Dodaj do ulubionych

boisko w Zielonce

23.02.13, 01:51
Na ul.Dzenikarskiej w Zielonce kilka lat temu powstało boisko piłkarskie z nawierzchnią sztuczną, koszt inwestycji nie mały bo około 1 mln złotych, niestety boisko czynne jest tylko przez 7 miesięcy w roku ponieważ ekspertyza wykonawcy, zaakceptowana przez odboirce, wskazuje że terenu nie można eksploatować w temperaturach od -5 celciusza i pokrywy śnieżnej 10 cm. Boiska nie można odnśnieżać /ekspertyza/ w związku z czym miasto nie może /nie chce/ zakupić odpowiedniej maszyny /koszt ok.40 tys./ do odśniżania , w z związku czym nie mała grupa ok 70 chłopców w wieku 11-16 lat nie ma gdzie przygotowywać się do rundy wiosennej rozgrwek ligi mazowickiej MZPN /min. Orły Zielonka 97 miejsce 6 wśród ponad 125 zespołów Mazowsza w najpopularniejszej dyspyplinie sportowej w Polsce/ .
Do tej pory Orły słynęły ze wzorowej pracy dydaktyczno-sportowej z naszą młodziężą, ale czy brak zainterwsowania tą sprawą ze strony tzw.Władzy czytaj (burmistrza), ma spowodować zaniechanie pracy z młodzieżą w okresie zimowym / dwie sale przy bardzo dużym obłożemiu wielu sekcji, piłka ręczna /dla mnie całkowicie zasadna/, mistrzowie z unihokeja /38 osób ze stypendiami gminnymi mistrzowskimi/, szybowce, itp powoduje że młodzież nie ma gdzie trenować,, / ostatnio tj. czwartek 21.02.2013 nawet był problem z wejściem do przebieralni w gimnazjum, przed treningiem kardio w parku. Wydaje się że w Zielonce nie ma potrzeby organizowania klubu piłkarskiego, a boiska najlepiej by przeznaczyć pod pudowę osiedli.
Piotr Podwysocki zarząd Orły Zielonka
Edytor zaawansowany
  • kapitan_dudus 23.02.13, 13:11
    Moim zdaniem to są sztuczne problemy , dlaczego miasto ma kupować maszynę która będzie użyta kilka razy w roku , każda sekcja działająca w Zielonce też może mieć jakieś roszczenia co do maszyn czy sprzętu , a problem z wejściem do szatni mają , jak widzę , tylko "Orły" inni jakoś nie mają z tym problemu . Inne sekcje jakoś potrafią zarezerwować sobie hale sportowe , może trzeba o tym pomyśleć wcześniej a nie jak spadnie śnieg to rozkłada się ręce .
    "Do tej pory Orły słynęły ze wzorowej pracy dydaktyczno-sportowej" co się nagle stało po tylu latach , ta maszyna zrujnowała przygotowania . Jak to się odbywało do tej pory , że bez odśnieżarki "Orły" miały takie wyniki .
  • only_me79 23.02.13, 16:15
    Jestem kobieta i nie znam sie na piłce, ale która to jest liga? Czy to sie wogole w jakis ligach miesci? Chłopcom zabawki za 40.000 potrzeba? W naszej dziurze 40.000 można na tysiąc innych bardziej pożytecznych sposobów wykorzystać. Jeśli chłopcy chcą mieć zabawkę niech szukają sponsorów:)
  • jarzyna1990 26.02.13, 12:22
    Przepraszam droga Pani, ale np. w Legionowie Boisko takie jak nasze pracuje dzieki takiej maszynie cały roki miasto ma z tego nie małe pieniądze! Szybko by się to zwróciło. Mam pytanie poco budować boisko za 1mln zł które jest czynne tylko przez 7 miesięcy w roku !? Druga sprawa piłka ręczna i uni hokej to dyscypliny odbywające się na hali sportowej przez cały rok zaś piłka nożna w większości przypadków odbywa się na boiskach pod gołym niebem. Jest dużo sekcji w Zielonce i nie powinno się dyskryminować , czy faworyzować którejś z drużyn, niestety tak jest i osoby odpowiedzialne , za sport w Zielonce powinny zajmować się wszystkimi a nie tak jak im wygodnie. Tracą na tym dzieci a Orły Zielonka mają nie małą grupę , bo około 70 os.. To ja się pytam poco tyle pieniędzy wydaje się na boisko z moich podatków i co pół roku jest nie czynne i każdy dba o dobro swoje a nie innych. Polecam pani spojrzeć z innej strony , bo nie jest pani do końca poinformowana a a zachęcam na przyjście na trenningi to zobaczy pani ile serduch wkładają młodzi chłopcy i ich trenerzy ;). A i bardzo przepraszam Ja nie mieszkam w żadnej "dziurze" wypraszam sobie(widać jaki stosunek pani prezentuje dla ludzi którzy chcą coś robić w tym Mieście) !!! chyba , że pani !!! Ja mieszkam w Zielonce i jest to moje miasto jak i wszystkich tu mieszkających a pani niech wraca do tej swojej dziury. ;) Dziękuje za uwagę.
  • sportif 23.02.13, 16:34
    zima i "-5 celciusza", to chyba nie jest odpowiednia pora na grę w piłkę przez nastoletnią młodzież. Ja w taką pogodę zakładam łyżwy, ale do głowy by mi nie przyszło, aby na mrozie kopać piłkę
  • toshiba110 23.02.13, 16:47
    Nie spierajmy się czy to odpowiednia temperatura do gry, ale zastanowić się trzeba nad sensem trzymania śniegu na boisku? Młodzież wydaje pieniądze w okolicznych miejscowościach, aby móc trenować- trzeba uczciwie powiedzieć brak prawdziwego zarządcy!!!
  • jarzyna1990 26.02.13, 12:29
    Zgadzam się !!! ;) boisko ma zarabiać na siebie a nie stać w śniegu. Wszystkie sekcje powinny być traktowane na równi ,a nie faworyzowane nie które a reszta nie potrzebna.
  • jarzyna1990 26.02.13, 12:26
    A dlaczego nie ?? Jak boisko by było odśnieżone to śmigali by tam jak pan na łyżwach. Hala w Zielonce jest bardzo obłożona tak a młodzież musi mieć gdzie trenować po za tym boisko pracując cały rok przynosiło by zyski jak w Legionowie(i to nie małe).
  • sportif 26.02.13, 18:31
    tam bym na łyżwach nie śmigał, za daleko. Pierwsze słyszę, żeby w zimę na śniegu i zmarzniętym boisku grać w piłkę - po waszemu to hardkor, ale każdy robi to co lubi. Czy naprawdę w Zielonce śnieg leży przez 5 miesięcy w roku?
  • toshiba110 23.02.13, 16:36
    Bardzo mądre rozumowanie, budujemy boisko za wielkie pieniądze, a maszyny do odśnieżania za parę groszy nie można kupić. A tak na marginesie odśnieżone boisko byłoby wynajmowane za pieniądze i zakup bardzo szybko by się zwrócił. Najlepiej nic nie robić i tylko narzekać.
  • wojtek_zielonka 23.02.13, 17:29
    Skoro dla Ciebie 40 tyś. to parę groszy to proponuję żebyś został sponsorem orłów i sam tą maszynę kupił. Ja wolałbym żeby miasto wydało te pieniądze np. na drogi które posłużą wszystkim mieszkańcom a nie tylko kilkudziesięciu chłopcom.
    Poza tym jak napisał założyciel tego postu ekspertyza wykazała że nie można odśnieżać tego boiska więc miasto nie ma nawet prawa kupować maszyny bo i tak nie można by jej było użyć. To chyba oczywiste.
    A pretensje powinniście raczej kierować do poprzedniego burmistrza i rady miasta bo to oni zadecydowali o budowie tego bardzo drogiego boiska, którego jak rozumiem nie można używać dłużej niż przez 7 miesięcy w roku.
  • toshiba110 23.02.13, 19:51
    Tacy są nasi przedstawiciele;
    a - winny jest poprzedni burmistrz
    b - jeśli coś potrzebne jest w mieście to kup sobie sam
    c - ekspertyza to rzecz święta nawet jeśli jest błędna
    Jeśli kupię maszynę to powiesz, abym odśnieżał, gdyż nie ma kto tego robić, a pieniążki z wynajmu kto dostanie?
  • wojtek_zielonka 23.02.13, 21:40
    Po pierwsze nie jestem niczyim przedstawicielem tylko zwykłym mieszkańcem. Nie korzystam z tego boiska i pewnie nigdy nie skorzystam (zwłaszcza w zimie) dlatego z mojego punktu widzenia lepiej wydać te 40 tys. np. na drogi czy kanalizację co będzie korzystne dla większej ilości mieszkańców niż wydawanie na bądź co bądź rozrywkę dla nielicznych.
    Poza tym miasto w poprzednich kadencjach zostało bardzo zadłużone (miedzy innymi przez budowę tego boiska) i w obecnej chwili powinno starać się zmniejszyć maksymalnie to zadłużenie żeby można było w najbliższych latach sięgnąć po środki unijne. Od tego ile uda się zaoszczędzić teraz zależy jak wiele środków będzie można wykorzystać za dwa, trzy latam na różne cele, w tym i sport.
    Dlatego uważam że wydawanie w tej chwili 40 tyś. na maszynę do odśnieżania boiska to zbędny wydatek a jak Wam tak zależy na graniu w zimie to złapcie się za łopaty i po prostu odśnieżcie to boisko. Jak ja chodziłem do szkoły podstawowej to uczniowie sami wylewali np. lodowisko żeby pojeździć na łyżwach i nie rozumiem czemu nie możecie dogadać się z zarządcą boiska i sami go odśnieżyć zamiast domagać się zakupu specjalnej maszyny.
  • toshiba110 23.02.13, 22:04
    Reasumując:
    - jeżeli miasto w poprzednich kadencjach zostało zadłużone i w obecnej chwili powinno się starać zmniejszyć to zadłużenie to nic nie robiąc na pewno zadłużenie zmniejszy Ha, ha, ha ( po pierwsze boisko odśnieżone będzie wynajmowane z czego będą pieniądze, po drugie drużyny trenujące na boisku zwalniają halę, którą też wynajmuje się za pieniądze, czy jesteś w stanie to zrozumieć?
    - a złośliwe złapcie się za łopaty skwituję jednym pytaniem; to jednak wolno odśnieżać czy jest ekspertyza, która zabrania?
  • wojtek_zielonka 23.02.13, 22:22
    Nie pytaj mnie o tą ekspertyzę bo jej nie znam. Wiem to co napisaliście na forum i zrozumiałem że wg tej ekspertyzy nie można odśnieżać mechanicznie a jeśli nie można w ogóle odśnieżać to chyba po sprawie.
  • toshiba110 23.02.13, 22:43
    Nie napisaliście, tylko napisałem, gdyż jestem sam i nie znam innych autorów wpisów. W żaden sposób nie chcę się mądrzyć, ale obracam się w sporcie i takich przypadków w Polsce znam kilka. Ten przypadek potwierdza staropolskie powiedzenie;
    -dlaczego, żeś biedny bom głupi, a dlaczego żeś głupi bom biedny.
    Na zakończenie; pamiętam jak kilka lat temu był pomysł budowy basenu w Zielonce, całe szczęście że do tego nie doszło - dlaczego? Dlatego że zatrudnienie ratowników to jest koszt i problem, atak nie mamy kosztów i nie mamy problemów.
  • jarzyna1990 26.02.13, 12:44
    Logika polecam t ę dziedzinę nauki ... toshiba110 - słowa tej osoby są jasne i czytelne co tu nie rozumieć. A zwalanie na poprzedników nic nie da , to oni zrobili i takie tam to nie my ... żenada
  • jarzyna1990 26.02.13, 12:42
    Mentalność jak u polskich polityków ... zaciskajmy pasa , gdzie można na tym zarobić. Dużo drużyn i osób chętnych jest na korzystanie z boiska i zostawienie tam pieniędzy czyli zysku. Boisko za takei pieniądze ma zarabiać na siebie a ludzie z urzędu (nieważne , czy tej czy poprzedniej kadencji ) powinni brać się do pracy i mysleć jak tu zarobić a nie znowu oszczędzać , bo to do niczego nie prowadzi. Najważniejsze wychowanie młodzieży to nie zabawa i jest bezcenne ;)
  • jarzyna1990 26.02.13, 12:36
    Drogi powiada pan ? Tylko na przykładzie Legionowa boisko jest czynne cały rok i zarabia na miasto. 40000 by się szybko zwróciło. A nie wiem , czy pan wiem ale gmina jest zadłużona jak na razie przez te boisko. I dlatego nie ma pan na drogi jak pan wcześniej zarzucał. Nawiasem mówiąc jakby władzom się chciało to młodzież miała by gdzie trenować i miasto miało by zyski. Nawet pan nie wie , że inne sekcje mają wsparcie z Urzędu Miasta a czemu wszyscy nie m,ogą być traktowani równo! Bądźmy krytyczni do rzeczywistości a nie krytykanccy jak pan zna semantykę tych słów.
  • jarzyna1990 26.02.13, 12:29
    właśnie
  • adam2014 23.02.13, 20:29
    Szanowni Państwo,
    osoba która poruszyła problem podpisała się z imienia i nazwiska (ma odwagę cywilną, w przeciwieństwie do wszystkich anonimowych komentatorów - czy brak Wam odwagi cywilnej aby pod swoim zdaniem/opinią podpisać się)
    Odpowiadam "jakiemuś" "kapitanowi" "only.." to nie jest kwestia czy Orły sobie radzą czy nie, a problem odśnieżania to kwestia efektywnego wykorzystania posiadanego majatku (jak pisze "toshiba.."), a nie "zabawka" - gdyż w dobie kryzysu najgorsze (ale też najprostsze) jest szukanie oszczędnosci a nie możliwości zarabiania (jak słusznie zauważył "toshiba.."), a co do tego czy jest to czas na ływy czy piłkę, to z z tolerancji na niewiedzę - nie będę komentował. Odśnieżone boisko nie tylko mogłoby być wynajmowanie, ale również pozwoliłoby na udostępnienie hali (której nie zajmowałyby w tym czasie Orły) innym dyscyplinom sportu, z pożytkiem dla dzieci je uprawiające.
    Obserwując sytuację zalegajacego śniegu na boisku w Zielonce z jednej strony a patrząc na prawie wszystkie sztuczne obiegty tego typu w Polsce (odśnieżane, czynne w okresie zimy) uważam iż własciciel obiektu winien się zastanowić nad zleceniem innej/niezależnej ekspertyzy.
    Adam Durka
  • wojtek_zielonka 23.02.13, 22:01
    Szanowny Panie,
    fora internetowe wymyślono właśnie po to żeby wszyscy mogli anonimowo wymieniać się uwagami, spostrzeżeniami i pomysłami. Osoba która poruszyła ten temat jak rozumiem chce poznać zdanie użytkowników tego forum i nie wiem po co jej imiona i nazwiska wypowiadających się. Jak widzę niektórzy (w tym i ja) mają inne zdanie na poruszany problem i mamy do tego prawo. Jeśli szukacie poparcia w celu załatwienia tej sprawy to powinniście raczej napisać jakąś petycję do rady miasta i zacząć zbierać pod nią podpisy a tu możecie tylko wysondować na jakie poparcie możecie liczyć w akcji zbierania podpisów ale do tego nie potrzeba ani imion ani nazwisk.
    Jeśli zaś chodzi o moje zdanie na poruszany problem to myślę że zamiast wyciągać pieniądze od miasta członkowie klubu Orły Zielonka (przede wszystkim Prezes klubu, Zarząd i Komisja Rewizyjna) mogliby złapać się po prostu za łopaty i sami odśnieżyć to boisko - dla dobra dzieci oczywiście.
  • toshiba110 23.02.13, 22:13
    Pieniądze "wyciągnięte od miasta" przyniosą korzyści finansowe, a według Twojego toku rozumowania to sam odśnież sobie ulice przed domem, pomaluj ławki w parku, zasadź drzewka i tak dalej. Czy jesteś w stanie zrozumieć, że wszyscy mogą na tym zarobić?
  • jarzyna1990 26.02.13, 12:55
    popieram :) to jest obiektywne spostrzeżenie a nie jak niektórzy wymądrzają się.
  • piotrpodwysocki 23.02.13, 22:18
    Proszę Państwa,
    Jeżeli to tylko byłoby możliwe to zawodnicy Orłów Zielonka sami by odśnieżyli boiska pod treningi, ale niestety, boiska sztuczne wymagają specjalistycznej maszyny, inaczej zwykły traktorek dostępny za ok 3 tys zł załatwił by sprawę.
    Temat podjąłem ponieważ boisko, które powinno być eksploatowane z pożytkiem dla gminy i pobudowane za jej środki stoi puste w okresie zimowym, a tego typu obiekty funkcjonują w Polsce cały rok. Według mnie zarzadca obiektu, czyli OKIS Zielonka nie powinien się zasłaniać ekspertyzami, które promują wykonawce, a przeprowadzić niezależną taką, która zezwoliła by na ekspoatację obiektu cały rok /tak jak ma to miejsce w zdecydowanej większości tego typu obiektów/. Obecna Władza powinna błędy poprzedników naprawiać, a nie trwać w nich.
  • jarzyna1990 26.02.13, 12:56
    Właśnie czy to tak trudno zrozumieć ??
  • jarzyna1990 26.02.13, 12:53
    Przepraszam ale jest pan ignorantem. Przecież nie można osobą postronnym odśnieżać , bo jak by można było to sam już bym to robił ! Pani prezes i zarząd dbają , organizacje(w tym obozy , treningi / i razem z trenerami czynnie uczestniczą w wychowaniu i edukacji dzieci ) przepraszam ale przypomnę panu , że każdy ma swój punkt widzenia ale bądźmy ludźmi obiektywnymi a ciągle będącymi krytykanckimi .
  • sportif 24.02.13, 13:04
    w marcu ruszy forum wyszyńskiego i tam wszyscy uczestnicy będą musieli podać PESEL
  • jarzyna1990 26.02.13, 12:48
    Pan Adam podał całe meritum sprawy pod którym się podpisuję Krzysztof Sieczkowski (jarzyna1990)
  • piotrpodwysocki 24.02.13, 00:36
    W pierwszym poście napisałem o likwidacji zespołu który osiąga duże sukcesy w makroregionie piłkarskim w Warszawie. Niestety koszty związane z funkcjonowaniem rocznika 1997 dla klubu społecznego niestety ale przy nowych rozwiązaniach szkoleniowych MZPN, zwiekszającyzh ilość spotkań w rundzie do 13, przy koszcie meczu ok 400 zł / sędziowie + opieka medyczna/,
    klub Orły Zielonka nie mając wsparcie ze strony miasta bądzię zmuszony do rozwiązania zespołu z największymi sukcesami na arenie mazowieckiej w historii Zielonki, no ale w sumie chłopaki może pojeżdżą na lyżwach.
  • only_me79 24.02.13, 06:50
    A po co miastu drużyna piłkarska?! Jeśli chłopcy chcą kopać piłkę, to jest prawie bezkosztowe, ale jeśli chłopcy chcą brać udział w rozgrywkach niech sponsoruja ich rodzice, sponsorzy czy inne instytucje. Miasto powinno koncentrowac sie na tym co służy wszystkim mieszkańcom a nie malutkiej grupce (zreszta nawet w tej malutkiej grupce są zapewne dzieci nie tylko z Zielonki). Doceniam wagę sportu, ale wydaje mi sie, ze przy tylu wydatkach w mieście pieniądze można wydać inaczej. Podobnie wkurza mnie organizacja jakiś pseudokoncertow i innych lokalnych "wydarzeń", a potem jeżdżenia przez cały rok po dziurawych ulicach
  • depechemode1970 24.02.13, 07:44
    Bezkosztowna to jest głupota.
    Płacę podatki i mam prawo decydować gdzie mają być wydane.
    Jeżeli dzieci są nie tylko z Zielonki to co wtym złego. Jak zdobywają puchary i sławię imię miasta to nikomu nie przeszkadza? Człowieku a po co miastu bezradni radni? Piszesz,że miasto powinno się koncentrować na tym co służy wszystkim mieszkańcom. Nie ma takich spraw z których będą wszyscy zadowoleni. A tak na marginesie to niechcemy wydawać miejskich pieniędzy tylko chcemy, aby miasto zarabiało na majątku, który posiada, ale to jest strasznie trudne aby zrozumieć.
  • kapitan_dudus 24.02.13, 09:42
    Niech "Zarząd Orły Zielonka" przedstawi publicznie sprawozdanie z tego co robił przez tyle lat i ile to boisko zarobiło do tej pory . Ciekawy jestem jaka jest kreatywność zarządu .
  • depechemode1970 24.02.13, 10:04
    Panie radny - rozumiem, że najlepszą obroną jest atak, ale budowa stadionu na 7 miesięcy w roku to także Pana sprawa. BŁĘDY TRZEBA NAPRAWIAĆ, A NIE KĄSAĆ PO OMACKU. Proszę się zastanowić my piszemy o maszynie do odśnieżania o korzyściach dla miasta, a Pan i Panu podobni atakują klub, każą samemu odśnieżać lub wytykają dzieci z innych miast. Proszę uważać, aby na swojch śmieciach się nie potknąć.
  • yaro09 24.02.13, 14:01
    Drodzy forumowicze, napiszę kilka słów od siebie. Mój syn przez kilka lat grał w Orłach, odszedł z klubu, gdyż natrafiliśmy na beton, który dużo gada, a nic nie robi( nie chcę nikogo kopać, więc proszę nie zmuszajcie mnie) ,tym betonem są osoby, które powinny zajmować się sportem, ale tego nie robią. Najbardziej ich boli,że amatorski klub zrzesza więcej dzieci i odnosi sukcesy w najbardziej popularnej dyscyplinie w Polsce. Zamiast się cieszyć, że do Orłów przychodzą dzieci z innych miast, to używają tego argumentu do niszczenia ciężko wypracowanych sukcesów. Czy nie jest powodem do dumy,że mając do wyboru kilka bardziej renomowanych klubów z okolicznych miejscowości młodzi chłopcy jednak graj dla Zielonki. KLUB TEN ISTNIEJE TYLKO DZIĘKI GRUPCE ZAPALEŃCÓW Z PANIĄ PREZES NA CZELE, TRENEREM ŁUKASZEM, TRENEREM PAWŁEM,BYŁYM TRENEREM MARCINEM I WSPANIAŁYMI RODZICAMI. TEN KLUB TO kawał dobrej roboty tak uważam ja, oraz działacze i piłkarze oklicznych klubów.
    Na zakończenie proszę was nie kompromitujcie się z maszyną do odśnieżania, bo wcześniej czy później i tak ją kupicie ( takie są prawa rynku), a wtedy znów się zjawię i wam przypomnę, że nie wolno,że jest ekspertyza, że nie ma pieniędzy i tak dalej.

• toshiba110 24.02.13, 16:18
    Brawo Yaro sam bym lepiej nie napisał!!!!
    Uważam, że przed wyborami "Mikołaj" obieca maszynę.
  • only_me79 24.02.13, 16:27
    No właśnie, płacimy podatki i chcemy decydować na co bedą wydawane te pieniądze. Mój głos jest przeciwko jakiejś "maszynie do odsniezania". Jeśli macie jakiś zarząd, to niech szuka sponsorów, których to firmy Wasze zwycięstwa bedą rozslawiac:) mi na rozslawianiu miasta przez zawodników z którejś tam ligi absolutnie nie zależy. Wybacz, ale dla większości mieszkańców wasze rozgrywki to absolutnie nieistotne sprawa. Jeśli ktoś jest utalentowany to trenuje w Warszawie.
  • toshiba110 24.02.13, 17:19
    Masz prawo mieć swoje zdanie i szanuję to, ale kto dał Tobie prawo wypowiadania się za większość mieszkańców? A stwierdzeniem cyt." jeśli, ktoś jest utalentowany to trenuje w Warszawie" pokazałeś swój poziom to znaczy brak poziomu.
  • shad-owx 24.02.13, 17:20
    A czy to przypadek, że wypowiedzi:

depechemode1970 24.02.13, 07:44
    depechemode1970 24.02.13, 10:04
    yaro09 24.02.13, 14:01
    toshiba110 24.02.13, 16:18

widnieją jako wprowadzone z tego samego adres IP?
  • toshiba110 24.02.13, 17:46
    Prawda kole w oczy to trzeba snuć domysły i oszczerstwa, brawo!!!!
  • baseciq 28.02.13, 00:01
    Jakie oszczerstwo?

Przecież shad-owx napisał prawdę...
  • yaro09 24.02.13, 22:03
    Tak to przypadek, będąc na turnieju skorzystałem z kolegi komputera, ale to nie zbrodnia i potwierdzam swój wpis i zdania nie zmieniam.
  • only_me79 24.02.13, 17:46
    Ja napisałam "mój głos jest przeciwko"', kłania sie uważnie czytanie. A z sytuacji wsrod znajomych wiem,ze najzdolniejszych wychwytuja warszawskie kluby. Ciekawa jestem na ile byłbyś zainteresowany zasponsorowaniem przez miasto zakupu szachownic dla klubu szachowego albo bębnow dla orkiestry;)
  • toshiba110 24.02.13, 18:02
    Gdybyś czytał uważnie, to chodziło o kupno maszyny do odśnieżania,a nie piłek. Boisko odśnieżone to pieniądze dla miasta z tytułu wynajmu, ale to jest trudno zrozumieć. Jeżeli zawodnicy będą grać na boisku to hala będzie wolna i mogą zniej skorzystać inne sekcje. Nie chodzi o korzyści dla Orłów, ale o zysk dla wszystkich. Widać jednak że coś jest narzeczy gdyż temat strasznie zabolał środowisko "sportowe".
  • only_me79 24.02.13, 18:16
    Kogo jak kogo, ale mnie środowiskiem sportowym, trudno nazwać;) ja poprostu jestem za szukaniem takich inwestycji, które służą wiecej niż wąskiej grupce ludzi, a argumenty z uwolnieniem hali i kokosami za jej użytkowanie są nietrafione. Zreszta zakup maszyny, to jak podejrzewam, dopiero początek wydatków, potem potrzebne jest jakieś paliwo, serwis, przechowywanie itp. W tym mieście jest tyle do zrobienia, ze takie wydatki wydają sie mi zupełnie zbyteczne.
  • toshiba110 24.02.13, 18:43
    Po tylu wpisach dopiero jakieś stanowisko,a nie obrażanie i kazanie samemu sobie odśnieżać. Możemy się zgadzać z kimś lub nie, ale dyskutować każdy może. Ziomal, obiecał zrobić symulację finansową zobaczymy co z tego wyniknie. O kokosach nie pisałem, a grosz do grosza jest lepszy niż biadolenie.
  • adam2014 24.02.13, 17:29
    Panie
    "kapitanie" Zarząd Klubu sklada co roku Sprawozdanie z działalności nie tylko przed członkami Klubu ale przede wszystkim przez Miastem (i żadna kreatywność nie jest tu potrzebna - życzyłbym wszystkim organizacjom pozarządowym aby w swojej działalnosci, finansowej, mieli takie wskażniki otrzymanej dotacji do pozyskanych innych środków finansowych)
    Co do tego ile boisko zarabia jest pytaniem do Miasta które jest właścicielem obiektu (lub OKISu, które nim zarządza), widać iż stara sie Pan/Pani zabierać zdanie/próbuje być aktywnym, nie majac jednoczesnie o tym pojęcia.
    Jednocześnie miło mi/pragnę podziękować osobom które doceniają to iż społeczna organizacja jaką jest Klub Orły Zielonka osiaga lepsze wyniki niż okoliczne "zawodowe/profesjonalne".

Adam Durka
  • kapitan_dudus 24.02.13, 20:35
    Przytocz jakieś konkretne cyfry a nie wskaźniki które nic nikomu nie mówią , spytam wprost , ile zarobiło boisko w zeszłym roku na czysto ?
  • wuef_ista 24.02.13, 20:54
    Witam wszystkich debatujących.
    Mam kilka spostrzeżeń odnośnie wypisywanych tu problemów i sporów i chcę się nimi podzielić.
    Po pierwsze, to jeśli dzięki takiej maszynie i odpowiednim zarządzaniu obiektem można zarabiać pieniądze to może spróbować coś z tym zrobić. Proponuje, żeby osoby (instytucje), które mogą coś w tej sprawie zrobić skontaktowałyby się z innymi władzami i zobaczyły jak to się robi w innych gminach i wprowadziły najlepsze rozwiązania u nas w Zielonce. Może chociaż za maszynę się zwróci, a młodzież będzie mogła uprawiać sport.
    Po drugie, ktoś tu napisał, że boisko jest tylko dla niewielkiej ilości chłopców, zgadza się, ale remontowana ulica X czy jakaś inna mniejsza Y też jest czasami tylko dla niewielkiej ilości mieszkańców, a remontujemy ją z pieniędzy wszystkich. Takich inwestycji dla niewielu osób jest wiele, czyli argument o kilku chłopcach do mnie nie trafia.
    Po trzecie, dla mnie najważniejsze - wychowanie młodzieży. Uważam, że obowiązkiem Państwa, Miasta lub Gminy jest uczestniczyć w tym procesie, a nie się od niego wykręcać, chyba lepiej, żeby młodzież biegała za piłką, czy uprawiała inne wymarzone sporty, aniżeli siedziała przed komputerem czy włóczyła się po Zielonce. Co by nie było ta młodzież, która nie może liczyć na pomoc w prawidłowym rozwoju, kiedyś będzie przyszłością Zielonki, a lepiej mieć społeczeństwo wychowane przez nas niż przez ulicę.
    Po czwarte, to chyba zwaśnione strony powinny wspólnie usiąść do stołu i wspólnymi siłami rozwiązać ten problem. Pozdrawiam
  • wojtek_zielonka 24.02.13, 23:40
    Zgadzam się że wychowanie młodzieży jest bardzo ważne ale od tego powinny być przede wszystkim szkoły. Moim zdaniem w Zielonce samorząd bardzo dobrze dba o infrastrukturę sportową szkół. Praktycznie wszystkie szkoły poza jedynką mają nowe boiska a z tego co słyszałem to i tam są plany modernizacji obecnego i na tym lepiej by się było skupić bo szkolne boiska służą całej młodzieży z Zielonki a nie tylko wybranym. Boisko miejskie zostało zbudowane za duże pieniądze i na pewno jest przydatne. Pewnie można je też dalej udoskonalać kupując maszynę do odśnieżania a potem może budując nowoczesną piękną trybunę z całym zapleczem sanitarnym, szatniami itp. Może nawet w przyszłości ktoś dojdzie do wniosku że jest potrzebny rozkładany dach, taki jak na stadionie narodowym. Nie miałbym nic przeciwko i pewnie chętnie bym to poparł pod jednym warunkiem - najpierw powinniśmy wyjść na prostą z finansami miasta, pospłacać zaciągnięte do tej pory kredyty przynajmniej na tyle żeby odzyskać zdolność do korzystania z funduszy europejskich.
    Poza tym zastanawiając się jakie potrzeby miasta zaspokoić w pierwszej kolejności trzeba brać pod uwagę czy dana potrzeba ma służyć rozrywce czy też jest potrzebna do codziennego funkcjonowania mieszkańców.
    W mojej opinii remont drogi lub budowa kanalizacji nawet dla niedużej części mieszkańców jest o wiele ważniejszy niż kolejne wydatki na polepszanie możliwości korzystania z boiska miejskiego które służy zwykłej rozrywce.
    Nie przekonują mnie też argumenty o zarabianiu pieniędzy na tym boisku w zimie bo po pierwsze sądzę że wydatki jakie miasto musiałoby ponieść na tą maszynę i jej obsługę nie zwrócą się zbyt szybko a po drugie w tej chwili po prostu nie mamy na to pieniędzy więc żeby kupić maszynę do odśnieżania trzeba by zaciągać kolejne kredyty a to na pewno nie jest opłacalne. Z tego co wiem w tym i przyszłym roku i tak miasto pewnie będzie musiało zaciągać kredyty na spłatę rat za inwestycje wybudowane w poprzednich latach dlatego tak jak pisałem najpierw poprawmy finanse miasta (wyjdźmy ze spirali zadłużenia) a dopiero potem zacznijmy się zastanawiać w co zainwestować.

Co do klubu Orły Zielonka i treningów w zimie to zastanawiam się czy nie można dogadać się z którąś ze szkół w Zielonce i tam (po odśnieżeniu boiska) trenować. Boiska szkolne są pewnie mniejsze ale jako treningowe chyba mogły by się nadać. Pytanie do założyciela wątku, próbowaliście takiej opcji ?
  • piotrpodwysocki 25.02.13, 08:17
    Na dzień dzisiejszy nie ma i nie może być opcji zakupu maszyny do odśnieżania boiska, ze względu na ekspertyze. Tego typu boiska /w Wołominie, Legionowie, czy w wielu miejscach w Warszawie/ są eksploatowane cały rok, u nas jak w jakimś zaścianku coś nie jest odpowiednio dopilnowane. W moim przekonaniu można to zmienić, ale trzeba przede wszystkim chcieć.
    Obecnie w Orłach jest 5 drużyn piłkarskich, w których trenuje około 130 chłopców z czego około 90 jest z Zielonki, a więc to nie jest grupka osób, ponieważ wliczjąc w to ich rodziców, dziadków itp robi się około 500 osób zainteresowanych bezpośrednio tą problematyką. Dzięki zwolnieniu hal sportowych przez najstarsze roczniki naszego klubu, więcej zajęć mogłyby przeprowadzić, piłka ręczna, koszykówka, badminkton, unihokej, itp. a więc kolejni potencjalni zainteresowani.
    Co do trenowania na boiskach szkolnych, to są one nie oświetlone, więc nie ma tematu, poza tym też są one sztuczne, więc łopatami nie można ich odśnieżać, aby ich nie zniszczyć.
    Problem o którym jest ten wątek nie zniknie, będzię powracał co roku, Orły się rozwijają, i cieszy nas duże zainteresowanie naszą ofertą przez kolejne młode roczniki. Istniejemy dzięki miastu i zawsze byliśmy przez nie wspierane, ale się rozwijamy i dlatego jest to tak dla nas ważne.
  • wojtek_zielonka 25.02.13, 10:43
    Jeśli chodzi o boisko przy technikum to wydaje mi się że jest oświetlone ale nie będę się dalej upierał co do odśnieżania sztucznych boisk łopatami bo nie znam się na tym. Jak sam piszesz w te chwili nie ma mowy o zakupie maszyny ze względu na ekspertyzę. Moim zdaniem problemem jest też brak pieniędzy. Podziwiam i doceniam zapał osób zaangażowanych w ten klub i sądzę że jak już ktoś pisał wcześniej czy później pewnie taka maszyna będzie zakupiona ale póki co musicie sobie chyba jakoś poradzić a narzekanie na władzę i miasto na forach internetowych chyba nie wiele pomoże w sytuaci kiedy miastu brakuje pieniędzy na podstawowe sprawy.
    Staram się bywać na spotkaniach władz miasta z ludźmi i czytam uwagi, prośby i skargi jakie ludzie kieruą do burmistrza za pośrednictwem strony Urzędu Miata i wiem że ludzie mają o wiele poważniejsze problemy. Mieszkańcy okolic Ossowskiej np. od kilku lat borykają się z podtopieniami bo miasto nie ma pieniędzy na budowę odwodnienia, Bankówka narzeka na brak asfaltowych dróg a i tam gdzie asfalt jest to po zimie wygląda często nie ciekawie (wystarczy się przeechać lipową od UM do oś. Wolności albo kolejową od Pietrzaków do przejazdu)
    Osobiście myślę że jak finanse miasta się poprawią a do tego pojawią się pewnie nowe możliwości skożystania z funduszy europejskich to nastawienie władz miasta też się zmieni i na pewno znajdzie się jakiś sposób rozwiązania tego problemu.
  • only_me79 25.02.13, 11:35
    Nie wiem, co ma wspólnego "bycie zaściankiem" ma chyba mało wspólnego z posiadaniem maszyny do odśnieżania boiska. A idąc Twoim tokiem rozumowania, to załatanie dziury po, której jeździ 500 zielonkowskich samochodów dziennie, plus rodziny kierowców, plus ich krewni, daje nieporównanie większą ilość osób zainteresowanych.
  • toshiba110 25.02.13, 13:14
    Załatanie dziury daje nieporównywalnie większą ilość osób zainteresowanych, ale jeden mały problem tych dziur "prawie" się nie łata, więc grono wielbicieli zaczyna się kurczyć.
  • wuef_ista 26.02.13, 00:11
    Z jednym się nie zgodzę, cytuje
    "Zgadzam się że wychowanie młodzieży jest bardzo ważne ale od tego powinny być przede wszystkim szkoły" - żeby to szkoły przede wszystkim odpowiadały za wychowanie to musiałyby być czynne od 8-21, równie ważny czas jak ten spędzany w szkole jest ten czas spędzany po zajęciach, to wtedy młodzież z nudów pali, pije, ćpa, włóczy się po mieście czy siedzi cały dzień przy TV lub CV.
    Dlatego też ta niby tylko "rozrywka" to część procesu wychowania, a sport już niejednego wyprowadził na dobrą stronę
    pozdrawiam przedmówcę Wojtka z Zielonki.
  • wojtek_zielonka 26.02.13, 10:05
    Mimo wszystko nadal twierdzę, że wychowanie młodzieży (w tym sportowe) powinno odbywać się przede wszystkim obowiązkiem szkoły, dlatego że szkoła od podstawowej do średniej jest w Polsce obowiązkowa, co znaczy, że wszystkie dzieci do niej muszą uczęszczać a to stwarza możliwości do wychowania całej młodzieży zapewniając odpowiednie standardy i to powinna być podstawa.
    Oczywiście zajęcia poza lekcyjne są potrzebne, ale to nie są już obowiązkowe zajęcia i nikogo nie można do nich zmusić. Po szkole dzieciaki powinny rozwijać się indywidualnie w zależności od upodobań, talentu, zdolności. Jeden będzie się rozwijał grając w piłkę, inny na pianinie a jeszcze inny będzie grał na komputerze albo zostanie Harcerzem, ale wszyscy będą mieli tą wspólną podstawę wychowania, jaką wyniosą ze szkoły. Nawet rodzice różnie mogą wychowywać swoje dzieci. Jedna rodzina będzie bardzo katolicka a inna laicka, jedni lubią rodzinnie podróżować a inni wolą z rodziną spędzać czas w kinie albo grając w gry planszowe.
    Dobrze, że są takie instytucje jak klub Orły Zielonka, które umożliwiają rozwój dzieci poza systemem szkolnym, ale bez podstawy, jaką daje szkoła powszechna, same organizacje pozarządowe, społeczne czy komercyjne nie byłyby w stanie zapewnić wychowania całej młodzieży.
    Dlatego uważam, że samorząd powinien w pierwszej kolejności dbać o odpowiedni poziom szkół powszechnych, co w przypadku Zielonki moim zdaniem udaje się całkiem dobrze, a dopiero w drugiej kolejności, w miarę możliwości powinien wspierać organizacje pozarządowe, co też moim zdaniem w Zielonce jest robione patrząc na coroczne dotacje dla organizacji pozarządowych. Oczywiście zawsze dobrze by było więcej pieniędzy wydać na jedno i drugie, ale jak na nasze możliwości to chyba i tak nie jest źle.
    A jeśli chodzi o dostęp do szkoły od 8 do 21 to zdaje się, że nic nie stoi na przeszkodzie żeby po lekcjach w szkole odbywały się zajęcia dodatkowe dla chętnych. Kiedyś w szkołach były SKS'y (nie wiem jak jest teraz) i różne kółka zainteresowań. Z tego, co wiem to i dziś odbywają się różne zajęcia finansowane, np. z programów unijnych, a samorząd, jeśli ma sierodki to też może chyba takie zajęcia organizować. Mój bratanek np. chodził na lekcje gry na gitarze w gimnazjum.
  • marek_k84 26.02.13, 10:25
    wojtek_zielonka napisał:

> Dlatego uważam, że samorząd powinien w pierwszej kolejności dbać o odpowiedni poziom szkół powszechnych, co w przypadku Zielonki moim zdaniem udaje się całkiem dobrze

Szkoda, że nie zauważyłeś, że odbywa się to MIMO braku sensownych działań obecnego samorządu.

Na marginesie: OKiS jest pasożytem na organiźmie miasta. Niestety fakt jego istnienia wynika z lęku przed posądzeniami o nieczyste relacje pozabiznesowe i pozamerytoryczne więc większość JST takie "cosie" powołuje. Podobnie jak PGK-i, wodociągi, czy inne wynalazki. Wynalazki te, poza generowaniem dodatkowych kosztów nie przynoszą nic wartościowego.
  • wojtek_zielonka 26.02.13, 11:33
    Nie wiem, co masz na myśli pisząc o "sensownych działaniach", więc trudno się do tego stwierdzenia odnieść.
    Pisząc, że samorządowi Zielonki udaje się całkiem dobrze dbać o szkoły mam na myśli przede wszystkim zapewnienie odpowiedniej infrastruktury. Nie piszę też o konkretnym samorządzie (obecnym czy poprzednim).
    Szkoły Zielonkowskie były moim zdaniem dobrze wyposażane i utrzymywane odkąd pamiętam. Jedynka, dwójka i zespół szkół na inżynierskiej były wybudowane za komuny i jak na tamte czasy były bardzo nowoczesne. Kolejne ekipy rządzące po 90 roku zbudowały trójkę, gimnazjum a także przeprowadziły głębokie remonty pozostałych szkół i ich otoczenia. Z tego co wiem planowane są kolejne remonty np. remont dachu na starej części dwójki czy budowa porządnego boiska przy jedynce. Wszystko to jest robione ogromnym kosztem i w miarę możliwości. Wiele inwestycji zostało sfinansowane poprzez zaciąganie kredytów w bankach i moim zdaniem nie można po prostu powiedzieć, że ten samorząd zbudował to a tamten nic, bo jak jeden buduje na kredyt a potem następny musi ten kredyt spłacić to czyja jest zasługa. Kredyt bierze się łatwo i buduje się efektownie a spłaca się trudno i nikt tego nie chce zauważać.
    Obecnie sytuacja naszych szkół jest chyba całkiem dobra i nie sądzę żeby obecny samorząd coś zaniedbywał. Nie twierdzę, że rządzi miastem lepiej od poprzedniego, bo po pierwsze będzie to można ocenić z perspektywy czasu a po drugie nie widzę potrzeby takiego porównywania, bo to nie są zawody. Powinniśmy wyrażać swoje zdanie, krytykować tam gdzie sądzimy, że jest to potrzebne i popierać te działania, które uważany za słuszne.
    Ja uważam, że obecna ekipa słusznie stara się zmniejszyć zadłużenie miasta, po to żeby za rok albo dwa jak będą już dostępne środki z nowego budżetu unijnego można je było w jak największej sumie wykorzystać. Jak będą wtedy wykorzystywane i z jaką skutecznością to dopiero zobaczymy i na pewno będę się temu bardzo uważnie i krytycznie przyglądał bo liczę na to że dzięki nim w mieście uda się uruchomić parę większych inwestycji ale póki co dajmy obecnemu samorządowi i przede wszystkim sobie możliwość przygotowania się do tego.
    Pan jak zauważyłem bardzo często na forum krytykuje OKIS i PGK i ma Pan do tego prawo. Ale sam pan też pisze, że większość JST takie "cosie" powołuje i nawet Pan wyjaśnia dlaczego: "Niestety fakt jego istnienia wynika z lęku przed posądzeniami o nieczyste relacje poza biznesowe i pozamerytoryczne" Ja osobiście nie mam na ten temat wyrobionego zdania i nie potrafię się wypowiedzieć czy OKIS i PGK przynosi więcej pożytku czy szkody.
  • marek_k84 26.02.13, 12:43
    wojtek_zielonka napisał:

> Pan jak zauważyłem bardzo często na forum krytykuje OKIS i PGK i ma Pan do tego
    > prawo. Ale sam pan też pisze, że większość JST takie "cosie" powołuje i nawet
    > Pan wyjaśnia dlaczego: "Niestety fakt jego istnienia wynika z lęku przed posądz
    > eniami o nieczyste relacje poza biznesowe i pozamerytoryczne" Ja osobiście nie
    > mam na ten temat wyrobionego zdania i nie potrafię się wypowiedzieć czy OKIS i
    > PGK przynosi więcej pożytku czy szkody.

Ktoś tu ma omamy. :)))
    Ja raczej rzadko tu (i gdziekolwiek) się wypowiadam, a na temat OKiSu i PGK praktycznie nigdy do tego wątku. NIe mam też związku (kiedyś tak, ale to jeszcze jak mamuty żyły chyba) z Orłami i boiskiem. Podobnie z byłą i obecna władzą.
    Mam za to kilka szarych komórek, lata doświadczenia w kredytowaniu JST (tym samym i oceny ich kondycji), trzeźwe (zwykle ;-)) spojrzenie i co nieco zdrowego rozsądku. A przede wszystkim dobry wzrok i... widzę. Widzę co i jak robiono przez ostatnie 24 lata i mam podstawy by dokonywać ocen merytorycznych, a nie "chciejsko-mentorskich".
    Wiem jakie są różnice pomiędzy finansowaniem ze środków unijnych, a z kredytu komercyjnego. Wiem, że wisząca jak miecz Damoklesa nad miastem faktura za gimnazjum i halę uniemożliwiała ubieganie się o większość możliwych środków z wielu programów unijnych i jedynie kredyty komercyjne umożliwiały jako taki rozwój miasta i jedynie dzięki nim można było spłacać i rolować zastane zobowiązania.
    Szkoły... Fakt. Zielonka ma je dobre (na razie). Ale raczej żadna to zasługa któregokolwiek z samorządów. Raczej kadry, która w dużej mierze z tych szkół wyszła przed laty (nawet za komuny były one bardzo dobre - sam jestem wielokrotnym olimpijczykiem ;-)) i do nich wróciła do pracy (vide Pani Małgosia Zych). Natomiast ich infrastruktura to już zasługa tych "strasznych 8 lat".
    Sport... Dzięki Orłom, unihokeistom i piłkarkom ręcznym w ogóle... istnieje. Orły są perełką w tej koronie bo w takiej pipidówie jak nasza powstało coś co jest w ścisłej czołówce regionu w roczniku 97. To tu, a nie do Dolcanu, czy Huraganu ściąga młodzież z całego powiatu licząc na rozwój swoich umiejętności. Jednocześnie zasilają miejscowe szkoły (bo to latwiej logistycznie szkoła i sport w jednym).
    Ekstrawagancje typu boiska mają już Dolcan (prawdziwy stadion z krytą trybuną), Huragan (nowa płyta sztuczna), Wicher (nowe sztuczne boisko z zapleczem i oświetleniem - bez odśnieżania bo ten sam problem :-)). Fakt, ze ma je również Zielonka nie jest niczym dziwnym ani luksusowym. Trzeba jednak umieć tym dobrem zarządzać. Te obiekty powinny zyć od 8 do 22 od poniedziałku do niedzieli przez 12 miesięcy. A w łykendy... Ech rozmarzyłem się. Co tydzień (a szczególnie w dni "ligowe") powinny odbywać się prawdziwe festyny. Kiedyś były odpusty. Lokalni przedsiębiorcy by "się wystawiali z mydłem i powidłem", jako support graliby lokalni grajkowie, a przedmecze, pomecze i międzymecze ;-))) byłyby niewątpliwą okazją do integracji lokalnej społeczności. A co mamy? POza Orłami iligami amatorskim jedynie pensjonariusz z DPSu oglądają sobie sztuczną trawkę z okien Domu Rencistów.
    Oczywiście miasto to nie tylko szkoły, boisko, czy Orły. Ale zrównoważony rozwój wymaga by i o nich pamiętać...
  • wojtek_zielonka 26.02.13, 14:18
    "Oczywiście miasto to nie tylko szkoły, boisko, czy Orły. Ale zrównoważony rozwój wymaga by i o nich pamiętać... "
    No właśnie o ten zrównoważony rozwój mi też chodzi. Skoro zadbaliśmy już o szkoły, mamy boisko a sport amatorski w mieście rozwija się całkiem dobrze, to chciałbym żeby teraz
    poświęcono trochę więcej uwagi np. drogom w mieście bo ten temat przez wiele lat jest zaniedbywany.
    A co do mojego stwierdzenia że bardzo często na forum krytykuje Pan OKIS i PGK to przepraszam i dziękuję że mnie pan poprawił. musiałem Pana z kimś pomylić.
    Albo rzeczywiście już mam omamy ;-)
  • blawatek33 27.02.13, 09:24
    zgadzam się i popieram w 100 procentach!
  • toshiba110 27.02.13, 11:46
    Odwracanie kota ogonem.
    Kilka osób ośmiela się prosić o kupno maszyny do odśnieżania. Na poczętku," MĄDRE GŁOWY" mówią:
    -ekspertyza nie zezwala
    -dla grupki kilku osób nie zasadne
    -sami sobie usuńcie śnieg
    -w Zielonce nie ma talentów
    -sami kupcie maszyne
    -a na zkończenie to jest gra polityczna pana W i tym podobnych
    Chamstwo, chamstwo i jeszcze kilka podobnych słów.
    Najpiękniejszy jest jednak fakt, że niedaleka historia nas wszystkich oceni.

Dyskutować można, a nawet trzeba, ale obrażać, zwalać winę na innychi na każdym kroku pokazywać bezradność potrafią nieliczni. Moje gratulacje.

• only_me79 27.02.13, 12:54
    Nie wiem jak sie do Ciebie zwracać Toshib, Yaro czy Depeche, ale na jakiej podstawie obrażasz wszystkich, którzy maja inne zdanie niż ty? Nazywanie chamswem niespełniania Twoich zadan (waszych zadan), to raczej duże nadużycie. A jak nazwiesz kierowanie sie w działaniu interesem wąskiej grupy ludzi, albo wydawanie publicznych pieniędzy na wątpliwe inwestycje? Tak jak napisałam, wyciągnę ten wątek przed wyborami i niech mieszkańcy rozliczają i tego poprzedniego burmistrza i niech tez zerkna jakie to mamy grupy interesu, ciagle te same nazwiska polujacych na stołki w Radzie miasta.
  • podatnik2014 27.02.13, 14:48
    z trójki Drombo pozostała tylko Toshiba, haha.
    jest jeszcze jedno forum, gdzie ta trójka pisze ze sobą.
  • toshiba110 27.02.13, 16:01
    Brak argumentów, to trzeba wynajdywać, wymyślać i pleść głupoty. Czy ja sprawdzam, kto za kogo pisze? Was utkany plan padł w gruzach. Ten adres jest mój, a drugi współmałżonka, a kolega Yaro będąc u nas napisał jeden jedyny raz. Gdybym chciał się ukrywać to bym pisał z innych komputerów, ba nawet telefonów (zapewne jak nie jedna osoba). Jestem pewien, gdybym się nawet podpisał to też byście coś wymyślili , gdyż mam inne zdanie niż kilka osób.
    A na marginesie proszę podać gdzie jeszcze piszę sam ze sobą, bo to są już pomówienia podlegające innym instytucją.
    Obrażać to zaczął kto inny.
  • sportif 27.02.13, 16:13
    związki partnerskie są teraz na czasie. Napisz jakie to uczucie pisać z jednego laptopa w trzech osobach?
  • toshiba110 27.02.13, 16:23
    Co jeszcze mądrego jesteś wstanie napisać? Tematem była maszyna do odśnieżani, ale rozumiem nic twórczego już na ten temat nie możesz napisać. Fachowca można szybko poznać-prawda?
  • sportif 27.02.13, 19:49
    kryzys jest, nie ma kasy na żadne wasze wygibasy. Za 40 tys można załatać wszystkie dziury w Zielonce na wiosnę. Chory pomysł z tą maszyną.
  • toshiba110 27.02.13, 20:03
    Jest to jakaś odpowiedź. Czekam na załatanie wszystkich dziur, tylko proszę o sprecyzowanie na wiosnę, którego roku.
  • sportif 27.02.13, 22:07
    ale, to nie ja będę łatał i cokolwiek obiecywał. Ja piszę, że w taki sposób można spożytkować 40tys.
  • marek_k84 28.02.13, 07:44
    szkoda tylko, że większość dziur, o które się tam siepiecie leży na drogach nie będących w gestii Gminy....
    Poza tym, jak pojedziesz 30km/h to żadna dziura niegroźna :)))). Więc to byłoby wydawanie kasy dla zaspokojenia potrzeb piratów drogowych :))))
  • sportif 28.02.13, 10:03
    akurat ja z dziurami w drogach sobie poradzę, auta używam od wielkiego dzwonu czyli raz na miesiąc
  • only_me79 26.02.13, 15:24
    A moze poprostu malo kogo, poza rodzicami młodzieńców, interesują rozgrywki piłkarskie na takim poziomie?
    A co do poziomu zielonkowskich szkol, zwłaszcza gimnazjum, cóż ...nie będę rozwijać tematu, bo mnie żywcem zjecie, proponuje tylko zobaczyć jak sie mamy w rankingach w porównaniu do np. warszawskich szkół.
  • adam2014 25.02.13, 10:53
    Pani/Panie
    "kapiatnie" wydaję mnie się iż jasno i w prosty sposób wyjaśniłem kto jest właścielem obiektu, czyli kto na nim zarabia (bądź nie) i kto takimi danymi dysponuje.
    Czytanie ze zrozumieniem to edukacja na poziomie początku szkoły podstawowej, a zwracanie sie per Ty do osoby z której się nie zna/nie jest się z nią po imieniu, to wychowanie.

• kapitan_dudus 25.02.13, 11:17
    Na forach zwracanie się po imieniu to nic nowego , sam nie zwracasz się po moim całym nicku co też jest nie stosowne , a samo wychowanie nic nie daje , możemy mówić o dobrym wychowaniu co pewnie miałeś na myśli (czytaj ze zrozumieniem) . O cyfry które pytam to pytam wszystkich forumowiczów dla ciekawości czy to boisko zarabia czy nie .
    Druga sprawa to moja edukacja , nic tutaj nie ma do wątku o którym mowa , poza tym ja nikogo nie obrażałem i nie rób tego bo to właśnie dobre wychowanie .
  • marek_k84 25.02.13, 12:29
    dyskusja de facto nie dotyczy kwestii, czy "Orłom się należy", czy może "maszyna to zabawka, a problemy są większe", czy może jeszcze "wyższości sportu nad (wstaw dowolne)"...
    W rzeczywistości jest to problem systemowy odnoszący się do kwestii całego działania lokalnego samorządu w obecnym składzie. Czy może raczej pozorów tegoż...
    Nie podlega dyskusji, że boisko na Dziennikarskiej jest. Jedno z najgorszych sztucznych w okolicy (jakość wykonania i odwodnienia), ale jest. Z oświetleniem, zapleczem i dużą grupą chętnych do korzystania z niego. Orły (kilkadziesiąt sztuk nadziei dla kadry ;-)), dorośli z ligi amatorskiej, pozostali płatni najemcy (nie mylić z najemnikami zwożonymi i meldowanymi co cztery lata). Wiadomym jest również, że za darmo ono się tam nie znalazło. Tym samym stanowi istotną część majątku miasta. Brak należytej dbałości o jego stan, brak zainteresowania pobieraniem z tego majątku pożytków trąci zarzutami o rażącą niegospodarność. A już na pewno ukazuje faktyczny poziom zainteresowania "magistratu" posiadaną własnością. Można dyskutować, czy Orły to właściwy podmiot by dopominać się o to czy tamto choć chciałbym zobaczyć drugą tak skuteczną organizację pozarządową w Zielonce. MOżna dyskutować o wielu innych potrzebach, ale nie należy zapominać, że tych kilkudziesięciu chłopców kilka razy w tygodni, przez kilka godzin każdorazowo rozwija się fizycznie, uczy współdziałania i koleżeństwa. A mogłoby przecież pilnować klatek na osiedlach i ławeczek w parkach (z płynami wysokoenergetycznymi w dłoniach). Byłoby to zresztą bardzo po drodze niektórym włodarzom w ich koncepcji bezpieczeństwa polegającej na likwidacji Straży Miejskiej.
    Można jeszcze długo i namiętnie. Można dyskutować o genialnych koncepcjach z przejazdem na Przemysłowej (przecie dietą za posiedzenia trzeba wziąć, a nie ma o czym gadać bo na niczym się nie znamy) i nawet je uchwalać choć nawet dziecko wie, że nigdy do takiej inwestycji nie dojdzie (dwa nasypy, sześć torów, bagienko, brak kasy, brak zgody kolei, brak zgody mieszkańców).
    MOżna różnie oceniać poprzednie władze, ale... Tamte choć coś robiły. Źle może, ale jednak. Te nie robią nic poza żaleniem się jak jest źle przez poprzedników...
  • wojtek_zielonka 25.02.13, 12:49
    "Tamte choć coś robiły. Źle może, ale jednak."
    Ciekawe masz podejście, lepiej coś źle robić, spaprać niż pomyśleć i mądrze wydać pieniądze. Ja uważam że obecne finansowe problemy miasta są spowodowane właźnie złym i nieodpowiedzialnym robieniem "czegoś" żeby się tylko przypodobać części wyborców przez poprzedniego burmistrza i jego świtę. Po tamtej ekipie zostały mam potężne długi które trzeba spłacić. Nie pisz więc bzdur że obecne władze nic nie robią bo sądzę że spłacenie długów zaciągniętych przez poprzednią ekipę jest zadaniem dużo trudniejszym niż budowanie czegokolwiek na kredyt a do tego bardzo niewdzięcznym bo naraża na docinki i narzekania takich jak Ty. Poprzedni burmistrz miał dwie kadencje i zaczymał urzędowanie kiedy miasto nie miało długów. Zrobił tyle ile zrobił (za kredyty komercyjne zaciągane w bankach zamiast korzystać ze środków unijnych). Dajmy obecnemu tyle samo czasu i dopiero wtedy będziemy mieli prawo oceniać a nie teraz kiedy trwa wyciąganie miasta na prostą i logiczne jest że nie da się budować kolejnych fajerwerków typu boisko za milion złotych.
  • only_me79 25.02.13, 13:10
    Właśnie napisałeś, to co od razu przyszło mi do głowy, czyli, ze wogóle budowanie w Zielonce boiska za milion złotych to baaardzo głupi pomysł.
    Dzieciaki, które chcą sie rozwijać sportowo, maja obiekty szkolne, jak im mało to w Warszawie i okolicy jest dużo miejsc, gdzie można pobawić sie w piłkę, a jeśli jest w okolicy jakiś talent, to na pewno nie będzie trenował w klubie zielonkowskim, więc straty dla polskiego futbolu raczej nie będzie
    Do władz to miasto nigdy szczęścia niestety nie miało, ale to pewnie dlatego, ze za dużo inwestuje w sport, a za mało w edukację i potem wyborcy są tak wykształceni, jak są;)
  • toshiba110 25.02.13, 13:33
    Ja chyba czegoś nie rozumiem?
    Potrzeba maszyny do odśnieżania jest oczywista jak setki innych rzeczy. Wystarczy napisać kasa pusta, zrobimy wszystko, aby w niedalekiej przyszłości kupić to urządzenie, ale po co? Lepiej zwalać winę na poprzedników, mówić o garstce piłkarzy, namawiać, aby sami odśnieżali itp.
    Chcecie poprawić stan kasy to trzeba działać, a nic nie robiąc kasy nie przybędzie. Na marginesie ile kosztuje godzina wynajęcia boiska? Wystarczy cenę godziny podzielić przez koszt maszyny i już wiemy czy to się opłaca? Prawda,że proste.
  • milyzorro 25.02.13, 13:54
    oshiba110 napisał:

> Ja chyba czegoś nie rozumiem?
    > Potrzeba maszyny do odśnieżania jest oczywista jak setki innych rzeczy. Wystarc
    > zy napisać kasa pusta, zrobimy wszystko, aby w niedalekiej przyszłości kupić to
    > urządzenie, ale po co? Lepiej zwalać winę na poprzedników, mówić o garstce pił
    > karzy, namawiać, aby sami odśnieżali itp.
    > Chcecie poprawić stan kasy to trzeba działać, a nic nie robiąc kasy nie przybęd
    > zie. Na marginesie ile kosztuje godzina wynajęcia boiska? Wystarczy cenę godzin
    > y podzielić przez koszt maszyny i już wiemy czy to się opłaca? Prawda,że proste
    > .

ja też czegoś tu nie rozumiem

Jak jest taki popyt i tylu chętnych do wynajmowania tego boiska to może ja zainwestuje w tą maszynę i będę ja wynajmował.

• toshiba110 25.02.13, 14:01
    Ciekawe tylko kto będzie brał pieniądze za wynajem?
  • milyzorro 25.02.13, 14:14
    toshiba110 napisał:

> Ciekawe tylko kto będzie brał pieniądze za wynajem?

Mnie bardziej interesuje kto będzie płacił ??

Ja osobiście nie widzę za wielu chętnych ale może mam kiepskie rozeznanie rynku.

• toshiba110 25.02.13, 17:05
    Czytam i włos się jeży.
    Najlepiej to jakbym kupił maszynę do odśnieżania, zatrudnił i przeszkolił pracownika, kupił paliwo i rękawiczki, następnie znalazł chętnych do najmu, a kasę z wynajmu oddał do miasta. I najważniejsze w następnych wyborach oddać na BEZRADNYCH głos. Jak dostanę zielone papiery to tak zrobię, wcześniej na to nie ma co liczyć.
  • milyzorro 25.02.13, 17:15
    toshiba110 napisał:

> Czytam i włos się jeży.
    > Najlepiej to jakbym kupił maszynę do odśnieżania, zatrudnił i przeszkolił praco
    > wnika, kupił paliwo i rękawiczki, następnie znalazł chętnych do najmu, a kasę z
    > wynajmu oddał do miasta. I najważniejsze w następnych wyborach oddać na BEZRAD
    > NYCH głos. Jak dostanę zielone papiery to tak zrobię, wcześniej na to nie ma co
    > liczyć.

To raczej ja zastanawiałem się czy nie kupić tej maszyny i ją wynajmować skoro podobno jest taki popyt na wynajmowanie tego boiska.
    Nie widzę w tym nic nienormalnego i włos mi się nie jeży

• toshiba110 25.02.13, 17:21
    Jeśli tak to zgoda, mogę zaproponować spółkę.
  • milyzorro 25.02.13, 17:56
    toshiba110 napisał:

> Jeśli tak to zgoda, mogę zaproponować spółkę.

LIS I JASKÓŁKA - Jan Brzechwa

Namówił lis jaskółkę,
    By z nim zawarła spółkę.
    .........

Mówią odtąd jaskółki,
    Że niedobre są spółki.

• toshiba110 25.02.13, 18:13
    Tego się właśnie spodziewałem, pisać aby pisać. Proszę pamiętać, może się przyda: '' ''przegrywanie jest jak palenie - bardzo uzależnia"
  • marek_k84 26.02.13, 09:27
    only_me79 napisała:

budowanie w Zielonce boiska za milion złotych to baaardzo głupi pomysł. Dzieciaki, które chcą sie rozwijać sportowo, maja obiekty szkolne, jak im mało to w Warszawie i okolicy jest dużo miejsc, gdzie można pobawić sie w piłkę, a jeśli jest w okolicy jakiś talent, to na pewno nie będzie trenował w klubie zielonkowskim, więc straty dla polskiego futbolu raczej nie będzie...

Weź pod rozwagę fakt, że każdy talent, czy geniusz zanim dostał Nobla lub Złotą Piłkę musiał gdzieś zacząć. Najczęściej właśnie w swojej "małej ojczyźnie". Boisko, podobnie jak i inne obiekty sportowe i rekreacyjne, spełnia kardynalną funkcję w nowoczesnym społeczeństwie. Podobnie jak teatr, czy kino. Umiejętnie zarządzane żyje 12 miesięcy w roku. Przynosi pożytki finansowe i takie, których na gotówkę przeliczyć się nie da. Wystarczy myśleć. Do tego jednak trzeba mieć czym...

Do władz to miasto nigdy szczęścia niestety nie miało, ale to pewnie dlatego, ze za dużo inwestuje w sport, a za mało w edukację i potem wyborcy są tak wykształceni, jak są;)

Szczególnie szczęścia zabrakło w ostatnich wyborach. Władzę objęli intryganci, ignoranci i populiści. To prawda. Wyraźnie widać, ze jest to efekt niedoinwestowania i w sport i w edukację i mamy takich wyborców jak autor cytowanego tekstu, który nie wie nawet, że edukacja bez sportu nie istnieje i vice versa. Szkoła, dom, katecheta (!), drużyna harcerska, koło zainteresowań, czy sekcja sportowa są komplementarnymi elementami nowoczesnej edukacji dla społeczeństwa. Ze szkoły wiedza, z domu uczucia i wartości, z wiary (jaka by ona nie była) wartości innego rodzaju, z pozostałych zasad funkcjonowania w zbiorowości. Poza tym sport jest też podstawowym elementem profilaktyki zdrowotnej, Już nie mówię o mizerii fizycznej społeczeństwa, ale o terapeutycznym działaniu treningu dla młodego człowieka. Niejeden z naszych młodych obywateli zamiast wdychać sterydy na astmę, czy inne alergię biega za piłką (lub bez piłki) i przez lata ma remisję swych dolegliwości.
    Ale by to pojąć trzeba czegoś więcej niż dwa neurony na wiadro gleju. NIe wystarczy powtarzać jak mantrę komunały głoszone przez ignorantów żądnych poklasku i władzy. Trzeba mieć własne zdanie i wiedzę...
  • only_me79 26.02.13, 12:49
    Całe szczęście, ze to społeczeństwo pełne jest tak swiatlych i wyedukowanych i kulturalnych obywateli jak ty:) Koniecznie tez inwestujmy w maszyny do odsniezania, katechetow i harcerstwo (oczywiście Rzeczypolspolitej), wtedy nasza duża i mała Ojczyzna bedą pełne tak błyskotliwych jednostek jak Pan.
    A tak na poważnie, to bardzo chciałabym mieszkać w gminie, gdzie profesjonalne boisko jest na każdej ulicy, w centrum wielki aquapark, zima lodowisko, latem skatepark itd., ale gminy, w której mieszkam na to nie stać. Nie stać tez było na tamto boisko!
    A teraz krótka lekcja ekonomii: jeśli budowa i eksploatacja boisk byłaby dochodowa zajmowalyby sie tym firmy nastawione na zysk, a nie zajmują sie, ergo...
  • marek_k84 26.02.13, 12:54
    stek bzdur, z którym nie warto nawet dyskutować... Idź się wyśpij. Świat bez ciebie sobie poradzi...
  • marek_k84 26.02.13, 09:13
    Rozśmieszyłeś mnie kompletnie. By móc wypowiadać się o "długach" i tym podobnych trzeba posiąść elementarną wiedzę na temat finansowania jednostek samorządu terytorialnego. Nie wystarczy naczytać się bredni z ulotek wyborczych "Dla Zielonki". Stan budżetu miasta na dzień przekazywania władzy nie odbiegał od norm wyznaczonych ustawą. Ba! Był lepszy niż średnia w województwie. Bzdurą jest twierdzenie, że poprzedni burmistrz przejął miasto bez długów. Tu znów kłania się znajomość rachunkowości JST. Ponad 10milionowy dług był ukryty w zobowiązaniach długoterminowych z tytułu "odroczonej płatności" budowy gimnazjum i hali sportowej. Bzdurą również jest oczywiście domniemanie, że obecne władze robią cokolwiek by się z zadłużeniem uporać. One jedynie TRWAJĄ jak pewien zakonnik z telewizją. Na szczęście obecni włodarze miasta nie dostanę dwóch kadencji na nicnierobienie gdyż swoją właśnie pomalutku kończą. Stąd też czystki na etatach, których nie wyczyszczono zaraz po zmianie władzy. Ale nie to jest tematem...
    Boisko to nie fajerwerki, lecz elementarna potrzeba każdej społeczności lokalnej. Podobnie pozostał infrastruktura rekreacyjno-sportowa. Już w antycznej Grecji znano znaczenie kultury fizycznej dla kondycji społeczeństwa. U nas zaś różnej maści "mędrcy" próbują odkrywać Amerykę po swojemu...

• wojtek_zielonka 26.02.13, 14:37
    hmm, widzę że już powoli zaczynamy wchodzić w kampanię wyborczą więc jako że nie jestem politykiem i nie chcę bronić obecnej ekipy rządzącej ani atakować poprzedniej (przynajmniej na razie) więc chyba się z tej dyskusji wycofam
    Miłego dnia
  • marek_k84 28.02.13, 07:47
    nie ja poruszyłem temat "długów" więc też i nie ja "lecę wyborami". Widać, że gdy argumentów brak to odwracasz kota ogonem i uciekasz. Typowe...
  • wojtek_zielonka 28.02.13, 09:28
    Jak to brak argumentów? Właśnie duże zadłużenie miasta jest argumentem żeby w tej chwili nie wydawać pieniędzy na maszynę (i dla mnie chyba jedynym o ile ta ekspertyza faktycznie jest błędna i można ją zmienić)
    Nie napisałem o zadłużeniu żeby komuś coś wypominać (chodź może tak to wyglądało) tylko po to żeby przypomnieć skąd się wzięło i że powstawało w poprzednich kadencjach (chyba temu nie zaprzeczysz) i teraz przyszedł czas spłacania.
  • adam2014 25.02.13, 16:24
    "kapitanie..."
    zwracam się tak (nie po całym nicku) gdyż niema zwyczaju dyskutować z osobami, które wstydzą się podpisać pod swoim zdaniem/opinią z imienia i nazwiska (brak odwagi cywilnej jest dla mnie jedną z najgorszych cech).
    Co do pytania do osób uczestniczestnijących w forum na temat zysków/kosztów korzystania z boiska (a skąd mają wiedzieć) jest typu czy Państwo wiedzą ile w 2012 Kancelaria Premiera wydała na kolację.
    Adam Durka

• milyzorro 25.02.13, 16:58
    adam2014 napisał(a):

> Co do pytania do osób uczestniczestnijących w forum na temat zysków/kosztów ko
    > rzystania z boiska (a skąd mają wiedzieć) jest typu czy Państwo wiedzą ile w 20
    > 12 Kancelaria Premiera wydała na kolację.
    > Adam Durka
    >

sorry , ale nie rozumiem co poeta miał na myśli ??
  • kapitan_dudus 25.02.13, 17:42
    Jeżeli nie masz zwyczaju dyskutować z osobami które się nie podpisują , to obrażasz większość forumowiczów , widzę , że z kulturą to Ty masz problem . Jesteś członkiem komisji rewizyjnej a nie wiesz o dochodach boiska , a może ich nie ma ? Nie odpowiadaj za innych forumowiczów bo jednak może ktoś mieć taką wiedzę .
    I proszę Cię , pisz na temat i skończ z prywatnymi wycieczkami w kierunku mojej osoby .
    Jestem anonimowy bo mam do tego prawo , a moje nazwisko trochę by cię zdziwiło i wprawiło w osłupienie .
  • adam2014 25.02.13, 18:29
    Szanowny/Szanowna
    "kapitanie" nie obawiam się poznać Twojego nazwiska i malo rzeczy może mie jeszcze zdziwić, z jeszce mniej zaskoczyc/przestraszyć.
    I kolejny, ostatni raz (może w końcu dotrze, więcej nie będę Tobie tłumaczył) informuje Cię iż co do dochodów bądź ich brak wie tylko własciel obiektu - Miasto bądź OKIS jako zarządca.
    Klub Orły Zielonka tylko korzysta w tych obiektów.
    Adam Durka
  • kapitan_dudus 25.02.13, 19:02
    Jeżeli "Klub Orły Zielonka tylko korzysta w tych obiektów" to musi sobie załatwiać sprzęt we własnym zakresie .
  • piotrpodwysocki 25.02.13, 19:41
    W pierwszym początkowym poście napisałem o incydentalnym zdarzeniu, który wydarzył się w ostatni czwartek, był problem z otworzeniem szatni, ale po interwencji trenera została otwarta, nadmieniam, że taka sytuacjia wydarzyła się po raz pierwszy i dotychczasowa współpraca z OKIS-em Zielonka przebiega w naszej ocenie w bardzo pozytywny sposób.
    Jedynym mankamentem, jest w tej chwili tylko ekspertyza boiska, nad którą OKIS mógłby się pochylić.

Piotr Podwysocki zarząd UKS Orły Zielonka
  • toshiba110 25.02.13, 19:55
    Arogancja i chamstwo to najdelikatniejsze słowo, które ciśnie się na usta po przeczytania wypocin kapitana, chłopie zastanów się co piszesz.
  • kapitan_dudus 25.02.13, 20:02
    Proszę rozwiń temat , ja pierwszy nie zacząłem . Pisałem na temat do czasu kiedy nie zaczęto mnie obrażać .
  • toshiba110 25.02.13, 20:15
    Człowiek na stanowisku powinien trzymać nerwy na wodzy.
  • kapitan_dudus 25.02.13, 20:19
    Masz rację , ze swojej strony kończę wpisy na ten temat .
  • toshiba110 25.02.13, 20:29
    Dlatego Cię lubię!!!!
  • adam2014 25.02.13, 21:37
    Szanowna/ny
    "kaptanie" cieszę się iż przestajesz wypowiadać się w tej kwestii, ponieważ aby wypowiadać się należy mieć na dany temat elemetarną, chociaż podstawową wiedzę.
    A Twój konsekwentny brak znajmości problemu, powodował iż kilkakrotnie zmuszony byłem (za co przepraszam innych uczestników forum - bo ileż można o tym samym) poinformować Ciebie kto jest włascielem obiektu, czyli kto na nim zarabia, bądź nie.
    A już stwierdzenie iż Klub mógłby sam sobie zakupić sprzęt do odśnieżania, pokazuje iż nie tylko nie znasz problemu ale również zabierasz zdanie nie do końca rozumiejąc/czytając pierwszy w tej sprawie wpis na forum.
    Zakupienie przez Klub (nawet jak bym chciał zrobić to ze środków własnych) sprzętu do odśnieżania nic tu by nie zmieniło, gdyż z punktu formalnego na dzień dzisiejszy obiekt jest (zdaniem, jedynej posiadanej ekspertyzy) do tego nie przystosowany z jednej strony a z drugiej jako wynajmujący nie mógłbym nawet posiadając pozytywną opinię z tej maszyny korzystać - gdyż musi to zrobić właściciel/zarządca obiektu - tak jak nie mogę korzystać z własnych przenośnych bramek i innego sprzętu na obiekcie który jest własnością Klubu, ale nie należy do wyposażenia obiektu.
    Adam Durka

• only_me79 26.02.13, 15:09
    A więc reasumujac: jeździjmy po dziurawych drogach, dzieci niech chodzą do brudnych, nieodnowionych szkół i przedszkoli( nie wspominając o zajęciach dodatkowych z języków czy np. fizyki i chemii, bo nasi sportowcy nie zaprzataja sobie głowy takimi bzdurami), nie sprzatajmy ulic, nie budujmy, nie remontujmy itd., zamiast tego wszystko inwestujmy w boisko, najpierw milion w budowę, potem 40.000 na maszynę, następnie trybuny, szatnie, rozkladany dach (przecież chłopaki nie bedą mokli, a dachy stadionowe to Polska specjalność), bo zielonkowskie Orly - 70 mlodych obywateli plus Zarzad -muszą wzlatywac wysoko, bo talentami pilkarskimi Zielonka stoi.
    I jeszcze raz podkreślam, bardzo popieram "edukację sportowa" i naprawdę doceniam jej role, ale niestety przy braku funduszy trzeba mieć jakieś priorytety. A w takiej sytuacji w jakiej jest nasze miasto, nie powinnismy inwestować w drogie zabawki, służące wąskiej grupie ludzi, tylko w to, co podnosi jakość życia większej grupy mieszkańców.
    Zreszta z tego, co napisaliscie, boisko nie moze być użytkowane w temperaturze poniżej minus pięć stopni, i tego problemu maszyna wam nie rozwiąże, czyli spór toczy sie o kilka dni w roku, gdy zalega pokrywa śnieżna, a temperatura jest powyżej dopuszczalnego minimum.
    Normalnie, nie angazowalabym sie w dyskusje na taki temat, ale denerwuje mnie to, ze okazuje sie, ze mieszkam w mieście, gdzie niegospodarność władz, łączy sie z jakimiś wygorowanymi i egoistycznymi oczekiwaniami wąskiej grupy mieszkańców, a dobro całej reszty jest spychane na coraz to dalszy plan.
    I dopóki, ktoś nie przedstawi wyliczeń, jak szybko owa maszyna by sie zwróciła i zaczęła przynosić miastu te legendarne zyski, proszę sie na nie nie powoływać.
  • depechemode1970 26.02.13, 16:01
    Widzę, że funkcje, które Pani posiada bardzo niekorzystnie wpływają na zdrowie. Uroczyście obiecuję, że zrobię wszystko, aby w następnej kadencji nie musiała się Pani tak męczyć.
  • only_me79 26.02.13, 18:29
    Nie wiem na jakiej podstawie taka diagnoza, ale, skoro doktor tak uważa, nie będę dyskutować.
    I widzę, ze zostałam członkiem władz miasta, to już normalnie dla mnie pradziwa sensacja, chyba zglosze sie po dietę!
    Jeśli byłabym we władzach miasta otoczona podobnymi mi osobami, uwierz mi, ze to miasto wyglądałaby i rozwijało sie inaczej. Jednak do poziomu tutejszych rozgrywek "politycznych" ani ja ani inne znane mi myslace osoby dostosowywac sie raczej nie bedziemy, a zreszta w tym mieście bez poparcia proboszcza to sie nie da:)
    Po Twojej wypowiedzi weszlam sobie na stronę tych naszych "orlow" i już wiem o co chodzi w tym wątku! W liinkach klubu jest link do portalu "obywatelskazielonka" prowadzonej przez niejakiego P. Wyszyńskiego. Wszystko stało sie jasne, ten wątek to jakieś wasze chore rozgrywki, gdzie stara władza oczernia nowa władze i na odwrót. W takim mieście nigdy nie będzie dobrze, bo kierujecie sie (i wy i stara władza) jakimiś swoimi interesikami i urazami. Stary burmistrz chyba nie zdążył dać Wam zabawki, nowy nie chce i jest problem. A ja naiwna dyskutuje z wami:/
  • only_me79 26.02.13, 18:58
    Na tej stronie jednym ciągiem lecą nazwiska burmistrza Lossana, prezes klubu i inne ze strony klubu. Czyli poprzedni burmistrz zrobil kolegom prezent za nasze pieniądze, a ci teraz maja jeszcze czelność dopominac sie o jeszcze wiecej. Wstyd panowie!!! Osobiście przed wyborami wyciągnie ten wątek i niech ludzie ocenia sami i poprzednia i obecna wladze
  • marek_k84 28.02.13, 08:02
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • only_me79 28.02.13, 09:28
  • podatnik2014 28.02.13, 10:15
  • toshiba110 28.02.13, 10:54
    Aby dyskutować, trzeba mieć przeciwnika, ale ze ścianą dyskusja jest pozbawiona sensu. Kończę, możecie teraz pisać co chcecie niczym mnie nie sprowokujecie i tak społeczeństwo was oceni, a na zkończenie jeżeli myślicie że jesteście anonimowi to moje gratulacje (wśród was też są ludzie, którzy za wami nie przepadają )- miłego knucia dalszych teorii spiskowych, w tajemnicy powiem, że w nocy w pobliżu urzędu widziano dwóch talibów, którzy robili dziury w asfalcie, proszę zajmijcie się tym.
  • luiza-0808 28.02.13, 21:29
    Witam!Jestem matką chłopca,który gra w UKS Orły Zielonka. Od kilku dni obserwuję wpisy na temat boiska no i...przyznam szczerze,że opadają mi ręce. Sprawa jest dziwna,niejasna.Warto cofnąć się w czasie jeżeli mamy szukać winnych.Ważne jest jakie wymagania w SIWZ postawił Urząd Miasta,każdemu zainteresowanemu takie dokumenty powinny zostać udostępnione.Jeżeli boisko miało być całoroczne a na dzień dzisiejszy tak nie jest,to coś jest nie tak.Ktoś podejmował decyzje zupełnie bez pojęcia i ktoś się pod nimi podpisał.Słyszałam opinie ,że ten obiekt tak naprawdę nie nadaje się do niczego: brak drenażu(prawie jak na narodowym),elektryka to czysta prowizorka(cud,że jeszcze działa),no i nawierzchnia której nie można odśnieżyć gdybym nawet jutro chciała tę maszynę dać w prezencie.Grupa zainteresowanych osób próbuje coś z tym tematem zrobić jak najmniejszym kosztem i sprawić aby obiekt zarabiał na siebie cały rok i słusznie.Potrzebna jest osoba kompetentna,która będzie chciała tym się zająć.Bo w kogo mamy inwestować jak nie w naszą młodzież i dzieci? Ta kwestia nie podlega dyskusji.Urząd Miasta pozostaje w tej kwestii bierny.Cała Polska doskonale wie w jakim celu Orliki były budowane,dlaczego zostało to tak spartaczone? Publiczne pieniądze zostały wyrzucone w błoto.Wszystko robi się na chwilę,byle jak i bez pojęcia.I najlepiej potem narzekać,że nie mamy kadry na wysokim poziomie,że odpadamy z rozgrywek a reprezentacja jest do niczego.Jaka inwestycja w naszą młodzież,takie będą wyniki.Przykre,że ktoś każe brać nam łopaty w ręce i odśnieżać,to w takim razie niech sam sobie łata dziurę w którą wpada - nie tędy droga.Czy ktoś z urzędu wie,że w ostatnią niedzielę Orły Zielonka rocznik 2005/2006 zajął drugie miejsce w turnieju Orły Cup 2014???Na stronie miasta nie ma żadnej informacji,widać jakie jest zainteresowanie...Lepiej potem ponarzekać,prawda?Lepiej żeby dzieci spędzały czas na klatkach schodowych,grając non-stop na komputerze i zamiast uprawiać ulubiony sport z nudów popadać w rożne nałogi.Mi takie takie spędzanie czasu przez mojego syna nie pasuje,dziecko musi mieć pasję i mój syn taką pasję ma,jest to dla niego i dla mnie ogromna radość i przyjemność i nikt nam tego nie zepsuje.Wierzę w mojego syna ,cała nasza rodzina żyje piłką nożną i meczami które rozgrywa,treningami,zapowiada się dobrze a nawet wspaniale i gwarantuję- jeżeli kiedyś zajdzie wysoko,będziemy pamiętać "jak to miasto inwestowało w jego przyszłość".Chciałabym podziękować trenerowi - robi wspaniałą robotę,angażuje się w 300%, oby więcej takich ludzi!Mam nadzieję,że cała sprawa zakończy się pozytywnie i że wszyscy dojdziemy do porozumienia w tej kwestii.Przypominam też władzom,że za całkiem niedługo wybory a zarówno ja,mój mąż,moja mama i setki takich rodzin jak my to Wasi potencjalni wyborcy.... Luiza Szabłowska-Ząbek
  • wuef_ista 01.03.13, 00:00
    Świetny wpis, podpisuję się pod nim. Mała poprawka Orły Cup 2013.
  • luiza-0808 01.03.13, 00:30
    Fakt sprostowanie ORŁY CUP 2013 : )
  • wojtek_zielonka 01.03.13, 10:39
    Szanowna Pani,
    pisze Pani: „jeżeli kiedyś zajdzie wysoko (pani syn), będziemy pamiętać jak to miasto inwestowało w jego przyszłość". Chciałbym zwrócić uwagę, że miasto, co roku daje dotacje organizacjom pozarządowym na sport. Wyniki tegorocznego konkursu są pod poniższym linkiem:
    Tekst linka
    Wynika z niego, że UKS „Orły Zielonka” dostały 61000 zł. Pewnie powie Pani, że to mało, ale poza piłką miasto wspiera też inne dyscypliny a wszystkie dotacje na sport w sumie wyniosły 300000, co moim zdaniem jest sporą sumą. Trzeba też zauważyć, że UKS „Orły Zielonka” jest drugi na tej liście pod względem wysokości dotacji.
    Jeśli chodzi o odśnieżanie łopatami to była moja propozycja, z której się wycofałem po tym jak Pan Piotr Podwysocki wyjaśnił, że w związku z ekspertyzą nie możliwe jest odśnieżanie za równo maszyną jak i ręcznie. Aczkolwiek nadal sądzę, że jeśli możliwe by było odśnieżanie ręczne to powinno być rozważone (kto miałby odśnieżać to trochę inna kwestia).
    Zgadzam się z Panią, że „Ważne jest jakie wymagania w SIWZ postawił Urząd Miasta, każdemu zainteresowanemu takie dokumenty powinny zostać udostępnione”. Nie wiem czy ktoś występował o te dokumenty ale chyba powinien zanim podważy się ekspertyzę zrobioną przez wykonawcę.
    Co do samodzielnego łatania dziur to przyznam się, że czasem robię to na ulicy przed domem moich rodziców gdzie ciągle nie ma asfaltowej drogi bo uważam że do póki miasto nie znajdzie pieniędzy na jej modernizację to lepiej samemu zasypać choć kilka dziur niż codziennie w nie wpadać ale może ja jestem jakiś dziwny.
    Pozdrawiam.
  • wuef_ista 01.03.13, 10:48
    Panie Wojtku, drugi na liście pod względem otrzymanej dotacji, ale przypuszczam, że pierwszy na liście pod względem wychowywania, szkolenia liczby zielonkowskiej młodzieży, czyli logiczne jest to, że powinien być w czołówce dotacji z miasta. Jeśli się mylę to proszę mnie poprawić.
  • wojtek_zielonka 01.03.13, 11:32
    Pewnie tak ale ja nie chcę tu oceniać który klub jest ważniejszy bo wszystkie pewnie są bardzo ważne dla ich członków. Chodziło mi o zwrócenie uwagi że jednak miasto przeznacza pieniądze na sport (nie licząc tego sportu w ramach zajęć szkolnych)
  • piotrpodwysocki 01.03.13, 11:41
    Tak, zgadza się UKS Orły Zielonka w roku 2012 dostały dotacje około 60 tys zł, jednocześnie do kasy miasta wpłaciły ponad 40 tys zł tytułem wynajmu obiektów sportowych /boisko, hale/, takie są wymagania UE, pozostałe środki zostały przeznaczone na min opłacnie trenerów, organizacje spotkań mistrzowskich, itp.
  • piotrpodwysocki 01.03.13, 11:58
    dotacja celowa - miasto daje klubą środki na wynajem własnych, czyli miasta obiektów, przykładowo 1 godzina wynajmu hali kosztuje np. 100zł to urząd miasta w formie dotacji przekazuje 100 zł klubowi na ten że wynajem.
  • wojtek_zielonka 01.03.13, 12:03
    Czasem nie rozumiem intencji tych unijnych przepisów. Wydawałoby się że prościej jest udostępnić nieodpłatnie boisko klubowi niż dawać a potem odbierać te same pieniądze ale cóż.
  • only_me79 01.03.13, 13:30
    Ale przecież klub nie jest własnością miasta, więc dlaczego miasto miałoby udostępniać obiekt nieodpłatnie? Wtedy rożne osoby zawiazywalby kluby, aby nieodpłatnie korzystać z hal i boisk. Pamiętajcie darmowy lunch nie istnieje.
  • wojtek_zielonka 01.03.13, 14:48
    Niby tak ale dając dotację i tak powołuje się komisję która na podstawie kryteriów decyduje komu dać pieniądze, tak samo można by powołać komisję która na podstawie podobnych kryteriów zdecydowałaby komu, w jakim wymiarze i kiedy udostępniać boisko czy halę. Jeśli miasto ma wspierać sport to to właśnie byłoby wsparciem a po co bez sensu przelewać pieniądze w jedną i drugą stronę (ciekawe swoją drogą czy watu się od tego nie płaci) No ale skoro to są wymogi unijne to chyba na tym forum tego i tak nie zmienimy :-)
  • piotrpodwysocki 01.03.13, 17:01
    Przepraszam za wprowadzenie w błąd, to nie przepisy unijne, tylko naszej izby obrachunkowej do której należy nasz Urząd Miasta.
  • only_me79 01.03.13, 06:08
    To moze zróbcie tak: niech ktoś z UM i jakis przedstawiciel Orlow spisze (bo w innej sytuacji pewnie wyniki bedą sie bardzo różniły;) korzystając z danych IMiGW ile było w tym roku dni, kiedy zalegala pokrywa śnieżna i temperatura była powyżej tych -5 stopni, a jednocześnie były to dni, kiedy dzieci maja treningi. W ten sam sposób postapcie w następnym roku. Wtedy okaże sie czy wogóle jest temat do dyskusji, czy chodzi tylko o to, żeby MIEĆ, bo takich dni z ciagu roku jest 5 czy 6?
    Co do tłumów chętnych do wynajmowania boiska na zimowe mecze, tez można popytać sie w innych miastach, podobnych wielkością do naszego (dlatego Legionowo nie jest miarodajne) ilu jest chętnych do gry w temperaturze poniżej zera. To przyda sie do kalkulacji w sprawie opłacalności inwestycji w maszynę.
    A tak z ciekawosci zapytam, bo wiem, ze w naszym mieście sa dzieci trenujace rożne sporty czy wiecie czy korzystają one z jakiejś pomocy UM?
  • piotrpodwysocki 01.03.13, 11:49
    Oczywiście że tak ,piłka nożna nie jest jedyną dyscypliną sportową w tym kraju, dotacje dostają wszystkie drużyny, na takich samych zasadach jak Orły, z tym że hal nie trzeba odśnieżać w zimę i też dostają dotacje celowe na wynajem tych że hal.
  • wuef_ista 01.03.13, 11:54
    No tego nie wiedziałem, że miasto daje 60tysięcy, a 40tysięcy odbiera za wynajem hal. Czy dobrze to zrozumiałem? Jeśli tak to mamy chory system. No i tu wraca problem maszyny, dzięki której Orły Zielonka zaoszczędziłyby pieniądze na inne ważne sprawy związane bezpośrednio z dziećmi.
  • wojtek_zielonka 01.03.13, 12:09
    Nie rozumiem Pana toku rozumowania, czy gdyby była maszyna do odsnieżania to mieli byśmy inny system i drużyna nie musiała by dostawać a potem oddawać dotacji celowej na koszty wynajmu boiska? Raczej nie więc gdzie tu oszczędności?
  • wuef_ista 01.03.13, 12:12
    Za hale drużyna płaci, a za boisko również? Byłem pewny, że za boisko nie, proszę mi odpowiedzieć i odniosę się do Pańskich słów.
  • wojtek_zielonka 01.03.13, 12:16
    Ja też nie jestem pewny ale tak wynika z wpisu Pana Podwysockiego (napisał o kosztach wynajmu boiska / hal)
  • wojtek_zielonka 01.03.13, 12:22
    Sądzę że intencje tych przepisów są takie że miasto daje pieniądze a klub może sobie wynająć boisko lub halę od kogo chce a że w Zielonce właścicielem wszystkich takich obiektów jest Miasto to pieniądze wracają do kasy Gdyby np. w Zielonce działał jakiś prywatny klub i miał swoje boisko to wtedy pewnie Orły mogły by od nich wynajmować boisko i pieniądze nie wracałyby do kasy miasta
  • wuef_ista 01.03.13, 12:31
    Pan Piotr P. pisał o płatnych halach, ale może miał i na myśli boiska, nie wiem. Miasto daje pieniądze, które i tak do nich wracają chore. A maszyna po co? Otóż po to, żeby starsze roczniki mogły w zimie trenować na otwartym boisku (sam kiedyś w zimie lubiłem grać rekreacyjnie na dworze), a młodsze roczniki nie męczyłyby się w malutkich halach jak np w SP 2. Reasumując, starsi na dwór, a młodsi i inne sporty mogą więcej korzystać z hal. No i te ekspertyzy należy jak najszybciej porobić, żeby wiedzieć czy można odśnieżać i sprawdzić opłacalność funkcjonowania boiska w zimie, może się nie zarobi, ale może i się nie straci. A w Urzędzie Miasta zdaje się są również osoby odpowiedzialne za sport.
  • sportif 01.03.13, 12:56
    malutka hala w SP2? To gmaszysko za 13mln wielkości połowy pobliskiego bloku jest malutkie?
  • wuef_ista 01.03.13, 12:58
    Tak wiem jest też ta wielka, ale Orły z braku dostępu do hal mają też treningi na tej malutkiej w SP2.
  • luiza-0808 01.03.13, 23:10
    Ta duża hala nie jest dla nas,Orły tam nie trenują - nasze treningi odbywają się właśnie w tej malutkiej sali w SP2.
  • sportif 01.03.13, 23:22
    malutka sala to jest na dole, między szatnią a stołówką, ale tam to najwyżej można pograć w warcaby lub szachy
  • luiza-0808 01.03.13, 23:50
    No to proszę sobie wyobrazić ,że właśnie w tej sali mamy we wtorki trening przez całą zimę. Miejmy nadzieję,że śnieg sam zniknie w tym tygodniu i pogoda pozwoli na treningi na Dziennikarskiej.
  • sportif 02.03.13, 09:53
    o rany, współczuję, tam nawet w ping-ponga nie można było grać ze względu na niski sufit
  • only_me79 02.03.13, 07:27
    Przecież można wynająć sobie dowolna hale, sale czy stadion z Narodowym włącznie. Jeśli zarząd wynajął mała, to gracie na małej. Jeśli na większa nie ma pieniędzy, to trzeba szukać sponsorów, co przy takiej ilości talentów, jak wynika z tego wątku, powinno być proste.
  • luiza-0808 02.03.13, 10:15
    No tak,gratuluję podejścia do sprawy i błyskotliwości. Ciekawe gdyby Pani/Pana dzieci grały w Orłach to też miałby Pan/Pani takie samo zdanie?Szkoda gadać...
  • only_me79 02.03.13, 14:20
    A co poradzilaby Pani rodzicom utalentowanego pływaka, tenisisty albo szczypiornisty? Czy uważa Pani, ze powinni oni liczyć na wsparcie miasta np. w wynajęciu toru, kortu albo boisk? Już abstrahujac od mnogosci potrzeb miasta i koncentrując sie na sporcie, to przecież istnieją inne formy aktywności fizycznej, tylko trzeba spojrzeć szerzej i spróbować zrozumieć, ze istnieją ludzie u których piłka nożna nie wywołuje emocji, którzy woleliby, aby inwestowano w korty, boiska do kosza albo stoły do Ping ponga
  • luiza-0808 02.03.13, 15:55
    Proszę otworzyć oczy - szeroko...Piłka nożna jako dyscyplina sportowa ma najwięcej kibiców w naszym kraju,chyba nie oglądał Pan Euro 2012? To takie wydarzenie sportowe na skalę europejską, odbyło się latem w Polsce i na Ukrainie, i nie słyszał Pan pewnie ilu było kibiców ??? - to proszę zajrzeć w google,tam się Pan wszystkiego dowie.Na meczu Polska-Anglia też Pan zapewne nie był i nie widział Pan Stadionu Narodowego wypełnionego po brzegi(ok.60tys miejsc). Ci wszyscy ludzie nie przyjechali tam na piknik,choć może się mylę? Widać,że nie ma Pan za bardzo pojęcia w tej kwestii,dlatego nie widzę dalej sensu,żeby z Panem dyskutować,bo w moim uznaniu żeby wypowiadać swoje zdanie na jakiś temat ,to trzeba mieć w tej kwestii choć odrobinę pojęcia. Luiza Szabłowska-Ząbek
  • only_me79 02.03.13, 16:36
    Sprostuje, jestem kobieta. Zauważyłam, ze w Polsce odbyła sie impreza, o której Pani pisze. Czy mam rozumieć, ze skoro w Polsce jest wielu kibiców i kiboli, to piłce nożnej przysługują szczególne prawa? Nie odpowiedziała Pani, co sadzi o partycypacji UM w pokrywaniu kosztów treningu, utalentowanych amatorów innych dyscyplin sportu. Zreszta, jako osoba zainteresowana sportem, na pewno zauważyła Pani, ze nasi sportowcy z dużo mniej dotowanych dyscyplin osiągają świetne wyniki (w przeciewienstwie do piłkarzy, ciekawe dlaczego).
    Zapytam jeszcze, komu chce Pani zabrać (edukacja, remonty dróg, pomoc socjalna czy inny punkt budżetu), żeby sfinansować nieszczęsna, przedmiotowa maszynę?
    Zreszta idzie wiosna, śnieg stopnial i Orly mogą juz szlifowac swoje wyjątkowe talenty na boisku.
  • wuef_ista 02.03.13, 19:04
    Ja odpowiem od siebie. Uważam, że miasto mogłoby, a nawet powinno wspomagać rozwój swoje młodzieży. W sporcie np. udostępniać nieodpłatnie obiekty młodzieży uprawiającej różne dyscypliny sportowe, ale zorganizowanym klubom, które przy okazji w jakimś tam stopniu rozsławiają Zielonkę. Treningi, stroje czy sprzęt mogą już opłacać rodzice lub sponsorzy, jeśli takowi będą.
    Napisała Pani
    "Zresztą, jako osoba zainteresowana sportem, na pewno zauważyła Pani, ze nasi sportowcy z dużo mniej dotowanych dyscyplin osiągają świetne wyniki (w przeciewienstwie do piłkarzy, ciekawe dlaczego)"
    Odpowiadam
    Otóż w mniej dotowanych bądź mniej popularnych sportach rywalizuje mniej drużyn i kiedy w Polsce jest 10 klubów to łatwiej jest być w czołówce w kraju, aniżeli w piłce nożnej, gdzie w powiecie jest tych klubów dużo więcej. Reasumując, w niektórych dyscyplinach zdobyć medal na arenie krajowej jest porównywalne do bycia w trójce najlepszych drużyn w powiecie w kopanej.
  • only_me79 02.03.13, 19:58
    Bardziej miałam na myśli sportowe osiągnięcia na poziomie światowym, zwłaszcza w kontekście ostatnich decyzji w ministerstwie sportu.

A piłka nożna, to piłka nożna, ilośc i kulturę kibiców widać na murach i w czasie rozgrywek sportowych (to tak w kontekście kibiców podazajacych np. na dzisiejszy mecz). Nie widziałam na murach nowobudowanych budynków symboli np. klubow tenisowych, siatkarskiej czy innych, natomiast znaczki Legii i hasła z gatunku je...c Polonie albo Legia to ch...e, to niestety element stałe powtarzający sie w naszym otoczeniu. Nie słyszy sie o bojkach na meetingach lekkoatletycznych albo na meczach siatkarskich. Wiem, ze teraz nieco odbiegałam od tematu, ale to tak w kwestii tego, ze nie wszyscy sa fanami footballu (pomijając to, ze akurat mnie to kompletnie nie kręci z definicji, ale to już absolutnie żaden argument:))

Natomiast najpoważniejszym argument przeciwko zakupowi tej maszyny, tudzież traktowaniu piłki nożnej w wyjątkowy sposób pozostaje niezmiennie ten sam, czyli duża ilośc innych niezbędnych inwestycji w mieście, i to inwestycji takich, które poprawiają komfort życia większej ilosci osób.
    Wole np. nowa sale informatyczna w szkole (nie mam dzieci w zielonkowskich szkolach, zeby nie bylo) albo dodatkowe kamery monitoringu, laweczki na przystankach (nie jezdze autobusem, wiec tez nic z tego nie bede miala) czy już najchętniej inwestycje w drogi (plus tysiąc innych spraw do załatwienia)
    Jeszcze raz zachęcam tez do uczciwej analizy tego ile treningów sie nie odbyło z powodu zalegajacego śniegu i zwykłej analizy opłacalności inwestycji w ten sprzęt
    Jesli te pieniądze wydamy mądrze wybrana inwestycja będzie nam wszystkim służyła długo

Naprawdę zaangazowalam sie w ten wątek, bo wspólne pieniądze, nawet nie jakies kosmicznie wielkie z punktu widzenia budzetu gminy, na własne potrzeby wydaje sie bardzo łatwo.
    Wiem, ze walczycie o coś dla swojego hobby czy hobby waszych dzieci, ale nie potrafię pozostać bierna, wobec tego, ze musi sie to dziać kosztem reszty mieszkańców, a z wypowiedzi kilku osób w tym wątku wyczuć można bardzo roszczeniowa postawę wobec gminy, a w efekcie wszystkich tych, którzy finansują jej funkcjonowanie
  • piotrpodwysocki 02.03.13, 23:53
    Ma Pani racje i dlatego istnieją Orły Zielonka, aby pokazać naszym młodym adeptom że kibicowanie drużynie sportowej to przede wszytkim kultura i szacunek dla przeciwnika, to wspieranie drużyny emocjami pozytywnymi. Brak dobrych ogniskowych powoduje, że dzieciaki wybierają dużą łatwiejszą, dla nich męską, wulgarną stronę kibicowania. My chcemy pokazać im że sport może być szlachetny, ulica i blokowiska ich tego nie nauczą. Żadne pieniądze włożone w kulturę nie zapewnią dopływu nowych, młodych, odpowiedzialnych obywateli, którzy dzięki uprawianiu sportu nie będą cały czas sflustrowni i oczekiwali że ktoś coś za nich zrobi, bo wiedzą że tylko własna praca na treningach i wspólpraca w społeczności przynosi efekty.
  • piotrpodwysocki 03.03.13, 00:20
    Szanuje Pani zdanie i wiem że z Pani punktu widzenia wydawanie na na powyższy cel ze środków z gminy nie ma uzasadnienia. Ja wiedząc że te środki zadziałają na, powiedzmy 10 lat, wg mnie są uzasadnione, są niewielkim kosztem w strukturze wydatków miasta, a przyniosą wiele dobrego co najmniej 10 rocznikom chłopców grających w piłkę nożną. Dla mnie aspekt dochodowości maszyny do odśnieżania w ramach wynajmu boiska jest nieistotny, boiska nie powstają po to żeby na nich bezpośrednio zarabiać, a po to żeby energie społeczeństwa odpowiednio rozprzestrzenić i wykorzystać.
  • only_me79 03.03.13, 07:58
    Panie Piotrze, ale niech Pan powie komu zabrać, żeby sfinansować zakup maszyny? Żebyście wy dostali, ktos niestety musiałby niedostac albomiasto musialoby podnieść podatki, czyli każdy mieszkaniec musiałby Was przymusowo zasponsorowac ( to takie obrazowe, akademickie tłumaczenie po to, żeby pokazać mechanizm)
  • dabrowa51 07.03.13, 19:31
    Komu zabrać ? Spokojnie można "zabrać" burmistrzowi i radnym . Niczym szczególnym się burmistrz nie wykazuje to i na górnym pułapie apanaży jechać nie musi .... .Nowych inwestycji praktycznie NIE MA. Urząd zajmuje się jedynie pilnowaniem kasy, czyli ograniczaniem wydatków. Radnym diety też przyciąć co nieco można .
  • wojtek_zielonka 01.03.13, 15:13
    Zanim ekspertyzy to tak jak napisała Pani Luiza Szabłowska-Ząbek chyba warto odszukać SIWZ na podstawie którego wykonawca budował boisko bo jakby się okazało że w zamówieniu nie ma mowy o całorocznym boisku to wykonawca będzie kryty i pewnie się nie uda podważyć jego ekspertyzy.
    A co pan myśli o odśnieżaniu ręcznym (jakby w ogóle można było odśnieżać), czy nie warto zasymulować kosztów doraźnego wynajęcia osób do odśnieżania (np. bezrobotnych, lub innych osób które by chciały sobie dorobić np. na umowę o dzieło) i porównać ich z kosztami takiej maszyny. Maszyna to nie tylko koszt zakupu ale potem też serwisowanie, bieżące utrzymanie, osoba odpowiednio przeszkolona do obsługi a po paru może kilkunastu latach wymiana na nową.
    Przy czym kupując maszynę trzeba od razu wydać spore pieniądze a zatrudniając ludzi koszty rozkładają się na wiele lat.
  • piotrpodwysocki 01.03.13, 16:54
    Będąc zarządcą obiektu i posiadając ekspertyze która nie pozwala na eksploatacje boiska w w/w warunkach i posiadając wiedzę że niedopuszczalne jest odśnieżanie płyty mechanicznie, OKiS słusznie nie zezwala na tego typu działania i Orły nie mają co to tych faktów zastrzeżeń. Nie chcemy świadomie niszczyć naszej wspólnej własmości, ale :
    - boiska z nawierzchnią sztuczną są budowane właśnie po to za duże pieniądze, aby móc je eksploatować cały rok i naszym zdaniem ekspertyza jest do bani, po co komu boisko sztuczne, wystarczyło by kilka razy tańsze trawiaste, odpowiednio zadbane / na nim nie można trenować w okresie wegetacji, ale z tym nie polemizujemy, bo nie mamy po co/
  • piotrpodwysocki 01.03.13, 21:54
    I jeszcze chciałem przeprosić wszystich polonistów za swoje błędy ortograficzne, czasami emocje padają również na wzrok.
  • luiza-0808 02.03.13, 00:13
    Moim zdaniem też trzeba zacząć wyjaśniać u źródła,czyli w UM. Jeżeli w przetargu Zamawiający czyli UM napisał,że boisko ma być całoroczne no to coś jest nie tak i można starać się o niezależną ekspertyzę i spróbować poszukać winnego.Gorzej jeżeli miasto zamówiło obiekt,który zimą ma być bezużyteczny... Znając naszą polską rzeczywistość też tak niestety mogło być. Czy ktoś zna szczegóły SIWZ w tym temacie tzn.jakie warunki ma spełniać ten obiekt,to co było w specyfikacji przetargowej - to jest bardzo istotne i tu ma początek nasz problem. Luiza Szabłowska-Ząbek
  • piotrpodwysocki 03.03.13, 01:00
    Być może jest i problem, ale Burmistrz wchodząc na urząd mówił że naprawi błędy poprzednika, i tu wskazujemy gdzie jest problem do rozwiązania. Mam nadzieje że spróbuje podjąć się wyzwaniu i przetnie ten węzeł niemożności.
  • piotrpodwysocki 01.03.13, 22:21
    Tak, klub Orły Zielonka płaci za wszytkie obiekty z których korzysta w ramach OKiS, boisko, hale sportowe, czy siłownia, raczej nie płaci, tylko korzysta, ale faktury są wystawiane, czy to jest zdroworozsądkowe, raczej nie, bo to tak jakby ojciec,/matka/ rodziny wystawiał fakturę dziecku za to że mieszka i je u niego.
  • wuef_ista 01.03.13, 22:58
    To może zagrać urzędnikom na nosie i wynajmować hale i boiska w miejscowościach graniczących z Zielonką. Oczywiście wiem, że to nierealne, ale jakby hale i boiska mieli puste to może zaczęli by myśleć jak pomóc, a nie jak zarobić na swojej młodzieży.
  • only_me79 02.03.13, 07:30
    Przecież jest tylu chętnych na hale, sale i boiska,, ze nawet boisko, po odsniezeniu ma mieć takie oblozenie, ze będzie na siebie zarabiać
  • piotrpodwysocki 03.03.13, 01:25
    Kiedyś w Zielonce było kino Wiarus, teraz jest biedronka , czemu, za mało chętnych na dobry film.
  • only_me79 03.03.13, 07:48
    Ano za mało;) gdyby w Zielonce bylo odpowiednio wielu chętnych płacić za bilety, to szybko znalazłby sie inwestor i kino powstałoby. Tak działa rynek.
  • sportif 03.03.13, 12:25
    kiedyś nie było telewizorów i internetu, do kina Wiarus chodziły całe klasy, osób postronnych prawie tam nie było
  • yaro09 03.03.13, 16:53
    kiedyś nieudaczników wrzucano do fosy lub wyganiano z grodu
  • sportif 03.03.13, 20:00
    a w starożytnym Rzymie zrzucano ze skały, wszyscy musieli być piękni, mądrzy, nieułomni
  • piotrpodwysocki 03.03.13, 00:03
    Dofinansowanie jest tylko na obiekty w Zielonce.
  • only_me79 03.03.13, 07:51
    Ale przecież klub nie należy do miasta

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka