Dodaj do ulubionych

Grzmot listopada dużo KSIĄŻEK zapowiada.

05.11.19, 07:16
lubimyczytac.pl/ksiazka/4801897/zbrodnia-nad-urwiskiem
Zbrodnia nad urwiskiem / Marta Matyszczak Cykl: Kryminał pod psem (tom 2)

Splatane historie polskiego zołnierza w Anglii, wspolczesnej emigrantki w Irlandii oraz głównych bohaterow. Dobrze sie czyta smile

--
Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
"Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
Hxx z mykozą, jak nie rozróżniasz woła od świni - by Ma.
Obserwuj wątek
    • m.y.q.2 Re: Grzmot listopada dużo KSIĄŻEK zapowiada. 05.11.19, 15:31
      O, ja też jestem w trakcie czytania historii Szymona i Gucia, tyle, że na przemian z książką Bogdana Gorczycy: Mój kumpel tata, która jest jedną z lektur stanowiącą odtrutkę na zło świata tego.
      Chyba się nie powstrzymam i zacytuję smakowitą scenkę:
      Radosna nowina wreszcie okazała się radosna. Rzecz sięga naszej młodości, kiedy to na kacu Witek lubił pospać, a ja wręcz odwrotnie. Budzony niemiłosierną suszą zaopatrywałem się w piwo, pukałem do niego, a on otwierał z lubym uśmiechem, czując już w gardle ożywczy strumień. Pewnego dnia, wlokąc brzęczącą siatkę, ujrzałem pod jego drzwiami chudą dziewczynę i grubaska w okularach. Pukali energicznie, aż w mieszkaniu zaczęło coś szurgotać.
      - No - pół zachrypiał, pół zabasował przez drzwi Witkowy głos.
      - Mamy dla pana radosną nowinę - wyskandował grubasek.
      - Co?
      - Mamy dla pana radosną nowinę.
      - A ja mam otwieracz. Właź, kutasie!
      Drzwi otworzyły się z rozmachem, ukazując Witka w pełnej krasie, bo ze znalezieniem ubrania miał akurat kłopot.
      Co się działo, opowiedzieć trudno, bo mimo że w ułamku sekundy, to działo się wiele, niemniej chuda zdążyła zemdleć w objęciach grubaska, Witek strzelił drzwiami, a ja tyłem - ze śmiechu.
      Taszcząc chudą, grubasek minął mnie, marszcząc nos, i niby sam do siebie wymamrotał, że będzie pijał wilk z jagnięciem u jednego źródła, ale nie wszyscy królestwa dostąpią. Mimo kaca pojąłem, że nie dostąpi Witek, a przy okazji skreślono mnie.
      lubimyczytac.pl/ksiazka/112293/moj-kumpel-tata
      Drugi tom - Mój kumpel syn.
      Trzeci - Sam jesteś babą!

dziennikbaltycki.pl/tag/bogdan-gorczyca-aktor

--
      Lawina bieg od tego zmienia,
      Po jakich toczy się kamieniach.
      Cz. Miłosz
    • ewa9717 Re: Grzmot listopada dużo KSIĄŻEK zapowiada. 06.11.19, 16:14
      Czytam "O dwóch takich...Alfabet braci kaczyńskich" - rozmowę spisaną przez jedną z sióstr karnowskich i niejakiego zarembę piotra z samym al kaczone. Kawałkami czytam, żeby mnie szlag nie trafił.
      Dla uspokojenia cisnienia chciałam sobie Rudnickiej "Miłe Natalii początki" zaserwować na zdrowie, ale nie da rady. Autorka pisze o dzieciństwie i młodosci tatki Nataliów, brnie więc w przeszłość, a ma o niej pojęcie jak ta kozia duda, co to na waltornię niezdatna. 1964 - tatko rąbnął babci 50 zł z rybakiem, jego mamunia zdobyła spod lady jakiś kretonik na koszulkę dla synka, a prominent, u którego sprząta, dał jej trochę kawy, co to nie do zdobycia była. 1977 tatko, zeby przewieźć pierwszą narzeczoną pożyczonym samochodem, organizuje benzynę u znajomego rolnika, a w 1978 jego świeżo poślubiona żona (studentka, córka dygnitarza i lekarki, mieszkanka miasta wojewódzkiego) robi sobie natychmiast po slubie trwałą typu owca... Chyba nie dam rady się odstresować wink

--
      Wzrusza mnie delikatność uczuć wiernych. Nie razi Jasna Góra zafajdana na brunatno, a rażą kolorowe ławki w parkach...
      wiadomosci.wp.pl/kielce-spor-o-teczowe-lawki-6442389122959489a
      A to już nawet nie kpina, to splunięcie w twarz...
      wiadomosci.wp.pl/trybunal-konstytucyjny-ryszard-terlecki-ujawnia-nazwiska-kandydatow-pis-6442444635064449a
      • m.y.q.2 Re: Grzmot listopada dużo KSIĄŻEK zapowiada. 06.11.19, 18:04
        Ewciu, rzeczywiście Ci się lektury trafiły, współczuję. A stare 50 zł. z czasów naszego dzieciństwa to nie było z rybakiem?
        20 zł z kobiciną w chustce, 100 zl z robotnikiem, 500 z górnikiem, później wprowadony 1000 z Kopernikiem.

--
        Lawina bieg od tego zmienia,
        Po jakich toczy się kamieniach.
        Cz. Miłosz
        • ewa9717 Re: Grzmot listopada dużo KSIĄŻEK zapowiada. 06.11.19, 18:14
          50 było ze Świerczewskim, z rybakiem była pięciozłótówka, moneta.

--
          Wzrusza mnie delikatność uczuć wiernych. Nie razi Jasna Góra zafajdana na brunatno, a rażą kolorowe ławki w parkach...
          wiadomosci.wp.pl/trybunal-konstytucyjny-ryszard-terlecki-ujawnia-nazwiska-kandydatow-pis-6442444635064449a
            • ewa9717 Re: Grzmot listopada dużo KSIĄŻEK zapowiada. 06.11.19, 18:40
              Hau! Hau! Hau! Spod stołu oczywiście wink

Ale całej reszty nie odszczekuję, a dobrnęłam tylko do 60 strony...

--
    • czekolada72 Re: Grzmot listopada dużo KSIĄŻEK zapowiada. 07.11.19, 07:12
      lubimyczytac.pl/ksiazka/4819074/strzaly-nad-jeziorem
      Strzały nad jeziorem / Marta Matyszczak Cykl: Kryminał pod psem (tom 3)

--
      Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
      Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
      "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
      Hxx z mykozą, jak nie rozróżniasz woła od świni - by Ma.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka