnieg, bim bom...

Czy jest gdzieś w pobliżu dostępna misiowa nora? Wlazłby człowiek, zwinął się w kłębek, wywiesił kartkę "nie budzić do lata" i przespał tę wiosnę-niewiosnę.
      --
      - Tu, tu, ptaszek! On zmarznie! Ćwir, ćwir, ćwir! Tiu, tiu, tiu, zabierz to, zabierz to, mokre! Ptaszek, ptaszek! Już już, nóżki, paluszki…! Sweterek! Podnieś to, podnieś, ptaszek, ptaszek, fiu, fiu, cicho, cicho, już, on jest głodny, gdzie butelka, ptaszek…!!!
    • g0p0s Re: Prima aprilis 03.04.13, 11:36
      Może poszukamy plusów dodatnich?
      1. Świeżo napadane jest estetyczne.
      2. Ze śniegiem widniej niż bez niego.
      3. Owady nie żrą człowieka.
      4. Mniej się ludzie pocą.
      • se_nka0 Re: Prima aprilis 03.04.13, 12:17
        5. Boczków przybywa od siedzenia w domu.
        6. Więcej w portfelu zostaje, no bo nie chce się wyjść.
        7.Glebe nawilży bo sucho było.
        wink big_grin
        --
      • groha Re: Prima aprilis 03.04.13, 12:34
        szkorbut-lumbago napisała:
        > Macie jakiś srodek na zebranie sie w sobie, cholera NIE CHCE mi się!!!!!!

Mamy! Naszym najlepszym środkiem na NIECHCEMISIĘ jest MUS. W smakach przeróżnych, ale każdy skuteczny, jak diabli. Wystarczy jedna kropelka na całe wiadro niechciejstwa i człowiek zebrany w sobie natentychmiast. Środek stary, jak świat, bo już starożytni górale niskopienni gadali: bez musa zadna zywa dusa sie nie rusa...
        Aha, sprawdziłam empirycznie, że na stosunek do pogody też działa wprost nadzwyczajnie, słowo Wam daję. Po prostu w ogóle się jej nie zauważa. Mus, to mus i jus. Op... pardąsik, chciałam powiedzieć: już.
          • kocio_pierzaczek Re: Prima aprilis 03.04.13, 20:57
            Odwiedziła mnie znajoma. Siedziała na kanapie wizawi odbiornika tv. I jakoś tak dziwnie patrzyła na mnie, to znów na tv. Poplotkowałyśmy, poużalała się nade mną, śmiechem skwitowała propozycję odkurzenia lokum, popodziwiała pisanki, w końcu poszła, a ja się głowiłam, o co kaman, czemu ona tak dziwnie patrzyła. Obejrzałam z bliska dekorację na tv w postaci ośmiu kurczaczków. No tak, dalekowzroczna była. Bo tak: jeden ma przetrącony kark jak wisielec, drugi nie ma oczka i się zmierzwił, trzeci ma dziób na plecach, czwarty zagląda sobie pod ogon od przodu, piąty to samo ale od tyłu, szósty nie stoi tylko leży i dziób ma dramatycznie rozwarty do krzyku, siódmy jest płaski w pionie i tylko ósmy wygląda jako tako, choć jedngo skrzydełka mu brak. Ja tego nie dostrzegm, la mnie to żółta, puchata dekoracja. Jutro znów mam gościa. Zdjąć kurczaczki?
            • embepe Re: Prima aprilis 03.04.13, 21:49
              Nie zdejmować kurczaczków!
              Napisałam ja, szczęśliwa posiadaczka jednego kurczaczka, ale za to ptaszę jakby po zderzeniu z czołgiem, ogólnie powyginany i niemal wywrócony na lewą stronę. Był taki od samego początku, ale darowanemu kurczakowi nie zagląda się w anatomię, nieprawdaż? Nie wywalę go tak długo, jak długo będą kwitnąć żonkilki - kurczak stanowi "ozdobę" doniczki z żonkilkami.

I tak kurczak był lepszy od czekoladowego zająca z rozbieganym wzrokiem wink
            • minerwamcg Re: Prima aprilis 04.04.13, 12:17
              Kurczaczki kurczaczkami, ale widząc, co z Tobą, powinna propozycję odkurzenia lokum potraktować mniej zabawowo. Nie trzeba być supernianią żeby wiedzieć, że to robota jeszcze nie na Puchatkowe możliwości.
              --
              - Tu, tu, ptaszek! On zmarznie! Ćwir, ćwir, ćwir! Tiu, tiu, tiu, zabierz to, zabierz to, mokre! Ptaszek, ptaszek! Już już, nóżki, paluszki…! Sweterek! Podnieś to, podnieś, ptaszek, ptaszek, fiu, fiu, cicho, cicho, już, on jest głodny, gdzie butelka, ptaszek…!!!
      • se_nka0 Re: Prima aprilis 04.04.13, 09:55
        Stolarz dla G0p0sa .Wczorajsze białe dziś pływa, bez podgumowanych walonek ani, ani. Dzień dobry.
        --
        • szkorbut-lumbago Re: Prima aprilis 04.04.13, 10:27
          Kociu, co komu do twoich kurczaczków. A poza tym możesz to potraktować jako test osobowości smile.
          Tego MUSA to nie ma i tak sie zastanawiam właśnie jaki bat nad soba powiesić, bo jak trzeba było w terminie t w cztery dni napisałam cos do czego zbierałam sie trzy miesiące. Czyli da się.
          Jaką by tu karę sobie samej stworzyć.
          No nic, bede myślała, a Wam miłego dnia big_grin
      • minerwamcg Re: Prima aprilis 04.04.13, 12:19
        G0p0sowi hydraulik. Bo stolarz się już nieco zdewaluował.
        --
          • kocio_pierzaczek Re: Prima aprilis 04.04.13, 17:23
            G0p0sowi fachowca dowolnej marki. Zapomniałam dodać o kurczakowym Małyszu. Ptaszę jest to z gliny uczynione, na brzuchu leżące, jakoby na progu startowym skoczni na sygnał czekało, skrzydełka malutkie rozpostarte, oczy wytrzeszczone i lekko zezowate, a wielkie jak w japońskiej kreskówce, dzióbek zachęcająco różowy. smile
            Pada, do diabła.
            • embepe Re: Prima aprilis 04.04.13, 17:30
              G0p0sowi fachowca! Wszystkim dzień dobry!
              Z białego zrobiło się mokre i śliskie - trzeba uważać, żeby nie powiększyć grona zagipsowanych...

Miłego!
            • goonia Re: Prima aprilis 04.04.13, 17:35
              Jubilatom i solenizantom -duzo ciepla. Fizycznie i psychicznie.
              Nie pada, ale mroz nadal. Od wczoraj zamiast sciery jest piekne slonce. Zawsze to postep pogodowy.

Dzien dobry.

Jak to dobrze, ze juz czwartek. Strasznie mie te swieta zmeczyly. Chyba dlatego, ze poza obiadem w niedziele, nic od piatku nie zrobilamtongue_out
              • balamuk Re: Prima aprilis 04.04.13, 18:40
                Goposu fachowca przydatnego. smile
                Właśnie wzięłam na swe barki MUS, ale chyba od jutra zacznę dziada analizować, bo dzisiaj okropnie mi sie nie chce.
                Kociu, zostaw surrealistyczne kurczaki w spokoju!
                No i dzień dobry.
                • tutul Re: Prima aprilis 05.04.13, 09:00
                  Spóźnionych fachowców posyłam do jubilatów i solenizantówsmile

Dobrze,że nie muszę nic mówić.Dzień dobrysmile
                  --
        • se_nka0 Re: Prima aprilis 05.04.13, 12:56
          Dwie dobre wiadomości. Piątek dziś. Topi się! Śnieg się topi! Czyżby wkrótce widok zielonej trawy nam się zapowiadał wink
          Dzień dobry.
          --
    • minerwamcg Re: Prima aprilis 05.04.13, 22:53
      W Krakowie dzisiaj padał deszcz. Bez śniegu! Rzeczywiście, trochę stopił, trochę zmył.
      --
      • balamuk Re: Prima aprilis 06.04.13, 02:17
        Chyba się mogę przywitać dzisiejszo. Godzine temu Starsze Dziecko wróciło z koncertu rockowego, pogadaliśmy sobie i teraz mi się nie chce spać, a jutro mam kupę roboty. Znaczy dzisiaj.
        Wypoczynkowego łykendu! smile
        • se_nka0 Re: Prima aprilis 06.04.13, 08:36
          Jeśli wytrzymamy do jutra, będziemy mieli (ponoć) piękne słońce.
          Na razie szaro, buro i ponuro. Cierpliwości baronessso.
          Dobrego dnia.
          --
            • asia.sthm Re: Prima aprilis 06.04.13, 15:58
              Mam duzo slonca i zrobilam wystrzalowe, odmladzajace zakupy, czyli swiezy imbir do herbaty i nowa terebke w kolorze metalic.
              Gdybym zobaczyla jakiegos koslawego kurczaczka ze skrzydelkiem na temblaku to bym sobie go natychmiast kupila, tak na mnie dzialacie.

Nastepny snieg do nas idzie... eee yyyy.. zeby go pokrecilo.
              --
              • embepe Re: Prima aprilis 07.04.13, 12:04
                asia.sthm napisała:

> Mam duzo slonca i zrobilam wystrzalowe, odmladzajace zakupy, czyli swiezy imb
                > ir do herbaty i nowa terebke w kolorze metalic.
                > Gdybym zobaczyla jakiegos koslawego kurczaczka ze skrzydelkiem na temblaku to b
                > ym sobie go natychmiast kupila, tak na mnie dzialacie.
                >
                > Nastepny snieg do nas idzie... eee yyyy.. zeby go pokrecilo.

Dzień dobry!
                U mnie dziś od rana świeci jak szalone - widocznie podziałało Asiowe kupowanie torebki smile
                Moja świeżo zakupiona, wiosenna torebka jest albo za malutka, albo w niewłaściwym kolorze ( no nie metalic uncertain ) - nabyłam i nic, dalej były śnieżyce. A Asia zaledwie się pochwaliła torebką i od razu się rozsłoneczniło! smile

Pięknej niedzieli, proszę Szanownych!

Mój koślawy i pogięty kurczak wreszcie poleciał do koszalina - zupełnie bez żalu go tam wysłałam!
                • se_nka0 Re: Prima aprilis 07.04.13, 12:41
                  Zapamiętam - na przegonienie zimy, Asia ma zakupić sobie nową torebkę.
                  Czekałam, aż chmury sobie pójdą. Odsłoniły wreszcie kawałek błękitu i słońce świeci!
                  Od razu inny świat. Ciepłej niedzieli Szanownym.
                  --
                  • asia.sthm Re: Prima aprilis 07.04.13, 13:39
                    > Nastepny snieg do nas idzie... eee yyyy.. zeby go pokrecilo.

macie racje, torebka pomogla tu tez. Snieg szedl, szedl i gdzies go wcielo. W gorach sie wyzyl i niech tam sobie jeszcza saniami do wyciagu nartowego jezdza. Tu juz nam odpiaszczaja ulice, trotuary - mozna sie w eleganckich butach, z elegancka torebka przespacerowac - kurtke mozna rozpiac, rekawiczek zapomniec - sloneczny raj prawie...bez szyszek wink

--
                      • szkorbut-lumbago Re: Prima aprilis 07.04.13, 19:39
                        Piękny dzień. Samochód mówił, że było 10 stopni. Poranek spokojny i długi, taki przyjemny.
                        Przygotowuję się mentalnie do jutra big_grin.
                        Miłego wieczoru. Może w końcu uda mi się Bonda obejrzeć.
                          • kocio_pierzaczek Re: Prima aprilis 08.04.13, 08:07
                            Wiosna JEST: została wytropiona wczoraj, a objawami je były: 1. Gołąbek z gałązką w dzióbku. 2. Kaczki spacerujące parami. 3. Pąki na bzie i innych krzach. 4. Sroki i wrony naparzające się w lesie o miejsce na gniazdo. 4. Facet w koszulce z krótkim rękawem sztuk 1. 5. Krokusy sztuk 8.
                            Jak to było z tym niechciejem?... bo dziecię wreszcie do przedszkola wysłałam i nic mi się nie chce robić.
                              • tutul Re: Prima aprilis 08.04.13, 09:08
                                Czyżby czyżyk?
                                Widać nadzieję wstępującą w serca Towarzystwa...oby tak dalej.I nie dawajmy się ponurym przepowiedniom.Dzień dobrysmile
                                --
                                • asia.sthm Re: Prima aprilis 08.04.13, 10:21
                                  Cholera, jednak nam swiezy napadal - znow trawniki sie schowaly.
                                  Wniosek: wiosenna torebka pomaga doraznie, na chwile, i za kare wyszla dzis poharcowac na sniegu.

Tak czy siak zima sie jeszcze stawia.
                                  --
                                • szkorbut-lumbago Re: Prima aprilis 08.04.13, 12:40
                                  Słońce piekne, Bond dobry, nowe etui na telefon funkcjonalne. Tylko jeden pracowniczy góral mówi, że w tym tygodniu to napada jeszcze ze 20 cm białego, a ciepło będzie dopiero w weekend majowy, ale ponoc od razu 25 stopni.
                                  Co robić? Mordować czy żyć nadzieją, że tym razem popsuły mu sie synapsy góralsko-pogodowo-odbiorcze?
                                  Miłego.
                                  • g0p0s Re: Prima aprilis 08.04.13, 12:47
                                    Taki przetransferowany góral moim zdaniem przepowiada pogodę u siebie w górach. Tam został dostrojony. Tak jak zegarek przy zmianach stref czasowych smile
                                    • salam_ji Re: Prima aprilis 08.04.13, 13:21
                                      Wędrując po nocnym Krakowie stwierdziłam ptaki drące R. Niby nic, ale była dopiero 2.00 w nocy. Znaczy wiosna już całodobowo wink
                                      Pozdrawiam wszystkich SzanPaństwa i spóźnione fachowce wszystkim zainteresowanym wink
                                      --
                                      Bakterie, które rozmnażają się przez kichanie, prowadzą tryb życia koczowniczy.
                                      • szkorbut-lumbago Re: Prima aprilis 08.04.13, 19:39
                                        Dokształcam się z Gwiezdnych Wojen. Nigdy nie byłam fanką, a teraz wciąga mnie świat rysunkowej Wojny Kolnów smile
                                        Mówiłam już, że stłukłam telefon? Poślizgnęłam się na schodach i miałam do wyboru albo ja, albo on. Wciąż zastanawiam się czy dobrze wybrałam wink
      • asia.sthm Re: Prima aprilis 09.04.13, 10:18
        Wierszem dzis trzeba pisac?
        No to lu!

Swieci.
        Duje.
        Wuje. (to takie grzeczniejsze ch...)
        Obleci.
        Drogie dzieci.

Witam w srodku pakowania do poniedzialkowej przeprowadzki, czyli wrrr.
        --
          • se_nka0 Re: Prima aprilis 09.04.13, 11:08
            Oddam darmo śnieg. Świeżutką dostawę. Jako gratis resztki starego dołożę. Chce ktoś? Zaczęło padać i idzie dalej. Do G0p0sa wink Dzień dobry.

--
                    • kocio_pierzaczek Re: Prima aprilis 09.04.13, 21:34
                      A ja nabyłam trawiasto zielony płaszczyk na zapraszanie wiosny. Teraz pastwi się nad nim krawcowa, bo nie wszystko mi rozmiarowo odpowiada, ale na nowiutki płaszczyk Zary z metką za 20 pln nie będę pyskować.
                      • asia.sthm Re: Prima aprilis 10.04.13, 01:13
                        Ja wiem jedno - tegoroczna wiosna lubi na odwyrtke, wiec ja jutro lece po nowe cieple gacie, nawet niech sie wykosztuje, ale te cholere przywolam , nawet niech mi sie tylek spoci, wiosnie sie nie upiecze.

Juz nie ide szukac wątka do zawycia, tu se warkne gleboką nocą, wrrr.
                        I dobrych snow: tu kwiatek, tu pszczolka, tam meszka bez wscieklego jadu.

--
                        • tutul Re: Prima aprilis 10.04.13, 07:26
                          Jestem w trakcie poszukiwań.Chyba w jednym pokoju wszystko przeszukałam,przechodzę dalej...
                          Za oknem na razie ściera,naulicy Topiel sznur radiowozów...bedą zimę przeganiać?
                          dzień dobrysmile
                          --
                          • se_nka0 Re: Prima aprilis 10.04.13, 07:43
                            Mgła i wilgoć, ale noc na plusie była. I tego plusa będę się trzymała wink
                            Wiosny szukasz Tutul?
                            --
                            • felis2 Re: Prima aprilis 10.04.13, 08:55
                              Bry.
                              Zaparkowałam sobie wprawdzie na uboczu, ale przy skrzyżowaniu i się zastanawiam, czy się nie przyplącze jakiś nadgorliwiec z mandatem.
                              W ramach przeganiania zimy zabrałam dziś Juniorowi ukochaną czapkę-uszatkę. W zamian dostał zwyczajną, włóczkową i radośnie zieloną.
                              Mam 300 sadzonek poziomek. I jeszcze jakieś 50 do przepikowania. Pikuś. Jak już będzie wiosna, a one wszystkie urosną, to się będę zastanawiać, gdzie je wsadzić i co zrobić z nadmiarem.
                              • ewa9717 Re: Prima aprilis 10.04.13, 09:13
                                O rany, to będzie plantacja!
                                Asiu, nie wiem, czy wiosna zauważy te grube gacie na niedużym dupku crying Może na wszelki wypadek od razu machnij ze dwie pary?
                                Kociu, a gdzie to polowała na takie zielone cudo?
                                Nadal bry.
                                • asia.sthm Re: Prima aprilis 10.04.13, 09:56
                                  Felis, wsadz pare sadzonek w komputer i prztyknij w "wyslij" lub w "send" , wszystko jedno, do mnie dojdzie.

Ewuniu, dwie pary mowisz? Dobry pomysl - to lece...

Wszystkim czesc!
                                  --
    • minerwamcg Re: Prima aprilis 10.04.13, 12:27
      Przeczytałam dzisiaj, że na Mazurach szkoda marzyć o inauguracji sezonu żeglarskiego w majowy weekend. Na jeziorach jest po 40 cm lodu i raczej nie stopnieje do pierwszego maja.
      Dołujące.
      --
        • zaisa Re: Prima aprilis 10.04.13, 15:09
          Moze w weekend majowy nadal będzie sezon bojerowy?
          A moja dziatwa do śniegu przywykła nadmiernie i usiłuje matkę tymi resztkami jeszcze obrzucać. Ii na dodatek twierdzi, ze czysty znalazła...
          Bardzo nie lubię obecnego stanu rzeczy, bo za przeproszeniem to teraz to jest jedno wielkie g. Bez przenośni. Wczoraj mi dziecko młodsze wdepnęło trochę jednym butem . NA SZCZĘŚCIE. Bo przy okazji okazało się, że pod drugim ma znacznie większe zapasy. To ja już wolę świeży śnieg. (Nie bić) I niech on skokiem przechodzi w tą zieloną trawę.
            • goonia Re: Prima aprilis 10.04.13, 17:41
              No dol calkowity.
              Dobrze choc, ze jak Asia jeszcze sie nie przeprowadzam, ale mi to grozi niestetysad A cieple gacie, w uzytku ciaglym, dziecko nawet sie w kalesony przyodzialo, bo juz wiosenne treningi na zewnatrz a temp. mocno negatywna byla.

poprosze o przepilowana sadzonke poziomek. na cala nie mam juz miejsca.
                • kocio_pierzaczek Re: Prima aprilis 10.04.13, 18:58
                  No co, jeszcze w niedzielę śnieg aż się prosił do rzucania, zwłaszcza w lesie, co też wredna mamunia uczyniła swojemu dziecku, ganiając je radośnie pośród drzew, aż się młody zmęczył.
                  • tutul Re: Prima aprilis 10.04.13, 21:26
                    Żadnej wiosny nie zgubiłam.Nawet tej z ubiegłego roku.Książeczek szukam ( nie znalazłam,niestety).

Do długiego weekendu jeszcze 2 tygodnie,śniegi stopnieją.Dobrze by było,żeby topniały pomału,bo powódź nam niepotrzebna,nieprawdaż?A w ramach płoszenia zimy wyszłam sobie na dwór w pantoflach!A co!
                    Katar i kaszel i tak posiadam w dużych ilościach,a jak miło i LEKKO się biega ( no,prawie)bez zimowych butków!
                    Wiosna już idzie,piechotą wprawdzie,ale jest już blisko. I optymistycznym twierdzeniem dobrej nocy życzęsmile
                    --
              • asia.sthm Re: Prima aprilis 10.04.13, 21:33
                > Dobrze choc, ze jak Asia jeszcze sie nie przeprowadzam, ale mi to grozi niestety.

Gooniu, musze oburacz sprostowac! ja sie nie przeprowadzam, toz to dopiero w 2010 sie przeprowadzilam, chwale sobie, mniam mniam. Ja mam teraz przeprowadzke w pracy, dwupietrowe biuro idzie w dwa rozne miejsca. Ratunku!!

Ty sie nie martw jeszcze dopoki ci tylko grozi. Radze juz zaczac robic przetrzebienie w schowkach aby pozniej bylo mniej. Powoli powoli korzystac z napadow energii.

--
        • felis2 Re: Prima aprilis 11.04.13, 09:07
          Bure tylko koty.
          Proszę bardzo, dla zainteresowanych sadzonki sru w komputer i odbierać proszę. Nie piłowane, one są jeszcze malutkie i zmieszczą się nawet w pudełku od zapałek.
          Niech mi ktoś wyjaśni, dlaczego ramka na samochodową tablicę rejestracyjną kosztuje ok 6zł, a na motocyklową co najmniej 20?
          • szkorbut-lumbago Re: Prima aprilis 11.04.13, 10:52
            Widocznie motocyklowych jest mniej, znaczy koszt wytworzenie niższy i mniej przychodów, to trzeba cenę podnieść.
            Czyli mówisz Asiu, żeby trzebić? Ja na razie poszukuję wykonawców i zaczęłam się zastanawiać czy to oni walczą o klienta czy klient walczy o nich?
            Miłego.
      • minerwamcg Re: Prima aprilis 11.04.13, 13:25
        Każdy powód jest dobry, żeby przytulić kotka. A dwa tym bardziej.
        --
        • goonia Re: Prima aprilis 11.04.13, 16:56
          Matko z corkom, no prima aprilis pogodowy oraz armagedon.
          Napadalo, nagradzilo, teraz sniezy i zamarza. Dzieciatka 2 kl II LO maja dzis egzamin z angielskiego. Cos jak matura, obowiazkowy i trzeba zdac, zeby dostac swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej, a tu pogoda psikusy wyprawia. Autobusy odwolane, czesc szkol zamknieta, dom wariatow. Jeszcze zaczyna prad gdzieniegdzie wysiadac, bo linie sie urywaja pod ciezarem lodu.
          Zabym tylko na piechote do domu nie musiala wracac, tfu tfu....

A wogole to dzien dobry chcialam powiedziec.
            • asia.sthm Re: Prima aprilis 12.04.13, 01:01
              No to sie trzyma, ofkors.

Dorotka Pawlakowska biegle smigala 14-oma jezykami w wieku 22 i nikt w to nigdy tak naprawde nie wierzyl, a ten tu prawdziwy 16-latek Timothy Doner gada sobie swobodnie w 23 !! I sam sie ich nauczyl, np. arabskiego i hebrajskiego dla zartu i wszystkie gazety o nim pisza, i niech ja w trumne nie pasuje, tak mi wszystko wraz z miną zrzedlo. Zaimponowana jestem, a wy?
              tu jego slawne na caly swiat popisy, i wdziek do tego chlopak ma.
              www.youtube.com/user/PolyglotPal

https://news.google.com/news/tbn/vUTJehbzJWUJ/6.jpg

No i z tego wszystkiego sie nie przywitalam, wiec czesc panstwu.
              --
              • se_nka0 Re: Prima aprilis 12.04.13, 07:27
                Zaimponowana jestem również. Szacun dla Młodzieńca.
                Ciepłego dnia Szanownym.
                --
              • minerwamcg Re: Prima aprilis 12.04.13, 11:31
                Cześć!
                Po polsku tyż gada?
                --
                • asia.sthm Re: Prima aprilis 12.04.13, 12:51
                  Nie, ale po rosyjsku ladnie mu idzie. No i imponujaco klaszcze jezykiem o podniebienie.
                  Mialam tu w szkole kolezanke z Polud. Afryki i upierdliwie ciagle kazalam jej tak klaskac, to ichnia spolgloska i bardzo chcialam sie nauczyc...gucio wyszlo.

I dzindoberek klask klask
                  --
                  • kocio_pierzaczek Re: Prima aprilis 12.04.13, 12:58
                    Dzię dobry. Śniła mi się inwazja kosmitów, którzy wyłapywali ludzi, wywozili do lasów i zmuszali do zbierania dla nich grzybów. Wszystkich, jadalnych i trujących. Ach, jakie to było piękne, pół godziny i myk, kosz pełen, sru do zbiornika i apiat' w las.
                      • balamuk Re: Prima aprilis 12.04.13, 15:16
                        Już się zaczynam ukrywać!
                        Asiu, czy to były słynne mlaski? Uczyliśmy się o tym, ale nikt nie zdołał mlasnąć zgodnie z instrukcją, lata minęły, a ja dalej jestem ciekawa. wink
                          • papuga_ara Re: Prima aprilis 12.04.13, 16:27
                            Zaczęłam w ramach nadrabiania zaległości forumowych czytać od tyłu i słynne mlaski oraz grzybni kosmici od razu mnie rozłożyli na łopatki wink
                            Dzień dobry, Kochani, tęskniłam!
                            --
                            http://s5.tinypic.com/xcrrf5_th.jpg
                            Zima się taka zrobiła, że najlepiej by było - wzorem Muminków - wypchać się igliwiem i zapaść w sen, by obudzić się bliżej wiosny /embepe/
                            • goonia Re: Prima aprilis 12.04.13, 21:38
                              Dzien dobry. Ja wymiekam, a raczej rozmiekam w dzisiejszym potopie. Nie szwedzkim bynajmniej.
                              Nie znam nikogo, kto moglby prawidlowo mlaskac ani klaskac. A szkoda, bo ciekawam.
                              Spotkanie dzis jest, bylo? Ide szukac.
                              Weekendowania milego zycze i sie oddalam.
                              • embepe Re: Prima aprilis 13.04.13, 09:56
                                Dzień dobry, dzień dobry!
                                Świeci i ciepło! Wczoraj trochę podróżowałam i zaobserwowałam bociany (w gniazdach oraz na podmokłych łąkach), żaby, duuuużo wody i błota. Chęć do życia mi wraca biegiem i wielkimi susami.
                                Miłego wiosennego weekendowania Szanownym!
                                  • se_nka0 Re: Prima aprilis 13.04.13, 16:22
                                    Burzy nie zauważyłam. Słońce - tak. I zatrucie tlenem jako efekt przebywania na działce. Wiosenne zmęczenie znaczy. Dobrego weekendu.
                                    --
                                    • balamuk Re: Prima aprilis 13.04.13, 17:21
                                      Przytrułam się przy okazji normalnej przebieżki, aż strach o wiejskim powietrzu myśleć. Kwitnie, pachnie, nie mam się w co ubrać, wysyłam te celsjusze w cholerę!!!
                                      Bry.
                                      Papużko, jak było? smile
                                  • minerwamcg Re: Prima aprilis 13.04.13, 19:53
                                    Na Powiślu trochę burzyło. Pogrzmiało, pobłyskało, pokropiło przez kwadrans - i tyle.
                                    --
                                      • tutul Re: Prima aprilis 14.04.13, 09:46
                                        Jaka śliczna niedziela?Ścira wisi od rana i drzewa jakoś aktywne się zrobiły.Machają gałęźmi ,ale wybiórczo.Jedne mocniej,inne wcale...
                                        Może ten wiatr przewieje chmury? Witamsmile
                                        --
                                          • se_nka0 Re: Prima aprilis 14.04.13, 11:14
                                            Czyli każdemu wedle jego potrzeb wink
                                            Chmur trochę i słońce zakryły ale ciepło. Wiosna musi mieć czas na rozkręcenie. Się. Dzień dobry.
                                            --
                                            • minerwamcg Re: Prima aprilis 14.04.13, 16:40
                                              Cześć!
                                              Pączki są. I to bynajmniej nie karnawałowe. Na kasztanie, na żywopłocie, na różnych w ogóle chabaziach. Jak człek pomyśli, że normalnie o tej porze roku było zielóno a bez zabierał się powoli do kwitnięcia, to aże cholera telepie.
                                              --
                                              • balamuk Re: Prima aprilis 14.04.13, 18:26
                                                Potelepie i przestanie, w końcu i tak wszystko rozkwitnie. smile
                                                Wczoraj był upał, dzisiaj normalnie i cały tydzień tez normalny powinien być. Hope so.
                                                Ptaszki drą sie obłąkańczo, nawet stoicki kot wyłazi na balkon i spogląda z uwagą.
                                                Dobry wieczór. smile
                                              • eulalija Re: Prima aprilis 15.04.13, 02:37
                                                Minerwo wolniej. Bez to na Stanisława ma obowiązek a wcześniej to nadgorliwośćwink Kasztany na matury. Wedle dawnych zwyczajów na pierwsze dni maja, niekoniecznie na pochód. Teraz niech sobie spokojnie forsycje i inne żarnowce odwalają wiosenną robotę.
                                                Witam.
                                                  • g0p0s Re: Prima aprilis 15.04.13, 08:49
                                                    Ranna? Jakieś walki na froncie?
                                                    Kaczki prowadziły życie nocne. Para gdzieś koło północy podreptała w lewo i po 2 godzinach wróciła na prawo. Zepsuty ptaszek świergolił jak Himilsbach. Jednak wiosna?
                                                  • papuga_ara Re: Prima aprilis 15.04.13, 15:33
                                                    Witam się z SzanPaństwem.
                                                    Przejechałam dziś bezczelnie koło radarów, które mi onegdaj taką krzywdę wyrządziły i tym razem nie dałam sobie zdjęcia zrobić.
                                                    Sroki z liściastego drzewa vis'a'vis mojego balkonu w obliczu braku liści rozmontowały swoje zeszłoroczne gniazdo i przeniosły się na pobliskie iglaste. Cały majdan sobie na świerk przeniosły, drogą lotniczą smile Mądre ptaszyska, szkoda tylko, że nie będę mieć teraz takiego fajnego Animal Planet.
                                                    --
                                                    http://i42.tinypic.com/33atlib.jpg
                                                    "Jeżeli coś kompletnie przekracza ludzką wytrzymałość, należy to
                                                    uznać za śmieszne" (Gurua) i iść dalej (papuga)
                                                  • embepe Re: Prima aprilis 15.04.13, 18:22
                                                    balamuk napisała:

> Tulipany kwitną. Gorąco.
                                                    > Bry.

Bry, bry!
                                                    A ile tego gorąca w celsjuszach, Balamuku?
                                                    W Polsce Centralnej też ciepło i słonecznie, ale do gorąca to jeszcze kawałek.
                                                    Widziałam dziś młodzież pomykającą na deskorolkach - młodzież była odziana w krótkie gacie, a z krótkich gaci wystawały gołe kończyny!
                                                    Wiosna pełną gębą, tylko zieloność odrobinę opóźniona, ale i to się pewnie nadrobi.
                                                    Całkiem miły dla mnie ten poniedziałek - czego i Szanownym życzę!
                                                  • se_nka0 Re: Prima aprilis 15.04.13, 19:01
                                                    To cieplej niż u nas, w dodatku zimny wiatr dziś. Nic to - świeciło, suszyło i radowało. Nie ma to jak słońce wiosną. Cześć.
                                                    --
                                                  • asia.sthm Re: Prima aprilis 15.04.13, 19:06
                                                    Zielonego pojecia nie mialam ze nogi potrafia tak bolec po przeprowadzce. Gmach olbrzymi, a ja przeciez ciagle sie gubie - wchodze jednym wejsciem, trafiam potem na jakies inne, cos mi nie pasuje, wracam i tak sie uganialam... dobrze ze nie wszystkie drzwi mnie wpuszczaja, bo cholera wie gdzie bym zaszla. Wlasny koryrarz tez idzie na okraglo z aneksem w srodku - ile ja okrazen zrobilam to sama nie umiem policzyc. Ciekawe czy do wakacji sie naucze najkrotszej drogi do miejsca pracy.
                                                    Chyba tylko Dorka mnie tu rozumie wink
                                                    --
                                                  • tutul Re: Prima aprilis 15.04.13, 20:39
                                                    Podziwiałam dzisiaj rozlewiska i zalewiska różne. Liwiec w Wegrowie sprawdza,czy most nie za nisko wisi nad nim,Bug za Drohiczynem ma szerokości chyba z kilometr a Rządza w okolicach Radzymina sprawdza ,jak glinianki sie sprawują.W ogóle wybrałam się jak na lato,w pantoflach i letniej kurteczce ( jednak o 5:30 zimno jeszcze) i cały dzień w samochodzie przesiedziałam.Śniegu jeszcze sporo w lasach i na polach,mokro i chłodno. Dopiero koło Wyszkowa słońce wylazło.Ale prawie wszystkie gniazda bocianie po drodze zajęte były i w niektórych już chyba nadzieja na przychówek...I drzewa zieloną mgiełką pokryte.A najładniejsze kwiatki to w Warszawie na stokach Cytadeli.To chyba krokusy? Oczom nie wierzyłam,ale z samochodu patrzyłam,to może jakieś omamy wiosenne?
                                                    Ależ się rozpisałam,wrażenia musiałam wyrzucić z siebie.I tak pewne mi się przyśnia...
                                                    Dobry wieczórsmile
                                                    --
                                                  • kocio_pierzaczek Re: Prima aprilis 15.04.13, 20:57
                                                    Tak, Tutul, tam krokusy szaleją. I nie tylko tam. Widziałam dziś fafnastą oznakę wiosny. Na jednym rachitycznym drzewku bzykały się dwa wróbelki, a obok, zgodnie, dwie sikorki. Party dla swingersów czy co?
                                                    Miłego teraz już wtorku. Do bani pisanie na kompie jedną ręką.
                                                  • eulalija Re: Prima aprilis 16.04.13, 09:07
                                                    Na Targówku wiosna trzyma się twardo.
                                                    Lazur na górze z wielkim żółtym pyszczydłem.
                                                    Jakiś taki wynalazek się pojawił, że podkreśla czerwonym wężykiem jak się jakieś słówko nie podoba... Pyszczydła się czepia, też coś!
                                                    Coś pyli albo tego słońca za dużo, bo katar mam epokowy.
                                                    Nos już sobie obtarłam.
                                                    Te chusteczki to z papieru ściernego?
                                                    Witam.
                                                  • szkorbut-lumbago Re: Prima aprilis 16.04.13, 10:41
                                                    Pieknie, dzisiaj później zaczynam pracę, ponieważ wcześniej mam zakładowe zajecia z języka obcego i jak mi się nie chciało do mniejsc pracy przemieścic to możecie sobie wyobrazić.
                                                    Mam takie pytanie prywatne, ale na pewno będzieci mogli pomóc. Poszukuje trzech takich samych krzeseł do renowacji w kształcie podobnym do juz posiadanych. NA razie wymyśliłam, żeby przeszukac allego i może udać sie na Koło. I teraz pytania. Czy można gdzieś jeszcze w sieci tako owych szukać? Jak działa Koło? (tzn. w jakieś dni, godziny? może meble sa tam na przykład tylko w piatki?) Ktoś jego wie?
                                                    Miłego.
                                                  • papuga_ara Re: Prima aprilis 18.04.13, 01:03
                                                    eulalija napisała:
                                                    > Coś pyli albo tego słońca za dużo, bo katar mam epokowy.
                                                    > Nos już sobie obtarłam.
                                                    > Te chusteczki to z papieru ściernego?

Mówią, że wyjątkowo paskudny będzie ten okres pylenia - bo skumulowany-więc nasilone reakcje alergiczne jak najbardziej możliwe. Jako stary alergik testowałam wszystkie możliwe chusteczki i jedyne, które nie obcierają, to Kleenex (kiedyś pod nazwą Velvet) Balsam, opakowania takie zielono-niebieskie. Reszta to w istocie papier ścierny.

--
                                                    http://s5.tinypic.com/xcrrf5_th.jpg
                                                    Zima się taka zrobiła, że najlepiej by było - wzorem Muminków - wypchać się igliwiem i zapaść w sen, by obudzić się bliżej wiosny /embepe/
                                                  • papuga_ara Re: Prima aprilis 18.04.13, 00:59
                                                    asia.sthm napisała:
                                                    > Chyba tylko Dorka mnie tu rozumie wink

Ja Cię też rozumiem doskonale. Dziś przeżyłam mały maraton zgubiwszy się w jako tako znanym sobie centrum handlowym. Nie mam tej topograficznej części mózgu i już.

--
                                                    http://i42.tinypic.com/33atlib.jpg
                                                    "Jeżeli coś kompletnie przekracza ludzką wytrzymałość, należy to
                                                    uznać za śmieszne" (Gurua) i iść dalej (papuga)