Dodaj do ulubionych

Uwagi do spółki

04.12.12, 13:20
Spółka Wodociągi i Kanalizacja zlikwidowała w swojej siedzibie punkt kasowy!. Teraz trzeba ponosić dodatkowy koszt opłaty manipulacyjnej w banku, albo wędrować do UM do jedynego okienka, gdzie jeszcze tych opłat dodatkowych się nie pobiera. Zastanawia mnie dlaczego zamiast ułatwiać życie mieszkańcom, to się je utrudnia. Spółka ma DOSKONAŁE warunki lokalowe, powiedziałbym nawet graniczące z rozrzutnością .... . Kilka zatrudnionych osób zajmuje tak przepastny gmach. Jakie są koszty utrzymania takiego obiektu!. Oczywiście podatnicy wszystko pokryją. Opłaty za wodę i kanalizacje mamy jako jedne z najwyższych na Mazowszu. Dla własnej wygody spółka przeszła na miesięczne rozliczanie faktur. Kłopot w tym, że pracownik spółki odwiedza użytkowników w czasie, gdy większość jest w pracy.... . Zostawia więc wezwanie do skontaktowania się z biurem w celu podania stanu licznika .... . Skąd my tę metodę znamy? Tak działa listonosz, wrzuca awizo i rób co chcesz. On swoje wykonał.
Edytor zaawansowany
 • kapitan_dudus 04.12.12, 16:10
  A po co punkt kasowy w wodociągach ? Wystarczy jeden , który nie jest znowu tak daleko od wodociągów , sam widziałem , że pani w kasie w wodociągach nie ma za wiele pracy , żeby ją zawołać do przyjęcia wpłaty trzeba było nacisnąć dzwonek , świadczy to o tym że nie była obłożona pracą . Jeżeli ktoś nie chce ponosić kosztów to i tak tam zapłaci .
  A co do zostawiania wezwania do skontaktowania się to jest normalna sprawa , pracownik spółki pracuje pewnie w godzinach gdy większość z nas jest w pracy tak jak i owy pracownik spółki , a co się dzieje gdy ktoś pracuje na zmiany , pracownik spółki ma pracować 24H i odwiedzać posesję kilka razy dziennie , aż kogoś zastanie ? Tak jak listonosz ma targać paczkę kilka razy dziennie w jedno miejsce , żeby odbiorca łaskawie ją odebrał ?
 • dabrowa51 04.12.12, 16:30
  Pani przyjmująca pieniądze w dobie komputeryzacji , jako pracownik działu księgowości mogłaby jednocześnie pracować, czyli wykonywać inne czynności w ramach księgowości spółki bez wędrowania do koleżanek, chyba, że chodzi o ploteczki przy kawusi. Co do awizo ... . Z listonoszem to jest sprawa trudniejsza, bo listonosz nie wie kiedy nadejdzie przesyłka. W wodociągach można ustalić z precyzją szwajcarskiego zegarka, którego dnia miesiąca, a nawet w przybliżeniu o której porze dnia pracownik będzie spisywał liczniki na danej ulicy. To kwestia dobrej woli i szacunku dla klienta .... .
 • kapitan_dudus 04.12.12, 16:58
  Poproś o przesyłanie faktur na mail-tak jak większość firm to robi i nie będzie problemu . Moim zdaniem robisz sztuczne problemy .
 • dabrowa51 04.12.12, 19:26
  W Zielonce żyje tysiące starszych ludzi. Dla nich to nie jest "sztuczny problem".... . Nawet to, że teraz muszą wędrować zamiast na Literacką aż na Lipową to dla wielu spory problem ! Ale syty głodnego nie zrozumie .... .
 • kapitan_dudus 04.12.12, 20:36
  Ale inni mają bliżej , to tak apropo sytego .
 • dabrowa51 05.12.12, 14:55
  Punkt kasowy w budynku UM w niczym nie koliduje z utrzymaniem okienka kasowego spółki w jej siedzibie !.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka