Dodaj do ulubionych

Pomnik Smoleński w Zielonce

23.06.14, 23:10
Wiem dobrze że na tym forum są tylko przeciwnicy budowy pomnika upamiętniającego najtragiczniejsze wydarzenie w dziejach naszego narodu którym jest Katastrofa Smoleńska ale mimo tego chce sie z wami podzielić jednym pomysłem ktory jest kompromisem do wcześniejszych planów. Mnie sie to akurat nie podoba ale gdyby miało jakoś ukoić gniew wrogów kościoła to może trzeba sie zastanowić. Chodzi o rezygnajce z budowy figury Tupolewa na rzecz tablicy z nazwiskami bohaterskich ofiar katastrofy a obok niej pomnik w kształcie rozrywanej eksplozją w kształcie krzyża skały taki jak w Białymstoku. Całość miałaby wysokość niespełna 5 metrów i mogłaby stanąć w miejscu gdzie kiedyś był plac zabaw na placu św. Jana Pawła II.
Edytor zaawansowany
 • po-wiatowy 24.06.14, 00:01
  Ja już wcześniej zaproponowałem coś na kształt ( i wielkości ) Chrystusa ze Świebodzina.

  Byłby widoczny z każdego punktu miasta ( a nawet POWIATU = dozgonna wdzięczność Prezesa ), należało by dodatkowo wybudować kilka dróg dojazdowych, parking dla autobusów, wokół pomnika ławeczki, klęczniki, może nawet kapliczkę ( gdyby kiedyś udało się może zdobyć jakieś relikwie... ) gdzie wierni by się modlili np. o rychłą beatyfikację.

  Pątnicy przyjeżdżali by z całej Polski, a w przyszłości może nawet Europy, gdy odpowiedni znaczy prawdziwie polski ( oczywiście z pisu ) minister spraw zagranicznych stosownie i godnie rozpropaguje najnowszą tragiczną historię naszego kraju.

  Jak już to słusznie zauważył marek jest to recepta na sukces ekonomiczny gminy Zielonka.

  Uważam jednak że nie powinien przedstawiać on momentu wybuchu trotylu ( sprytnie ukrytego przez przeciwników i zdrajców na pokładzie Tu-154 ) lecz samego Wielkiego Prezydenta w jakieś konfiguracji ( np. z Mamą, Żoną lub Bratem ).

  Co ty na to falanga ?
 • mariomarines 24.06.14, 07:17
  Dorzuciłbym jeszcze kota prezesa.
 • grundol1 24.06.14, 11:49
  "coś na kształt ( i wielkości ) Chrystusa ze Świebodzina."

  Taki mały?
 • po-wiatowy 24.06.14, 21:28
  grundol1 napisał:

  > "coś na kształt ( i wielkości ) Chrystusa ze Świebodzina."
  >
  > Taki mały?


  Na budowlę widoczną z kosmosu raczej nie będzie stać takiej biednej gminy jak nasza :(
 • piorek 24.06.14, 08:13
  falanga_zielonka napisał(a):

  >> najtragiczniejsze wydarzenie w dziejach naszego narodu którym jest Katastrofa
  > Smoleńska

  Fakt, II Wojna światowa na liście najtragiczniejszych wydarzeń jest na drugim miejscu, za katastrofą, potop szwedzki na 3 miejscu, a zabory dopiero na 4 ....
 • baseciq 24.06.14, 09:03
  W Zielonce jest już aleja dębów upamiętniająca ofiary katastrofy Smoleńskiej. Po co nam jeszcze jakieś pomniki?
 • kama2201 24.06.14, 11:45
  Mam wrażenie że Falanga to ktoś kto nas wkręca w kabaretową dyskusję.Jak ktoś lubi takie żarty niech z Nim dyskutuje.Ja takie wpisy odpuszczam.PozdKM.
 • piorek 24.06.14, 11:54

  Że wkręca to wiadomo. Gorzej, że bardzo dużo osób tak myśli, jak on pisze. Poza tym musimy pilnować, żeby za bardzo nie uwierzył sam w to co pisze. Byłoby ich o jednego więcej ..... :)
 • woj-31 24.06.14, 17:22
  A ja mam propozycję dla wszystkich tak bardzo lubiących stawianie pomników, żeby go sobie sami postawili na własnym podwórku (jeśli nie mają podwórka, to na działce). Każdy będzie miał taki pomnik jaki mu się podoba. Nikogo nikt nie będzie denerwował, że pieniądze zamiast na potrzebniejsze cele, wydaje się na kontrowersyjne pomniki, dęby, popiersia, zmiany nazw ulic itp.
 • mirun102 24.06.14, 20:28
  Na tego typu pomniki tj. Smoleński są znacznie bardziej zaszczytne miejsca aniżeli Zielonka czy inne puste miejsce po pomniku radzieckim czołgu. W Zielonce barakuje pomików naszych lokalnych tj. założyciel Zielonki i pierwszej szkoły w tym mieście - Siewierski czy ks. Jagiełłowicz ?
 • woj-31 24.06.14, 22:24
  Dlatego uważam, że pomniki należy stawiać wyłącznie osobom bezspornie zasłużonym i w miejscach, które są z tymi osobami związane. Forsowanie na siłę własnych przekonań jest głupotą, bo z reguły kończy się mazaniem pomników spay'ami, demonstracjami i innymi bzdurami. A ludzi, którzy zasłużyli się Zielonce nie brakuje. Tyle, że zamiast pomników, lepiej przypominać mieszkańcom kim byli i czym dla Zielonki się zasłużyli. Rozwijać lokalny patriotyzm, zamiast lokalnej wojenki.
 • falanga_zielonka 25.06.14, 22:57
  A Zielonka to jest gdzie? W RWANDZIE????? OTÓŻ WCALE NIE bo w Polsce dla której oddali życie najwięksi patrioci ginąc w katastrofie/zamachu!!!!
 • falanga_zielonka 27.06.14, 01:42
  Teraz sami najlepiej widzicie że z ludzi tutaj trzeba trzymać krótko. Każdy myśli że nie ale jak sie zastanowić głebiej to naprawde rozumie że to konieczność i droga do uzdrowienia chorej sytuacji. Za 100 albo 200 lat nasi potomkowie bedą sie spotkyc pod pomnikiem Katastrofy i nikt nie powie że jest niepotrzebny tylko każdy westchnie i zapłacze cichutko nie mówiąc o dzieciach które same będą pytać rodziców co to za pomnik a rodzice będą im opowiadać o wielkich ludziach których nie zobacżą bo zgineli.
 • mariomarines 27.06.14, 07:57
  A tak naprawdę cóż ONI zrobili dla Polski, oprócz tego, że zginęli w tej katastrofie. Postawcie pomnik dla kotka prezesa i będzie ok.
 • baseciq 27.06.14, 09:33
  Ruch Narodowo-Radykalny Falanga, Falanga, pot. ONR-Falanga – polska nielegalna narodowo-radykalna, określana jako faszyzująca lub faszystowska formacja polityczna w II Rzeczypospolitej.

  Rozumiem że ideologia PiSowska idzie ramę w ramie ze ideologią faszystowską? Co następne, będziesz propagował w Zielonce czystość białej rasy czy jak?
 • zielonkowiak 27.06.14, 10:12
  można kogoś nie lubić ale opiekun forum powinien reprezentować swoją postawą poziom...
 • po-wiatowy 27.06.14, 10:44
  zielonkowiak napisał:

  > można kogoś nie lubić ale opiekun forum powinien reprezentować swoją postawą po
  > ziom...

  Na forum panuje wolność słowa i poglądów więc każdy ( łącznie np. z falangą ) może pisać co mu się podoba. Nie widzę nic niestosownego w poście baseciqa do którego pijesz.

  Kim jesteś, że nie podoba ci się postawa anty-faszystowska i anty-pisowska ? Reprezentujesz te środowiska ?
 • zielonkowiak 27.06.14, 11:10
  na forum jestem takim samym użytkownikiem jak ty.
 • po-wiatowy 27.06.14, 10:41
  baseciq napisał:

  > Ruch Narodowo-Radykalny Falanga, Falanga, pot. ONR-Falanga – polska niele
  > galna narodowo-radykalna, określana jako faszyzująca lub faszystowska formacja
  > polityczna w II Rzeczypospolitej.
  >
  > Rozumiem że ideologia PiSowska idzie ramę w ramie ze ideologią faszystowską? Co
  > następne, będziesz propagował w Zielonce czystość białej rasy czy jak?

  Falanga_zielonka błaznuje, wygłupia się i prowokuje nas na tym forum pisząc to co pisze. Jest taką satyrą na pisowców i skrajną prawicę.

  Problem polega na tym, że w naszych stronach bardzo wiele osób na serio ma takie poglądy i to już nie jest śmieszne.
 • marek_k84 27.06.14, 13:56
  i pół Zkelonki myśli, że On na poważnie...
 • falanga_zielonka 27.06.14, 23:19
  Żal mi takich ludzi którzy w szale nienawiści próbują ośmieszyć prawdziwą polskę. Zapamietaj sobie że nie pół a prawie cała Zielonka to prawdziwi polacy katolicy którzy popierają PiS i wierzą w prawdziwy zamach. Szkoda że są zbyt leniwi żeby pójść głosować i przez to w radzie są ludzie którzy normalnie by tam nie byli. Rzeczywistości nie zmienisz dlatego lepiej przestań sie odzywać na forum.
 • marek_k84 28.06.14, 07:45
  prawdziwa jest przez „P”. PiSowska przez „p”. Hihihihi... Prawdziwa ma pomnik w d...
 • falanga_zielonka 02.07.14, 00:08
  Jeszcze sue zdziwisz bo ludzie mogą nie wiedzieć że to dla nich ważne bo są jacy są ale kiedyś zrozumieją i otworzą oczy. 44 lat komunizmu a w zielonce to można spokojnie mówić że 70 lat zrobiło swoje. Dopiero następne pokolenia zrozumieją jak ważne jest upamietnienie tego tragicznego wyderzania po którym polska nigdy już nie będzie taka jak kiedyś.
 • marek_k84 02.07.14, 18:28
  ano nie będzie. Nic nie bywa takie jak kiedyś. Entropia mienia się tylko w jedną stronę... Na końcu jak i na początku będzie tylko haos. Do kolejnego BIG BANG'u.
 • karo-777 18.08.14, 21:38

  Widać problem z gramatyką języka polskiego ,,haos" prawidłowo chaos  marek_k84 napisał:

  > ano nie będzie. Nic nie bywa takie jak kiedyś. Entropia mienia się tylko w jedn
  > ą stronę... Na końcu jak i na początku będzie tylko haos. Do kolejnego BIG BANG
  > 'u.
 • marek_k84 19.08.14, 09:44
  to akurat ortografia hihihi.
  Ale masz rację „ch”.
  Co nie zmienia faktu, że pomysły bez sensu...
 • paweltadeusz1962 16.08.14, 02:09
  Upamiętnienie osób zasłużonych dla rozwoju Zielonki można wykonać w formie tablic informacyjnych, opracowanych i wykonanych wg wspólnego projektu dla całej gminy...
 • paweltadeusz1962 03.09.14, 21:11
  Przy okazji otwarcia wystawy poświęconej 75 rocznicy stoczonej wygranej walki powietrznej nad Zielonką przez por. Wojciecha Januszewicza i otwarcia Muzeum w Zielonce mieliśmy okazję do obejrzenia plansz opracowanych przez Marka Rogusza. W przyszłości projekt z tych tablic informacyjnych mógłby być ponownie wykorzystany i rozwinięty do wykonania jednolitych tablic informacyjnych w Zielonce przedstawiających najważniejsze wydarzenia związane z powstaniem i rozwojem Zielonki , oraz osoby wybitne które związane były z naszym miastem.
 • paweltadeusz1962 16.08.14, 02:02
  Założycielką pierwszych kompletów szkolnych na terenie Zielonki Letniska była p. Zofia Olbrychtowa...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.