ochrona budynków - proszę o poradę Dodaj do ulubionych

Witam,
Niedawno przeprowadziłem się z bloków w Warszawie do mieszkania w 4 rodzinnym domku w Zielonce i zauważyłem że wszyscy dookoła mają na płotach tablice informujące, że ich lokale zabezpiecza/monitoruje agencja ochrony mienia (różne firmy). Jest to Osiedle w konarach dębu na ulicy Ossowskiej na końcu Zielonki, tuż przed Kobyłką.
W związku z powyższym moje pytanie - czy jest to konieczny zabieg podpisanie umowy z taką firmą? W lokalu mam niby rozprowadzone okablowanie pod przyszły system alarmowy także wstępnie jest przygotowane do tego.
Jeśli już musiałbym zakupić taką usługę to jaką firmę polecacie a jaką zdecydowanie odradzacie?
Czy oni montują jakiś system alarmowy w budynku i jaki jest szacunkowy jego koszt - mieszkanie około 100m2?
Mam kota w mieszkaniu, ze względu że był wychowany w bloku to nie wychodzi na dwór, jest mocno strachliwy i nie nauczony chodzenia samopas - czy w takim wypadku istnieje jakieś rozwiązanie na taki system, aby kot nie włączał ciągle alarmu chodząc po domu pod nieobecność lokatorów?
Ile kosztuje miesięczna opłata za monitoring (sama usługa)?
Czy w przypadku podpisywania umowy z agencją ochrony to oni wstawiają swój system alarmowy i z tego tytułu jest jakoś taniej (efekt skali - usługa+system)
Słyszałem, że jeśli się nie wykupi takiej usługi to takie agencje potrafią zrobić przykładowe włamanie (oczywiście nikt się do tego nie przyzna), tylko po to żeby zmusić lokatora do wykupu takiej usługi - ale nie wiem czy to nie jakaś plotka albo miejska legenda. A co wy o tym sądzicie?
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Adam
  • ochrona budynków - proszę o poradę -
    apuk1980 12.09.12, 08:51

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.