Dodaj do ulubionych

Internet szerokopasmowy w Zielonce ....

01.10.10, 09:20
UE przyznała Polsce 1,5 mld złotych na rozwój internetu szerokopasmowego.Dotychczas samorządy wykorzystały zaledwie .... 56 mln złotych !.Grozi nam UTRATA przyznanych funduszy!.Nasuwa się pytanie,dlaczego samorząd Zielonki nie ubiega się o pozyskanie tych środków na zbudowanie bezpłatnego,ogólnie dostępnego internetu szerokopasmowego w mieście? ? ? !.Czy to jest tylko nieudolność,czy są inne przeszkody?.
Edytor zaawansowany
  • baseciq 01.10.10, 09:39
    Lepiej pokaż gdzie te pieniądze zostały dobrze spożytkowane i w której gminie. Bo nędzne sieci Wi-Fi mają się tak do "szerokopasmowości", co Wyszyńskiego do niemieckiej autostrady. A chyba nie oczekujesz że gmina będzie wchodzić w kompetencje operatora telekomunikacyjnego i budować sieci dostępowej w technologii ADSL lub EuroDOCSIS. A po Wi-Fi takiego darmowego internetu się nie da w praktyce zrobić bo nie ma on prawa działać poprawnie. I wtedy byś pyszczył że "zrobili internet" i nie działa. Zresztą, popatrz na ten obecny - obszernie pisałem dlaczego WiFi się do tego nie nadaje. A jakakolwiek lepsza technologia oznacza wysokie koszty zakupu urządzeń i infrastruktury przesyłowej i tej dla abonentów końcowych (przecież gmina nie będzie kupować mieszkańcom modemów, skoro zbuduje infrastrukturę i internet daje za darmo). Tak więc, żeby kopii nie kruszyć - darmowy internet o zasięgu większym niż kawiarnia, to rzecz awykonalna.

O ile dobrze mi wiadomo, w większości Zielonki jest dostęp do internetu i mieszkańcy nie mają problemu z zakupem łącza. Mamy w mieście dwie prężne kablówki, telefony z TP S.A. (a co za tym idzie kilkanaście jak nie kilkadziesiąt ofert ADSL po BSA), są firmy sprzedające internet bezprzewodowy (Grinet czy jakoś tak),zasięg mają wszyscy czterej operatorzy komórkowi, a na deser pozostaje, badziewny bo badziewny, ale darmowy Internet z sieci miejskiej. Miasto by lepiej zrobiło, gdyby dało do zrozumienia UPC, Asterowi i TP S.A., że ci powinni zainteresować się rejonami miasta gdzie są z tym problemy.

Dotacje są głównie dla gmin gdzie istnieje duże ryzyko wykluczenia cyfrowego i są faktyczne problemy z infrastrukturą telekomunikacyjną. I te pieniądze Zielonce się nie należą. Za to należą się gminom gdzie nawet o telefon trudno. Np. Wasilków, położony kilka kilometrów od Białegostoku, a na próbę założenia neostrady abonenci słyszą "brak możliwości technicznych".

Tak samo, jeżeli są u nas w mieście biedne rodziny których nie stać na internet, to sądzę że taniej i łatwiej wyjdzie z pomocą OPS dopłacać im do internetu niżeli uruchamiać całą sieć dostępową, chociażby z tak prozaicznego powodu jak to, że koszty obsługi technicznej takiego abonenta będzie ponosił dostawca. Z drugiej strony, lepiej chyba dać tym ludziom innej, bardziej potrzebne rzeczy, bo mimo wszystko, internet moim zdaniem nadal jest towarem luksusowym, a nie medium pierwszej potrzeby, jak prąd, gaz czy opał.

Nie znam szczegółów programu, ale czy przypadkiem posiadanie u nas już jednej sieci miejskiej przypadkiem nie dyskwalifikuje nas jako beneficjenta tego programu?
    --
    www.zsnw.waw.pl
    gg:45908
  • dabrowa51 01.10.10, 09:58
    baseciq,proszę nie używać sformułowania :"byś pyszczył" - nie życzę sobie takiego traktowania!.Oczekuję,że "opiekun" Forum nie będzie przykładem złego,delikatnie mówiąc zachowania.
  • baseciq 01.10.10, 10:00
    sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2513567
    --
    www.zsnw.waw.pl
  • dabrowa51 01.10.10, 10:31
    "I WTEDY byś pyszczył" - to jest tworzenie pseudofaktów,to jest szczyt arogancji.To jest lekceważenie innego uczestnika dyskusji.To jest prowokowanie do "wycieczek osobistych".Dyskutuj przy pomocy argumentów o FAKTACH, a nie o swoich wyobrażeniach.Przykro mi,że o zasadach dyskusji muszę przypominać "opiekunowi" Forum.
  • baseciq 01.10.10, 10:49
    Pilnuj najpierw swoich postów i wypowiedzi. A co do merytorycznej strony swojej wypowiedzi, to fakty Ci przytoczyłem. Skoro ich nie widzisz, to proponuję dodać mnie do "nieprzyjaciół" - jest taka możliwość na forum gazety, dzięki czemu będziesz mógł na kilometr omijać moje posty.
    --
    www.zsnw.waw.pl
  • dabrowa51 01.10.10, 11:17
    Zasady dyskusji na Forum obowiązują oczywiście wszystkich użytkowników.O ile jednak jestem w stanie zrozumieć "wyskoki" zwykłych internautów, o tyle nie znajduję zrozumienia dla takiego zachowania osoby,która ma się TROSZCZYĆ o przestrzeganie zasad!.Ty nie spełniasz roli "opiekuna" lecz prowokatora.Jeśli nawet uważasz,że moja wypowiedź nie jest merytoryczna w sprawie internetu szerokopasmowego,to masz prawo do własnej opinii w TEJ sprawie.Ale nie zachęcaj swoją wypowiedzią do dyskusji o DOMNIEMANYCH cechach charakteru mojej osoby.Chciałem zauważyć,że to ja założyłem ten wątek i nie rozumiem dlaczego "mam omijać na kilometr Twoje posty".To Ty masz prawo nie uczestniczyć w tym wątku.Twoja wypowiedź to jest kolejny dowód na AROGANCJĘ.
  • baseciq 01.10.10, 11:49
    pyskować pot. «odpowiadać komuś zuchwale i arogancko»

Uprawiasz wieczne pyskówki i jest to fakt stwierdzony. Jak na razie, troska o przestrzeganie zasad ogranicza się u mnie do czytania Twoich wypocin i zastanawianie się kiedy przekroczyłeś pewną granicę.

I skoro jesteś taki praworządny, proszę, stosuj się do zasady "kto bez winy niech pierwszy rzuci kamień".
    --
    www.zsnw.waw.pl
  • dabrowa51 01.10.10, 11:53
    "czytania Twoich wypocin" - skwituje to tym .... "gadał dziad do obrazu".
  • baseciq 01.10.10, 12:00
    Dyskusja merytoryczna w wydaniu dąbrowy: 4 posty i w żadnym ustosunkowania się do moich argumentów na temat tego, że jego pyskówka na program szerokopasmowego internetu nie ma sensu.
    --
    www.zsnw.waw.pl
  • dabrowa51 01.10.10, 12:15
    Kontestuję,że moje 4 posty o oczywistych wydawałoby się zasadach dyskusji na Forum,a nie o internecie,do Ciebie nie dotarły.Powiem wprost zabieraj głos na temat wątku,a nie na temat uczestnika dyskusji.Ja nie jestem osobą publiczną i nie podlegam ocenie .Zauważ ja Ciebie nie krytykuję za odmienne zdanie na temat internetu.Ja nie zgadzam się jedynie na to, abyś wplatał do wypowiedzi "wycieczki osobiste".Szokujesz mnie tym,że nie jesteś w stanie tego przyjąć do wiadomości.
  • baseciq 01.10.10, 12:18
    Szokuje mnie, że przez ostatnie dwa tygodnie mogłeś sobie gębę innymi wycierać, ubliżać innym i jeszcze masz czelność się czepiać innych.
    --
    www.zsnw.waw.pl
  • dabrowa51 01.10.10, 14:11
    Mam nadzieję,że nie aspirujesz tutaj na tym Forum do roli psychiatry,psychoanalityka,czy też wróżbity.Z zażenowaniem stwierdzam,że "opiekun" Forum sam łamie podstawowe zasady Forum, ocenia OSOBY zamiast odnosić się ewentualnie do poruszanych tematów. Ja nie mam do Ciebie pretensji,że masz odmienne zdanie na temat internetu szerokopasmowego w naszym mieście.Nawet nie oceniam,czy masz rację w tym temacie. Ja nie mogę pogodzić się z tym,aby odmienne od Twoich poglądy, miały być przyzwoleniem do "wycieczek osobistych". Po prostu nie rozumiesz chyba swojej roli "opiekuna".Wykonując tę funkcję Tobie nawet nie przystoi łamać pewnych zasad.
  • sportif 01.10.10, 14:12
    Baseciq, nie zazdroszczę Ci tej roboty - użerać się z baranami. Najlepiej usadź ich razem w jednej oślej ławce - niech tam prowadzą swoje dysputy.
    --
    "Jeśli ulice są krwiobiegiem miasta, to samochody są cholesterolem."

"Dwóch socjologów z UW przeprowadziło badania. Dotyczyły one podejścia ludzi w Warszawie do transportu rowerowego. Wyniki pokazały np., że rower jest negatywnie postrzegany jako środek transportu przez wielu warszawiaków z korzeniami na wsi. Odcinają się oni od rowerów (których używali na co dzień ich dziadkowie), aby podkreślić swoją miejskość."
  • dabrowa51 01.10.10, 14:22
    Do baseciq, rozumiem,ze takich dyskutantów jak sportif łakniesz na tym forum.Hm,będzie rzeczywiście wysoki poziom dyskusji.Na marginesie,spot sportifa nawet nie powinien się UKAZAĆ.Gdyby tutaj były przestrzegane podstawowe zasady,a nie działało "kolesiostwo".
  • baseciq 01.10.10, 14:24
    Akurat sportif nie wskazuje na żadną konkretną osobę. Jeżeli poczułeś się nim urażony, to oznacza że zgadzasz się z tym, że trzeba się z takimi jak Ty użerać na tym forum.
    --
    www.zsnw.waw.pl
  • dabrowa51 01.10.10, 14:46
    Baseciq,czyli uważasz,że wpis sportifa jest zgodny z Regulaminem i dotyczy internetu szerokopasmowego?Tutaj nie chodzi o moje odczucia ale o ZASADY!.Nie wspomnę o kulturze.
  • baseciq 01.10.10, 14:30
    A łaknę każdego dyskutanta który na forum zachowuje się w odmienny od Twojego sposób.

Wejdź pod adres forum.gazeta.pl/forum/0,79969,3826059.html, wypełnij dokładnie ten formularz i skorzystaj z tej nastającej okazji zaprzestania robienia bagna na forum Zielonki. Sądzę że w tych zaleceniach poprze mnie kilka osób.
    --
    www.zsnw.waw.pl
  • dabrowa51 01.10.10, 14:38
    Chcesz powiedzieć,że poprą Cię nie-barany?.
  • sportif 01.10.10, 16:09
    skoro już zostałem wywołany do tablicy, to nadmienię, że mój wpis nie ma związku z tematem (tak jak i inne posty), ale dotyczy tylko i wyłącznie baranów. Jeśli ktokolwiek poczuł się tym urażony - trudno, ale to znaczy, że prawda w oczy kole.
    --

"Dwóch socjologów z UW przeprowadziło badania. Dotyczyły one podejścia ludzi w Warszawie do transportu rowerowego. Wyniki pokazały np., że rower jest negatywnie postrzegany jako środek transportu przez wielu warszawiaków z korzeniami na wsi. Odcinają się oni od rowerów (których używali na co dzień ich dziadkowie), aby podkreślić swoją miejskość."
  • dabrowa51 01.10.10, 17:10
    Proponuję,na oślą ławkę takie wpisy.Nie wiesz czyja to propozycja?.
  • dabrowa51 01.10.10, 17:15
    I jeszcze jedno.Nikt cię tu nie przywoływał.Sam włazłeś na wątek o internecie i piszesz o.... baranach.Nie chcę przywoływać tu zwierzęcia które mogło by ciebie godnie zastąpić ale jest takie.
  • sportif 01.10.10, 22:23
    mam wrażenie, że rozmowa zeszła na (man)owce. BEEE....BEEE....BEEE....
    --

• dabrowa51 01.10.10, 23:05
    To BEE.... BEEE... BEEE.... w Twoim wykonaniu brzmi na prawdę naturalnie.
  • sportif 01.10.10, 23:18
    staram się jak mogę
    --

• dabrowa51 01.10.10, 23:44
    Zastanawia mnie tylko,skąd ta skłonność do beczenia. W centrum Warszawy,czyli na Białołęce to o ile mi wiadomo pasły się krowy,a nie barany.
  • sportif 02.10.10, 11:41
    oj tam, oj tam. Baran czy krowa - wsio ryba, ważne, że parzystokopytne. MUUU...MUUU...BEEE....
    --

• dabrowa51 02.10.10, 11:56
    To Twoje "MUU" .... to takie cieniutkie,to nie krowa,to cielę.
  • keszelm 02.10.10, 16:56
    Sportif zamiast szukać baranów wśród forumowiczów może znajdzie barana, który w Zielonce
    wydał - uwaga MILIONY złotych na szerokopasmowy Internet.
    Będą mieli co robić następcy obecnej ekipy przy wyjaśnianiu tej i innych kwestii.
    Zamiast więc obrażać forumowiczów proponuję dyskusję.
  • dabrowa51 02.10.10, 17:09
    Czy nie za ambitne zadanie stawiasz dla kogoś,kto jest dobry jedynie w "beczeniu".
  • sportif 02.10.10, 17:35
    to jest wątek, w którym rozmawiamy na tematy agrarne - znacznie ciekawsze niż internet szerokopasmowy (i to jeszcze w Zielonce). Można by odejść trochę od tematu i zapodać wątek bolszewików - kolega dobrawa51 jest dobry w te klocki.
    --

• dabrowa51 02.10.10, 17:50
    Sportif,to jeszcze raz przeczytaj sobie tytuł wątku założonego przeze mnie."A brzmi on: "Internet szerokopasmowy w Zielonce" - czy jest to temat agrarny? ? ? !.To ty wszedłeś w ten wątek /chciałoby się powiedzieć z kopytami/ z tym co potrafisz,czyli z "beczeniem".Rozumiem,że to Twoja pasja.Ale potrafisz chyba założyć nowy wątek "zoologiczny"?.
  • kubasz133 04.10.10, 09:10
    Dabrowa , kogo Ty o to pytasz? Nas? Moze skieruj pytanie do konkretnej osoby bo mam wrazenie ze wszystkie Twoje listy opierają sie na jednym schemacie i nie oczekują odpowiedzi:

"UE przyznała N środków na .... . Leżą odłogiem i wystarczy je tylko brać. Zielonce grozi ...... (tutaj słowo do wyboru) , a władza nic nie robi. Czy to wynika .......(i tutaj do wyboru zmieniasz tylko słowa: nieudolność, niekompetencja, lenistwo, itp.) naszego burmistrza ?"

I teraz oczekujesz od nas odpowiedzi? Skad mamy to wiedziec ? Mysle ze jestes blizszy źrodła informacji - znasz konkretne kwoty, rzucasz liczbami. Napisz nam o warunkach przyznania takiej dotacji. Jesli chcesz byc traktowany poważnie pochyl się nad tym. Przedstaw jakies założenia. Inaczej przypomina mi to bazarowe "klepanie" plotek. Tylko się znowu nie obraź - jesteś bardzo powazny. Trochę usmiechu i dystansu by sie przydało.

Kaszelm też cos wie ze wydalismy miliony na szerokopasmowy internet ale nie chce zdradzić szczegółów. To znaczy mamy ten internet szerokopasmowy czy nie? Kaszelm napisz coś wiecej? Ile na niego wydalismy i podaj jakiegos linka do rozliczenia budzetu. Wtedy mieszkancy są w stanie ocenić czy warto było i ocenić działalność urzędu.
  • dabrowa51 04.10.10, 10:25
    kubasz133,chyba zupełnie różnie pojmujemy istotę Forum.Według mnie to jest miejsce do dyskusji naszej lokalnej społeczności.To wcale nie oznacza,ze prawo do wypowiadania się mają tylko eksperci lub decydenci.Ja oczekuję udziału w dyskusji osób,które wiedzą cokolwiek w temacie,a przynajmniej mają jakąś opinię na ten temat.Wyczytałem w prasie ogólnokrajowej,że Unia przeznaczyła duże fundusze na rozwój internetu szerokopasmowego w Polsce i że jest realna groźba utraty tych funduszy.Pamiętam jak przed kilku laty władze Zielonki "pakując" duże pieniądze w budowę internetu składały obietnice dostępu do DARMOWEGO INTERNETU w mieście.W praktyce okazało się to niewypałem. Teraz,gdy jest możliwe finansowanie tego typu inwestycji ze środków unijnych warto chyba o tym dyskutować.Do tego ma służyć Forum.A na pytania związane z dostępem do internetu szerokopasmowego powinni być przygotowani kandydaci na burmistrza czy radnych.Podobnie jak na pytania o stan nawierzchni ulic.To wszystko należy do infrastruktury miasta i jest bardzo ważne dla mieszkańców,podobnie jak koszty utrzymania samorządu.
  • keszelm 08.10.10, 18:37
    kubasz133 napisał:

> Kaszelm też cos wie ze wydalismy miliony na szerokopasmowy internet ale nie chc
    > e zdradzić szczegółów. To znaczy mamy ten internet szerokopasmowy czy nie? Kasz
    > elm napisz coś wiecej? Ile na niego wydalismy i podaj jakiegos linka do rozlicz
    > enia budzetu. Wtedy mieszkancy są w stanie ocenić czy warto było i ocenić dział
    > alność urzędu.

To długa historia i opisywana nawet w Wieściach Podwarszawskich. Bez żadnej kalkulacji i planu Zielonka zafundowała miastu WiMAX. Wydano na to ogromne pieniądze, choć od razu było wiadomo, że niepotrzebnie. Crowley Data Poland zrealizował min. monitoring wizyjny dla miasta Zielonka, którego nikt nie chce. Wydano miliony. Już w 2008-08-08 22:10:38 tak o tym wynalazku pisano:" nie polecam hot spotów w Zielonce, większość jest przestarzała albo nie działa... jak narazie jeden działa na skrzyżowaniu przy gim. RESZTA TO (za przeproszeniem) PADAKA!" ( zachowano oryginalną pisownię)
    Radni zatuszowali sprawę, ale może następcy obecnej ekipy przejrzą dokumenty i.....
    To jedna z większych kompromitacji urzędu i Rady Miasta.

I nie ja powinienem pisać o szczegółach tylko np. radny Napiórkowski. Może radny napisze, że to nieprawda. Prawda jednak w końcu wylezie.

• baseciq 08.10.10, 21:28
    WiMAX to jedna sprawa, a sieć publicznych hotspotów przy użyciu hotspotów to WiFi. I nie należy tych dwóch technologii mieszać. Przy użyciu WiMAXa jest zbudowana sieć UM niepubliczna, czyli ta używana do monitoringu wizyjnego, dla szkół, policji itp. WiMAX pewnie też zapewnia internet dla hotspotów WiFi. Szary użytkownik nie może skorzystać z WiMAXa, nie uświadczysz także karty WiMAX w laptopie czy telefonie. A, no i najważniejsze - WiMAX pracuje na częstotliwościach koncesjonowanych, czyli żeby z niego skorzystać, należy mieć zezwolenie na konkretne częstotliwości. A z WiFi może korzystać każdy. Tak więc nie mylmy tych dwóch technologii.

Ale co to sedna sprawy, to jak już parę razy pisałem, zgadzam się. Hotspoty są byle jakie bo i technologia WiFi jest byle jaka.
    --
    www.zsnw.waw.pl
  • keszelm 09.10.10, 14:52
    baseciq napisał:

> Wy. Tak więc nie mylmy tych dwóch technologii.

Baseciq ty zawsze chcesz pouczać. Tym razem źle trafiłeś. Mniemam, że mam większe w tym względzie kwalifikacje od Twoich.
    Ale do rzeczy. Otóż w Zielonce całe nieszczęście rozpoczęło się właśnie od Wimax-u.
    A hot spoty to próba ratowania twarzy.
    Więc rozmawiajmy o utopionych pieniądzach a nie o technice, która mało kogo interesuje.
    A wyrzucone miliony już więcej....
    >

• baseciq 09.10.10, 20:47
    A ile miasto wydało na sieć WiMAXową?
    --
    www.zsnw.waw.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka