Dodaj do ulubionych

Programy wyborcze kandydatów na urząd Burmistrza

10.07.14, 18:25
Kandydatów nam obrodziło, jest ich ponoć aż siedmiu więc pora zapoznać się z ich programami wyborczymi , czyli co obiecują zrobić w zamian za elekcję.

Jak na razie znalazłem propozycje programowe tylko jednego z nich, kandydata ugrupowania " Jeden Powiat " Pana Piotra Wyszyńskiego. Jest on skrupulatnie wypunktowany na innym lokalnym forum ( www.forum-mieszkancow-zielonka.pl/viewtopic.php?f=73&t=1740 ) więc pozwolę je sobie równie skrupulatnie przytoczyć w numeracji od pierwszego do ostatniego :

" 1. Powołanie "Mazowieckiego Trójmiasta" - Zielonka/Kobyłka/Wołomin to da możliwość powrotu do tak ważnego i potrzebnego WSPÓLNEGO BILETU oraz realizację wspólnych projektów z wykorzystaniem środków unijnych. To daje ogromną przewagę nad innymi gminami. Przykład pierwszy: Kompleksowe zagospodarowanie GLINIANEK jako miejsca wypoczynku, rekreacji z zachowaniem ich walorów ekologicznych.Budowa pełnej infrastruktury, monitoring, parkingi, stały posterunek Straży Miejskiej w okresie letnim.
2. Rozbudowa naszego ośrodka zdrowia o kolejne potrzebne pomieszczenia (środki unijne) co spowoduje zwiekszenie usług medycznych, dostepnośc do specjalistów oraz skrócenie czasu oczekiwania na wizytę w poradni specjalistycznej. W ośrodku powstanie całodobowa pomoc medyczna dla mieszkańców Zielonki. Przy okazji rozbudowy długo oczekiwana budowa infrastruktury wokół ośrodka w pierwszej kolejności parkingi.
3. Powrót do Zielonki Straży Miejskiej - dokładnie tej samej (tych samych profesjonalistów strażników) powiększenie składu ilości strazników by była obecna na terenie miasta 24 godziny na dobę.
4. Stworzenie optymalnych warunków przez samorząd Zielonki do szybkiej realizacji inwestycji o strategicznym znaczeniu dla naszego miasta, dla rozwoju miasta czyli linia kolejowa, tunel oraz modernizacja drogi wojewódzkiej nr 634.
5. Drogi gminne ich zdecydowana poprawa to powinien byc priorytet w nastepnej kadencji.Tragiczny obecny stan wielu nawet głównych dróg w Zielonce to niestety kwestia zaniedbań i zaniechań ostatnich czterech latach. Modernizacja dróg gminnych oraz zdecydowane polepszenie jakości dróg gruntowych to jedno z najwazniejszych zadan na najbliższe cztery lata.
6. Zielonka miastem czystym, zadbanym gdzie jest prawdziwy gospodarz. Spółka komunalna na Krzywej - zwiekszenie zatrudnienia (bezrobotni wyłącznie z Zielonki), zwiększenie ilości zadań i pracy na terenie miasta, wykorzystanie dużego potencjału spółki (ludzkiego i dużej ilości sprzętu stanowiącego własność spółki).
7. Obniżenie (zdecydowane) obciążeń administracji samorządowej (społecznej) - zdecydowane obniżenie diet radnych Rady Miasta Zielonka ( to powinno w skali roku dać oszczędności ok. 100 000 złotych) czyli w przyszłej kadencji ok. 400 000 złotych na inne potrzebne cele np. edukację, sport dzieci i młodzieży. Zdecydowane obniżenie kosztów obsługi prawnej UM Zielonka obecnie to podobno ok. aż 300 000 złotych rocznie !!!!
8. Budowa schroniska dla zwierząt w oparciu o projekt "Mazowieckiego Trójmiasta - Zielonka-Kobyłka-Wołomin". Finansowanie ze środków UE, nowe miejsca pracy dla kilkudziesięciu osób (przeciwdziałanie bezrobociu), możliwość zarabiania na schronisku od innych gmin i miast. Najważniejsze profesjonalna opieka nad bezdomnymi zwierzętami. Obecnie samorząd co roku wydaje średnio ok.150 tys złotych na opiekę nad zwierzętami.
9. Partnerstwo Publiczno Prywatne (PPP) np. w przypadku oświetlenia miejskiego zmiana wszystkich lamp na oświetlenie LED za pieniądze partnera prywatnego, a wkład miejski z oszczędności z tytułu poboru mniejszej energii.
10. Budowa mieszkań komunalnych na zasadzie PPP. "

Brzmi sensownie i zachęcająco, mam wrażenie że jest to najpoważniejszy w tej chwili kandydat na urząd Burmistrza Miasta Zielonka.

Jeśli macie inne programy proszę o ich umieszczanie w tym wątku.

Hejterom i trollom od razu dziękuję.Edytor zaawansowany
 • powstanie60 10.07.14, 21:45
  Bez kwot wydatków są to puste obietnice. Ja też mogą obiecać projekt pn. "zwiększenie atrakcyjności turystyczno-wypoczynkowej Glinianek przy zachowaniu ich walorów środowiskowych". Fajnie brzmi. Ale bez konkretów i wysokości środków to zwykła ściema.
 • pgajewski79 11.07.14, 04:52
  To prawda, też wolałbym aby potencjalni kandydaci opierali swoje programy na sprawdzonych liczbach i przekonywujacych analizach, bo nic tak nie działa na wyobraźnię człowieka i potencjalnego wyborcy jak konkretne kwoty :)
  Nawet najlepiej stylistycznie napisany program niezawierający konkretnych danych jest jedynie zlepkiem pobożnych życzeń kandydata co dla wyborcy przedstawia wartość jedynie literacką, a nie literatów, czy innych bardów nam trzeba na najwyższych stanowiskach w mieście tylko specjalistów od zarządzania, dobrych marketingowców, sprawnych managerów i trzeźwo patrzacych na finanse ekonomistów, aby nie powtórzył się scenariusz z obecnym burmistrzem, który z mechanizmami współczesnej ekonomii ma najprawdopodobniej tyle samo wspólnego co pianista do łopaty - bo tu robić trzeba! :)
 • piorek 11.07.14, 15:25

  Wg moich wyliczeń przez najbliższe 4 lata Zielonka będzie mogła wydawać na inwestycje 3-4 mln zł rocznie. Cześć tych pieniędzy i to pewnie spora pochłonie budowa na nowo przedszkola nr 3, gdyż miejsc w przedszkolach brakuje, a gminy będą musiały niedługo zapewnić miejsca 3 latkom i 4 latkom.

  Mogę dodać, że 1 km ulicy od podstaw to ok. 3-4 mln zł.
 • marek_k84 11.07.14, 19:26
  dokładnie tak!
  Prosty rachunek:
  6 (min) etatów SM to: 6*3500 (ca 2200 netto)*12= ~160000
  150km/dobę*15litrów*5,0zł=~13000
  do tego łączność, przeglądy, umundurowanie to już zeżre hipotethczne oszczędności na dietach. A co ma Burmistrz do diet? Nic! Nie on decyduje więc punkt bez podstaw.

  Tak samo można szacunkowo policzyć pozostałe punkty i wyjdzie, że z 4 bańkami kasy to można o nich zapomnieć.

  Poza tym to Rada zadecyduje o zadaniach i kasie na nie. Burmistrz odpowiada za realizację tychże. Jedyniee ralny wpływ ma na... STOŁKI i tu są konfitury.
  I o to biega...

  Wybierzmy dobrą radę to burmistrzem może zostać nawet miś o bardzo małym rozumku...
 • po-wiatowy 11.07.14, 21:31

  > Poza tym to Rada zadecyduje o zadaniach i kasie na nie. Burmistrz odpowiada za
  > realizację tychże. Jedyniee ralny wpływ ma na... STOŁKI i tu są konfitury.
  > I o to biega...
  >
  > Wybierzmy dobrą radę to burmistrzem może zostać nawet miś o bardzo małym rozumk
  > u...


  Racja ale jeśli rada będzie z tej samej stajni ( byle nie pisowskiej ) co burmistrz to nie będzie problemu z realizacją przedwyborczych obietnic.
 • marek_k84 12.07.14, 17:12
  nici z obietnic skoro te finansowej kupy się nie trzymają
 • wsm54 11.07.14, 11:32
  Brakuje mi w tym programie działań w sprawie astronomicznych cen za wodę i ścieki (najwyższe ceny w powiecie, jedne z najwyższych w kraju).
  Przypomnę - w ostatnich trzech latach nastąpił 85% wzrost tych cen.
 • karo-777 12.07.14, 12:18
  Program w 80% to populizm bez konkretów ile to będzie kosztować ? i skąd na to wziąć kasę ? taka typowa lepperiada.

  A na tym spotkaniu w ważnym dla mieszkańców Zielonki temacie dotyczącym Komisariatu to kandydat był razem z tym swoim ,,Jednym Powiatem"??????

  zielonka24.pl/komisariat-bezpieczniejszy/
 • karo-777 13.07.14, 11:39
  Portal ,,jedyny niezależny" podaje info podobno sprawdzone w kilku zródłach :

  www.zielonka2014.pl/artykul/2014-07-01/bardzo-zla-informacja-komisariat-policji-w-zielonce-tylko-do-31-sierpnia-br
  A prawdziwe fakty są takie :

  zielonka24.pl/komisariat-bezpieczniejszy/
  portal,,jedyny niezależny" firmuje kandydata i pytania brzmią:


  Ile punktów programu to populizm i lepperiada w stylu ,,Balcerowicz musi odejść"???
  Czy w ogóle któryś z punktów będzie realizowany w przyszłości???
 • plooton 13.07.14, 14:47
  karo-777 napisał(a):

  > Portal ,,jedyny niezależny" podaje info podobno sprawdzone w kilku zródłach :

  Jedyny niezależny i jego kandydat, sympatyzujący z FMZ, prowadzi "burzliwą" dyskusję na tymże forum, w wątku "przyszły burmistrz Zielonki". Od 10 lipca dyskusja jest monologiem :)
 • karo-777 13.07.14, 19:35
  Kandydat to mieszkaniec Ossowa i czemu tak napiera aby objąć funkcje Burmistrza w innym miejscu niż mieszka???
  Jakie ma doświadczenie jeśli chodzi o sprawowanie funkcji Burmistrza???
  Czy w przeszłości pełnił funkcje chociażby Zastępcy Burmistrza ( jeśli tak , to gdzie i przez jaki okres czasu, jakie były efekty jego pracy )????
  Czy posiada wykształcenie ukierunkowane na działania samorządu i pozwalające na zajmowanie tak ważnego stanowiska w samorządzie miejskim????
 • wsm54 13.07.14, 19:38
  Pan Wyszyński miał szansę jako "prawa ręka" burmistrza Łossana zrealizować dwie sprawy, które dzisiaj jako kandydat na burmistrza podnosi.
  1. Diety radnych - są nieprzyzwoicie wysokie od czasu rządów Pana Łossana.
  W obecnej kadencji nie były podnoszone - to jest spuścizna po poprzednikach.
  2. Wydatki osobowe w Ośrodku Pomocy Społecznej są na stałym bardzo wysokim poziomie od
  wielu lat, to znaczy 700-800 tysięcy złotych. Fakt że obecny burmistrz dając dodatkowy etat je
  zwiększył, nie zmienia to faktu, że Pan Wyszyński jak mógł to nic nie zrobił.
 • po-wiatowy 14.07.14, 07:16
  plooton napisał:

  > karo-777 napisał(a):
  >
  > > Portal ,,jedyny niezależny" podaje info podobno sprawdzone w kilku zródła
  > ch :
  >
  > Jedyny niezależny i jego kandydat, sympatyzujący z FMZ, prowadzi "burzliwą" dys
  > kusję na tymże forum, w wątku "przyszły burmistrz Zielonki". Od 10 lipca dyskus
  > ja jest monologiem :)

  Jeśli byś się dołączył pewnie nikt by twoich wątków nie kasował ( jak mojego ostatnio )
  Wygodniej narzekać a to jest jedyny kandydat który do tej pory zaprezentował swój program wyborczy.
  Gdzie zapowiedzi pozostałych ??

  Najlepiej wybrać kogoś z pisu lub akcji kat. Oni raczej niczego nie obiecają ale za to dotrzymają słowa.

  Słów karo nie komentuje to bo dno i wodorosty.
 • karo-777 14.07.14, 08:28
  Oj trollu z poziomu rynsztoka wcale nie musisz komentować bo to cieniutki kandydat
 • piorek 14.07.14, 11:20
  Moja krótka analiza:

  > " 1. Powołanie "Mazowieckiego Trójmiasta" - Zielonka/Kobyłka/Wołomin

  Widzę sens dwumiasta np Kobyłka-Zielonka albo Kobyłka-Wołomin. Ale cała trójka razem ma za mało punktów wspólnych. Poza tym jest już partnerstwo Zielonka-Marki-Kobyłka. Może warto skupić się na istniejącym zamiast tworzyć nowy? Ocena: warte rozważenia.


  > możliwość powrotu do tak ważnego i potrzebnego WSPÓLNEGO BILETU

  Póki co wspólny bilet na naszej linii rozwalił anachroniczny podział biletów na strefy w Kolejach Mazowieckich.

  > Przykład pierwszy: Kompleksowe zagospodarowanie GLINIANEK jak
  > o miejsca wypoczynku, rekreacji z zachowaniem ich walorów ekologicznych.Budowa
  > pełnej infrastruktury, monitoring, parkingi, stały posterunek Straży Miejskiej
  > w okresie letnim.

  Jestem za. Pozostaje problem finansowania, zwłaszcza wspólnego. Unia wymaga wkładu własnego.

  > 2. Rozbudowa naszego ośrodka zdrowia o kolejne potrzebne pomieszczenia (środki
  > unijne) co spowoduje zwiekszenie usług medycznych, dostepnośc do specjalistów o
  > raz skrócenie czasu oczekiwania na wizytę w poradni specjalistycznej.

  Ośrodek wymaga rozbudowy, to fakt, chociaż ilość gabinetów nie zawsze przekłada się zwiększenie dostępności usług. Za zwiększeniem kontraktu ciągną bowiem pacjenci z innych miast w których kontrakt zmniejszono.


  > powstanie całodobowa pomoc medyczna dla mieszkańców Zielonki.

  ...jak wygra kontrakt w NFZ.....

  >Przy okazji rozbudowy długo oczekiwana budowa infrastruktury wokół ośrodka w pierwszej kolejności parkingi.

  Przyda się.

  > 3. Powrót do Zielonki Straży Miejskiej - dokładnie tej samej (tych samych prof
  > esjonalistów strażników) powiększenie składu ilości strazników by była obecna n
  > a terenie miasta 24 godziny na dobę.

  Mam z tym punktem problem. Z jednej strony sam byłem przeciwnikiem decyzji o rozwiązaniu Straży, z drugiej strony ciężko wejść do tej samej rzeki więcej niż raz. Straż 24 godzinna to 2-3 razy większy wydatek niż był do tej pory... Poza tym kto chciałby pracować w placówce, którą kolejne pospolite ruszenie rajców może w każdej chwili rozpędzić bo uda im się zebrać jeden głos przewagi? Może warto pomyśleć o wspólnej straży dla kilku miast?

  > 4. Stworzenie optymalnych warunków przez samorząd Zielonki do szybkiej realizac
  > ji inwestycji o strategicznym znaczeniu dla naszego miasta, dla rozwoju miasta
  > czyli linia kolejowa, tunel oraz modernizacja drogi wojewódzkiej nr 634.

  Tzn trzeba wymienić ponad połowę składu Rady :) Jestem za! Chociaż wobec pełzającego bankructwa samorządu województwa na 634 szybko bym nie liczył. Kolejny wicemarszałek z Zielonki nam się nie trafi, któremu na tym zależało, a następny będzie wolał inwestować tam, gdzie mu burmistrze dziękują, a nie kopią po kostkach.

  A od kandydatów chciałbym się dowiedzieć jak widzą zarządzanie miastem gdy przez rok nie będzie przejazdu przez tory dla samochodów, a najbliższe to droga 631 i Napoleona w Kobyłce....

  > 5. Drogi gminne ich zdecydowana poprawa to powinien byc priorytet w nastepnej k
  > adencji.Tragiczny obecny stan wielu nawet głównych dróg w Zielonce to niestety
  > kwestia zaniedbań i zaniechań ostatnich czterech latach. Modernizacja dróg gmin
  > nych oraz zdecydowane polepszenie jakości dróg gruntowych to jedno z najwazniej
  > szych zadan na najbliższe cztery lata.

  "Kasa Misiu, kasa.." Ale co do idei jestem za, chociaż rocznie Zielonkę nie stać na więcej niż 250 metrów dobrej drogi....

  > 6. Zielonka miastem czystym, zadbanym gdzie jest prawdziwy gospodarz. Spółka k
  > omunalna na Krzywej - zwiekszenie zatrudnienia (bezrobotni wyłącznie z Zielonki
  > ), zwiększenie ilości zadań i pracy na terenie miasta, wykorzystanie dużego pot
  > encjału spółki (ludzkiego i dużej ilości sprzętu stanowiącego własność spółki).

  Oznacza to wydanie więcej kasy na estetykę miasta. Będzie taka możliwość? Super! Niech to tylko będzie z głową, a nie jak jest teraz tu kwietniczek, tam rabatka, ale bez spójnej wizji....
  A co do spółki: jak znaleźć dobrego prezesa co spełni te oczekiwania?

  > 7. Obniżenie (zdecydowane) obciążeń administracji samorządowej (społecznej) - z
  > decydowane obniżenie diet radnych Rady Miasta Zielonka ( to powinno w skali rok
  > u dać oszczędności ok. 100 000 złotych) czyli w przyszłej kadencji ok. 400 000
  > złotych na inne potrzebne cele np. edukację, sport dzieci i młodzieży.

  Nie zdecydowane, ale obniżenie, tak. Do średniej dla otaczających miast wystarczy.

  Zdecydow
  > ane obniżenie kosztów obsługi prawnej UM Zielonka obecnie to podobno ok. aż 300
  > 000 złotych rocznie !!!!

  Spokojnie. Niech dobry prawnik w urzędzie zarobi 5000 zł/miesięcznie. Kwota nieporażająca na dobrego radcę. Cały koszt łącznie z kosztami pracodawcy da wówczas 9000 zł co daje rocznie 108 000 plus obowiązkowa "trzynastka" to 117 000. Dwóch prawników (standard) daje 234 000 rocznie. Plus koszty procesowe, dodatkowe ekspertyzy.... może się uda oszczędzić 50 000 zł rocznie. Dobre i to....


  > 8. Budowa schroniska dla zwierząt w oparciu o projekt "Mazowieckiego Trójmiasta
  > - Zielonka-Kobyłka-Wołomin". Finansowanie ze środków UE, nowe miejsca pracy dl
  > a kilkudziesięciu osób (przeciwdziałanie bezrobociu), możliwość zarabiania na s
  > chronisku od innych gmin i miast. Najważniejsze profesjonalna opieka nad bezdom
  > nymi zwierzętami. Obecnie samorząd co roku wydaje średnio ok.150 tys złotych na
  > opiekę nad zwierzętami.

  Tu entuzjastycznie jestem za.


  > 9. Partnerstwo Publiczno Prywatne (PPP) np. w przypadku oświetlenia miejskiego
  > zmiana wszystkich lamp na oświetlenie LED za pieniądze partnera prywatnego, a w
  > kład miejski z oszczędności z tytułu poboru mniejszej energii.

  Chętnie zerknę na wyliczenie jakie to są oszczędności.


  --
  Przypomnę rzecz podstawową: dyskusja to nie tylko wygłaszanie opinii, które są święte bo moje. Dyskusja to zbijanie argumentów przeciwnika, co wymaga dobrego ich zrozumienia (czytania ze zrozumieniem), wiedzy na dany temat, posiadania własnego zdania (a nie tylko potrzeby demonstracji przekory), po czym logicznego formułowania zastrzeżeń, odnoszenia się do meritum, bez nadinterpretacji i luźnych skojarzeń. Takich dyskutantów szanuję, a najbardziej tych, którzy mają jakieś wątpliwości i wykazują samokrytycyzm. (K.T. Lewandowski)
 • po-wiatowy 14.07.14, 22:04
  Żeby nie było niedomówień piorek, ja nie zakładałem tego wątku po to aby reklamować konkretnego kandydata.

  Pan Wyszyński przynajmniej napisał co zamierza zrobić, można dyskutować na ile to realne ale chociaż jest o czym.
  Mam tu na myśli np. twoje merytoryczne uwagi w odróżnieniu od wypocin i hejtu półgłówków.

  A gdzie pozostali ?? Podobno jest ich jeszcze sześciu.
  Gdzie prawi i sprawiedliwi którzy tak owocnie rządzą tym powiatem ? Czy obiecają coś poza pomnikami smoleńskimi i nieustanną walką z " wrogami ludu " ?
  Co zaoferują środowiska kościelne poza walką z gender, aborcjami itp ?

  Jeśli są jakieś inne programy/obietnice to proszę o ich umieszczenie.

  Wiem że to jak walenie głową w mur ale po raz kolejny podziękuję za rozmowę trollom i hejterom ( Karo, to do ciebie ).
 • plooton 14.07.14, 22:20
  po-wiatowy, po-dobno jest ich cała masa, ale wiemy to nie-stety z jedynego nie-zależnego.
  Obawiam się, że założyłeś ten wątek z po-wodu reklamowania konkretnego kandydata ;)
 • po-wiatowy 15.07.14, 10:10
  plooton napisał:

  > po-wiatowy, po-dobno jest ich cała masa, ale wiemy to nie-stety z jedynego nie-
  > zależnego.
  > Obawiam się, że założyłeś ten wątek z po-wodu reklamowania konkretnego kandydat
  > a ;

  PO-omyliłeś się.

  Przedstawiłem jedną sylwetkę bo tylko taką znalazłem.
  Napisałem wyraźnie ( należy czytać ze zro-zumieniem ) że czekam na pro-pozycje innych.

  Przepraszam za styl pisma ale dostosowałem się do ro-zmówcy.
 • marek_k84 15.07.14, 14:06
  to nie jest program. To zlepek obiecanek by wyborcę pod włosy miziać. Pozostali też obiecają i to z grubsza to samo. Jak poprzednio. Poszperajcie w flrum to znajdziecie deklaracje chętnych do żłóbka.
  ONE SĄ BEZ ZNCZENIA! I tak nikt nic prawie nie zrealizuje bo kasy bdzie na pół punktu z „programu”.

  WYBIERAJCIE ROZWAŻNIE SWOICH RADNYCH! Ludzi Wam znanych na codzień. Wiecie jacy są prywatnie. Czy są w stanie współpracować mimo różnic w poglądach globalnych. Bo tu nie o to biega. Im bardzkej ktoś podpiera się jakąś partią tym mniej się nadaje bo tl oznacza, że sam nie ma nic do zaoferowania. Im ładniejszy program wysmaży tym mniej w to sam wierzy. Pytajcie jak widzi rozwiązanie Waszych lokalnych problemów...
  Inaczej będzie powtórka z rozrywki. Co najwyżej niektórzy znowy się przefarbują...
 • plooton 16.07.14, 16:12
  po-wiatowy napisał:

  PO-omyliłeś się.
  Przedstawiłem jedną sylwetkę bo tylko taką znalazłem.
  Napisałem wyraźnie ( należy czytać ze zro-zumieniem ) że czekam na pro-pozycje
  innych.
  Przepraszam za styl pisma ale dostosowałem się do ro-zmówcy.

  nie po-myliłem się, nie wiem dlaczego piszesz "po-omyliłeś". Może powinieneś zmienić nick na po-owiatowy?
  Idąc Twoim stylem, czekać na propozycję mo-ożesz ta-ak dłu-ugo ja-ak chce-esz.
  Ale po co? Przecież Ty już wybrałeś, reklamujesz i agitujesz :D
 • karo-777 14.07.14, 22:20
  Taki słaby obecny Burmistrz po według co po prostu tragedia według co po niektórych a tu proszę:

  zielonka24.pl/burmistrz-wygral-300-tysiecy/
  i znowu ZONK

  Czyżby znowu zadziałał tajemniczy haker i sfałszował wyniki????


  Kandydat chce obniżać diety radnym ze względu na oszczędności ale nic nie pisze o ewentualnej obniżce pensji przyszłego Burmistrza czyli złożonej Radzie propozycji odnośnie swojej pensji ( ile dokładnie mniej aby dało to wymierne oszczędności-- jak oszczędzamy to dotyczyć ma wszystkich)????

 • plooton 14.07.14, 22:23
  karo-777 napisał(a):
  > Kandydat chce obniżać diety radnym ze względu na oszczędności ale nic nie pisze
  > o ewentualnej obniżce pensji przyszłego Burmistrza czyli złożonej Radzie pro
  > pozycji odnośnie swojej pensji ( ile dokładnie mniej aby dało to wymierne oszcz
  > ędności-- jak oszczędzamy to dotyczyć ma wszystkich)????

  I Like It :)
 • plooton 16.07.14, 16:16
  A radio erewań gratuluje burmistrzowi "szczęśliwego losowania".
  ŻENUA(embarrassant)
 • karo-777 17.07.14, 21:02
  plooton napisał:

  > A radio erewań gratuluje burmistrzowi "szczęśliwego losowania".
  > ŻENUA(embarrassant)

  To też wylosował?????

  www.zielonka.pl/artykul/tir-y-do-centrum-nie-wjada-sa-juz-pierwsze-znaki-drogowe
  akurat to konkret a nie bajanie i marzenia.
 • wsm54 17.07.14, 22:00
  Tiry do centrum miasta wiadą od strony Marek.
  Centrum miasta to rondo na styku ulic Mareckiej i Kolejowej.
  Ulica Marecka jest cały czas przyjazna tirom.
 • anj74 18.07.14, 14:48
  Tiry to nie jest największy problem ulicy Kolejowej.
 • marek_k84 16.07.14, 18:53
  anali
 • marek_k84 16.07.14, 18:57
  analiza bez większych błędów. Brak jednak wniosku ogólnego, że tak zwany program jest niewykonalny i jako taki bezwartościowy.
  To czysta agitka.
  Czekam na porgram gdzie cele określone są przez posiadane zasoby, a na te ponad nie wskazane źródła i sposób ich pozyskania.
  Na razie NIKT nie ma programu...
 • mirun102 20.07.14, 23:29
  marek_k84 napisał:

  > analiza bez większych błędów. Brak jednak wniosku ogólnego, że tak zwany progra
  > m jest niewykonalny i jako taki bezwartościowy.
  > To czysta agitka.
  > Czekam na porgram gdzie cele określone są przez posiadane zasoby, a na te ponad
  > nie wskazane źródła i sposób ich pozyskania.
  > Na razie NIKT nie ma programu...

  Przecież to w innych gminach wałkowane jest już tyle czasu, a u nas w Zielonce dalej nie mają pojęcia na czym polega uzyskiwanie środĸów unijnych i jak to działa ? Obecny burmistrz Dudzik już od dobrych kilku lat ma z tym kłopoty zamiennie serwuje nam "agitkę". Przecież konkrety to są właśnie te tablice z niebieskimi flagami co ich już od dawna nie widać w Zielonce.
 • marek_k84 21.07.14, 14:00
  to też nie jest tak proste jak się wydaje. Nierzadko też nie jest wcale korzystne. Poza tym trzeba mieć udział własny i tu pojawia się kłopot. Kasy niet a na kredyt na udział własny nie wyrazi zgody RIO. Ale trzeba próbować...
  Ale nie o tym tu mowa tylko o rzekomych programach. A to zwykłe agitki bez pokrycia w kasie. Czyli kiełbasa wyborcza. Osobiście wolałbym poznać jak ten czy inny chętny do korytka ma zamiar wydać dyspozycyjne 4 bańki. Jak chce zrestrukturyzować magistrat i koszty funkcjonowania miasta. No i jak ma zamiar współdziałać z przyszłą Radą. Niezleżnie od jej składu. Mam nadzieję, że wolną od radnych „dietetycznych” i ulokowanych na synekurkach. A to jakie kto ma zapatrywania natematy ogólne to już mniej istotne. Te niech sobie realizuje w wyborach do Sejmu. Miasto to wspólnota...
 • piorek 21.07.14, 14:36

  Tak naprawdę w roku 2015 dziedziczy się budżet po poprzednikach i nie ma czasu na inwencje twórcze. Uwarunkowania prawne zmuszają gminę do budowy przedszkola na Staszica, może kasy wystarczy na parę projektów ulic. Jeden projekt to 100-200 tys zł. W roku 2016 Dokończenie przedszkola i albo rozpoczęcie budowy sali sportowej przy Sp1 - wykup działki, projekt, może rozpoczęcie budowy. W 2017 dokończenie budowy hali w SP1 i z 1 km ulicy, np. gruntowy odcinek Wojska Polskiego plus jakaś druga.

  Szaleństw inwestycyjnych się nie spodziewajmy....
 • marek_k84 21.07.14, 17:38
  piorek napisał:

  Tak naprawdę w roku 2015 dziedziczy się budżet po poprzednikach i nie ma czasu
  na inwencje twórcze.....
  ........................
  Szaleństw inwestycyjnych się nie spodziewajmy....


  no i zestawmy z tą informacją przedstawiony nam przez Kandydata program..... Oraz każdy inny który nam pozostali przedstawią. Jak również te z poprzednich wyborów...
  Wszystkie tak samo realne jak... metro z Wyszyńskiego (nomen omen) na Wolności...
 • mirun102 21.07.14, 18:43
  marek_k84 napisał:

  > to też nie jest tak proste jak się wydaje. Nierzadko też nie jest wcale korzyst
  > ne. Poza tym trzeba mieć udział własny i tu pojawia się kłopot. Kasy niet a na
  > kredyt na udział własny nie wyrazi zgody RIO. Ale trzeba próbować...
  > Ale nie o tym tu mowa tylko o rzekomych programach. A to zwykłe agitki bez pokr
  > ycia w kasie. Czyli kiełbasa wyborcza. Osobiście wolałbym poznać jak ten czy in
  > ny chętny do korytka ma zamiar wydać dyspozycyjne 4 bańki. Jak chce zrestruktur
  > yzować magistrat i koszty funkcjonowania miasta. No i jak ma zamiar współdziała
  > ć z przyszłą Radą. Niezleżnie od jej składu. Mam nadzieję, że wolną od radnych
  > „dietetycznych” i ulokowanych na synekurkach. A to jakie kto ma zap
  > atrywania natematy ogólne to już mniej istotne. Te niech sobie realizuje w wybo
  > rach do Sejmu. Miasto to wspólnota...

  Takie informacje może Ci udzielić już dziś obecnie urzędujący.
 • marek_k84 22.07.14, 13:49
  ???? Chyba nie jesteś w temacie. Mówimy tu o planach chętnych do naszego żłobu, a nie o informacji bieżącej
 • mirun102 23.07.14, 21:56
  marek_k84 napisał:

  > ???? Chyba nie jesteś w temacie. Mówimy tu o planach chętnych do naszego żłobu
  > , a nie o informacji bieżącej

  Obecny burmistrz Dudzik chyba też startuje do żłobu przez co ma najlepszy dostęp do danych które Cię iteresują ?
 • marek_k84 24.07.14, 14:11
  powtarzam: interesują mnie plany, a nie obecna struktura budżetu gminy i jej skład osobowy bo je znam. Akurat dobrze też wiem gdzie wycieka kasa i dlatego właśnie śmieszą mnie te tak zwane „programy”... Nawet Copperfield nie dałby rady zrealizować 10% tychże. Nikt nam tyle nie obieca co kandydaci i nikt ni da nic z tego co obieca.
  Zapomnijcie...
 • piorek 24.07.14, 14:12

  Chętnie się dowiem gdzie kasa wycieka .... o tak dla sprawdzenia z moimi obserwacjami....
 • marek_k84 24.07.14, 15:43
  jak kiedyś zapragnę włączyć się do wyścigu to przedstawię analizę finansów gminy z komentarzem. Na dziś nie mu ku temu powodu. Jak chcesz sprawdzić swoje obserwacje to zamów fachową ekspertyzę. Myślę, że za trzy średnie krajowe ogólny obraz uzyskasz. Bez szczegółowych wyliczeń i zaleceń.
 • pgajewski79 23.08.14, 15:07
  Hmm... Od 10 lipca znamy program tylko jednego kandydata! I jego program? Czy w Zielonce będzie startował ktoś jeszcze? Jak śledzę rozwój wydarzeń w innych miastach w Polsce to kandydaci już mocno pracują, a u nas cisza :)
 • podatnik2014 25.08.14, 22:01
  wejdź na stronę jednego kandydata. Tam już dawno opublikowano kto i od kogo bedzie kandydował. A Ty piszesz, ze u nas cisza!? Kandydat już dawno pracuje, jeszcze nie było wiadomo kiedy wybory a on juz otro kampaniował :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.